Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom

#1
Deci am trecut si eu pe aicisa sa vad ce mai e aicisa si am hotarat aicisa sa postez un fic aicisa :)):)):)):)) Este un fic mai vechi...am dat din intamplare peste el si am zis hai sa-mi incerc norocul :)
Poi ce pot spune...se petrece pe vremea lui Harry...va fi ceva actiune , drama , romance...putin din fiecare si mult SF :)):)):)). Sper sa va placa.

Disclaimer:Nu detin Harry Potter si niciunul din personajele conturate de J.K. Rowling.
Singului personaj care imi apartine in totalitate este Angela Snake

CAPITOLUL I
Sunetul pasilor pe pardoseala rece le dadea de inteles ca holul nu era pustiu. Se opri in fata usii masive pret de o clipa apoi intra. Era surprins ca in locul posturii impunatoare a directorului , se afla o fata, intoarsa cu spatele la el ,si desi nu ii vedea fata, parea frumoasa, iar cand fata se intoarse isi confirma gandurile. Avea parul lung si negru ca noaptea, ochi albastri patrunzatori si gene lungi,inalta si slaba, dar spre deosebire de celelalte fete avea corpul lucrat.
-De ce ai intarziat…dar inaintea ei nu era cine se astepta asa ca prefera sa taca, analizand cu atentie persoana din fata sa. Stia ca incalcase prima regula aceea de a interactiona cu alti elevi dar nu era vina ei ca baiatul acesta navalise in camera chiar in timp ce ea avea chef de citit nu ? Cum observa ca baiatul nu prea se incumeta sa scoata vre-un sunet se hotari ca ea sa fie prima.
-Nu esti Dumbledore !- ha ce constatare. Dar era tot ce ii venise in minte in momentul acela.
-Nici tu daca vad bine. Cine esti si ce cauti aici ?- Harry era surprins. Cine naiba putea fi fata acesata. Cineva important daca isi permitea sa intre asa in biroul directorului.
-Esti prea curios pentru binele tau. Scoase un mic suras dar abia apoi intelese gravitatea ascunsa in spatele acelei minuscule intrebari. Cine era ? Ce trebuia sa ii spuna ? Dumbledore nu ii spusese ce sa zica daca cumva ar fi avut de aface cu un elev…trebuia improvizat…
-Deci ? Bine uite voi incepe eu. Sunt Harry Potter. Tu cum te numesti ?
-Aaaa… Angela Snake. Imi pare bine…- inspira adanc de cateva ori. Se descurca bine… A fost ea si in situatii mai grave.
-Deasemena…Am 16 ani. Tu …?Apoi baiatul izbucnii in ras. Avea o voce delicate si in urechile fetei avea un ras melodios.
Angela se uita la el si nu prea gasea nimic amuzant in toata aceasta situatie dar prefera se limiteze in al privi in continuare…
-Scuze dar chestia ii ca facem mai ceva ca la gradinita ! Daca intelegi ce vreau sa zic.- nu se aflase intr-o situatie asa penibila de mult timp.
-Si eu la fel tot 16 si sincer eu nu sunt de loc amuzata de situatie deoarece… - dar nu apuca sa isi termine propozitia pentru ca batranul director intra in camera. Se pare ca si acesta era prins in ganduri deoarece nu l-a sesizat de la inceput pe Harry.
-Angela scuze ca am …Harry ce naiba cauti aici si cu Angela. – simti cum sangele i se urca in cap. Asta nu trebuia sa se intample. Se intoarse spre fata si ii vorbi pe un ton serios : Angela imediat in camera ta iar tu domnule Potter asteapta aici.
Amandoi au incuviintat iar ea s-a indreptat supusa spre camera, urmata de Dumbledore, lasandu-l in urma pe acel baiat care incepea sa ii trezeasca interes.
Dupa cateva momente Dumbledore se intoarse in birou si ii vrobi raspicat lui Harry.
-Harry … ei bine, as dori sa te rog ceva. Fata aceea …ei bine as dori sa o uiti . Daca este cu putina. – daca daca si daca… nu era mai simplu sa-i impuna ? in fond era directorul…dar el nu proceda asa…plus ca Harry era ca un nepot pentru el.
-Cine este ? – mda…a meritat efortul dar nici nu stia de ce a mai incercat. Harry era curios din fire asa ca spune.i unui pustii s anu intrebe …exact aia va face.
-Ea este ei bine… - ce putea sa-i spuna…adevarul era prea iesit din comun si trebuia pastrat pana la momentul potrivit. Nu trebuia sub nici o forma sa afle.
-Sunt o eleva noua si maine urma sa fiu prezentata…-Angela se furisa din spatele lui Dumblodore. Era prea concentrat sa gaseasca o scuza incat nu o simtise pe fata care bineinteles nu l-a ascultat. Copii astia ..iti dau asa o durere de cap.
-Angela parca ti-am spus ca… - incepu el sa o mustreze sperand la un efect favorabil dar … fata intervenii peste el… Credea ca o educase mai bine.
-Ca maine trebuia sa fie o surpriza dar daca a aflat cu o zi mai devreme nu conteaza nu?- tot ce dorea era ca vrajitorul sa ii faca jocul. Se saturase sa ste inchisa ca un infractor.
-Nu chiar nu conteaza domnule director. O seara placuta si pe maine Angela . – Dumbledore ofta, acum nu va mai putea face nimic si va fi nevoit sa o prezinte maine…
Baiatul iesi cu un zambet deoarece maine avea destul timp sa discute cu fata aceea ce reprezenta o adevarata curiozitate pentru el.Oare ce se ascundea in spatele acelor ochi albastri ? De indata ce iesi incepu o discutie aprinsa :
-Ce naiba vei face acum ? Unde iti sta capul …parca ti-am zis foarte clar sau nu ?! – nu dorea sa tipe la ea dar situatia il depasea. Copilul trebuia tinut in siguranta.
-Ba da dar m-am saturat. Vreau sa cunosc oameni de varsta mea si sa nu mai stau doar intre acesti patru pereti. Intelege-ma !!! Poti face asta ?- isi dorise de mult timp sa ii marturiseasca toate astea iar acum cu adrenalina la maxim avea ocazia… refuzand sa se gandeasca la consecinte.
-Angela nu este atat de simplu. Intelege tu ca nu esti ca toti ceilalti.- o repatase de atatea ori incat copila o stia pe dinafara da rasta nu era o scuza suficienta. Cat credea ca o va mai tine in frau cu atat ?
-Nimeni nu este la fel faptul ca am ceva mai special nu inseamna ca trebuie sa ma inchizi pe veci.
-Ai fi stat pana as fi fost sigur ca aveai sa fi pregatita sa infrunti lumea si adevarul.- se saturase. Mereu aceeasi scuza . Un adevar crunt. Se saturase …sa il spuna o data si the end.
-Tot vorbesti despre un adevar spune-mi-l o data si gata sa termin povestea. Cand crezi ca voi fi pregatita ? la cincizeci de ani cand voi fi o baba si cel mai probabil voi ajunge la azil. Am facut foarte bine ce am facut chiar daca nu asta intetionam si maine ma voi prezenta dupa cum i-am spus acelui baiat si gata.
Iesi val vartej din camera chiar inainte ca directorul sa mai faca o criza si se duse in camera ei pentru a se odihni.

