Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Diaries - Un nou inceput -

#11
Wow.. supeer @-)..
Inceputul a fost.. mm.. mai nepromitator..dar acum chiar am ramas captivata :X
Poti te rog sa'mi trimiti si mie un mesaj cand scrii urmatoarea parte?
Mersi muult :* <3
Buna treaba..te perfectionezi!


Love,DeZzY <3
all that we've left is the smoke of a gun.

DeZzY <3 LeyNad 108

[;x]

Mm.. am incercat sa fiu normala..dar m'am plictisit..asa ca m'am intors la a fi eu. ^.^

#12
Buna all, am sosit cu nextul, acesta este capitolul 5, sper sa am parte de mai multe comentari de data aceasta, oricum, lectura placuta! ;)

Capitolul 5 : Sange nevinovat
- Poftim?! zise mirata Caroline privind-o in ochii pe fata ce ii statea in fata.
- Ai auzit bine, eu sunt sora viitorului tau sot.
- Nu a spus nimeni ca ma voi marita cu el, se rasteste blonda.
- Da, dar nu vei putea face nimic din cauza inelului asta, raspunse bruneta aratand spre bijuteria fermecata.
- Si tu de ce ai venit aici?!
- Vreau sa te ajut.
- Sa ma ajuti?! Cum de as putea avea incredere in tine?
- Trebuie sa ai, de afltfel vei sfarsi precum au sfarsit si cei dragi mie.
- Cum? Ce vrei sa spui?
- E mult de povestit, petntru asta trebuie sa...
- Sa te invit inauntru. Stiu.
-....
- Vrei sa intri? intreba tanara vampiroaica putin enervata.
Sora lui James face un pas si intra in casa familiei Forbes. Aceasta priveste interiorul parca putin uimita dupa care se aseaza pe canapeaua din living.
- Deeci, a....
- Leila.
- Deci Leila, banuiesc ca deja sti povestea dintre mine si fratele tau nu?
- Desigur ca da. Doar suntem frati, dar nu de asta am venit aici.
- Atunci de ce, cum vrei sa ma ajuti?
- Mai intai sa iti povestesc. Era prin 1866, tata era un vampir original iar mama un vampir ca toti ceilalti. Pe atunci eu si James eram inca mici. James este mai mare decat mine si mai puternic, cand a crescut si devenise un adolescent, tata l-a invatat ceva. I-a spus: " In viata, puterea e totul " , fratele meu a devenit obsedat dupa aceste cuvinte si la scurt timp si-a ucis familia. Pe tata si pe mama. Nu suportam idea ca propriul meu frate a avut indrazneala sa ne omoare parintii. Practic s-a hranit cu sangele lor pana ce s-au transformat in cenusa. Devenise un monstru ce isi ucidea toti semeni rand pe rand, hranindu-se cu sangele lor, cu sange de vampir. Asa a dobandit puterii noi si forta. Eram speriata asa ca am fugit si m-am ascuns, pana acum, cand am aflat ca s-a intors in Mistyc Falls. Poate vrei sa ma intrebi: " Dar domnul si doamna Edison nu sunt parintii vostri? " iar raspunsul pe care ti-l voi da va fi nu. Familia Edison este o familie de vampiri din timpuri vechi, care nu au avut niciodata urmasi, dupa ce fratele meu si-a ucis parintii, a pretins ca este nevinovat iar dupa ceva timp, D-a si D-ul Edison l-au gasit si l-au adoptat. Iubindu-l ca pe propriul fiu.
- Deeci este un monstru1 Stiam eu!
- Am auzit ca vrea sa se insoare cu tine si ca te-a fortat sa porti acest inel magic.
- Da... raspunse Caroline privind-o adanc in ochii pe Leila.
- Ei bine, cat timp porti acest inel nu vei putea face sau spune ceva in potriva lui James.
- Asa se explica scena cu scrisul... zise blonda ganditoare.
- Ai face bine sa nu dai de inteles altora despre ce se intampla deoarece ii pui si pe ei in pericol.
- Cum?! Dar credeam ca pe mine ma vrea.
- Vrea sa te ucida si sa iti ia puterea, apoi iti va arunca cadavrul intr-un loc ascuns, cum a facut cu toti vampiri pe care i-a ucis.
- Dar tu? Cum ai scapat de el?
- Am fugit, si am incercat sa nu las "urme", acolo unde ma duceam.
- Vroia sa te omoare si pe tine nu? intreba Craoline incretindu-si putin fruntea.
- Da, din moment ce a ucis-o pe mama si pe tata ce mai insemn eu? size Leila lasan-d o lacrima cristalina sa-i curga pe obraji palizi.
- Dar tot nu mi-ai spus de unde ai zgarieturile acestea.
- In drum spre tine am fost nevoita sa imi recapat puterile pentru orice eventualitate. Asa ca, am sacrificat cativa oameni.
- Ai ucis oamnei?! intreba blonda ridicandu-se brusc de pe canapea.
- Da, nu aveam incotro! James poate aparea din moment in moment si daca nu beau sange nu pot avea putere suficienta sa ma lupt cu el! raspunse Leila ridicandu-se si ea de pe canapeaua de piele.
- Caroline, de ce tipi in halul asta, intreba Elizabeth, mama lui Caroline, intrand in living.
- Mama, nu e nimic.
- Cum nu? Te-am auzit tipind tocmai acum o sec...
Deodata usa de la intrare se deschide lovindu-se de perete. Un vant ciudat invadase casa, precum un uragan. In pragul usii apare o silueta intunecata si inalta. Un tip cu parul blond si ondulat si cu ochii verzi precum iarba statea parca asteptand ceva. Era imbracat intr-un costum negru cu cravata albastra. Acesta deschise gura si spuse pe un ton familiar:
- Buna surioara, ce mai faci?
- ...., Leila incremenise, dar era pregatita pentru a eventuala lupa intre ea si James.
- James, lasa-ne in pace, se rasti Craoline privindul pe blond in ochii cei verzi.
- Oh, logodnicei mele nu-i convine prezenta mea aici, ce ar fi daca as pleca. Spuse acesta vazand ca nu poate intra in locuinta din moment ce nimeni nu il invita.
- Glumeam! Cum as putea pleca din moment ce abea am sosit, raspunse blondul cu un zambet marsav pe fata. Acesta isi fixa privirea asupra mamei lui caroline si spuse incet:
- Elizabeth, nu-i asa ca vrei sa ma inviti inauntru acum?
- Da... raspunse femeia hipnotizata de vampir.
Aceasta se indreapta spre usa pentru al intreba pe James daca vrea sa intre, dar Caroline o opreste.
- Mama! Nu te duce! Te manipuleaza, nu-o face, mama!
- Trebuie sa il invit inauntru draga, zise Elizabeth privindu pe James. Femeia o inpinge pe fata si se grabeste la usa dupa care il intreaba pe vampir:
- Vrei sa intri?
- Muream de nerabdare, raspunse acesta dupa care folosind super-viteza apare in spatele surori lui si o prinde de gat. Aceasta nu riposteaza deoarece stia ce avea sa se intample, Caroline se duce la mama ei o hipnotizeaza spunandui sa plece. Femeia paraseste casa si pleaca.
- Opreste-te James! Nu vreau sa inplici pe nimeni in treaba asta!
- Ce vrei sa spui draga? E este surioara mea draga, cred ca tocmai ai aflat.
- Da, am aflat, si de acea nu vreau sa ii faci rau! zise Caroline nervoasa si panicata.
- Rau? Vroiam sa ii fac un bine, spuse blondul dupa care scoate o tepusa de lemn si o indreapta catre inima surorii sale.
- Ce vrei sa faci cu aia?
- Sa o ajut sa scape din infernul asta, vreau sa ii daruiesc o viata mai buna, zise acesta razand nebuneste.
- Esti nebun de legat, opreste-te am spus! Tipa Caroline la el descoperindu-si trasaturile de vampir, aceasta incearca sa il atace, dar chiar cand ajunge in fata lui, parca era un geam invizibil ce nu ii permitea a il atinga macar.
- Vezi? Esti neajutorata in fata mea, iubito, iar dupa ce vei deveni a mea, vei fi oficial moarta. Zise vampirul malefic.
Acesta o loveste pe blonda cu antebratul, aruncand-o 2 metri in spate. Aceasta se buseste de un perete, iar in momentul ciocniturii cateva tablouri cad si iar geamurile de sticla se fac bucatele. Caroline parca a lesinat, ramane intinsa pe podea inconstienta. Leila o priveste cu groaza cand pe blonda cand pe fratele ei, ce se apropia de aceasta. Deodata usa locuintei care fusese inchisa , este daramata de un animal. Era un varcolac, cu ochii galbeni si stralucitori ca si soarele la apus. Blana sa, de un gri intunecat precum noaptea. Varcolacul i-a pozitia de atac dupa care o observa pe Caroline lesinata si inca o fata speriata, iar dupa isi indreapta privirea spre James, fara sa stie macar cine este. Animalul isi descopera coltii si maraind insistent, il ataca pe vampir, muscandul de jugulara. Blondul incepe sa sangereze abundent si vazandu-se in pericol paraseste imediat casa familiei Forbesc, fugind extrem de repede.
Varcolacul incepe se isi reia forma umana, acesta preschimbandu-se la loc in... Tylor. Leila, sora vampirului, il vede pe baiat si fericita ca le-a salvat pe amandoua, il acopera cu o patura. Aceasta isi fixeaza apoi privirea asupra lui Caroline, care si acum era lesinata. Grabita se duce la blonda ridicand-o si asezand-o pe canapea langa Tylor.
- Ce s-a intmaplat aici mai exact? intreaba tipul privind-o ingrijorat pe Caroline ce statea inconstienta langa el.
- Nu sti despre James? Tipul pe care tocmai l-ai atacat? intreba mirata Leila.
- Nu, nu stiu! Si de ce a atacat-o pe Caroline?!
- El e fratele meu, dar e rau. Vrea sa o ucida pe Caroline dupa ce va deveni mireasa lui.
- Mireasa! O nu! Doar nu vrei sa spui ca el e logodnicul ei?!
- Ba da! Caroline ti-a povestit?
- Da, dar se purta foarte ciudat, si nu a putut spune multe decat ca mama ei vrea ca ea sa se marite si ca el e rau sau asa ceva.
- Inelul acesta o impiedica sa spuna adevarul.
- Dar cum? Intreaba brunetul privind dubios bijuteria.
- Este un inel vrajit...
- De vrajitoare nu?
- Sti?
- Stiu mai multe decat crezi, raspunse acesta cam nervos.
- In fine, iar inelul acesta nu ii permite sa spusa ceva despre James sau sa faca ceva in potriva lui, intelegi?
- Aha. Dar, de ce Craoline?
- Nu stiu, el a mai omorat multi alti inaintea ei, si vrea sa ma omoare si pe mine.
- Dar, voi doi sunteti rude cumva, am observat ca semanati intr-un fel.
- Pai, da, suntem frati. raspunse Leila regretand.
- Oh, deeci de acea vroia Caroline sa o ajut, iar eu nu intelegeam.
- Dar ai venit pana la urma si ne-ai ajutat, iti multumesc ......
- Tylor.
-Leyla, ma numesc. Daca nu erai tu, cred ca acum eram moarte amandoua. Spuse bruneta in timp ce o privea cu mila pe biata de Caroline.
~Casa familiei Brown~
Nicole:
" Abea am terminat de citit cartea aceasta de dra goste, acum ma simt atat de obosita. Nici nu stiu ce sa mai cred, visez sau nu? Daca este un vis, de ce pare atat de dubios, atat de, periculos. Poate e un cosmar. Poate ca cineva ar trebui sa ma trezeasca, sau altfel voi ramane prizoniera in acest taram unde cele mai intunecate creaturi exista. Unde realitatea devine imaginatie si unde dragostea nu mai are limite. Inchid cartea nervoasa si o arunc pe noptiera, ma indrept spre dulap si imi iau pijamalele, este aproape 00:00 noaptea iar eu tot nu m-am culcat. Iau pe mine o pereche de boxeri roz mulati si un maieu mov tot mulat cu bretele subtiri. Ma uit in oglinda pentru un moment si imi vad chipul nelinistit si totodata calm si fericit. Deodata aud o voce cunoscuta zicand:
- Buna Nicole.
Tresar dupa care m-a intorc brusc catre fereastra camerei mele, de unde am auzit aceasta voce. Pe pervazul de la fereastra mea, care era mare, se afla Damon, vampirul cel misterios. Acesta imi zambeste dupa care se ridica si se apropie de mine. Deja vad cum trebuie sa ma chinui ca sa il privesc in ochii, eu ajungandui pana putin mai sus de piept. Acesta imi atinge fata, dand la o parte suvita de par ce imi acoperea ochii.
- Imi placea mai mult cand stateai jos pe pervaz. Acum trebuie sa te privesc te sus si ma doare gatul. spuse tanara zambind calduros.
- Asa e mai bine? intreba Damon asezandu-se pe patul din camera fetei.
- Mult mai bine. raspunse aceasta razand. Nu trebuia sa te furisezi asa, m-ai speriat.
- Imi pare rau, nu am vrut. Doream sa vad ce faci.
- Ma pregateam sa dorm, abea am terminat de citit o carte de dragoste si sunt foarte obosita.
- O carte de dragoste? Si ce zicea acolo? intreba brunetul cuprinzand mijlocul fetei cu mainile sale.
- Era vorba despre o fata, care s-a indragostit de un tip misterios, si care nu i-a putut rezista. zise Nicole inconjurandusi mainile pe gatul vampirului.
- Si ce a facut tipul acela? intreba Damon prinzand-o pe fata si intinzand-o pe pat.
- A sarutat-o.
- Da, cum? Asa? intreba acesta sarcastic, dupa care isi uni buzele cu buzele tinerei intr-un sarut pasional ca-n povesti.
- Da, chiar asa. Raspunse Nicole zambindui satisfacuta.
Tipul o i-a in brate si o saruta parinteste pe frunte, spunandui incet:
- Culca-te, acum ca sunt aici nu ai de ce sa-ti faci probleme. Gandeste-te doar la lucruri frumoase.
- Asa am sa fac, zise aceasta rezemandu-si capul pe pieptul brunetului.

