Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Totally Dominated [*YAOI*]

Poi, sa stii ca daca nu dau comm-uri prea des, asta nu inseamna ca nu citesc. Dar, ceva mi s-a intamplat si mi-am zis sa las si un comm de data asta.

What's the matter with that Takashi?! Really!!
Adica, cine se crede?! Ii face cumva avansuri lui "gurita Dulcik" al meu?
Si Aki? El ce mai face? E bine?
Off... Si Dante.
Eu astept mult Nextu'. Numai sa nu faca vreo prostie Takashi ala, ca de nu...
Nu prea stiu cum sa te critic ca scriitoare. Stiu doar ca evoluezi cat mai mult cu fiecare capitol scris. Bafta multa si spor la compus povestioare, tot Yaoi, desigur, la fel de inscitante!
pupicpupic
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

Oh, my love, iarta-ma ca ajung asa tarziu 108
Adica dau com asa tarziu, ca am citit atunci cand l-ai pus 105
Aiaiaiaiaia! God, Yuri e amorezat de Dante 108 Si invers si Dante e rau!
De ce naiba l-a dat afara?!
Takashi e cam bagacios si daca nu vrea sa ii bag eu ceva mare in orificiul anal sa se tina departe de Yuri al lui Dante:-X
Shiro intre picioare, aah? Vreau si eu Dante intre picioare la Yuri 19 [ God, sunt depententa de ficul asta si de yaoi-ul dintre cei doi 8 ]
Chiar sunt extrem de curioasa cum are sa decurga actiunea in continuare, acum ca dulceata asta si-a dat seama de faptul ca ii e imposibil sa stea fara Dante 108
Spor la scris in continuare, geniule hug
pupic

P.S.: Te implor, nu ne face s asteptam prea mult te rog Gabytsswh love yaaa` ! hug
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Buna bye se pare ca am ajuns si eu (cam tarziu) 40 oricum, sa sti ca-mi place foarte mult povestea (fiecare personaj are o poveste de spus, propriile trairi)cand "dadaca" lui Dante :ha: a spus ceva de genul "acum cinci ani era altfel" (daaaaaa... cu siguranta era altfel...nu il intalnise inca pe Yuri :ha: )am realizat ca nu stiu mare lucru despre trecutul lui, fiecare personaj are ceva de spus si presimt ca Takashi are un rol important de jucat, bine, el de la inceput a jucat un rol important in relatia dintre cei doi...Yuri s-a oferit lui Dante doar ca sa-i scape pielea(mai mult sau mai putin...oricum nu avea cum sa scape) :pfiu:
Ce-mi place cand apare Aki in peisaj (sau doar numele lui...in diferite variante :001_rolleyes: )cata gelozie zace in Yuri, iar Dante practic se "hraneste" cu acest sentiment
Ma intreb cat o sa reziste (despartiti fiind)ar fi culmea daca Aki ar fi folosit din nou pe post de inlocuitor "ce m-as rade" daca iar prinde din nou in plina actiune (nu, probabil asta se intampla numai in telenovele) :s:
Spor in continuare la scris :bv:
P.S. Chiar daca nu am comentat la fiecare capitol nu inseamna ca nu-l citesc ajung mult prea tarziu, povestea vietii mele :?? ...au contraire, sunt prea fascinata(probabil absorbita)de actiune...eu cel putin citesc de cel putin trei ori fiecare capitol unde mai pui ca la fiecare replica stau si analizez modul in care personajul a spus-o si scena din bucatarie, cand a aparut Dante ma gandeam daca s-a tarat pana acolo, bine, sa presupunem doar ca e foarte rezistent, iar Yuri era absorbit total de ceea ce facea pentru ca nici macar nu l-a intrebat ce cauta acolo cu sarcasmul lui specific 21 cica asta a fost un "P.S." ;|pai cred ca e logic ca vreau next-ul (cine nu-l vrea?)
[Imagine: tumblr_llf1dfvyEZ1qg9bp2o1_500.gif]" Un mormânt îl satisface pe cel pentru care întreaga lume nu a fost de ajuns!"(referitor la bravura lui Alexandru Macedon)

