Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

#61
Ok, I'm back, and as I said on mess, I just couldn't gain any critic, and my posts would look rly short ._.

So ... I can't yet understand what was Thou's plan 39 If this was all, though I don't think it was, than you should've said more.

Still, about the plans ... foarte inspirată ideea de final; Kaoru and Teru together ... that was a shot! ;]]

Despite other's complains of Fujimori's atitude ... I like his personality ! Tough, I must agree, that Alice-girl is really annoyng ._. Probabil este acea Nari-like girl de care ai zis că o vei introduce.

So ... spor la scris şi baftă în continuare! ^^

#62
Continui asa repede .Nu reusesc sa te urmaresc .Plus ca au cazut asa deodata o groaza de informatii despre studenti ,poate fi greu sa retinut cine-i cine10 N-am inteles o chestie:presupusul iubit a lui Kaoru il iubeste pe un student.Acel stufent ii impartaseste sentimentele?
In fine,recunosc 21 Stilul tau de scrir e fenomenal :p imi place mult si abia astept sa continui.
Inca ceva:L-ai scos pe Xe din poveste de tot? 2
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#63
Situatia era greu de crezut si chiar de imaginat. Teru zambea cat putea el de tare, Kaoru era derutat si numai stia daca a facut bine ca a acceptat oferta lui. Reactia lor a fost total diferita fata de ceea ce se asteptase el sa fie. Ryo parea sa fie dezamagit si suparat pe ceva sau cineva in timp ce roscatul a dat semne de enervare doar la inceput dupa care a continuat sa ii ia peste picior si sa isi bata joc de ei.
Cand se termina orele, la poarta il astepta Thou. Scopul lui era sa il duca zilnic pe Kaoru intr-un bar si sa il obisnuiasca cu bautura , dupa care sa ii dea lovitura de gratie. Pentru a doua oara Kaoru ajunse acasa beat mort si se culca fara a mai face vreo ceva.
O intreaga saptamana a trecut in circumstantele acestea si satenului incepea sa ii placa sa bea impreuna cu blondul. Simtea ca atunci cand punea gura pe bautura raul pleca si se putea relaxa. Problema era ca a doua zi se intorcea la realitatea groaznica in care se afla.
Intr-una din pauze, Thou l-a chemat afara, sa bea ceva. Dupa numai un pahar de lichior se simtea ametit si blondul a luat asta ca sansa lui perfecta de a isi pune in practica o parte din plan.
Inainte sa poata reactiona, satenul se trezi prins de maini si trantit la pamant. Era ametit, rosu la fata tot din cauza alcoolului, nu se putea controla pe sine cu atat mai putin sa il opreasca pe blond.
Mana lui Thou cobora in pantalonii lui Kaoru si ii desfacu nasturii , apoi incepu sa ii atinga zona sensibila. Mintea lui Kaoru deja numai gestiona lucrurile cum trebuiau. Isi amintea atingerile lui Xe si iubirea , pasiunea cu care il iubea, totul ii revenea in minte si se simtea ca si pus pe jar.
Fara sa vrea , mintea lui era aglomerata de amintiri si imediat de sunetele corespunzatoare. Cel mai incredibil de stupid lucru s-a intamplat.
In fata lor, aparuti parca de nicaieri, stateau postati Ryo si Ren, uitandu-se la cei doi ca boul la poarta noua, nevenindu-le sa creada ce vad in fata ochilor lor.
Ryo era parca traznit de fulger si in mintea lui singura persoana la care se gandi imediat a fost Teru , despre care credea ca il iubeste cu adevarat pe Kaoru si ca asta ar fi putut sa il raneasca profund.
Pe de alta parte, Ren Fujimori ii privea pe amandoi cu o seriozitate cu care nu privise pe nimeni pana atunci. Se simtea tradat, injunghiat, si rani de mai multe ori la rand. Ii era scarba de ceea ce vedea asa ca s-a indepartat imediat de cei doi, luandu-l cu sine pe Ryo.
Vazand asta Thou il lasa in cele din urma pe Kaoru in pace. Nu ii reusise idea. Dorea sa il faca sa isi iasa din minti pentru ca decanul sa il dea afara din universitatea dar roscatul nu dadu nici cel mai mic semn cum ca l-ar deranja ceea ce vedea.
Intamplarea sau poate destinul facea ca in aceeasi zi sa aiba loc si un meci de basket intre cele doua echipe deci Thou mai avea inca o sansa sa il faca sa isi iasa din minti.
In afara terenului, Kaoru ii povesti lui Teru ce se intamplase iar blondul incerca din rasputeri sa il calmeze.
“ Nu-mi doream asta...” atat putea spune Kaoru lasandu-se consolat de Teru. Ceva mai departe de cei doi privea Ryo, dezamagit si tacut in acelasi timp.
