Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trandafirul de foc

#11
Este superb capu '! :love:
Saracuta Lexi a fost rapita ...
T-age e nebun , dar macar a recunoscut ca are o gura mare , iar dak n-o avea in loc s'o rapeasca se uita la finalul filmului impreuna cu ea ... Acum ce sa facem dak are ghinion si mai are ji o gura mare ...
Bun ...
Singurul lucru care nu mi'a placut a fost marimea capului .
Nu puteai sa'l faci mai mare :o3 ?
Restul a fost perfect ^^
Ganbate :bv:
bye :bye:

#12
Imi...imi place la nebunie! Ficul tau e extraordinar! Imi place la nebunie ideea! Descrierea e magnifica! E super ca descri sentimentele personajelor. Naratiunea... la asta nu am decat un cuvant de spus: SUPERBA! Imi place foarte mult felul tau de a scrie! Esty cu adevarat talentata! Greseli de tastare nu ai avut! Abea astept continuarea si sper sa fie cat mai repede! Esty extraordinara! So...chuu and gambate!

#13
[off topic] dragi cititori am o mare rugaminte la voi: aceea de a trece pentru cinci minute pe la topicul de reguli si avertizari, se pare ca multe din posturile care vor incalca regulile de acolo vor fi sterse si nu prea vreau :( sper ca aceasta rugaminte a mea sa nu va supere, dar am citit si eu si am vazut cateva lucruri noi de care nu stiam [end off topic]
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#14
Cap9: Unde-i Lexi!!!


dap stiu ca cam intarziat, dar de acum o sa postez mai des capitolele noi poopz:*:*:*



