Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

#51
Deci e minunatSmile Superb, sublim4 Un singur lucru - defapt două- nu înteleg...
1) De ce a plecat Xe până la urmă? Că doară nu avea nici un motiv să îl parasească pe Kaoru20 WHY?
2) Ai spus că lui Kaoru îi era frică să îi piardă pe Ryo şi Ai? Care ar fi motivul?
Anyway, eu îţi ador ficul, şi aştept continuarea.
Ps : greşeli de tastare nu am gasit, exceptând-o pe cea scrisă de adyna_45.
So, show me the next chapter!!!
[Imagine: sig3a.jpg]



#52
i promised..and i shall keep my promised
mada-chan..u really are impatient... si eu astept continuarea ficului tau
i swear.
Aly-sama... told ya...du-te la teza...ca o sa regreti..nu conteaza ficul.
adyna_45 sper ca mi-am corectat greselile.


2. pai Ai si Ryo erau prietenii buni ai lui Fujimori. Probabil Kaoru nu dorea asa piarda prietenia lor din cauza conflictelor intre el si roscat.
1. nu pot sa raspund la ea. later on in fic 10


3.
A doua zi , dis de dimineata , Kaoru se indrepta spre biblioteca de unde dorea sa imprumute o carte. El si Teru erau in aceeasi grupa deci puteau imparti multe din cartile si notitele ce le luau la ore. Era fericit ca reusise sa isi faca rapid prieteni noi dar in acelasi timp regreta inceputul anost pe care il avuse cu roscatul.
Tocmai cand se gandea la el il vazu sprijinit de pervazul uneia dintre ferestre, cu picioarele intinse, talpa sprijinita de perete si mana dreapta in poala. Citea cu mare atentie din cartea de arhitectura pe care dorise si Kaoru sa o imprumute. Daca statea si se gandea bine era scuza perfecta pentru a vorbi cu el si a isi cere scuze.
- Uhm... Fujimori-kun....
Incerca Kaoru sa intre in discutie cu el dar roscatul il ignora complet si continua sa citeasca din carte fara a ridica ochii din ea si nici macar a se misca.
- Fujimori-kun.. insista satenul aplecandu-se usor spre chipul lui. Luat prin surprindere ,cand roscatul a intors capul , s-a speriat si aproape s-a debalansat , gata sa cada din picioare.
Privirea roscatului era plina de furie dar in acelasi timp avea ceva ce il calma pe Kaoru si il facea sa se simta in siguranta. Chiar daca ochiul albastru il privea cu multa curiozitate si stralucea puternic, cel negru il privea patrunzator de parca ii citea sufletul. Asta nu patise cu Xe, desi trebuia sa recunoasca ca nici nu prea avuse timp sa ajunga sa ii cunoasca toate secretele trupului.
Era ceva misterios la roscat, ceva ce il facea pe Kaoru sa isi piarda temperamental dar in acelasi timp sa isi simta intreg corpul mai fragil si mai usor de modelat. Brusc, senzatia de tradare se ivi in inima baiatului si inrosi , regretand ca se gandise la roscat in acel fel, doar nu era Xe.
- Ai pierdut ceva si vrei sa iti dau un sut in fund ca sa te te impulsionez in cautarea lui? Intreba retoric roscatul facandu-l pe Kaoru sa se bosumfle putin. Tot ceea ce incerca el era sa se intelegea cu el si sa fie prieteni ,daca nu puteau fi iubiti.
- De fapt..doream sa imi cer scuze pentru ieri.
- Bine.
- Seamana mult cu tine si din cauza asta..
- Presupun ca acum e momentul in care te intreb cum seamana cu mine..in ce privinta..ei bine? Intreba suparat Fujimori lasandu-si cartea pe pervarz, indreptandu-se spre masa la care avea alte carti imprastiate si un pahat de suc de struguri.
- Pai...are parul brunet si ochii negrii spre albastru..e inalt ca tine si foarte bine facut..vreau sa zic..e frumos..si ..adica e...