Doi ochii albastrii inchis priveu din spatele sticlei rotunde cerul gandindu-se la ziua de maine si la ce noutati avea sa afle. La inceput se gandea cum avea sa accepte Hermione o noua fata in trioul lor . Poate avea sa se supere mai ales ca se gandea sa stea langa Angela…apoi gandurile fura invaluite de un somn linistit, pentru prima data dupa multe seri intunecate pline de cosmaruri.


In scoala de vrajitori dimineata isi facu aparitia mai repede decat sperau unii care preferau sa ramana in patul, moale, cald dar asta nu era si in cazul brunetului care isi scutura cu brutalitate prietenul roscat.
-Ron trezeste-te ! Ron… - deobicei Hermione ii trezea pe amandoi dar de data aceasta Harry io lua inainte. Nu dorea sa intarzie.
-Gata Harry m-am trezit. Ce-i cu tine de esti asa matinal ? Iar ai avut cosmaruri. – desi nu era o intrebare Harry i-a raspuns oricum.
-Nu totul a fost in regula dar trebuie sa mergem la ore.- plus ca nu mai dorea sa sara peste micul dejun. Aseara nu prea avuse pofta de mancare, lucru pe care il confirma si stomacul sau.
-Fie eu sunt mai mult de cat adormit fie tu chiar ti-ai aranjat parul?- a observat ? Wow. Nu era mare chestie. Dra isi amintise cand discutase cu hargrid si acesta il sfatuise ca ar trebui sa utilizeze mai des piaptanul . Zambi timid apoi se aseza langa Ron.
-Se observa ? Dar deodata o mana calda ii atinse fruntea si doi achi il priveau apasator.
-Esti bolnav ! Nu ai mai facut asta de la bal… ce dumnezeu sau… ai pus ochii pe cineva ? Cine este ?- Ron si teoriile lui stupide . Nu paote omul sa se aranjeze fara vreun motiv anume. Probabil Ron se gandea la Hermione dar poate sta linistit i-o lasa lui.
-Termina ! Nu am pus ochii pe nimeni, te poti calma. Acum hai sus si sa mergem.

