Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love and rivalry [+16 / +18] [hentai]

#1
Love and rivalry (hentai +16, +18)


Buna tuturor!Sunt noua si m-am gandit sa scriu un fic, primul meu fic:d Voi nara la persoana 1.Astept pareri, critici si sugesti, pentru ca omul invata din greseli.Sper sa va placa :X:D

Capitolul1.

Privesc pe geam,peisajul desprins ca din poveste.Apusul soarelui m-a fermecat din totdeauna.Mingea rosiatica de foc se stinge usor, usor, dand cerului o nuanta rosiatica.
Acest peisaj ma duce in lumea minunata a viselor, atipind pentru cateva clipe.Dar o bataie puternica la usa ma trezeste. In pragul usii isi face aparitia sora mea, fara sa mai astepte sa-i dau voie inautru.
- Ce faci? Parca trebuia sa te pregatesti, tu si cantecele tale idioate. Nu sta si privi ca idioata cerul pe sub ochelarii aia de baba, du-te mai repede si te imbraca ca sa imi iei dupaia hainele de la Merissa! tipa exasperata sora mea. E o fata frumoasa, pe dinafara, cat despre sufletul ei... e mai negru ca abisul. Statea in pragul usii pregatita sa ma pocneasca, imbracata ca o golanca, cu o rochie scurta, de un rosu tipator, avand un decolteu enorm, sanii ei fiind aproape goi. Spatele ei era gol, mandrindu-se cu "frumosul" ei tatuaj in forma de trandafir.
-Iti poti lua singura hainele nu sunt servitoarea ta, clar? ii spun eu lasand-o cu gura cascata. Inchid usa nevrand sa izbuncnesc un alt scandal. Dar, ma calca pe nervi, pentru ca totusi, de cand mama a murit se poarta cu mine, de parca as fi servitoarea ei, de acea m-am si "deghizat"....
Dar ca sa intelegeti mai bine sa va spun umpic despre mine... Numele meu e Rose Bell Merrison, fiica celebrului Hugo Albert Merrison, cel mai bogat om de afaceri din America.Am 18 ani, o inaltime medie si aparent forme cu care puteam inebuni pe oricine. Parul meu e lung, mai jos de fund de o culoare neobisnuita: un roz aprins si intens.Ochii sunt de culoare ciocolatii- rosiatici, incadrati de niste gene lungi si ondulate.Sunt o fire amunzata, imi place modestia si urasc oamenii fitosi si increzuti, ca sora mea. De ce am zis mai devreme "deghizat"? Ei bine, fata care tocmai a intrat in camera mea e sora mea geamana.Da de necrezut, dar suntem gemene, la chip suntem identice, dar la suflete suntem la polul opus...Intre noi a existat mereu o rivalitate. De ce?
Totul a inceput la nastere, cand tata din prima clipa a iubito numai pe Ashly, sora mea. Nu stiu de ce... dar in inima lui n-a fost loc decat pentru una si acea a fost Ashly. Ma durut, niciodata n-am stiut ce inseamna afectiune. Doar mama tinea la mine, dar a murit prea repede, doar dupa 6 ani de la nasterea noastra. Dupa moartea mamei totul s-a ruinat pentru mine. Tata se purta mereu rece cu mine si cu sora mea ca cu un ingeras,poate de acea se comporta cu restul lumii precum cu un gunoi...
Cred ca prin clasa a 7a m-am indragostit de un baiat, prima mea dragoste si atunci mi-a arat cat de invidioasa poate fi, furandu-mi prima iubire. De atunci am inceput sa imi sterg frumusetea. Cum? Am inceput sa port haine sumbre, largi pentru a nu-mi evidentia formele, imi prind parul lung si rebel intr-un coc fortat fara a-mi lasa pe chip nici o suvita. Numai cant niciodata in public, findca, ei bine glasul meu lin inebuneste pe oricine, lucru care o face pe Ashly sa moara de nervi.Am ajuns sa-mi pun niste ochelari imensi, rotunzi si hidosi, chiar daca n-am nevoie de asa ceva.
