Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story)

#1
asta e primul meu fic si sper sa va placa....... astept parerea voastra
VIS SI REALITATE

cap.1 O noapte de neliniste

Hinata fugea aproape pe nerasuflate de-a curmezisul unei paduri fioroase.
Ploaia cadea cu insitenza, si cerul acoperit de nori negri, era luminat doar de fulgere, peste tot se putea auzi sunetul tunetelor.
In ochii tinerei se putea citi nelinistea si disperarea, spera din toata inima sa ajunga la timp. In sfarsit ajunsese in apropierea unei mari cascade, dar nici nu ajunse bine ca vede o scena ce ii facea sangele sa inghete, la malul apei Naruto zacea pe pamant fara nici un semn de viata.
Hinata se aprope de corpcu nelinistea in inima, si deodata vede ochi lui albastri fara viata, tanara kunoichi incepu sa urle.
-''C.... ce ti-au facut?'', intreaba Hinata cu lacrme in ochi in asteptarea unui raspuns care nu avea sa ajunga niciodata.
Corpul arata o taietura adanca la gat si trei kunai care erau infipte in abdomen, Naruto trebuia sa fi avut o lupta teribila.
Deodata Hinata se intoarce si vede un grup de shinobi inemici care se apropriau, tanara domnisoara, orbita de ura, luasera in mana un kunai si se duse spre inamici, era intentionata sa urmareasca naruto pana la moarte.

Hinata se trezi speriata, avea fruntea transpirata si in ochii ei se putea citi sperietura care abia si-o luase.
-'' Dina fericire era doar un vis urat!'' zise Hinata incercand sa se calmeze.
Dar acel moment a fost intrerupt, era mai mult de o luna de cand Naruto a plecat impreuna cu colegii lui in o misiune periculoasa in tara vantului, si de atunci Hinata nu mai avea nici un raspuns de la el.
Ca si cum nu ar fi de ajuns, de o saptamana avea acelasi vis urat si dimineata se gasea prada unei senzatii de greata.
-'' Nu se poate inainta asa'', comenta tanatra koniuchi un pic speriata.
-'' Maine am sa ma duca la Tsunade-sama, trebuie sa ii vorbesc!''.
La acel punct Hinata se ridica si se duce in bucatarie sa isi faca un ceai cald, de o saptamana era unicul lucru care o mai calma.