#13
Retrag tot ce am spus la faza cu ''intai dragoste si dupa necazuri''.Mai bine dragoste,dragoste si iar dragoste.Deci Damon devine ...uman.Iarasi.Si din cate vad,ii place.Si mie imi place noua fateta a lui.E simpatic cu...Stefan,ceea ce pana acum credeam ca e ceva imposibil,dar uite ca in mintea fanelor,nu e :).Chiar imi place cum l-ai facut pe Damon.E la fel ca intotdeauna,doar ca un pic mai...uman.Cat despre Caroline,iti martuisesc ca mi-e mila de ea.Cum poate tampitul ala de James sa fie atat de nenorocit?Si-a omorat familia si atat de multi oameni...e aproape la fel de crud ca insusi diavolul in miniatura numit Niklaus.Bine ca Tyler a decis sa actioneze si le-a salvat pe Caro si Leyla,ca altfel erau terminate,saracutele...In legatura cu inelutul magic,sper sa scape de el.Si Ty si Crao sa traiasca fericit,nu neaparat impreuna,fericiti sa fie.Si ai zis ca vin si ceilalti pe parcurs.Bun.De abea astept sa vina Matt.Poate vin Bonnie,Klaus si Elijah?Sau nu.Oricine ar veni,tot frumoasa e povestea.
Keep going,sweetie!:bv::o13:

#14
Multumesc mult pt comuri, am tinut cont de ele sa sti, de aia am performat :D. Si da, vor aparea si Bonnie, Matt si ceilalti. M-am gandit ca daca tot am timp sa pun si capitolul 6, de ce nu? Lectura placuta!

