Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trandafirul de foc

#1
Trandafirul de foc

Well asta e primul meu fic asa ca astept cat mai multe critici pentru a–mi repara eventualele greseli :D


Cap 1: Lexi



“Oare ce dracu’ a fost in capul meu?! Cat de proasta am putut sa fiu sa accept o tabara care dureaza toata vacanta de vara!!! Fenomenal, acum ma pot mandri, sunt definitia cuvantului prostie in carne si oase!” asta gandea Lexi in timp ce isi sprijinea fata de geamul rece al autocarului, aburindu-l.
Lexi era o adolescenta de 16 ani, satena, cu ochii caprui, cu un corp bine conturat de fotomodel si inalta de 1,70 m. Si totusi aparentele erau inselatoare,desi era foarte frumoasa avea un caracter exploziv. Asta era Lexi si urma sa mearga in aceasta tabara pe parcursul verii se numea “Vacanta de vis” si in acest program se inscriau in fiecare vara mii de tineri de toate varstele.
Ajunsa la destinatie Lexi cobori din autocar isi lua bagajele si se indrepta grabita spre centrul de primire, era o cabana impresionanta facuta din lemn, dar in graba ei fata se lovi de doi baieti cazand jos din cauza loviturii, cei doi se repezira s-o ajute sa se ridice:
─ Buna si scuze! spuse unul dintre cei doi baieti, un roscat cu ochii de smarald farte vioi si bine facut, in timp ce o ajuta pe Lexi sa se ridice.
─Salut si scuze! spuse si al doilea in timp ce ridica din bagajele fetei, un saten-blond cu ochii albastrii la fel de bine conturat si vioi ca si amicul lui.
─Buna si voua si in primul rand eu trebuie sa-mi cer scuze se pare ca graba chiar strica treaba imi pare rau ca am dat peste voi, apropo eu sunt Lexi, voi?
─Mike si Rock, incantati de cunostinta Lex. adauga rocatul plin de entuziasm.
─Si unde te grabeai asa draga? rse Mike incercand sa faca conversatie si se imprieteneasca cu fata.
─Eu, la centru ca sa ma inscriu, dar voi de cand sunteti aici sau ati venit cu prima serie de copii.
─Noi venim aici in fiecare vara de la varsta de 5 ani, multumesc de intrebare, iar asta e o poveste lunga pe care ti-o spun mai tarziu.Acu hai sa te ajutam sa te inscri si sa-ti alegi niste cluburi de activitati o sa vezi va fi extrem de distractiv.
Zis si facut cei trei s-au plimbat toata ziua prin tabara caci dupa ce s-a inscris Lexi a vizitat cluburile de activitati si s-a in scris la cateva dintre ele: inot, echitatie, volei, skateboarding si in cele din urma la cercetasi.
─Wow, asta-i tot sunt epuizat, hai sa vedem in ce cabana o sa stai.....super nu se poate e incredibil locul gol pe care il avem la noi in cabana l-ai ocupat chiar tu, excelent sunt mai mult decat incantat. sublinie satenul sarind de-a dreptul de bucurie.
─Vorbesti serios, da-mi sa vad se repezira Lexi si Rock sa vada foaia pe care scria cu litere de tipar ca fata va locui in cabana numarul 5 alturi de trei baieti.
─Si totusi avem o problema!
─Ce problema Lex?
─Aici zice alaturi de trei baieti...iar noi suntem: 1 Mike, 2 Rock si 3 eu, cine e al 4-lea???
─O sa vezi asta mai tarziu! rasera cu entuziasm baietii.
Dar oare ce avea sa vada Lexi...



http://media.photobucket.com/image/impat...erdate.jpg -Lexi
http://media.photobucket.com/image/redha...imeBoy.jpg -Rock
http://media.photobucket.com/image/brada...py_002.jpg -Mike
imi cer scuze ca e un capitol asa de scurt urmatorul va fi cu sigaranta mai lung:*
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#2
Citat:Ajunsa la destinatie Lexi cobori din autocar isi lua bagajele si se indrepta grabita spre centrul de primire, era o cabana impresionanta....
dupa primire trebuia '.'
Incearca sa nu te lungesti cu frazele in halu asta.

farte- foarte

Citat:─ Buna si scuze!
...........................
─Salut si scuze!
..................
Buna si scuze, salut si scuze, suna cam sec mai ales ca ai repetat'o

rse- rase
Acu ahi sa t ajutam- Acu' hai sa te ajutam
a vizitat- au vizitat

Citat:Dar oare ce avea sa vada Lexi...
Tocmai am zis'o altei persoane...incercati sa nu va implicati ca si narator..plus ca e usor de gradi expresia.