Fac totul pentru a nu mai arata ca sora mea, nu vreau sa "ii intunec frumusetea".Nimeni nu ma mai baga in seama, de la liceu, toti au ochi doar pentru sora mea, dar mi imi este bine asa, cel putin nu mai sufar. Nu vreau sa ajung ca ea... o fata usuratica care se culca cu toti baieti doar pentru a le face in ciuda celorlalte fete. Dar apoi le dadea tuturor baietilor papucii, fara pic de mila...
.N-as vrea niciodata sa ajung ca ea... poate sa aibe toti baietii din lume... eu ma multumesc traind in umbra, doar sunt obisnuita sa fiu tratata ca atare...
Privesc o poza de familie de pe biroul meu si amintiri imi navalesc in minte...in poza mama, o femeie frumoasa cu parul mov, cu reflectii rozalii si cu ochi albstri si limpezi, ca cerul de primavara statea si tinea de mana o fetita mica cu parul roz si scurt, cu ochi sfiosi,acea fiind eu, care tocmai fusesem certata aspru de catre tata. Langa mama, tata un barbat de varsta mijlocie, cu o statura impunatoare, cu parul castaniu si ochi ciocolatii o tinea in brate pe sora mea uitandu-se la ea cu blandete si afectiune...Cateva lacrimi cristaline mi se scurg pe obrajii catifelati.
Ma durea, caci, daca am uitat sa va spun, astazi e inmormantarea lui. Am aflat aceasta veste tragica acum 2 zile, cand avocatul lui ne-a spus ca a murit in calatoria lui de afaceri. Nu stiu daca pe sora mea o durea, dar pe mine, da.Chiar daca n-am primit niciodata de la tata un cuvant de afectiune sau dragoste, fusese totusi parintele meu, iar acum m-au lasat, singura cu sora mea tirana.
Off... nu suportam gandul ca am ramas singura,dar imi sterg repede lacrimile si ma indrept catre dulap, pentru a-mi lua hainele de doliu. Ca de obicei imi iau lucruri largi si de culori inchise:o bluza larga cu maneca clopot de culoare neagra, niste pantaloni simpli, lungi de stofa neagra si niste sandale simple, fara toc.Imi pun o vesta de catifea, iar parul mi-l prind in vesnicul coc strans la spate. Bineinteles nu uit nici ochelarii, care desi imi dadea dureri de cap, ii purtam tot timpu pentru a-mi obscura frumusetea.
Ies din camera si traversez tacut holul urias al vilei.Dar toate gandurile imi sunt intrerupte de niste gemete ciudate.
"Ce-i asta? Nu stiu sa mai fi ramas cineva acasa.. toti trebuiau sa fie la inmormantare" imi spun eu, urmarind gemetele, pana cand ajung in dreptul usii de la camera surorii mele. Usa e intredeschisa, iar imaginea din camera ma socheaza: peste sora mea complet dezbracata, statea un baitat,saten si el la fel de dezbracat care o penetra de la spate facand in interiorul ei miscari de dute vino.Baiatul ii masa sanii mari, care fusesera mariti prin operatii, sarutandu-i si muscandu-i sfarcurile. Sora mea gemea de placere, cateodata, scotand mici scancete
Plec dezgustata lasandu-i pe "porumbei" sa continue, traversand vila ingandurata. Stiam ca sora mea e o usurati care se culca cu toti baietii pe care ii vede, nu m-ar fi mirat s-o vad facand-o si cu fatele... doar nu mai avea inocenta inca de la 14 ani, avand de atunci fel de fel de aventuri...
Dar totusi... cum putea sa fie atat de neobrazata, chiar in ziua inmormantarii tatei... oare, ea nu se gandea decat la placerile ei? La suferinta celorlalti nu se gandea? La tata nu se gandea? Care o iubise atat de mult... ei nici nu-i pasa, nici nu-i pasa ca a murit, ca suntem singure? Bineinteles ca nu... ei ii pasa doar de bani si de mostenire... ooof.. din partea mea poate s-o ia pe toata...
Nici nu mai vreau sa dau ochii cu ea... sper sa isi faca aparitia la imormantare ca altfel o s-o ciufulesc eu cu mainile mele.... macar sa-si arate recunostinta fata de tata... sau daca nu pentru tata, poate pentru presa, care sa adunat ca turma in jurul casei, pentru ca "frumusetea" Merrison sa-si faca aparitia...

