Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Totally Dominated [*YAOI*]

Ah, suberb capitolul ( ca toate dealtfel). Imi place ca minunatul Yuri nu si-a dat jos minunata zgarda pe care a primt-o de la minunatul Dante care purta un minunat costum Calvin Klein.
Paaaaaiiiiii....vrau actiune ( asta e sinonim cu vreau yaoi) soooo...adu repede nextul.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

Buna! Nu sunt genul caruia ii place sa lase comentarii deoarece nu prea stiu ce sa zic, dar imi place cum scrii foarte mult :X si am zis ca trebuie sa iti las coom.
Deci sa revenim la fic :X:X ooo este super si imi place foarte mult ca Yuri (il ador 4) are zgarda la gat...iar Dante :X a fost rau ca la dat afara din casa 20 dar...sper ca acum, ca s-au vazut sa se duca la el :X:X 4
Spor la scris in continuare!!!! kiss & hug
[Imagine: tumblr_l6o1grPbAk1qzysow.gif]
You're my obsession
My fetish,my religion
My confusion,my confession
The one I want tonight

[Imagine: chibi_1108.gif]

Gagik ma omori aici cu zilele...tot timpul te opresti unde e faza mai incitanta...:X
Imi pare rau de Yuri...nu ma asteptam ca despartirea (daca poate fi numita asa) de Dante sa il afecteze atat de mult, dar il intelegem...ca la ce barbat e Dante si eu m-as simtii la fel 21
Iar imi debiteaza mintea prostii, dar nu conteaza...
Faptul ca nu si-a dat zgarda inca jos e un semn bun...ma intreb ce va zice Dante in capitolul urmator...
Oricum...superb...alt cuvant mai bun nu gasesc la ora asta
Iti astept cu nerabdare nextul...poop si spor la scris

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Calvin Klein

Aproape ca vedeam un sarut intre Yuri si Takashi. 21 Poor boy that Takashi! Acum imi este putin simpatic si il vad pe Yuri ca un nesimtit. 21 Macar putea si el sa se comporte ca un amic. 22

And hello, Dante!
Vreau sa ii vad reactia. Adica sa vad cum se va comporta atunci cand Yuri va veni la masa lui sa ii ia comanda. Sunt chiar foarte curioasa. 4

Greseli de tastare (in fara de 'l'-ul ala) nu am vazut. Anyway, spor la scris! ^_^
[Imagine: LCGbvGa.png]

deci sincer esti geniala.saracul yuri vezi sa nu faca infart pe acolo la ce emotii are.sper ca capitolu urmator sa fie si ceva actiune yaoi.si daca nu e asta macar sa se impace cei doi iubiteii.orcum singuru cuvant care te descrie cel mai bine este geniala.bine hai ca vrem next si spor la treaba .vezi ca urmatoru capitol sa vina cat mai repede ca lesinam pe aici de curiozitate la ce o sa se intample......pa pa:bye:
[Imagine: chibi_5534.gif]
hairote juniper, chibi-ul lui
[Imagine: 267221.jpg]Chiar daca lume iti spune sa nu privesti in urma nu o sa ii asculti insemnand sa lasi un prieten in urma,NU-I ASA [Imagine: 316209.jpg]O sa fii intotdeauna ALATURI DE EL desi asta ar insemna sa te scufunzi in intuneric ALATURI DE EL.

OMG~~!!
Ficu'l asta,personajele astea,toata treaba asta ..pur si simplu minunat :chuu: *shy*
A-b-i-a astept nextuu :perv:
in next [cred eu] ca sunt 2 variante il legatura cu ce se va intampla :
1.Yuri se duce la masa lui Dante,serveste ..etc..si vrea sa vb cu acesta [dante]...care il va refuza.
2.Yuri se duce,serveste,iar Dante nu mai suporta ..il ia de mana,il duce la baie..si ... :perv:
~sau niciuna din variantele mentionate,si va fi si mai tareeee :X
so GAMBATE la scris ,si adu nextuuuuuuu' :stress:

ja ne! :bye: hug

Capitolul XXIV

Ramasesem incremenit la vederea lui Dante si nu reusisem sa imi revin decat atunci cand ii auzisem vocea amicului meu.
-Yuri, ce faci? intrebase el, privindu-ma ciudat.
Am tresarit si mi-am indreptat privirea spre saten.
-Takashi! Dante e aici! te rog, ia-i tu comanda... eu nu as putea...
-Cum? dar...
-Te rog, Takashi! Facem un mic schimb. Eu iau comanda de la o masa de a ta, iar tu de la Dante. Te rog!
-Bine, dar masa de la care trebuie sa iau eu comanda e chiar cea de langa Dante. Nu e acelasi lucru?
-Nu. Asa nu voi fi nevoit sa ii vorbesc sau sa il privesc in ochi.
Satenul oftase, apoi, desigur, imi acceptase rugamintea si plecase spre masa lui Dante care isi avea privirea aruncata pe domnul cu care venise.
Imediat am observat persoanele de la masa alaturata cercetand curiosi si nerabdatori sala, probabil pentru a gasi un chelner. La dracu! As fi sperat sa imi mai lase putin timp inainte sa trec pe langa Dante ca si cum nu l-as fi cunoscut. Pasii mei retinuti s-au indreptat catre acea masa. Inainte sa privesc pe unde mergeam, il urmarisem pe Takashi, luandu-le comanda lui Dante si acelui barbat. Terminase atat de repede incat eu nici macar nu ajunsesem langa masa cealalta.
-Cu ce va pot servi?
Intrebarea mea aproape soptita si ragusita le-a facut pe acele persoane sa inceapa a ma stresa cu intrebari idioate si ma puneau sa repet. Asa as fi injurat si le-as fi bagat meniul acela nenorocit pe gat... insa nu puteam sa ma las influentat de prezenta lui Dante. Daca mi-as fi ridicat putin privirea, as fi intalnit-o pe a lui, iar acest lucru ma agita. Stiam ca ma privea printre genele lui negre, pentru ca simteam asta. Insa si eu faceam exact acelasi lucru.
-Si un coktail de...
-Poftim? intrebasem eu pierdut, dupa care imi cerusem scuze pentru neatentia mea, scuturand usor din cap pentru a-mi reveni.
Dupa ce mi-a fost repetata comanda, m-am retras cat mai repede posibil.
Inima imi batea atat de iute, si nici macar nu vorbisem cu Dante... Ma intrebam daca nu cumva planuia sa imi vorbeasca dupa program, sau cand luam o pauza, asa cum facuse si in ziua in care venise la fostul meu loc de munca. De fapt, asta speram sa faca, insa timpul trecuse, pauza mea trecuse si ea, iar cand revenisem in sala, Dante disparuse. Nici macar eu nu puteam sa imi exprim dezamagirea cand am observat ca nu mai era, nici el, nici acel domn... Simtisem cum mi s-a strans pieptul, inchizand in mine o durere ce palpita incontinuu. Oare chiar asa avea sa fie?
La sfarsitul programului, iesisem impreuna cu Takashi din restaurant, asteptand taxiul comandat de el.
-Yuri... s-a intamplat ceva? pari atat de abatut si trist incat parca ai vrea sa plangi. Nu ai mai prea zambit nici cand serveai, spuse satenul, punandu-si mana pe umarul meu.
-Serios? Cred ca am uitat... ma simteam ca dracu, admisesem eu, coborandu-mi privirea.
Afara devenise intr-adevar frig... Toamna se racea, aducand odata cu plecarea ei, iarna. Uram iarna... Nu numai pentru ca era un frig polar, ninsoare din plin si multa agitatie, ci si pentru sarbatorile in familie... de care eu nu avusesem niciodata parte.
Expirasem aerul care se prefacuse in aburi. Da, era frig iar eu purtam doar o nenorocita de camasa, cea alba cu care plecasem de la Takashi. El avea si o geaca, una care parea ca ii tinea de clad. Eu doar nu bagasem de seama cat de frig ii era corpului meu, pentru ca mintea imi era aruncata intr-un loc numit "Dante".
-De ce nu te-ai dus sa vorbesti cu el?
Vocea lui Takashi care ma trezise din visare, m-a facut sa tresar usor si sa imi indrept privirea asupra lui.
-Eu? Credeam ca el ar trebui sa faca asta. Eu nu ma umilesc in fata nimanui...
Takashi a dat dezaprobator din cap, apoi zambi trist, ridicandu-si privirea spre cer.
-Esti prost, spuse el scurt, uimidu-ma cu remarca facuta. De ce ar veni el la tine, cand din cauza ta s-a ajuns la asta? Pana acum tot el a venit si a revenit. Eu zic ca e randul tau sa ii demonstrezi ceva.
-Imi pare rau, dar nu eu, replicasem intr-o maniera nepasatoare, varandu-mi mainile in buzunarele pantalonilor.
-Esti atat de incapatanat! Jur ca am sa te consider masochist pana la proba contrarie. Desteptule... te-am vazut dupa ce te-ai intors din mica ta pauza. Pareai nu numai dezamagit, ci efectiv, distrus... si indraznesti sa mi te prefaci ca ignori totul.
-Nu ignor... pur si simplu asta sunt eu, motivasem simplu, ridicand din umeri.
-Si jur ca nu stiu cum reusesti.
Chiar cand doream sa il intreb la ce se referea, taxiul sosise si se parcase chiar in fata noastra. Amandoi ne-am asezat pe bancheta din spate, si ramaseseram tacuti pana cand am ajuns la destinatie, l-am platit pe sofer, si am pasit in holul apartamentului sau.