Intre timp in celalalta parte a scolii, hainele zburau in toate colturile camerei, iar un cap ciufulit statea ingropat in dulap cautand ceva cat mai potrivit. Pana la urma scoase un maieu negru, o pereche de pantaloni albi, pana si o pereche de botine negre, iar dupa ce le aseza pe pat se indrepta spre baie unde isi facu siesta de dimineata . Mai avea nevoie de un mic ajutor de la masuta de toaleta. Se apropie de oglinda si isi intinse putin gloss pe buzele rozalii, putin rimel pe genele lungi si era gata sa pasasca in sala de mese a scolii tot ce ii mai trebuia era putin curaj.
Intra in sala si se indrepta spre o profesoara ce avea in mana palaria magica. Dumbledore o prezenta apoi ii facu semn sa se aseze pe scaunul din lemn de brad.
-Asta este de a noastra, baieti. Puteti fi siguri ! rostise Molfoy in soapta dar suficient de tare ca anumiti cercetasi sa auda.
-Numai in visele tale Draco. Ii raspunse cu incredere Harry.
-Vai domnule, Potter ai prins glas? Dar cum este posibila aceasta minune, apoi intorcandu-se spre amicii lui incepu sa rada zgomotas.
Un tusit fortat ii facu sa revina la realitate. Toti priveau atenti fata cea noua, asteptand sa vada ce se intampla.
-Acum sa vedem…hmmm… o persoana cu multe aptitudini…o si o mare putere ne…
-Cred ca putem continua si spune unde o repartizezi, te rog. – palaria..fiind intrerupta de director. Nu era nici timpul nici momentul potrivit.
-Domnule director sunteti foarte grabit azi. Dar in final sa vedem…cccc…….
Harry ii afisa o figura triumfatoare lui Draco chiar inainte de a se da verdictul final.

http://media.photobucket.com/image/draco...2.jpg?o=75 Draco

http://media.photobucket.com/image/vampi....jpg?o=114 Angela

http://www.inadesigncompany.ro/detalii-p...-bluza-y69 Bluza cu care se imbraca Angela

http://img.envy.ro/img/products_watermar...0_9281.jpg - botinele

http://media.photobucket.com/image/harry...68.jpg?o=5 - Harry



Poi cam asta a fost. Sper sa va placa si astept multe comuri fie ele rele va rog comentati pentru ca nu sunt prea buna si vreau sa ma perfectionez. :)
I'm at war with the world and they
Try to pull me in the dark
I struggle to find my faith
As I'm slippin' from your arms
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last


[Imagine: 2il21on.jpg] [Imagine: 2e22m11.jpg] [Imagine: 505lxj.jpg]

#2
In primul rand bravo ;) ca ai scris un fic Harry Potter. Si acum sa incepem cu critica. Dialogul in ai in buzunar - adica sti cum sa il faci sa nu devina sec. Descrierea cam lipseste, ca puteai sa bagi multa descriere acolo.
Ai greseli de tastare - cine nu le are :-j. Inainte sa postezi mai citeste o data sau de doua ori, inainte sa il postezi, ca sa le corectezi. La actiune nu comentez, ca e primul capitol si nu ma bag :D

Astept nextul ;)
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#3
Ms mooolt de commuri :* si sper sa va placa si acest capitol. Spor la citit !

Capitolul II
- Cccc…cu siguranta VIPERINI…- a fost ultimul verdict al palariei.
Ura acel cuvant dar acum parca ii picase lumea in cap . Fata aceea la viperini ?! Trebuia sa fie o mare greseala…Nu ea…Adica macar la celelalte clase dar nu viperini. Isi pierdusera cu totii mintile , ce naiba ? Si Draco… nu era nevoie sa-l vada ca sa stie cum il privea de sus. Si totusi ce-i pasa atat ? Era doar o fata…frumoasa dar…doar o fata. Desi isi tot repeta asta nu putea inceta sa-i pese.
- Poti sa iti alegi un loc ! Stai unde vrei !- raspunse directorul, apoi se aseza pe scaun netezindu-si barba.
O mana flutura prin aer facandu-i fetei semn sa se apropie. Mana nu era a nimanui altcuiva de cat a lui Draco. Desi Harry dadea in continu dezaprobator din cap, Angela s-a asezat langa blond. Inceta dezamagit sa se mai uite in directia ei si manca fara pofta din micul dejun.

