Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Love Game + 18 [ Hentai/Yuri]

#1
Uite ca sunt noua, dar asta nu inseamna ca nu pot veni cu un fic, nu? :D Ei uitati-ma si pe mine aici cu un fic, in colaborare cu andr33yta. Sper sa va placa.


The Love Game +18 [ Hentai/ Yuri]

Prolog

Ma simteam bine. Eram fericita. Tot ce aveam nevoie era langa mine. Eram iubita, in siguranta si protejata de parinti. Aveam tot ce iti putea dori cineva. Dragostea parinteasca ma invaluia treptat simtindu-ma ca si cum raiul era pe pamant. Dar trebuia sa ma gandesc sa toata fericirea asta era doar o fatada. Ca nu avea sa reziste. Am fost aruncata. Precum o hartie igienica. O folosesti. Terminit. O arunci. Asa este viata mea acum. Parasita de proprii mei parinti.
Simteam cum nu mai am rost in viata decat sa le-o sug si sa le fac poftele. Asta este viata mea? Curva? Catalogata de femeile din societata drept o femeie josnica fara pic de deminitate. Dar ce stiu ele despre demnitate cand nicioadata nu si-au murdarit mainile. Ele poarta manusi ce ar reprezenta alti oameni. Nu-si rezolva singure probleme ci pun pe alti. Eu pe langa ele am mintea ascutita. Singura mi-am rezolvat toate problemele. Aproape singura…
Prietenia? Ce este ea? Prietenia, morfologic este un substantiv dar care arata ceva care ar putea trece prin gheata. Foc. Apa. Pamant. Ceva ce nu poate fi distrus. Ceva ce te mentine sus. Acea este prietenia. Persoana apropriata sa-ti fie alaturi sa stie ce sa-ti spuna cand cerul a cazut asupra ta.
Credeam ca ,,printul” din basme nu exista. Ca totul este o poveste de adormit copii.
Ca niciodata nu vei gasi persoana care sa fie exact ca ,, printul “ din mintea ta. Totul doresti a fie perfect dar nu se v-a intampla nisicodata asta. Totul este imperfect. Crud. Dur. Nedrept.
Dar daca in viata ta apare o persoana? Cum poate sa te schimbe ea? Mult. O singura miscare si poti fi incatusata, libera, bucuroasa, trista. Da! Toate aceste lucruri le poate face o persoana. Una singura poate sa-ti schimbe radical viata. Din rea sa ti-o faca buna, sau mai buna. Totul depinde de aceea persoana pe care o astpeti. Persoana din basme,dar nu ,, printul” ci ceva mult mai bun, care vine si te salveaza de la moarte.
Dar aceea persoana care sa iti faca bine este undeva acolo in lume, dar ca in unele situati poate nu-si face aparitia, sau poate da. Persoana pe care o sa o consideri un inger pazitor, de care te vei indragosti si in cele din urma vei deveni geloasa pe ea. Geloasa ca sta cu altele, sau ca nu-si da seama ca dragostea ta este mult mai mult decat o noapte.
Devi dama lui de companie. Il insotesti mereu acolo unde are treaba, si unde iti spune ca trebuie sa mergi. Te imbraci cum doreste el, faci ce doreste el. Te lasi pe mana lui stiind ca este un inger si nu ar avea ca rau sa-ti faca, dar totul devine un razboi cand afli ceva ce te v-a face mai geloasa si mult mai atenta la tot ce se intampla in jur.
Cand afli ca cea mai buna prietena a ta este la fel de ,,absorbita” de ingerul tau pazitor. Ingerul nostru pazitor. Ce faci? Aici se duce o lupta mental cat si sufleteste. Simti cum ai vrea sa fi singura cu el pe pamantul acesta. Simti nevoie sa-I spui prietenei tale ca totul o sa fie bine sa ca nu esti suparata pe ea, cand defapt devi geloasa.
Trebuie sa imparti persoanele. Dragostea este mai arzatoare cu fiecare noapte petrecuta cu el. Cu prietena ta. Ce faci cand iti dai seama ca esti ca si moarta fara ei? Ca esti dependenta de ei. Ca si ei nu pot trai fara tine. Ce faci?