Roscatul il urmarea usor ironic si mai si schita din cand in cand un semn aprobator batjocoritor. Era plictisit de conversatia ce o avea sau cel putin asta era impresia care o lasa.
- Da..si vad asemanarea. Negru mai nou e rosu... si desi am un ochi negru... nu il am si pe celalalt. Cat despre inaltime si frumusete..de acord...dar sunt multi asa pe lume.
Presupun ca ii stii si marimea la boxeri. Ii oferi drept replica niste cuvinte ironice si pline de sarcasm , spuse pe un ton aspru si foarte plictisit.
- 34! Raspunse satenul facandu-l pe roscat sa se inece cu propria lui bautura si sa isi murdareasca de suc atat hainele cat si cartile de pe masa. Privirea incruntata si plina de uimire a roscatului ar fi valorat milioane daca le-ar fi vazut Kaoru dar Fujimori a avut grija sa nu se intample asta.
- Esti ciudat, amice. Pleaca de langa mine.
- Huh..de ce ciudat?
- Cine dracu stie numarul de la lenjeria intima a unui alt baiat? Stai..am inteles. Tu de fapt te dai la mine. Dispari , ciudatule.
Ii spuse pe un ton jignitor , in timp ce isi curata caietele si caietele de pe masa cu un servetel gasit prin apropiere. Kaoru ramase nemiscat langa masa lui. Nu dorea sa se ajunga la asta desi stia ca intr-o oarecare masura roscatul avea dreptate. Inca de cand l-a vazut a simtit o nevoie arzatoare de a se apropia de el si mai stia ca pentru mult sa fii gay e un tabu. Probabil Fujimori avea dreptate sa il trateze asa.
- Bine..recunosc. sunt putin ciudat. Dar vreau sa fim prieteni si..
Roscatul lovi cu pumnul in masa rasturnand din nou sucul pe toata suprafata. Era furios la culme si lui Kaoru i se facu putin frica.
- Stii cat am lucrat la proiectul asta? Pentru ca un ciudat sa vina si sa imi spuna ca ii cunoaste numarul la lenjeria intima a unui tip pe care nici dracu nu il cunoaste pe aici si sa imi distruga munca de o luna si ceva. Prieten? Cu tine? Niciodata!
Tipa roscatul impingandu-l pe saten din calea lui facandu-l sa cada la pamant. Isi stranse toate cartile si caietele si iesi din sala intr-o fuga lasandu-l pe saten trist si neconsolat cu idea de a se fi impacat cu el.
- Chiar atat de tare iti place sa stai pe jos? Aparu in spatele lui Teru si il ajuta sa se ridice.
- E mereu asa de ..rautacios?
- Nu.
- Aha..
Cei doi s-au asezat la o masa si au inceput sa vorbeasca despre cursuri si despre ceilalti din facultate. Sprijinit de tocul usii , se afla celalalt blond impreuna cu doi din gasca lui, si ii privea pe cei doi cu foarte mare interes si nu tocmai pentru scopuri nobile. Zambetul siret de pe buzele lui indica o intentie rea iar ceea ce se petrecea in mintea lui era prea complicat sa fie pus pe hartie.
- Ati vazut, nu? Tipul cel nou reuseste sa il calce pe nervi pe baiatul bun. Nici macar eu nu am reusit sa il enervez in halul asta..si pustiul..trebuie doar sa se apropie de el.
- Da..e ciudat.. crezi ca cei doi au ceva?
- Hm... de avut ..are pustiul asta cu el. Insa Fujimori il ignora. Totusi... asta imi poate fi de folos in a il distruge pe roscat.
- Da..si asa Alice-chan va fi a ta.
Cei trei puneau la cale un plan ce trebuia sa il enerveze pe Fujimori atat de tare incat sa se ia la bataie cu Thou si sa fie dat afara din universitate. Naivul si necunoscatorul Kaoru zambea si se distra cu noul lui prieten, Teru, si n-avea nici cea mai mica idee ce se petrece pe la spatele lui.

