Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care cuplu este favoritul tau?
Rain si Eric
27.59%
24 27.59%
Eric si Julio
58.62%
51 58.62%
Rain si Leon
10.34%
9 10.34%
Leon si Julio
3.45%
3 3.45%
Total 87 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Am I your obsession?

Hey, uite ca am ajuns si la final! Speram ca v-a placut actiunea ficului si cum a decurs, evoluat ideea noastra. Ne-a placut enorm sa scriem, era mininat cand faceam capitolele chiar daca stateam amandoua si ne bateam capul la o anumita scena, idee sau propozitie. Au fost frumoase si momentele cand le scriam cu diacritice, dar cam lungi si plictisitoare acelea in care a trebuit sa le refacem pe toate, fara diacritice.*laughing*
Multumim mult ca ne-ati citit si comentat! Vrem sa credem ca o sa faceti la fel daca va urma si un alt fic in colaborare.
Lectura placuta!



Capitolul 27
(special)




Trecusera sase luni.


Eric si Julio faceau dragoste cu atata naturalete, atat de relaxat si de firesc. Emotiile pe care le impartaseau acum erau atata de puternice, incat aveau impresia ca fusesera luati de sus, de forta nebanuita a unui tsunami. Se indragostisera nebuneste unul de altul si niciunul dintre ei nu voia ca aceasta legura sa fie doar rezultatul atractei fizice. Ceea ce tocmai i se intamplase lui Eric fusese patimas si zguduitor, se simtea de parca se desprinsesera din valtoarea unei tornade. Roscatul incepuse sa se simta alaturi de Julio ca un adevarat cuplu, ca acelea cum numai in cartile de dragoste exista. Relatia lor a devenit oficiala din momentul in care au aparut impreuna in public, iar pentru Julio, Eric era o implinire sufleteasca deplina.
S-au bucurat amandoi la nunta Maei si, pana in prezent, profitau total de momentele petrecute unul cu celalalt.
Atractia dintre ei era ca un impuls electric. Nu isi puteau tine hainele pe ei, nu puteau sta departe de pat si nu erau in stare sa-si tina trupurile dezlipte unul de celalalt suficient de mult, astfel incat sa poata lua o cina normala.
Eric isi exteriorizase treptat sentimentele si chiar ii propusese lui Julio sa ii viziteze orasul natal, temperamentul vulcanic insa nu ii disparuse. Cand a stat sa analizeze bine de unde au inceput toate astea, Eric s-a dat imediat seama: Andrew, drogurile si tatal lui care il obligase sa faca studiile la scoala militara. Acum, daca l-ar fi intalnit pe acel Andrew, l-ar fi luat in brate de zeci de ori decat sa ii faca oualele omleta, pentru ca, datorita lui, si-a cunoscut dragostea.
Julio a continuat sa il surprinda cu cele mai frumoase lucruri, aratand latura sa romantica de fiecare data cand avea ocazia. Satenul se angajase, iar atunci cand venea vorba de afaceri, lasa sentimentele deoparte si dadea dovada de profesionalism. Chiar daca Eric isi petrecea uneori timpul singur, aveau grija sa recupereze cu profunzime toate momentele pierdute.


Priviti din afara, Rain si Leon, formau un cuplu foarte solid; mai existau insa si mici certuri pe motive banale. Se intamplase sa ajunga uneori sa stea despartiti cateva zile, dar asta nu facea decat sa intareasca relatia lor. Odata ce vedeau cat de dulce era impacarea, existau micile ganduri sa se mai certe din nou. Puteau descrie relatia lor ca una foarte complexa: aveau parte de multe rasete impreuna, compasiune din plin, se simteau bine unul cu celalalt, desi erau prezente si momente de liniste, tensiune si nervozitate.
Caracterul lui Rain se pastrase. Era acelasi tip timid, care capata imediat ce primea un compliment rosata in obraji, insa nu se ferea sa-si arate supararea atunci cand era cazul.
Timpul il aveau ocupat cu nopti incitante, dragoste si incredere. Leon a simtit din prima clipa in care l-a vazut pe blond nevoia de al proteja, dar asta nu avea sa se intample decat intr-un singur fel: trebuia sa-l faca al sau.
De doua luni plecasera intr-o calatorie in Elvetia, unde, mai tarziu, au decis sa se mute. Sentimentele ramasesera aceleasi de ambele parti. Facusera o intelegere si se hotarasera sa micsoreze numarul certurilor, moment in care si Leon ii confirmase blondului sincer ca il iubeste.
Rain inca mai pastra legatura cu vechiul sau prieten si partenerul acestuia si planuiau sa mearga undeva toti 4, sa se reintalneasca, sa povesteasca…