Ideea e boring..mult dialog sec, expresiile bat usor spre clasa I.
Capitolul e foarte scurt si nu e promitator...nu'mi dau seama inca de genul ficului avand in vedere c atu ai prezentat o zi normala, nimic special.

Astept nextul, succes!

#3
Cap 2: Furtuna

din cauza ca maine o sa fiu ocupata am sa pun azi si al doilea cap, oricum multumesc pt comm :* :X



“Of, te rog doamne sa nu-mi iasa in cale vreun increzut si sa fiu blestemata sa stau cu el in cabana pentru tot restul vacantei” se gandea Lexi in timp ce mergea grabita sper noua ei locuinta.
─Ei bine iti prezentam “Cabana cu numarul 5”! spuse blondul pe un ton care se vru a fi formal.
─Hai intra o sa vezi, o sa-ti placa la nebunie, mai ales camera ta, e cea mai buna din aceasta cabana. incerca roscatul sa o ispiteasca vazand ca fata ezita sa intre.
Si totusi fata inca cerceta cu atentie noua ei locuinta: o cabana cu un etaj, construita numai din lemn cu o terasa spatioasa acoperita, iar de o parte si de alta o usii de la intrare se aflau doua balansoare. Usa era cat se poate de simpla, iar casa in ansamblu era simpla si primitoare si fata simtea o nota de nostalgie privind-o, caci ii amintea de casa bunicilor ei.
─Ok, scuze ca am stat atata, dar casa asta imi aminteste de casa bunicilor mei. Acu hai sa intram! spuse fata zambind copilareste amintindu-si parca de o nazbatie facut cu mult timp in urma.
Intrara in casa si fata se opri iar sa cerceteze un living enorm: era imbracat tot intr-o culoare de portocaliu-piersica si pe jos era pus un parchet maroniu, pe peretele drept de afla un semineu in fata caruia trona o canapea mare si maronie inmpreuna cu doua fotoli asortate.Pe pertele stang se afla o scara din lemn impreuna cu doua usi identice cu ce de la intrare. Surprinsa de interiorul modern fata incepu sa cerceteze locul:
─Wow! e super locul asta...si intra pe prima usa...se pare ca asta e baia...i se infatisa o camera micuta cu faianta si gresie bleo si cu obiecte sanitare de aceeasi culoare.
─Uite, asta e camera mea! afirma Rock mandru intran pe ce-a de-a doua usa. Era o camera destul de spatioasa, pe peretele din fata usii se afla o fereastra mare si sub ea un birou pe care era asezat un laptop negru, in stanga langa birou era un pat, iar in dreapta o mica biblioteca ce dadea in sifonier, toata camera era vopsita intr-un verde deschis si pe jos avea parchet.
─Frumos! Unde mai pui ca e foarte curat totul! spuse fata usor surprinsa de camera baiatului.Acum hai sa vad si etajul.
Urca scara incet admirand inca, culoarea calda a peretilor, cand o voce pusa pe glume sparse tacerea:
─Heei! Fratilor, unde dracu’ v-ati pierdut de abia ati reusit sa va intoarceti acasa??? parea a apartine unui brunet cu ochii negru-albastrii, la fel de bine facut ca si prietenii lui.
─Eee, pai vezi tu T-age...am avut ceva treaba! ranjii roscatul uitandu-se la Lexi. Intre timp brunetul se ridica de pe canapeaua pe care era asezat.
─Opa! Dar ce avem noi aici? Cum te cheama papusa? intreba baiatul ranjind pervers si uitandu-se la fata.
─Moartea ma cheama! Dar tu cine esit, regele ingamfatilor perversi? raspunse fata cu o nota de enervare sarcastica in glas dupa care tuna pe o voce grava: Care dracu’ e camera mea???!
Rock o conduse la a doua usa de pe peretele stang, care se tranti cu un zgomot puternic.In camera fata se tranti pe pat nervoasa aruncand bagajele si ascultand:
─Hai frate! Da-o dracu’ de treaba cum o sa locuim cu ea 3 luni daca tu o tratezi asa? se planse enervat Mike.
─Da de unde era sa stiu ca ea e noua colega, am crezut ca e vreuna din acele domnisoare de companie pe care obisnuiati sa le aduceti ca sa ne distram. se apara T-age.
─Ei bine acu o sa avem numai scandal in casa, ca in “Mr and Mrs Smith” va fi foarte dragut, cand gasim si noi o fata care sa stea cu noi in casa si sa nu se dea la noi hop-top o dai tu in bara, eu nu mai zic nimic ma duc la mine ne vedem mai incolo si apropo sa nu aud scandal ca ma jur ca nu mai vorbesc cu voi baieti.si Rock cobora scarile cu expresie de dezamagire profunda.
─Offf, Mike ce ma fac eu acu? Cu tipa ma descurc, o sperii si se inmoaie, dar cu Rock cum fac cu el sigur va fi mai greu, stii bine cand se supara asa nu vrbeste cu noi 2-3 saptamani daca avem noroc.
─Nu stiu T-age, acum imi vine sa te bat, dar sut prietenul tau asa ca o sa te ajut.
Asta a fost ultima fraza pe care a auzit-o Lexi inainte sa cada intr-un somn adanc.