- Ah...Ryo... zambi Kaoru vazandu-l pe brunet intrand in sala. Teru se ridica imediat de pe scaun si se inrosi tot la fata.
- Kaoru-kun, Teru-chan.. glumi Ryo asezandu-se langa ei , punandu-si cartile sale pe masa , indreptandu-si atentia spre blondinul ce statea nemiscat in picioare.
- Ryo..e adevarat ce aud? Universitatea asta are un club de arhitectura ce anual se ocupa de constructia unei cladiri , propuse de stat?
- Da.. in fiecare an cei mai bun studenti sunt lasati sa isi alega un proiect din cele propuse de stat si , impreuna, sa construiasca cladirea dupa propriile lor schite. Cum de ai auzit de asta?
- Pai Teru mi-a spus.
Imediat dupa ce a spus asta satenul a primit un cot in mana din partea celui de langa el. Blondul era suficient de rusinat si se simtea mult prea jenat ca sa se mai faca inca o data de rusine.
- Adevarat? Ma bucur sa aud ca lumea se intereseaza de acest proiect. Pentru noi e important sa stim ca suntem sustinuti.
Ryo zambea de fiecare data aratandu-si toti dintii dar de asemenea parea mult mai fericit atunci cand i se pomenea ceva legat de Himeji sau de arhitectura. Kaoru ar fi dorit sa il intrebe ceva despre Fujimori iar Teru si-ar fi dorit sa poate sa il priveasca pe brunet timp de o viata intreaga fara sa il intrerupa nimeni.
Teru Himeji il cunoscuse pe Ryo in primul an de universitate si ceva il captivase la el desi nu isi putea explica ce. Parul lui brunet aducea usor a violet iar ochii lui negrii erau unii dintre cei mai patrunzatori pe care ii vazuse vreodata. In timp a descoperit ca brunetul e gentil si amabil cu toti din jurul lui, ca nu poarta niciodata ranchiura si ca este chiar priceput la arhitectura.
Felul in care trata Ryo oamenii era ceea ce il facea pe Teru sa se simta incomod si rusinat in preajma lui, desi nu dorea sa recunoasca se indragostise de el.
- Si cine mai lucreaza la proiect?
- Pai..eu ..Ren , Kaito si Mako...iar supraveghetorul este Tengo-sensei.
- Tengo-sensei?
- Da... el e supraveghetorul pentru ca detine catedra de arhitectura. Plus ca este si meditatorul personal al lui Ren.
Pe Kaoru il rodea pe suflet sa afle asta desi nu intelegea de ce. Simtise aceeasi gelozie cand il vazu pe Xe sarutandu-se cu Jiro-san. Acelasi sentiment l-a avut si cand l-a vazut saruntadu-se cu unii dintre prietenii sai in timpul jocului acela la care nu a participat in cele din urma.
In mintea lui era o adevarata furtuna. Baiatul acela, roscatul, nu era persoana pe care el o iubea atat de mult. Nu era Mizawa Ren Aka Xe , acest baiat nu il cunoastea deloc si din cauza imprudentei sale nici nu dorea sa devina prietenul lui.
Erau totusi atat de asemanatori. Pasiunea pentru arhitectura o impartaseau amandoi, si tot amandoi erau inalti si frumosi , aveau ceva misterios in privirea lor si taia respiratia oricui se uita la ei.
De ce se simtea asa? Oare anul petrecut in absenta lui Xe reusise sa il stearga complet din mintea lui si acum inima lui era libera sa iubeasca pe altcineva?
Sufletul lui era ingreunat si se simtea pierdut intr-o confuzie mult mai adanca decat orice cunoscut pentru el pana atunci.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#53
Conflicte, dusmani, prieteni, dragoste, planuri ce urmeaza sa fie puse in aplicare... acest fic devine din ce in ce mai bun, super tare, nu am cuvinte... chiar imi place, de fapt il ador... a fost tare faza cu numarul la lenjeria intima, am ras cu pofta. Mi se pare, sau Kaoru s-a indragostit de Ren "cel nou" si este putin gelos? Oricum abia astept urmatorul capitol, si ca sa stai linistita, ma voi duce la teza, asa ca am de invatat destul. Gambate la scris si *chuu*:bye:
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#54
Ce tare!!! Un nou capitol!!! Deci pe Ren trebe sa-l impuste cineva!!!Adik e un mare bou!!! Acum stiu ca vorbesti despre acelasi Ren! Aceiasi atitudine pe care o avea si Xe la inceput! Ignorant, genul de pusti bun de fata cu parintii dar rau si periculos in rest...sunt aproape identici!!!
Faza cu nr de lenjerie a fost tare!!! Ma astept ca si Ren roscatul are acelas nr la boxeri...asta ar fi culmea.
Nu am mai vazut greseli ceea ce e bn...si ficul tau se imbunatateste pe zi ce trece...probabil ca o sa plang cand o sa se termine totul.
Astept capitolul urmator si gambate la scris!!!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#55
Se spune ca Satana e de fapt Lucifer, unul dintre ingerii lui Dumnezeu ce s-a razvratit impotriva lui si a fost alungat din Rai. Din ura si furie , Lucifer si-a cladit propriul lui regat si a jurat sa faca orice pentru a il distruge pe Dumnezeu. Probabil din aceasta cauza unii dintre cei mai rai oameni pe pamant sunt in acelasi timp si cei mai frumosi la exterior.
Kaoru aflase de la mama lui ca Nari se spanzurase in inchisoare si lasase in urma s-a scris cu sange pe perete... : Xe e numai al meu.
Femeia aceea isi puse capat zilelor aproape in acelasi mod in care il distruse pe Xe si intr-un fel asta il bucura pe saten. Din pacate se bucura prea repede pentru ca in calea lui se aflau acum doi , nu unul singur, doi inamici ce doreau sa il elimine din viata lor si sa il foloseasca.
Alice incepuse sa devina iritata de multiplele incercari ale baiatului de a se baga in viata lui Ren iar Tako Thou tocmai isi gasise noua cale de a ii baga bete in roate roscatului.
- Hei..tu esti Kaoru , nu? Moguchi Kaoru? Se aproprie Thou de el, asezandu-se pe scaun la aceeasi masa .Avea un zambet de o falsitate rara pe buze si mintea lui contura cel mai scarbos plan posibil.
- Da..eu sunt. Tu esti Tako Thou, nu?
Kaoru era usor nedumerit daca sa continue sa vorbeasca cu el sau pur si simplu sa il ignore. Teru ii spusese niste lucruri destul de urate despre el care il determinau sa fie mai retras si mai tacut cand ajungea in preajma lui.
- Hai ca nu te mananc. Dupa cursuri..mergi cu mine la un pahar?
Lui Kaoru nu ii venea sa creada ce anume auzea. Nu bause niciodata , nici macar cand era cu Xe. El obisnuia sa mai bea o bere sau un pahar de whisky cu gheata dar de fiecare data cand ii cerea sa il lase si pe el refuza categoric si il saruta in schimb pentru a il lasa sa simta totusi gustul de alcool. Era prima oara cand fusese invitat sa faca asa ceva , iar curiozitate puse stapanire pe el. Tot din curiozitate dorise sa afle si cum se saruta doi baieti si ajunse sa se indragosteasca de cel ce ii starnise curiozitatea. Viitorul se vedea oarecum negru pentru el desi nu putea anticipa asta.
Isi luase la revedere de la Teru si accepta propunerea lui, insa in drumul sau spre masina blondului, atat Ryo cat si Ai si Ren il vazusera si ramase uimiti. Din nou ochii roscatului fulgerau de ura in timp ce Ai era ingrijorata si Ryo continua sa il priveasca trist pe prietenul lui.
Ajunsi la barul propus de Thou acesta incepu sa comande bautura cat pentru un batalion intreg. Diferite bauturi in diferita marimi , propunandu-i lui Kaoru sa le incerce pe toate pentru a afla care ii place mai mult.
Pe masura ce Kaoru bea din fiecare pahar , blondul ii explica ce alcool este si ce efecte are baut in cantitati mari, un zambet ii aparea din ce in ce mai mare pe buze pana cand se transforma intr-un adevarat ranjet plin de rautate.
Reusise in mai putin de o ora sa il faca pe saten sa bea atat de mult incat sa se imbete rau de tot. Thou incepu sa il caute prin buzunare si gasindu-i buletinul il duse acasa.