#2
cap 2: AMINTIRI DIN TRECUT

-''La naiba!'' zise Tsunade citind raporturile venite de la granita intre cele dou tari.
-''De cand a inceput acest razboi, mortii si ranitii sunt din ce in ce mai multi si am trimis aproape toti ninja medici, daca misiunea care am dato lui Naruto si grupului sau va esua, va fi vai si amar de acest sat.''
Femeia inca era ganditoare, cand deodata cineva bate la usa.
-''Intra.'' Zice Tsunade.
Hinata intrase in biroul Hokage-ului si dupa ce a salutato pe Tsunade-sama cu o plecaciune, se duce si se aseza aproape de biroul lui Tsunade-sama plin de documente.
-''Trebuie sa imi zici ceva?'', intreaba Tsunade obsevrvand fata palida a Hinatei.
-''Da, Hokage-sama!'', raspunse tanara. Hinata ii povesti de visele urate care le avea si de simtul de greata care o nelinisteau de zile.
Tsunade auzin cele spuse de Hinata, se ridica si o invita in o camera aproape de biroul ei.
-''deci, ce se intampla?'', intreaba Hinata pe al 5-lea Hokage.
-''Nu e nimic, e doar stresul.'', raspunde Tsunade incercand sa o calmeze, Doamna melcilor avea o strana expresie pictata pe fata si Hinata a inteles ca ceva nu era in regula.
-''Vreau sa va cer permisiune ca sa ma duc in Tara Vantului.'', zise Hinata secisa.
-'' Nici nu ma gandesc la asa ceva!'', raspunde femeia.
-''De ce?'', intreaba Hinata nedumerita.
-''Daca nu am nimic grave, vreau sa ma duc la granita intre cele doua tari sa imi ajut prietenii.''
-''Tu vrei sa te duci doar ca sa il vezi pe Naruto, nu e asa?'', zise Tsunade lui Hinata.
Hinata ramase incremenita cand auzi acele cuvinte zise in mod recesi la sfarsit se calmase.
-''Inteleg perfect ceea ce simti, dar pentru moment e mai bine dace tu ramai la Konoha.'', zise Tsunade cu un ton autoritar.
-''Cum pot sa stau calma aici in sat cand Naruto se gaseste in teritoriu inamic riscand viata?'', intreaba Hinata tipand la Hokage.
La acel punct Tsunade se ridica repede batand cu mainile pe biroul ei.
-''Tu esti insarcinata!'', zise Tsunade ridicand vocea.
Cand spusese acle cuvinte, Hinata ramase pietrificata, isi dorea de mult timp sa aiba un copil, dar nu si-a imaginat ca acel moment era chiar acum.
-''In conditiile tale ai fi doar de bucluc acolo.'', continua Hokage-ul.
-'' Si apoi cum crezi ca va reactiona Naruto daca tu vei pierde viata in misiune?''
Hinata nu mai rezista si doua lacrima cadeau usor pe chipul ei.
Vazando pe Hinata in acele conditii, Tsunade se calmeaza si ia o harta din sertarul de la birou.
-''Poate te pot ajuta.'', zise Tsunade punand degetul pe un punct pe harta.
-''Aici este constriuta o tabara pentru vindecare ranitilor, Sakura si Ino sunt deja acolo.
-''Ai sa le dai o mana de ajutor dar fii atenta pentru ca e periculos si nu vreau ca sa patesti ceva.''
Hinata se ridica si ii multumeste lui Tsunade inchinanduse.
-''Va multumesc, Hokage-sama!''
Cum iesise hinata din birou, Tsunade isi aminti de acea tragica zi acum multi ani in urma, revede in mintea ei chipul fara de viata al iubitului ei, o lacrima ii umezi chipul.
-''Sper ca tu nu vei suferi cum am suferit eu.'', se gandea femeia.....
continue...........

dar.... vad ca nu va place fic-ul meu:o3 poate gresesc eu ceva.... nam idee.... sper sa va placa si acest capitol desigur ca cor fi si alte capitole

#3
IN MISIUNE DIN DRAGOSTE

Imediat dupa intalnirea cu Tsunade-sama, Hinata se intoarse in casa si se pregatea pentru misiune. Intra in camera si isi pusese in rucsac ceea ce ii trebuia, fasa, creme, arme, si alte lucruri care iar fi fost de folos. Cand Hinata luase in mana un kunai, mintea ei sa se intoarse la prima misiune cu Naruto, in acea ocazie tanarul ninja blond ii declarase dragostea pentru ea, si cand ea cu retraind acele momenti magice, tanara Hinata inrosise cum i se intampla ani in urma.
-''Esti sigura ca vrei sa infrunti aceasta periculoasa misiune asa riscanta?'' intreaba pe neasteptate o voce in spatele ei.
Hinata se intoarcesi vede verisorul sau Neji care o fixa preocupat la pragul usi. In acel moment Hinata il invita pe verisor sa se aseze.
Neji rezeama carjele de perete si se aseaza pe pat langa Hinata, si Neji a fost in misiune in Tara Vantului, dar ceva nu a functionat si acum trebuie sa foloseasca carjele din cauza unei lovituri la piciorul stang care acum nu il mai poate folosi.
-''Desigura ca sunt sigura!'', raspunse Hinata reluand discursul intrerupt.
-''Nu pot sa stau aici cand Naruto isi risca viata in teritoriu inamic.''
In acel moment Neji ia mana verisoarei sale si o priveste in ochi.
-''Promitemi ca te vei intoarce vie si nevatamata, fao pentru mine si Naruto.'', ii zise tanarul amintindusi ceea ce i se intamplase, si-a procurat acea lovitura protejand iubita lui Tenten de atacurile inamice.
-''Nu iti fie teama, nu voi pati nimic.'', Raspunse tanara Hinata incercand sa linisteasca verisorul. In acel moment cei doi se saluta si Hinata se directiona in spre portile Konohai.
ajunsa la portile satului, se uita pe harta care Hokage-ul io daduse si a plecat imediat spre tabara care era la granita dintre cele doua tari.
-''Imediat am sa te ajung, iubirea mea.'', zise Hinata cand se gandea la Naruto.

dar de ce nu vreti sa comentati..... e chiar asa de oribil fic-ul asta:eto:.... macar ziceti sa stiu.... asa nu mai postez urmatoarele capitole (12 cap) .....:...:

#4
Asa deci ... o.o o.o
H..h..inata insarcinata? :-o
Sa sti ca e destul de original ... adica hinata insarcinata? :ohmy: omgggg :))

ASA deci sa revenim ...

