Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tipul de user care va place

#41
Nyan. Trec si eu pe aici.
In general imi plac userii politicosi (asta e si criteriu pentru za real pipal, duh). Tin minte ca prima data cand am intrat pe Zup ma luau multi peste picior ca eram mica o.o. In fine, au fost si multi care m-au ajutat. Userii care stiu sa dea un sfat si aia fara ifose. In majoritate, userii funneh si activi, care incearca sa posteze si sa ajute peste tot sunt preferatii mei^^.
Xo.
[Imagine: sig24forkitu.png]Thanky Mao-chan! <3
[Imagine: 1znbkwk.png]
Thx Mimi! <3
My Tumblog.<3
“There midnight’s all a glimmer, and noon a purple glow, And evening full of the linnet’s wings.”—W.B. Yeats
The perfect bad girl. <3


#42
Userul care:
- nu e prea ironic;
- e amuzat, dar si serios cand trebuie;
- te ajuta la nevoie daca poate;
- vorbeste cu tine indiferent daca e moderator, admin, sau un user normal;
- e de acord cu tine si nu te judeca daca ii esti mai inferior;
... cam atat momentan. xD

#43
Userul care imi place mie:

- nu tipul userului de mai sus care face gura si orice i-ai spune, isi sustine parerea pana in panzele albe fara flexibilitate, crezand cu tarie ca e singura care are dreptate
- tipul care isi da seama ca indiferent ca sunt moderator global poate vorbi cu mine ca orice alta persoana
- tipul care nu ma ia drept scorpie inainte sa schimbe doua vorbe cu mine, doar fiindca sunt sincera si extrem de directa
- care se implica in activitati de grup si vine cu idei spontane, ceva interesant si amuzant
- care intra in conferinte pe skype sau mess si radem pana la lacrimi
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#44
Sincer sa fiu , cred ca nu conteaza ce fel de user esti. Adica userii sunt parte a unei comunitati , si chiar daca apare cateodata cate-un user care da cu pumnu'n piatra , acela isi ia ban (daca era chiar asa de al dracului) sau isi recunoaste vina si in definitiv comunitatea are de ce sa continue sa existe. Practic , comunitatile online traiesc din continutul generat de utilizatori asa ca , si cu bune si cu rele , eu va accept pe toti. 4
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#45
Un user perfect, daca s-ar putea spune,ar fi :
1.Cel care nu tine cont de statutul pe care il care celalalt user.
2.cel ce are bunul simt si nu injura sau incalca regulile.
3.cel ce-i respecta pe ceilalti
4.cel ce este serios si ii place Zupul, oferindu-se voluntar sa dea comenturi sau sa-si faca treaba,nu din obligatie
5.sa respecte munca altora si sa dea o a doua sansa(adica sa nu inchida un theard la prima abatere sau ceva de genul)
6.Sa fie dispus sa-i ajute pe ceilalti si sa le ofere sfaturi.
7.sa-si cunoasca drepturile si sa nu se lase pacalit de alti useri, aduca sa ia initiativa si sa aiba personalitate.
Doar atat imi vine in minte.Bye!
[Imagine: ItachiSig.jpg]








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce trupa/piesa iti place sa asculti cand iti faci temele? tattva 5 4.085 29-10-2013, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Sunshine
  Care este cel mai penibil lucru pe care l-ai facut? KarinaD 22 13.581 09-07-2012, 08:07 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  Tipul de user care va displace Heratcher.21q 34 18.247 05-03-2012, 09:57 AM
Ultimul răspuns: Cersei
  User/Staff Talking Topic Aly 32 18.001 15-10-2011, 01:48 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)