Pe la ora pranzului au sosit acasa si fratii lui Lexi. Acestia inca nu stiau nimic despre rapire, caci in tot acest timp au avut telefoanele in bagaje. Au intrat in casa si au inceput sa strige entuziasmati:
-Lexi! Leeeex!!?Surioaraaa? Lexi am ajuuuns! baietii erau dezamagit.
-Oare pe unde umbla ametita asta, Mike? se planse Rock pe un glas copilaros, intrand in camera lui si incepand sa-si desfaca bagajul. Din capatul scarilor blondul raspunse calm:
-Probabil ca este la piscina, sau la cantina...cand fu intrerupt brutal de vocea impetuasa a roscatului:
-Probabil ca a fost rapita si sechestrata de T-age! tuna scurt aratand ca-si gasise mobilul si citea sms-ul de la satena. In momentul acela Mike cobori scara in viteza si se uita la telefonul lui Rock, apoi cei doi cautara mobilul blondului. Acesta continea acelasi mesaj ingrijorator.
Baietii au pus la cale un plan, dar pentru inceput trebuiau sa se prefaca ca nu stiau nimic si sa astepte cateva zile. Zile in care sa-si inroseasca telefoanele incercand sa o sune pe Lexi.
Baietii facusera cate un dus apoi se imbracara in haine curate si se asezasera pe canapea la televizor, incercand sa-si mascheze sentimentele de iritare fata de neputinta lor, cand o voce impunatoare ii facu sa tresara:
-Salutare fratilor! Mi-ati lipsit, cum a fost concursul? spuse T-age entuziast. Baietii se uitara cu presupusa curiozitate spre scari asteptandu-se sa vada pe cineva care spre disperarea lor nu aparu, apoi incepu teatrul:
-Hei, frate, zise Mike in timp ce isi imbratisa pritenul. Unde-i sor`mea?
-Dap! Unde-i Lexi? spuse si Rock pe un ton copilaros si dulce.
La auzul acestor intrebari brunetul incepu sa se agite incercand sa se abata de la subiect:
-Eh! A avut ceva treaba acasa. Acu lasati asta si povestiti-mi cum a fost? Ce premii ati luat?
-Pai, sincer, a fost bine! Eu am luat locul intai la proba de “ Sarituri peste obstacole”, iar Mike a luat premiul intai in cursa de viteza. se mandri roscatul pe vocea lui copilaroasa incercand totodata sa-si ascunda mania, dar si sa-l calmeze pe Mike care mai avea putin si parea ca explodeaza.
─ Ei bine, ma bucur pentru voi! Acum hai sa mancam ceva ca s-a facut seara, plus ca trebuie sa-mi dati niste detalii despre cum aratau concurentele.
La cantina cei trei au tot stat si au povestit pana cand T-age fu lovit de grija, isi aminti ca uitase cu desavarsire sa-i duca masa lui Lexi. Asa ca spuse ca are ceva de facut, lua o tava cu mancare si disparu pe usa cladirii. Abia cand baiatul se intoarse fara tava, blondul isi dadu seama ca T-age fusese cu mancare la surioara lui. Ceea ce ii inspira un plan. Dar in seara aceea nu putea decat sa astepte. Se duse la cabana si intra la dus, lasa ca apa fierbinte sa-i relaxeze trupul si sa-l calmeze. Iesi din baie infasurat cu un prosop bleomarin in jurul taliei. Dupa ce se imbraca cu un tricou gri si o pereche de pantaloni scurti de aceeasi culoare, se aseza pe patul din camera fetei asteptand ca fratii lui sa adoarma. Se uita pe geam la reflectia lunii in lac, pana cand nu se mai auzi nici un zgomot. Se incalta cu adidasii lui Puma gri si evada pe geam.
Alerga disperat spre marginea taberei, avand la el o lanterna si telefonul mobil. Era hotarat sa caute locul unde se afla Lexi, trebuia sa se greabeasca nu-si dorea ca sora lui sa pateasca ceva, mai ales ca Mike il cunostea destul de bine pe T-age si stia de ce era acesta in stare.
Blondul cauta cu disperare acel loc unde se afla inchisa fata, dar fara succes
caci spre dimineata se dadu batut. Obosit, dezamagit si nervos pe propria lui neputinta, se indrepta spre cabana intrand pe unde plecase si adormind dezvelit pe patul surorii lui.
In tot acest timp Lex fusese ocupata cu cartea pe care nu mai avea mult si o termina de citit, dupa ce observa ca T-age intarziase cu cina ei, fata realiza ca fratii ei ajunsesera acasa, asa ca acum era cuminte si astepta rabdatoare gandind: “ Sper ca Mike si Rock au ajuns si ca au vazut sms-urile, stiu sigur ca intr-o saptamana o sa ies de aici. Desi am crezut ca o sa mor sau o sa innebunesc aici, incep sa ma obijnuiesc plus ca, cartea asta e mai buna decat credeam. Tare as vrea ca T-age sa se razgandeasca, imi place de el foarte mult, dar sunt prea orgolioasa ca sa fac ce spune el, daca imi da drumul poate ca vom fi impreuna pana la finalul verii. Neah, oricum nu prea cred, raman oricum la deviza mea: Singura, libera fara obligatii drgostea nu exista.” si fata zambea fals in timp ce reincepu sa citeasca din carte.
Dar zilele treceau repede, in timp ce Mike si Rock incercau sa-l urmareasca pe T-age sa vada unde duce mancarea, ca sa o gaseasca pe Lexi, ea incepuse sa-si piarda sperantele. Blondul inca isi pierdea noptile cautand pe cont propriu, fara prea mult succes, ceea ce il facuse sa fie din ce in ce mai suparat si mai irascibil.
Mai era o singura zi si se facea o saptamana de cand satena era “plecata” din tabara, aceea urma sa fie ziua decisiva pe care toti o asteptau cu mare frica, dar si cu placere caci T-age avea de gand sa-si puna in final maretul plan in aplicare.Desi fata care simtise ca ceva avea sa se intample era perspicare si usor paranoica, la fel ca si fratii ei.
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#15
Cap10: Incapatanata, pana la lacrimi!


imi cer mi de scuze ca nu am mai scris de ceva timp, dar am avut de lucru cu niste rudeX( si cu intrarea la liceu:D, asa ca uite si continuarea :X