Pai defecte la fic-ul tau sunt putin sa zic asa :-?
Capitolele incearca sa le faci mai lungi ..
Descriere sa fie un pi cmai multa ^___^
si naratiunea deasemenea ...
dialogul este cam mult :-? dar se vede ca nu e sec ...
nu respecti semnele de punctuatie ...

Asa ... deci :-? in rest e bine ... continua ;) o sa-ti urmaresc fic-ul ...

Si a da sa nu-l omori pe Naruto T_____T
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#5
in sfarsit cineva care comenteaza fic-ul meu...aproape ca ma descurajasem de tot..... nu mai aveam de gand sa postez.... mabucur ca iti place.... cu capitolele.... am decis sa le fac scurte pt ca imi place sa tin lumaea in suspnas:)) sh sper sa iti placa sh urmatoarele capitole

INCREDEREA CELOR TREI KUNOICHI

Dupa cateva ore de mers, HInata ajunse la destinatie, tabara se afla la malul unui rau la cativa kilometri distanza de granita intre cele dou tari, erau zeci de corturi aranjate pentru vindecarea feritilor si in centrul campului era un cort mare aranjata pentru jonini ce conduceau operatiunile de razboi impotriva Tarii vantului.
Fara sa piarda timpul, Hinata se plimba prin camp in cautarea lui Sakura si Ino.
Spectacolul ce se prezenta in fata ochilor ei nu era deloc calmant, peste tot se putea auzi urletele ranitilor, si inima gentila a Hinatei nu reusea aproape sa suporte acele urlete de durere, dar asta era viata unui shinobi si tanara o stia bine.
La sfarsit Hinata se indreapta spre cortul central, dar doi oameni din echipa ANBU pazeau intrarea si o opresc pe Hinata.
-''Doar personalul autorizat poate sa intre in acest cort.'' zise unu dintre pazitori cu o voce autoritara.
-''Numele meu este Hinata Hyuga si sunt aici din ordinul Hokage-ului.'', raspunse Hinata aratandule o foaie pe care era scris de Hokage si cu semnatura.
Cei doi oameni se dadusera la o parte si Hinata intra in cort, la centrul cortului era maestrul Kakashi si capitanul Yamato stateau si dicutau de noile strategii de atac cu o harta mare care arata garanita dintre cele doua tari.
Uitanduse in stanga, Hinata vede doua kunoichi ce stateau si consultau niste portiuni, ierburi si tehnici de vindecare, imediat dupe ce le strigase Sakura si Ino se indreapta rapid ca sa vada cine este.
-''Hinata ce faci aici?'', intreaba Sakura indreptanduse spre Hinata.
-''Tsunade-sama mi-a ordinat sa va ajung din urma si sa va dau o mana de ajutor.'', raspunse Hinata gentila.
-''atunci esti bine-venita, aici chiar e nevoie de ajutor.'', zise Ino.
Fara sa piarda timpul , cele trei fete iesisera din cort sa inceapa slujba care le-a fost data...

Dupa ore trecute ajutand ninja raniti, celor trei fete le-a fost data o pauza si ele au profitat ca sa se duca sa se odihneasca la picioarele unui mare salcam care era chiar la malul raului....
-''Esti preocupata pentru Naruto, nu-i asa?'', o intreaba Sakura pe Hinata....
Tanara dind din cap fiind ca un ''da'', si dupa fata sa se posomori....
-''Nu ai de ce sa fii preocupata!'', zise Ino incercand sa mai inveseleasca amica...
-''Naruto, Sasuke, Shikamaru si Kiba sunt printre cei mai buni shinobi din Konoha si sunt sigura ca se vor intoarce vii si nevatamati din misiune.''
-''Sper sa fie cum zici tu!'' zise Hinata.
-''Fetelor trebuie sa va zic ceva... dar va rog sa nu ziceti la nimeni...''
-''Nu iti face griji, nu o sa spunem nimanui!'' raspunsera Sakura si Ino...
-''Astept un copil...'' le zice Hinata zambind si lasand cele doua fete cu gura deschisa...
-''Atunci trebuie sa ai incredere, asta e o stire incredibila si cand Naruto se va intoarce o sa fie in al noualea cer... o sa sar in sus de bucurie!!!''' zise Sakura in timp ce o imbratisa pe prietena...
-''Va multumesc...'' zise Hinata cu zambetul pe buze si gandinuse la intoarcerea lui Naruto...