Kyoko a ramas uimita cand si-a vazut fiul in starea aceea deplorabila si nu ii venea sa creada ca el s-ar imbata in asa hal , pentru ca nu avea motive.
Cand Kaoru s-a trezit de dimineata , durerea de cap era ingrozitoare si nu il lasa nici macar sa gandeasca. S-a imbracat cum a putut el mai bine si desi il durea capul ingrozitor a plecat spre universitate. Teru l-a salutat tipand , de la distanta, insa se opri cand il vazu pe Tako luandu-l pe Kaoru de dupa gat de parca ar fi fost prieteni foarte buni.
Ajunsi in cantina, inaintea primei ore, Ai il observa bolnav si se apropie de el ingrijorata.
- Kaoru-kun...ce ai patit? Nu arati prea bine. Ryo-chan..uite... nu e palid? Intreba fata afisand pentru prima oara de cand il cunoscuse pe saten o expresie trista si lipsita de bunastare.
- Ah..am avut o noapte grea. Incepu se vorbeasca acesta apropiindu-se impreuna cu Teru de masa la care se aflau Ren , Ryo si blonda frumoasa.
- Ah.. presupun ca a trebuit sa studiezi din greu. La universitatea asta nu rezista oricine,stii? Prostii cad din prima saptamana.
- Of inceteaza. Daca era asa, cadeai prima, ii replica Ai strambandu-se la ea. Era ingrijorata pentru Kaoru si nu avea timp sau starea necesara sa se ia la harta cu blonda care parea incredibil de deranjata de faptul ca nu era bagata in seama decat de cei din jurul ei, mediocrii, si nu de cel pe care il dorea, roscatul.
- Succes la primul examen maine, sempais.
Le ura Teru tuturor zambind amabil. Decise sa adopte alta atitudine cand venea vorba de sentimentele lui si de relatia de cordialitate ce o avea cu Ryo. Roscatul nici macar nu privi in directia satenului, pur si simplu se ridica de la masa si impreuna cu blonda se indrepta spre terenul de basket.
Cateva ore mai tarziu, pe acelasi teren unde avuse meciul , se antrena Teru.
Nimeni nu stia in universitate ca nu are voie sa faca efort fizic in exces din cauza problemelor sale cu inima insa considera ca basketul putea sa il aduca mai aproape de Ryo deci merita sa incerce.
Trecand in acelasi timp pe langa teren , brunetul se opri si il urmari o vreme cum se antrena. Ochii ii sclipeau si zambea insa cand observa cat de obosit ajunse , se intuneca la fata si mormai ceva in dezacord.
- Hei...Teru-chan! Il striga in cele din urma brunetul, facandu-si aparitia aproape de bancile de langa teren.
- Ryo.. se bloca blondul scapand mingea din mana. Se apropie de el si la rugamintea brunetului se aseza pe banca langa el.
- Stii..numele meu de fapt e Ryou Takemoto.
- Da...stiu... recunoscu jenat blondul neintelegand unde dorea sa ajunga.
- Acum catva timp cineva mi-a citit nume Ryo , ca si orasul Rio de Janeiro, si de atunci toti imi spun asa. eu personal iau asta ca un exemplu ca nu tot ceea ce e scris negru pe alb trebuie sa fie litera de lege. Cred ca daca lucrurile trebuie sa se intample se vor intampla mai devreme sau mai tarziu. Bine?
Il intreba ridicandu-se de pe banca. Inainte de a iesi de tot de pe teren se mai intoarse o data spre blond si ii spuse : Stii ca nu e bine sa faci efort cand ai probleme cu inima.
Teru ramase ca si o stana de piatra, rosu la fata, bucuros si suprins in acelasi timp. Nu isi imaginase ca brunetul ar sti un detaliu atat de personal despre el , cu atat mai mult ca ar vorbi deschis cu un necunoscut. Bine..nu era un complet necunoscut. Erau unele cursuri la care mergeau impreuna, si erau si in acelasi an deci aveau unele lucruri in comun, totusi Teru mereu se simtise un strain pentru el. Brusc , ii venise o idee minunata. Problema era ca inca nu putea sa o aplice.