Meciul incepuse mult prea devreme si Thou incepu sa profite de fiecare ocazie pentru a il imbranci pe roscat. In cele din urma reusi sa il tranteasca si Fujimori cazu jos ranindu-se la mana. Privirea lui deveni brusc una animalica si a doua oara cand blondul incerca manevra, se sprijini in mana si cu piciorul drept il lovi direct in burta.
Cand a incercat sa riposteze ,Ren pur si simplu l-a pus la pamant si l-a lovit cu pumnul o data in mandibula si apoi direct in stomac. Luat pe neasteptat nu a putut sa riposteze deloc asa ca Fujimori si-a continuat asaltul. L-a prins de cap si l-a lovit cu genunchiul sub barbie ,dandu-i sangele, si apoi in burta dupa care ii mai oferi un pumn direct in fata.
Meciul s-a oprit si Tengo sensei a fost primul care a ajuns pe teren si l-a oprit pe roscat. La pamant se afla blondul, plin de sange , incapabil sa se miste si sa respire.
Roscatul a incercat sa il loveasca si pe profesor , din cauza furiei inca nedomolite, dar cand il vazu se opri brusc.
Ai a inceput sa coordoneze lumea afara de pe teren si sa ii trimita in salile de curs in timp ce Ryo suna la ambulanta pentru a il duce la spital pe Tako Thou ce fusese batut mar. Blonda privea stupefiata fara a ii veni sa creada ca dragutul sau Fujimori fusese atat de violent cu blondul. Intr-un an si cateva luni de cand il cunostea , nu ridicase vocea la cineva, nici nu incapea vorba de o bataie de asemenea proportii.
Intreaga facultate era mai socata de brutalitatea cu care reusise roscatul sa il loveasca pe Thou decat faptul in sine. Ambulanta a ajuns imediat si l-a dus la spital insa nu era nimic grav, un ghips la gat si cateva zile de stat in spital il asteptau.
Teru a ramas singur , Kaoru anuntandu-l ca se duce sa il caute pe Fujimori pentru a vedea daca este bine.
- Desparta-te de el. se auzi vocea lui Ryo venind din spatele blondului. Era prima oara cand il vedea atat de serios pe baiatul pe care il iubea.
- Ce? Sa facu ca nu auzi pentru a il face sa mai repete o data.
- Ti-am spus sa te desparti de el.Chiar astazi daca poti.
- De ce? Te deranjeaza pe tine sau pe Fujimori?
- Nu asta conteaza. Kaoru il iubeste pe el ci nu pe tine.
- Si tu ai face orice ca Ren sa fie fericit, nu?
Treptat Teru devenea din ce in ce mai furios pe masura ce vorbea cu Ryo. Era furios mai mult pe sine pentru ca in mintesa lui se contura idea ca Ryo il iubeste pe Ren Fujimori. Era mult peste cat putea el suporta.
- Nu ma voi desparti de Kaoru doar pentru ca asta ii convine lui Fujimori.
Ryo il fulgera din privire dupa care pleca de langa el, lasandu-l singur. Teru nu era singurul furios. Tocmai luase nastere un trio recalcitrant , o bomba cu ceas gata sa explodeze oricand.
In sala de clasa unde aveau de obicei loc orele de arhitectura , un baiat roscat statea semidezbracat doar cu pantalonii pe el in timp ce profesorul ii verifica abdomenul si il atingea aproape peste tot.
Cand Kaoru vazu scena s-a oprit direct in usa. Soarele incepea sa coboare de pe cer si prin fereastra deschisa intra o lumina portocalie ce invaluia intreaga sala si in acelasi timp lumina trupul roscatului scotandu-l in evidenta. Pe spate avea o cicatrice aproape de urmarul drept insa in rest era perfect.
- Ai exagerat de data asta. Puteai sa il omori.
- Nu e nimic. Nu voi pati nimic pentru ca Alice ma place prea mult. Voi avea grija sa raman aici. Acum trebuie.
- Te mai doare ochiul? Ti-ai luat pastilele? Trebuie sa ai grija de tine pentru ca ranile tale s-au cicatrizat complet de abia acum cateva luni de zile. Cea de pe spate aproape a disparut.
- Sunt bine. Inceteaza pentru ca ma descurc si singur.
- Dar , Xe...
- Am zis inceteaza, taci si lasa-ma dracului in pace. Nu-mi mai spune asa.
Kaoru ameti cand auzi asta si cazu jos pe podea.
Baiatul care il fermecase inca de la inceput, care ii facea inima sa bata mai tare decat ia batut vreodata , si sa se topeasca in prezenta lui dar care in acelasi timp il trata ca pe un gunoi , nu era nimeni altul decat Xe al lui.
S-a ridicat de pe jos si a deschis usa larg dupa care a asteptat ,pur si simplu ,sa fie vazut. Cand Tengo l-a observat s-a ridicat brusc de pe scaun si i-a lasat pe cei doi singuri.
- Stiam eu! Am stiut de la inceput. Am stiut ca esti Xe. Inima mi-a spus asta.
- Kaoru... susoti Fujimori cand realiza ca intreaga lui discutie a fost auzita de catre saten. Chiar daca numai putea sa se prefaca tot trebuia sa faca ceva.