Orele trecura foarte repede pentru brunet care abia astepta sa vorbesca cu fata, insa chiar si asa era o adevarata tortura sa o vada stand langa Reacredinta, ideea lui Plesneala evident. Isi imaginase altfel aceasta zi dar era exact contrariul. Angela nu i-a adresat nici un cuvant , de parca ar fi uitat complet seara trecuta. Nu ca acum ar fi trebuit sa se gandeasca incontinuu la ea asa cum facea el...
Cursurile au durat mai mult decat deobicei dar s-au terminat. Draco era in compania celor doi prieteni idioti ai sai si cum nici Hermione sanu Ron nu erau prin zona , s-a indreptat catre Angela.
- Angela , salut ! Ce faci ?- spuse sovaind.
- Oh…Harry ! Nu am prea apucat sa vorbim dar a fost o zi plina. E o scoala frumoasa totusi, dar imensa. Intr-o zi ma voi pierde pe aici. – a aratat cu mana intreaga cladire apoi a zambit apropiindu-se de Harry. Isi trecu mana in jurul umerilor sai si ii propuse cu o voce rugatoare : - Ma conduci ?
- Sigur- ii raspunse usor emotionat.- Dar vroiam sa vorbim despre Draco.– a inghitit in sec dar cand fata a aprobat a continuat- Stiu ca este mai greu sa fi nou si ca Draco pare ok dar nu e. Nu este de incredere si este periculos.- o avertiza Harry
- Si asta ar trebui sa fie problema ta pentru ca… ? Sincer Harry nici despre tine nu stiu prea multe . – se departa de el oftand – cred ca ma descurc de aici . Multumesc.
- Sunt doar ingrijorat. Promite-mi ca o sa fi atenta. – ii cauta ochii, dar Angela se intoarse cu spatele , departandu-se.
- Stiu ca Dumbledore e ingrijorat dar spune-i ca n-am nevoie de bodyguard. – i-o arunca rece.
- Nu Dumbledore m-a trimis ok ? Era din propria mea initiativa dar esti prea ingamfata sa asculti si tu ceva. – a vazut-o cum se intoarce si se apropie nervoasa si desi nu ii era frica de ea s-a dat cativa pasi in spate. Nu vrea sa se lupte cu ea.
- Unu la mana nu sunt ingamfata si a doua la mana nu e treaba ta.- s-a gandit sa ii si dea o palma la inceput, dar ceva din ochii lui a oprito. Poate ca baiatul nu e chiar asa cum il credea ea. – ii zambi si se indeparta linistita de Harry, pasind repede spre casa viperinilor.
Harry era prea preocpat cu gandurile sale pentru a observa ca doua perechi de ochi il privesc si a fost surprins de mana care ii atinse umarul. Se intoarse pentru a-i vedea pe Ron si Hermione privindu-l ingrijorati. Cel putin prietenii lui erau acolo pentru el.
-Te simti bine Harry ? – il intreba Hermione cautandu-i privirea.
-Da Hermione mersi pentru preocupare… numai ca fata aia chiar nu vrea sa inteleaga ca Draco nu este de incredere ? – asta era…ar putea sa o roage pe Hermione sa vorbeasca cu ea pentru el dar nici nu a reusit sa ii propuna deoarece ron intervenii.
-Si care este problema ta ? De unde pana unde ? Sau… nu cumva ei i se datoreaza aspectul tau mult mai ingrijit ? - ii zise Ron ridicand din spranceana. Nu se putea sa taca nu ?
In ochii lui Hermione se putea citi furia si lui Harry i s-a parut ca vede si putina gelozie indreptata impotriva Angelei.
- Cum ? Harry lamureste-l tu te rog pe Ron ca nu asta este problema- vorbise calm , brunetul invidiandui controlul de sine . - Pentru ca nu asta este nu ? - nu era prea sigura de ceea ce spunea si simtea cum inima ii pulsa ceva mai mult decat deobicei.
-Uite acum chiar nu am chef sa vorbesc cu nimeni. Bine ?! - si pleca de langa cei doi prieteni care erau din ce in ce mai nelinistiti datorita comportamentului sau.
-Harry Potter nu ne intorci spatele asa doar pentru ca o pustoaica te supara clar. Harry intoarcete inapoi ! Harry cu tine vorbesc… - dar baiatul se indepartase deja ignorand-o pe Hermione.


