Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Totally Dominated [*YAOI*]

Felicitare pentru finisarea ficului...ca de obicei e tare romantic....as vrea sa mai fie ceva ca extra la elXD
in orice caz good luck cu o noua capodopere,dar stiu ca nici nuti trebuie luck ca sa o faci3
esti o yaoi scriitoare inascutaXD
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

Aww..Nu-mi vine sa cred ca asta a fost sfarsitul si ca nu s-a intamplat nimic intre Yuri si Takashi. (prea pretentioasa sunt si eu 71 ) Saracutul Takashi, ce nervos si gelos era atunci cand a aflat ca Yuri se muta la Dante 2
Povestea din acest capitol mi-a placut cel mai mult, cred ca a fost cea mai romantica parte din acest fic atunci cand au impodobit bradul :perv: Mi-am schimbat putin parerea, sunt un cuplu frumos 159 Sper ca Dante sa tina bine de el, ca daca nu ... vede el !
So.. ficul a fost foarte frumos, au meritat asteptarile capitolelor noi ^^ Bafta la celelalte, sweety hug

20 20 20 20 20

Plang.. plang de fericire ca nu de altceva.
Ultimul capitol a fost frumos, sarbatorile le-au dat oportunitatea sa-si descopere mai bine sentimentele ce le purtau unul pentru celalalt.
Te felicit si sunt sigura ca toti fac asta, am putut asista cu inima la aceasta poveste foarte interesanta si foarte frumoasa.
Nu a fost vreun capitol pe care sa nu-l citesc si toate mi-au placut la nebunie. :X:X

Inceputul cat si finalul au fost splendide, minunate si incitante.
Nu ma mai satur de ideile tale frumoase.
Prin urmare, mi-a placut acest fic. :X:X
Tot mi-a placut, fiecare lucru in parte pe care l-ai povestit,l-ai descris eu am stat si am citit cu inima in dinti. A fost magnific. smile

Oh, my!

Tot pe Dante il plac. 21 Chiar daca l-ai facut ceva mai gentle decat pana acum. ^^
Ce as putea sa spun? Finalul este dragut, potrivit pentru poveste. Nu ma pot abtine sa nu spun ca mi se pare ca in acest capitol totul s-a intamplat cam repede... >_<

Anyway, ideea ficului este draguta si mi-a facut placere sa o citesc. smile Spor la noile proiecte!
[Imagine: LCGbvGa.png]

nu se poate s`a terminat20
off, sunt atat de scumpi, nu ma mai pot satura:X:X
cine o sa ma mai amuze pe mine2, cu compotamentul lor atat de "matur"?20

a fost totul perfect nici cuvinte nu mai am ,le`am pierdut, ajutati`ma sa le gasesc21, deci faina ideea cu bradul si astea:X
o adevarata familie, le mai trebuie un copil sau doi si s`a terminat21

nu am ce sa zic decat ca chiar esti THE YAOI QUEEN!:XX

felicitarile mele sincere:X:XX:pupic
Las cadavrele trecutului in spate, imi croiesc drum spre viitor,ma arunc intr-o mare inspumegata,fac o baie insangerata. Renasc cu aripi rosi si gravate cu mii de dorinte neimplinite,care sa ma duca in iadul meu,numit viata


tot ce ramane in final sunt lacrimi, durere, cioburi de sperante si multa ura, aceasta ne defineste fiinta animalica, parsiva si atat de frivola22, suntem ceea ce vorbim si facem, nu ce aspiram sa fim