Capitolul 6: Cartea de vraji interzisa

Nicole:
" Adorm linistita pe pieptul noului meu iubit, ca sa spun asa. Damon mi se pare un tip misterios si periculos dar totodata un tip atent si protector. Pana acum nu credeam ca exista vampiri, si nu credeam ca exista astefel de vampiri. Dar acum m-am convins, am unul chiar in patul meu. Nu in sensul acela, dar pe aproape. Sunt sigura ca tine la mine, felul lui de a fi ma face sa il plac mai mult, cand spune ceva suna atat de ... adevarat. Nu am mai avut un iubit de cand fostul meu prieten Jeff, s-a mutat in Romania. Oricum aveam senzatie ca era cam ciudat de la o vreme. Acum ca am scapat de o grija, pot si eu in sfarsit sa ma "relaxez". In bratele lui Damon ma simt atat de in siguranta. "
Damon o mangaie pe cap iubitor, privind-o insistent in timp ce doarme pe pieptul sau. Acesta zambeste satisfacut, este fericit deoarece a reusit sa o linisteasca iar acum ea a adormit langa el. Acesta o mai inveleste odata pe Nicole deoarece se dezvelise singura, dupa care ii saruta fruntea catifelata si dispare ca de obicei. Nu dorea sa il vada cineva iar apoi sa ii creeze probleme noii sale iubite. Pentru el, Nicole era ca o a doua sansa, precum un nou boboc inflorit in inima lui, exact ca o noua stea ce s-a aprins pe bolta cereasca.
- Ora 07:00 -
Intunericul dispare, cerul devine bleo deschis precum oceanul. Cantecele vrabiutelor rasuna prin tot orasul, inlusiv in curtea tinerei Nicole. Vantul bate lin, frunzele tinere si verzi se asterneau deasupra covorului naturii, iarba. Petalele florilor "dansau" in aer impreuna cu vantul. Deodata se zareste o lumina puternica. Un astru ceresc numit Zeul Soare se inalta pe bolta cereasca pentru a veghea intregul oras. Razele sale stralucitoare patrundeau oriunde si lumina pana si cel mai intunecat coltisor al lumii. Era o noua zi, o zi mai frumoasa ca cea de ier, o zi in care toate erau cu tine. Toate iti faceau pe plac.
Nicole inca dormea, ii se vedea doar capul si parul intins pe perna cea alba de bumbac. Aceasta este trezita de ciripitul pasarelelor care parca nu mai incetau, ca si cum misiunea lor erau sa o trezeasca pe tanara. Aceasta se da jos din pat, somnoroasa ca-n totdeauna si abea nimereste baia. Dupa ce isi piaptana cu grija parul ciufulit si incurcat ca in fiecare dimineata, da drumul la robinetul cel argintiu si apa cristalina incepe se curga. Aceasta isi stropeste fata cu apa rece, pentru a nu mai fi obosita si somnoroasa. Iese din baie si isi sterge chipul cu un prosop alb si pufos pentru a nu se irita. Imediat dupa, face patul apoi sa imbraca pentru a pleca spre liceu. Isi alege o bluza roz aprins cu maneca 3 sfert, o vestuta neagra ce acopera doar bustul si o pereche de blugi negri si mulati. Isi ia balerinii cei negri si lacuiti dupa care iese din camera sa.
- Nicole, deja pleci la scoala? se aude o voce femeiasca familiara.
- Da, mama. E aproape 08:00.
- Oh, ok draga. Dar cand te intorci?
- Nu mai sti? La ora 15:00.
- Bine, avand in vedere ca astazi e vineri ce zici daca dupa scoala mergem la cumpaaturi?
- La cumparaturi? intreba Nicole putin mirata.
- Da draga, nu am mai petrecut timp ca mama si fica demult. Nu crezi?
- Ai dreptate, buna idee! Ne vedem dupa ore atunci. Zise tanara si parasi locuinta cu zambetul pe buze, parca astazi, totul ii mergea bine.
~Casa familiei Forbes~
- Oh, ce se intampla? Am adormit? se intreba Caroline dupa ce vede ca este in patul din camera sa.
- Nu imi mai amintesc nimic dupa lovitura acea. Nenorocitul ala trebuie sa plateasca pentru tot ce a facut! isi spuse blonda dupa care se da jos si se duce in camera mamei sale. Mama fetei, Elizabeth, se intorsese acasa se pare, iar acum dormea linistita. Caroline rasufla linistita. Aceasta trebuia sa se duca la liceu, asa ca se intoarce in camera ei pentru a se schimba. Ce nu stiam fetele era faptul ca Caroline, Bonnie si Elena erau in acelasi liceu cu Nicole, dar inca nu s-au cunoscut fata-n fata. Caroline deja ajunsese la liceu cu ajutorul super-vitezei, nu mai avea decat sa se grabeasca spre sala de curs, numai ca o mana barbateasca o prinde si o intoarce spre el.
- Tylor?
- Caroline, esti bine?! intreaba acesta ingrijorat, privind-o adanc in ochi pe blonda.
- Da, sunt bine, dar...
- Nu intreba! Trebuie sa vorbim!
- Tylor, nu cred ca pot sa discut acum...
Brunetul o ia pe blonda cu el si o duce in vestiarul baietiilor, nu era nimeni prin preajma deoarece orele deja au inceput asa ca puteau sa discute.
- Caroline,... stiu despre viitorul tau sot.
- Ce?! Dar cum?!...
- Leila mi-a spus totul.
- Ce? De unde o sti pe Leila?
- Am cunoscut-o aseara cand am venit si v-am salvat.
- Poftim? Tu ai fost cel ce ne-ai salvat aseara? intreba Caroline cu ochii inlacrimati.
- Da, Caroline, eu am fost. Am auzit galagie cand eram prin apopierea casei tale asa ca am dat buzna inauntru. Tu erai lesinata, cred ca nemernicu' ala te lovise asa ca l-am atacat, dupa a fugit iar Leila mi-a povestit ce s-a intamplat.
- Oh Doamne, nu stiu ce ne-am fi facut daca nu ajungeai la timp,.... spuse blonda abtinandu-se cu greu sa nu planga.
- Acum am inteles in sfarsit ce vroiai sa imi spui, vroiai sa te ajut sa il ucizi pe vampirul ala. Scuza-ma ca nu am inteles din prima, ma bucur atat de mult ca am putut sa te scap de el. Daca ti s-ar fi intamplat ceva, nu mi-as fi iertat-o, niciodata. Spuse Tylor, cuprinzandui fata fetei cu mainile sale calduroase.
- Multumesc, Tylor. Zise aceasta imbratisandul din toata inima. Cei doi raman imbratisati timp de cateva secunde dupa care in spatele lor apare Leila.
- Leila? Ce cauti aici? intreba Caroline stergandu-si firicelele cristaline de pe obraji.
- Am vesti bune prieteni!
- Ce este? intreba Tylor putin entuziasmat.
- Cred ca stiu cum il putem ucide pe James.
- Cum?! tresari Caroline ca si arsa.
- Se spune ca vrajitoarele stiu cateva vraji de ucidere a vampirilor de acest gen. Spuneti-mi ca stiti o vrajitoare, hmm?
Se asterne un moment de liniste, dupa care Caroline ganditoare spune in soapta:
- Cred ca stiu eu una.
-Dupa ore-
- Bonnie! striga Caroline disperata dupa prietena sa vrajitoare.
- Caroline, ce faci? raspunse aceasta fericita ca isi revede amica vampir.
- Uite Bonnie, e o poveste lunga, am nevoie de ajutorul tau. Vino cu mine. Zise blonda dupa care o lua pe Bonnie la ea acasa. Cele doua ajunsesera la casa serifului Forbes, care se pare plecase cu treburile de serif. In casa mai erau si Tylor si cu Leila. Bonnie o priveste suspicioasa pe bruneta dupa care isi atinteste privirea spre Caroline care spune:
- Te-am chemat aici ca sa iti spun ceva, Bonnie.
- Bonnie, spuse Tylor. Avem nevoie de ajutorul tau, dupa care a inceput sa povesteasca intreaga intamplare impreuna cu Leila. Dupa o ora, Bonnie deja intelese, si era de acord sa ii ajute pe cei 3.
- Ok, va voi ajuta, dar mai intai imi trebuie, Cartea de Vraji Interzisa.
- Cartea de vraji interzisa? Ce fel de carte mai e si asta? intreba Leila incretindu-si fruntea.
- Cartea interzisa este o carte doar pentru vrajitoare unde se afla toate vrajile necesare pentru asemenea chesti, intelegi? Explica Bonnie, privind-o pe bruneta si pe ceilalti.
- Si unde vei gasi aceasta carte, intreba Tylor curios.
- La ruinele vechi biblioteci din Mistyc Falls.
- Care biblioteca? Nu exista o biblioteca daramata in Mistyc Falls, nu? intreba Caroline mirata.
- Ba da, exista. Se afla intr-o padure secreta, numita The Witches Woods. Acesta este numele oficial al padurii, care odata a fost un mic sat.
- Un mic sat?! sa terminam cu povestile! Se rasteste Tylor ridicandu-se.
- Nu-i o poveste Tylor, e adevarat! The Witches Woods a fost un sat in padure, un sat unde bunica mea a crescut si de unde a invatat toate vrajile pe care le stia, asta pana cand biblioteca a fost distrusa de cineva, iar Cartea Interzisa a ramas sub ruine.
- Si tu sti unde este aceasta padure Bonnie? o intreba Caroline dubioasa.
- Desigur, o pot simti. Pana la noapte vom ajunge acolo daca ne grabim, zise aceasta. Caroline isi suna mama, spunandui ca are niste treaba si nu va fi acasa si sa stea linistita. Sa nu iasa singura noaptea sau sa faca ceva nesabuit. Dupa cum bine stia mama acesteia despre vampiri, nici nu avea de gand. Cei 3 pleaca apoi spre padurea secreta in cautarea Cartii Interzise.
- ora 15:00 -
( In sfarsit s-au terminat si orele, ce plictisitor este la scoala. Unde nu exista putina actiune, putina distractie, asa nu are nici un farmec. Dar voi zambi, deoarece ziua de azi imi va oferi multe avantaje. Si pentru ca am descoperit dragostea in cele mai intunecate locuri ale noptii.)
- Hey! Nicole! se auzi o voce atragatoare si sexy.
- Damon! spuse tanara apopiindu-se de acesta.
- Ce ai zice daca astazi l-ai cunoaste pe fratele meu si iubita lui?
- A un frate? Nu mi-ai spus despre asta.
- Ce conteaza, oricum il vei cunoaste. Ce zici ii facem o vizita? intreba tipul zambind intr-o parte.
- Nu stiu ce sa zic, daca e ocupat?
- Nici gand! Oricum abea asteapta sa te cunoasca sa sti.
- Zau? Ok atunci, sa mergem, spuse tanara urcandu-se in masina vampirului. Un laborghini nou nout de culoare alba precum spuma laptelui. Lucea de parca era acoperita cu diamante. Damon se urca la volan relaxat, cu Nicole de partea sa dreapta, roteste cheile o data dupa care apasa pedala de acceleratie si dus a fost.
- Dupa 20 de min -
- Am ajuns deja? intreba Nicole privind casa fratiilor Salvatore prin geamul de la masina.
- Da, asta e casa mea si a fratelui meu. De fapt e mostenire de familie, dar e ok. Nici nu se vede cat de veche este.
- Glumesti?! Arata precum o vila! spuse tanara zambind insistent.
- Stefan am sosiiit! spuse brunetul, in timp ce intra in casa.
- Ce faci Damon? se aude o voce la fel de atragatoare si sexy. Era tot un vampir, unul putin mai tanar. Deodata de dupa un perete, apare un barbat facut si aratos. Avea parul saten inchis si ochii de un verde aprins. Era imbracat cu un tricou gri si mulat si o pereche de blugi negri si largi. Era incaltat cu o pereche de adidasi albi, si pe mana stanga avea o banderola neagra. Era imbracat sport se pare, gata de o iesire pentru jogging. Acesta o priveste pe Nicole putin mirat dupa care se apropie de cei doi zicand:
- Buna, eu sunt Stefan, tu trebuie sa fi Nicole.
- Da, eu sunt. Incantata! Spuse acesta zambind.
- Damon mi-a povestit multe despre tine.
- Serios? Ma bucur sa aud asta, raspunse tanara zambind din nou.
- Arat exact cum mi te-a descris el. Credeam ca nu vorbeste serios, ii sopteste acesta la ureche fetei, chicotind. Dupa ce se cunosc mai bine, apare si Elena. Cele doua fac cunostinta dupa care servesc o cafea cu lapte. Damon si cu Stefan urca pana sus pentru a sta de vorba in legatura cu noua iubita a brunetului.
- Damon, prietena ta este destul de comunicativa si draguta. Chiar ti se potriveste, spuse acesta batandul pe umar frateste.
- Stiu, cea ce ma atrage la ea cel mai mult este faptul ca nu ii este frica de nimic si intampina fiecare lucru nou zambind.
- Dar sper ca nu o folosesti... cum ai facut cu Andy.
- Nici gand! Oricum regret ca am ranit-o pe Andy, acum probabil si-a inceput o noua viata alaturi de un barbat.
- Probabil. Cred ca a meritat sa o faci sa uite, asa nu sa mai gandit la tine.
- Da, in cea ce o priveste pe Nicole, nu o voi rani niciodata!
- Te cred, frate. Sa-ti ti cuvantul. Oricum ma bucur ca Nicole si Elena se inteleg bine.
- Nicole e o fire foarte intelegatoare, sti? Deja s-a obisnuit cu idea cu sunt vampir... spuse Damon razand fericit.
- Poftim?! Intreba Stefan de parca nu auzise bine ce spuse fratele sau Damon.
- Ce este? De ce te rastesti asa? Am spus ceva gresit? intreba brunetul zambind sarcastic.
- I-ai spus ca esti vampir? Cum, adica... nu ca nu trebuia sa stie dar nu crezi ca e cam devreme sa afle. Poate sa te dea in vileag, poate sa iti creeze probleme, sti asta!
- Stiu, Stefan... dar am incredere in ea. Simt ca nu este acest gen de fata, o simt! Stiu ca si ea are incredere in mine, si nu ma indoiesc de asta. Asa ca stai linistit frate, lasa totul pe mine.
- Dca zici tu....
- Ar trebui sa plecam, o voi conduce acasa pe Nicole, ai grija de tine. Spuse Damon batandu-l pe Stefan pe spate dupa care se coboara jos si isi ia la revedere de la Elena. Cei doi pleaca impreuna spre casa tinerei Nicole.
- Cum ti s-a parut Stefan si Elena? intrba Damon in timp ce conducea relaxat.
- Stefan este un tip de treaba si foarte manierat iar Elena este o tipa foarte prietenoasa si buna ca sa spun asa.
- Tot ce ai spus acum este adevarat sti? Ei chiar sunt asa.
- Inseamna ca pot citi omul, zise tanara chicotind.
~Casa familiei Brown~
- Multumesc pentru ca m-ai adus acasa. spuse Nicole dupa care il saruta pe damon rapid.
- Cu placere, de acum inainte te voi aduce mereu. Si nu glumesc, spuse acesta zambind intr-o parte.
- Ne vedem maine , pa.
Tanara deschide usa de la intrare incet, este aproape ora 17:00 iar ea trebuia sa ajunga acasa la 15:00. Ii spusese mamei sale ca va merge la cumparaturi cu ea dupa ore, si tocmai acum isi amintise. Nicole se furiseaza in camera ei unde isi lasa rucsacul pe pat si incearca sa se schimbe. Este prea tarziu, mama ei deja o auzise si urca scariile catre camera ei.
- Nicole? Unde ai fost pana la ora asta? intreaba femeia suspicioasa.
- Um, am fost la o prietena.
- Dar ai spus ca vom merge la cumparaturi. Ai si tu ocazia sa iti petreci timpul cu mama ta iar tu alegi sa ti-l petreci cu o simpla prietena? intreba aceasta putin suparata.
- Oh mama, imi pare rau. Am pierdut notiunea timpului, iti promit ca maine dimineata vom face shopping si vom sta inmpreuna toata ziua ok?
- Bine Nicole. Dar sa nu faci ca astazi. O atentionase femeia dupa care parasi incaperea. Nicole rasufla usurata si continua sa se schimbe. Ea nu dorea ca mama sa sa afle despre Damon, mai ales ca este vampir. Pentru ea era un fel de regula, vroia sa o tina departe de chesiile astea.