CAPITOLUL I:

,,Clientul sefului”

Emma Harrison:

Stau rezemata de suportul chiuvetei si privesc apa cum curge. Era asa de insipida, isolubila, incolora. Pur si simplu, pura! Da, pura. Puritate ce o are orice femeie, si o pierde cu persoana speciala. Cele mai norocoase dintre ele. Cele mai nenorocoase dintre ele si-o pierd cu aurolaci, betivi si chiar si cu tigani. Curve. Cel mai simplu cuvant care le descrie complet. Curve de 2 lei, care sunt batjocorite si lasate in intunerci de unde nu au sa mai iasa niciodata. Femei pierdute. Femei ce nu vor mai avea vreodata o viata intr-o societate. Societatea ne crede fara demnitate, fara pic de rusine. Da ce stiu ei despre demnitate. Noi cel macar muncim cu trupul pentru bani pentru a ne intretine. Ei ce fac? Pun alti oameni sa le rezolve problemele si munca iar ei stau frumos, comozi in canapele sau in pat cu femeiele in pantaloni lor. Ce simpla este viata pentru ei. De ar putea macar pentru cateva secunde sa fie si pentru mine. Si acele secunde ar fi nepretuite. Sa nu mai fi tratate ca o trafa de suburbi. Sa fiu trata ca o femeie, ca o doamna. Doamna, un cuvant maret. Cred ca pot fi numita o femeie la varsta de 18 ani. Sau poate nu. Dar doar experientele prin care am trecut, si greutatiile intampinate ma pot face o femeie in toata regula.
Imi ridic chipul si privesc fix in oglinda pierzandu-ma in propria reflexie. Aveam o varsta frageda 18, chiar inainte de maturitate, cum o numesc oameni. Imi privesc tinta chipul. Pielea mea avea o culoare mixta. Era o combinatie intre palid si bronzat. Piele pur si simplu…normala. Parul imi era ravasit pe umeri si fata. Culoarea lui satena imi punea in evidenta culoarea pielii dar ochii nu in nici un caz. Caprui. O culoare banala in combinatie cu saten. Daca ar putea fi adevarat acel proverb : ,, Ochii caprui fura inima oricui”, de ar putea fi asa. Dar nu se poate. Suntem in realitate nu in basemelle stravechi. Printi din povesti nu exista decat in mintea noastra. Astept acel prin sa vina sa traim pana la adanci batraneti dar niciodata nu se va intampla.
- Emm, misca-te seful este nervos, faci clientul sa astepte, spune repede prietena mea cea mai buna trecand pe la mine. Am privit atent corpul ei frumos conturat cu sani mari, eu avandu-I medii. Fundul ii era usor bombat si se putea observa foarte uso prin acea fusta mini neagra si lucioasa. Avea picioare de fotomodel, zvelte si subtiri. Parul ii era de culoare saten amestecat cu negru spre radacinile firului de par. Ochii ei verzi precum frunzele copaciilor ma priveau prin oglinda in timp ce isi dadea cu un strat subtire de ruj rosu pe buzele mari si apetisante. Semana cu mine, dar mult prea frumoasa. Pielea ii era palida in unele locuri putin mai bronzata. Ochii ei de culoare verde te faceau sa te pierzi in ei si sa nu mai sti nici macar pe ce planeta de aflii.
- Ti-a gasit seful si tie client? O intreb continunad sa-mi aranjez sutienul. Purtam o pereche de ciorapi plasa impreuna cu niste chiloti si sutienul toate de culoare neagra, pe cand Amelia era imbracata intr-o lenjerie rosie.
- Asa se pare, Prajitura, spune ea cu nosalanta aducandu-mi aminte cum imi spune seful.
- Atunci cred ca suntem ocupate la nopte, Frisca, ii raspund iesind din baie si tragand puternic din elixirul vieti.
Privesc atent holul si il observ pe sefu impreuna cu un baiat. Nu avea nici 17 ani, probabil un copil ce incerca sa vada cum e cu o curva. Desigur rad in sinea mea spunandu-mi ca tipul asta o sa fie mort la mine in brate. O sa-l duc pe culmile placeri incat nu o sa mai reziste. Asa se intampla cu toti pitici. Zambesc pervers si incerc sa par cat mai provocatoare, priviindu-l pe sefu cum ma dezbraca din priviri. Urasc javra asta. Toate fetele de aici il urasc. El ne-a luat puritatea si ne-a verificat sa vada daca suntem ,, marfa” buna. Ce ne testa? Mai mult ne viola fara pic de resentimente la tipele noastre. Intr-un fel este bine el ne-a luat puritate, deoarece daca o faceam cu un aurolac sigur era mai scarbos de atat.
Privesc cu atentie barbatul de langa clientul meu. Jake, capetenie al traficantilor de femei, mai precis curve. 24 de ani dar chiar daca varsta ii este tanara stie destule incat sa faca o afacere de pe urma noastra. Il privesc atent si observ ca era putin masiv. Era fumator si se putea observa doar cand tusea. Ochii ii erau de culoare verde, culoarea mea preferata. Pielea ii era palida, precum laptele. Mi se parea ciudat sa-l vad langa un client. Niciodata nu fusese langa unul, de ce ar fi acum.
- Buna seara, spun pe o voce senzuala, sau cel putin asa incercam sa par. Il vad pe baiat cu tresara la tinuta mea. He he, asta era putin baiete. Daca de pe acum ,,Jimmy” tau tresalta ce o sa faca in timpul actului?
- Prajiturica, el este fiul meu. Sper ca te vei ocupa bine de el nu? Intreba el privindu-ma adanc in ochi.
- Daca imi permiteti…
- Nu-ti permint, treci la munca ca deaia te platesc curvo! Tipa la mine scotand fumul pe gura exact in directia mea.
Tac. Nu aveam sa incerc mai mult nu aveam chef de o bataie din partea lui. Il privesc in ochi dupa care imi apuc clientul de brat si il trag dupa mine. Mergem pe coridor, si nici macar nu apucam sa dam coltul cand simt mana pustiului pe fundul meu mangaindu-l usor. Nu tresar, lucru ce il uimi observandu-l cum ma privea. Eram prea obsinuita cu astfel de lucruri. Deshis o usa pe care prezenta o placuta din aur, imitatie, pe care era infipt o initiala ,,P.” Camera mea in care ma ocupam de clienti. Patrund in camera si nici nu apuc bine sa ma introc ca il vad pe tipu ala cum sare deasupra mea aruncandu-ne pe ambii in pat.
Incepe sa-mi sarute pielea gatului muscand din cand in cand lasand o urma rozalie. Ei bine asta chiar ma infurie. Adica nici nu am intrat in camera ca si vor sex? Sunt imposibili. Ii trantesc o palma peste fata dupa care il dau jos de pe mine si ma ridic. Acesta se pune in fund si se uita la mine pervers. Ahh! Chiar nu-si dau seama ca asta a inceput sa ma cam plictiseasca. Observ muschi tipului in timp ce isi da jos camasa, si raman usor surpinsa. Bicepsii ii erau bine conturati la fel ca si abdomenul sau.
Imi revin din visare cand il aud ca-mi spune Prajiturica precum seful. Ma asez in poala lui si imi lipesc buzele de ale sale. Jocul incepe…..