Sper sa va placa:D:D:D lectura placuta :o3:o3:o3
ja ne :*:*:*

#2
Deci avand in vedere ca Berry ti-a atrs atentia la tastare eu iti atrag atentia la altceva:1.fa sa dispara smile-ul ala din mijlocul chapter-ului
2.vezi nu mai folosi asa multe "..." nu da bine saraca fata ingrijorata odata,de doua ori sau sta sa se gandeasca la ceva,dar trebuie sa il folosesti mai rar .Daca vrei sa exprimi ingrijorarea fao prin cuvinte (fara suparare ,ok)
In rest mi-a placut actiunea,personajele si astept cu nerabdare urmatorul chapter

#3
Hello, am citit creatia ta, si... se vede ca este primul tau fic.
Nu sunt o scriitoare, dar vreau sa iti arat unele lucruri care m-au deranjat. Sooo, let's start:
in primul rand, nu se pun smilies intr-un fic,
in al doilea rand, de obicei cand descri o tinuta nu folosesti ":" ,
apoi, nu se scrie cumva Ashley?
Cateva greseli de tastare: ma durut - m-a durut
a iubito - a iubit-o.
In rest imi place ideea , vreau sa vad cum va evolua, asa ca te rog frumos sa nu te opresti aici. Fiecare idee noua e binevenita oriunde.Sper ca Rose sa-si arate adevarata frumusete cat de curand si sa aiba curajul de a o infrunta cum se cuvine pe sora ei.

Gambate!!!
:bye: :*:*:*
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#4
Heya!!!!I-a sa vedem noi ce-avem aici :-?.Deci,dupa cum spuneai si tu este primul fic creat.In regula,nu-i nicio problema insa vreau sa fi atenta la modul cum te exprimi.Fa-o mai elegant si nu uita timpul la care povestesti.Dupa ce ai terminat de scris reciteste tot si corecteaza-ti greselile.Asa va fi cel mai bine crede-ma.Acum sa ''ne legam'' putin si de partea literara a ficului ca pe cea tehnica am rezolvat-o .Ideea imi place la nebunie si crede-ma ca daca as putea as strange-o de gat pe nemernica aia de profitoare usuratica.Ma bucur ca Rose este exact opusul ei.Ai tu ceva in minte in legatura cu ficul asta si ceva imi spune ca va fi interesant.Mult succes in continuare si te rog sa mai scrii ca sunt tare curioasa.Arrivederci,Cezy te-a kiss!!!:*