O frumoasa zi de duminica, aparent insorita, isi facu aparitia in tabara. Lumina puternica a soarelui de dimineata o trezi pe frumoasa Lex. Era buimaca de somn si toata noaptea fusese bantuita de cosmaruri cu violuri, stia ca aceasta era ultima zi asa ca trebuia sa se gandeasca repede la ceva. Oare ce avea sa-i raspunda lui T-age. Gandul acesta o chinuia de cateva zile bune, asa ca intra in baie inca gandindu-se la ce avea sa urmeze. Isi arunca hainele pe gresie, pierduta in ganduri, in timp ce apa curgea in voie umpland camera cu un abur fierbinte inecator: ”Eh, acu’ e acu’, ori ma supun, ori voi fi a lui cu forta. Oricum de supus nu ma supun nici daca trebuie sa mor din asta, apoi pe de cealalta parte sunt sigura ca pot sa-i fac fata si chiar sa-l bat, sunt mai buna ca el plus ca am un avantaj foarte mare pentru ca sunt mai usoara, mai subtire rezultand automat ca sunt mai agila. Dap asa e, nu am ce ce sa-mi fac griji.” Si se opri din gandit pentru a se scufunda in cada plina cu apa fierbinte si plin de spuma, ce emana un placut miros de visine. Se scufunda complet in apa ramanand acolo pentru cateva secunde bune, apoi isi scoase capul la suparafata asezandu-se comod. Dar in timp ce fata pierdu notiunea timpului pana ce apa din cada se racise, T-age adusese deja micul dejun asezandu-se intr-un loc ascuns cu gand sa o ia prin surprindere pe adolescenta, caci stia ca asta era unica lui sansa sa o imobilizeze.
Descoperind ca apa din jurul ei era aproape rece fata isi spala corpul si parul, se usca, se imbraca si iesi din baie cu gandul sa astapte micul dejun. Cand dintr-o data cineva se arunca asupra ei lovind-o puternic de perete si imobilizand-o la pat, atunci fata constientiza gravitatea problemei. Acum era la mila lui T-age si trebuia sa gaseasca o solutie pentru a se elibera, dar o voce perversa si usor ironica ii spulbera gandurile:
─ Ei, printesa acu avem o problema!? Cred ca nu e nevoie sa-ti amintesc ca azi e termenul limita pentru a lua o decizie, si cred ca nu prea ai multe optiuni avand in vedere situatia de fata. baiatul simtea ca nu se mai putea stapanii, inima ii batea cu putere si astepta cu nerabdare un raspuns de la satena, caci situatie de fata nu-l prea incanta si nu avea chef sa-i faca rau persoanei iubite.
─ Nu-s printesa, printesa poti sa-i zici la orice curva vrei tu, dar nu mie. Si acu hai sa terminam cu aceasta mascarada ca stii prea bine raspunsul meu, sunt o luptatoare nu o fata cu fite ca restul. desi cuvintele ii erau foarte curajoase simtea ca inima ii va parasi corpul curand lasand o gaura in urma ei, iar nervii incepeau sa o dea de gol facandu-i corpul sa tremure cu putere. Insa pe alta parte ii era greu sa conceapa ca persoana de care se indragostise era asa de ipocrita si nenorocita, nu putea inca sa realizeze acest lucru.
Insa gandurile i se risipira cand simti cum doua maini calde si violente scot tricoul de pe ea si il folosesc precum sfoara legandu-i mainile de capul patului, continuand sa scoata hainele de pe ea pana o lasara in lenjeria intima apoi brunetul sopti furios:
─ Poate asta te va calma...si mainile lui incepura sa se plimbe violent pe corpul tremurand al satenei. Incerca dinrasputeri sa o excite pe adolescenta, dar dupa cateva momente Lexi ceda presiuni si incepu sa planga de nervi.
“Nu se poate...nu poate fi adevarat...asta nu este baiatul de care m-am indragostit, baiatul pe care il iubesc sunt sigura ca ma iubeste...nu am crezut ca tocmai eu voi pati asa ceva. Dupa atatia ani de chinuri si antrenamente pentru a invata sa ma bat, acum patesc asta...si tocmai de la persoana iubita, am un alt cosmar...asta nu e adevarat.”
“Off! Doamne ce sa fac, mi se rupe inima nu asta am vrut eu, eu visam ca ea sa se sperie nu sa planga de nervi si panica. Da, e clar sunt un bou cu b mare, dar o dreg eu cu multa dragoste si blandete, poate ma iarta.”