Este cam lung dar am vrut sa am si primul capitol. App Frisca este defapt Amelia, pentru cei ce nu si-au dat seama.

Personajele:

Ema Harrison -> http://img26.imageshack.us/i/emmaharrison.png/
Amelia Taylor -> http://img35.imageshack.us/i/ameliataylor.png/
Jake Ray -> http://img135.imageshack.us/i/jakeray.png/[/font]
[center]

[Imagine: 253500largesing.jpg]

.: Blog :.[/center]

#2
Mda, in colaborare cu mn...
E foarte frumos capitolul si prologul deasemenea
Ai uitat sa precizezi k tu pov. din perspectiva Emei iar eu din perspectiva Ameliei...
Asteptam comm-uri...vorba mea, nu va zgarciti...
Kiss and hug!

#3
(01-07-2011, 01:06 PM)є๓ค™ A scris:
Uite ca sunt noua, dar asta nu inseamna ca nu pot veni cu un fic, nu? :D Ei uitati-ma si pe mine aici cu un fic, in colaborare cu andr33yta. Sper sa va placa.


The Love Game +18 [ Hentai/ Yuri]

Prolog

Ma simteam bine. Eram fericita. Tot ce aveam nevoie era langa mine. Eram iubita, in siguranta si protejata de parinti. Aveam tot ce iti(isi) putea dori cineva. Dragostea parinteasca ma invaluia treptat simtindu-ma ca si cum raiul era pe pamant,(virgula)dar trebuia sa ma gandesc sa toata fericirea asta era doar o fatada. Ca nu avea sa reziste. Am fost aruncata. Precum o hartie igienica. O folosesti. Terminit(cred ca voiai sa spui "o termini" sau ceva de genul). O arunci. Asa este viata mea acum. Parasita de proprii mei parinti. ( mi s-a parut ca ai facut propozitiile mult prea scurte,multe si scurte. Puteai pe unele sa le transformi, punandu-le intr-un singur enunt si suna mult mai bine. My opinion >.< )
Simteam cum nu mai am rost in viata decat sa le-o sug si sa le fac poftele. (cui?) Asta este viata mea? Curva? Catalogata de femeile din societata drept o femeie josnica fara pic de deminitate. Dar ce stiu ele despre demnitate cand nicioadata nu si-au murdarit mainile. Ele poarta manusi ce ar reprezenta alti oameni. Nu-si rezolva singure probleme (problemele) (virgula) ci pun pe alti(altii). Eu pe langa ele am mintea ascutita. Singura mi-am rezolvat toate problemele. Aproape singura…
Prietenia? Ce este ea? Prietenia, morfologic este un substantiv dar care arata ceva care ar putea trece prin gheata(nu prea mi-a placut cum suna. Acel "dar care" cred ca a fost problema :]] Adica, cum ai scris tu, parca ce apare dupa el e in antiteza cu "substantiv", desi nu au absolut nicio legatura.). Foc. Apa. Pamant. Ceva ce nu poate fi distrus. Ceva ce te mentine sus. Acea este prietenia. Persoana apropriata sa-ti fie alaturi sa stie ce sa-ti spuna cand cerul a cazut asupra ta.
Credeam ca ,,printul” din basme nu exista. Ca totul este o poveste de adormit copii.
Ca niciodata nu vei gasi persoana care sa fie exact ca ,, printul “ din mintea ta. Totul doresti a fie perfect (virgula) dar nu se v-a intampla nisicodata(niciodata) asta. Totul este imperfect. Crud. Dur. Nedrept.( la fel sunt cuvintele astea care le pui singure dupa punct. Cred ca era ok, daca nu ai mai fi folosit acest lucru de vreo trei-patru ori si inainte :]] )
Dar daca in viata ta apare o persoana? Cum poate sa te schimbe ea? Mult. O singura miscare si poti fi incatusata, libera, bucuroasa, trista. Da! Toate aceste lucruri le poate face o persoana. Una singura poate sa-ti schimbe radical viata. Din rea sa ti-o faca buna, sau mai buna. Totul depinde de aceea(acea) persoana pe care o astpeti(astepti). Persoana din basme,dar nu ,, printul” ci ceva mult mai bun, care vine si te salveaza de la moarte.
Dar aceea persoana care sa iti faca bine este undeva acolo in lume, dar ca in unele situati(situatii) poate nu-si face aparitia, sau poate da. Persoana pe care o sa o consideri un inger pazitor, de care te vei indragosti si in cele din urma vei deveni geloasa pe ea. Geloasa ca sta cu altele, sau ca nu-si da seama ca dragostea ta este mult mai mult decat o noapte.
Devi dama lui de companie. Il insotesti mereu acolo unde are treaba,(fara virgula) si unde iti spune ca trebuie sa mergi. Te imbraci cum doreste el, faci ce doreste el. Te lasi pe mana lui stiind ca este un inger si nu ar avea ca rau sa-ti faca, dar totul devine un razboi cand afli ceva ce te v-a(va) face mai geloasa si mult mai atenta la tot ce se intampla in jur.
Cand afli ca cea mai buna prietena a ta este la fel de ,,absorbita” de ingerul tau pazitor. Ingerul nostru pazitor. Ce faci? Aici se duce o lupta mental (virgula) cat si sufleteste. Simti cum ai vrea sa fi singura cu el pe pamantul acesta. Simti nevoie(nevoia) sa-i spui prietenei tale ca totul o sa fie bine sa ca nu esti suparata pe ea, cand defapt devii geloasa.
Trebuie sa imparti persoanele. Dragostea este mai arzatoare cu fiecare noapte petrecuta cu el. Cu prietena ta. Ce faci cand iti dai seama ca esti ca si moarta fara ei? Ca esti dependenta de ei. Ca si ei nu pot trai fara tine. Ce faci?

