Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 fete din Naruto

#71
1. SAKUUUUUUUUUUUUUUUU <33333 [Imagine: 631643gvpgpd169z.gif] <----- ZA BEST!!!! GO SAKURA!!! <3333 :X :X :X :X
2. Kushina ~ e splendida <3 ii roscata si are ochii verzi XD si eu am ochii verzi si-mi doresc ffff mult sa ma fac roscata dar...nu ma lasa mama T____T
3. Temari ~ imi plc atitudinea ei XD si imbracamintea
4. Tayuya ~ atitudinea si jutsu-ul k flautul =D
5. TenTen ~ freza si felul in care se lupta ^.^
[Imagine: sakura_signature_by_lenofrex-d56fiat.png]

#72
1-Sakura imi place mult personalitatea ei si faptul cum se comporta desi in prima serie -.-
2.Tsunade al cincilea hogake imi place de ea 39
3.Anko za best la personalitate 21
4.Hinata desi este cam timida reuseste sa devina o luptatoare mai buna
5.Temari imi place cum se imbraca si atitudinea ei

#73
1. Temari
E foarte draguta,puternica si desteapta^^
2.Tsunade
E cu picioarele pe pamant[pt k il goneste pe jiraya19 ] si e puternica ^^
3. Konan
Singura fata akatsuki si arata foarte bine ^^
4. Anko
Arata bine
5.Kurenai
Habar n-am de ce22
Daca vrei sa ascult sopteste
Daca vrei sa alergi doar mergi
Infasoara-ti numele in dantela si piele
Te pot auzi
Nu e nevoie sa vorbesti

Lasa-ne sa facem o mie de greseli
Pentru ca nu vom invata niciodata


#74
Am trecut si eu pe aici (minune!!)10
1. Hinata.
Poate este o fata timida , dar e puternica in interior si o arata in momente bune. Uneori ma vad pe mine in locul ei , dar nici eu nu stiu de ce. Ea iubeste si are multa rabdare , e foarte sweet si nu se lasa invinsa de Neji (din punctul meu de vedere).
2. Cred ca Sakura. Findca Ar face orce pentru iubirea ei (Sasuke). Are curaj , e destepta. Nu o lasa pe Ino sa fie mai preses de ea. Si fatul ca ea il iubeste pe sasuke pana la sfarsit ma emotioneaza ( cica).
3. Ten Ten. Mie mi se pare ca ea vrea sa arate ca fetele sunt la fel de bune ca baieti . E draguta si gandeste in momente de presiune. (parerea mea)
4. Ino. Este ea nesuferita , dar mie mi se pare ca gelozia si lacomia a transformato intr-o persoana demna de jicniri.
5.Temari. A nu prea sunt sigura de am ales-o pe ea. Poate din cauza ca mi se pare un personaj fain. (Spun personaj , pentru ca asa mi-a venit)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#75
1) Sakura
pentru ca e puternika,draguta si s-a maturizatpupicpupicpupic
2) Hinata
pentru ca e draguta
3) Ten Ten
pentru ca este f puternika
4) Anko
imi place cum arata :X:X:X
5) Temari
e sora lu Gaara asa ca...a da si imi plac coditele ei pupicpupic
[Imagine: 8647989.png]


#76
Kushina -mama lui Naruto e superba imi place enorm

Sakura-imi place dar in Shippuuden pentru ca acolo e mai hotarata si mai putin copilaroasa si inebunita dupa Sasuke

Tsunade-ador atitudinea ei,e hotarata,aproape nimik nu o poate dobori

Kurenai-ador ochii ei rosii si in plus e si o buna luptatoare

si in ultimul rand dar nu mai prejos

Hinata- e frumoasa,desi cam timida,imi place faptul ca devine o luptatoare mai buna,si inceteaza in cele din urma cat de cat cu timiditatea care uneori ma cam scotea din minti

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#77
Sakura- imi place de ea ca e draguta si e haiosa cand il ia la bataie pe Naruto si pe deasupra e puternica si mai matura
Hinata- Hinata e draguta dar parca e prea timida, desi timiditatea ei ma amuza intr-un fel
Temari-imi place de ea ca e puternica, nu doar in lupta ci si la minte, un exemplu pentru celelalte fete din anime.
Kushina- mama lui Naruto e chiar draguta si se aseamana la comportament cu Sakura, mai ales cand se enerveaza21
Anko- ....... nu prea stiu ce sa zic despre ea, pur si simplu imi place
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#78
1.Haruno Sakura pentru ca o ia pe urmele lui Tsunade si e frumoasa
2.Tsunade pentru ca e frumoasa si puternica
3.Hinata pentru ca si-a dat toata viata pentru al salva pe naruto
4.Ino pentru ca incepe sa se inpace cu Sakura
5.TenTen nu stiu de ce