vreauuuuuuuuuuuuuuuu next!!!!!!!! SI RAPID! DECI CUM POTI SA NE LASI ASA PUR SI SIMPLU SA ATARNAM IN SUSPANS!!!!!!!! Si au fost 2 next-uri rele20 de ce i-ai despartit de YURI SI dANTE20((((((... Pai macar acum Yuri stie ca ii place pe Dante... Sper ca la next sa nu se intample chestii nasoale ca in ultimele 2 capitule20((
Mahatma Gandhi said "When I despair, I remember that all through history the ways of truth and love have always won. There have been tyrants, and murderers, and for a time they can seem invincible, but in the end they always fall. Think of it--always."


Am aterizat si eu pe aici. Atunci cand au vorbit Yuri si Takashi nu prea am intelesprima data, dar am mai citit-o din nou si atunci am inteles. Ce l-a apucat pe Takashi? De ce se baga in viata lui Yuri? Fiecare facem ce vrem si stie fiecare de ce. Si eu cred ca Takashi are inceput de sentimente fata de Yuri. Am doar o singura intrebare. Yuri are douazei de ani?
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


Hasamy lost vampire
Oh oh raspund raspund eu - nu nu are douazeci de ani dar are nouasprezece ^^ poate takeshi e mai mare decat yuri cu un an so ^^ yeah ^^ oricum din cate imi amintesc eu la inceptu avea 19 ani a crescut mare si nu nea spui YQ ca si-a facut ziua ,well asta nu stiu 21
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

