Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Obsession [+16] [yaoi]

Super super :X Un capitol divin. Nu ai greseli de scriere sau cel; putin nu am vazut eu ;x iar actiunea e :X:X:X Nice din partea lui Shin ca a plecat sa-l caute pe gerul ala cred ca baka ala mic care ar fi trebuit sa stie ca Shin il iubeste si sa nu plece de acasa pe ploaia asta 8 oricum de fiecare data cand citesc mi-l imaginez ca pe un anime. Dai viata personajelor si asta e ceva de apreciat pentru ca nu toti fac asta intr-un fic. Oricum ganbatte si astept cat mai repede nextul! Si daca nu apare in curand pun pe cineva anume sa te bantuie de acolo de unde e 65 you know 21 3

uu dragutz capitol :perv: ... of 2... Yuri vrea sa il uite pe Shin dar se pare ca nu poate 15... cum poti uita pe cineva pe care il iubesti?... si cat de socat a fost shin cand acesta ia rasp ca nu are nevoie de ajutorul lui o//o .. abia astept sa vad ce se intampla in urmatorul capitor :X...vreau sa vad discutia dintre ei doi 20 am devenit ff curioasa :yes:...ja ne :bye:

"in timp ce fulgele brazdau cerul" - in timp ce fulgerele brazdau cerul

"Daca ar fi fost dupa ea,era perfect daca nu mai aparea niciodata." - si daca ar fi dupa mine, as face-o sa dispara o data pentru totdeauna de pe fata pamantului 23
"-Prostutule...ai idee cat de tare m-ai speriat?De ce nu ai ramas acasa?
-De ce as fi ramas?Aveam nevoie sa fiu singur...sa ma gandesc la tot ce mi se intampla.Tu...ce cauti aici?
-Ce intrebare prosteasca.Am venit sa te caut.M-am speriat cand am auzit ca nu raspunzi la telefon.
-Nu ar fi trebuit...ma descurc si singur." - si aici Yuri ma cam seaca 20 De ce se comporta asa? 20 De ce nu incarca sa gaseasca o solutie alaturi de Shinsuke? 2
Uf...deabia astept urmatorul capitol! Gambate! pupic
:bye:

Ce dragut ca Shin a plecat pe o vreme asa de urata sa-l caute pe yuri. Se vede clar ca-l iubeste mult si ca nu vrea sa i se intample ceva. Dar de ce nu a disparut inca Integra? Imi vine sa o bat pe bune acum pentru ca nu-i lasa in pace pe shin si yuri grr si sa-si caute pe altcineva care e disponibis sa-i suporte toate mofturile. Mi-e mila de saracul yuri pentru ca se simte neiubit de persoana la care tine cel mai mult si nu vreau sa-l vad suferind. Sper sa se impace si sa fie iar impreuna, iar yuri sa nu mai sufere din vina nimanui
gambate la urmatoarele capitole bye
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

