Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#61
Moama......de cand nu am mai trecut pe aici s-au intamplat atat de multefurios. De ce am impresia ca baiatul cu care vorbeste Kairi este Diego??????71Sper sa fie asa...si poate merge si el in Venezuela, dar poate nu mai vrea Angel sa vorbeasca cu el...Acum pe langa cantaret mai e si seful unei firme de parfumurii...super e din ce in ce mai interesant...Nu am nici cea mai vaga idee despre ce se va intampla mai departe.Abea astept sa pui continuarea....
Descriere, naratiune sooper, iar dialogul are replici bine dezvoltate. Felicitari, nici greseli de tastare nu am vazut (recunosc ca nu le-am cautat65)
Cam atat am de spus, imi -place moolt fic-ul tau e chiar interesant si frumos, desigur. Sper sa pui cat mai repede continuarea...Gambate!Abea astet sa se impace Diego cu Angel...:perv:
Chuuupupic

#62
whoaw... ti-am citit mai demult ficul4 si am gasit in sfarsit ultimul capitol... cam multe schimbari ca sa le poata procesa mintiuta asta a mea... ce pot sa zic, ador ficul asta!!!:X:X:X:X nu m-am gandit dar sper ca ice_angel are dreptate si ca cel cu care vorbea Kairi e Diego..:X sper sa se intalneasca din nou cu Angel si sa se impace, ca altfel eu mor!20 si nu ti-am zis da ador toate scenele yaoi din ficul tau... [Imagine: onion_msn_smilies-15.gif] iiiiiiiiiiyyaaaaaaaaaaa!!! abia astept urmatorul capitol... sper ca vine repede, ca nu pot sa astept!!! chuu and gambate!3
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#63
Hi Hi! Prima data cand postez si eu, m-am gasit21 Ce pot spune, nu prea am mai citit ficuri vara asta, eu care eram o impatimita. Sincer nu prea am mai gasit ficuri bune. Ok, ma cam indepartez de subiect. E primul fic dupa o luuuuuunga perioada care ma face sa simt fluturi in stomac21. Comic, romantic( nu ca nu ar adora asta :X)... Chiar imi placeSmile. Critici... primele doua capitole erau stupide, cam asa scriam eu in clasa a patra. Foarte stupide. Greseli gramaticale... nu prea am observat, nu ca m-as uita dupa asta, oricum, nu prea au importanta pentru mine. Kaname... din cate am inteles eu ficul asta e scris mai demult... Ei bine imi place mai mult stilul asta decat cel actual. Ma plictiseste cel specificat in urma. E... invechit. La un moment dat te prindea, acum suna stupid de-a dreptul. Sper sa revii la asta( din ficul acesta) cat mai repede. O sa ai rating mai mare4. In rest nimic interesant. Astept cu nerabdare urmatorul capitol
PS: Ce vrea fufulita asta de la viata mea. Ma omoara ( si mie imi vine sa o omor pe ea-> reactie adversa de la o fana care nu accepta pare... fete "adorabile" in ficurile astea) . Ma rog, daca asta il face mai intereant.21 . Oricum, sper sa se evaporeze cat mai repede3
PS2: Cine e para... cealalta tipa cu care vorbea Diego si cum poate fi asa un nenorocit?!?
[Imagine: sig3a.jpg]



#64
"-Incerca frate" - - Incearca frate
"la nimic e tine" - la nimic ce tine
"Fraiere , incerca!" - Fraiere, incearca!

"�Doamne , ce fac ?� Gandi baiatul inainte sa izbucneasca in lacrimi
-Ce s-a intamplat ? Intreaba bruneta uimita .
-Scuza-ma , eu � Eu � Nu pot � Sa fac asta . Zise cantaretul printre suspine
-De ce ?
-Pentru ca � Baiatul statu putin pe ganduri inainte sa spuna ceva ce ar putea regreta mai tarziu . Pentru ca � Nu pot ! Iarta-ma ! Spuse acesta in timp ce se ridica de pe pat , mergand cu pasi repezi la baie ." - Of...dar chiar daca inca il iubeste pe Diego, asta nu inseamna ca nu putea sa o faca si cu Kairi...
Si de ce a trebuit sa-i povesteasca persoanei de la telefon ce a facut ea cu Angel? 39
In fine, deabia astept urmatorul capitol! Chu! pupic
:bye:

#65
CAP 24 Una sorpresa (O surpriza )

