Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

Am citit cu sufletul la gura toate capitole tale si de fiecare data ma amuzau sau ma faceau "fericita"...povestea e absolut minunata ai inceput si ai sfarsit foarte frumos.Ma bucut ca nu le-ai schimbat temperamentul in decursul acestor doua parti . capitolul acesta a fost foarte frumos si amuzant 71
abia astept sa citesc un alt fic de al tau...esti buna la scris..pupichug

Sarbatori fericite! Zuppy09

Super capitol!!! Imi pare rau ca am intarziat dar am avut treaba si pt ca tu le-ai postat repede(capitolele) nu am prea avut timp sa intru si sa le citesc!
Scuze!!! Ma ierti?
Mi-a placut cum i-a dat Kana-chan peste nas cu fisa aia...deci eu chiar am crezut la inceput ca e alt baiat! Si m-am speriat rau! Deci imi venea sa urlu de fiecare data(dupa ce Kaname ne-a dezvaluit noua si nu lu Yoh ca el e) cand Yoh zicea ceva de genul "Nu pot sa ma indragostesc de el!" sau "Simt ca-l tradez pe Kaname" . Imi venea sa strig asa de tare de sa se speria si vecinii!
Deci a fost comic cand Ren l-a tachinat pe Yoh...aproape ca am izbcnit in ras(trebuia sa ma abtin sa nu ma sclapeze bunica-mea)! Si la faza cu gelozia lui Kana-chan si Kaoru...a fost de-a dreptul comica!
Si acum, in incheiere, vreau sa-ti urez spor la celelalte ficuri, sarbatori fericite, si inspiratie din plin!
Kissu! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

Ultimul capitol a fost super dragut:frumos,vesel,haios ,dulce ,perfect pentru incheierea unui fic. Desi cred ca ai exageret putin cu sfarsitul.Chiar de la 18 ani n-a mai avut parte de nicio dezamagire sau suparare?numai fereicire si iubire?poate dar totusi ...

Apropo,referitor la nicio si nici o si asa mai departe ,se accepta ambele forme .Apoi ,cand vine vorba de cuvantul "multime" ,desi e singular poti folosi plurarul verbului cand el e subiect .In fine,acum nu prea se mai considera greseli multe .Lafel e corect sa desparti un cuvant si in functie de prefix ,si fara sa ti cont de el ,de accepta amandoua .Si asa mai departe .Deci nu-ti face griji ca tie ti-a spus profa ca se face intr-un fel si altcineva stie altfel.

Imi place mult ficul tau.Am urmarit ficul capitol de capitol desi nu am raspuns la fiecare.Mi-a placut la nebunie ce ai realizat aici.Mi-a placut la nebunie sa urmaresc evolutia povestii. MI-au placut personajele foarte mult mai ales Kaoru ,Ren si .Mi-a placut actiunea . Poate un pic prea mult sex dar unii au adorat asta. Povestea merita citita,talentul tau trebuie folosit21 Abia astept urmatorul tau fic.
Nu prea stiu ce sa zic .Ai realizat ceva minunat. Cine citeste ficul termina cu un zambet Smile

Ai dreptate sa nu mai continui.A fost foarte bine ca ai facut o a doua partea insa ajunge.E foarte frumos asa Smile E timpul sa faci ceva nou si sper sa pui lafel de mult "suflet" ca si in asta :bye:
Si inca ceva,multumim ca ne-ai impartasit povestea Smile
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

Parerea mea sincera e ca ficul tau e de nota 20 pe o scara de la 1 la 10, adica mi-a placut foarte mult ficul si chiar a fost preferatul meu. Imi pare rau ca s-a terminat, insa pana la urma asta era inevitabil. Gomene ca nu am comentat si la capitolul precedent, nu stiu daca pe tine te-a deranjat, dar pe mine da pentru ca am pierdut sansa de a-mi spune parerea la capitolul ca m-a facut sa plang si nu exagerez, insa am fost plecata si din acel motiv nu am avut cum. Finalul e adorabil si ma bucur mult ca toate cuplurile au ramas impreuna pentru totdeauna. Uitandu-ma peste primul capitol al ficului realizez cat de buna ai devenit pe parcurs si cat de mult a inceput sa-mi placa mie ficul :love: Tot ce as mai putea spune e ca te felicit pentru fic si iti urez sa o ti tot asa si la celelalte ficuri.
ja nepupic:Xbye
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

