Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea Doare[SasuSaku Fic]

#1
Buna all!!Pai m-am gandit sa scriu si eu un fic SasuSaku!Este primul meu fic!Sper sa va placa si datsi commuri!A daa..ideea e originala!
Disclaimer : Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

1.O zi obisnuita

Satul Konoha...Un sat destul de frumos,cu oameni harnici.Deci ca s-o lasam cu descrierile sa trecem la subiect.Eu ma numesc Sakura Haruno si am 14 ani.Parul meu este de un roz deschis asemenea florilor de cires,iar ochii mei sunt de un verde spectaculs de care ai putea sa te indragostesti.Ok,deci o zi de primavara era gata sa inceapa.Soarele iesea la iveala.Intunericul disparea incet,incet.Oamenii erau deja trezi facandu-si treburile de zi cu zi.Dintr-o data,ceasul electronic a inceput sa faca o galagie infernala aratand ca este deja ora 07.00.Eu m-am dat jos din pat ca arsa,speriata de acel zgomot.Incet am orpit alarma si m-am dat jos din patul pufos.Eram cam buimaca.Da asta patesti daca stai pana la 01.00 nopatea.Ma duc la baie sa-mi fac siesta,sa ma spal pe fata si pe dinti.Iau prosopul moale si ma strg cu el pe fata mea fina,apoi merg inapoi in camera mea.Ma duc la garderopa mea,ce-i destul de mare.Ma gandesc cu ce sa ma imbrac.Ma uit eu prin dulap cam 10 minute si,imi aleg o pereche de blugi inchisi tte sferturi si un tricou galben si niste scilici pe el.In picioara imi iau niste sandale albe.Ma duc si imi dau doar cu niste luciu de buze transparent si imi iau ghiozdanul.Cobor scarile si,cand ma uit,nu era nimeni acasa.Probabil mama si tata sunt la servici.Vad pe masa din bucatarie o farfurie cu micul-de-jun,niste oua ochiuri.Mananc si plec spre scoala.Da..mai avem doar o luna de scoala.Ura!Dipa vreo 10 minute ajung in curtea scolii.Intru in scoala si merg la clasa mea,clasa a-8-a.Intru in clasa si ma asez in banca mea langa Ino,inganfata scolii.Toata lumea o crede desteapta si frumoasa.Da s-o vezi.O tocilara.
Eh ce sa fac.S-a dat pe langa mine de la gradinita si dabea acum 4 ani mi-am dat seama ca e o inganfata laudaroasa.Si cel mai rau este ca la ambele ne place de acelasi baiat(dar ea nu stie ca imi place de el),Sasuke.Are parul negru si ochii la fel.Parca e un inger.E indiferent si destept,ce-i drept.Ok..sa ne trezim din visare.Asa,deci se suna de intrare.Domnul de istorie intra in clasa.Urmeaza o noua ora plictisitoare.Off.N-am ce face si din cand in cand ma mai uit la Sasuke.Ce n-asi da sa ma placa.Adica...suntem prieteni din ttot deauna!Ne intelegeam foarte bine cand eram mai mici,dar nah` ce sa fac?!Orele trecura foarte greu.Simteam ca mor.Las ca mai e doar o luna si scap.Am ajuns acasa si am trantit ghiozdanul si m-am pus in pat.Pfiiu ce grea e viata asta.Cateodata in vine sa plang.Imi amintesc ca odata in clasa a-4-a m-a scos D-nul Invatator la tabla la ora de mate.Mi-a dat un exercitiu si mi-e rea asa de rau si tot ma gandeam la Sasuke(pentru ca se purtase urat cu mine) incat nu mai am stiut sa rezolv o inmultire.Off frate.Cand m-am orpit din visare mi-am scos cartile si am inceput sa-mi fac temele pentru ca aveam foarte putin de scris.Toata ziua a mers asa..lenesa.Am adormit pe la 21.00.Asa a mai trecut o zi.

~~ Va urma ! ~~


Skz ka e scurt!!Data viitoare sper sa il fac mai lung ;)..Orikum va place?
Astept parerile voastre si skz pt greseli!:x

Edit Lynnu : Sunt perfect de acord cu tine, citeste regulile si sper sa le visezi. Nu ai 40 de randuri, daca se mai intampla sa nu ai 40 de randuri, fic inchis.