Scuzati-mi intarzierea, va rog ^^"
*hugs*

Capitolul XXIII

Am descoperit ca zilele pot trece extrem de greu atunci cand te gandesti mereu la cat de prost ai fost ca ai facut un lucru si cat de idiot esti, ca nu poti sau nu esti in stare sa o rezolvi. Trecusera o saptamana de cand ma aflam la Takashi, iar eu inca nu voiam sa ma intorc acasa. Incepuse sa imi fie teama de singuratate. Cand s-a instalat si sentimentul asta infect in mintea mea?
Imi parasisem locul de munca din acel local in care lucram inconjurat de persoane politice si afaceristi. Voiam ceva mai normal si bine platit. Cum Kitami disparuse, eu nu mai aveam sansa de a castiga aceeasi suma mare de bani pe care el mi-o oferea, insa aveam sa ma descurc. Trebuia.
Stateam asezat pe patul din camera pe care Takashi mi-a oferit-o pentru a dormi, cu spatele sprijinit de spatarul de lemn, si cu privirea aruncata undeva pe geamul deschis. Ochii mei nu urmareau ceva anume, ci pareau pierduti in intunericul de afara. Nu vedeam luna. Era acoperita de nori.
Mai duceam din cand in cand tigara la gura, tragand in piept fumul apoi il eliberam formand cerculete sau pur si simplu il lasam sa formeze nori albi, apoi sa dispara neobservati.
Asta faceam de trei zile, si nimic nu parea sa imi schimbe dispozitia. Doar Shiro cand mai venea din uneori la mine, mieunand pentru a fii mangaiat. Dar cred ca pana si el se plictisise de starea mea deplorabila.
Nu stiam exact de ce ma aflam in acea stare... Poate pentru ca nu mai puteam sa imi intretin apartamentul...? sau poate pentru ca nu eram in stare sa imi aranjez sentimentele ca un om normal pentru a putea fii in pace cu mine insumi. Oricum, probabil amandoua erau cauzele acelei decaderi.
-Yuri! Am o veste super! striga Takashi, intrand pe usa camerei mele ca un taifun, insa nereusind sa ma clinteasca din loc.
Am marait un fel de "Ce?" fara a-mi misca ochii sau pozitia capului, iar el se asezase pe pat langa mine, cu un zambet mare pe chip.
-Ti-am gasit un loc de munca la restaurantul "Oiseau". Nici nu e departe si platesc foarte bine. Ai zis ca asta cauti, nu?
Imediat imi intorsesem capul spre el.
-Dar tu de ce esti asa entuziasmat? intrebasem curios. Parea ciudat sa fie astfel doar pentru ca imi gasise mie un loc de munca.
-Pentru ca vom lucra amandoi acolo! Stii doar ca eu lucram doar pentru Kitami... Acum am nevoie si eu de bani. Cu cei de la restaurant va fi perfect. Nu sunt expert, dar ma voi descurca.
-Si de unde stii ca ma vor primi? Nu am fost la niciun interviu...
-Patronul imi e amic. I-am spus de tine ca ai lucrat de la saptesprezece ani pe post de chelner, ca ai experienta de doi ani, si a acceptat. Vezi ce pot face pentru tine? Spuse el energic, zambind inca entuziasmat.
Am oftat, apoi ii multumisem. Exact de acel lucru aveam nevoie. Un nou loc de munca pentru a putea duce o viata mai normala. Ma simteam atat de ciudat. Parca nu mai eram tot eu, Yuri cel care spiona, fura, fugea, si totusi era un fel de joaca. Totul incepuse a imi parea atat de serios...
Dupa ce amicul meu mi-a transmis ca aveam sa incep lucrul in ziua urmatoare, am oftat neajutorat. Parca as mai fi vrut sa ma relaxez putin, dar asta ar fi insemnat sa stau si sa fumez cate doua pachete de tigari pe zi...
Neavand alta alternativa, m-am aruncat sub plapuma, inchizandu-mi ochii obositi. Nu dormisem bine deloc in acele zile, insa trebuia sa fiu revigorat a doua zi pentru a-mi incepe lucrul.
Takashi ramasese langa mine, fara a scoate vreo vorba, iar Shiro aparuse imediat, sarind pe plapuma si ghemuindu-se pe ea.
Mana calda a satenului imi mangaia bland crestetul capului iar in acel moment ma gandeam la ce s-ar fi intamplat daca i-as fi acceptat avansurile... Oare l-as fi preferat pe el in locul lui Dante? Poate ar fi fost mai bine.
-Takashi, rostisem eu incet, deschizandu-mi ochii pentru a-l privi, asteptand un semn cum ca ma asculta, care venise imediat odata cu un zambet usor.
-Hm?
-Tu ce simti pentru mine? intrebasem eu direct, fara alte ezitari.
-Stii foarte bine ca te iubesc, raspunse el sincer, oprindu-si mana din miscare, pe mijlocul capului meu.
-Si atunci de ce nu ai facut nimic ca sa ma iei de la Dante?
A ras scurt, apoi si-a aplecat capul, lasandu-i barbia in piept, aratand oarecum trist.
-Ce sa fac? Orice ti-as fi zis, ai fi reactionat ca la o gluma si radeai, sau cand erai suparat ziceai ca iti fac scarba. Dar m-am obisnuit apoi cu ideea ca eu nu te voi avea, mai ales dupa ce a aparut Dante.
Mi-am inchis din nou ochii si am ras la fel de trist ca el.
-Mi se pare atat de ciudat ca te-am intrebat asta, dar simteam nevoia sa stiu, pentru ca ma gandeam ca poate daca as fi fost altfel...
-Stai putin, Yuri. Acum esti cam deprimat dupa toate cele intamplate. Nu de gandi la tampenii. Dar eu, ca sa fiu sincer, nu cred ca ti-as putea face fata. Esti doar cu un an mai mic decat mine, dar sa fiu al dracului daca as avea destula energie pentru tine. Te certi, esti incapatanat, nu stii ce vrei, nu iti spui sentimentele, te enervezi repede, m-ai pocni in cap zilnic... As innebuni langa tine.
A ras, apoi si eu am facut acelasi lucru, insa de indata ce m-am oprit, mi-am intors capul pe-o parte.
-Asa e, nu? Habar nu am cum a reusit Dante. Poate pentru ca e mai incapatanat decat mine.
-Posibil. Acum dormi... Maine ne vom trezi de dimineata.
M-a sarutat pe frunte, apoi a iesit din incapere, lasandu-ma pe mine din nou singur cu gandurile mele.