Angela Snake intra in biroul directorului pentru as lua cartile si uniforma pentru urmatoarea zi. Cunostea asa de bine aceasta sala... asta si camera ei era singura in care avusese voie sa intre pana nu demult. Intradevar biroul arata mult mai dezordonat decat deobicei. Ii placea sa faca ordine... mai ales ca nu avea altceva de facut, dar acum avea si spera ca directorul se va descurca. Acesta era asezat la birou si o privea patrunzator . Fata nu il lua in seama si il saluta ,zambind.
-Buna cum a fost prima zi ?- ii raspunse Dumbledore la salut.
-Minunata mi-am facut si cativa prieteni inclusiv un baiat Draco Molfoy. Pare talentat. Si na si Harry dar nu prea am avut timp sa vorbim. – isi dadu ochii peste cap amintindu-si ultima conversatie cu brunetul.
-Harry este genul de baiat cu care vreau sa te imprietenesti, in nici un caz Draco. Nu este de incredere asa ca nu vreau sa te mai vad in preajma lui. – se ridica de la birou, lovind cu pumnul in masa. Tatal lui Draco era spionul lui Valdemort … in nici un caz nu avea sa stea cu blondul acela.
-Nu incepe si tu cu asta. Draco este chiar de treaba spre deosebire de altii si sincer chiar nu vreau sa te mai amesteci in viata mea. Nici tu nici altcineva. Nu te mai priveste - Ofta si iesi din birou, mergand tot mai apasat pana in camera fetelor.
Detesta sa i se spuna ce sa faca… mereu a trebuit sa asculte de director dar acum nu avea de gand sa-l lase sa se mai amestece , cu atat mai putin in viata ei personala.
Cum nu mai era loc la camerele viperinilor, Angela statea la cercetasi, in camera cu Hermione, care se pregatea pentru o mare surpriza…
Ajunse in fata viitoarei sale camere si dupa ce astepta cateva minute batu. O voce o anunta ca poate intra asa ca impinse usa de perete si se limita doar sa se apropie de patul liber, unde isi lasa valiza, nedorind sa o priveasca in ochi pe Hermione. Chiar daca nu prea o interesa ceea ce facea colega sa de camera simtea ochii ei permanent atintiti asupra sa asa ca ii spuse ca se afla aici deoarece nu mai erau camere disponibile. Hermione aproba , si nu isi mai adresara alte cuvinte. Dupe ce isi aseza hainele in dulap cu ajutorul unei vraji, si-a pus castile in urechi , lasandu-se prada somnului.
O bataie puternica in usa le facu pe ambele fete sa tresara. Angela stia ca ne ea este cautata din moment ce nimeni nu stia inca unde sta, asa ca a lasat-o [e satena sa deschida usa. Roscatul o vazu pe Angela si ramase surprins. A fost cumva transferata la cercetasi ? Hermione ii explica cele intamplate fara tragere de inima si il mai ruga sa nu ii spune nimic lui Harry.
- De ce ? este ceava rau daca afla ? - intra Angela neinvitata in discutia celor doi.
- Te-a invitat cineva in discutia noastra cumva ? – intreba ofuscata satena.
- Hermione calmeaza-te. - Incerca Ron sa o induplece dar fara prea multe reusite.
- Nu ! Adica cine te-a invitat ? te bagi mereu in planurile omaneilor si stricitotul. Nici nu stiu de ce ai venit aici la scoala. – ridica tonul la un nivel mult mai inalty decat e normal…vizibil enervata.
- La fel ca si tine ca sa progresez in arta magiei dar daca iti displac atat de mult de ce nu dispari tu pentru ca eu nu am de gand sa ma misc plus ca nu m-am bagat nicaieri si daca te referi la Harry sa sti ca a fost alegerea lui, eu nici macar nu i-am vorbit.- isi pastra vocea calma. Nu dorea sa se enrveze si sa faca ceva necugetat.
- Mincinoas-o ! Esti o ipocrita nerusinata. - Apoi aerul fu taiat si un sunet rasuna in incapere. Angela isi duse mana la obraz surprinsa apoi incepu sa recite o vraja, in timp ce corpul lui Hermione paraliza incet, incet de la gat in jos.
- Data viitoare sa ai grija ce spui pentru ca de facut nu vei prea putea face mare lucru, apoi iesise din camera. Trebuia sa plece pentru cateva zile pana se vor linisti apele. Directorul va fi dezamagit si poate o va inchide din nou. Nu era vina ei… aia si-o ceruse.
Ron incerca sa o ajute cat mai mult pe Hermione si recita cateva descantece invatate dar nimic nu avea efect. Corpul lui Hermione ramanea inert, asa ca se hotari sa il anunte pe Harry, sperand ca puterea lui magica ar fi dat mai multe roade.
-Mai mult ca siur fata aia a facut vreun blestem. Nesuferita.- intr-un fel se bucura…blestemele erau interzise in scoala si Angela ar putea fi exmatriculata si numai bine cu ocazia asta Harry vedea de ce e capabila idioata aia.
-Pai nici tu nu ai fost o sfanta nu ? – incerca Ron sa ii ia aprarea noi-venitei.
-Ron !!! In loc sa ii iei apararea mai bine fate util si dute dupa Harry. Nu pot sa cred ! Trebuie sa imi revin, doar nu voi ramane asa pe veci. – era o vrajitoare talentata … asta nu era sfarsitul unei cariere intregi.