Razele stralucitoare a soarelui partundeau ca niste sageti prin perdeaua orange din camera cantaretului , ce dormea linistit in patul sau moale si calduros . Lumina puternica ii deranjeaza ochii albastrii si de parca nu ar fi fost de ajuns , Leon s-a gandit sa intre in camera lui pentru a-l trezi din somnul adanc , speriindu-l pe baiat sufland intr-un fluier .
- Scularea frate ! E ora sapte . Azi e prima ta zi de lucru ! Striga baiatul entuziasmat .
- CE ?? Dar nu am chef ! Zise brunetul asezandu-si capul din nou pe perna pufoasa . Cine l-a pus sa stea seara pana la ora trei noaptea la calculator ?
-Haide haide , nu mai sta si ia-ti costumul pe care ti l-am pus aseara in dulap !
Angel se ridica cu greu din pat , abia tinandu-se pe picioare se duce catre baie sa isi revigoreze trupul . Facuse un dus scurt , dupa care isi luase costumul gri pe el si merse spre masina fratelui sau .
-Fratee ! Dar imi este somn ! Excama brunetul facand pe suparatul .
- Ti-am spus ca vom incepe de dimineata , deci trebuia sa fi pregatit .
Dupa zece minute in care Angel se autocompatimea , au ajuns in sfarsit la fabrica . Alte zece minte au trecut pana cand brunetul s-a decis sa iasa din masina , defapt nici nu s-a decis , Leon a trebuit sa isi ia fratele pe sus si sa il duca in fabrica . Au inceput turul fabricii . Pentru cantaret , toata treaba asta era de prisos , era obosit , si nimic din ceea ce vorbea Leon sau angajatii nu intelegea , el doar aproba din cap .

* *

*
La vila Kairei , tocmai ajunsese un nou musafir . Se instalase imediat pe una din canapelele mari de piele neagra .
-Stai confortabil , Diego ? Intreaba bruneta . Nu credeam ca o sa vi chiar astazi . Continua ea .
-Ei bine� Uite-ma ! Bucura-te ca am ajuns � Si apropo , unde este Angel ? Intreaba satenul .
-Din cate imi amintesc e la firma tatalui sau de pafumuri , mai nou e patronul firmel in locul batranului .
Diego statu putin pe ganduri , dupa care se ridica , ia niste chei de pe masuta din fata canapelei si fuge afara din casa . Bruneta striga dupa el , nestiind unde avea acesta de gand sa mearga , totusi el nu cunoastea orasul .

* *

*

La firma de parfumuri , cantaretul a trecut in sfarsit si peste turul plictisitor de lung din imensa cladite in care va urma sa lucreze un timp . Leon si-a scutit fratele de alte introduceri si il conduce in biroul ce ii va apartine . Ajunsi la locul cu pricina , Angel trage o privire prin camera . Era invaluita intr-o culoare alba stralucitoare . Pe jos era o mocheta mare , de culoare maro ce acoperea intrega podea . Langa peretele din fata usii era un birou de un maro stralucitor , pe care era un calculator . Langa el erau aruncate mai multe documente si o ceasca de cafea . Angel se aseaza imediat pe scaunul negru de langa birou , dupa care isi pune capul pe brate , inchizand ochii .
-Angel , langa tine sunt niste rapoarte , am sa te rog sa le verifici , sunt pentru un transport in Ca � Angel !!! Striga Leon incercand sa isi sperie fratele care se parea ca deja sforaia , dar fara rezultat . Off , la naiba , am sa il las sa se odihneasca . Continua acesta izbucnind apoi in ras .
Dupa ce a iesit fratele baiatului din incapere , o alta persoana a intrat , o persoana imbracata cu o pereche de blugi negrii si un tricou alb , mulat cu un dragon mare desenat pe piept . Acesta a trantit usa si apoi a incuiat-o , Angel trezindu-se brusc si sarind de pe scaun .
-Ha? Ce ? Cine ? Unde ? Oh , nu ! Striga baiatul privind persoana din fata sa . Oh nu , nu ! Diego , nu esti adevarat , la naiba , e un vis ! � Da ! Asta este , un vis ! Am sa respir adanc si ... Gata ! A disparut ! Spuse cantaretul zambind .
-Mai gandeste-te istetule , ai ochii inchisi ! Spuse satenul apropiindu-se de brunet .
-Ce cauti tu aici ? Intraba Angel mai mult decat uimit . Dar nu .. Nu poti , sigur e un vis ! Tu esti in Japonia , nu ai cum sa fi aici ! Continua el .
Dar Diego se apropie si mai mult de el , izbind-ul pe cantaret de perete si cu mana prinzand-ul pe baiat de acea zona sensibila .
-Idiotule ! Ce faci ? Inceteaza , doare ! Striga cantaretul cu obrajii imbujorati incercand sa-l impinga pe saten , dar fara rezultat .
-Spune ca ti-a fost dor de mine ! Sopti Diego la urechea brunetului , strangand mai tare cu mana de acea zona , facand-ul pe Angel sa scoata un scancet de durere .
-Inceteaza ! Du-te la fufa ta ! Aia din Tokyo , cred ca te asteapta ! Spuse Angel .
-Care fufa ? Intreba Diego in timp ce saruta gatul brunetului .
-Nu te mai preface ! Cea din fata mall-ului , bruneta aia ! Crezi ca nu am auzit-o ? �Ah , Diego , te iubesc asa de mult ! Suntem �
-Verisori ! Il intrerupe satenul pe baiat .
-Ve�Ve-ce ? Intreaba Angel socat de vestea primita .
-Nu ti se pare ca o cunosti ?... E Kairi !
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#66
Continuarea...ce binedance. Eram tare curioasa sa vad cine e baiatul acela si se pare ca am anticipat bine e chiar Diego. Cat ma bucur :001_wub:. Sper ca acum sa se impace, doar nu au nici un motiva sa fie certati, pentru ca nici unul nu la inselat pe celalalt . Oricum e frumos capitolul si deasemenea interesant . Imi place comportamentul celor doi baieti. Sunt foarte draguti si formeaza o pereche super:love: . Abea asatept sa vad ce se intampla mai departe, desi nu e prea greu de ghicit avand in vedere cat de pervers e Diego .Ia sa ne gandim un pic ei doi intr-un birou incuiato//o
Greseli nu am observat...
Abea astept continuarea. Gambate! hug