#2
Buna,ai un fic bun .Ai cateva greselute de tastare ,dar nu se prea observa.Vroiam sa te intreb ce fel de gen e ficul tau?NU te descuraja,supota criticile ,ca toti iti vrem binele(ceeea ce nu fac,nu critic).Si nu uita mai citeste-ti odata ficul inainte sa-l postezi ok?

Suckces!!Astept nextu.Si nu te lasa dde fic .ai o idee originala...nu-l lasa in voia sortii![posturi unite]
Buna,ai un fic bun .Ai cateva greselute de tastare ,dar nu se prea observa.Vroiam sa te intreb ce fel de gen e ficul tau?NU te descuraja,supota criticile ,ca toti iti vrem binele(ceeea ce nu fac,nu critic).Si nu uita mai citeste-ti odata ficul inainte sa-l postezi ok?

Suckces!!Astept nextu.Si nu te lasa dde fic .ai o idee originala...nu-l lasa in voia sortii!
I'll never say never for a thing...
If i never'd never tryed it
I'll never say never for a way...
If its the far way
And i'll never say never for a friend..
If i'd never meet that person

Love,Live and Enjoy the life...

This time, This place
Misused, Mistakes
Too long, Too late
Who was I to make you wait
Just one chance
Just one breath
Just in case there's just one left
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]
That I love you
I have loved you all along
And I miss you
Been far away for far too long
I keep dreaming you'll be with me
And you'll never go
Stop breathing if
I don't see you anymore

On my knees, I'll ask
Last chance for one last dance
'Cause with you, I'd withstand
All of hell to hold your hand
I'd give it all
I'd give for us
Give anything but I won't give up
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]

So far away
Been far away for far too long
So far away
Been far away for far too long
But you know, you know, you know

I wanted
I wanted you to stay
'Cause I needed
I need to hear you say
That I love you
I have loved you all along
And I forgive you
For being away for far too long
So keep breathing
'Cause I'm not leaving
Hold on to me and, never let me go


#3
Salut!

Citat:Buna all!!Pai m-am gandit sa scriu si eu un fic SasuSaku!Este primul meu fic!Sper sa va placa si datsi fara ts commuri!A daa..ideea e originala!asta urmeaza sa vedem
Disclaimer : Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

1.O zi obisnuita

Satul Konoha...Un sat destul de frumos,cu oameni harnici1. Inceputul este banal. 2. Propozitia subliniata este foarte...cum sa ma exprim... neinteresanta? cred ca e un cuvant bun .Deci ca s-o lasam cu descrierile sa trecem la subiectaia nu e descriere. Incat spui asta inseamna ca ai scris 10 randuri cu descrierea nu o simpla propozitie si aia pricajita .Eu ma numesc Sakura Haruno si am 14 ani.Parul meu este de un roz deschis asemenea florilor de cires,iar ochii mei sunt de un verde spectaculs de care ai putea sa te indragostesti.Ok,deci o zi de primavara era gata sa inceapa folosesti ok in vorbirea directa dar nu in asa zisa descriere .Soarele iesea la iveala.Intunericul disparea incet,incetaici ai o peretitie care nu imi place .Oamenii erau deja trezi facandu-si treburile de zi cu zi.Dintr-o data,ceasul electronic a inceput sa faca o galagie infernala aratand ca este deja ora 07.00.Eu m-am dat jos din pat ca arsa,nu pui virgula... merge mai bine ''fiind speriata...'' speriata de acel zgomot.Incet am orpit alarma si m-am dat jos din patul pufosam subliniat putin mai sus o parte de propozitie. Ei bine, sa inteleg ca dupa ce ''a sarit din pat ca arsa'' s-a urcat inapoi si iar ''s-a dat jos din patul pufos''? .Eram cam buimaca.Da dar asta patesti daca stai pana la 01.00 nopateanoaptea .Ma duc la baie sa-mi fac siesta,sa ma spal pe fata si pe dinti.Iau prosopul moale si ma strgsterg cu el pe fata mea fina,apoi merg inapoi in camera mea.Ma duc la garderopa mea,ce-i destul de mare.Ma gandesc cu ce sa ma imbrac.Ma uit eu prin dulap cam 10 minute si,ori ''si'' ori '','' imi aleg o pereche de blugi inchisi tte sferturi si un tricou galben si niste scilicisclipici pe el.

