Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Totally Dominated [*YAOI*]

In sfarsit a reusit sa vorbeasca20
God, cat asteptam asta! :X
Esti uimitoare, stii cum sa faci omu` sa ramana in suspans!
Si Yuri e asa de idiot, vorba lu` Takashi21 Idiot de-a binelea.
Dar a reusit si prevad ceva incredibil de frumos 105
Esti uimitoare hug

Bafta la scris in continuare pupic
Si. te implor, adu-ne repede nextul te rog
<3
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

bunaa~!! hug
OMFG :no:
ce bine imi pare k a deschis in sfarsit gura aia*evil laugh* ,si sper ca va spune ceva bun,nu sa se prosteasca ca mor aici :stress: ,si sper ca Dante va "accepta" .... :perv:
well *shy*...anyway 21 abia astept nextul ,so GAMBATE la scris hug


ja ne~! :bye:

Hey fratioare iata-ma la 3 noaptea stand treaza numai ca sa-ti dau tie comm 43 21 Ce pot sa zic de ficul tau.....e Sooooper ca intodeauna praise Tu m-ai facut o fana infocata a yaoi-ului acum take responsability si posteaza odata continuarea te rog .
Numai la tine se poate sa citesti un capitol la 2 pagini din cauza invaziei de commuri 71 Of ce bine imi face o portie de yaoi in fiecare zii...yaoi marca yaoi queen 21 Abia astept sa vad ce se intampla cu Yuri 42 Sper sa avem parte si de scene infierbantate daca se poate .. 65
Apropos tu nu ai mai pus continuarea la oneshot-urile tale. grr Vreau sa vad ce se intampla cu Gackt chiar daca asta ar fii ultimul lucru pe care l-as mai citi 45

Te blestem sa te loveasca inspiratia cat mai des posibil te rog te rog
si Ja ne spor la scris pupicpupicpupic
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

Asa, deci in sfarsit ma simt destul de hotarata ca sa las un comentariu. Te citesc de mult timp, dar cum contul celalalt l-am pierdut, mi-a fost lene sa-mi fac altul. Dar trecem peste..
Haa, cata dreptate are Rin la partea cu un capitol la 2 pagini.. ^^' Asta e pentru ca scrii foarte bine. xD In orice caz, stii sa ne tii in suspans, si chiar sunt curioasa cum va fi discutia dintre cei doi. No, dar imi mai place ca nu grabesti actiunea, se deruleaza de la sine. xD Iar Yuri nu si-a dat zgarda jos incaa. ;3
Delicioase capitole, ce pot spune? Ganbatte! ^^
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

Mama ce harnica sunt! 21 si, geez fetelor, 9 ma simt hmmm... onorata -cred ca asta e cuvantul potrivit-, ba nu, al dracului de onorata ca unele din voi si-au facut cont pe zup sau ca a inceput sa va placa yaoiul din cauza mea 9
*hugs*