Sper sa va placa....... mai tarziu voi posta si urmatorul capitol

#6
Heila scuzati de intarziere.... am avut cateva probleme... si asa vad ca fic-ul meu nu prea e comentat deci nu trebuie sa ma preocup prea mult daca intarzii:(( acum am sa pun dou capitole.... ENJOY..... si comentati please... bye bye :bye:

INTOARCEREA EROILOR

Erau trecute aproape trei saptamani de cand Hinata era in tabara, impreuna cu Sakura si Ino, au petrecut acele zile vindecand ninja raniti care veneau de la granita dintre cele doua tari... Dar de Naruto si grupul sau nu stia nimic de luni intregi si in fiecare zi ingrijorarea crestea in inima Hinatei, multumita viselor urate care o turmentau in fiecare noapte...
In acea zi Hinata era asezata langa salcamul cel mare unde prefera sa stea cu prietenele ei si sa vorbeasca... ia se uita spre granita dintre tari, gandinduse numai la persoana iubita... Vede Sakura ce venea spre ea, si avea o strana excitatie in ochi...
-''Ce ai patit?'', intreaba Hinata pe Sakura...
-''O stire nemaipomenita, Sasuke si ceilalti sau intors!!!'', raspunse Sakura aproape fara voce...
La acele cuvinte, inima Hinatei se umple de speranta si fara sa piarda timpul, fugea spre tabara, impreuna cu Sakura.

Un grup de shinobi ai frunzei se adunasera langa grupul lui Sasuke ca sa ii ajute sa stea in picioare...
Erau toti raniti mai mult sau mai putin grav, Sasuke avea o taietura profunda la piciorul stang si aproape mai reusea sa stea in picioare, Shikamaru avea o lavitura la tampla si pierdea sange si Kiba avea o lovitura la mana dreapta si incerca sa opreasca hemoragia...
cele trei cum ii vazusera in acel mod sau dus si iau ajutata sa ajung pana la cort ca sa ii vindece...
Multumita fetelor, cei trei tineri isi revenisera in cateva ore si se duceau sa faca raport la capitan...
Yamato: ''misiunea a fost completata cu succes''
Dar nu intrasera bine in cortul unde erau fetele, ca Hinata se aproprie preocupata...
-''Unde e Naruto???'', intrebase tanara pe cei trei...
Cum auzisera numele colegului lor, cei trei ninja amutira lasand capul in jos...
Dupa cateva secunde, Kiba ii zise lui Hianata sa il urmeze...
-''Trebuie sa iti vorbesc, ii zice tanarul...

-''Nu e posibil!!!'', zise Hinata cu privirea pietrificata...
-''Zimi ca nu e adevarat!!!''.
-''Din pacate e asa...'', continua cu ochi in lacrimi Kiba...
-''In timpul misiuni, am fost atacati de un grup de shinobi ai Vantului... In acel moment Naruto ne-a ordinat sa ne ducem inainte si sa il lasam sa se lupte cu inamici singur, ne-a zis ca asta era unicul mod ca sa completam misiunea... Noi cum terminasem misiunea ne-am intors la punctul unde ne atacasera shinobi ai vantului, dar nu era nici un semn de Naruto, cred ca a murit inecat...'' cand Kiba terminase ceea ce se intamplase, Hinata cade in genunchi si incepuse sa planga disperata...
-''Imi pare rau...'', zise Kiba in timp ce o imbratisa incercand sa isi calmeze amica...
-''N..... Nu e posibil!!!... El...... El nu e mort...'' urla Hinata disperata dand cu pumni in pieptul amicului de tristete...
La sfarsit Kiba o ajuta pe Hinata sa se ridice si sa se indrepte spre cort cu ochii in lacrimi de tristete, , gandurile lor erau toate revoltate inca nu le venea sa creada ca Naruto a murit...............