#5
Deci..... un nou capitol, sper sa va placa si multumesc tuturor de comm:*

Capitolul2

Ies din casa destul de nervoasa, fara sa mai bag in seama turma de jurnalisti din fata casei.Mintea imi zbura doar la cea ce vazusem....
-Rose, esti bine? ma intreaba, prietena mea cea mai buna si singura. Ea este dadaca nostra de cand mama a murit, fiind mereu grijulia cu noi.E o fata tanara, de vreo 25 de ani, cu parul lung pana la solduri, negru ca abanosul.Ochii ei de un verde patrunzator ma privesc uimiti. E o fire blanda, calma si ne ajuta tot timpul pe mine si pe domnisoara"atitudine". E imbracata, decent in haine de doliu: o rochita pana la genunchi, de culoare neagra, cu pantofiori de lac ,negri si cu o vesta neagra. Avea parul lasat liber pe spate. ca de obicei.
-Nu... nu s-a intamplat nimic, Merissa... mint eu si simt cum obrajii mei iau o culoare rosie. Las capul in jos, pentru a nu vedea ca m-am rosit, fiindca nu prea stiam eu sa mint... poate ar trebui sa iau lectii de la sora mea, care e experta in asta...
Merissa ma priveste suspicioasa, dar ne continuam drumul spre cimitir in linste. Cimitirul era plin de oameni, bineiteles, nici o ruda, doar prieteni si oameni de afaceri de-ai tatei.In mijloc, un sicriu, mare, poleit probabil cu argint, acoperit de flori si cu o poza de-a tatei. Stau in spate privind si ascultand melancolica slujba si laudele aduse tatei.
"Daca nu apare nici la inmormantarea tatei o voi bate eu cu mana mea" gandeam eu furioasa, pentru ca se pare ca sora mea nu-si mai face aparitia. dar... sirul gandurilor mi-a fost intrerupt de exclamatiile celor din jur. Ma uit si eu spre locul de unde vin exclamatiile si ce vad: sora mea, imbracata intr-o camasa alba cu modele roz si cu un decolteu destul de mare, iar peste camasa avea o bluzita cu maneca lunga, maronie descheiat la toti nasturii. In picioare purta o pereche de cizme cu toc, pana la glezne de culoare maro.Fustita extrem de scurta de culoare roz, un roz sters avea modele maro si tot felu de fundite.Langa ea statea un baiat mai inalt, destul de chipes, cu parul negru si ochi albastri, care purta un costum albastru.
Era sa-mi pice fata cand am vazut-o."Asa vine ea imbracata? Ca si cand ar iesi la o intalnire! Si se pare ca iar a schimbat baiatul... ii schimba ca pe ciorapi.
-Scuza-ti intarzierea... vin de la o intalnire foarte importanta. zambi fals, sora mea.
"Ce mincinoasa!Adineuri era ocupata in dormitorul ei..." Cat tupeu avea.. imi venea s-o plesnesc.
Ceremonia trecu greu, nimeni nu plangea, nimeni nu scotea o vorba, doar Ashly "defila" prin fata fotografilor, facand publicitate. Totul se termina repede, iar peste o ora pe la sfarsitul inmormantarii in fata noastra isi facu aparitia un barbat: era de varsta mijlocie, cu o fata obosita, iar parul blond ii cadea putin peste ochii negri. Purta un costum albastru inchis, foarte cochet. Era avocatul tatei, domnul Albert Gonzales, sau Albert, asa cum ii spunea noi.
-Seniorita Rose, mi se adresa el mi. V a rog sa ma insotiti dumneavoastra si sora dumneavoastra in biroul raposatului Hugo pentru a discuta ceva legat de mostenire.
Iarasi era vorba despre avere...Mergeam, tarandu-mi picioarele lenes, dar sora mea se pare ca mergea foarte zvelta, cand venea vorba de mostenire.Era sigura ca tata ii lasase tot ei. Intram intr-o incapere mare, decorata in stil vechi cu parchet pe jos si cu un birou imens in mijlocul camerei. De o parte si de alta erau canapele de piele pe care stateau cativa oameni necunoscuti mie. In semineu ardeau cateva aschii, desi e luna iunie...
-Domnsoarele Ashley Vera Merrison si Rose Bell Merrison, va rog sa va asezati. ne pofti avocatul.Trebuie sa va informez asupra unei vesti nu tocmai placute pentru dumneavoastra...
Se pare ca tatal dumneavoastra plecase in calatoria acea de afaceri pentru ca firma lui falimenta, se spera sa recupereze tot. Dar din pacate s-a dus... si a pierdut totul...absolut tot... Imi pare rau sa va informez ca a-ti pirdut toata mostenire.. Tatal dumneavoastra era falid...
Vorbele astea m-au lasat cu gura cascata... stiam ca tatei nu-i merge bine in ultimul timp.. dar nici chiar asa si se pare ca sora mea facea criza...
-Cum?? Cum se poate asa ceva?! Tata e bogat! Cum sa piarda firma si lantul lui de magazine? Si vilele din U.S.A? Unde sunt toate? urla Ashly egsasperata la avocat.
-Domnisoara, va rog... calmati-va... Uita-ti documentul, uita-ti scrisoarea tatalui dumneavoastra in care isis cere scuze. Albert ne imana o scrisoare. Citesc cu voce tare randurile scrise de tatal meu, in care arata ca a ramas sarac:

"Draga mea fiica Ashley si Rose,

Imi cer scuze... dar acesta e adevarul: am ramas falid... nu va mai pot intretine.De acea prefer sa trec pe lumea cealalta.
Imi pare extrem de rau, acesta e adevarul, am pierdut totul si acum ma voi duce alaturi de mama voastra in cer...
Il rog pe Albert sa aibe grija de voi si de asemenea si pe Merissa, caci am incredere in ea.
Dupa cate stiti, noi nu avem rude... dar mi-am amintit ca am o sora geamana, undeva prin Romania...
Il rog pe Albert sa va trimita pe voi si pe Merissa, in Brasov, Bucuresti la sora mea,
Stiu ca e greu, dar draga mea Ashley intelege situatia.... te rog sa ma intelegi...

P.S. Te iubesc draga mea, fiica Ashley"



Aceste cuvinte ma dureau, pentru ca chiar si cand a murit mi-a aratat ca nu ma poate iubi... ma abtin cu greu sa nu plang. Dar surorii mele se pare ca nu-i pasa...
-Cum?? Eu sa plec intr-o tara minuscula, uitate de lume, in salbaticie?? Niciodata!
-Nu e in salbaticie, Ashly... spun eu pe un ton sarcastic
-Tu sa taci! Si vezi ca pe mine ma cheama Ashley! Si e numai vina ta! Tu , tata te-a urat! De aia a si murit!
-Domnisoara Vera. inerca Merissa s-o imbune, caci sora mea nu-i permitea nimanui sa-i spuna pe nume, dupa ea servitorii trebuiau sa i se adreseze politicos...
-Tu sa taci! N-ai dreptul sa-mi vorbesti servitoare! urla Ashly la Merissa. Inca un cuvant din gura ei si ma enervam la culme...Dar se pare ca sora mea nu se oprea aici:
-E numai vina ei ca tata a falimentat si ca ma trimite intr-o mlastina de la capatul lumii! Tu si mama, ati fost si sunteti doua proaste.
Asta umple paharul, nimeni nu se ia de mama. Fara sa-mi dau seama, o plesnesc peste obraz facand-o sa-si intoarca capul intr-o parte. Lovitura se auzi in toata camera, iar obrazul ei lua o culoare rosiatica.
-Sa nu te mai iei de mama niciodata! Vom merge unde a hotarat tata si gata! urlu eu la ea, lasandu-i pe toti cu gura cascata. Ies din camera nervoasa si ma indrept spre camera mea plangand.O uras, o uras din tot sufletul. De mine se putea lua si putea sa ma faca in toate felurile, dar de mama nicioadata...


Lectura placuta si sper sa nu va dezamagesc :*:*:*:X:-H

#6
Hello
So am citit si eu ficul...
Ideea e interesanta, nu neg asta, dar ai alte probleme...
Sa incep with the first chapter:
Nu stiu cum reusesti, insa tu odata vorbesti la trecut, odata la prezent si tot asa. Incearca totusi sa te bazezi pe un singur timp verbal...
Hmm sa zicem ca ai incercat sa descrii cat de cat acolo cu mingea rosiatica si chestiile alea, dar se putea si mai bine...
Descrii un pic un apus, apoi dintr-o data apare sorasa si dupa aia vorbesti de nu stiu ce "deghizare" de-a ei, dupa aia vorbesti de tatal ei, si opa... peste cateva secunde aflam ca acesta a murit si sorasa se culca cu nu stiu ce baiat sau barbat(nvm) si tot asa...
Sunt toate amestecate (rau de tot), nu mai intelege nimic persoana care citeste. Sincer eu am si uitat ce am citit, a trebuit sa mai recitesc ca sa pot lasa un coment...
Ai extrem de multe greseli de tastare, dar si de exprimare si ai fff foarte multe repetitii care sunt enervante. Dar sincer acum mi-e prea lene sa citesc tot capitolul inca odata ca sa ti le zic...
Ah si era sa uit... La sfarsit zice ca nu vrea sa o mai intalneasca si dupa aia ca spera ca va veni la inmormantare... Sunt cam opuse aceste ganduri nu crezi, adica nu se potriveste deloc... Personajul tau sufera de schimbari de personalitate? Odata vrea ceva odata isi schimba ideea...(nvm sa zicem ca asta o trecem cu vederea)


