Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal)

#1
Ei bine, ma bucur ca am reusit sa deschidem acest topic, nu stiu, eu obisnuiam sa dezbat anumite idei sau pur si simplu sa-mi dau cu parerea pe alte site-uri straine si m-am gandit ca ar fi o idee foarte oke daca am face aceiasi chestie aici. =)

Lasand vorbaria deoparte, sa trecem la chestii ceva mai on-topic 10

Latest Naruto Episode? Hmm, that sounds just about right so let's get started. Episodul 172 a fost destul de interesant luand in calcul faptul ca au reintrat in sirul povestii si au terminat cu tot acel "flashback". Drept urmare, Nagato/Pain a inceput sa-si expuna maturizarea si evenimentele ce l-au adus in.. starea actuala.. ceea ce e bine. Cu toate ca e un doar un alt flashback, acesta pare a fi unul placut cel putin. Lasand asta deoparte, totul arata destul de oke pana aici, sunt curios cum v-a decurge antrenamentul cu Jiraya cat si lupta cu Hanzo in schimb.

Legat de ultimul chapter, ei bine, si aici lucrurile au decurs foarte placut in ultima vreme, Kishimoto chiar s-a revansat fata de noi cu tot acest Arc in care ne este prezentat ce anume s-a intamplat mai exact in urma cu 16 ani si cum a ajuns Naruto sa fie asa. Totul a decurs foarte frumos, singura chestie neplacuta din punctul meu de vedere ar fi aceasta noua forma a lui Naruto care sincer e destul de vaga iar design-ul de pe pieptul sau e ciudat de altfel. Si totusi, toate aceste schimbari trebuie sa-i fi oferit un mare avantaj, asta e sigur. Alta chestie (la care ma asteptam sincer) ar fi re-match-ul dintre Gai si Kisame, lupta care sincer.. nu doream sa o revad.. sper doar sa nu se intinda pe prea multe chaptere fiindca sunt cu adevarat curios ce are Naruto nou de aratat.

Cam asta ar fi "review"-ul meu asupra ultimelor lucruri intamplate in Naruto, atat anime cat si manga. Astept cu nerabdare cat si cu placere parerile voastre. Sper sa reusim sa populam acest topic (tind sa cred ca sunt destui oameni aici care urmaresc Naruto so yeah..10).

Spor la posting ^____^

#2
Astazi am reusit si eu sa vad episodul 172 din Naruto.
Sincer, m-a cam deranjat acel flashback din episoadele 170 si 171 din Naruto Shippuden.
Eram tare curioasa sa vad ce va face Naruto, ce se va intampla intre el si Pain.
Totusi, acum sunt bucuroasa ca am vazut continuarea, chiar daca o mare parte din episodul 172 a fost mai mult flashback, mi-a facut mare placere sa il vad.
Cum sunt si sensibila de fel, mi-au dat si cateva lacrimi la scena mortii parintilor lui Nagato. :[
Si cum spuneai si tu, George, Kishimoto s-a revansat cu tot acest flashback; a fost interesant sa vad tot ceea ce l-a determinat pe Nagato sa devina ce este ascum [Pain] si ceea ce s-a intamplat cu prietenul sau, despre care vom afla in episoadele urmatoare cel mai probabil.
Astept cu mare nerabdare episodul 173 ;x
Sunt tare curioasa cum va decurge discutia celor doi ;x

#3
Trebuie sa recunosc ca si pe mine m-a intristat acea scena, de altfel scena in care moare Chibi cat si aceea in care cere de mancare langa acea usa si este refuzat, dupa care vede acel intreg cos, plin de paine. Ce pot sa zic, ploaia care a fost omniprezenta a avut de altfel rolul ei in a face totul sa para mai dramatic. Totusi, a fost un episod trist dar bun, chit ca a fost un flashback, intr-adevar.