~ Padurea Secreta ~
- Nu am ajuns? intreba Tylor extenuat deja.
- Nu sunt sigura, pe aici pe undeva trebuie sa fie un indicator.
- Indicator, glumesti? Locul asta e parasit, ce ar cauta un indicator aici? se intreaba Tylor nervos.
- Hey Bonnie, nu cumva ala e indicatorul? Spuse Caroline aratand spre un vechi indicator unde scris : Bun venit in The Witches Woods.
- Asta este. Am ajuns, se pare.
- Si unde e acea biblioteca daramata? intreba Leila uitandu-se prin toate partile dupa ruinele biblioteci.
- Veniti dupa mine, o pot simti, spuse Bonnie si porni tot inainte. Din departare se observa niste grinzi de lemn vechi si putrezite una peste alta. Dedesubtul lor erau multe caramizi mai vechi.
- Se poate ca astea sa fie ruinele biblioteci aleia?
- Nu sunt sigura, dar se poate. raspunse negresa cautand o cale de intrare.
Deodata, Tylor paseste pe o bucata de lemn putrezit care se rupa iar brunetul cade intr-o groapa.
- Tyler! Esti bine?! intreaba Caroline speriata.
- Ah, da... cred. Sunt bine. Cred ca am gasit biblioteca.
- Ce tot spui?! Te-ai lovit la cap si acum delirezi? se rasteste Leila aplecandu-se spre gaura.
- Nu, nu delirez! Veniti aici jos a vedeti. Cele 3 fete se coboara rand pe rand in gaura si raman uimite. Acolo jos era un fel de camera subterana, cu multe rafturi pline de carti vechi si prafuite. Era biblioteca.
- Am gasit-o, in sfarsit. Acum putem cauta si cartea!
- Ma ocup eu de asta, spuse Bonnie apropindu-se de unul din rafturi. Aceasta isi indreapta mana spre raftul respectiv si inchide ochii, ramane in aceasi pozitie concentrandu-se asupra cartii. Deodata, din fundul acelui raft, isi face loc o carte de culoare visinie cu coperta groasa. Marginiile copertii erau de aur iar pe ea scria mare : Cartea de Vraji Interzisa.
- Am gasit-o, spuse bonnie tindand cartea cea mare cu grija.
- Sa vedem ce scrie in ea! zise Caroline disperata.
- Mai intai trebuie sa stim unde sa cautam, sunt mai multe vraji pentru mai multe chestiuni.
- Pai cred ca trebuie sa cautam la.... vraji de ucidere a vampiriilor.
- Ok, sa vedem.... spuse Bonnie rasfoind paginile ingalbenite ale cartii.
- Hei! Stai! Chair aici, ce inseamna acest cuvant!
- E in latina, spuse Bonnie analizand cu atentie cuvantul. Inseamna original.
- Stai asa, original. Vampiri originali, tatal meu a fost un original. Poate gasesti ceva aici!
- Sa vad.... zice vampiri originali, atot-puternici. Vampiri ce incalca legiile celor originali, numiti vampiri-demoni, sunt vampiri ce se hranesc cu sangele altor vampiri.
- Aici! Asa este si James, fratele meu! spuse Leila deodata.
- Aici spune si cum pot fi ucisi.
- Spune! Sune odata! se rasteste Tylor nervos cum a fost intreaga zi.
- Un vampir-demon poate fi ucis doar daca bea sangele manipulat de vrajitori al altui vampir.