The second chapter:
Spre deosebire de Angel-Asakura eu una am observat greseli. Pff si inca cate...
"turma de jurnalisti"- nu puteai spune si tu multimea?
nostra-noastra(mai nou vrei sa scrii in alta limba ficul?)
grijulia- cred ca defapt era grijulie
25-douazeci si cinci(nu crezi totusi ca e cam prea tanara? Adica e dadaca lor de cand a murit mama lui Rose nu? Avea cumva sapte ani cand le-a devenit dadaca? Lol asta-i tare ea avea sapte ani si gemenele sase, mda dadaca tanara:ha:)
-puteai sa te chinui mai mult sa descri parul ei adica pare ca ai aruncat acolo cuvintele numai asa ca nu aveai ce face...
-in loc sa pui ":" puteai sa scri ca era imbracata decent, in haine de doliu, cu o bla bla ...
m-am rosit- m-am inrosit era mai corect
-stai asa sicriul era in mijlocul cimitirului? Nu am inteles, poate nu am citit eu bine nvm...
o voi bate eu cu mana mea- deci eu una cred, ca toti cei care citim avem totusi atata minte incat sa ne dam seama ca era vorba de ea. Era de ajuns si un simplu "o voi bate cu mana mea"
Descrierea vestiemtatiei lui Ashley e... nu stiu cum sa zic... penala cred, puteai si aici sa te straduiesti mai mult...
So sincer mie mi-e lene sa iti arat toate greselile, crede-ma is prea multe si ii deja tarziu...
Ca si in capitolul precedent si aici treci de la un timp la altul, te repeti de foarte multe ori si asa mai departe...
Iti dau un sfat: Inainte sa postezi mai sacrifica-ti si tu cateva minute din timpul pretios pe care il ai si reciteste ceea ce ai scris, nu de alta, dar cand vezi atatea greseli iti piere pofta de citit, adica si alte persoane au greseli, dar nici chiar in halul asta... Eu inteleg ca esti incepatoare, dar totusi straduieste-te si tu un pic mai mult.
Asa si acum sa critic si povestea, care e.... incurcata rau de tot.
So Ashley ma enerveaza rau de tot, nu pot sa o tai bucatele si sa o dau la rechini?(mda imaginatia mea...) Insa nici Rose nu e mai buna ca ea, aia ii proasta sau se preface? Adica stai asa eu una cred ca e, cum sa faca asa ceva, cand defapt ar avea toti baietii la picioare si ar putea face ce doreste, ea se "deghizeaza" doar ca sa aiba pace... Pfff deci daca e un singur lucru pe care nu il suport la unele persoane atunci ala e ca nu au personalitate si ca nu isi stiu apara drepturile... Pff deci ea se preface ca e urata si asa mai departe numai asa ca sa aiba liniste, dar oare ce i-ar fi atat de greu sa lupte with that B.i.t.c.h. si sa-i arate ca nu e nici ea o papusa de plastic...nvm
Tatal ei, hmm.... sa zicem ca-mi pare bine ca a murit. Bosorog imbecil sper sa-i placa privelistea de acolo unde a ajuns...
Pe mine una nu ma deranjeaza felul in care a vorbit Ashley despre Romania, ce sa-i faci asta e ...
Eu una insa nu am inteles cum e treaba... ele doua vin in Bucuresti sau in Brasov?
Deci chiar daca ficul asta e cam "un mare dezastru" sa zicem ca il voi citi, daca tu o sa incerci sa iti remediezi greselile(btw ar fi bine sa incepi prima data sa corectezi capitolele postate, nu cred ca multi au nervii mei ) iar dupa aia sa incerci sa nu mai grabesti actiunea(mie chiar mi se pare grabita, adica odata imi zici ceva dupa aia moare nu stiu cine, dupa aia se multa si tot asa... las-o mai moale si incearca sa descrii sentimentele fetei, tin sa te anunt ca daca ai hotarat ca o sa scrii la pers I trebuie sa descrii mai detaliat si ceea ce simte si ceea ce gandeste...)
Nvm nu o mai lungesc pentru ca eu una cred ca ai inteles ideea ...
Sa stii ca eu nu am vrut sa te jignesc sau ceva de genu, nu is o fata care sa critice foarte dur un fic, insa cand vad ca chiar e nevoie o fac...
Sa stii ca ficul tau ar putea avea un viitor minunat, insa asta depinde numai si numai de tine, eu una nu te oblig sa corectezi capitolele precedente si nici nu iti impun sa incerci sa ai mai multa grija cu greselile, insa daca tu chiar vrei sa faci ceva incearca sa-l faci calumea. Incearca sa faci in asa fel incat naratiunea, dialogul si descrierea sa se imbine armonios(cat de cat) si incearca sa scapi de repetitii(mda alea m-au enervat) si cred ca totul va fi bine. Depinde de vointa ta. Eu una voi citi, insa daca capitolul urmator va fi la fel sa sti ca o sa te critic la fel de dur.
So astept continuarea...
:bye:


Btw. chiar daca te deranjeaza sa stii ca nu voi sterge acest post... A si inca un lucru apreciez ca nu ai mai folosit smiley-uri:*
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#7
Ms mult pt. comm si mai ales tie Wildrose:*
Nu m-am suparat, din contra ma bucur ca vrei sa ma ajuti si o sa incerc sa imi corectez greselile...
O sa tin cont de sfaturile tale si sper ca va fi mai bun cap.3 o sa incerc sa evit repetitiile si chiar nu mai folosesc smiley-uri:))
Ms inca o data pt. sfaturi :*:*:* Si sper sa pun cat mai repede nextul...
Bye Bye :*
Si sper sa imi comentezi si celelalte capitole, nu ma supar pt. ca asa vad cum evoluez si unde am gresit :*
Arigato:*:X:-h

#8
Oke..ma bag si eu, de si imi e teama ca domnisoara Wildrose a scris cam tot ce se poate comenta XD.[ms]

Intr-un fel e incurcata actiunea O_O... mdamm, adica ai avut cateva ideii absurde >.<..si ma gandeam ca poate ai vrea cateva solutii XD Iata cateva :P
Greseli de ortografie face omu` cu caru`, deci tot ce pot sa-ti spun e... reciteste inainte de-a posta. Sau ar mai fii un sfat, reciteste dupa ce termini de scris, si nu sari sa-l postezi imediat, lasa-l o ora [in asa fel incat mintea ta sa fie odihnita] ia apoi inainte sa-l postezi RECITESTE-L.. absurd, insa o sa te miri cate greseli o sa gasesti asa XD.

Repetitiile
Ei bine... citeste fraza de cateva ori, uneori o sa-ti dai seama ca suna ciudat. Poti sa cauti in DEX online cuvinte cheie, asa scapi de cateva repetitii, si desigur de multe ori pui mai multa descriere, pt in DEX gasesti note explicative :D

Naratiunea si actiunea

Mie mi s-a parut putin grabita actiunea...adica nu stiu. Stiu ca e cam plictisitor pt un autor sa se lalaie ..insa nu e nici usor pt un cicitor sa sara de la o idee la alta. De ex am aflat intr-u singur capitol ca parintii fetelor sunt decedati [aleluia] si sora`sa ii o curva [tadam T^T] ..a si ca ea... e opusul lui sora`sa [wTF >/<]
Solutia ar fii sa te pui in locul nostru.

Stiu ca nu e usor, dar nici greu, insa fara munca nu se poate. Mult succes in continuare si astept urmatorul capitol.

Kiss ya ~_^
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Love Game + 18 [ Hentai/Yuri] .: Em :. 23 11.663 15-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Wild Love[+16] [hentai] Lye 138 88.431 21-07-2008, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Bambilici


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)