Acest capitol este mai scurt decat celelalte... dar sper sa va placa

IN CAUTAREA LUI NARUTO

Chiar daca trecusera aproape patru zile de cand cei trei ninja sau intors din teritoriul inamic, Hinata nu reusea sa se linisteasca, chiar daca Kiba ii era un prieten foarte aproprit si avea incredere in el, pentru ea era imposibil sa isi imagineze ca Naruto e mort.
-''Naruto a luptat si in alte misiuni si a reusit de fiecare data sa se descurce'', gandea tanara Hinata...
-''Sunt sigura ca este inca viu...''
In acel moment Hinata a decis ca in acea noapte va iesi din tabara in cautarea lui Naruto...

In acea noapte Hinata iesi din cort si cu ajutorul byakuganului, reusi sa iasa din spital fara sa fie vazuta de cineva, in acel moment, Hinata incepuse sa fuga spre granita dintre tari...
In timp ce Hinata se apropria in locul unde Naruto si colegii lui au fost atacati, ploaia incepuse sa cada si in departare se putea auzi sunetul tunetelor, in inima tinerei nelinistea incepuse sa isi faca aparitia...
-''Exact ca in visurile mele...'', gandea Hinata cu o privire peocupata...
In sfarsit ajunsese la picioarele casadei si fara sa piarda timpul, Hinata incepuse sa controleze zona...

Chiar daca avea byakuganul, nu il gasise asa ca a decis sa mearga langa rau pana cand ajunse la o stramtoare(baraj)....
Acolo vazuseun corp intins chiar pe malul raului, Hinata se precipita sa controleze, intoarse corpul, Hinata impietrise, era chiar Naruto...
-''N....NARUTO........''
-''T....Te rog n....NU ma parasi...'' urla Hinata cu lacrimi in ochi...
Chipul lui era de o culoare alba si corpul era rece ca un cub de gheata, in abdomen avea infipte trei kunai... Incercand sa castige contra disperarea care aproape puse stapnire pe inima ei, Hinata puse capul pe pieptul lui Naruto si cu bucurie auzea bataile inimi lui Naruto, era inca viu...
In acel moment Hinata il ia pe Naruto in spate si se precipita in spre tabara, acolo putea sa il ingrijeasca...

Deci cum vi se pare... daca am ceva probleme de gramatica sau de tastare zicetimi.... BYE :bye:

#7
Asa deci ... mi-au placut ... destul de interesante, dar ... (mereu este un dar :-" )

Nu ai descriere, trebuie sa mai descrii personajele, sentimentele lor, peisajul si altele ...
Naratiunea ... pai din cauza lungimii capitolului cred ca nu e suficienta
Dialogul ... au fost momente in care a fost banal -___-

Cred ca i greseli de tastare :P .... nu m-am uitat foarte atent deoarece am teme de facut ...

Ce pot sa zic ... Gambate :D
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#8
scz de intarziere....chiar daca vad ca nu prea va place ficul meu, totusi mai pun un capitol poate poate o sa va placa... thanks denny pt comenturi...
cap asta e mai lung decat celelalte si sper sa va placa