#79
1.Temary:este foarte de treaba :001_smile:
2.Sakura:este draguta,dar ca e prea roz
3.Ino:este o persoana care se cam crede prea draguta,dar cateodata este o prietena adevarata
4.Karin:se prea da la sasuke si alti baieti (chiar si la Madara):ha:
5.Hinata:e foarte timida trebuie sa fie mai indrasneata,dar e o fata buna:biggrin:


Astea sunt parerile mele

:bye:

#80
Pai sa vedem:
1. Ino Yamanaka - Desi mi se parea putin cam prea ingamfata in serialul Naruto, am apreciat progresul acestui personaj. Mi se pare ca dintre toate femeile ninja prezente in Naruto, ea reuseste cel mai bine sa fie o luptatoare si sa isi mentina totodata si alura feminina. De mica are cunostinte despre flori si aranjamente florare, cu timpul devine o luptatoare acceptabila in comparatie cu alte personaje. Nu o pot numi buna pentru ca pe o scara larga aceasta poate fi caracterizata drept un personaj slab. Se specializeaza in ninjutsu medical pentru a-si suplimenta abilitatile de luptator si detine totodata si cateva tehnici de pacalire a mintii. Desi se preocupa, uneori excesiv, de aspectul fizic, a demonstrat ca in timpul unei misiuni stie sa faca alegerea corecta, si sa uite de aceste mici detalii ale aspectului fizic. Cel mai bun exemplu este atunci cand si-a taiat parul pentru a-l folosi ca arma de legatura impotriva Sakurei. Din punctul meu de vedere Ino este un personaj reusit, dar nu i-ar strica mai multa ambitie si incredere in propriile forte. Iar in Shippuuden Ino este mult mai devotata echipei, antrenamentului, si mai ales, nu mai face din Sasuke o obsesie, ci ramane doar cu o admiratie pentru el, ceea ce le readuce pe cele doua fete (Sakura si Ino) la prietenia de altadata.

2. Kurenai Yuhi - Mi se pare cel mai feminin personaj...nu stiu dece dar de fiecare data cand imi aduc aminte de personajul acesta ma cuprinde o stare de liniste, plus ca este si foarte frumoasa, si destul de puternica...adica daca excludem clanul Uchiha, in materie de genjutsu pare cea mai puternica si bine documentata, si nu sunt multi luptatori prezenti in anime care sa exceleze in aceasta tehnica.

3. Sakura Haruno - Nu mi-a placut de ea in Naruto...parea atat de paralela cu tot ce e in jurul ei, in schimb am apreciat cunostintele sale despre chackra...aici cred ca ii invingea pe toti. Dar cand a inceput sa se mai maturizeze putin a devenit un personaj dragut, iar in Shippuuden a devenit o persoana cu adevarat responsabila si puternica si de asta am inceput sa o plac. Dar nu imi plac excesele ei de furie...mi se par total nefeminine. In schimb ca aspect mi-a placut la inceputul seriei Naruto...cu parul lung (desi era enervanta ca si caracter)...iar acum in Shippuudn sincer mi se pare cam uratica (desi acum imi place mai mult modul ei de a gandi). Oricum, a fost modelat drept un personaj mult prea lacrimogen si de asta am clasat-o abia pe locul 3.

4. Hinata Hyuga - Nu prea mi-a placut cum arata in Naruto, dar in Naruto Shippuuden este foarte frumoasa. De asemenea este un personaj care a evoluat mult, extraordinar de mult si asta e de apreciat. Dar parca este exagerat de timida...ar trebui sa incerce mai mult sa isi controleze sentimentele, pentru ca uneori risca sa o dea si ea in penibil (cum face Sakura cu lacrimogenul, sau Ino cu admiratia de sine). Sper ca acum sa poata sa se controleze mai bine, mai ales ca a reusit sa-si marturiseasca sentimentele in fata lui Naruto. Iar ca nivel de luptatoare...ei bine in Shippuuden, daca ne referim doar la generatia ei, mi se pare cea mai puternica.

5. Yugao Uzuki - Este una din cele mai frumoase luptatore, plus ca este extrem de puternica din moment ce face parte din ANBU. Nu prea este prezenta in anime...adica este mai mult un personaj episodic, dar din toate optiunile ramase pentru a selecta o a 5-a favorita, ei bine o aleg pe ea, pentru ca este un luptator cu experienta, si este de asemenea si foarte frumoasa.

Probabil ca daca as fi facut un clasament mai mare ar fi urmat:
Konan
Tsunade
Shizune
Anko
Karin
TenTen si Temari - pe acelasi loc printre ultimele.
Iar mamicile celor doi (Sasuke si Naruto), respectiv Mikoto Uchiha si Kushina Uzumaki...ehe erau amandoua foarte foarte frumoase, dar sunt moarte si nu stim mai nimic despre ele, deci le clasez la final.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.886 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.369 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)