http://i554.photobucket.com/albums/jj427.../anime.jpg -T-age
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#4
Cap 3: Cereale Si Razboi

asta e fiindca azi la scoala nu am avut ce face :P......si ^^"Bubbles"^^ eu fac bine dar tu? :)



“La dracu’ e acelasi loc, acelasi sentiment de frica care ma ingheata, simt cum inima mea bate de parca ar vrea sa-mi sara din piept si o adiere rece imi urca in sus pe sirea spinarii. Acum vad...sunt acele siluete, iar acum alerg, alerg sa scap cand...doua maini ma apuca si incep sa ma traga, sa ma imobilizeze si eu incep sa tip....
─Aaaaaaaaaaaaaaa...!!!
─Lexi! Lex! Lexiiiii! Mike parea disperat, fata avea cosmaruri si alarmase toata casa cu tipetele ei disperate, intre timp zguduitul puternic al baiatului reusi sa o trezeasca. Facu ochi mari si se uita oarecum speriata la el dupa care se ridica usor din pat si se indrepta spre Mike, ii zambi si se arunca in bratele lui fara sa zica ceva, il stranse tare in brate si adormi asa. El se uita uimit de forta cu care il strangea fata desi era adormita, si totusi la inceput nu a vrut sa creada i se parea ca fata se preface, dar dupa cateva minute a constatat: Lexi dormea dusa la el in brate si era inca foarte devreme, asa ca singura solutie pe care o gasi si o puse in aplicare fu sa o ia pe adolescenta in brate la randul sau si sa se puna in pat. Se chinuii sa adoarma timp de 30 de minute, pana cand ochii i se inchisera avand inca treaza in minte imaginea lui Lexi dormind linistita la el in brate.
Trecu noaptea ca prin minune, asa ca la ora 9 si ceva in cabana cu numarul 5 se dadea al doilea razboi mondial:
─Nuuuu! Sunt ale meleee! Nu-ti dau nimic! Nici sa nu te gandesti!
─Rock se lasa cu scandal, sunt ultimele cereale si trebuie sa le impartim!
─Ei bine, domnule ingamfat peste cadavrul meu o sa primesti cereale, daca nu ma lasi tip!
─E pe dracu’ iti arat eo tie, puslama afurisita, vino aici cu cerealele sau de nu cereale te fac si te mananc la micul dejun maine!
Si dupa asta urma o serie de bubuituri care ii trezi si pe cei doi adormiti reusind sa-i sperie. Atat Mike cat si Lexi se uitara unul la altul si isi zambira dupa care se repezira pe usa afara coborand in viteza scara uitandu-se nedumeriti dupa sursa zgomoteleor. Cand Lexi ramase stupefiata de priveliste:
─Ce mama lui proces verbal e aici!!! Canapeaua e rasturnata, fotoliile sunt puse in usa, totul e plin de funingine din baie...si Lexi inmarmurii, pe sub usa de la baie curgea linistit un parau, asa ca Mike o lua de mana si mersera sa vada despre ce era vorba, dar cand deschise usa, ce vazu: un val de apa se revarsa in living, in timp ce doi adolescenti incercau din rasputeri sa infunde cu ceva robinetul distrus cauza inundatiei din casa, desi Lexi incerca sa fie calma ajunse la capatul puterilor cand cei doi lasara robinetul sa curga in pace obositi de atatea incercari sa-l repare si se reintoarsera la cearta pe punga de cereale.Aceasta se desfacu lsandu-si continutul sa pluteasca in voie prin apa din casa.Atunci Lexi se inrosii la fata de furie, se uita cum toata casa era inundata de apa cu cereale si apoi sesiza ca se udase la picioare si ca nivelul apei crestea considerabil, asa ca isi scoase enervata sosetele ude cu care arunca in baieti:
─Sunteti doi imbecili, mie mi-a ajuns, o sa faceti casa luna sau va fac cereale si va dau drumul pe lac. Voi va considerati oameni sau niste animale salbatice, ce sunteti, tine si tu si tu, iar fata le arunca doua mopuri de dupa usa, eu si Mike mergem sus sa ne schimbam si vom iesi sa mancam la cantina. Sa nu va puna bunul Dumnezeu sa nu fie casa bec cand ma intorc ca o sa am eu ac de cojocul vostru!! si pleca furioasa spre camera ei impreuna cu Mike ce se amuza copios, cand ajunsera in camera fetei:
─Nu mai rade ca nu e de ras, e de plans! Ai vazut ce e jos, imi vine sa-i decapitez.
─Scuze...dar ..nu ma pot abtine...daca ai stii tu de cate ori a aratat casa asta asa...era bine sa fi venit aici de mai demult. Cu atitudinea ta...ar fi fost aia doi, sfinti. replica Mike printre hohote de ras.
Si totusi ceea ce urma sa se intample avea sa o faca pe fata mult mai calma...
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#5
Cap 4: Orgolii