CAPITOLUL I:

,,Clientul sefului”

Stau rezemata de suportul chiuvetei si privesc apa cum curge. Era asa de insipida, isolubila(insolubila), incolora.( Hehe, eu stiu asta de la chimie :]] xD ) Pur si simplu, pura! Da, pura. Puritate ce o are orice femeie, si o pierde cu persoana speciala. Cele mai norocoase dintre ele. Cele mai nenorocoase dintre ele si-o pierd cu aurolaci, betivi si chiar si cu tigani. Curve. Cel mai simplu cuvant care le descrie complet. Curve de 2 lei( pe parcurs poti scrie cu litere, nu cu cifre ) care sunt batjocorite si lasate in intunerci de unde nu au sa mai iasa niciodata. Femei pierdute. Femei ce nu vor mai avea vreodata o viata intr-o societate. Societatea ne crede fara demnitate, fara pic de rusine. Da(dar) ce stiu ei despre demnitate.(aici cred ca trebuia pus semnul intrebarii, nu punct.) Noi cel macar ( cel macar?:]] cred ca voiai sa spui doar "macar" sau "cel putin") muncim cu trupul pentru bani pentru a ne intretine. Ei ce fac? Pun alti oameni sa le rezolve problemele si munca (virgula) iar ei stau frumos, comozi in canapele sau in pat cu femeiele in pantaloni lor. Ce simpla este viata pentru ei. De ar putea macar pentru cateva secunde sa fie si pentru mine. Si acele secunde ar fi nepretuite. Sa nu mai fi tratate(fiu tratata) ca o trafa(tarfa) de suburbi. Sa fiu trata ca o femeie, ca o doamna. Doamna, un cuvant maret. Cred ca pot fi numita o femeie la varsta de 18 ani(la fel si aici cu litere). Sau poate nu. Dar doar experientele prin care am trecut,(fara virgula) si greutatiile intampinate ma pot face o femeie in toata regula.
Imi ridic chipul si privesc fix in oglinda pierzandu-ma in propria reflexie. Aveam o varsta frageda 18(acel 18 nu prea isi avea rostul sau daca era, sa-l fi pus intre virgule "optsprezece ani"), chiar inainte de maturitate, cum o numesc oameni(oamenii). Imi privesc tinta chipul. Pielea mea avea o culoare mixta. Era o combinatie intre palid si bronzat. Piele pur si simplu…normala. Parul imi era ravasit pe umeri si fata. Culoarea lui satena imi punea in evidenta culoarea pielii dar ochii nu in nici un caz. Caprui. O culoare banala in combinatie cu saten. Daca ar putea fi adevarat acel proverb : ,, Ochii caprui fura inima oricui”, de ar putea fi asa. Dar nu se poate. Suntem in realitate nu in basemelle(basmele) stravechi. Printi din povesti nu exista decat in mintea noastra. Astept acel prin[/i](print) sa vina sa traim pana la adanci batraneti dar niciodata nu se va intampla.
- Emm, misca-te(virgula) seful este nervos, faci clientul sa astepte, spune repede prietena mea cea mai buna trecand pe la mine. Am privit atent corpul ei frumos conturat cu sani mari, eu avandu-I medii. Fundul ii era usor bombat si se putea observa foarte usor(aici e reptetie. Ai grija la repetitii.) prin acea fusta mini neagra si lucioasa. Avea picioare de fotomodel, zvelte si subtiri. Parul ii era de culoare saten amestecat cu negru spre radacinile firului de par. Ochii ei verzi precum frunzele copaciilor ma priveau prin oglinda in timp ce isi dadea cu un strat subtire de ruj rosu pe buzele mari si apetisante. Semana cu mine, dar mult prea frumoasa. Pielea ii era palida in unele locuri putin mai bronzata. Ochii ei de culoare verde te faceau sa te pierzi in ei si sa nu mai sti nici macar pe ce planeta de aflii.(te afli)