Ron se duse in graba dupa Harry. La inceput credea ca este o gluma. Nici un elev nu detine puterea necesara savarsirii unei astfel de vraji. Auzise de ea dar nu o mai intalnise de mult… de la atacul Devoratorilor. Dar cand a vazut-o pe Hermione a inceput sa se intrebe cine ar fi putut sa o faca. Bineinteles ca Angela nu ar fi fost capabila de asa ceva. Nu e o persoana rea … trebuia sa fie o inscenare dar cum o putea dovedii fara fata, care era de negasit.
Dupa trei zile de absenta, Angela pasi relaxata in sala de mese si se aseza din nou langa Draco. Simtea cum toti ochii din incapere erau indreptati asupra ei dar nu ii pasa. Si-o cautase cu lumanarea plus ca nu a interesato niciodata parerea celorlalti.
-Deci tu ai fost cea care a vrajit-o pe Granger ? Ai fost super tare . Nici un profesor din scoala nu a reusit sa ridice vraja. – macar cineva o aprecia. Dar bineinteles ca dracu era acea persoana, nu erau prea diferiti.
-Si nici nu va reusi . Eu sunt singura care poate.- o nota de mandrie, regasindui-se in glas Dar nu o voi face.- Apoi incepura amandoi sa rada cu lacrimi
In una din ore Angela primi un bilet ,, Vino in curtea din spate dupa ore. Este important si nu accept un refuz . Te rog…Harry’’. Scrisul era cursiv si ingrijit dar mototoli hartia si o arunca la cos. Vezi sa nu. De parca nu avea altceva mai bun de facut decat sa se certe cu Harry. Si desi la inceput a hotarat sa nu mearga pana la sfarsitul cursurilor s-a razgandit. Cand ajunse baiatul era deja acolo, asteptand-o. A schitat un mic zambet apoi a devenit serios.
-Vroiam sa…- dar nici nu apuca sa termine ce are de zis , ca fata intra peste el.
-Stiu de ce m-ai chemat Harry dar nu am de gand sa ridic vraja si nici tu nici altcineva nu ma va convinge. – sa ridice vraja inseamna sa admit aca a gresit desi stia ca a fost total corect.
-Deci tu ai fost ? – ce ? mai avea si indoieli ? Angela ofta dezamagita- Dar Angela tu nu…
-Nu sunt asa ? Si de unde sti ? Nici nu ma cunosti ca sa imi zici ce pot si ce nu asa ca te rog.- baiatul atsa isi lua deja lumea in cap . Cine se credea ?
-Draco te-a convins sa faci asta. Este o nebunie nu trebuia sa il asculti. – iar incepe ? De cate ori trebuia sa le mai explice tuturor ca Draco nu era rau.Cel putin nu in preajma ei.
-Nu il mai implica pe Draco in asta deoarece nu are nici o vina, bine ? Am facut-o de capul meu . – a inceput sa ridice tonul. Trangea din pumni incercand sa se controleze, si sa nu mai vrajeasca pe nimeni.
-Dar nu intelegi nu poti face asta cu elevii este impotriva regulamentului – directorul nu ar exmatriculao… tinea prea mult la ea asa ca nu isi prea facea griji din cauza asta. - Si…te-am cautat. Hermione este prietena mea si tin la ea. – se simtea neputincios. Era ca atunci cand au plecat dupa piatra filpozofala si hermione a fost paralizata iar. Se simtea vinovat.
-Sti ceva putea fi si fata directorului ca tot nu am de gand sa ridic blestemul asa ca iti poti anunta iubita ca va ramane asa mult timp. – a spus mult timp nu pentru totdeauna pentru ca vraja ei nu era asa puternica … dar va dura suficient de mult cat sa o sperie.
-Iubita mea nu merita… - Draco a spus ca erau doar prieteni dar nici el nu putea sa le stie pe toate.
Fata se intoarse cu spatele la el si o lacrima i se prelinse pe obraz dar o sterse rapid. Nu putea da dovada de salbiciune in fata acelui baiat si totusi …Se ridica de pe banca si pleca. Era tentata sa se uite in spate dar ce rost ar fi avut ? Ea nu era asa si nu avea de gand sa se schimbe.
-Stai putin iubita mea…nu nu, suntem doar … Angela ?! Angela unde te duci ? – dar pana sa apuce sa vada incotro merge , bruneta s-a facut nevazuta . Damn it ! Era rapida.
Cu toata discutia lor Harry nu auzi pasii ce se apropiau in spatele sau asa ca tresari cand Reacredinta ii rosti numele.
-Potter , chiar crezi ca asa o vei cuceri ? Nu ma face sa rad ! De unul ca tine nu va fi interesata niciodata deoarece esti un nimic, un nimeni dupa cum ii place tatalui meu sa spuna. Cat despre Angela tata a vazut-o in oras zilele trecute. Spunea ca este frumoasa si mi s-ar potrivi. – nu era sigur daca zambetul lui era superior sau perves…sau amandoua…dar era unul stupid pentru ca niciodata nu il va las ape nenorocitul de Draco sa se atinga de ea.
Harry se napusti ca o fiara asupra lui Reacredinta si il lipi de un copac punandu-i bagheta la gat. Sangele ii clocotea pe dinauntru si simtea ca in curand va exploda. Isi inclesta dintii si isi bloca mintea … pentru a se asigura ca nu scoate vreo vraja periculoasa pe care o stia din cartea Printului semipur. Nu merita.
-Despre mine poti zice ce vrei dar nu iti voi permite nici tie nici javrei de taicatu sa o insultati pe Angela. – era oare gelos ? Nu stia … inauntrul sau era un adevarat coktail de sentimente… nu mai simtise niciodata asta si era ciudat.
-Care-i treaba Potter ? Glumeam si eu …Ha ha . - il privi pe Harry cu o privire triumfatoare si incepu sa rada zgomotos, pana cand pumnul lui Harry facu un scurt contact cu fata lui. Harry pleca ca o vijelie in camera in timp ce isi freca ioncontinuu pumnul.