Era prima dimineata a lui Lexi in tabara, lua micul dejun in cantina care era atat de moderna incat avea sezatia continua ca se alfa in cantina scolii ei, dar inca pastra ceva aparte o nuanta de originalitate din cauza ca era construita in intregime din lemn. Dupa aceea dimineata plina de evenimente Lexi sorbea zgomotos dintr-o ceasca de lapte in timp ce manca unul dintre sandwich-urile pregatite de Mike, pentru ca la cantina toti trebuiau sa-si faca de mancare, deoarece tabara ducea o politica care sa ajute la dezvoltarea simturilor de raspundere ale tinerilor.
─Ei deci??? spuse Mike zambind complice.
─Ei deci daca ma intrebi despre aseara, atunci voi vorbi deschis, sper ca nu ti-ai facut o impresie gresita, dar de cand te-am vazut te consider fratele pe care nu l-am avut niciodata si ochii tai albastrii imi dau un sentiment de siguranta si ma linistesc. Asta a fost prima noapte in care am putut sa dorm fara tipete si fara cosmaruri a fost bine era cald si cinava ma strangea in brate.
─Imi pare bine, pentru ca daca te-ai fi indragostit de mine ar fi fost o problema foarte mare, plus ca m-am decis de acum inainte esti sora mai mica pe care nu am avut-o nicodata, voia avea grija de tine si orice problema ai vin-o si spune-mi fara sa-ti fie frica sau rusine.
─Esti un vis, o sa incep sa-ti povestesc despre mine cate ceva...fata inceu sa povesteasca cum era ea: o adolescenta simpla, dar era cunoscuta in tot liceul ca si in generala drept “Regina de Gheta” nu avusese nici-un iubit deoarece era foarte dura, iar prietenele ei pareau sa ii fie slujitoare gata sa sara sa-i indeplineasca orice dorinta, desi o barfeau pe la spate. A fost intotdeauna singura si s-a descurcat pe cont propriu si prietenele ei o susutineau doar pentru a avea protectie in liceu, dar in fata lui recunostea ceea ce nu o sa mai recunoasca in fata nimanui, plangea mult si o durea faptul ca nimeni nu tinea cu adevarat la ea. Printii ei erau mereu ocupati cu fratele ei mai mic sau cu afaceri important caci ea a fost mereu o “fata de bani-gata” desi era foarte modesta si cheltuia majoritatea banilor pe carti si nu pe haine de firma si accesorii inutile. Nu era o petrecareata si ii placea mult sa fie singura si sa citeasca, avea o singura slabiciune iubea animalele si cel mai bun prieten al ei era un golden retriever pe nume Luky. Si acum il gasise pe el si stia sigur ca acesta va fi tot ce si-a dorit vreodata.
─Da e trista povestea ta,dar jur ca eu nu o sa te tradez si nici nu o sa te dezamagesc, iar acum ceva despre mine...la randul lui Mike povesti ca totul incepea cu doi baieti care i-au fost prezentati ca fiind fratii lui si erau nedespartiti mergeau impreuna la scoala, manacau impreuna, dormeau impreuna faceau totul impreuna. Mai tarziu a aflat ca ei faceau parte dintr-o categorie de lorzi asa ca aveau o traditie: in fiecare generatie trebuie sa se nasca in acelasi an trei copii de sex masculin, acestia vor fi crescuti ca fratii pana la maturitate unde vor duce mai departe traditia si afacerile famililor, aceasta era singura regula a acestei clase sociale, care de altfel era si proprietara taberei. Desi erau fii unor oameni extrem de importanti fusesera crescuti modest si invatati sa fie oameni simplii. Dupa un timp au inceput sa traiasca departe de familiile lor si verile le petreceau in tabara, iar acum gasise ce voia de mult timp un suflet care sa-l inteleaga cineva pe care sa se poata baza si care sa aiba nevoie de el, simtise de la inceput cum infloreste in el un nou sentiment unul care umplea golul din inima lui facand-o sa creasca si sa bata cu putere.