Concluzie:
1. Nu am corectat tot capitolul.
2. Ai greseli de tastare si de exprimare.
3. Ai repetiti care sunt deranjante.
4. Uiti ce scri. Inainte de a posta capitolul citeste si iti vei da seama

Eu nu vreau sa renunti si nici sa crezi ca ti-am lasat acest comentariu sperand ca te vei simti jicnita. Nu. E primul tau fic si inteleg. Pe parcurs toti o sa observam probabil o imbunatatire pe la capitolul 7-8. Poate mai repede, poate mai tarziu. Asta nu conteaza. Important e sa vedem imbunatatiri.

Ai putea sa citesti carti/ficuri. Poate ca citesti dar poti si mai multe.
P.S. Imi place avatarul tau:x

Succes :bye:

#4
Buna!
Am prins ideea ca esti noua si ca este primul tau fic , dar ai greseli de clasa intai. Deci sa incepem cu inceputul:



Citat:Satul Konoha...Un sat destul de frumos,cu oameni harnici.o propozitie banala si cu care (de obicei) nu se incepe un ficDeci ca s-o lasam cu descrierile sa trecem la subiect.aici ink heart a avut dreptate , scrii propozitia asta dupa ce ai pus o descriere de vreo 10-15 randuri nu dupa ce ai scris o pricajita de propozitie care nici macar nu se numeste descriereEu ma numesc Sakura Haruno si am 14 ani.Parul meu este de un roz deschis asemenea florilor de cires,iar ochii mei sunt de un verde spectaculs de care ai putea sa te indragostesti.Ok,este descriere aici nu le povesteti prietenilor tai cum ti-ai pretrecut vacanta de varadeci o zi de primavara era gata sa inceapa.Soarele iesea la iveala.Intunericul disparea incet,incetaici inteleg ca ai vrut sa exprimi printr-o repetitie faptul ca se facea zi dar foarte incet asa ca virgula aia dispare si ar iesi ceva de genul "incet incet", nu-i asa ca suna mai bine?.Oamenii erau deja trezi facandu-si treburile de zi cu zi.Dintr-o data,ceasul electronic a inceput sa faca o galagie infernala aratand ca este deja ora 07.00.Eu m-am dat jos din pat ca arsa,speriata de acel zgomot.Incet am orpitoprit alarma si m-am dat jos din patul pufos.cum ai reusit sa te dai jos din pat de doua ori fara sa te urci la loc? cred ca te refereai ca ai sarit ca arsa dar nu te-ai dat jos din pat Eram cam buimaca.Da asta patesti daca stai pana la 01.:nu .00 nopatea.Ma duc la baie sa-mi fac siesta,citeste inca o data propozitia asta suna cam aiurea cu virgula stiu ca altfel se repeta "si" dar suna mai bine[u]sa ma spal pe fata si pe dinti[/u].Iau prosopul moale si ma strg cu el pe fata mea fina,apoi merg inapoi in camera mea.Ma duc la garderopa mea,ce-i"ce-i"? in ce clasa esti? la gradinitza? care-i: telefonul care, garderopa care , vorbesti despre obiecte nu despre o actiune : ce a facut?, ce a mancat? destul de mare.Ma gandesc cu ce sa ma imbrac.Ma uit eude la verb se intelege ca tu te uiti in dulap nu cainele de la coltul blocului, "eu" ala dispare prin dulap cam 10 minute si,ce cauta virgula asta aici?? nu are nici un rostimi aleg o pereche de blugi inchisi tte sferturi si un tricou galben si cu nu si niste scilici pe el.In picioara imi iau niste sandale albe.Ma duc si imi dau doar doar asta nu prea are ce cauta aici cu niste luciu de buze transparent si imi iau ghiozdanul.Cobor scarile si,virgula poate sta numai dupa si nu si inaintea lui dar nu intotdeauna, iar acuma nu sta pentru ca in citire acolo nu faci pauza, inteles?cand ma uit,nu era nimeni acasa.Probabil mama si tata sunt la servici.Vad pe masa din bucatarie o farfurie cu micul-de-junnu se scrie cu linie intre cuvinte se scrie pur si simplu micul dejun,niste oua ochiuri.Mananc si plec spre la nu spre, suna mai bine scoala.Da..mai avem doar o luna de scoala.Ura!Dipa vreo 10 minute ajung in curtea scolii.Intru in scoalarepetitie deranjanta, nu iti dai si tu seama cand scrii, intru ... , nu intru in scoala, se intelge ca doar intra sa nu spun unde si merg la clasa mea,clasa a-8-aA sau B sau C sau D sau care vrei tu dar ma asteptam sa spui si litera ca mi-am dat si eu seama ca esti a opta .Intru in clasa si ma asez in banca mea langa Ino,inganfataingamfata scolii.Toata lumea o crede desteapta si frumoasa.Da s-o vezi.ce sa vad ?? stele verzi??? " Da s-o vezi"? nu am inteles ce imi transmiti prin aceasta propozitieO tocilara.
Eh, ce sa fac.S-a dat pe langa mine de la gradinita si dabeaori scrii de abea ori scrii d-abea acum 4 ani mi-am dat seama ca e o inganfata laudaroasa.Si cel mai rau este ca la ambele ne place de acelasi baiat(dar ea nu stie ca imi place de el),Sasuke.Are parul negru si ochii la fel.Parca e un inger.E indiferent si destept,ce-i drept.Ok..sa nu mai vad ok in descriere decat in dialog sa ne trezim din visare.Asa,deci spune pur si simplu "suna de intreare" suna de intrare.Domnul de istorie intra in clasa.Urmeaza o noua ora plictisitoare.Off.N-am ce face si din cand in cand ma mai uit la Sasuke.Ce n-asi da sa ma placa.Adica...suntem prieteni din ttot deaunatotdeauna, se scrie legat!Ne intelegeam foarte bine cand eram mai mici,dar nah`, ce sa fac?!Orele trecuraau trecut foarte greu.Simteam ca mor.Las ca mai e doar o luna si scap.Am ajuns acasa si am trantit ghiozdanul si m-am pus in pat.Pfiiu ce grea e viata asta.Cateodata in vine sa plang.Imi amintesc ca odata in clasa a-4-a m-a scos D-nul Invatator la tabla la ora de mate.Mi-a dat un exercitiu si mi-e rea imi era nu mi-e reaasa de rau si tot ma gandeam la Sasuke(pentru ca se purtase urat cu mine) , pentru ca se purtase urat cu mine , ... ai auzit de virgula (,), da-o d**qu de parantezaincat nu mai am stiut sa rezolv o inmultire.Off ,frate.semnul exclamarii , !Cand m-am orpit din visare mi-am scos cartile si am inceput sa-mi fac temele pentru ca aveam foarte putin de scris.Toata ziua a mers asa..lenesaziua nu poate fi lenesa dar tu poti fi.....Am adormit pe la 21.0021:00.Asa a mai trecut o zi.