Ratacind prin jurul universitatii Kaoru ramase neclintit cand il vazu pe Fujimori lipit de perete , tinand-o in bratele lui pe Alice Taniuchi care incerca sa il sarute mereu. Desi Kaoru nu a observat, roscatul il vazu din departare si isi schimba brusc atitudinea fata de fata.
O prinse de mijloc si isi strecura mana pe sub tricoul ei , iar cu cealalta mana ii prinse barbia si isi apropie buzele de ale lui. Atunci Kaoru simti o injunghiere in suflet si se simti nevoit sa fuga de acolo. Se comporta mult prea ciudat. De abia il cunostea , ce era in mintea lui? Nu il cunoastea absolut deloc. Tot ce aveau el si Xe in comun era un nume si o sectie insa asta nu trebuia sa fie suficient pentru a il face sa simta ceva atat de intens pentru el. In urma lui roscatul reveni la atitudinea normala si o indeparta pe blonda plecand de langa ea.
La sfarsitul orelor Teru il opri pe Kaoru la usa pentru a il intreba ceva.
- Ce e?
- Kaoru..tie iti place de Fujimori, nu?
- Ce ?? huh? Adica..eu..nu ..cum sa..nu..!! se balbai satenul.
Cand realiza ca face asta se inrosi tot la fata. Nu putea sa se intample asta. Nu putea sa il placa pe Fujimori desi semana cu Xe. Poate din cauza asta ii placea de el. Era mai ipocrit daca continua sa sustina ca il iubeste numai pe Xe cand inima lui batea mult mai tare in prezenta roscatului. De ce reusea Fujimori sa il faca sa se simta mult mai captivat decat brunetul de care se indragostise el nu stia.
Putea fi oricare motiv. Corpul lui frumos si atletic, privirea lui intensa si stranie, felul in care vorbea...felul in care se misca. Era ciudat cum ochii lui puteau exprima doua lucruri diferite in acelasi timp. Ochiul albastru parea sa arate mai intens sentimentele lui in timp ce cel negru arata profunzimea lor. Era un contrast bine definit. Blonda se tinea mereu de el si asta il enerva pe Kaoru.
- Bine..recunosc...imi place..dar nu vreau..eu iubesc pe altcineva.
- Nu inteleg.
- Acum un an si doua luni, mama s-a mutat cu un barbat care avea un baiat cu un an mai mare decat mine. La inceput nu ne intelegeam bine insa in scurt timp m-am indragostit de el..si el de mine. Apoi a disparut. El si Ren Fujimori seamana mult.
- Inteleg. De asta l-ai intrebat daca e Mizawa Ren. Asa il chema pe el.
- Da..
- Nu stiu daca e acelasi baiat..e posibil..si in acelasi timp e posibil sa nu. Cand a venit aici era usor tacut insa in perfecta stare. Ryo il stia de dinainte si Tengo-sensei la fel. Intreaba-i pe ei. Eu am insa o alta idee.
- Ce idee?
- Tie iti place de Fujimori..iar eu...eu il iubesc pe Takemoto Ryou. Recunosc, bine?
Se putea vedea pe chipul lui ca e sincer. Amandoi erau rosii la fata din cauza marturisirii sentimentelor lor si asta a fost observat imediat de Thou , Ryo si Fujimori, care priveau curiosi situatia.
- Am o idee. Tine-mi unisonul. Asa tu il poti face pe Fujimori gelos...si eu sa ii atrag atentia lui Ryo.
Au ajuns amandoi in fata mesei celor trei, zambind si gata sa puna in practica un plan de care Kaoru nu stia inca ce insemna. Roscatul observa privirile insistente ale lui Thou si se simti dator sa fie sarcastic.
- Vezi ca Thou te priveste cu ochi de lup. Probabil are nevoie de serviciile tale si in noaptea asta.
- Ce vrei sa spui? Intreba debusolat Kaoru, pierdandu-se complet.
- Ieri ai plecat cu el , nu? Ryo si eu te-am vazut. Dimineata ai venit obosit. Nu e greu sa tragi concluzii. Rase batjocoritor roscatul tragand-o pe blonda in bratele lui. “Doar ai recunoscut ca esti pe invers” completa aruncandu-i o privire plina de ura si de dispret.
- Hahaha...deci asta e. Te asteapta pentru un serviciu azi. Adauga si blonda fericita ca e luata in brate si alintata de preferatul ei.
- Nu. Nu e asta. interveni Teru hotarat.
- Nu?
- Nu! Pentru ca de azi Kaoru e iubitul meu. Noi doi suntem impreuna.
La masa lor se lasa o tacere ca de mormant. Ryo si Fujimori ii priveau pe cei doi cu gura deschisa si ochii mari nevenindu-le sa creada ce auzeau. Brunetul practic scapa cartea din mana cand auzi asta si deveni serios in timp ce roscatul se incrunta si privi furios pe blondul din fata lui. Ai isi puse rapid ambele maini la gura si ramase uimita pana peste poate in timp ce blonda numai putea de bucurie.