Capitolul XXV

Stateam parca lipit de podea, aproape nerespirand in asteptarea macar unui cuvant. Ochii lui erau fixati in ai mei, care incerau sa evite acea privire binecunoscuta de mine, ce reusea sa faca sa danseze inauntrul meu si ultima maruntaie. Dumnezeule... ma pierdusem din nou. Ochii mei fixau un punct de pe podea, undeva langa picioarele lui. Am tresarit la auzul vocii lui joase, atat de placute... De cand nu-mi mai vorbise... Mi se facuse dor.
-Buna, Yuri, rostise el pe un ton prietenos.
-Ce... ce iti mai face bratul? intrebasem repede, in lipsa altor idei de conversatie.
-Au trecut trei luni. Se vindeca, dar mai are nevoie de inca trei pentru a se vindeca de-a binelea.
Raspunsul lui atat de rapid si senin m-a indemnat sa imi ridic usor ochii pentru a-l privi. Buzele ii erau arcuite intr-un zambet usor care imi facuse trupul sa se cutremure. De ce zambea? De ce era asa prietenos? Era oare fericit? Nu mai avea nevoie de mine?
Acel gand ma inspaimantase ingrozitor.
Ochii lui au fixat pentru cateva clipe zgarda care inca se afla la gatul meu. Da, inca o aveam si nu as fi vrut sa o dau jos nici in ruptul capului!
A ras scurt, apoi se apropiase.
-Ti-a crescut parul, remarcase el, zambitor, intinzandu-si mana pentru a prinde intre degete cateva fire lungi de par ce imi ajungeau pana aproape de piept chiar si tinut in coada, asa cum imi ceruse patronul restaurantului.
Tresarisem usor, si trupul mi se incordase in incercarea de a zambi cu aceeasi usurinta ca el.
-Da... nu l-am mai tuns, raspunsesem eu, coborandu-mi din nou privirea spre podea.
-De ce? venise intrebarea lui scurta, care mi-ar fi dat sansa sa ii spun "Pentru ca stiu ca iti place parul meu", dar ma razgandisem brusc.
-Pentru ca nu... nu am avut timp.
Isi retrase mana si imi zambise din nou. Ce Dumnezeu ar fi trebuit sa fac? Se purta ca si cum totul era cat se poate de normal, cand sangele meu fierbea in vene.
-Tu ce mai faci? intreba el parca numai de dragul de a nu lasa conversatia sa se termine atat de brusc.
-Foarte bine... acum ca m-am mutat cu Takashi. Nu va trebui sa ma simt singur. "Si, tu ma crezi?" il intrebasem, doar in gand, insa. El imi e ca un frate, adaugasem repede, fiind disperat ca nu cumva sa creada altceva.
Isi mentinuse zambetul, apoi ma anuntase ca intra la baie si poate aveam sa vorbim altadata. Spusese "Poate"! Deci era posibilitatea sa nu mai vorbim deloc?
Simplul gand ma cutremurase. Am vrut sa il urmaresc in baie, insa patronul restaurantului se oprise in fata mea, cand iesi din salon.
-Seki! De ce tragi chiulul? Du-te in sala, ca oamenii te asteapta. Pauza ta e doar peste doua ore, spuse domnul slab, cu parul grizonat.
Injurasem printre dinti, apoi ma intorsesem in sala, fiind condus de catre el, ca sa fie sigur ca aveam sa imi fac treaba.
Imediat ce imi reluasem sarcinile, Dante reaparuse.
Purta un costum gri Christian Dior, avand sacoul neincheiat, si o camasa neagra descheiata doar la doi nasturi. La pantaloni avea o curea cu o catarama simpla, argintie, si sa fiu al dracului daca nu ii statea mai bine decat pe orice model de pe vreun podium.
Umerii lati, trupul puternic si frumos construit... imi atragea nu numai privirea... ci intreaga fiinta.
Am inspirat adanc, apoi revenisem la treaba, pe cat puteam de bine. Pentru ca aveam impresia ca picioarele aveau sa imi cedeze.
Voiam sa ii vorbesc. De data aceea trebuia! Insa trecuse o ora de cand eu munceam incontinuu, iar el se ridicase sa plece si imi arunca o privire inainte de a iesi afara din local.
Injurasem in gand faptul ca inca mai aveam multe ore de lucru, apoi imi indreptasem atentia care fusese pierduta inainte, spre cuplul ce trebuia sa repete comanda. Drace! Eram asa pierdut! Atat de necaracteristic mie...
In sfarsit, venise pauza mea unde puteam sa ma linistesc... privind peretii.
-Pauza de masa? intreba Takashi glumet, destinzandu-si trupul obosit.
-Pauza de urmarit muste ca bou'! replicasem eu iritat.
-In loc sa vorbesti cu Dante? Chiar... L-am vazut dupa ce a iesit, intalnindu-se cu un tip blond, afara din local, spuse el, reusind a imi faca ochii turbati sa se intoarca spre el.
-Poftim? Unul slab? intrebasem eu, incruntat.
-Da...
Nu il mai lasasem sa isi termine propozitia, caci am trecut pe langa el cu pasi mari, nervosi. Tot ce reusi sa imi mai spuna a fost ca orele de lucru nu se terminasera. Dracu sa le ia! Poate macar el s-ar fi descurcat mai bine decat mine.