-Ah, da, incepuse el, plictisit. Tatsuya a spus ca...
-Cine e Tatsuya? il intrerupsesem eu, inainte de a ma arunca pe canapeaua din living.
-Un coleg de al nostru, antisociabilule... Oricum, a zis ca Dante vine des pe la "Oiseau", daca nu foarte des... si mereu cei cu care vine, par a fi oameni importanti de afaceri.
-Poftim? vrei sa spui ca il voi vedea des pe acolo?
-Riscul meseriei, amice...
-Atunci imi voi da demisia ca sa nu mai existe niciun fel de risc.
-Ai innebunit?! Dupa ce ca te plateste mai bine decat orice restaurant din zona si ai obtinut postul facand nimic, vrei sa iti dai demisia pentru ca vine Dante acolo? Esti sigur ca tu esti Yuri Seki? intrebase satenul, apropiindu-se cu privirea lui de om socat.
-La un moment dat, pana si eu ma gandeam daca sunt eu, intelegi? si inca nu stiu raspunsul. Dar stiu ca daca il voi vedea in continuare... am sa o iau razna.
-Ei bine, atunci nu ai decat sa te obisnuiesti cu sentimentul, pentru ca te voi baga la taxe! Trebuie sa platim amandoi pentru ca nu e acelasi lucru pentru mine. Voi plati aproape dublu la unele facturi, deci daca vrei sa mai stai la mine, va trebui sa muncesti.
Injurasem printre dinti, insa el avea dreptate. Nu puteam profita de ospitalitatea sa si sa raman in casa lui ca animal de companie... chiar daca nu a fost foarte frumos modul in care a spus-o.
Si pana la urma nu ma puteam feri toata viata de Dante. Daca el voia sa vina in acel restaurant, nu avea decat! Chiar daca asta ar fi insemnat tortura psihica... si fizica! Ma intrebam cum aveau sa decurga alte zile in care Dante avea sa isi faca prezenta inaintea ochilor mei.
Insa zilele au trecut, la fel si saptamanile... lunile. Il vedeam acolo aproximativ o data la trei zile, impreuna cu diferiti barbati sau uneori femei. In nicio zi nu se intamplase nimic. Statea, vorbea si imi arunca priviri ascunse asa cum faceam si eu. Nici macar o data nu ii luasem comanda. Se intamplase de multe ori sa se aseze la o masa la care eu trebuia sa servesc, insa mereu rugasem pe altcineva sa se ocupe. Devenise la un moment dat atat de dificil pentru mine sa il stiu acolo si nici macar nu imi rostea vreun cuvant, desi probabil aceea era indatorirea mea.
-Takashi... vino putin cu mine, ii cerusem eu, prinzandu-l de brat.
-Stai, Yuri... mai am de luat comenzi! se panica satenul, incercand sa scape de stransoarea mea care il tragea spre holul ce ducea la toalete.
-Fa un semn unuia dintre baieti sa se ocupe. Te rog!
Nu privisem spre el ca sa vad daca facuse ceea ce i-am cerut sau nu, insa a tacut pana cand m-am oprit din mers.
-Nu mai pot, am spus eu incet, sprijinindu-ma de perete. Credeam ca imi va fi usor daca il ignor pe Dante, dar e atat de greu incat am impresia ca a demola un bloc cu propriile maini ar fi de zece ori mai usor, continuasem apoi, lasandu-mi capul pe spate pentru a-l sprijini de suprafata tare de beton.
-El e acolo, in sala. De ce naiba nu te duci sa ii vorbesti? Spune-i ce simti! ma indemnase satenul ridicand din umeri.
-Eu?! intrebasem stupefiat si in acelasi timp incruntat.
-Bunica din Alaska, idiotule! Normal! Mai vezi pe cineva care sa fi fost dat afara din casa lui Dante pentru propria-i prostie? Te astepti sa vina el la tine si sa te ceara inapoi pentru ca zis ceva prin care te-a facut sa intelegi o mare idiotenie pe care nu a clarificat-o? Ah stai, asta nu o va face el, pentru ca tu esti cel care trebuie sa o faca!
Vocea lui ironica ma iritase la culme si stransesem din dinti. Tot eu eram cel suparat.
-Nu mai vorbi cu mine de parca as fi idiot! Ma rastisem eu, fiind gata sa ii strang de gat la inca un mic impuls.
-Ei bine, esti unul! Iar eu ma intorc la lucru! Si tu, amice, continua cu autocompatimirea. Am o vaga impresie ca o meriti.
El se intoarse cu spatele la mine, spre a merge inapoi in sala, iar eu imi aveam mainile ridicate si pregatite pentru a-l strange de gat pana la sufocare! Facusem un pas, insa atunci satenul se indepartase, iar, venind din fata lui, pe langa el trecuse insusi Dante. M-a privit atunci cand ochii mei se marira uimiti, iar inima isi grabise ritmul. Imi indreptasem spatele, tusind usor.
Takashi avea dreptate... trebuia sa spun ceva! Insa nu puteam... cuvintele acelea nenorocite imi stateau in gat!
"Da-i drumul tampitule! Vorbeste! Nu poti inrautati situatia!" ma incurajasem eu, dupa care inghitisem in sec, incercand sa pronunt macar o silaba.
-Bu...Buna!
Se oprise din mers. Iar eu parca facusem stop cardiac. Abia expirasem aerul ce se mi adunase pieptul parca atat de mic in asteptarea raspunsului din partea sa.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


