Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 fete din Naruto

Tough one. Cand eram mai mica, nu puteam sa le suport pe nici una dintre ele. Dar, because of various reasons, am inceput sa imi schimb parerea fata de unele dintre ele. So it goes like this 4 me:
1. KUSHINA(nu stiu de cata justificare mai am nevoie. E bestiala, e mama lu' Naru, e practic hot-red head, e marea dragoste a lui Minato...endless reasons)
2. KONAN(o uram si nu stiam de ce. Acu' iubesc si stiu sigur de ce: fiindca e singura fata din AKATSUKi, fiindca e geniala si fiindca e ambitioasa)
3. ANKO(femeia mi-a placut de mai mult decat puteam sa cuprind la acea varsta. Fara inhibitii, aciuata cu Orochimaru, pe care eu il ador, ce mai pot sa ii cer?)
4. TEMARI(pe asta nu o prea aveam in gratii datorita lu' fratisu' pe care nu-l proteja si asupra caruia eu aveam un crush devenit chiar obsesie. Pe de alta parte, tipa e extrem de strong, determinata si am motive serioase sa cred ca nutreste oaresicare sentimente pentru Shikamaruuu)
5. SAKURA(o introduc in top fiindca e importanta...pentru mine. Eu o urasc si o iubesc pe fetita asta)
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



My top:

1. Konan: nu stiu, pur si simplu pentru ca ma atrage felul ei de a fi, 65
2. Tsunade: in totdeauna mi- a placut stilul ei, bustul ei 24 [big pervert] si este foarte fortoasa cand se enerveaza, 5
3. Anko: din nou : nu stiu, dar de la prima vedere mi- a placut, mai ales intrarea ei de la examenul chunin[ sau cum s- a mai scrie] un personaj genial bai, - genial ce mai
4. Kurenai: imi place parul ei, ochii ei si felul ei de a fi ...
5. Temari: no comment

Cam atat.

La mine e ceva de genul...
1. Sakura Haruno - pur si simplu, mi-a fost un idol. Ii seman mult <3. Cand eram mica eram la fel de plangacioasa, obsedanta, enervanta si neajutorata ca ea, iar acum pot spune ca am evoluat [la fel ca ea in Shippuuden], am devenit mai puternica, mai increzatoare, si in loc sa raman la o "obsesie" pentru persoana care imi place, am ajuns sa o iubesc si sa o protejez ^^. Sakura, a fost, este si va fi mereu the first <33333.

2. Hinata Hyuuga - mi-a placut din totdeauna aceasta mica papusica. Parca ar fi un mic ursulet de plus cu ochii aia maari si nevinovati :3. Eu una, tin cu NaruHina, iar ea a facut foarte bine in Shippuuden spunandu-i lui Naruto, in lupta cu Pein, ca il iubeste si daca n-ar mai fi atat de timida ar castiga multe <33. Imi place mult de tot aspectul ei fizic :]. Are una din cele mai bune grafice ale personajelor din Naruto.

3. Matsuri No Sabaku - este acea fata din Sand Village, care este super-innebunita dupa Gaara. Imi place mult aspectul si comportamentul ei, numai ca uneori este cam copilaroasa 3. Trecutul ei a fost putin trist, dar eu tot o apreciez ;]. Nu stiu cat de puternica este, dar imi place ca are sentimente si stie sa le "foloseasca" xD.

4. Karin - o adorr <33. In afara faptului ca, O URASC cand se da bine pe langa Sasu 14 ca sa il "cucereasca". Eu una, cred despre Karin, ca arata bine, este puternica, dar nu mai puternica decat Sakura xD, ci asa moderat, ar putea fi putin mai inteligenta, daca ar vrea asta :] siiii...poate o schimbare de comportament [cu Sasuke, mai ales] i-ar fi buna 4.

5. Temari No Sabaku - ce pot spune, o consider cea mai puternica fata din Naruto. [Si cand spun "puternica", ma refer la forta nu la sentimente. La sentimente, Sakura is the best of the best xDD.]. Imi place mult tactica ei cu evantaiul, ii doboara pe toti dintr-o miscare + e sapsy dupa parerea mea, se potriveste foarte bine cu Shikamaru si inafara de asta..parul si ochii...mwah =p~. Imi place cum arata si cum se imbraca! Pe langa asta, arata ca un inger cu parul desfacut <33..