─Da stiu ce zici, dar trebuie sa ma suporti intr-un fel caci uneori sunt atat de orgolioasa incat mai bine ma omori decat sa-mi calc pe orgoliu.
─Voi fi tolerant cu asta, acu hai sa vedem ce s-a rezolvat acasa. si cei doi plecara entuziasmati spre casa, si nici nu reusi fata sa intre bine pe usa cand o voce teribil de perversa strica toata atmosfera dintre cei doi frati:
─E papusa, iti place?! Am facut curat ca dimineata pareai un pic cam sensibila la dezastre, dar oricum obisnuieste-te asa va fi mereu.....ranji plin de orgoliu T-age
─Papusa sa le zici la curvele tale, ai inteles Mister ingamfare, si stai tu calm ca de acum inainte casa va arata luna si bec cat timp sunt eu aici. si fata urca victorioasa sus pe scari, lasandu-si adversarul “lovit sub centura” sa se recupereze. Era prima data cand observa in intregime etajul: pereti aveau aceeasi nuanta calda de portocaliu-piersica, numai ca de data aceasta pe partea stanga se gasea o canapa mare cu doua fotolii si in fata ei trona o mica masuta de sticla si un LCD urias si toata camera avea ferestre uriase si acelasi parchet maro.Apoi intra in camera ei pe care o obserava cu atentie, era imbracata intr-o culoare foarte calda lila. Peretele din stanga se transformase intr-un mic dressing dintr-un pal de culoarea camerei, apoi pe peretele drept se alfau o fereasta imensa, si o usa din sticla ce dadea intr-un balcon in aer liber, iar in fata ei se afla o mare biblioteca in cadrul careia se gasea si un birou pe care se afla un laptop identic cu cel al lui Rock doar ca acesta i se parea vulgar avand o culoare roz aprins, se apropie mai apoi de usa care dadea in balcon si observa cu atentie perdeaua lila de matase cu un model subtil de frunze pururi si draperia de plus mov, desi i se pare totul mult prea mov remarca podeaua dintr-un parchet alb, patul alb cu baldachin dintr-un material de matase alba-transparenta, cu lenjerie lila si tavanul tot alb care faceau totul sa se imbine perfect. Se indrepta in pasi de dans spre valizele aruncate pe podea si dupa ce le aduna deschise usile dressing-ului pentru a-si aranja hainele, dar fu surprinsa de oglinzile imense de pe interiorul usilor. Dupa ce-si aranja toate hainele iesi vijelios pe usa strigand dupa Mike sau Rock pentru a-i pune valizele pe raftul de sus al dressing-ului, cand cineva o prinse de mana lovind-o cu putere de perete si imobilizand-o razand:
─Orgolioasa ai!?
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#6
frumos capitol.
mi s-a parut super conversatia dintre ea si T-age.chiar ca e pervers.
dar acum ma intreb cine este acest cineva care a trantit-o de perete.
oricum greseli nu am vazut,descrierea e buna si totul e ok.
astept cu nerabdare urmatorul capitol.
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#7
Cap 5: Luptatoarea