Va urma...

Aceasta este masina condusa de Damon in ficul meu:
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...20&bih=596

#15
Wow! Suuper! :X:X:X
Deci sunt bestiale! Am citit tot fara sa rasuflu aproape!
Mmm..cred ca singurul lucru care mi'a dat in ochi..sa zic asa.. a fost repetitia cu "o pot simti" :-?.. dar in rest e super!
Abiaa astept urmatoarea parte :X 8-> :X
Mersi mult ca m'ai anuntat apropo :*
Muult succes si multa inspiratie in continuare!Tine'o tot asa!

Love,DeZzY <3
all that we've left is the smoke of a gun.

DeZzY <3 LeyNad 108

[;x]

Mm.. am incercat sa fiu normala..dar m'am plictisit..asa ca m'am intors la a fi eu. ^.^

#16
Multumesc pt comentariu, tare ma bucur cand va place :D. Voi incerca sa fac totul mai dramatic si mai intresant cu mult suspans. (Sper sa-mi reuseasca ;) ), am pus si nextul cat am avut timp. Lectura placuta my friends!

Capitolul 7: Confesiunea

Caroline:

" Bonnie, Tylor si cu Leila ma vor ajuta sa il ucid pe James, vampirul-demon. Acel ucigas psihopat si diabolic, un vampir caruia i-a disparaut pana si cea mai mica parte umana. Un dintos fara mila, un criminal nebun, un adevarat pshihico. Important este ca stim cum sa il omoram. Cu ajutorul lui Bonnie vom manipula sangele unui vampir si il vom face cumva pe James sa il bea. Dar intrebarea este .... sangele cui il va manipula Bonnie? "
- Prieteni, spuse Bonnie calma si relaxata, mai este o singura chestiune.
- Care-i aia?! intreba Tylor tresarind.
- Pe cine vom alege sa ucida James? intreba aceasta privindusi prietenii in ochii.
- Pai, nu stiu, cautam si noi un vampir si il fortam sa faca asta ce ziceti? spuse Tylor increzator.
- Ai inebunit, chiar crezi ca cineva va acepta asta? Sa se sacrifice pentru noi?! intreba Caroline nervoasa. Nu. Nu vreau sa implic pe altcineva in chestia asta, eu sunt cea care trebuie sa se sacrifice.
- Poftim?! tresari Tylor ca si ars. Ce tot spui?! Te-ai lovit la cap?!
- Nu, Tylor. Este alegerea mea! Pana la urma pe mine ma vrea. Asa ca nu avem cum sa il pacalim.
- Are dreptate, zise Bonnie oftand.
- Bonnie, Caroline. Zise Leila ingrijorata. James nu se va opri la Caroline. Va continua asta la infinit, trebuie sa il ucidem la timpul si locul potrivit.
- Sunt de acord cu tine, nu putem actiona din prima din moment ce nu ne cunoastem indeajuns adversarul, spuse Tylor ganditor.
- Fratele meu a devenit foarte puternic, sansele ca noi sa il putem ucide sunt minime, dar stiti cum se zice : " Daca nu risti , nu castigi."
- Bine, sunt de acord cu voi. Acum sa plecam de aici pana nu se mai intampla ceva. Zise Bonnie lund cartea de vraji cu ea si parasind vechea biblioteca impreuna cu amicii sai.
- dupa 30 min -
- Aproape am ajuns acasa. Tu unde stai Leila? Intreba Tylor curios.
- Pai, momentan stau la casa raposatei mele matusi.
- Oh, imi pare rau.
- Nu-i nimic, m-am obisnuit deja. Spuse aceasta zambind.
- De aici va las prieteni, ne vedem maine. Spuse Caroline ducandu-se acasa impreuna cu Bonnie care nu locuia foarte departe de aceasta.
- Deci Tylor, tie cum ti se par....vampiri? intreba bruneta putin jenata.
- Vampiri? Pai....crd ca sunt foarte tari!
- Tari? Chair crezi asta? intreba Leila razand.
- Pai, avand in vedere ca au puteri supra-naturale ca si noi, varcolaci, da sunt tari.
- Ma bucur sa aud asta. Sti...cateodata imi doresc sa nu fi fost vampir, sa fi fost om ca ceilalti. Sa fiu normala.
- Normala? Leila, esti cat se poate de normala. Spuse Tylor oprindu-se si privind-o in ochii.
- Dar nu pot fi normala. Sunt o creatura, un monstru insetat de sange Tylor. Spuse aceasta plecand capul jos.
- Nu te invinui. Nici eu nu am vrut sa devin varcolac, dar totusi s-a intamplat dintr-un accident. Zise brunetul amintindu-si cand a ucis-o pe fata acea si a declansat blestemul.
- Voi incerca din toate puterile sa imi infrunt fratele asa cum mi-am propus. Nu stiu ce m-as face fara voi, spuse aceasta lundu-l in brate pe tip si strangandu-l.
- Sunt cu tine, Leila. Zise acesta mangaind-o pe cap.
~ Ziua urmatoare ~