Cam asta e tot 106.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

1. Kushina. Strong-willed, red-haired, skilled, unique, aaand... Yondaime's wife 5 Mi-a placut de ea, chiar daca uneori parea mai putin feminina decat i s-ar fi potrivit, dar e un personaj bine venit. Desi nu a petrecut prea mult timp on-screen, sacrificuul facut si modul ei de a fi m-au impresionat

2. Temari. Din nou, she looks good, and dangerous, si desi nu i-ar strica (not at all, actually) sa-si mai lase parul desprins din cand in cand, dar imi place personalitatea ei. Si ochii. Si evantaiul cred 21

3. Hinata. Cu toata timiditatea ei, a devenit o persoana puternica si devotata. Seriously now, s-a aruncat in fata lui Pain si i-a marturisit lui Naruto cat tine la el, asta dupa ce a faost batuta mar. Asta DA curaj. Parul si Byakuganul ii aduc inca cateva puncte in plus. ^^

4. Kurenai xD oor, no, too romantic. Ten Ten maybe?
5. Ino si Sakura.


1. Tsunade: Desi este cam batrana ..mie imi place muult de ea Smile Este foarte dragutza ,iar fiind Hokage mi se pare ca are grija de sat...din ce am vazut eu pana acum...

2.Sakura: Esti frumoasa,dragutza.... dar insista prea mult...dar o pun pe locul 2...deoarece mi se pare dragutza

3.Temari : Este ff puternica si ff dragutza Smile

4.Hinata: Desi f timida,mi se pare ca este o norocoasa ca poarta byakugan. Si este f dragutzziik

5.Ino: Este dragutza fata... nu stiu ce sa zic 71)

1. Temari- mi se pare draguta si destul de puternica, nu e genul de fata plangacioasa care trebuie aparata de baietii din echipa(ca 50% din personajele feminine din Naruto, mda, nu glumesc).
2. Ten Ten- e ok tipa, poate una dintre cele mai ok tipe din animeul asta. Mai sunt si alea care au roluri doar in vreo 5 episoade, dar pe alea nu le adaugam in top.
3. Konan- Par albastru? Piercing? Arata bine(pardon, este foarte bine desenata) si e mai badass.
4.Hinata-e draguta, chiar daca e genul de fata timida, retrasa(sau sa zic era genul de fata?) e simpatica si nu prea cred ca o uraste cineva.
5. Kurenai-Si ea arata bine(Doamne, parca as fi un baiat) si e ok, sa zicem.

pai, numarul unu ar fi HInata, imi place cum e imbracata si e mai frumoasa in Shippuden. Plus ca e si puternica, mi se pare ca e mai puternica ca Sakura.
Numarul doi este... Temari, imi place parul ei, si cum se imbraca, si e puternica.
3 este Tsunade, mda, o fi ea baba dar e frumoasa, puternica si imi place si atitudinea ei. Desi e prea puternica 22
Numarul 4 este Konan. O adooor :X Piercing, par albastru si poate fi hartie...mie una imi place.
Ultima in top 5 este Karin. Da o sa ziceti ca am inebunit dar imi place cum arata, chiar si ochelarii. Da, obsesia ei pt Sasuke a adusa pe locul 5 ...
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

1) Sakura - Imi place numai in Shippuuden
2) Konan - Piercing, par mov, se pricepe la origami... ce sa mai.. e supeeeer
3) Mei Terumi [Mizukage adica...] - imi place cum arata si cum rastalaceste ce zi altii si imi place FOARTEEEE MULT cu zice "Anata no kororsu" 24
4) Anko - Imi place felul ei de a fi... seamana cu mine [un pic]
5) Karin - NU VA SPERIATI !!!! imi place doar parul ei.....
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

1. Sakura, nu stiu de ce dar imi place, probabil personalitatea ( vorbesc de shippuden, nu cand era musca dupa sauske 21 )
2. Hinata, nu stiu de ce dar imi place ca incearca sa invete de la naruto, adica sa aiba incredere in sine si are niste forme rotunde :3
3. Anko imi place personalitatea ei la nebunie si arata bine :3
4. Tsunade imi place de ea ca are grija de toata lumea si ca e funny 21
5.Inno..seamana cu deidara si n-ar fii un cuplu rau cu shikamaru

[center] Sometimes Time Just Wont Repair Things..[/center]


1.Inooo8- e foarte frumoasa, iar in Shippuden nu mai e topita dupa Sasuke si e si mai puternica(moral si fizic)
2.Hinataaa108-are ochii aia lila si parul lung cu bretonel drept si poarta doar lila si mov si e timida si e si puternica.Imi place foarte mult de ea.
3.Temari16-are o frizura interesanta si e puternica si imi place stilul ei.Mai ales ca are evantaiul ala.Uneori stau si ma intreb daca nu o doare spatele la cat il cara.
4.Anko si Kurenaipupic-Anko e rebela si imi place atitudinea ei.Kurenai are ochii aia smecheri si imi place vestimentatia ei.
5.Sakura si Tenten<3-Sakura e simpatica doar ca urasc faptul ca e nebuna dupa Sasuke( pe bune...ce vezi la el? E un retardat*scuze pentru fanii Sasuke*), iar Tenten apare foarte rar si nu prea o cunosc.Desi imi place vocea ei(parca e o fetita mica) si imi place cum lupta...cu toate pergamentele alea
f**k off. f**k it. f**k you. f**k him. f**k her. f**k this. f**k that. f**k all. Don't like me? f**k off. Problem solved. d:] 8:]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.881 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.367 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)