uitati ce fak eo pt k am timp liber prea moolth :* :X besk sis :* :X



─Da! si ce-i cu asta ma rog? raspunse Lexi sfidator in timp ce privirea era si mai puternica in sfidare decat galsul.
─Vad ca nu ai de gand sa fi fata cuminte si sa lasi tonul caci momentan esti la mila mea. raspunse T-age cu un zambet pervers de superioritate si incepu sa sarute usor gatul, dupa care o musca usor de lobul urechii, dar asta a fost greseala lui cea mai mare – sa incerce sa o inspaimante pe fata − aceasta facu o miscare brusca tragandu-si mana din stransoare si aplicandu-i baiatului o lovitura puternica in stomac. Desi acesta cazuse jos se ridica in momentul in care fata vru sa plece si spuse batjocoritor:
─Ai nevoie de mai mult ca sa ma dobori pe mine...si asta i-a fost fatal caci Lexi il surprinse cu o lovitura de picior in capul piptului, izbindu-l cu putere de perete si doborandu-l caci baiatul nu se mai ridica de jos, iar Lex adauga in urma ei:
─Am vrut sa fie totul usor, nu-mi doream sa se ajunga la asta, dar mai presus de orice sunt o luptatoare nu o fetita prostuta care se inmoaie de la cateva saruturi. Spre sa nu mai fie nevoie sa te ranesc si a doua oara.
Si dupa ce a iesit din casa se indrepta spre cursul de echitatie de la amiaza care urma sa inceapa. Intre timp acasa ajunse Rock care se alarma teribil vazandu-l pe brunet la pamant si aproape inconstient, il ridica si-l aseza pe canapea dupa care ii aduse niste apa cu zahar sa bea si il lua la intrebari ca sa afle ce se intamplase cu el. Dupa ce auzi povestea lui T-age rosti in urma lui cateva cuvinte si iesi furios:
─Am crezut ca pot sa te iert pentru ca ai fost nesimtit cu ea, dar acum chiar ca nu mai am ce vorbi cu tine!
─La dracu`! si e numai vina ei, o sa mi-o plateasca, desi nu am de gand sa-i spun eu cat de tare m-am indragostit de ea, o s-o fac pe ea sa-mi marturiseasca. Asta va avea sa fie pedeapsa ei pentru ce a facut, am sa o umilesc si am sa-i distrug orgoliul.
Ora de echitatie a fost o adevarata placere caci instructor ii era nimeni altul decat faratele ei mai mare, Mike. Acesta o lasa sa-si aleaga un cal dintre cateva exemplare de rasa abia aduse, alese un cal negru taciune si atat de naravas, dar Lexi nu se temea a mers si a mangaiat cu balndete calul care se linisti instant in preajma ei. Il denumi BlackShadow si incepu imdiat sa se antreneze.
Si uite asa doua ore au trecut ca prin farmec, la ora opt fata isi duse calul in grajd il perie si ii oferi cateva bucatele de zahar si un mar dupa care pleca la cabana impreuna cu Mike. Pe drum Lex ramase in urma cu pretextul sa caute pe cineva, dar de fapt ea il vazu fara sa vrea pe Rock care sa ascundea dupa cativa copaci de la marginea taberei, asa ca s-a indreptat spre locul cu pricina:
─Hey, ce-i cu tine aici? dar vocea fetei era atat de balnda cum nimeni nu o auzise vreodata poate doar Mike.
─Ei bine nimic voiam doar sa fiu singur...spuse baiatul printre cateva suspine inabusite
─Rock, ce-ar fi sa-mi spui ce te supara pe tine...si fata se aseza langa roscat cuprinzandu-l in brate, iar el isi lasa capul pe sanii fetei si incepu sa planga mai tare.Dupa ce isi varsa suparare in bratele fetei incepu sa-i povesteasca ce il supara:
─Ei ai intrbat ce m-a suparat. Pai te-am vazut cand ai dormit cu Mike si m-am certat ca prostul cu T-age din cauza ta zicandu-i ca tu nu te dai la noi, iar apoi astazi ti-am luat apararea din nou pentru ca stiu ca l-ai batut si tu ce faci esti in continuare cu Mike, ai cumva de gand sa ne desparti dupa atatia ani in care am fost frati...si baiatul izbucni din nou in lacrimi. Fata stia ca e ceva mai mult la mijloc deoarece Rock plangea mult prea tare, dar se multumi sa stie doar atat apoi il surprinse pe baiat cu un sarut tandru care il uimi si incep sa-i explice:
─Da am dormit cu Mike dar pot sa jur cu mana pe inima ca nu a fost nimic mai mult, asa ca azi dimineata am clarificat totuleu si Mike am decis sa ne spunem frati si sa avem grija unul de altul caci asta e ceea ce simtim cu adevarat cand ne vedem, si imi pare rau ca l-am batut pe T-age, desi iti recunosc stiind ca o sa pastrezi secretul ca m-am indragostit de el sunt mult prea orgolioasa sa io zic sau sa recunosc. Scuze pentru sarut, dar nu stiam cum sa te opresc din plans, acum cred ca stiu care este cu adevarat faratele meu mai mic, il cheama Rock si e foarte dulce...raspunse fata starduindu-se cu greu sa-l stranga in brate, dar fu la randul ei surprinsa de imbratisarea puternica a baiatului.
Au mers impreuna acasa unde l-au gasit pe Mike care privea singur la televizor asa ca i-au povestit tot incidentul, acum si blondul era ferm convins ca Lexi era tot ce le-a lipsit, numai T-age avea o alta perspectiva asupra lucrurilor.
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#8
waw!era sa fac infart....T-age s-a indragostit de Lexi iar Lexy de el?ce confuza sunt...
oricum frumos capitol...
daca era si mai lung era si mai bine...
greseli am vazut una de tastare in rest totul e curat....
astept cu nerabdare continuarea!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#9
Cap 6: Complicatii...


imi cer mii de scuze, dar in ultima vreme nu am avut timp nici sa "mor" :))