- Ti-a gasit seful si tie client? O intreb continunad (continuand)sa-mi aranjez sutienul. Purtam o pereche de ciorapi plasa impreuna cu niste chiloti si sutienul toate de culoare neagra, pe cand Amelia era imbracata intr-o lenjerie rosie.
- Asa se pare, Prajitura, spune ea cu nosalanta aducandu-mi aminte cum imi spune seful.
- Atunci cred ca suntem ocupate la nopte,(noapte) Frisca, ii raspund iesind din baie si tragand puternic din elixirul vieti.(vietii)
Privesc atent holul si il observ pe sefu impreuna cu un baiat. Nu avea nici 17 ani, probabil un copil ce incerca sa vada cum e cu o curva. Desigur (virgula) rad in sinea mea spunandu-mi ca tipul asta o sa fie mort la mine in brate. O sa-l duc pe culmile placeri(placerii) incat nu o sa mai reziste. Asa se intampla cu toti pitici. Zambesc pervers si incerc sa par cat mai provocatoare, priviindu-l pe sefu cum ma dezbraca din priviri. Urasc javra asta. Toate fetele de aici il urasc. El ne-a luat puritatea si ne-a verificat sa vada daca suntem ,, marfa” buna. Ce ne testa? Mai mult ne viola fara pic de resentimente la tipele noastre. Intr-un fel este bine el ne-a luat puritate, deoarece daca o faceam cu un aurolac sigur era mai scarbos de atat.
Privesc cu atentie barbatul de langa clientul meu. Jake, capetenie al traficantilor de femei, mai precis curve. 24 de ani dar chiar daca varsta ii este tanara stie destule incat sa faca o afacere de pe urma noastra. Il privesc atent si observ ca era putin masiv. Era fumator si se putea observa doar cand tusea. Ochii ii erau de culoare verde, culoarea mea preferata. Pielea ii era palida, precum laptele. Mi se parea ciudat sa-l vad langa un client. Niciodata nu fusese langa unul, de ce ar fi acum.
- Buna seara, spun pe o voce senzuala, sau cel putin asa incercam sa par. Il vad pe baiat cu tresara la tinuta mea. He he, asta era putin baiete. Daca de pe acum ,,Jimmy” tau tresalta ce o sa faca in timpul actului?
- Prajiturica, el este fiul meu. Sper ca te vei ocupa bine de el nu? Intreba el privindu-ma adanc in ochi.
- Daca imi permiteti…
- Nu-ti permint, treci la munca ca deaia te platesc curvo! Tipa la mine scotand fumul pe gura exact in directia mea.
Tac. Nu aveam sa incerc mai mult nu aveam chef de o bataie din partea lui. Il privesc in ochi dupa care imi apuc clientul de brat si il trag dupa mine. Mergem pe coridor, si nici macar nu apucam sa dam coltul cand simt mana pustiului pe fundul meu mangaindu-l usor. Nu tresar, lucru ce il uimi observandu-l cum ma privea. Eram prea obsinuita(obisnuita) cu astfel de lucruri. Deshis (deschid) o usa pe care prezenta o placuta din aur, imitatie, pe care era infipt o initiala ,,P.” Camera mea in care ma ocupam de clienti. Patrund in camera si nici nu apuc bine sa ma introc(intorc) ca il vad pe tipul ala cum sare deasupra mea aruncandu-ne pe ambii in pat. Incepe sa-mi sarute pielea gatului muscand din cand in cand lasand o urma rozalie. Ei bine asta chiar ma infurie. Adica nici nu am intrat in camera ca si vor sex? Sunt imposibili. Ii trantesc o palma peste fata dupa care il dau jos de pe mine si ma ridic. Acesta se pune in fund si se uita la mine pervers. Ahh! Chiar nu-si dau seama ca asta a inceput sa ma cam plictiseasca. Observ muschi(muschii) tipului in timp ce isi da jos camasa, si raman usor surpinsa. Bicepsii ii erau bine conturati la fel ca si abdomenul sau.
Imi revin din visare cand il aud ca-mi spune Prajiturica precum seful. Ma asez in poala lui si imi lipesc buzele de ale sale. Jocul incepe…..