Yuri vs. Integra

Afara continua sa ploua.Picaturile erau atat de dese incat pareau ca formeaza o perdea de apa.In fata unui bloc,Yuri continua sa fie imbratisat de Shinsuke,caruia nu ii pasa ca este ud fleasca.Tot ce isi dorea era sa fie alaturi de persoana iubita.Nimic mai mult.De partea cealalta,satenul isi tinea genunchii stransi la piept.Simtea cum intreg trupul ii tremura din cauza frigului.Roscatul continua sa il sarute pe frunte,incercand sa isi foloseasca propriul trup ca si paravan impotriva ploii.Brusc,copilul l-a impins usor,ridicandu-se de pe treapta din piatra.
-Ce se intampla cu tine?De ce te comporti asa?
-Ma comport cat se poate de normal.Vreau...sa merg acasa.
Shin a aprobat din cap,apropiindu-se de el,cu gandul sa il imbratiseze.Insa ca si in urma cu cateva momente,Yuri l-a impins,reusind sa il lase fara replica.Se prefacea ca este dur si nu ii pasa.Insa tristetea i se citea in privire.Plangea,doar ca din cauza ploii abundente era greu sa iti dai seama de acest lucru.Nevrand sa ii faca vre-un rau,Shinsuke a decis sa ramana cativa pasi in spate.Il privea si nu intelegea ce se intampla.Ar fi trebuit sa isi dea seama ca Integra nu inseamna nimic in viata lui.Insa chiar si asa,probabil ca era destul de dur sa vezi persoana iubita alaturi de altcineva.
Dupa aproximativ douazeci de minute,cei doi au ajuns in apartamentul roscatului.Vazandu-si fratele,Sousuke l-a imbratisat,fara sa ii pese ca satenul este ud din cap pana-n picioare.Simtitnd frigul,roscatul si-a dat jos camasa,stergandu-si trupul cu un prosop alb.Nu dupa mult timp,alaturi de cei trei si-a facut aparitia blonda.
-In sfarsit ai aparut.Ai idee cat de multe probleme ai cauzat?Nu esti decat un pusti rafatat.
-Te-am intrebat eu ceva si nu mi-am dat seama?Replica Yuri pe un ton rece.
Ramasa fara replica,Integra a preferat sa ridice din spranceana.Shinsuke a apucat-o de brat,intrand cu ea in dormitor.A trantit-o pe pat,privind-o intr-un fel destul de ciudat.Blonda incerca sa isi acopere picioarele cu cearceaful alb,asezat pe suprafata moale.
-Nu mai incerca asa mult sa te invelesti.Stiu ce se ascunde sub camasa.Hai sa iti spun un lucru:ai face bine sa il lasi in pace,daca nu vrei sa ai de-a face cu mine.E clar sau trebuie sa repet?
-Il preferi pe el in locul meu?E baiat,pentru numele lui Dumnezeu.
Roscatul i-a aruncat o privire rece,parasind in cele din urma camera.Ramasa singura,adolescenta a dat cu palma in saltea,punandu-si mai apoi capul pe genunchi.Nu stia ce sa faca ca sa il elimine pe Yuri din drumul ei.Il iubea pe Shinsuke si nu avea de gand sa renunte asa repede la el.Doar nu l-a cautat atata timp doar ca sa plece din cauza unui pusti de saisprezece ani.
In living,satenul tinea strans in jurul sau,o patura,in timp ce ceaiul fierbinte reusea sa il incalzeasca.Langa geam,Sousuke continua sa il priveasca.Detesta sa isi vada fratele intr-o asemenea stare.Brusc,alaturi de ei a aparut Shin.Blondul l-a privit lung,dezaproband mai apoi discret din cap.
-Mai bine ramaneti aici in noaptea asta.Afara ploua cu galeata.
-Si unde va trebui sa dorm?In pat cu logodnica ta?Spune Yuri pe un ton rece
Shinsuke l-a privit,asezandu-se mai apoi pe fotoliu.Pentru prima oara,era lasat fara cuvinte.Daca stia ca Integra ii va cauza atatea probleme,probabil ca ar fi evitat orice legatura cu ea.Insa de unde avea sa stie ce se va intampla peste cativa ani?
-Poti sa mergi cu mine pana jos,ca sa luam ceva de mancare?Replica roscatul privindu-l pe blond.
-In regula.Spune acesta scurt.
Cei doi adolescenti s-au imbracat,parasind apartamentul.Ramas singur,satenul si-a acoperit chipul cu palmele,abtinandu-se sa nu planga.Simtea atata nevoie sa dea voie lacrimilor sa ii curga pe obraji.Insa nu a putut face asta deoarece usa dormitorulio s-a auzit.Blonda a intrat in living,asezandu-se pe fotoliu.
-Am o intrebare: De ce nu dispari din viata lui?Nu intelegi ca eu ii sunt logodnica?
-Am si eu o intrebare: De ce insisti sa stai aici daca sti ca intre tine si el nu va fi niciodata,nimic?Chiar nu ai inteles ca nu simte nimic pentru tine?Ii esti total indiferenta.
-Sa nu crezi asta.Aminteste-ti ca sunt fata si am un as in maneca.Replica adolescenta sigura pe ea.
-Aminteste-ti ca si eu am un as in maneca:eu sunt cel pe care il iubeste.Mai ai alte intrebari?
Dandu-si seama ca nu are cum sa castige in fata pustiului,tanara a decis sa se retraga in dormitorul ei.Credea ca ii va fi usor sa il raneasca pe saten folosind cuvintele,insa a constatat ca era foarte greu sa faca asta.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Nu ma asteptam sa fie Yuri atat de rece insa ma bucur ca reuseste s-o lase pe Integra fara cuvinte. Nu stiu de ce nu pleaca odata si sa-i lase in pace sau macar Shin sa o dea afara pe usa. Daca cumva se atinge de un singur fir de par din capul dragutului de Yuri o s-o las eu cheala. Vreau sa se impace mai repede pentru ca au trecut prin altele si mai grele pe langa o logotnica afurisita care nu se simte ca e in plus. So, astept continuarea sa aflu ce se intampla si scucces la scris :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