Iesisem din local, privind in stanga si in dreapta dupa un taxi. Daca Dante credea ca avea sa ma inlocuiasca cu insecta aia blonda, se insela! Desi... poate trebuia sa ma gandesc la lucrul acesta inainte sa se ajunga in acel punct.
Am reusit sa opresc un taxi care nu era luat, si urcasem in el, spunand adresa brunetului. Eram indeajuns de agitat ca piciorul meu sa bata intr-una in podeaua masinii si sa privesc nervos pe geam la fiecare persoana ce trecea.
La un moment dat ma intrebam de ce eram asa. Doar eu eram cel care nu voia sa isi ceara scuze. Incercam sa ma consider nevinovat, dar tot Takashi avea dreptate. Ma autocompatimeam. Eram jalnic! De ce sa continui astfel?
Inainte sa realizez, taxiul oprise in fata casei lui Dante. Platisem, apoi ma indrepasem cu pasi repezi spre intrare. Nu am ciocanit la usa. De ce as fi facut-o? Am intrat, aproape trantind-o de perete si i-am strigat numele brunetului, care de fapt se afla doar la cativa metri distanta de mine.
Amutisem atunci cand am observat ca tipul blond avea vreo treizeci de ani, purta costum si avea ochelari. Isi strangeau mainile, ca si cum ar fi incheiat o afacere. Am realizat ca de fapt chiar despre asta era vorba doar dupa ce blondul, usor crispat la vederea mea, a spus:
-Imi pare bine sa fac afaceri cu dumneavoastra.
Rahat! M-am facut de ras. Nu neparat fata de ei, dar fata de mine. Ce ganduri stupide imi facusem!
-Si mie, raspunse Dante, dupa ce daduse drumul mainii acelui barbat, care trecuse pe langa mine, privindu-ma ciudat. Nici nu il invinuiam.
Ramasesem nemiscat cateva secunde pana ce iesise acel domn, si inghitisem cu greu atunci cand il vazusem de Dante ridicand din sprancene, asteptand sa vorbesc.
Prima data, as fi vrut sa zbor de acolo ca o racheta, insa ma razgandisem. Ce putea sa se intample rau? Inafara de o respingere de toata frumusetea... Rectific. Orgoliul meu putea fi ranit! Din nou mi se pusese in gand faptul ca ar fi trebuit sa o sterg de acolo cu prima ocazie. Inima imi batea atat de tare pentru ca incepusem sa ma simt al naibii de stanjenit si puteam pune pariu ca se observa asta perfect pe expresia chipului meu.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Doamne, Kaname, tu chiar ma omori cu zile, nopti si atmosfere nebune pe care le am! Imi vine sa zbier de fericire, sa dansez, sa fac multe, si in acelasi timp sa plang.
E DAnte ala?! >.> E DAnte ala care s-a dus in baie?! Goood, eu puneam stapanire pe Yuri si i-o trageam de fata cu toata lumea21
Mi-a crescut pulsu` cand am auzit de blond si m-am gandit la '' insecta '' 21 pe care vreau s-o vad cu un mare bat in dos 19 Cum l-au omorat pe gay-ul ala de Eduart21 [ Nu zic si cine ,ca ma omoara frantuzii21]
Omg OmG OMG!
Vreau continuarea, vreau sa vad, sa citesc, sa simt! Ah, s-a facut de ras21 C`est la vie, acum sper ca urmeaza ce-mi place mie 105 [ Impacarea,desi placerea mea cea maree yaoi-ul :X ]
Tu chiar esti Yaoi Queen! :X My Queen:X
Buuun, eu am zburat cum ar vrea Yuri sa zboare de la Dante acum, ca tre` sa imi iau haleala si sa ma delectez de cateva zeci de ori cu 2-ul si 12-le! :X
Stiai tu ca ficul asta e febletea mea si ai postat, d-asta am tot cautat eu! :X
Ahhhhh! mamico, te iubesc, Kaname! :X
Bafa la scrispupic Ma duc, am aberat destul!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Deci nu credeam ca am sa ma conectez asa de mult cu ficul tau.. care exclam este minunat, de vis.. deci ma simt ca a-si fi acolo.
Imi fierbe sangele .. Doamne deci inebunesc, daca eram in locul lui Yuri, ma jur ca saream pe Dante.. serios acum :X 21
Deci intr-un fel imi vine sa-l si omor cre.. dar mai mult sa-l imbratisez de ..dor. 21
Nu stiu cum dar in ultimele capitole, am fost conectata cu inima dar si cu sufletul in ficul tau, pur si simplu ma simteam prezenta in el si traiam impreuna cu Yuri sentimentele pe care le are fatza de Dante, care ma scoate din sarite.. imi vine sa-l violez . 24 [dar din iubire. 5]
Din nou un fic reusit.. ca deobicei sa sti.:X:X
Mi-a placut asa de mult asta, aproape ca exploda inima in mine de fericire, mai aveam putin si saream pe geam si strigam in sus asa : "A vorbit, a vorbit !!! Dante a vorbit cu Yuri.. Aleluia." Cred ca se mirau vecini pe aici de nebuniile mele. 21
Ravnesc nextul, curg balele.. *drols relly hard* deci sunt asa de curioasa. XD
Succes la next. -^^-