In aceea noapte Lexi se strecura in camera lui Mike si-l trezi, il ruga sa mearga sa doarma cu ea, de data asta baiatul nu a mai fost surprins ci doar s-a conformat, stia ca sora lui are cosmaruri groaznice.
Din aceea seara totul a decurs normal lucrurile pareau sa fie la locul lor: Mike si Rock aveau foarte mare grija de Lexi, Lexi mai avea mici altercatii din cand in cand cu T-age, dar toti mergeau la cluburile de activitati, si in sfarsit casa nu mai suferea atatea dezastre. Pana cand dupa o saptamana se intampla nenorocirea:
─Cum adica plecati cu clubul de echitatie la o competitie de trei zile!?! Mike te rog, nu ma lasa singura, si tu si Rock. Nu e corect nu vreau sa stau singura trei zile!!! spuse Lexi postand in rolul unei fete suparata si dezamagita gata sa dea in plans.
─Lexi, fi serioasa nu mori daca stai trei zile cu T-age, caci nu esti singura.
─Asa e surioara, nu vei fi singura! Hai sa fi cuminte ca noi am plecat, pup, pa! raspunse Rock parandu-i sincer rau.
“La dracu’! Acum am ramas cu T-age, am incurcat-o, daca ma straduiam mai mult si il antrenam pe BlackShadow mai tare puteam sa plec cu ei. Bietul Shadow nu sunt deloc o partenera potrivita pentru el,calul ala ar putea sa fie campion in orice competitie doar ca a avut ghinionul sa ma aiba pe mine ca stapan. Insa asta se sfarseste acum! Ma duc sa vad cum imi pot aranja niste antrenamente suplimentare si asa nu am chef de mutra lui T-age” zis si facut caci asta o ambitiona pe Lexi si incepu sa lucreze peste program imbunatatind astfel abilitatile calului.
Spre seara fata intra usor in casa gandindu-se sa nu atraga atentia dar...
─Heeei! Ce faci fetito! De ce te furisezi asa, sa sti ca nu scapi de mine astea trei zile asa ca nu incerca. i se adresa brunetul pe o voce usor ironica.
─Nu ma furisez! Sa stii ca am si eu nume! Si chiar nu ma feresc de tine...si fata se comporta ca un copil mic scotand limba la brunet.
─Bine daca nu te furisezi atunci nu mai scoate limba si dupa ce te schimbi te astept sa vedem un film amandoi, ca ai zis ca nu te feresti de mine Lexi. spuse baiatul pe o voce cat se poate de calma si serioasa accentuand ultimul cuvant cu subinteles.
Lexi se stramba din nou si urca in camera ei, se gandea inca la ce zisese T-age si ii era oarecum teama, dar totodata inima incepu sa-i bata cu putere de emotie. Intra in baie, trebuia sa-si scoata asta din cap, nu putea sa lase garda jos. Nu in fata lui, asta era de nepermis, gandi fata lasand apa fierbinte sa o copleseasca si sa o relaxeze, dupa ce iesi din baie se indrepta hotarata catre dressing, isi lua pe ea o pereche de pantaloni scurti negrii si un tricou alb, pe care il lua de la Mike din dulap. Iesi in living asezandu-se pe canapea in fata televizorului. Cauta innebunita telecomanda, dar fara rezultat, cand dintr-odata o bubuitura puternica acompaniata de un tipat ingrozitor si urmata de urletul sfasiat al unui lup facura ca inima fetei sa cedeze in fata presiunii incercand sa-i iasa din piept. Fata nu se misca si expresia fetei ii ramasese calma ascunzanad groaza si panica provocata de sperietura. Pe scari urcase T-age care avea o expresie dezamagita si suparata de reactia lui Lexi:
─Mdea!...esti intr-adevar o luptatoare, toate fetele de pana acum s-au speriat de asta...tu...nu ai nimic, ma simt insultat, se pare ca filmele de groaza nu te sperie! Dar poate te va speria altceva...si vocea i se termina intr-un suras pervers.
Se aseza langa Lexi si filmul isi urma cursul, dar cum enorma canapea parea prea mica pentru brunet acesta isi aseza capul pe stomacul fetei. Spre surprinderea lui Lexi nu se sinchisi sa zica nimic, doar isi aseza usor mainile pe umeri lui. Cum totul parea indulcit de atmosfera T-age indrazni mai mult punandu-si capul pe pieptul fetei, insa ca si prima oara satena isi muta mainile cuprinzandu-l cu bratele. T-age se simtea bine, ii placea era o senzatie noua una de siguranta, stia ca nu va dura mult dar...voia sa stea asa o vesnicie.
Apoi satena se ridica de pe canapea, trupul brunetului era mult prea greu pentru ea, nu se plangea desi era amortita si durerea o coplesea. T-age se lungi pe canapea si astepta cat timp fata se intinse, apoi ramase stupefiat cand Lexi se aseza la loc si isi puse capul pe el aproape adormita. Insa, toata seara o strica baiatul exclamand:
─Vezi ca poti si tu sa fi blanda si sa te inmoi cand suntem singuri!
─Multumesc ca ai stricat toata seara, ma gandeam eu ca tu nu poti sa-ti lasi aerele de ingamfat deoparte! Sa nu te mai apropi de mine ca ai sa vezi tu cat de tare ma inmoi langa tine! si fata intra furioasa la ea in camera, trantind cu putere usa in urma ei...
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#10
Cap7: O idee perversa – Rapirea


imi cer milioane de scuze, la ce ametita sunt am uitat sa postez la fic, dar ca sa ma revansez promit ca pun azi si cap8 :*:*:*:X:X:X:D