Fata palngea de cinci minute bune, timp in care T-age isi pusese gandurile in ordine, surprinzator pentru Lexi aceste ii dezlega mainile ca mai apoi sa o ia in bratze si sa-i stearga lacrimile:
─ Vai de capul si de zilele mele! Te Iubesc! Mor dupa tine si tu esti o incapatanata, ca un catar. Am vrut sa te sperii, am zis ca poate, poate asa o sa recunosti ca ma iubesti si tu. Dar in schimb tu faci iar pe inabordabila si mai bine te panichezi si plangi de nervi decat sa spui un amarat de: Te Iubesc! Poftim acum esti multumita, ai castigat am cedat primul, te iubesc prea mult ca sa te ranesc, esti prima fata pentru care am simtit asa ceva. si brunetul lua patura de pe pat si o inveli pe fata din bratele lui, care tremura, dar care se oprise din plans.
─ Pai...imi pare rau ca nu ti-am zis de sentimentele mele mai devreme, numai ca nu imi place sa mi se vorbeasca de sus si nu imi place sa fiu tratata ca o fata usoara, asa ca ai vrut razboi ai avut razboi. Dar sincer si eu m-am indragostit de tine in timpul razboiului. Putem sa mergem acum acasa, Mi-e frig, mi-e somn si inca sunt foarte speriata. Tot ce vreau acum este sa dorm in bratele persoanei pe care o iubesc, si care se gaseste in persoana ta, in momentul de fata. zambi usor parand mai inocenta ca niciodata, primi la schimb un zambet calduros si un sarut scurt si tandru, de data asta brunetul voia sa se asigure ca va face totul asa cum trebuie.Asa ca cei doi adunara lucrurile adolescentei si se reintoarsera in cabana lor.
Intre timp in tabara se facuse deja amiaza, asa ca fratii fetei erau la cantina si se jucau cu mancarea din fata lor, avand o expresie depresiva din cauza lui Lex:
─ Frate, nu stiu ce zici tu, dar eu simt ca innebunesc. E deja o saptamana de cand a luat-o T-age si nu avem nici un semn de la ea, telefonul ii e inchis si orice am face nu reusim sa ne tinem dupa T-age. Nu cred ca avem alta sansa decat sa-l luam la intrebari, ori sa-l batem pana ne spune. gandea cu voce tare Rock, care parea distrus.
─ Stiu frate, stiu. Dar ce vrei sa facem, nu ti-am zis pana acum, dar nu am prea dormit in ultimul timp, noapte de noapte am tot cautat cabana aia nenorocita din padure, dar nu e si pace. Poate ca ar fi bine sa-l luam pe T-age la intrebari, ori sa-l batem ca sa spuna, dar nu stiu, nu pare ceva ce sa ne stea in fire. Oricum sunt terminat, nu-mi arde de nimic si oboseala impreuna cu nervi ma pun la pamant, de la un timp nici mancare nu-mi trebuie. si blondul isi arunca mancarea la gunoi iesind abatut pe usa de la cantina indreptandu-se spre cabana lor, cu roscatul alergand in urma lui. Ei nu stiau, dar in cabana avea sa-i astepte o surpriza enorma.
Pe canapeaua mare ce trona in livingul de jos, in fata unui foc care ardea mocnit in semineu, doua inimi bateau in acelasi ritm si doi indragostiti dormeau imbratisati, cand in casa intra usor Mike si dupa el Rock, abatuti si suparati se indreptara spre focul din semineu, dar ramasera cu gura cascata de uimire vazandu-i pe T-age si pe Lexi dormind impreuna pe canapea. Eliberati si fericiti se indreptara spre camera lui Rock, apoi incuiara usa in urma lor, grabiti si nerabdatori. Caci nimeni nu stia ca si ei doi aveau o poveste de spus, un secret nu prea usor de tolerat, dar pentru moment erau fericiti ca surioara lor se intorsese intreaga acasa.
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#16
Ti-am citit si eu tot ficul si imi place foarte mult!
Greseli de tastare nu ai avut! Dialogul, naratiunea si descrierea au fost bunicele!
Eu am o banuiala despre ce secret ar avea Mike si Rock!
Cat ma bucur ca Lexi si T-age si-au marturisit sentimentele:D
Abea astept continuarea si sper sa o pui rapid!:x
Bye:bye:
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#17
Capitolul 10.