stiu ca nu am postat pana acum la acest fic...dar il citesc inca de la primele capitole postate...nu pot sa iti spun decat ca mi-a placut foarte mult...dupa fiecare capitol citit il asteptam pe urmatorul cu si mai mare nerabdare decat pe precedentul...MTBL este unul din fic-urile mele preferate...imi pare rau ca sa terminat dar ori ce inceput are si un sfarsit...acum astept urmatorul capitol de la The life of a male prostitute.
te felicit pentru fic-ul pe care l-ai terminat si iti urez succes la cel pe care l-ai inceput.

Ultimul capitol a fost perfect. Plin de dragoste si umor. Nu mai puteam de ras, cand Ren il tachina pe Yoh si cand Kaoru & Kaname au facut criza de gelozie 24 Ma bucur ca s-a terminat totul cu bine ^__^ Ficul tau a fost unul din preferatele mele si probabil inca va mai fi... Hmm... personajul meu preferat cred ca a fost Ren... Mi-a placut felul lui de a fi, chiar daca a avut el perioada aia mai neagra *_* Plus ca il iubeste neconditionat pe Kaoru 108 That`s love...
Sincer nu prea stiu ce sa zic... decat laude, felicitari si multe urari. Sa nu te lasi de scris ptr ca faci o treaba minunata. praise

Felicitari pentru acest fic si bafta in continuare la celelalte! pupic

Deci asta a fost sfarsitul...huh..trist ca s-a terminat..insa e bine asa.
Zilele astea nu prea am fost pe acasa asa ca nu am apucat sa postez la ultimele capitole.Au fost unele faze la care am inceput sa rad ca nebuna, desi stiu ca parintii mei se uitau cam ciudat la mine 21...Una din ele este cand a murit Alice...Atunci cand am citit ca a fost desfigurata si apoi incinerata chiar nu m-am mai putut abtine 21
Toate cele 3 parti ale fic-ului mi-au placut enorm..Sincer, la inceput nu prea eram interesata, de aceea nici nu comentam, insa incepand cu a doua parte nu am mai putut opri din citit..A fost o poveste intr-adevar frumoasa, cu multe scene de dragoste care au fost pe placul meu..Fic-ul asta este unul dintre preferatele mele insa si celalat imi place cel putin la fel de mult 4
Cam atat..Spor la scris :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

Asha ti-am promis un comentariu kilometric acum sa incerc sa il scriu(te asigur k nu va fi chiar asha lung65 )21

Pentru inceput: ma bucur ca nu ai continuat cu o alta serie acest fic pentru ca ar fi devenit mult prea plictisitor. Ar fi fost multa descriere fara rost. Stii cum se zice omul fericit nu are nimic de spus. Asa si aici: toate personajele erau fericite si nu se mai intampla nimic socant sau care sa ne atraga interesul. Poate ca acum voi fi injurata de multi(nu faceti asta ca va bag in masina de spalat 21 ) dar mie mi-au placut toate obstacolele prin care au trecut personajele. Fara aceste obstacole ficul nu avea nici un rost.

Mi-a placut foarte mult finalul si inca o data ma bucur ca nu ai continuat cu alta serie(stiu ca ai inteles deja asta si habar n-am de ce am mai repetat inca o data)
Greseli (ti-am mai spus astaSmile ) eu una nu am sesizat desi sunt convinsa ca au existat.(ti-am zis motivul pe messenger hug ). Singurele greseli pe care le-am sesizat au fost cele de punctuatie39 . Se scrie cuvantul si se pune virgula fara un spatiu intre ele iar abia dupa virgula se lasa un spatiu. Dar pentru mine aceste greseli chiar nu sunt importante (pentru ca cel mai probabil au fost facute din neatentie) . Am mai observat ca lipsesc si destule virgule(ce semeni cu mine 21 promit ca in capitolul 3 din fic ma voi stradui sa nu ratez prea multe21 )

Povestea m-a fascinat inca din prima clipa in care am inceput sa o citesc. In scurt timp ai reusit sa ma faci sa devin dependenta de ficul acesta( 21 ) si pentru mine ramane cel mai bun fic pe care l-am citit.(dar sunt sigura ca noul tau fic va fi si mai interesant 4< )
Mi-au placut foarte mult personajele in special Ren si Kaname 8. Ma bucur ca Alice a disparut pana la urma din peisaj :ha: (cate probleme a cauzat nenorocita asta)