“ Numai tu ai putea sa ma cutremuri asa..” si restul vorbelor spuse de Kaoru il faceau pe roscat sa se inroseasca la fata si sa se simta prost. Dupa un an si trei luni de zile, cand a fost imbratisat brusc de saten, a avut loc prima scanteie intre cei doi. Era prima oara in atat de mult timp cand avea loc o atingere de orice gen intre ei.
Rapid, Ren l-a impins cu putere in perete. In mintea satenului se derulau imagini cu Xe cand obisnuia sa il impinga in perete , sa isi strecoare mana pe sub bluza lui sau in pantalonii lui, dupa care ii despartea buzele cu limba si ii cerceta fiecare coltisor al gurii.
Genul acesta de amintiri il facea pe Kaoru sa se inroseasca si de asta si-a dat seama roscatul. Nu il putea lasa pe saten sa se adanceasca mai mult in amintiri si sa spere la ceva imposibil.
Lovi cu putere peretele din spatele lui facandu-l pe baiat sa revina la realitate . Era speriat mai ales din cauza atitudinii roscatului de mai inainte.
- Sa te cutremur? Ai noroc ca nu te iau la bataie.
Tonul roscatului continua sa fie plin de ura si pe masura ce trecea timpul , devenea din ce in ce mai ingrozitor si mai inspaimantator.
- Vezi ochiul asta? Sau rana de pe spate? Sunt tot ce mi-a mai ramas din trecutul meu plin de gunoaie. Presupun ca vrei sa stii de ce am plecat. E simplu. Cat am stat in coma am avut timp sa ma gandesc la multe si am ajuns la o concluzie. Daca eu am putut fi folosit atata timp , platit totusi, eu de ce nu as putea sa ma folosesc de altii dar fara sa platesc? E usor atunci cand ai invatatori buni si eu am avut. Am plecat ca sa scap de tot gunoiul din viata mea si tu nu esti decat un altul, o povara pe care trebuia sa o las in urma mea.
- Dar ,Xe. Tu ma iubesti..
- Pe naiba. Ca tine gasesc oriunde. Nu am de ce sa ma complic cu un tip ce cauta sentimente cand eu pot gasi sex la orice colt al strazii. Mi se pare ca nu intelegi. Imi urasc trecutul si l-am lasat in urma. Te urasc pe tine si nu am sa te las sa imi distrugi viata.
Cand spuse asta, roscatul zambi ironic si il lovi pe saten cu pumnul in burta facandu-l sa cada la pamant. Kaoru a ramas complet terorizat cand Ren l-a apucat cu mana de gat si l-a impins din nou in perete, incepand sa il stranga foarte tare. Inima ii batea ca nebuna, ii era frica de persoana roscatului, ar fi dar orice sa scape din stransoarea lui dar in acelasi timp nu dorea sa evadee.
- Dar..stii ca as face orice pentru tine... te iubesc..
- Asta e problema ta. Eu nu trebuie sa simt nimic pentru tine. E suficient sa iti spun sa faci ceva ca tu vei face. Esti practic in mainile mele si daca ma mai calci mult pe nervi , chiar te distrug.
- Nu te cred... incerca sa vorbeasca chiar daca aproape se ineca si numai avea aer.
Ren il strangea mult prea tare de gat dar Kaoru tot incerca sa ii vorbeasca pe un ton dulce si plin de iubire pentru a il determina sa renunta la atitudinea sa.
- Cand l-ai vazut pe Thou facandu-mi lucrul ala...m-ai ajutat... tocmai l-ai batut mar..de furie nu? Furie si gelozie si..
- Furie? Gelozie? Furie poate. Viata e plictisitoare si e amuzant sa imi bat joc de tine. Ca orice copil cand i se fura jucaria, e normal sa ma enervez. De ce sa las pe altul sa isi bata joc de tine , cand ma pot distra eu facand asta? Si am sa o fac. Am sa te distrug. E alegerea ta pana cand. Poti alege sa pleci de aici si sa iti faci o familie sau ma poti lasa sa te distrug.
Nu glumea, ochii lui straluceau amandoi foarte puternic si zambetul plin de ura si batjocura de pe chipul lui erau dovezi. Lucrurile care ii erau spuse il dureau ingrozitor de tare pe saten. Cand primi si al doilea pumn in stomac simti cum intreaga lui lume se distruse complet.
Pe de o parte , era senzatia de asfixiere cauzata de strangerea puternica a lui Xe ,care continua sa il stranga gradat mai tare si mai tare de gat , pe de cealalta parte vorbele lui pline de rautate si privirea lui lipsita de iubire.
Acest Xe pe care il descoperise nu era deloc ca adevaratul. Kaoru ar fi preferat de mii de ori sa ramana la Ren Fujimori pe care il cunoscuse la intrarea in facultate decat sa il descopere pe acest Xe ce nu simtea pic de iubire pentru el..dar care il facea pe saten sa se indragosteasca tot mai mult chiar daca era tratat asa.