Scuzati eventualele greseli :) :pls: ... sper sa va placa :bye:

http://www.polyvore.com/cgi/img-set?.out...elA&size=l – uniforma fetelor( ignorati geanta si partea din rochie unde este in carouri era neagra :D)
I'm at war with the world and they
Try to pull me in the dark
I struggle to find my faith
As I'm slippin' from your arms
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last


[Imagine: 2il21on.jpg] [Imagine: 2e22m11.jpg] [Imagine: 505lxj.jpg]

#4
Hey there !
No comm...hmm.....nu va placut? Poi eu am venit cu capitolul 3 care sper sa fie mai bun:)

CAPITOLUL III
Stele i se alaturara uriasului policandru si dansau impreuna pe marea bolta cereasca, veghand in acelasi timp somnul tuturor sufletelor care salasuiesc pe intinsul pamnat. Doua suflete isi ghidara corpul spre geam si isi intinsera ochii spre cer. Somnul se hotari sa ii paraseasca timp de o noapte dar ca sa nu se simta singuri s-a gandit sa ii paraseasca pe amandoi. Doua maini deschid un laptop alb cu rosu, in timp ce altele doua dar mult mai puternice deschid un laptop negru. Trecura degetele peste tastatura si trecura id-u si parola apoi intrara online. Laptopul alb lucra la un nou id : angela. snake era tot ce ii trecea prin minte la ora aceea asa ca salva si incepu sa tasteze cateva id-uri, cand primeste accept de la unul potter.harry, se pare ca nu este singura fara somn si imaginatie. Ii dadu accept si incepura converstia.
Angela Snake : buna seara domnule potter ! dar cum nu dormi la ora asta ?
Harry Potter : cei cu tine ? te-ai molipsit de la draco sa imi spui asa?
Angla Snake : nu bineinteles ca nu. Si ce cauti la ora asta tarzie pe mass ?
Harry Potter : nu aveam somn
Angela Snake : de ce ? iti este dor de iubitica ? poti veni sa o vezi ca doar aku stau in camera cu hermione.
Harry Potter : nu este iubita mea . ce dumnezeu inceteaza cu asta. De unde ti-a venit ideea asta tampita ?
Angela Snake : pai va imbratisai mai tot timpul si mi-a mai zis si draco ca cik ati fi impreuna
Harry Potter : Draco ? Trebuia sa imi dau seama… pai nu este adevarat
Angela Snake : ma rog si ca tot veni vorba de Draco ce spui, crezi ca ma crede draguta ? – se gandi sa faca putin misto. Il place ape Harry si poate avea sanse sa il faca gelos.
Harry Potter : ceeeeeeeee ? adica de ce vrei sa sti ?
Angela Snake : asa doar curioasa…sau poate mai mult de atat
Harry Potter : Nush…

Un ciocanit o facu pe fata sa tresara. Se ridica lenesa si merse la usa sa o deschida si nu mica ii fu mirarea cand sesiza ca in fata ei se afla Draco. Ca tot vorbira de lup. Fata il pofti sa intre iar acesta nu se lasa rugat de doua ori si patrunse in camera.Se apropie de laptop si vazu ca fata vorbea cu Potter.
-Vorbesti cu Potter , Angela ?Parca era vorba ca… - dumnezeule… de ce toti trebuie sa fie impotriva tuturor.
-Era singurul online si eu nu aveam somn - ii raspunse fata apoi surase usor. Deja devenea enervant. Dar pastra aparentele.
-Interesant il poti trimite la plimbare deoarece am venit. Corect ?! – isi dadu ochii peste cap dar aproba
-Da. - apoi il pupa pe blond pe obraz. Nu arata rau ce e drept dar comportamentul lasa de dorit.
Angel Snake: Harry ma duc sa beau putina apa..
Harry Potter : ok