Inainte de toate, ca sa nu ma opresc dupa aproximativ fiecare propozitie analizata, te sfatuiesc sa incepi cu litera mare dupa ce inchei propozitia.

Lexi era nervoasa, stia ca ii oferise lui T-age o sansa si stia ca acesta voia doar sa o faca sa para blanda, nu era sigura ca el o iubeste insa ea asta simtea.

1. repetitie- stia.
2. Destul de neclare ideile tale, ai dificultati in exprimare. Adica ala vrea sa o faca sa para blanda...si dupaia o dai in iubire...mmh. Neclare idei.
3. ‘Nu era sigura ca el o iubeste insa ea asta simtea’ => Te cam contrazici. Rau. Nu era sigura dar totusi simtea ca o iubeste ? Si atunci de ce nu mai era sigura ? Poate u nu vrei sa sune in sensul ala, dar asa suna, si din nou, exprimarea lasa de dorit.

Ajungand la destinatie, se afla in fata unei cabanute mici din lemn ce parea parasita desi era destul de curata.

In primul rand, niciodata, dar niciodata nu se incepe o propozitie cu un verb la gerunziu. Pentru ca este la un timp nepersonal. Pentru ca timpurile nepersonale nu sunt recomandate a fi folosite intr-o compunere, respectiv cazul de fata, fic. Se folosesc decat atunci cand este strict necesar, adica atunci cand legi doua propozitii intr-o fraza.
In al doilea rand, ‘cabanute mici’ – pleonasm. Pentru ca ai folosit deja cuvantul ‘cabanuta’, care este diminutiv al substantivului ‘cabana’, si nu mai avea absolut nici un rost sa mai adaugi si adjectivul ‘mici’. Ori folosesti ‘cabane mici’ ori ‘cabanute’ simplu. Doar atat.

Parea sa fie compusa din doua camere si o baie micuta.

Totusi se preteaza a fi un fic..Un vocabular mai elevat nu se poate ? Niste figuri de stil, ceva ?

Oare unde sunt???......Si ce-i cu bezna asta??

Poate ca e fata curioasa, dar totusi, un singur semn al intrebarii e de ajuns. Crede-ma.

Dupa 5 min de cautari

5 min scrii pe mess. Aici este sectiunea de fan fiction, iar asta este fic-ul tau. Aici se scrie ‘minute’. Intreg. Fara prescurtari.

Dupa 5 min de cautari satena aprinse lumina, observa cu atentie locul in care se afla.

Ori pui ‘si’ in loc de virgula, ori delimitezi propozitiile cum trebuie si pui punct si o iei cu litera mare.

Dupa cateva ore de agonie

Da’ ce ba, era claustrofoba ?

un hanorac de la puma.

Oo da ! Ca si daca n-ar fi fost de la Puma [ care apropo e brand, si se scrie cu litera mare ] nu era tot acelasi drac, adica hanorac.

In acel moment fata avu un soc, fata ei nu schita nicio expresie.

Parca mai inainte se dusese la baie ca o pisicuta docila si se schimbase.


insa cineva striga printre hohote de ras:
?SURPRIZA! Doar nu credeai...ca voi lasa usa...descuiata!