LA ADAPOST

-''H...Hin... Hinata, iartama...'' zise Naruto cu o voce vlaguita (subtire), tanarul ninja blond era ranit grav si doar acum isi dadea seama de greseala facuta...
-''Nu vorbi, Naruto!!!'', ii ordina Hinata cu o voce severa dar gentila si cu lacrimi in ochi...
-''Raul a trecut si in curand o sa ajungem in tabara''...
Cum terminase sa ii spuna acele cuvinte, deodata se intoarse si chipul ei se albise, un grup de ninja ai Vantului se apropriau cu mare viteza direct spre ei...
-''Multumita Byakuganului am reusit sa ii depistez...'' Gandea Hinata...
-''Dar nu am sa ajung in timp la tabara, trebuie sa gasesc imediat o ascunzatoare...''
tanara Hinata incerca sa scape de ei sarind din copac in copac, dar inamici nu se lasau batuti asa de usor si usor ii ajungeau...
Deodata Hinata vazuse o mica intrare in o grota in mijlocul a doi mari copaci, fara sa piarda timpul, Hinata intra in grota si il pune pe Naruto usor pe pamantul rece, se indrepta spre intrare si incearcand sa o camufleze cu doua pietre mari...
Dupa e terminase de camuflat intrarea grotei, ajunsera si ninja Vantului care se oprisera langa intrare. Hinata incerca sa spioneze miscarile lor, ascunsa cu inima pana la gat...
-''Unde sau dus?'' zise un om cu o voce nervoasa...
-''Nu au putut sa dispara!'' raspunse colegul...
-''Cred ca au luato pe acolo...? zise alt coleg indicand cu degetul spre orizont.
-''Trebuie sa ne intoarcem la baza...'' zise capitanul echipei...
La acele cuvinte grupul de ninja disparuse, in grota Hinata incepuse sa se calmeze, raul trecuse...
Tanara ia in mana o torta si se indreapta spre Naruto, chiar daca era treaz, tanarul ardea tot, si Hinata trebuia sa aiba grija de el daca vroia sa il salveze...
Dupa ce isi luase kit-ul medical, Hinata desfacea geaca lui Naruto si notase ca ranile se infectase...
tanara luase un unguent si il dadea pe rani, dupa cateva minute ranile se cicatrizau si la sfarsit il bandajase in zonele mai grave...
terminata prima faza, Hinata asezase mainile pe Naruto si trimite chakra, spre norocul lor nu era nici un semn de venin...
-''H....Hin....Hinata...'' zise Naruto asezand mana pe chipul tinerei...
-''A....Acum dormi dragule, o sa am eu grija de tine...'' raspunse Hinata punandui mana pe frunte...
In acel moment Naruto ii zambi si inchise ochi...
-''Multumesc iubito!'' zise tanarul inainte sa cada in un somn profund. DIN NOU IMPREUNA...

-'' Acum suntem in mari probleme...'', comenta Shikamaru...
-''Ai dreptate...'',raspunse Kiba.
-''Dar ce putem sa facem...?''...
naruto si grupul sau erau la picioarele cascadei si acolo erau atacati de shinobi Vantului, inamici erau de 7 ori mai multi decat ei, dar doar dupa o lunga lupta Naruto si ceilalti reusise su fuga din ghearele inamicului si sa se ascunda in padure...
Dupa cateva minute sasuke, promovat capitanul grupului, luase o harta di buzunarul geci si a intinso e teren...
-''Noi suntem in aceasta pozitie...'', zise tanarul punand degetul pe un punct al hartii...
-''Inamici sunt pe parte cealalta a raului, asa ca unu dintre noi va trebui sa ii tina ocupati ca restul grupului sa poata urmari cursul raului...''
-''Excelenta idee...'', raspunse Shikamaru...
-''Doar asa vom putea sa ditrugem podurile care traverseaza raul si sa completam misiunea...
-''Atunci am sa fiu eu cel care ii va infrunta!'' zise Naruto ridicanduse in picioare...
-''Esti sigur?'', intreaba Kiba prietenul...
-''Foarte sigur!'', era raspunsul lui Naruto...
-''Multumita tehnici mele superioare de multiplicare a corpului nu o sa am nici o problema...'',
-''Atunci e decis, sa ne miscam...'', era ordinul lui Sasuke...
-''Dupa cateva minute, grupul era in fata inamicilor ascunsi prin copaci si in tufe...
-''mult noroc, Naruto..'', zise Sasuke prietenului in timp ce se indeparta impreuna cu Kiba si Shikamaru...
-''NARUTO...'', zise tanarul clanului Inuzuka...
-''INTOARCETE VIU SI NEVATAMAT, FAO PENTRU TOTI PRIETENII TAI, DAR CEL MAI MULT PENTRU HINATA, EA TE IUBESTE SI NU AR PUTEA TRAI FARA TINE...''
-''Nu am sa va dezamagesc si mai ales pe iubirea mea...'' era raspunsul lui Naruto...
In acel moment ninja cel blond iesi din ascunzatoare si se indrepta spre inamici...