:X...Yuri te strang de gat daca nu-i dai drumul la gurita ta aia draguta...hai copile ce naiba: ziii Dante imi e dor de tine...sau Dante, stii sunt un idiot de prima clasa...sau hmmm nu ai vrea sa bem o cafea? sau orice ca fac eu aici cu capul in fata monitorului
Sunt de acord cu Takeshii...si autocompatimirea are o limita...
(si acum ma simt mult mai bine)
Revenind: mi-a placut la nebunie capitolul...bietul Yuri cred k a trecut prin Iad in ultimele luni, dar poate l-a meritat.
Ma bucur k a reusit sa zica macar un Buna amarat la sfarsit...
astept nextul gagik poop si spor la scris

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Deci dupa ce am fost un esec si eu am lasat coment pentru penultimul capitol a aparut si acesta si am dat edit anyway ... chiar spuneam inainte sa sterg postul te rog nu il face un ametit si jumatate daca ii va spune ceva lui Dante ..e cliseu dar ..uite ca nu mi-au fost ascultate dorintele ...pff..
Sa inteleg ca acum Dante o sa il trateze cu aceea superioritate si cu un pic de raceala si Yuri o sa se piarda in proproziti iar Dante o sa ii spuna ca are treaba? hmmmmmm...cliseu 21 dar oricum mi-a placut capitolul asta ^^ si penultimul de altfel 24
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

OMFG!! O.O
Cum sa se intample asa ceva? Well, eram sigura ca Yuri simte ceva pentru el, de fapt, simte ceva pentru Dante din momentul in care au facut-o prima data. Si iata ca acum a sosit momentul adevarului 19 It`s true! Yuri loves Dante? Spune-mi ca da! 108
Eu chiar sper asta, mai ales acum, cand Yuri indrazneste sa-i vorbeasca lui Dante, apropo de vorbit, este foarte dragut cand se rusineaza. 108 Eh, ce-am observat din vorbe :]]
Iza-chan, chiar ma intrebam cand o sa postezi si iata ca ai venit exact la timp! hug Sper sa nu intarzii nu urmatorul capitol. Succes, darling! pupic

P.S. I`m first! 19
Oh, nu!!! Nu sunt primaaaa.. Regret. Data viitoare22



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.079 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.674 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.706 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.630 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.729 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.285 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.051 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.821 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.837 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.714 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)