#67
yay! continuarea, ce dulce e ! :X nu m-am gandit ca diego si kairi sunt veri, e destul de ciudat. oare Leon nu trage cu urechea la discutia aia care, daca inca nu e, o sa devina foarte siropoasa in curand? 71

e absolut superb, un capitol de nota 49 din 10 (nu e de 50 pt. ca te-ai oprit intr-un moment nepotrivit 2 voiam mai multa actiune 20 4)

abia astept urmatorul capitol 3 spor la scris si capitole cat mai lungi si... sctii tu cum 19 I'm such a perv... [Imagine: onion_msn_smilies-15.gif] :-* chuu and gambate! 3
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#68
CAP 25 : El nuevo sirviente (Noul servitor)


La auzul acelor cuvinte , Angel tresari imediat .
- Ce ? Nu se poate ! inseamna ca tu ai pus-o atunci sa ... Sa se culce cu mine , nu ? Intreaba brunetul impingandu-l pe saten de langa el .
-Gresit ! I-am spus sa nu o faca , dar a zis ca vrea sa te testeze ... Cu sau fara acordul meu . Dupa cum imi stiu eu verisoara , chiar era in stare sa se culce cu tine , deci de aceea am venit !
- Nu se poate ... Kairi e o fata atat de dulce si de inocenta ... Nu te cred ! Se rasti cantaretul .
- Daca nu ma crezi pe mine , poate o crezi pe ea ... Si in plus ei nu i-ar pasa de o noapte de dragoste , pentru ca e obijnuita ... A fost dama de companie ! spuse Diego nepasator apropiindu-se apoi din nou de ingerasul sau .
- Ce ?! La naiba ! Nu , nu se poate , ma minti ! O sa vorbesc cu ea ! Spuse Angel lipindu-si o palma peste frunte .
- Asa sa faci ! Replica Diego , impingandu-l pe brunet pe canapeaua din stanga lui . Dar deocamdata � Esti al meu ! Adauga el asezandu-si corpul peste cel al cantaretului , incepand sa-l sarute pasional pe gat , desfacand camasa si coborand incet spre piept .
- Diego , termina odata ! Suntem in firma , ce naiba ?! Zise Angel incercand sa il indeparteze pe baiat .
- Nici o sansa , ingeras ! Spuse satenul in timp ce ii desfacea slitul de la pantalonii cantaretului , incepand apoi sa mangaie usor acea zona sensibila , facandu-l pe brunet sa capete o nuanta rosiatica in obraji si sa scoata cateva mici gemete .
-Diego , inceteaza ! Daca vine fratele meu , Leon , va trebui sa ii des�
Dar inainte sa isi termine propozitia , cineva a inceput sa bata insistent in usa biroului si dupa vocea care striga sa se deschida usa , era chiar a lui Leon . Angel se ridica speriat de sub Diego , care in sfarsit i-a dat drumul . Brunetul se incheie la pantaloni si isi aranjeaza parul ciufulit , dupa care ii deschide usa fratelui sau , dar a uitat de camasa descheiata .
-Angel , ce nai � Hoppa ! Se intrerupse Leon , dupa ce i-a privit camasa fratelui sau si pe tipul de pe canapea .
-Ce hoppa ? Intreaba cantaretul , dupa care isi privise camasa , pe care o incheiase rusinat .
-Vroiam sa te iau acasa , dar daca esti ocupat �
-Nu ! Nu sunt ocupat ... O sa vin ! Um � Apropo , Diego , de unde ai stiut cum sa ajungi aici ? Intraba Angel curios .