Sooper! Inca un capitol cat se poate de frumos! Yuri rece... uow... aici m`ai pierdut. Pun pariu ca Shin regreta ce tampenii a facut inainte sa`l intalneasca pe Yuri! Da` sa nu cumva sa`l ranesca Integra pe Yuri ca o nenorocesc! Tocmai incepeau sa fie sentimente reciproce, ca sa zic asa, intre cei doi.... Vezi ca ma sufoc daca nu postezi repede urmatorul capitol!


Ja Ne si Ganbate!
"None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." -Goethe
!btw! mi`am facut blog! KlutZoph0biA
[Imagine: EiriYukibanner.jpg]
[Imagine: Vampire_Knight_by_AestheticEnzeru.jpg]

Wow....misto capitol ! Mi-a placut cum i-a inchis Yuri gura lui Integra ! Se pare ca pustiul are stapanire de sine si este plin de replici inteligente ceea ce este foarte bine din punctul meu de vedere ! Integra este cam nemernica ! Mai bine si-ar vedea Dumnezeului de treaba ! Yuri are dreptate : Shin nu o va iubi niciodata pentru ca il iubeste pe el ! Macar micutul a inteles asta ! In fine , mi-a placut capitolul ! Abia astept sa va continuarea !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

Lupta incepe

Ramas singur,Yuri isi tinea genunchii stransi la piept.Ochii lui verzi priveau lung pe geam,in timp ce chipul ii era luminat de fulgerele ce brazdau cerul.Din cand in cand,se uita la usa camerei lui Shinsuke.Stia ca dincolo de aceasta,statea persoana ce ii umbrea fericirea.Se intreba ce a facut ca sa merite asta?De ce Integra a hotarat sa apara asa,dintr-o data?Acesta a oftat,intinzandu-si trupul infrigurat pe canapeaua moale.Cearceaful alb il acoperea,in timp ce isi afunda capul in perna mare si moale.Brusc,usa de la intrare s-a deschis,intrand cei doi baieti.Acesti si-au dat gecile jos,asezandu-le pe cuierul din dreptul usii.Vrand sa afle ce se intampla cu fratele lui,Sousuke a intrat in living,aprizand lumina.
-De ce ai facut asta?Stinge-o ca ma dor ochii!Striga satenul punandu-si cearcxeaful pe fata.
-Vroiam sa te intreb cum te mai simti.
-Spre surprinderea mea,sunt destul de bine.Stai linistit,o sa supravietuiesc.
Blondul il privea,dezaproband discret din cap.Isi cunostea fratiorul mai bine ca oricine si stia cat de mult sufera din pricina fetei care a aparut in viata roscatului.Il iubea atat de mult,incat era gata sa renunte la el,doar pentru a-l vedea fericit.
In dormitor,Integra statea intinsa pe pat,rasfoind agitata niste revista.Usa alba s-a deschis,facandu-si aparitia Shinsuke.Acesta si-a dat bluza jos,asezand-o pe un scaun.Isi stergea parul ud cu un prosop,incercand sa absoarba picaturile de apa ce si-au gasit adapost in parul lui.Adolescenta il privea,muscandu-si cu ardoare buza de jos.
-Arati mai bine ca in urma cu trei ani.
-Ai face bine sa iti ti complimentele pentru tine.Nu am nevoie sa ma admiri.
-Imi place sa aflu ca esti mult mai orgolios decat inainte.
Roscatul a ridicat din spranceana,parasind mai apoi dormitorul.Stia ca are lucruri mult mai bune de facut decat sa se contrazica cu o fata foarte rasfatata.
Ajungand in living,acesta a constatat ca Yuri privea lung pe geam.Parea pierdut.Vrand sa afle ce e cu el,s-a asezat pe canapea,punandu-i mana pe picior.Satenul a lasat ochii in jos,inghitind mai apoi in sec.