Lexi era nervoasa, stia ca ii oferise lui T-age o sansa si stia ca acesta voia doar sa o faca sa para blanda, nu era sigura ca el o iubeste insa ea asta simtea. Apoi dintr-o data totul deveni negru si ii era frig, pierduta in ganduri fata adormise neinvelita. Tanjea dupa caldura ce-i aducea pacea noapte de noapte, dar aceasta nu era...disparuse odata cu visele ei frumoase.
In timpul acesta brunetul statea pe canapea privind finalul filmului si cugetand la un plan de dominare: “Off la naiba cu pustoaica asta, nici gand sa se lase, dar si gura mea mare e de vina. Daca as stii cum sa o fac sa renunte, cum sa o imblanzesc...”
Se ridica de pe canapea umbland silentios prin living pana la camera satenei, intra usor pe usa, se uita la fata care dormea profund. Arunca o patura pe ea apoi o lua in brate si iesi cu ea din cabana. O purta asa in brate pe o carare stiuta de el din padure. Ajungand la destinatie, se afla in fata unei cabanute mici din lemn ce parea parasita desi era destul de curata. Descuie usa si aprinse lumina. Parea sa fie compusa din doua camere si o baie micuta. Camerele erau simple, avand cate un pat si un birou vechi din lemn.
Dupa ce o aseza pe Lexi intr-una din camere pe pat, iesi din cabana si bloca obloanele geamurilor. Apoi se intoarse in cabana unde dormi cu Lexi in brate pana dimineata.
Se pare ca astrul ceresc isi facea aparitia in tabara, iar Lexi fu trezita de o bubuitura puternica, cauzata de plecarea lui T-age. Fata deschise usor ochii, buimaca, incercand sa-si dea seama unde se afla, insa totul era cuprins de un intuneric profund. Se ridica si incepu sa caute intrerupatorul pentru a aprinde lumina. “ Oare unde sunt???......Si ce-i cu bezna asta??Pentru Dumnezeu o sa-mi rup ceva daca nu gasesc de unde sa aprind lumina! “ Dupa 5 min de cautari satena aprinse lumina, observa cu atentie locul in care se afla. Apoi, cand vazu ca nu are nici-o cale de scapare, un sentiment usor de teama puse stapanire pe fata.
Dupa cateva ore de agonie fata auzi usa de la intrare deschizandu-se. Suspect pe usa intra T-age care zambea pervers uitandu-se la fata si aruncandu-i o pereche de sosete, un sutien roz si o pereche de boxeri de aceeasi culoare, zicand:
─Hmmm! Imi placeai mai mult asa...dezbracata! Apropo tine...si-i arunca o pereche de pantaloni de trening, un tricou si un hanorac de la puma. Se aseza pe pat asteptand ca Lex sa iasa de la baie.
Iesind din baie fata intreba curioasa, dar fericita:
─Ei, dar adidasi unde sunt? Ca sa putem pleca de aici!
─Nu sunt, papusa! Tu o sa stai aici pana nu o sa mai faci pe luptatoarea cu mine. si zambetul baiatului se transforma intr-o grimasa. In acel moment fata avu un soc, fata ei nu schita nicio expresie. Prima ei reactie fu incercarea de a fugi pe usa, insa cineva striga printre hohote de ras:
─SURPRIZA! Doar nu credeai...ca voi lasa usa...descuiata!
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.740 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 32.865 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.783 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.447 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Trandafirul albastru Hope:) 1 2.142 02-01-2011, 02:49 AM
Ultimul răspuns: Akie
  Trandafirul. Elixirul vietii Maybe. 0 1.919 09-10-2010, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Maybe.
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 3.959 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Trandafirul de casmir ♥Belle-Chan♥ 1 3.285 13-01-2010, 09:31 AM
Ultimul răspuns: Ayko
  Trandafirul negru al razbunarii [+18] Hitman 2 4.223 31-01-2009, 12:46 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Trandafirul negru(o poveste cu Sasuke) Ryuu 9 7.096 09-11-2008, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)