Din moment ce STRIGA, de ce papucii mei cu ursuleti panda pui PUNCTE DE SUSPENSIE ?! Nu prea stii unde se folsesc semnele de punctuatie.

10.Puctele de suspensie
-arata o pauza mare in cursul vorbirii.Spre deosebire de punct, punctele de suspensie nu marcheaza sfarsitul unei propozitii sau al unei fraze, ci indica, in general, o intrerupere a sirului vorbirii

Acum ai inteles ? Nu ? Punctele alea n-aveau ce cauta acolo din moment ce tu ai zis ca ala striga ! Striga ! Tu nu-ti citesti capitolele, nu faci pauza la o virgula, la un punct ? Nu ? Pacat.

Ca o concluzie, ai un stil de scris cam neomogen. Ai inceput cu naratiunea, un monolog interior, apoi restul ficului consta numai in dialog, si la sfarsit inca putin naratiune. Toata chestia asta se contopeste in ceva cam haotic, si din cateva dialoguri suntem nevoiti sa inteleg o intreaga poveste. Structura e mult prea simpla si rezulta ceva cam anost, dar pentru un inceput nu e foarte dezastruos.
Ai de asemenea probleme in sensul in care nu prea stii cand sa te opresti cu propozitiile, nu esti prea atenta la semnele de punctuatie, si rezulta de aici o exprimare care lasa de dorit.
Totodata, incearca sa mai adaugi in vocabularul folosit ceva neologisme, care sa dea mai bine, ceva care sa-l scoata din monotonie, o exprimare mai colorata, mai diversificata.

#18
ei bine din cauza erorii se pare cam pierdut un capitol asa ca-l voi reposta
mesi mult fallen



Cap11: Schhh! Nu face galagie...