-Trebuie sa intelegi un lucru.Nu imi pasa daca Integra a venit de la capatul pamantului ca sa se casatoreasca cu mine.Nu voi face asta.Pentru ca eu te iubesc.
Pustiul a aprobat din cap,ridicandu-se mai apoi de pe suprafata moale.A parcurs holul lung,intrand in baie.Si-a sprijinit bratele pe chiuveta,privindu-se in oglinda.
-Ce dracu faci?Ai de gand sa renunti asa usor?Trezeste-te Yuri!Il iubesti pe Shinsuke!Nu o voi lasa pe nenorocita aia de Integra sa mi-l fure.Am indurat prea multe ca sa o las sa ma invinga.Isi spune acesta continuand sa isi priveasca propria reflectie.
Dupa ce si-a dat cu apa rece pe fata,a parasit incaperea,reintorcandu-se in living,unde era asteptat de cei trei.Adolescentul a zambit,luandu-l mai apoi in surprindere pe roscat cu un sarut.Acesta,placut impresionat,l-a apucat de spate,lipindu-i trupul de al sau.Sousuke si-a intors socat privirea.Se simtea ciudat sa vada doi baieti sarutandu-se.Insa cea care fierbea de nervi era Integra.Aceasta strangea din pumni,muscandu-si limba pana ce a simtit gustul sangelui.Dupa un minut,Yuri a rupt sarutul,acoperindu-si gura cu palma stanga.
-Imi cer scuze...cred ca m-a luat valu.
-Nu te-a luat.Un sarut e ceva foarte firesc intre doua persoane care se iubesc...cum se intampla in cazul nostru.
Nemaiputand rezista,blonda s-a ridicat de pe fotoliu,fugind in dormitorul roscatului.S-a trantit pe pat,strangand cu putere perna moale.Nu ii venea sa creada ce s-a intamplat.A avut impresia ca satenul nu este decat un pusti sensibil,care va renunta repede la batalie.Insa niciodata nu si-a imaginat ca ii va declara razboi,in acel mod.Oricum ar fi,nici ea nu avea de gand sa piarda.Fara sa isi dea seama,Shinsuke a devenit o prada.Insa la sfarsit,care dintre cei doi va castiga?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Capitolul a fost cam scurt si chiar m-a deranjat acest lucru. Poate ca ar fi bine daca ai face capitolele putin mai lungi pentru ca asa poti exprima mai bine ce se intampla si poti descrie sentimentele implicate. De cand astept sa se intample ceva interesant in fic, cand o sa inceapa "razboiul" dintre Integra si Yuri si ce planuri are fata asta? Cred ca ar fi mai bine sa treci la actiune si sa nu ne mai tii in suspans. Vreau sa vad cum Integra va pierde si va pleca cu coada intre picioare4. Astept sa pui nextu si jabye
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Am I your obsession? Rain 164 107.930 12-09-2012, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Deeh
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.312 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.933 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.518 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 70.045 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 100.487 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.061 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.711 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.066 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.023 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)