Este cam lung dar am vrut sa am si primul capitol. La 3-5 comuri ori critica punem nextul :D

Well...am terminat de corectat capitolul :]] Dupa cum vezi, sunt foarte, foarte multe greseli de tastare/ortografie. Iti sugerez ca inainte sa postezi un capitol sa il citesti inca de doua ori, pentru a fi sigura ca nu apar greseli majore. Bineinteles, ca pot aparea greseli, dar nici atat de multe cum au fost in capitolul acesta. Sper sa iei in considerare sfatul, deoarece lucrarile vor avea un aspect mult mai placut astfel.
Mi-e chiar imi place primul capitol si sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla in continuare. Ai mai scris pana acum? Cu siguranta da, caci nu esti incepatoare, se vede acest lucru din modul in care descri, expresiile folosite, vocabularul etc. Te felicit pentru acest lucru si cu siguranta vei deveni mult mai buna pe parcurs.

De asemenea, sper ca nu te-au deranjat/suparat comentariile mele. Nu le-am scris cu rautate, deoarece nu am niciun motiv sa fac acest lucru .__. Chiar imi place povestea pana acum, ceva original si pe placul meu. Sunt doar cateva sfaturi care sa te ajute pe parcurs.
Eu una astept continuarea si vreau sa vad cum se descurca si colega ta :] Mult succes, spor la scris si sper sa duceti povestea pana la capat, deoarece I think it's nice ^_^.