to be continued
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#64
43 Omg! >.>" Nu-mi vine sa cred. De fapt nici nu mai stiu ce sa cred. 22 E adevarat ce zice? Nu-l suport pe Ren deloc grr Si Ryo ce se baga? Capitolul asta m-a derutat complet o.O" Fie, a fost interesant, bataia, marturisirea lui Ren etc. dar totusi 39 parca a fost prea trist. Am impresia ca multi din apropiatii lui Ren stiu ca satenul avea dreptate sa-l numeasca Mizawa Ren : profesorul ala, Ryo si poate mai sunt si altii... In orice caz m-ai facut curioasa xD

Ok. Astept sa vad ce se mai intampla si sper ca urmatorul capitol sa ma lamureasca macar putin :] Bafta in continuare si spor la scris! ^__^

#65
nush ce sa mai cred. Sunt derutata, confuza chiar socata de tot ce s-a intamplat in capitolu` asta :dizzy:. Ma intreb daca XE l-a iubit vreodata pe Kaoru "? Adica inainte parea sa il iubeasca mult iar acum sunt sigura ca e in stare sa il omoare. :yada: nush ce l-a facut sa se schimbe atat de mult inteleg ca a vrut sa scape de tot gunoiul din trecut dar credeam k Kaoru e singurul lucru din fosta lui viata pe care l-a pretuit :cry: .
Imi place ideea dar e atat de trista 2. N Chiar si asa nu ti-ai pierdut cititorii ba din potriva pe mine mai facut si mai curioasa si abia astept sa vad ce se va intampla in continuare. See ya! Kissu si ja ne :bye:

#66
Wow! E tot ce pot sa zic. O_ORen a innebunit. Il vreau pe Xe blandul, iubitorul, si uneori timidul nu pe bestia asta infricosatoare si care, apropo, minte de ingheata apele.
Pun pariu ca el a turbat de furie cand l-a vazut pe Thou ca ii face acele lucruri lu Kaoru si ca i-a fost fff greu sa il bata pe "fratele" lui si sa ii zica ce i-a zis. App...am impresia ca Ren are o memorie foarte proasta! Adik a uitat ce i-a spus? "Kaoru... te iubesc. Te-am iubit de cand te-am cunoscut. Nu uita." ii aduce aminte de ceva? Da si Kaoru ii prost. Pai dak ii punea fraza asta in fata atunci cand Xe l-a strans de gat eu cred ca Ren isi lasa mainile moi si inutile pe langa corp si il privea pierdut.
Deci dak nu-l aduci inapoi pe adevaratul Xe fac urat (dar niciodata nu voi inceta sa citesc acest fic!).
Ryo e gelos,rrrr! Deabea astept sa vad cum i-o va spune lui Teru.
Gambate la scris si ja ne.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#67
:X.. pur si simplu m-ai captivat.. prin felul tau de a narata.. de a imbina cuvintele ^_^
sincer nu prea am vazut greseli..imi place ca faci cap lungi...asta e ceva foarte important intr-un fic..dupa prerea mea.
cat despre text.. e foarte frumoasa povestea,sincer aseara statea si ma gandeam oare cum va fi continuarea...^_^ 65

Abia astept urmatorul cap... gambate

#68
:no: Nu se poate.... Acela e chiar Ren, adorabilul Ren, sau Xe, cel dulce, bun, grijuliu care avea tot timpul grija de fratelel lui mai mic? :dizzy: Nici acum nu imi vine sa cred... chiar m-ai pus pe ganduri... ce va face oare Xe?"?" si sper sa nu il raneasca pe Kaoru, ca altfel o va incasa.:die: [just kidding]
Imi pare rau ca am intarziat cu comentariul, dar am avut putina treaba, si sper sa continui, fiindca eu sunt fanul numarul unu, desigur, daca mai e vreun fan nr 1 pe aici, atunci eu voi fi numarul 2. Oricum, sper sa pui cat mai repede capitolul, si sa stii ca imi place ca e lung. Gambate la scris, si abia astept sa vad ce se va mai intampla, si inca o data scuze de intarziere:...:. *chuu*:bye:
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#69
Moody..sper asta sa te lamureasca in legatura cu " de ce se baga Ryo "
dark_ang3l ... adyna_45.. aly-sama... nu..Ren nu a innebunit...e doar prost peste masura si nu face cele mai bune alegeri...
cat despre daca l-a iubit vreodata...va ramane de vazut...
si bine bine..promit sa aduc ceva din vechiul Xe inapoi.
ony-chy.. ma bucur ca iti place si tie acest fic..sper sa te fac sa te gandesti si cum va fi urmatorul capitol..ca altfel..nu rezolv nimic 4

stiu ca acest capitol e oarecum ciudat..insa nah..e sf Andrei..e ziua mea...am baut..am mai scris...am mai facut si altele...si cred ca se observa efectele 21

Ziua incepuse prost si se termina si mai prost.
Pentru Kaoru incepuse cu o durere de cap ingrozitoare , cauzata de bautul excesiv de aseara, Teru il bagase intr-o problema de zile mari, Thou aproape il violase iar acum era aproape strangulat de cel pe care il iubea.
- Ren...da-mi drumul... murmura Kaoru aproape ramas fara aer. Cand ia dat drumul din impuls a fugit din sala. Tremura tot , numai rationaliza, pur si simplu fugea de el desi isi dorea sa se arunce in bratele lui si sa il sarute.
Ramas in sala de arhitectura, Ren strangea cu putere din dinti, furios la culme , ar fi fost in stare sa omoare pe cineva..pe oricine. Isi stranse pumnul cu care il lovi pe Kaoru si incepu sa loveasca in perete pana cand ii dadu sangele si a continuat asa pana s-a facut ditamai pata pe perete si podea.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#70
un capitol dragut..au fost intradevar unele momente in care nu prea am inteles ce ai vrut sa spui "? , dar tinand cont de faptul ca ai petrecut, e mai mult decat ok 21
Abia astept sa aflu ce o sa se intample la petrecere :yes: .. saracul Kaoru chiar are nevoie de ceva bun la cat a suferit in ultimul timp..
Imi e mila si de Ren deoarece se vede ca nu ii place sa se comporte in felul asta cu Kaoru dar sunt sigura ca are un motiv bun.Oricum imi place felul lui de a fi si ramane personajul meu preferat :chuu:
De asemenea imi place si relatia dintre Ryo si Teru. oare cand va recunoarte Ryo ca il place pe blond? 4
grabeste-te :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.851 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.872 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.322 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.135 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.814 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.952 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.770 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.833 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.864 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.358 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)