#4
Si eu am cautat episodun 172 si abia astept sa fie si 173.Totul atat de trist...si in plus erau atat de draguti cand erau mici.George,ai avut dreptate.Acel flashback din 170 si 171 a fost destul de enervant.
Cand a murit chibi totul a fost super trist ca mi-a venit sa plang,iar cand ii aratau cum furau ma gandeam ce rai sunt oamenii care se nu ajuta pe nimeni si faza cand Konan l-a gasit pe Nagato mi-a amintit de tarile care au nevoie de ajutor.
Va rog frumos ! O sa-mi puteti spune cum a murit Yahiko ? Sunt atat de curioasa...:pls: Va rog sa-mi trimiteti un PM cand apare 173.
BYE!
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#5
Sashamei, iti voi trimite PM dar voi posta si aici, din moment ce am avertizat in titlul topicului faptul ca va exista spoiling din viitoarele episoade. Zuppy11

Pentru inceput, episodul 173 va aparea joia viitoare, pe 12 August. De unde il poti vedea, banuiesc ca sti. Daca nu, anunta-ma si iti pot trimite niste link-uri in PM Smile



Cat despre Yahiko, ei bine, am expus cele intamplate in 2 feluri 10:

Versiunea scurta: Yahiko isi da viata pentru a o salva pe Konan, aruncandu-se in Kunai-ul tinut de Nagato in maini.

Versiunea lunga: Dupa plecarea lui Jiraya cei 3 incep misiunea ce si-o impusesera inca de la inceput, si anume aceea de a aduce pacea dar odata cu trecerea timpului vestea formarii acestui grup a ajuns si in urechile celui ce conducea Rain Village-ul, si anume Hanzo iar acesta vazandu-i ca pe o amenintare decide sa ceara ajutorul oamenilor lui Danzo (yea, tipul din Konoha) in dorinta exterminarii celor 3. Drept urmare, Yahiko este momit intr-o ambuscata. Hanzo avand-o deja pe Konan se foloseste de asta si ii ordona lui Nagato sa il ucida pe Yahiko in schimbul vietii ei. Acesta neputand sa o faca, Yahiko se arunca singur in kunai-ul ce-l avea Nagato in maini si incepe sa moara incet, incet. Inainte de a murii, Yahiko ii cere lui Nagato sa nu piereasca si el aici fiindca el credea in cele spuse de Jiraya (si anume cum v-a devenii Nagato salvatorul acestei lumi). Iar aceasta urma sa fie a doua mare "durere" ce avea Nagato sa o intampine (prima fiind dupa cum va amintiti moartea parintilor sai). Ce as putea zice, in manga chapterul cu pricina paruse destul de trist, sunt curios cum v-a fi "ecranizarea" si in special ce Soundtrack-uri se vor folosii. ^^

#6
Legat de ultimele capitole manga, e ceva ciudat legat de Madara,
cum de a ştiu când gazda e slăbită, adică după ce va da naştere
după multe luni de sarcină ?

Cât despre anime, nu-l prea urmăresc, citesc mai bine manga, eu ştiam
deja ce se va întâmpla cu amintirile lui Pain ptr. că în manga fusese de mult vorba
de acţiunea asta.
Pain dramatizează puţin cam mult trecutul lui, alţii au dus-o mai greu şi uite că
încă mai rezistă.

#7
In legatura cu nelamurirea fata de Madara, nu as stii sa iti raspund sigur(inca). O simpla teorie ar consta in faptul ca Madara ar fi putut urmari evolutia lucrurilor pe parcursul trecerii timpului. Luand in calcul faptul ca se putea teleporta, nu cred ca i-ar fi fost greu sa urmareasca starea prenatala a mamei, ca la momentul oportun sa-si faca simtita prezenta si sa atace.

Cat despre Anime, ei bine, Pain in comparatie cu restul a fost mult mai slab psihic dar inzestrat cu o putere mare, atata tot. Fiind slab psihic, acesta a cedat usor si s-a lasat condus de putinele lucruri de care se mai legase dupa moartea parintilor, si anume, cei 2 orfani/prieteni. Odata cu moartea lui Yahiko cel mai bun lucru care l-ar fi putut face ar fi fost acela de-ai urmarii visul in continuarea (in asa fel incat moartea sa sa nu fie in zadar), ceea ce si face. Intr-adevar, nu a fost tocmai o miscare inteligenta dar.. a facut ceea ce credea a fi bine, din pacate doar din punctul lor de vedere.