─Mhhh...stai puutin. si Rock il impinse pe Mike incercand sa-si traga sufletul. Bolndul se rosogoli de pe roscat pe pat si incepu sa se uite pofticios catre partenerul lui, trecuse ceva timp de cand nu-l mai avuse-se numai pentru el. Isi aducea aminte de fiecare data ca inceputul a fost cel mai greu lucru pentru el:
~Flashback~
“ E una din acele zile in care ei suntem fortati sa ne aratam zambitori si eleganti la o cina festiva plina de mumii miliardare, le urasc si parintii mei stiu asta. Desi poate ar fi facut ceva sa ma scape, idiotul de T-age nu vrea sa se planga asa ca eu si Rock trebuie sa-l urmam fara sa comentam.
─Dragule, dragule au venit T-age si Rock si as vrea sa mergi sa-i intampini mai e pana apar si restul invitatilor. se auzi voce calda a mamei.
Cobor scarile si ii vad, stateau acolo asteptand sa apar. De cum ma zaresc se indreapta grabiti spre mine:
─Hei frate, ce mai faci? Vezi ca eu am treaba in seara asta asa ca o sa dispar in 15 minute. poftim asta era ceva nou.
─Frate si de cand dispari tu de la mese importante? Si nu fac prea bine, ca tot ai intrebat. Rock tu nu zici nimic?
─Eh am ceva treaba mai importanta de facut, asa ca o sa dispar chiar acum. Cat timp lipsesc ai grija derestul fratioare. ma saluta si dispare pe usa din dos.
─Scuze, dar stii,voiam sa te rog sa sarim peste cina in seara asta, crezi ca se poate? era rosu ca raculla fata si tremura tot, ma intrebam daca nu cumva era bolnav.
─Bine, dar asta te va costa, ca eu imi voi asuma responsabilitatea. ii fac cu ochiul apoi il iau de mana si il trag dupa mine pana la mansarda intr-o camera ferita. Era o camera simpla si mica: pe peretele din fata usii se afla un pat dublu, patulera complet luminat de razele lunii care se strecurau in camra pe fereastra mare de deasupra patului, pe peretel stang se afta un dulap, iar pe peretel drept o biblioteca imensa. Odata ajunsi acolo ne-am urcat pe pat indreptandu-ne curiosi spre fereastra ce-a mare. Am stat asa pana cand el a spart tacerea:
─Umm, Mike eu nu am nimic special de dat inafara de... apoi vorbele au disparut in timp ce el isi scote usor hainele pana cand a ramas gol, il priveam uimit si totodata eram fermecat trupul acela frumos de portelan frumos conturat,desi avea doar 14 ani.
─Ei, hai Rock fi serios glumeam frate si apoi amandoi suntem baieti. am spus bland cu privirea inca fixata pe corpul lui imbracat in razele reci ale lunii. Apoi am inceput sa-i adun hainele ca sa se imbrace la loc, dar am fost socat sa vad ca Rock incepuse sa planga.
─Eram sigur, eram sigur ca nu vei intelege ce simt eu...statea acolo si plangea, atunci am inteles ca ma iubea, dar nu ca pe un frate si asta pentru mine era ciudat insa am reactionat rapid si l-am luat in brate. Tremura si mi-am dat seama ca ii era frig, ce m-a uimit si mai tare a fost faptul ca atunci totul mi s-a parut logic, am dat la oparte plapuma de pe pat si l-am intins pe pat. Fericit, s-a oprit din plans si si-a pus minile dupa gatul meu sarutandu-ma senzatia a fost unica si foarte placuta, buzele lui umede si fierbinti le atingeau pe ale mele si asta imi placea la nebunie asa ca am preluat controlul, a fost usor sa-l fac sa ma lase sa-i explorez lacasul acela umed cu gust de capsuni. Apoi m-am dezbracat incet in timp ce ii excitam trupul cu saruturi scurte si restul se pierde printre gemetele de placere imbibate cu aurul in care luna imbracase tot”
~End flashback~
─Mike, te-ai suparat? Nu mai fac, numai sa nu te superi, nu am vrut!
─Nu m-am suparat, asa ca nu plange prostutule. si baiatul il lua in brate stergandu-i larimile si sarutandu-l mai pasional decat o facuse in ultimul timp.
─Ia spune-mi tu mie, de ce m-ai respins totusi? intreba blondu-l in timp ce-i saruta scurt umerii de protelan.
─Pai, incepuse-i sa fi cam brutal si ma durea, dar daca iti place mai mult in felul ala o sa ma obisnuiesc si asa. Da ce-i de ras? roscatul parea sa regrete gestul facut cand observa cu uimire ca Mike radea bland.
─Of! Ce ma fac eu cu tine, nu stii ca eu nu as face niciodata ceva ce ti-ar provoca durere sau neplaceri, te iubesc Rock, sa nu uiti. si blondul ii acapara buzele intr-un sarut tandru, iar restul se pierdu ca si in trecut printre gemete de placere si aurul lunii.
" Ah e la fel ca atunci, doar ca acum stiu ca e adevarat. Oare de ce ma iubeste fara sa puna intrebari si fara sa se opuna, e plin de mistere si totusi ma iubeste mai mult decat arata asa cum il iubesc si eu. Insa presimt ca in curand ceva rau se va intampla, am acea senzatie de neliniste care imi face inima sa pluseze nebuneste si imi chinuie somnul. Dar acum mie prea bine el emult prea pasional ca sa-mi pot tine sirul gandurilor acum..."
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.740 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 32.865 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.783 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.447 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Trandafirul albastru Hope:) 1 2.142 02-01-2011, 02:49 AM
Ultimul răspuns: Akie
  Trandafirul. Elixirul vietii Maybe. 0 1.919 09-10-2010, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Maybe.
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 3.959 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Trandafirul de casmir ♥Belle-Chan♥ 1 3.285 13-01-2010, 09:31 AM
Ultimul răspuns: Ayko
  Trandafirul negru al razbunarii [+18] Hitman 2 4.222 31-01-2009, 12:46 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Trandafirul negru(o poveste cu Sasuke) Ryuu 9 7.096 09-11-2008, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)