se pare ca am dezamagit cateva persoane....mereu imi pare rau cand imi pierd din cititori....
sper totusi sa ma reabilitez si sa fac ceva frumos.
aly-sama... multumesc mult. apreciez
adyna_45... ma bucur ca iti place...sper sa citesti in continuare. va pwp.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#56
Pe mine nu m-ai dezamagit. Chiar deloc! Sa sti ca eu citesc fiecare capitol chiar daca nu las de fiecare data reply 3

So, nu-l suport pe Ren grr Ma enerveaza atitudinea lui 33 Si mi se pare mie sau vrea sa-l faca gelos pe Kaoru? 45 Oare din ce motive? 65 Totusi nu inteleg de ce Tako l-a invitat la un paharel... Numai ca sa-l imbete? 39 In fine 4 Ideea lui Teru m-a socat :o Imi place! Ehe... roscatul "se incrunta si privi furios pe blondul din fata lui." 15

Astept sa vad ce se mai intampla. Bafta in continuare si spor la scris pupic
App: Mi-a placut ca acest cap a fost lung 4 Sper ca si urmatorul sa fie la fel hug

#57
Imi place foarte mult aceasta continuare a ficului..e foarte bine ca ai schimbat putin personajele cat si locul de desfasurare al actiunii, asta il face mai interesant. :bv:

Am vazut ca nimeni nu-l prea suporta pe Ren. eu il ador!! :love: mi se pare super simpatic si imi place atitudinea lui, cu atat mai mult cu cat se vede ca incearca sa ascunda ceva... mai degraba ma enerveaza blonda aia..se tine ca un scai dupa Ren si este foarte nesuferita..
Ceea ce a spus Teru "de azi Kaoru e iubitul meu. Noi doi suntem impreuna." m-a lasat cu gura cascata :no: .Nu credeam ca are atat tupeu si mi-au placut reactiile celorlalti la aflarea acestei vesti.

Critici nu prea sunt..adica nu sunt deloc..
Astep cu nerabdare continuarea :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#58
hey...foarte frumos ficu`...eu citesc fiecare capitol dar nu postez chiar la toate...hmmm defapt nam mai postat de mult timp. Nici pe mine nu m-ai dezamagit. E mai diferit de celelalte ficuri e fff special eu pur si simplu il ador. Acum foarte sincer cred ca este printre cele mai bune :love:. Abia astept capitolu` urmator. Sunt foarte curioasa ce are de gand Tako dar si mai curioasa sa aflu ce ascunde Ren. Banuiesc ceva dar nu vreau sa trag concluzii pripite. See ya! Gambate la scris ! :bye:

#59
Ce tare!!! Deci a fost un plang genial si o faza geniala! Nu imi vinea sa cred...Ren e gelos, rrrr.
Ador acest fic!!! Si ador si personajele cu exeptia fetei care imi poarta numele (lu' Alice imi vine sa batut ) si a lui Thou care e un bou (hey, rimeaza).
Ficul e bine asamblat, asezarea in pg e buna, offfff, nu am ce zice! M-ai lasat fara idei!
Deci dak Ren nu se trezeste mai repede promit ca ii fac ce i-a facut si Nari! Il atarn in lanturi si il biciuiesc si ii rad in nas si...gasesc eu o cale sa-i readuc memoria ca dak nu-si aduce aminte va sfarsi in grele chinuri.
Teru e deshtept! Ce mai plan...ei doi, iubiti...mi s-a pus un nod in gat la faza asta. Imi venea sa deschid gura si de ras si de mirare.
Sunt ca de obicei o mare fana a ta. Gambate la scris!!!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#60
Pe mine nu o sa ma pierzi niciodata... sa stii. Acum, chiar sunt curioasa: ce avea oare de gand sa faca, atunci cand l-a imbatat? 39 Si tare faza cand le-au zis ca sunt impreuna si toti au ramas masca. Ren tot asa a ramas, badaran, de celalalt nu mai zic nimic ca se stie (Teru), iar sper ca si Kaoru sa nu cada asa de usor in plasa lui. Greseli nu am vazut, 39 iar de capitol sa zic ca mi-a lacut mult ca a fost lung, si sper sa fie asa si in continuare. Astept sa vad ce vor mai face, ce prostii vor face si iti doresc gambate la scris. *chuu* :bye:
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.850 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.870 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.318 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.133 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.768 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.935 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.768 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.824 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.862 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.351 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)