Cat despre ultimul episod, lupta a fost destul de scurta sincer dar a avut momente de intensitate, in schimb. Modul in care Nagato isi revarsa ura si furia asupra trupelor lui Hanzo & Danzo a fost foarte catchy si interesant. Astept parerile voastre =).

#8
^Sorry for double posting^

Well, new chapter out. Huh, tine'ti minte cand spuneam ca astept sa se treaca rapid peste lupta dintre Kisame si Gai(?), well, I just changed my mind. Zuppy02

Ultimul chapter a fost grozav, ultima pagina de altfel grozava.. chit ca am asteptat.. 2 saptamani sa fi fost(?), da, cred ca despre 2 saptamani era vorba, a meritat.. sincer.

Astept cu nerabdare sa vad cum evolueaza lupta.. tind sa cred ca nu va fi un DeathBlow din partea unuia dintre ei chiar daca Jutsu-urile folosite sunt.. kinda DeathBlowing.

Cat despre Anime, noul episod nu a fost chiar asa "Drama Queen" cum ma asteptam. Sincer mi s-a parut foarte oke dar o sa astept parerile voaste, nu e tocmai distractiv sa dezbati lucruri singur I guess.

~Have a great day!

#9
Well.. se pare ca am inteles gresit. Lumea nu pare prea dispusa sa dezbata asta sau poate.. mi-am ales un "public" nepotrivit (varsta fiind cauza principala probabil), dar va inteleg pe de o parte. In orice caz, o sa las topicul aici in caz ca se mai trezeste cineva interesat sa imi transforme monologul creat pana acum intr-un dialog, cel putin Zuppy02

PS: Ultimul chapter a fost pe de o parte asa cum ma asteptam, awesome/deathblowing-punch on Kisame iar pe de o alta, unexpected.. Odata ce acel shinobi a patruns printre amintirile lui Kisame. Cat despre Episod.. mai ceva sa-mi dea lacrimile :cry:, awesome.. purely awesome[!] episod cat si combinatie de OST-uri.. :bv:

:dead:

#10
Nu au aparut inca toate episoadele...din cate stiu eu vor fi 220...dar apare cate unul in fiecare joi...parca...si mai intai apare in engleza...varianta in romana apare in functie de cei care se ocupa cu traducerea...dar de obicei in decursul unei saptamani apar si in romana.
Deci daca vrei sa te ti de anime (eu una o sa o fac 10) va trebui sa astepti mereu cate o saptamana pentru a vedea urmatorul episod...zilele astea ar trebui sa apara episodul 176 din shippuuden in romana..dar nu stiu exact cand...cauti si tu pe net in fiecare zi...Smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 caractere din naruto care nu iti plac Capsunica 25 16.193 07-11-2015, 09:26 AM
Ultimul răspuns: daniel.uchiha92
  Naruto sau Sasuke? i Ramenn. 13 11.062 22-04-2014, 01:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Cum a fost cand ai vazut prima oara Naruto? Ayuu. 17 12.908 22-04-2014, 01:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Fillerele din Naruto se termina! Yondaime 1 2.865 09-04-2014, 09:43 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Naruto - aproape de final! Yondaime 5 4.233 21-03-2014, 04:24 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Top 5 fete din Naruto Hikari 112 70.877 23-08-2013, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto funniest moments! Yin 6 5.021 20-08-2013, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto si Hinata Debb.' 11 8.767 20-08-2013, 07:44 PM
Ultimul răspuns: girl from hell
  Discutii manga Naruto *spoilers* Yondaime 9 11.441 23-05-2013, 11:21 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intrebari si raspunsuri din Naruto ady_x 131 83.344 27-10-2012, 01:06 AM
Ultimul răspuns: Ada


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)