Un alt lucru care mi-a placut mult a fost cu cata indemanare ai scris scenele de sex. Ai reusit sa nu le faci scarboase lucru care m-a impresionat mult. Acele scene erau pline de pasiune si in acelasi timp pline de dragoste si tandrete:chuu:
Au existat si momente in care am ras pofta ( sa vezi cum se uita mama la mine si ma intreba: Ce ai patit Diana? Eu: Aaaa nimic mama citeam niste... bancuri 21 )

Ai alternat cat se poate de bine toate modurile de expunere si sunt convinsa ca noul fic va fi chiar mai reusit decat acesta pentru ca ai capatat experienta.
Altceva nu cred ca as mai avea de zis. Mult noroc cu noul fic. Kissupupic si ja ne:bye:

Poi sincer este unul dintre cel mai tare fic pe care l-am citit pana acum :X. Cred ca doar ficul pe care il scri acum il poate intrece. Deci prima parte am citit-o de vreo 3 sau 4 ori. Atat de mult mi-a placut atunci cand ... Ren il apara de Kaoru in fata lu Nari... sau ceva de genul asta nu-i mai tin bine numele...39...ai apoi la liceu, cand Ren il tot refuza pe Kaoru dar acesta tot nu renunta... si ... nu stiu mi-a placut tot, nu pot sa enumar ca ma apuc si rescriu ficul 65.
Eu pana acolo cand Kaoru si Ren s-au casatorit, si s-a terminat prima sau a doua parte am citit in continuare, fara sa astept vreun capitol, insa cand ai inceput partea cand a aparut Kaname daca ai sti ince suspans ma tineai pana aparea noul capitol .:love:. Ultimul capitol a fost extraordinat :X . Un sfarsit magnific pentru un fic magnific :love:.
E adevarat ca ai facut cateva greseli, insa s-au observat numai alea de punctuatie. Cel putin alea le-am vazut eu 39. Oricum. Ai un talent foarte mare in a scrie ficuri :X. De obicei , ma fascineaza orice carte buna, insa ficul asta m-a facut dependenta de el. Am terminat de citit primele doua parti sau prima parte.. nu stiu daca erau doua sau una ..39 4... intr-o zi jumatate.
Atat ma bucur ca Ren si Kaoru sunt in continuare impreuna si ca Kaname este cu Yoh :X. Prin cate a trecut micutu Kanam ca sa fie impreuna cu el , nu se putea ca pana la urma sa nu fie 33. Aproape fusese violat din cauza Ayaka-i... :die:. Cel putin e bine ca nu a reusit sa-i duca placul la sfarsit cum a facut in cazul lui Kaoru. Si in plus a primit ce a meritat . 19
Dar chiar nu s-a mai intamplat nimic dupa aia?2... Eu chiar is obsedata de ficul asta XD... vreau o continuare :yada:. Dar ai zis ca nu mai pui chiar daca te rugam in genunchi 2. Stai daca te rog in genunchi si iti dau si o cutie de ciocolata 39 si aa.. nu stiu dar mai gasesc eu ceva. 4... Pui?108
Oricum... mult succes in continuare cu ficurile ^_^ si te ro grabestete cu noul capitol la The life of a male prostituate ^_^... hehe *chuu* ja ne :bye:

am citit si eu deabea acum ficul tau imi place foarte mult mai ales ren 8 la inceput era un dur dar sa mai cumintit Kaoru este un tip oarte de treaba si este exact opusul lui Ren ma bucur ca Kana-chan si-a gasit dragostea si ca este fericit for ever 8 a trebuit sa iti citesc tot ficul in 3 zile 2 din cauza ca ieseam afara de diminieata ma intorceam seara faza tare era ca la un capitol mai picant era sa ma prinda sora mea mai mare 21 bine ca am inchis repede in concluzie sunt obsedata de acest fic si sunt super trista ca nu mai faci nici-o continuare2 este unu-l din cele mai frumoase ficuri pe care le-am citit
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.808 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.246 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 163.283 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.386 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.075 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 131.225 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 68.834 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 98.568 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 57.775 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 124.736 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)