Neeeeextul ;3.
Au, tin sa-ti spun ca ai avut niste pasaje foarte cumva , mie mi-au placut mult. Imi mai place si ca te iei de detalii (parul lui Yuri, eu nu m-as fi gandit); face sa fie mai real ceea ce se intampla, dupa parerea mea. xD Ce-mi mai plac confuziile de genul ala.. ma fac sa vreau sa sar si peste randuri ca sa vad despre ce era vorba.. Btw, Dante de ce e asa de nepasator? Saracu Yuri a stat cu zgarda aia la gat atat de mult timp, iar din asta deducem ca tine la el, nu? 108
Doh, am sa ma opresc aici, comentariu asta nu e asa de inflorit, dar ma rog.. ;333333 Scrii bine, nu am de comentat la capitolul asta. ^ ^
Spor! pupic
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

Deci, chiar ma bucur, ba nu, sunt in culmea fericirii ca ai postat! hug
:]]
Asadar, Yuri chiar tine la Dante si poate ca-i mai mult decat acest cuvant, poate chiar il iubeste. Eu nu ma supar19 Nu credeam ca o sa se duca la Dante acasa, eh, mai ales daca el credea ca blondu` acela este nenorocitul de Aki. Ce-mi place : ))
Si din nou, curiozitatea creste din ce in ce mai mult.
Sunt de acord cu ceilalti cititori, tu chiar este regina yaoi`ului, iar acest fic este cel mai grozav19 Si sper sa nu te opresti din scris yaoi niciodata, crede-ma ca ai multi fani. Succes in continuare! pupic

aww, este superb capitolul asta hon 108
cel mai mult imi place prima parte, pana cand Dante ii raspunde la salut.. reflecta perfect sentimentele lui Yuri 108 saracutul, e asa pierdut in prezenta lui Dante; nici unul nu stie ce sa-i spuna celuilalt, desi ar fi atat de multe de spus 108 ahaha, si eu eram ferm convinsa ca blondul este "insecta"... si ce moment stanjenitor la final! Imi si imaginez cum se simte, dupa ce s-a agitat atat din cauza geloziei xD Sunt tare curioasa ce explicatii gaseste ptr Dante... well, oricare ar fi ele, astept impacarea cu nerabdare 5
Spor la scris nee hug



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.122 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.728 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.757 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.806 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.844 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.336 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.119 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.854 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.871 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.747 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)