Nicole:
" Ma trezesc de dimineata pentru a avea timp sa merg cu mama la cumparaturi si sa il vad si pe Damon, daca pot. Ma dau jos din patul cel mare din camera mea, aruncand pilota cea lila pe jos. Ma indrept spre baie ca de obicei, dupa ma imbrac. Imi aleg o pereche de pantaloni scurti si negri cu marginiile albe asortati cu o pereche de sosete lungi pana sub genunchii, cu doua dungi roz deschis si un tricou alb, sport. Imi iau baschetii negri cu siret alb si varful la fel. Imi prind parul in doua codite impletite dupa care imi i-au geanta de cumparaturi si ies din camera. Ma indrept spre dormitorul mamei, vad ca nu este acolo apoi cobor scarile si controlez si livingul. Mama nu este nici aici. Dupa, aud niste sunete care veneau din bucatarie, ma grabesc intracolo si in sfarsit o gasesc pe mama, care prepara micul dejun.
- Neata mama! Ce pregatesti? intreba Nicole pofticioasa.
- Pai fac clatite cu miere si unt. Preferatele tale. Spuse Sarah zambind calduros.
- Yummy! Suna delicios! Abea astept, oricum mi-am pregatit geanta de cumparaturi. Astazi vom petrece ceva timp impreuna.
- Desigur iubito. raspunse mama tinerei in timp ce aseza pe masa farfuria cu clatite. Clatitele iesisera foarte frumoase, erau umflate si pufoase precum niste pernute. Deasupra lor femeia a pus o bucatica de unt sa se topeasca si a turnat putina miere care curgea pe marginile clatitelor asezate sub forma de turn. Nicole face niste ochii mari dupa care incepe sa infulece de foamne ce-i era. Dupa ce termina cu micul dejun, cele doua se duc la mall pentru a petrece mai mult timp impreuna ca mama si fica.
~Apartamentul lui Damon~
Damon:
" Deja m-am plictisit, simt ca inebunesc. Fiecare secunda se prelungeste putin cate putin devenind parca o eternitate. Fara ea, sunt precum un diamant neslefuit, sunt ca si o carte cu filele goale, precum un fluture fara aripi. Trebuie sa o vad, sa ii maingai din nou fata cea fina si catifelata precum matasea, sa o privesc in ochii ei dulci si induiosatori ca doua picaturi de roua lucitoare. Sa ii simt buzele dulci si moi cum ma saruta. Sa ma joc in parul ei matasos si sa o strang la piep spunandu-i: Nu vreau sa iti mai dau drumul, te iubesc prea mult ca sa o pot face! Acum probabil este ocupata, nu as vrea sa o deranjez. Insa pana spre inserat tot o voi vedea, orice-ar fi! "
Vampirul se hotaraste sa iasa in oras, neavand ce face. Acesta isi incuie locuinta dupa care se indreapta spre bar.
~Casa familiei LockWood~
- Ding Dong! -
( cine-o fi oare? ) se intreaba Tylor curios.
- Hey, buna! rasuna o voce de fata dupa ce brunetul deschise usa. Era Leila, care zambea parca de bucurie.
- Oh, hey! Ce faci, Leila?
- Bine! Am vrut doar sa vad daca chiar stai aici.
- Dar de unde stiai ca stau aici? intreba Tylor curios ca de obicei.
- Pai casa mea nu este foarte departe de a ta, asa ca ....
- M-ai urmarit?
- Poftim?! Nu! De ce as face asta? intreba bruneta sarcastica.
- Ok, poate.... vrei sa intri? spuse acesta facandu-i loc fetei.
- Bine, zise aceasta intrand in casa tanarului.
- Uau! Ce casa frumoasa ai! spuse Leila explorand fiecare coltisor.
- Pai, da, e a parintiilor mei.
- Este foarte mare si ... eleganta!
- Mersi! raspunse acesta zambind.
- Deci, ce faceai?
- Ma pregateam sa ies. Aicea este mare plictiseala.
- Plictiseala? Nu sti ce-i aia. raspunse vampiroaica oftand.
- Ce vrei sa spui, intreba acesta asezandu-se pe canapea.
- Pai, iti dai seama, eu sunt un vampir, zise ea in soapta. Am petrecut secole plictisindu-ma.
- Te cred, si viata de vampir este cam .... plictisitoare, uneori.
- Ai dreptate. Insa acum nu mai sunt plictisita, ce zici sa iesim afara?
- Ok, asta si vroiam sa fac, spuse brunetul chicotind.
- Hey, ai o gradina draguta.
- Mersi, dar multe complimente mai faci.
- Spun doar adevarul, zise bruneta sambind.
- Sti, Laila.... ma simt cam prost de la o vreme.
- Adica?
- De cand am aflat gandurile fratelui tau, sunt cam frustrat.
- Stiu, si eu. Nenorocitul ala chiar crede ca poate avea totul.
- Eu nu inteleg, de ce trebuie sa-si ucida semeni? In halul asta a ajuns?!
- Nici eu nu il inteleg. Este obsedat de putere. Nu poate traii fara ea!
- Oh, imi e teama pentru Caroline. Daca o va ataca din nou. Seriful nici nu stie de ce este pe cale sa faca "ginerele".
- Stiu, imi pare atat de rau. As vrea sa remediez situatia ... momentan ma gandesc unde ar putea sa se ascunda James.
- Undeva pe aici, fi sigura. Zise Tylor privind in jur.
- Tylor, trebuie sa-i dam noi de capat cumva. Cu ajutorul tau si al lui Bonnie il vom invinge.
- Sper. Spuse acesta cu o urma de regret.
- Nu fi trist, zise Leila cuprinzandu-i obrazul cu palma ei. Aceasta il priveste in ochii pentru un moment dupa care il saruta incet si cu pauze.
- Stai Leila! Ce faci? intreaba Tylor putin mirat.
- Am facut ceva gresit? intreaba fata induiosata.
- Nu stiu. Nu cred ca trebuia sa faci asta. Zise brunetul departandu-se de tipa.
- Dar Tylor... te plac, spuse aceasta prinzandu-i mana baiatului.
- Imi pare rau Leila, dar.... eu plac deja pe altcineva. Zise acesta incercand sa nu o raneasca pe fata.
- Oh, ... eu ... nu am stiut. Im pare rau atunci, spuse vampiroaica dupa care fuge.
- Leila stai unde te .... duci? Se pare ca Tylor chiar daca nu a vrut a ranit-o pe biata Leila. Aceasta se indragostise de el, insa acesta era deja indragostit de altcineva. Probabil sentimentele brunetei nu erau indeajuns pentru ai castiga inima varcolacului. Poate trebuia sa se straduiasca mai mult, oricum, dragoastea dintre un varcolac si un vampir este ca "prietenia" dintre o pisica si un soarece. Pana la urma, dragostea este mai presus de toate...

Va urma....

Aici sunt hainele si cuafura lui Nicole din fic >>>> http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...20&bih=596

#17
Pff.. :)) Se pare ca comentez putin cam prea mult la fiecare capitol ;;) dar nu ma pot abtine.. esti super! Chiar te pricepi :>

Dar de data asta am sesizat si eu cteva greseli.. nu sunt cine-stie-ce .. :)) dar in fine :p
- Pai, iti dai seama, eu sunt un vampir, zise ea in soapta. Am petrecut secole plictisindu-ma.
- Te cred, si viata de vampir(varcolac poate :-?) este cam .... plictisitoare, uneori.
- Ai dreptate. Insa acum nu mai sunt plictisita, ce zici sa iesim afara?
- Ok, asta si vroiam sa fac, spuse brunetul chicotind.
- Hey, ai o gradina draguta.
- Mersi, dar multe complimente mai faci.
- Spun doar adevarul, zise bruneta (zambind)sambind.
- Sti(Stii), Laila.... ma simt cam prost de la o vreme.

Mult succes in continuare! :* :X

Love,DeZzY <3
all that we've left is the smoke of a gun.

DeZzY <3 LeyNad 108

[;x]

Mm.. am incercat sa fiu normala..dar m'am plictisit..asa ca m'am intors la a fi eu. ^.^

#18
Mii de scuzoaie ca nu am comentat la penultimul,dar am avuto gramada de treaba si abea am stat jumatate de ora la calc...Anyway,mi-au placut.Ambele.
Mi se pare dragut ca te pui in pielea fiecarui personaj pentru a le crea o personalitate cat mai diferita,de altfel,si eu am scris ceva in genul...Ma rog,nu mai conteaza.Cert e ca ficul tau e dragut si merita citit.
Si deci s-a cunoscut cu Elena si Stef...bun,bun,bun!:)Si Leila e amorezata de varcoTyler al nostru,dar el o iubeste pe Caro,ceea ce inseamna ca Leila va ramane cu inima franta.Sper ca nu va face vreo prostie din dragoste,si nu ma refer la sinucidere,ci la ''vampirucidere'' sau ''varcoucidere''.Sper ca ei toti sa faca ''vampiruciderea'' lui James,sa se scape odata de el ca ma enerveaza creatura aia.Se crede ala mare si tare,cand defapt e un mitocan nemernic.
Si deci Damon e indragostit pana peste cap de Nico.Bun.Si Nico de el.Si mai bun.Dar mami lui Nico nu stie,ceea ce nu e bun,deci daca afla sigur va fi impotriva relatiei lor.Pentru numele lui Trompi,nu o lasa sa afle,te rog!Upsie,incep sa iau povestea personal,de parca as fi unul din personaje...hehe.
Astept nextulet.

