Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trandafirii mortii

#11
-Cum ai pus mana pe Diva???Frate,crut-o pe ea si ia-ma pe mine...te rog!!--> "-Cum ai pus mana pe Diva?*era de ajuns doar un singur semn al intrebarii* Frate, crut-o pe ea si iama*urmeaza din nou pronumele mine asa k nu trebuia sa pui cratima pentru ca ar deveni repetitie. ar suna asa: ia pe mine pe mine>.<* pe mine te rog!*doar un semn al exclamarii>.<*
-Ce sa fac cu tine???Nu prezinti interes si da sa plece.-->" - Ce sa fac cu tine?*doar un semn al intrebarii*Nu prezinti interes*punct pentru ca altfel in continuare nu mai are sens(=>.<=). si da sa plece.
-Stai pe loc,Orochimaru,unde ai dus-o pe Diva de la mine di apartament???spuse Sasuke hotarat ca si cum l-ar fi interesat.--> doar un semn al intrebarii. di=>din
numai--> nu mai
Nu te supara dupa ce termin cu scumpa mea nepoata...dupa aceea vin la tine.--> ce sa termine?/:) explica ca altfel cititorii nu vor intelege nimik>.<
-Sasuke,Naruto,ce s-a intamplat???--> mai doar un semnul intrebarii ajungea! oricum multumim de genereozitate.
intoarse--> intoarse este la singular, iar Sasuke si Naruto sunt doua persoane asa ca ar fi trebuit sa pui se intorsesera.
Intretimp--> intre timp sunt dou cuvinte:|
-Kabuto,unde-i fata???--> off...ma dor degetele sa mai scriu asta dar doar un semn al intrebarii TT.TT
-E din acelasi clan cu tine nu???--> "- E din acelas clan cu tine, nu?" ar veni ca prima parte sa fie doar o prop. iar nu-ul acela sa fie intrebarea, de aceea se pune virgula:D dak nu stiai...
-Au,unde sunt...ce mi-ati facut???--> o sa te banuiiii! iti jur!
-Lasa-ma te rog sa plec!!!--> dak raman fara par e vina ta ~x[
Movinganul --> suna ca naiba>.<
Movchidori--> bai zici ca-i copia lui Sasuke numa' care acel substantiv mov in fata:))
-DIVAAAAA!!! --> doar un A si doar un !, ok? ai inteles!?
-Cum!?!Nu se poate!!!Nimeni nu a spravetuit vreodata acetui atac!!!Cum a reusit?!?--> mor:((
nimica--> suna ca naiba:)) defapt este nimic:))
-Acum sa trecem la subiect ce i-ai facut Divei???-->te bantui>:)
-Taci si lupta!!!--> doar un ! , ok?
rasboiul--> razboiul
-Sasuke,de data asta m-ai invins!!!Poate ai castigat tu o lupta,dar nu tot rasboiul...vei vedea ca intr-o buna zi vei fi al meu si dupa aceste cuvinte disparu lasand in urma o dara de sange.--> "- Sasuke, de data asta m-ai invis! Poate ai castigat tu o lupta, dar nu tot razboiul...vei vedea ca intr-o buna zi vei fi al meu*punct*. si dupa aceste cuvinte disparu lasand in urma o dara de sange.
-Hai,Sasuke,sa mergem sa vedem ce are Diva.--> mai da deja :|? wow...8-| nu e ji sasu obosit de la atata lupta?/:)
-DA!!!Pleaca!!!--> You killed my:((
-Tata,Tata,vreau acasa!!!--> deja sunt moarta:|
-Se plictiseste si acum ar vrea sa se antreneze.Voi???--> no comment:o3


yey am terminat<:-P
deci mi-a luat o jum de ora sa corectez cap:-w
well...ai avut dialog cu carul:|
descrierea=> donde estas?? unde ai trimis-o?
naratiunea=> no comment...
dialogul= cam sec


sper sa nu te supere comm-ul meu dar eo incerc sa te ajjut:*
ja` si sa pui next!

#12
Citat:Cap 5=>>La unchiul acasa la bataie
Abia ai inceput si deja ai busit'o.

E fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulllll de dialog sec! -.-
Nici macar un pic de descriere, naratiunea....
Sari de la un subiect la altul, actiunea se desfasoara prea rapid din acest motiv.
Am in fata mea un capitol mare cat o zi de post, din care nici nu stiu ce sa iau de bun.
Multe greseli de tastare, de ortografie, nu e deloc bine!
N'am inteles nimic din tot capitolul...97% il ocupa dialogul...asta numesti tu fic?
Vreau ca urmatorul capitol sa vad si eu ceva care sa am atraga, fa'l scurt dar pune accent pe descriere, ai grija cand il corectezi, sa nu sari peste vreo greseala de tastare sau de ortografie, exprima'te simplu insa sugestiv.

Astept nextul si fa ceva din asta ca nu'l prea pot numi fic sau ce vrei tu...

#13
mai intelegeti si voi sory pentru toate greselile de tastat si restu si "???" "!!!".e primul fic veti vedea ca deja pe la capitolul 20 asa mi-am mai revenit cu dialogul,descrierea si restu' si va multumesc tuturor pentru ajutorul si sfaturile pe care mi le dati!si nu ma supar chiar ma bucur.Va multumesc!

#14
Bun... deci am ajuns si eu pe aici. Sa sti ca idea ficului e originala dar am o problema. Nu imi place ca este Divasasu.:(.
Dialog este foarte mult si sec.
Descrierea a plecat si ea la plimbare. Apropo, cand se intoarce?
Ai multe greseli de tastare si de exprimare.
Sper sa nu te supere comentariul meu dar, acum nu mai sunt ca inainte. Cand m-am inscris pe acest site dadeam comenturi foarte scurte ca sa le dau dar acum dupa ce am scris si inca scriu la ficuri mi-am dat seama ca un coment nu consta doar in "E super.... astept nextu". Gata.
Sper sa te perfectionezi in ceea ce priveste capitolele.
Sper ce urmatoarele ficuri sa fie Sasusaku sau Naruhina. Dar in nici un caz DivaSasu.
P.S. Daca te-a deranjat comentariul meurezolvam printr-un PM.

#15
(11-05-2009, 06:16 PM)gotika95 A scris: mai intelegeti si voi sory pentru toate greselile de tastat si restu si "???" "!!!".e primul fic veti vedea ca deja pe la capitolul 20 asa mi-am mai revenit cu dialogul,descrierea si restu' si va multumesc tuturor pentru ajutorul si sfaturile pe care mi le dati!si nu ma supar chiar ma bucur.Va multumesc!

Wtf, si noi in urmatoarele 15 capitole tebuie sa trecem prin aceeasi plictiseala?
Inteleg ca e primul tau fic si eu sunt ferm convinsa ce vei reusi cu ambitie si un gram de talent. Daca le ai desigur...mai exact si mai presus de toate, daca vrei!
Profita de faptul ca le ai facute, corecteaza'le, nu le lasa asa de dragul de a pune ceva.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.405 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Cand trandafirii mor Forever Young 0 1.811 09-05-2013, 10:56 AM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 26.788 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.674 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.423 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 1.981 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Sarutul mortii.... Dufresne 40 18.341 08-01-2011, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Mesajul mortii Ops! 4 3.196 16-05-2010, 12:12 AM
Ultimul răspuns: Ops!
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 3.885 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Death Chain- Lantul mortii starnight 4 3.665 09-01-2010, 06:36 PM
Ultimul răspuns: starnight


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)