Mda........

1.Ai multe greseli de scriere.
2.Nu sti sa te exprimi.
3.Uiti ce scrii ==> scrii acelasi lucru de doua ori.
4.Nu sti unde se pune virgula.
5.Scrii unele cuvinte dupa cum se aud sau dupa cum iti vine tie.
6.Aici scrii un fic nu le povesteti prietenilor tai ce ai facut in vacanta de vara, asa ca nu mai vreau sa vad " ok, si m-am dus sa mananc", "asa, deci au sunat parintii" etc. etc. .
7.Gramatica ta lasa de dorit.
8.Aspectul capitolului tau lasa de dorit si el.
9.Capitolul tau30 de randuri si nici alea complete, din cate stiu eu un capitolul trebuie sa aiba minim 40 de randuri.

Cam atat. Astept imbunatatiri cat mai curand.

Pa si mult noroc cu capitolele ce urmeaza.
Astept nextu'!!!
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu zâmbi, doare . Lust. 17 7.020 12-03-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.975 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Imi place felul in care doare hellismine 2 2.554 09-08-2010, 05:32 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Indiferenta doare[sasusaku] Kiddo 4 9.118 12-01-2010, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Dragostea pluteste in aer(SasuSaku) ▌▒ Zยzzααα ▒▌ 25 17.353 05-05-2009, 06:11 PM
Ultimul răspuns: mika


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)