as late as usual... asta este ficul care m-a facut fericita in zilele lungi de scoala sau in orele plictisitoare, pentru ca tu scrii atat de captivant si pentru ca poveste a fost foarte frumoasa si pentru ca mereu mi-a placut de Yuri
Apreciez sincer calitatea ficurilor tale, care ma aduc intr-o stare de extaz si imi provoaca toate simturile si mai ales imaginatia, povestile tale sunt mereu un stimul pentru imaginatie si minte, imi place ca pe zi ce trece( cu fiecare fic citit) devi mai buna si mai priceputa in arta scrisului care te descrie atat de bine ca fiind una din cele mai placute scriitoare
Ei bine ma asteptam la ultimele capitole avand in vedere cum s-a purtat Yuri e tot parcursul ficului ceva imi spunea ca cineva trebuia sa-i fure si sa-i domine inima acestui "Toma Necredinciosul" care nu prea avea un scop anume in viata si nu prea stia cum sta treaba cu dragostea pana cand nu l-a dominat si chiar imblanzit acest sentiment, ii prezint eternele mele respecte lui Dante care dupa mine denota parte psihologica din tine, si imi place ca Dante la ramane o enigma a acestui fic pentru ca nu aflam prea multe despre el, ai construit foarte bine acest personaj care este un reper de eleganta din text, eleganta si o nota de atractie care fascineaza...
Ma asteptam la mai multa implicare din partea lui Takashi, parca a fost prea fada prezenta lui si ar fi putut creea mai multe conflicte sau mai multa actiune in jurul lui...
In final iti spun sincer ca astept sa-ti vad si urmatorul fic si sper ca urmatorul sa fie si mai spectaculos si vreau ceva nou vreau ceva nou cu context din trecut vreau sa vad ce-ti poate mintea intr-un fic care are loc in `80 sau ceva de genul ori in anglia veche ori in japonia ia puneti putin imagintia aia fabuloasa in miscare si vezi ce surpriza imi pregatesti, sunt sigura ca va iesi ceva incredibil....
Dar pana atunci te pwp dulce si multumesc pentru ca esti atata de minunatapupicpupicpupic
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

Sunt dezamagita de mine, ca nu mi-am facut timp sa citesc ultimul capitol mai devreme, dar totusi..

Nu am absolut nimic de comentat despre ficul tau! Pe bune, nici daca as fi vrut sa analizez cantitatile in care ai folosit descrierea, continutul dialogului sau alte greseli nu as fi reusit sa ma concentrez, pentru ca actiunea e atat de intriganta!
Totul a fost perfect. Si nu exagerez. Mi-a placut foarte mult, si trebuie sa recunosc ca a fost primul meu yaoi, care m-a fascinat suficient de mult pentru a citi si altele.

Desi imi pare rau ca s-a terminat, sfarsitul a fost genial!
As putea gasi atatea cuvinte pentru a descrie cat de mult mi-a placut, dar ma opresc aici, in speranta ca m-am facut inteleasa.

Nu uita, faci o treaba minunata!
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

Hei 15
Am trecut si eu pe aici, foarte tarziu, recunosc...dar sper ca nu e nicio suparare :]] Aveam pofta de ceva yaoi si am nimerit la ficul tau. Acum cateva minute l-am terminat si inca nu mi-am revenit din starea de soc, sa spun asa. In primul rand lasa-ma sa-ti spun ca esti scriitoarea mea preferata cand vine vorba de yaoi. Am citit mai multe creatii de-ale tale si pot sa spun ca toate mi-au placut la fel de mult. Te felicit pentru tot ce ai facut si faci in continuare. Ai talent si chiar te admir. Bravo, sper sa ne mai uimesti cu astfel de ficuri.

Trecand la Totally Dominated...imi place la nebunie titlul, probabil a fost primul lucru care m-a atras la fic. Imi suna asa foarte bad, hot, sexeh xD. Mi-a placut ideea ficului, cum au decurs lucrurile, intreaga actiune, totul, absolult tot mi-a placut. In special personajele, sa nu uitam de ele. Dante este personajul meu preferat xD E unic, ce mai? Adorabil din toate punctele de vedere. Am ras cu lacrimi la unele faze, replicile acestuia sunt incredibile, geniale. Mi-a placut foarte mult si de Yuri, faptul ca primul "Te iubesc" i l-a spus lui Dante, faptul ca a recunoscut in final cat de dependent este de el. Incapatanarea lui si-a spus cuvantul pe intregul fic :]] Finalul a fost superb, asa cum ma asteptam sa fie. M-am emotionat putin, deoarece mi se paruse totul genial in acele momente xD Chiar as vrea sa-i mai vad pe cei doi intr-un nou sezon, dar daca nu se poate o sa ma multumesc cu urmatoarele tale capodopere, sa le zic asa.

Te felicit pentru tot, faci o treaba minunata. Iti urez succes in continuare si sper sa ne uimesti la fel cum ai facut-o pana acum.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.390 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.080 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 68.837 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 98.576 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 57.784 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 124.739 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 111.078 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 49.936 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.307 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.457 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)