Naruto deschise ochii si fixa stalactitele pe tavanul grotei. Soarele era sus pe cer si razele sale se infiltrau prin fisuri luminand toata grota...
-''Atunci a fost doar un vis...'' se gandea Naruto.
Tanarul incercand sa se ridice simti o durere la torace si cand pusese mana pe piept isi dadu seama ca cineva a avut grija e el...
Naruto se intoarse spre dreapta si vede Hinata zacand adormita langa el, cum o vazuse chipul lui Naruto se inveseli si ii mangaia chipul si asezandui parul lung si moale...
-''Iartama, dragostea mea.'', zise Naruto incet ca sa nu o trezeasca.
-''Am fost u prost, am riscat viata in o actiune preiculoasa si tu ai platit consecintele. Iti promit ca nu vei mai suferi pentru greselile mele.''.
Chiar cand terminase de spus acele cuvinte, Hinata se trezi si cand ochii ei se intalnisera cu cei ai blondului, tanara se ridica imediat si se aruncase in bratele puternice ale lui Naruto danudi un sarut fierbinte...
-''M...Mia fost dor de tine dragule!'' reusi za ii zica Hinata printre lacrimi
-''Si mie mia fos dor de tine dragostea mea, si iti promit ca nu ai sa mai suferi niciodata din cauza mea!'' raspunse Naruto imbratisando la pieptul sau...

-''E adevarat cea ce zici?'', intreaba Naruto in timp ce hinata ii schimba bandajele...
-''Da!'' era raspunsu Hinatei...
-''Kiba si ceilalti sau intors in tabara si ne-au zis ca au completat misiunea cu succes...''
La acele cuvinte Naruto respira usurat...
-''Atunci nu am riscat viata pentru nimic!'', zise tanarul cu un zambet pe buze...
Hinata nu mai raspunse si dupa cateva minute termina de schimbat bandajele...
-''Dar tu cum ai facut sa ma gasesti?'', intreaba Naruto iubita...
-''Kiba mia zis de locul unde ati fost atacati si multumita byakuganului am reusit sa te gasesc in timp'', zise Hinata sincera...
Pe neasteptate Naruto mangaia parul Hinatei si o saruta fara sa ii dea timp tinerei pentru alta reactie...
-''Nu stiu ce mas face fara tine...'', ii raspunse cu delicatete...
Naruto vroia sa o sarute din nou, dar din instinct Hinata se separa de acel sarut si indeparta privirea...
-''Ce se intampla?'', o intreaba tanarul ninja blond...
-''Trebuie sa iti zic ceva important.'', raspunse Hinata...
Tanara incepu sa reprind disursul cand deodata un sunet atrageatentia celor dou persoane, cineva incerca sa intre in grota!
-''Sa ne nascundem...??, zise Hinata in timpa ce il lua pe Naruto cu ea...
Dupa ce mutasera pietrele dou persoane intrasera in grota.
Pe neasteptate Hinata iesi in fata celor dou persoane si se pregatea sa arunce un shuriken cand o voce pentru ea familiara o trezi la realitate...
-''ti se pare ca acest e un mod de ati intampina un coleg de echipa?'', o intreaba acea voce...
Naruto si Hinata impietrisera, in fata lor era Sakura si Shino...
-''Cum ati facut sa ne gasiti?'' intreaba naruto usurat
-''Pentru instinctele mele a fost ca un joc pentru copii!'', raspunde Shino calm ca intotdeauna...
-''te poti misca?'', intreaba Sakura vazand ca Naruto era tot bandajat...
-''Atunci sa ne intoarcem la tabara...'', ordina Shino...
Fara a mai intarzia, cei patru iesisera din grota si se indreptau spre tabara...
mai tarziu am sa pun si urmatorul capitolo....ja ne :bye:

#9
In primul rand nu ai descriere... unde a disparut? si-a luat vacanta sau ce? :ask: vezi ca ai greseli de tastare cu tona... unele propozitii le incepi cu litere mici, iar numele personajelor la fel >.<... nu te mai baza atat de mult pe dialog si nu mai scrie intre ghilimele propozitiile...dau un aspect urat (parerea mea :-")...mananci litere...in unele locuri dialogul este foarte sec... oricum idea eate originala si ai imaginatie doar ca mai trebuie lucrat la ea si acestea se rezolva in timp...sa pui continuarea ;)... daca te-a suparat cu ceva comm-ul meu da-mi un PM si se rezolva...see ya!
I'm not insulting you. I'm describing you.