-Ce ai zice de niste poze ? Noi doi ? - …nu a mai facut poze de… niciodata . Rase in sinea ei. Nu a fost deloc un copil normal.
-Da. De ce nu ?! Ma duc dupa aparatul foto trebuie sa fie pe aici.
-Ok eu te astept. – zambi diabolic. Gandindu-se cum ar putea sa ii faca viata putin mai mizerabila inamicului sau numarul unu.
Fata pleca iar Draco se apropie de computer, trimitandu-i lui harry web-ul apoi revenind in postura initiala o astepta pe Angela. Cand aceasta sosi ii afisa un zambet si se apropie usor de ea.
-Am vazut ca l-ai intrebat pe Potter daca te gasesc draguta. Ei bine eu te vad mai mult de atat. – ha ? a da isi amintise…data viitoare va trebui sa inchida casutele . Tipul asta era asa bagacios cateodata.
Ii puse mainile in jurul soldului si trase tot mai aprope de el. Isi apropie fata de a ei pana cand ii mai desparteau doar doi centimetri. Fetei ii venea sa il plesneasca pe Draco dar incerca sa isi pastreze clamul. Draco isi intoarse pe furis ochi spre camera, sperand ca Potter vede totul, in timp ce fata schita un mic zambet. Fata era tentanta si superba… Angela ofta gandindu-se cum avea sa scape din asta. Draco era asa pervers cateodata. Pe de alta parte Harry vedea totul si ii venea sa se duca acolo si sa ii sparga moaca aia de ratat a lui Draco o data pentru totdeauna dar nu o putea face. Stranse cu putere de masa si sfaramita o mica bucatita, apoi isi duse mainile la fata. Prost prost prost…isi repeta intru-na. Suferinta si frica pe care o simtea in fiecare cosmar, agonia aceea, nu se compara cu ceea ce simtea in acel moment cand ii vedea pe cei doi. Draco il facuse intradevar sa sufere si mai mult ca sigur sarbatorea deja. Se apropie din nou de laptop si ii zari pe cei doi asa apropiati. Apoi dintr-o data amandoi se despartira si incepura sa rada. Facura cateva poze, printre care, in cateva Draco isi deschisese camasa. Desi bruneta a protestat Drcao ii explica ca erau doar poze si ca oricum era mai bine asa… laudandu-se cu lectiile de fotograf pe care le luase. Arunca o privire spre ceas si zarind ora s-a hotarat ca era timpul ca blondul sa plece.
Angela se intoarse la calculator si incepu din nou sa tasteze. Isi plimba degetele pe tastatura, tinand ochii inchisi, stiind si asa foarte bine ceea ce scria. Apoi ii redeschise si tasta ,,enter’’
Angela Snake : m-am intors
Harry Potter : m-am mai gandit si cred ca Draco te gaseste draguta
Angela Snake : aha…ok ms
Harry Potter: dar tu cum il gasesti pe el cu camasa deschisa?
Angela Snake: nu stiu despre ce vorbesti incepu sa tremure, asteptand raspunsul baiatului.
Harry Potter : inseamna ca nu se vede bine prin webcam, dar nu te obosi sa il stingi l-am inchis atunci cand el a plecat – dar cum… Draco…trebuia sa se astepte la asta. Draco il ura pe Harry dar de ce sa se razbune tocmai asa…
Angela Snake : Harry eu …nu e ceea ce pare …imi cer scuze…aaaa…adika… Potter ai face mai bine sa iti ti gura !
Harry Potter : nu iti face griji din cauza mea. Ma rog ma duc sa ma culc. Nb si cat mai multe vise cu Draco
Harry Potter is now offline


Fata batu cu pumnul in masa si incepu sa injure in soapta pentru a nu-si trezi colega care se pare ca intradevar dormea dusa daca nu se trezise pana atunci.

http://media.photobucket.com/image/draco...raco19.jpg - Drcao intr-una din pozele pe care le facea cu Angela
I'm at war with the world and they
Try to pull me in the dark
I struggle to find my faith
As I'm slippin' from your arms
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last


[Imagine: 2il21on.jpg] [Imagine: 2e22m11.jpg] [Imagine: 505lxj.jpg]

#5
O sa mi se duca faima de critic dur.Totusi.
Povestea e buna, subiectul e cat de cat ok, felul in care l-ai scris nu. Ia si corecteaza capitolele.

-pune liniile de dialog la inceputul randului. Toate liniile.
-nu mai manca atatea litere si i-uri.
-in limba romana exista cratima. Foloseste-o. Cand si unde trebuie. In niciun caz la despartirea dialogului de naratiune. In niciun caz MEREU.
-Dumbledore is the greatest wizard.Te rog nu imi spune ca nu poate desface vraja aia. Nici ca ar fi pus-o pe Angela in aceeasi camera cu Hermione dupa chestia aia. Sau la Cercetasi in primul rand.

Spor...
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Albus Potter and the Heir of a Foul Saiya-jin 0 1.973 24-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Saiya-jin
  My magic life emy_sweet_girl 4 2.778 12-02-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Diz
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.650 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  The Power of Love [ Metal & Nya ] Nya. 56 29.483 19-04-2011, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  All wrapped up into Black [Harry Potter inspired] Kita 6 5.849 21-11-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: .Anne
  Magic Luna hiimera 2 2.503 01-08-2010, 06:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.945 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Click ÅŸi Boom Denny 81 30.793 22-03-2010, 04:37 PM
Ultimul răspuns: Khonsu
  About Magic and Love Ariku`` 7 4.636 28-12-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Ariku``
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.135 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)