Ps: Este cumva fic yaoi/yuri? Caci este pus la threadul cu Yaoi si Yuri, de asta intreb :]] Sunt doar curioasa, cuz imi place acest gen >.<

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Aww, e primul fic yuri pe care îl citesc, sincer, dar mi-a plăcut nespus. Ai avut cam multe greşeli tastare/ortografie şi ai o mică problemuţă cu virgulele, dar se rezolvă repede, cu puţină atenţie. Mi-a plăcut că ai scris atât de mult, eu de obicei nu am răbdare să scriu atât :]] Ce m-a deranjat cel mai tare a fost fontul, observ că ţie îţi place, dar e extrem de obositor pentru ochi. Fontul site-ului - Verdana - e extraordinar de plăcut şi de aerisit, îl poţi lasă aşa. Estetica ar fii fost mai bună dacă fontul era altul, altfel nu m-a deranjat. Descriere ai avut, dar ai putea să descrii mai mult ce simte şi sper din tot sufletul că Emm n-o să fie o curvă nenorocită - adică să înceapă să-i placă ce face -. Îmi place mult şi poza Emmei, chiar arată ok. Jack ăsta pare un nenorocit simpatic - yeah, sunt sadică/ciudată :]] -, dar îmi pare rău că nu i-am putut vedea fotografia (nicio problemă, ţi-o voi cere pe mess). Despre Frişcă nu mi-am putut forma încă o părere, în afara faptului că arată bine şi nu i-am putut vedea nici fotografia, însă din descrierea ta mi-am putut forma o mică imagine în minte. Cum am spus, chiar mi-a plăcut, sper să vii repede cu următorul capitol şii să nu te laşi descurajată. Btw, un sfat prietensc : renunţaţi la chestia aceea cu "după 3-5 commuri venim cu nextul" că sunt mulţi care citesc, dar pur şi simplu nu comentază, am păţit-o şi eu şi decât să aveţi comentarii pline de spam, mai bine să nu aveţi. :]]
Cam atât, aştept următorul capitol. Baftă în continuare amândurora ! >:D<

#5
Hei, ma bucur ca va place. ßéкi♡ nu ma deranjeaza critica ta, nici nu ma face sa ma descurajez, ba din contra. Am sa ascult toate parerile si am sa le i-au in considerare pentru ca vreau sa ma perfectionez, daca se poate.:D:))

Acest fic este Yuri si Hentai, nu are nici o scena cu Yaoi, scuze pentru cei carora le plac Yaoi. Aici nu vor fi prezente scene de genul asta.

App, nu sunt incepatoare, adica scriu de multa vreme ficuri. Am 14 in total cu asta 15 ;)). Si citesc foarte multe carti si ficuri, si cred ca acelea ma ajuta intr-o oarecare masura.

Spence >:D< ma bucur ca ai trecut si pe la ficul meu. Imi pare rau ca nu merg pozele, chiar nu stiu ce sa fac, nu merg. Poate incerc data viitoare.

Ma bucur ca va place. >:D<
[center]

[Imagine: 253500largesing.jpg]

.: Blog :.[/center]

#6
Buna!

Nu ma simt in stare sa las un comentariu kilometric, dar voi lasa indeajuns incat sa spun ca faci o treaba buna si sunt sigura ca si colega ta va face la fel. Inceputul pare promitator, mai ales ca e primul fic yuri pe care il citesc. Nu stiu ce mi-a venit sa ma apuc, de obicei citesc yaoi, dar asta nu inseamna ca nu pot citi si yuri ^^ Prologul mi-a placut, uneori credeam ca a fost rupt dintr-o carte... Singurul lucru ce m-a deranjat a fost fondul cu care l-ai scris, mi-a fost cam greu sa inteleg unele cuvinte -.-
In fine, sa trecem mai departe. Cred ca ficul asta e genul pe care imi place sa il citesc... Adica voiam de mult sa ma apuc de asa ceva de citit, dar nu prea am gasit. Se pare ca mi-ati citit gandurile ^^ Oricum imi place, chiar daca am mai observat cateva greseli de tastare, dar oricine le are :-j Imi place de Emma, dar comportamentul ei imi pare prea... nu stiu, insa nu imi pot forma o parere ampla despre ea. Poate pe parcurs. M-as bucura daca as reusi sa vad toate cele trei poze, dar din pacate nu merge decat una, oricum ai descris destul incat sa imi dau seama cum arata.
Cam atat am avut de spus... Si iata ca m-am intins destul xD Oricum bafta cu urmatorul capitol :*