#19
Buna all, am revenit! Am avut de invatat o groaza :D, oricum acum am adus cu mine si urmatorul capitol, sper sa va placa, din ce in ce mai mult :p . Lectura palcuta ^_^

Capitolul 8: Sacrificiul

Leila: " Toata viata mea a fost un chin. A trebuit sa indur toate acele momente, sa imi vad parintii cum sunt ucisi de catre propriul meu frate! Asta fusese prea mult pentru mine, asa ca am fugit, departe de el! Ma temeam sa nu ma omoare si pe mine, nu gresisem cu nimic. Cat despre parintii mei, erau complet inocenti! Nu facusera absolut nimic, ce le-a facut James nu a fost corect. Regret ca s-a nascut si ca imi este frate! As fi vrut sa dau timpul inapoi si sa-l fii ucis de mult. Ce tot spun? Este mult mai puternic decat mine. Din moment ce s-a hranit cu sangele altor vampiri, e clar ca a devenit de neinvins. Asta credeam si eu inainte sa aflu ca exista o cale de al ucide. Insa, nu credeam ca altcineva se va oferi sa o faca. Adica, pentru al ucide pe James trebuie ca un vrajitor sa controleze sangele unui alt vampir, iar James sa ii bea sangele vampirului respectiv, in tot acest timp, sangele celuilalt va circula in corpul fratelui meu, dupa care vrajitoarea il poate distruge din interior. Suna destul de promitator, insa de ce sa se sacrifice Caroline? Ea este doar implicata, bine, normal ea este cea pe care vrea James sa o ucida. Dar de fapt si de drept eu ar trebui sa ma sacrific, doar este fratele meu mai mare. Iar familia mea, a fost ucisa de catre el! Eu sunt singura din neamul meu care a supravietuit acelui macel. Si nici acum nu-mi vine sa cred ca mai traiesc. Sa recunosc, daca Tylor nu sosea la timp, probabil eram moarta acum. Insa mi s-a oferit o a 2-a sansa. Acest baiat este varcolac, si s-a pus in pericol pentru a ma salva pe mine si pe Caroline de catre fratele meu ce vroia sa ne faca felul. Tylor l-a muscat pe James de gat, insa nu cred ca va muri, este mult prea puternic ca sa moara dintr-o muscatura de varcolac. Bastardul a fugit de acolo cand s-a vazut in pericol, Tylor este si el foarte puternic fiind un tanar varcolac plin de energie. De la acel incident, am ramas intr-un fel legata de acest baiat. Ochii si zambetul sau ma atragea din ce in ce mai mult, asa ca nu am mai rezistat si i-am spus adevarul. Dupa ce a auzit ca il plac, mi-a spus ca deja place pe altcineva. Cand am auzit asta, inima mea parca se rupsese in doua. Deodata am simtit cum totul in jurul meu devine ca pe vremuri, un masacru total. Dupa atatia ani, fugind de catre propiul frate, in sfarsit am gasit pe gineva care ma putea face sa zambesc din nou si sa ma simt in siguranta. Insa acum, parca acea cortina imaginara colorata ce acoperea realitatea s-a rupt iar cerul devenise din nou rosiatic precum sangele, copacii erau vestejiti si aplecati, plangand parca intr-o mare de sange, era un peisaj apocaliptic. Asa vedeam eu acum lumea, dupa ce Tylor, cel de care m-am indragostit, mi-a spus ca deja ii place de altcineva. Este ca si cum cineva m-ar fi trezit dintr-un vis frumos si acum sunt din nou in lumea mea, o lume in care totul este inzadar... "
Leila fugise, nu suporta idea ca cineva sa ii respinga sentimentele. Aceasta se opreste undeva intr-un loc mai linistit pentru a se reculege. Nu stia daca e bine sa ii paraseasca pe ceilalti sau nu, stia un singur lucru, si anume ca James trebuia sa moara.
( Nu voi permite ca altcineva sa se sacrifice in locul meu, doar pentru un nimic ca el! O voi face chiar eu! Nu mai vreau sa moara nimeni! Nici unul nu este vinovat! Daca tot mi-a ucis familia, pentru ca setul sa fie complet, ma voi sacrifica! ) isi spuse bruneta ganditoare si putin afectata de situatie.

