Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Secret From Class B [+16]

#21
In sfarsit ai pus continuarea .Sa incep !


Naratiunea este foarte buna , mai ales ca naratezi la persoana I , asta iti da mai multe avantaje ; poti sa descri si sa conturezi mai bine sentimentele personajelor , locuri , situatii etc. !
Descrierea este de-a dreptul uimtitoare , de obicei pe mine descrierea la multe povestiri / fic-uri ma plictiseste ; nu e captivanta sau destul de buna ca sa imi acapareze atentia .Sa stii insa ca ai mai putea adauga putin descriere .
Dialogul este si el foarte bun ; nu mult , nici putin si nu-i sec . Excelenta treaba .
Actiunea este un pic cam grabita , nu stiu de ce dar mie asa mi se pare . Mai incetineste-o .
Ideea ta este originala . N-am mai citit asa ceva ! Tine-o tot asa .
Ai avut cateva greseli de tastare , nu-i mare lucru !

Motivul pentru care simpatizez fic-ul este in primul rand genul :) Fic-ul este unul de comedie mai neagra [ ceea ce ador eu cel mai mult ] , fantezie , romantic si ceva pervesitate !

Aceasta a fost parerea/opinia mea :) !

P.S : Next One >:D< !
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"



#22
Helău ! De ceva timp vroiam să-ţi citesc ficul, dar mi-a fost o lene...
En fin, acum am venit.
Îmi place ideea, este destul de originală şi chiar captivantă şi n-am nici o idee despre ce poţi să scrii în continuare.
Acţiunea este puţintel cam grăbită, mai ales sentimentele. Adicăă...puteai să o iei mai încetişor, să descri mai mult atracţia dintre cei doi.
Aşa, îmi place de Ciel şi de fata aia...iubita lui... Iar i-am uitat numele :]] . En fin, tipa aia care se tot ţine după ea şi Axiel [ am o problemă cu numele azi ] mă cam scot din sărite. Nu ştiu, dar fata aia pare atât de băgăcioasă.
În final, să şti că sunt extrem de curios să citesc continuarea. Nu am nici cea mai vagă idee despre ce s-ar putea întâmpla, dar vreau muuultă acţiune.
Succes ÅŸi byee!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#23
Bine:xPot spune multeee despre fic-ul tau (toate bune ) dar tot ce imi vine acum in minte zic in 2 cuvinte :Il ador !
Acum :-? personajele imi plac foarte mult mai ales Ciel .
Nu am nimic cu homosexualii aia din celelalte capitole.
Dialogul nu e sec.Chiar deloc.
Restu`e bine,doar actiunea e putin cam grabita.
Am vazut cateva greseli dar nu stau acum sa le caut ca un detectiv.
Vreau continuarea:X.
Spor la scris !


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#24
Poveste e chiar frumoasa, toate se inbina si isi iau locul la momentul oportun. Actiuinea nu mi sa parut grabita , greseli de tastura au fost dar atunci cand citesc o poveste care imi place nu le mai dau atentie , chiar daca are cu tonelele. DEci nustiu daca asta e sfaristul dar un singur lucru am de zis toti de aicea ati facut fic-uri care mau lasat lata, le citeam cu pasiune , cu atata curiozitate, ma facea sa ma simt de parca as fi trait pe pielea mea. Totul a fost frumos, chiar ma bucur ca exista oameni talentati care sunt asa cum as fi vrut sa am eu prieteni. Va urez la toti multa inspiratie si sper ca toti sa faceti povesti si mai frumoase ca sa mai am un motiv sa stau pana seara la calculator fara sa ma deslipesc de pe scaun :)).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#25
Bun,ti-am citit si eu ficul si am ramas afis cand am vazut.Imi place foarte mult stilul tau de a scrie si figurile de stil folosite.Deoarece nu am lasat de la inceput comentariu,voi comenta despre fiecare capitol.So,sa incep.
Personajele-->Dragute,dar au un nume ciudat.
Capitolul 1-->''Ce e scoala? Un cacat mare si imputit asta este''-Replica asta nu mi-a placut deloc.
''- Stai calm! Nu vrem sa devenim afis pe primul copac!''-o replica tare.
''- Regina mea...Tu esti splendida prin faptul ca esti diferita, spuse tipul in timp ce se juca cu arma.''-se joaca cu o arma?=)) Capitolul 1 mi-a placut.A fost interesant.Deci s inteleg ca Ciel este plin de piercing-uri?Super!
Capitolul 2-->''-S...Stai, nu te imbraci? intreba Monique balbaindu-se''-deci,sa inteleg ca-i place de fratele ei vitreg?E dusa rau.
''Astazi e miercuri, ziua in care fac mizerie.''-Sa inteleg ca el are zile in care face mizerie?Oh good.
''- Spuse cea cu bebelusul inarmat in brate''-iarasi o faza tare.
Capitolul a fost comic,mai ales tipu' cu pistolul.Culmea ar fi sa fie de jucarie.
Oh good,mi-e lene sa mai comentez si celelalte capitole.Dar las comentariu cand vine continuarea.Imi place acest fic,dar cum am spus,actiunea este cam grabita.Adica nici nu ai spus cum s-au indragostit.Acum s-au sarutat prima data,ca eu nu am inteles.Deci,supa parerea mea trebuia sa mai lungesti putin.Ar fii interesant sa mai apara sora'sa,ar face totul mai captivant,mai ales daca il place pe Ciel,cum am dedus.Pai,sper sa nu lasi balta ficul si sa il faci luung de tot.Te pup si spor la scris.Bye!

P.S:sper ca nu te-a deranjat comentariul meu.


[Imagine: bloody62.jpg]

#26
Buna,ti-am citit ficul si vreau sa- spun ca chiar i-mi place mult cred ca ti-am mai zis si asta si pe mess.I-mi place forte mult personajele care sunt in fic mai ales de Misty:love:.Asa acuma s-a ma leg de fic.Naratiune ai,desriere ai,dialog e si nu e sec,asta i-mi palce mult de tot,greseli nu am observat (nici nu am cautat ca mi-e lene si nu glumesc).Capitolele sunt lungi continutul este bogat.Ultimul capitol mi-a placut mult de tot la-m citit mereu i-l ador nu numai capitolul acesta si intregul fic i-mi place mult de tot.Asa a fost parerea mea personala ceilalti useri pat s-a zica ce vor.A era s-a uti ceva......TE ROG PUNE NEXT-UL REPEDE ca mor aicia de nerabdare te rog adul repede.:X:)):):bv::*:*:*:*
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 16.971 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.470 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 7.929 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.432 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.579 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Dark secret Suki 6 6.456 13-02-2010, 09:18 AM
Ultimul răspuns: Suki
  Secret Shadow. 2 3.566 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  The secret will be not a secret Vampire 5 4.245 26-09-2009, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Vampire
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.118 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 3.716 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)