#7
Si eu ce sa mai zic? deci vremea e cu prcipitatii si tocmai am vazut un film la TV. Gata cu gluma, m-ai rugat sa vin si uite ca am aparut. In egatura cu fic-ul, ai o multime de greseli de ortografie. La inceput ai scris "Am fost aruncata. Precum o hartie igienica. O folosesti..." de ce ai pus punct? aici trebuie virgula. (restul a comenat Beki). In legatura cu ideea, e interesanta si imi place ca ai facut in asa felin cat sa pricepem cat de cat despre ce e vorba chiar din primul capitol. Prologul a fost cam lung, iar capitolul scurt, trebuia sa fie invers, dar merge si asa.
Mai mult nu prea mai am ce comenta (defapt cred ca am dar mie lene) si sper ca nu te-a suparat com-ul meu.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#8
Ti am spus ca yuri+hentai and yaoi+hentai=febletea mea :)) Daca mai bagi si niste abuse,violence,drama ceva pe acolo m ai cucerit :)) Scz...>.> Asa s yo...Un pic cam dusa.In fine...Cum au spus tovarasele de mai sus ai destul de multe greseli de tastare,le am observat si eu dar asta nu ma deranjeaza in mod deosebit.Un lucru care mi a placut:ai pus poze pentru fiecare personaj.Atunci cand nu prea le descrii infatisarea si te axezi mai mult pe caracter e in regula.Trebuie sa ne formam si noi o oarecare idee despre cum arata personajele in cauza,asa i?^_^ Interesant pana acum.Presupun ca urmatorul capitol e din perspectiva celeilalte fete ?" Oricum...Bafta in continuare.Promit ca desi n o sa reusesc sa comentez fiecare capitol,le voi citi :p

Ja mata!:bye:
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#9
Yeah it's time for my comm:DEmm tot ce pot spune este ca imi place mult, mai ales ca este cu yuri=p~, da mai e si hentai. Noi suntem copii cu imaginatie:)) dar imaginatia ta e mare si tareb-). Jake, jake, jake baietii tot baietii raman, normal ca le sta gandul numai la prosti mai ales cei perversi^^ HeHe. Astept next-ul Emmu meu>:D<
Elz terminat.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#10
Well...Hello. Puffy is here.
Acum daca ma scuzi Emmz, am sa-ti comentez capitolul. And action! Nice chapther. I like it. Pai am observat eventuale greseli de tastare si da ar cam trebui sa ia grija.
Ideea chiar imi place. Bitch life. Imi plac chestile astea because i'm a perv. Btw, imi place cum am mai zis:)) cred ca te creierii. Titlul sa zicem ca se potriveste si imi place.
Acum sa zic si o parere despre personaje. Comportamenutul Emmei :-? Este grozav pana acum. I really love it. But...what happend with that pic? Este groaznica [fara suparare] You know I love you.But..i really hate that pic. Nu imi place nici expresia fetei. Din cate ai descriso tu ma asteptam la ceva mai mijto. Si pare mica cand defapt ea are 18 ani.
Da stiu stiu, sunt o ciudata dar imi place sa ma leg si de cele mai mici amanunte. Poza Ameliei nu se vede, si nici la Jake. Amelia mi se pare de treaba cat despre Jake... -.-" I HATE HIM!
Pai sa sti ac imi place si atat am avut de zis. Succes in continuare si veniti repede cu nextul. Sa ma anuntati va rog!
Bye!
[Imagine: tumblr_lo5abxicnP1qindnxo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.453 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.638 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Sex,Love and Rock'n Roll [Yuri,18+] Kolume 5 4.079 20-03-2011, 05:01 PM
Ultimul răspuns: Ymequa
  My sin- The love..+14 YURI fic(by Denissu) Erina Ozaki 23 13.312 01-03-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: neko_tamashi00
  Yuri, Yaoi, God damned Hentai All the Way [ +16 .. +18 ] History 1 2.484 08-01-2011, 10:10 PM
Ultimul răspuns: Vegito
  Anime-one`shots [yaoi/yuri/hentai] (16+) Aliss_anime 0 2.586 10-08-2010, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Love and rivalry [+16 / +18] [hentai] kristal_icequeen 7 4.968 25-12-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Love is a Game ( sasusaku) Mishelle 5 7.488 19-03-2009, 11:46 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Wild Love[+16] [hentai] Lye 138 89.230 21-07-2008, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Bambilici
  A Game About Love Little Star 4 4.168 03-07-2008, 06:36 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)