~Casa familiei LockWood~
( Nu-mi vine sa cred ce am putut sa ii spun Leilei. Am ranito, si regret. Daca as putea face ceva sa nu ma urasca. Dar, spusesem doar adevarul. Si anume ca deja plac pe altcineva. Care la randul ei place pe altcineva. Realitatea este asa de dura, uneori. Ma face sa vars lacrimi imaginare undeva in sufletul meu. Caroline trebuie sa stie ca sentimentele mele pentru ea sunt adevarate. Insa ce se va intampla cu Matt, oficialul ei iubit. El deja stie despre toate astea, adica despre vampiri, varcolaci, etc. Dar nu stie ca eu o plac pe iubita sa. Nu vreau sa le stric relatia, nu imi voi baga "coada" de data asta intre ei. Vreau doar ca ea sa stie, atata tot. ) isi spuse baiatul, stand intins pe patul din camera lui, privind tavanul cel alb precum laptele.
Deodata se aude un sunet, este o melodie pe care telefonul tanarului o facea cand cineva il apela. Acesta se ridica grabit de pe pat si raspunde indata:
- Alo?! Da?!
- Tylor! Sunt Bonnie. Trebuie sa ne intalnim. Am sa iti spun ceva.
- Bine,...um...ce zici de barul din oras?
- Sigur, ne vedem acolo!
( Ce o mai fi de data asta? ) isi spuse brunetul, lundu-si geaca de piele peste tricoul cel bleo precum cerul si pornind spre locul de intalnire.
- Dupa 25 min -
- Bonnie! zise Tylor vazand-o pe bruneta.
- Hey, vino aici la masa, il indemna aceasta.
- Deeci, de ce m-ai chemat aici? intreba varcolacul incet.
- Pai, astazi, la scoala mi s-a parut ca vad un tip care se plimba pe acolo si care arata exact cum mi l-a descris Caroline pe James.
- Nu se poate! Si Caroline nu a observat?!
- Nu, nici nu i-am spus. Nu vroiam sa se panicheze si mai tare. Raspunse Bonnie incretindu-si fruntea.
- Dar, Bonnie! Viata ei este in pericol, trebuie sa o protejam! Ai vazut ceva ciudat la el astazi? Vreau sa spun, s-a apropiat de tine sau ceva?
- Pai nu, nici nu ma cunoaste. Insa vampiri simt cand o vrajitoare este prin preajma. Poate s-a facut ca nu ma vede, poate vrea sa ma atraga intr-o capcana.
- Si eu cred asta, nu era el atat de prost. Trebuie sa stim cu cine ne punem inainte sa actionam.
- Dar Tylor, daca nu reusim?! Daca pana la urma o va ucide pe Caroline? intreba tanara ingrijorata.
- Nu voi lasa sa se intample una ca asta! Trebuie sa ne intalnim toti in seara asta! Sa discutam. Eu ma voi duce sa o caut pe Leila, tu dute la Craoline si ce face ok? Spuse brunetul ridicandu-se de la masa.
- Bine. Dar ai grija. Fata aia nu-mi inspira deloc a bine. Zise Bonnie privindu-l pe baiat in ochii dupa care parasi localul.
Toate aceste vorbe au fost auzite de catre o persoana mai putin umana. O persoana ce putea auzi de la mare distanta, o persoana cu abilitati supranaturale, o persoana ca ... Damon.
Acesta hotarase sa iasa in oras, si anume aici. Damon nu stia nimic despre cele intamplate, insa acum ramase cu un semn de intrebare. Dorea sa afle mai multe, asa ca plateste bautura, dupa care porneste in urma lui Bonnie, fara ca aceasta sa stie.
~Casa familiei Forbes~
-Ding Dong-
( Oh, nu se poate! Este deja spre inserat, daca e el?! Sunt pregatita, il voi infrunta pana la moarte! Nemernicul ala merita sa moara! ) isi spuse Caroline, deschizand usa brusc.
- Caroline, sunt eu! Zise Bonnie privind-o ingrijorata pe blonda.
- Oh, tu erai.... rasufla usurata tanara vampiroaica. Credeam ca e James.
- Stai linistita! Sunt doar eu. Va sosi si Tylro impreuna cu Leila, vrea sa discutam toti.
- Buna idee, oricum mama este la serivici si se intoarce tarziu. Spuse blonda oferindu-i amicei sale vrajitoare un loc pe canapea.
Cele doua se iau cu vorba, iar in scurt timp se aude doua ciocanituri la usa si o voce ce spunea:
- Craoline?! Sunt eu, Tylor! Deschisde!
- Tylor, ai venit! Zise aceasta zambind.
- Normal! A fost idea mea sa ne intalnim toti. Raspunse brunetul, langa el aflandu-se si sora lui James, Leila, pe care o gasise se pare pe undeva.
-Deeci, care este planul? Intreba Caroline ingrijorata.
- Va trebui sa il pacalim pe James, in asa fel incat sa creada ca tu chiar ai de gand sa te sacrifici, si sa il lasi sa te muste. Dar nu o vei face intelegi?!
- Dar credeam ca asta se va intampla, zise Craoline mirata. Voi chiar credeti ca el nu-si va da seama?!
-Are dreptate. Interveni Leila, parca oftand. Nu va trebui sa faci tu asta, Croline. O voi face eu.
- Poftim?! intreba Caroline. Dar, eu sunt cea pe care o vrea James.
- Te inseli, nu esti singura. James ma vrea si pe mine, si pe toti vampiri daca se poate. Este obsedat, ti-am mai spus! zise bruneta nervoasa.
- Inteleg, deci pana la urma ce se va intampla?
- Ma voi sacrifica eu in locul tau. James ma cunoaste de mult, va sti ca nu il voi pacali. Oricum pana la urma tot ma va ucide daca nu fac asta, asa ca de ce sa nu profit de ocazie, se intreba bruneta zambind fals.
- Esti sigura ca vrei sa faci asta? O intreba Bonnie serioasa.
- Sunt sigura, raspunse Leila intinzand mana spre vrajitoare.
Aceasta ia un cutit argintiu si foarte taios pe margini, dupa care ii inteapa palma Leilei cu el, ducand o linie oblica. Sangele incepe sa curga in firicele, precum picaturile de ploaie cristaline. Bonnie ii cuprinde mana taiata a vampiroaicei si face o vraja pentru a incetini vindecarea rapida, specifica vampirilor. Dupa aceasta, vrajitoarea scoate din geanta sa cartea gasita la vechea biblioteca, si o deschide la pagina despre vampirii-demoni. Aceasta incepe sa citeasca cuvintele latinesti cu voce tare, dupa care memorandu-le, inchide ochii si continua vraja. Deodata sangele de pe palma Leilei incepe sa se miste. Bonnie isi indreapta mana spre palma brunetei dupa care sangele ei incepe sa pluteasca.
- Asta a fost inceputul, zise Bonnie deschizand ochii.
- Ce vrea sa insemne asta? intreba Leila, curioasa.
- Ce am facut acum inseamna ca iti pot controla sangele, sa vedem daca este asa. Spuse bruneta dupa care isi indrepta mana spre vampiroaica. Deodata mana Leilei incepe sa se miste involuntar, facand-o sa se sperie putin. Vrajitoare se opreste si o linisteste pe fata spunandu-i:
- Nu te teme. Eu am fost, acum iti pot controla sangele. Daca James se va hrani cu tine, sangele tau va fi in organismul sau, asa ca il voi putea ucide foarte rapid.
- Aha. Ok, sper sa functioneze, zise bruneta privindu-si palma cum se vindeca.
( Poftim? Un nou vampir ce vrea sa ucida e in oras? Oare ce vrea de la Craoline? Probabil vrea sa o manance. Dar, Bonnie si Tylor si tipa asta noa vor sa o ajute. Off, deja incep probelmele si pentru ei.Tipu asta pare destul de puternic. Si Bonnie poate controla sangele? Tare, atata timp cat nu il controleaza pe al meu. ), isi spuse Damon, dupa ce ascultase fiecare cuvintel si dupa ce vazuse de ce e in stare vrajitoarea. Acesta sta putin pe ganduri, dupa care amintindu-si de Nicole, se intoarce pentru a o vedea.
~Casa familiei Brown~
- Mama, ziua de azi a fost super! zise Nicole, dupa ce soseste acasa de la mall.
- Asa este draga. Cred ca a fost cea mai frumoasa zi din anul asta, spuse mama tinerei zambind.
- Mama, arati foarte obosita, ce zici daca te-ai duce sa te odihnesti.
- Ai dreptate, sunt epuizanta. Raspunse femeia dupa care se indrepta spre camera sa.
Vazand ca mama ei este foarte obosita dupa o zi intreaga de cumparaturi, Nicole se duce repede in camera sa, lasa langa pat toate plasele cu haine si acesorii, dupa care se uita la ceas si vede ca este abea ora 19:40. Aceasta fericita ca nu este tarziu, se gandeste sa se duca sa il vada pe Damon,vampirul ce a cucerit-o. Tanara se grabeste pentru a se schmba in ceva mai calduros, deoarece afara incepea sa se racoreasca. Aceasta isi ia o bluza mulata neagra cu dungi micute albe, si peste o rochita pana deasupra genunchilor dar nu foarte scurta, de un mov mai inchis, o pereche de colanti negri si basketi tot negri. Isi despleteste parul din cele doua codite adorabile si il lasa asa ondulat cum era dupa ce a fost impletit. Aceasta isi ia o geaca de piele, neagra de asemenea, scurta pana la bust si cu maneca lunga dupa care paraseste casa, fara ca mama ei sa stie.
Pe drum, aceasta observa ca deja se inopteaza, iar lumea nu mai circula. Spera ca Damon sa fie prin apropiere. Vede ca nu da de el, asa ca se hotaraste sa il sune.
- "Abonatul nu poate fi contactat. Va rugam sa reveniti". Se auzi robotul.
- Oh, firar! Zise aceasta punandu-si telefonul in buzunar.
- Ce-i frumoas-o? Nu-ti raspunde iubitelul? se auzi o voce din intuneric. Nicole intoarce capul brusc, si incearca sa vada cine este, sau ce este. Aceasta statea sub un felinar asa ca avea lumina in jurul ei cat sa vada cine era prin preajma. In jurul luminii felinarului, era doar intuneric, deodata cineva trece in viteza pe langa ea. Aceasta isi intoarce capul dupa cea ce a trecut pe langa ea. Nu prea isi da seama ce ar fi. Incearca sa pretinda ca nu a auzit nimic si isi continua drumul, insa deodata este impinsa intr-o fundatura intre doua blocuri. Nu stia ce a inpins-o acolo, dar deja simtea pericolul. Aceasta se ridica fiind cu ochii in 4, si incerca sa scape de acolo, insa deodata simte cum este prinsa de ambele brate si izbita de peretele blocului. Cel ce o prinsese parea ca e un barbat. Acesta era cam puternic, se pare, deodata ochii acestuia luasera culoarea sangelui, sub buze incepea sa ii se observe varfurile coltiilor lucitori. Era un vampir, unul flamand. Acesta, fiind enervat de geaca tinerei, o scoate dupa care ii vede gatul mai expus. Vampirul isi atinteste privirea pe gatul ei, iar aceasta incepe sa se agite spunand:
- Lasa-ma! Da-mi drumul! Nu! Da-mi drumul acum! striga tanara nervoasa, nicidecum speriata.
- Crezi ca o voi face? Orice vampir si-ar dori acum sa ia o mica gustarica, iar tu esti perfecta pentru o gustare de noapte. Spuse acesta apropiinduse de gatul fetei si incercand sa o muste.
Deodata se auzi un fosnet dupa care vampirul este aruncat in niste tomberoane de dupa bloc. Era Damon, care a venit sa o salveze pe Nicole, acesta dintr-o miscare ii suceste gatul vampirului ce a atacat-o, dupa care cat ai clipi este langa iubita lui asigurandu-se ca este nu este ranita si e bine.
- Hey! Esti bine?! Ce ti-a facut tampitul ala?! intreba Damon ingrijorat, tinand-o de brat pe Nicole.
- Am vrut sa te vad, si nu am stiut ca sunt si alti vampiri prin zona, asa ca am venit singura iar apoi m-a atacat.
- Te-a ranit?! Intreba brunetul uitandu-se peste gatul, umeri si mainile tinerei.
- Nu ... sunt bine. Multumesc! Zise aceasta imbratisandu-l tandru pe Damon.
- Pentru putin... raspunse acesta linistit mangaind-o pe cap pe iubita sa.

Va urma....

#20
Hey hey!Am aterizat si eu la ficul tau.E super tare.Da Nicole chiar nu se teme de nimic ai ales de vampiri?Anyway,il ador pe Damon.E super dragut.Da oare va reusi Caroline sa-l omoare pe James(nu mai stiu numele) ?Pacat ca Leyla trebuie sa se sacrifice.Anyway,vreau nextu.Si daca nu te superi,anunta-ma si pe mine cand il pui.
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.752 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  [ Vampire Knight ] - Un nou inceput Yoko-sama 7 5.962 19-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Un nou inceput,un nou talet! Bleidy 4 3.640 13-02-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.667 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul are un inceput (yaoi) yaoi maniac 7 4.301 26-06-2010, 11:31 AM
Ultimul răspuns: βεκi
  Un nou inceput Redhead Rules 1 1.976 22-06-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Cosmarul de-abia a inceput [+18] [yaoi] Yaku-chin 5 5.508 09-05-2010, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sfarsitul, un nou inceput Redhead Rules 1 2.152 07-11-2009, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.172 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel
  In drum spre un nou inceput EleNusHa 11 5.885 15-05-2009, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)