Dimineata ma trezise mieunatul lui Shiro, care devenea din ce in ce mai iritant pentru urechile mele. Inca as fi vrut sa dorm. Mi-am intors ochii pe jumatate deschisi spre usa, unde am vazut micul ghem de blana asteptand sa i se deschida pentru a merge sa manance. Am oftat si m-am ridicat lenes din pat, deschizand usa, pe care mai intai iesise Shiro, apoi eu.
M-am indreptat spre bucatarie, unde mirosul proaspat al cafelei mi-a intampinat simturile.
-Te-ai trezit! ce bine, spuse Takashi, care tocmai pusese o farfurie de mancare pe masa.
-Ce faci? Il intrebasem eu curios, in timp ce imi frecam ochiul drept cu podul palmei, apoi am cascat somnoros.
-Mi-am zis ca ar fi bine sa mancam ceva inainte sa plecam, si am facut si cafea, raspuse satenul. Du-te si spala-te, apoi poti sa vii sa mananci.
Am aprobat din cap, apoi ma indreptasem spre baie, unde am scapat de haine si intrasem in cabina de dus.
Apa calda imi spalase corpul si parca ma readuse la viata, alungand moleseala ce se adunase de sapte zile in mine.
De cum iesisem, imbracasem hainele pe care Takashi mi le-a adus din apartamentul meu: boxeri albi, o pereche de pantaloni negri si o camasa alba. Parul ud nu mi-l uscasem, ci doar l-am frecat bine cu prosopul, deoarece singur se usca destul de repede, asadar m-am indreptat inapoi spre bucatarie.
-De ce nu iti usuci parul? Afara e din e in ce mai frig. Nu mai e vara, si imediat trece si toamna, spuse Takashi, de indata ce ma vazuse.
-Lasa, mami. Nu ma voi imbolnavi, nu te ingrijora, replicasem eu de indata ce ii observasem grija.
Mancasem impreuna si ne-am baut cafeaua, apoi am luat un taxi pana la restaurant, pentru ca Takashi a insistat sa ajungem la destinatie iesind dintr-o masina, si nu coborand de pe o motocicleta. De parca ar fi fost vreo diferenta.
Ajunsi acolo, mi s-a facut cunostinta cu patronul, care parea al dracului de multumit ca are chelneri noi. Cum restaurantul era destul de pretentios, am fost nevoiti sa purtam o anumita imbracaminte pe care am primit-o de acolo: o camasa rosie impreuna cu pantaloni negri de stofa, si sa respectam unele reguli. Eu impreuna cu amicul meu am fost incantati de faptul ca aveam sa lucram impreuna si chiar ne apucasem de treaba dupa ce ne-am imbracat intr-o camera mica, ce semana foarte bine cu cea din localul in care lucram inainte.
Am reusit sa fumez o tigara inainte de a-mi incepe programul impreuna cu Takashi, iar cand restaurantul se deschise, eu eram deja pregatit, cu zambetul pe buze, asa cum era cerut de regula.
Nu ii cunoscusem inca pe ceilalti colegi, insa nici nu aveam chef de introduceri. Poate in alta zi.
Clienti nu au ezitat sa apara ca pe banda, iar noi trebuia sa fim politicosi, sa le zambim si sa le luam comenzile chiar daca am fi vrut sa injuram uneori printre dinti. Stiam ca unii oameni erau enervanti, dar cateodata intreceau masura! Veneau destui oameni din inalta societate, sau care se credeau de acolo si de fapt nu faceau parte din ea. Haine de blana artificiala, probabil la reducere, fular din blana de nurca, artificiala si ea. Ieftinituri de fapt, la fel ca detinatorii.
"Dante poarta mereu costume originale..." gandisem atunci cand ii privisem pe toti cei de la mese, dupa ce luasem comenzile a zeci de persoane, pe care le si servisem. Atunci puteam sa raman linistit langa perete, privindu-l pe Takashi si ceilalti cum umblau de colo-colo. Desigur, nu eram singurul care isi facuse treaba. Mai erau alti doi colegi langa mine, care povesteau intre ei. Dar nu aveam de gand sa ma bag in seama cu nimeni.
Cand imi indreptasem privirea spre usa restaurantului, pe acolo intrase un barbat in costum negru in varsta de aproximativ cincizeci de ani, cu barba lunga si capul chel, care era acoperit de o palarie, iar dansul era urmat de insusi Dante. Incremenisem.
Purta un costum Calvin Klein complet alb, din bumbac, cu jacheta desfacuta, si o camasa alba a carui nasturi incepeau doar de la mijlocul pieptului, scotandu-i in evidenta pectoralii puternici si netezi. Dupa cum spuneam: el era original.
Dumnezeule, arata atat de bine... imi era imposibil sa nu ma holbez deodada cu cei pe langa care el trecea. Instinctiv mi-am ridicat mana spre zgarda. Nu reusisem sa o dau jos nici pana atunci.
Cei doi s-au asezat la masa, iar privirea plictisita a lui Dante inconjurase dintr-o data sala. M-a vazut, insa trecuse peste mine, dupa care isi intorsese din nou capul in directia mea, surprins sa ma vada. Ramasese astfel o bucata buna de timp parca pentru a ma descifra, sau sa fie sigur ca eram eu cel la care se uita.
Inspirasem cu greu, apoi mi-am ferit agitat privirea. Eu trebuia sa fiu cel care servea la masa unde se asezase el, si simteam cum pulsul mi se accelera considerabil. Ce noroc ingrozitor puteam avea...
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Deci Yuri s-a hotarat sa lucreze cistit15 Well, e mai bine asa. Oricum, toata faza cu Kitami a durat prea mult si acum este ok ca el vrea sa se schimbe. Macar sa incerce... Mda... Si practic era imposibil sa nu-l intalneasca pe Dante, culmea! Tocmai in locul in care s-a angajat. Plus ca mai crede despre el ca este original:X
Parca se mai maturizeaza si pustiul15
Ah, deci chiar asteptam capitolul asta, adica inca o intalnire a celor doi si de data asta sper ca ne vei oferi ceva mai mult19 Te pup, scumpo, si-ti urez spor la lucru.
:bye:

Gata am promis ca am sa las si eu comm de acum in colo.
Chiar m-a uimit prezenta lui Dante acolo, la restaurant.. Mana destinului.. sau mai bine spus mana autoarei. 5
Ai facut o treaba foarte buna cu acest capiol, deci la inceput Yuri ma enerva ca statea si se holba la cer, la la nu stiu ce si tot asa. Bine ca la pus Takashi la treaba si bine ca ia gasit o slujba, aleluia.
Greseli desigr ca nu ai avut, eu una nu am mai stat dupa ele, insa ochii mei de vultur nu ma inseala niciodata sa stii. Deci cand spun ca nu ai, chiar nu ai. 21
Dante, Dante , Dante.. ce fermecator apari tu, mereu Original sunt de acord cu Yuri. In totalitate.. omul ala chiar ca are o mireasma ce simti de la o posta ce te ameteste.. 5
Uu deci acum chiar ca vreu sa stiu ce are sa se intample mai departe, ma intreb cum va reactiona Dante.. de fapt deja mi-am dat seama ca si el a fost socat sa-l vada pe Yuri acolo.
Lasa .. stai calma ingeras, scrie acolo ca eu nu te oblig sa vi cu nextul, ai tu destul timp, adunati ideeile ca sigur ai sa faci inca ceva super. pupic

ps: scuze de greselile din comm. 2

CE '' ghinion '' are Yuri si ce noroc am eu 19
Uh, iubita, a fost superb, de-a dreptul superb. Imi place la el ca se minte singur ca nu se gandeste la Dante, cand el doar la Dante se gandeste O.o
Ah, Shit, Dante! :X
In localul ala >.> Holbandu-se la el! :X
Dante... Yuri... Local... Dante Yuri in love! :X
Omg\:d/
U, girl, u are so cute, I love u:X
Abia astept continuarea! pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.045 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.642 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.670 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.584 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.661 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.238 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 112.977 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.790 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.824 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.702 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)