Cipriano se reintorsese la scoala militara, unde se ocupa cu instructia celor incepatori. Avea mari cunostinte in industria armelor si se pricepea bine sa le manuiasca.
Isi daduse seama ca gresise. Vazandu-l pe Julio cum se maturizeaza si ca tine cu adevarat la Eric, isi dadea seama ca, treptat, el ramasese in urma. De aceea i-a marturisit satenului tot ce facuse; cum il violase in repetate randuri pe roscat, crezandu-l jucaria lui personala.
Dupa tot timpul trecut trebuia sa se schimbe, asta insa nu se realizeaza in cateva luni. Iar acum, reintors la scoala militara, nu putea renunta la vechiile obiceiuri. Era acelasi tip fara constiinta, profitor si inebunit dupa sex, dar de aceasta data ascuns sub o noua masca.
Dragostea nu era pentru el, iar la o relatie stabila nici nu voia sa se gandeasca macar. Ii placea sa umble de la unu la altul, fara sa lase urme in spatele sau. O noapte de sex si era deajuns.
Dar, cand lucrurile pareau ca nu vor avea nicio intorsatura, a aparut ceva. Sala de antrenament era plina, iar unul din elevii lui cu parul roscat si drept, cu un caracter rebel, ii aducea aminte de cineva.
-Care este numele tau, pustiule?
-Eric.

Zambi la gandul ca istoria s-ar putea repeta. Dorea cu orice pret sa-l faca un expert in trasul la tinta.

Pentru fiecare dintre ei, scoala militara fusese un nou inceput.

Sfarsit

[Imagine: 35j9hll.png]
"If yaoi were a vodka And I were a duck I'd swim to the bottom And drink my way up.
But yaoi ain't a vodka And I ain't a duck, So give me some yaoi And shut the f**k up."

Bun... Nu cred am lasat pana acum nici un comentariu, dar am citit fiecare capitol si l-am adorat. Pe Cipriano si Leon i-am urat din prima clipa, nu stiu de ce, dar nici acum nu-mi plac.
Acesta e finalul, un final fericit, dar totusi trist. Trist pentru ca nu voi mai citit despre aventurile rebelelului de Eric, despre trairile lui si despre modul in care a reusit sa intalneasca dragostea in bratele lui Julio.
Ficul a fost minunat, iar voi ati transmis sentimentele personajelor in cel mai frumos mod cu putinta.
Este unul ditre ficurile mele preferate, si va ramane.
Bafta la noile proiecte, sper sa veniti cu ficuri noi, la fel de minunate. pupic

Terminat? No, No, No T.T
Eh ce pot sa spun? Va felicit pentru proiectul acesta pe care tocmai la-ti terminat si va astept cu nerabdare un alt fic in colaborare. Mmm, deci Eric si Julio pana la urma au ramas impreuna? Deci este un final fericit pentru mine si ei :3. Si totusi, nu cred c-o sa fie un final frumos pentru pustiul ala de care a dat Cipriano, Eric. Totusi, trebuie sa recunosc, ca am fost surprinsa cand a-ti spus aici, ca tipul asta enervant Cipriano i-a recunoscut lui Julio ca l-a violat pe Eric. A dat si el dovada de creier insfarsit si acum nu-l mai urasc asa de mult. Ma bucur de asemenea si pentru Rain si Leon. Bietul blond, el tinea si la Eric si tot nu pot sa uit partida dintre ei65. Oricum e bine ca tin legatura. Pai va mai felicit inca odata si va doresc succese! Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Uite ca s-a ajuns si aici, la finalul unui fic ce m-a impresionat cu adevarat si a reusit sa ma tina in suspans multa vreme. Vreau sa incep prin a felicita autoarele pentru o capodopera atat de reusita, iar acum o sa trec la actiunea ficului. Ma bucura enorm ca Eric si Julio sunt un cuplu atat de fericit, iar faptul ca Cipriano a recunoscut in sfarsit toate faptele sale da dovada ca intr-un fel a reusit sa se schimbe. Rain si Leon formeaza si ei un cuplu extraordinar si mutarea in Elvetia est eun lucru destul de neasteptat, dar desigur frumos. Ma bucura ca cei patru pastreaza legatura si sunt buni prieteni. Nu mai am ce se adaug pentru a spune cat de mult mi-a placut sa citesc aceasta poveste. Felicitari inca o data autoarelor si se pare ca la acest fic voi spune un ultim: Ja ne!
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Scuze ca n-am mai trecut pe aici... Imi pare sincer rau 2. Am citit capitolele ce mi-au mai ramas, si imi pare rau sa vad ca s-a sfarsit ficul, dar asta este, doar nu putea dura la nesfarsit, nu?!
Imi place cum a decurs totul, cum ati descris fiecare capitol si fiecare scena in parte, a fost absolut genial, intr-un cuvant. Relatia dintre Eric si Julio a ajuns intr-un final la stadiul de iubire, si nu doar atractie fizica, au ramas impreuna si au oficializat relatia.
Cipriano si-a mai revenit, probabil "i-a venit mintea la cap" si si-a dat seama intr-un sfarsit ca a gresit, ceea ce e bine desi cam tarziu... In rest nu stiu ce as mai putea spune, imi pare rau ca s-a terminat, unul din ficurile mele favorite...
Felicitari pentru tot si sper sa mai vad si alte creatii de genul, eventual sa ma si anuntati de ele.

>;d<.
[Imagine: 963134_o.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.129 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)