#10
heila... scuzati de intarziere dar am avut cateva probleme si nu am mai avut timp sa termin...

O INTRARE TRIUMFALA
-''C..Ce ai zis?!'', urla Naruto uimit de stirea pe care a primito...
-''Esti sigur de cea ce zici?''...
-''Desigur ca sunt sigur!'', zise shikamaru plictisit ca intotdeauna...
-''Ieri a ajuns mesajul, care a anuntat semnarea tratatelor de pace, semnat intre Tsunade-sama si Tsushikage de aceea tu nu ai avut de unde sa stii!''
Naruto se uita in jur cu un aer incredul si uitandse la co-echipieri sai, a inteles ca Shikamaru a zis adevarul...
Imediat dupa Sasuke ia un kunai si cu o lovitura taie corzile cu care erau legati shinobi Vantului...
-''Sunteti liberi, puteti pleca, razboiul sa terminat.'', le zise cu cuvintele reci ca gheata...
Grupul de shinobi al Vantului nu au mai asteptat sa le repete a doua oara ca au si luato la fuga inca socati de razboiul pierdut...
Dintr-o data Naruto incepu sa urle de bucurie si o ia in brate pe Hinata ridicando de la sol, deodata Naruto primeste un pumn in cap din partea Sakurei...
-''De ce trebuie sa fii intotdeauna asa violenta?'', se agita baiatul blond punandusi mana in locul unde a fost lovit...
-''Nu inteleg cum te mai suporta Sasuke...''.
-''si tu de ce trebuie sa te comporti intotdeauna ca un copil?!'', urla prietena severa...
-''Nici nu ma gandesc in ce modo va creste fiul tau...''.
-''C.. Ce vrei sa zici?!'', intreaba Naruto neincrezator...
Sakura, la constiinta de ceea ce a zis, isi pune mainile la gura de rusine si restul grupului nu stia ce sa mai creada..
-''Hi...Hinata, ce vrea sa insemne?'', intreaba Naruto, asteptand un raspuns
_''Inseamna ca... ca Sakura are dreptate, eu... eu astept un.. un copil!!!'', raspunse Hinata aproape sa lesine de rusine...
fara sa ii dea timp sa mai continue, Naruto o ia de mana si ii da un sarut cu ardor...
-''Eu.. eu tata.... dar e fantastic.... Nu... nu pot sa cred!'', zise Naruto in al nouale cer...
-''Felicitari!!!'' zise Kiba luandul de gat pe prieten
-''Te pui si tu acum?!'', raspunse Naruto.
-''in aceste momente era mai bine pe campul de lupta!!!''.
La acele cuvinte toti incepusera sa rada in hohote si dupa cateva ore grupul de shinobi se indreapta spre casa...

La intoarcerea in Konoha, toti ninja care au participat la operatiunile de razboi au fost salutati de urletele de bucurie si aplause din partea satenilor...
In aceea seara in palatul Hokageului se tine o ceremonie la care Naruto si co-echipieri sai primesc o recompensa din partea lui Tsunade-sama...
-''Aproape ca nu reusesc sa cred la ceea ce se intampla...'', gandi Naruto in timp ce isi reaminteste ceea ce se intamplase zilele trecute, dar apoi se uita lung la femeia ce iubea si toate gandurile rele dispareaua aproape prin magie...
-''Multumesc, Hinata''...

TO BE CONTINUED

Peste putin timp am sa pun si ultimul capitol... thanks la toti cei care au comentat si care au citit acest fic... ja ne :bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dorinta devenita realitate kimic 1 2.139 15-06-2013, 02:30 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.484 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.174 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Vis sau realitate Daya-chan 2 2.063 21-04-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Story of me (Gaasaku from Naruto) Alyx 5 3.507 12-04-2012, 03:35 AM
Ultimul răspuns: Hope
  Vis sau realitate? Elyy 0 1.725 05-09-2011, 10:21 PM
Ultimul răspuns: Elyy
  Love story! Laylaa 10 5.210 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Basmele devin realitate Valleee 11 7.299 27-07-2011, 12:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  VIse si Realitate [ + 18 ] Obs3ssion 4 2.773 09-07-2011, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Obs3ssion
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.681 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)