- Heh , e destul de usoara spaniola � am intrebat niste oameni pe strada , si iata-ma ! Raspunse satenul .
- Aha ! Noi mergem acasa � Si avand in vedere ca esti varul Kairei , banuiesc ca locuiesti cu ea � Nu mai bine vi cu mine si cu fratele meu ? Intreaba Angel
Dar Diego , a refuzat . El a venit pana la firma cu masina verisoarei lui , si nu avea de gand sa ii lase pretiosul ei automobil acolo .
Angel impreuna cu fratele lui , au iesit din firma , indreptandu-se spre vila . Dar pe tot parcursul drumului , era o tacere ca intr-un mormant . Nici unul din cei doi baieti nu au scos un cuvant , pana cand in sfarsit , lungul drum spre casa s-a terminat . Cei doi au intrat pe poarta si au fost intampinati de Kika , care sari da gatul fratelui mai mare .
-Fratiorul meu iubit ! Ce zici ? Ma duci pe mine si pe mama la shopping ? Te rog , te rog ! Spuse aceasta in timp ce isi saruta fratele pe obraji .
- Bine , bine , dar ce ar fi daca nu mi-ai mai umple fata cu luciul tau de buze ? Raspunse el , poftind-o de fata in masina , dupa care a aparut si mama sa .
Angel a intrat in casa , gandind ca in sfarsit se poate relaxa cu o baie in piscina din interiorul casei . Cand a vrut sa urce scarile spre camera lui , usa de la intrare a fost trantita de Kika , care se pare ca a uitat niste bani .
- Angel , daca vrei ceva , vorbeste cu servitorii , apropo , azi ne-a recomandat Kairi pe cineva ca servitor , mi-a dat datele despre el si l-am angajat . Spuse roscata in timp ce deschidea usa pentru a pleca .
- Bine . eu o sa ma duc la piscina , anunta tu pe cineva in locul meu , ca vreau un suc de portocale acolo .
-Desigur , o sa rog sa ii se spuna noului servitor cand va veni sa ti-l aduca . Spuse fata . �Daca ai stii cine e noul servitor� Nu degeaba am spus din prima ca este deja angajat� , continua Kika in gandul ei .
Angel a urcat in camera , si-a luat o pereche de slipi albastrii pe el si s-a dus la piscina cu un prosop alb pe mana . Ajuns acolo ,acesta a plonjat in apa , dupa care a inceput sa innoate de la un capat la altul timp ce zeci de minute . Imediat dupa ce a obosit , s-a rezemat cu spatele de zidul piscinei si cu mainile se tinea de o bara . Atunci cineva a trantit usa ce ducea spre piscina , iar cantaretul si-a dat seama ca sucul lui de portocale tocmai sosise .
- Lasa-l pe masuta !
-Si vrei sa spui ca tu imi ordoni mie , ingeras ? Raspunde o voce foarte cunoscuta brunetului .
Acesta se incoarce brusc spre acea persoana si intalneste privirea insistenta a lui Diego , dupa care inghiti in sec .
� El e noul nostru servitor ?! Nu se poate � Gandi Angel privindu-l uimit pe cel din fata ochilor sai .
Diego isi da camasa alba jos si sari in apa sub privirea uimita a cantaretului . Satenul s-a scufundat timp de cateva secunde si nu a mai aparut la suprafata , iar Angel incepu sa isi faca griji .
-Diego �Iesi afa�
Dar inainte sa isi termine propozitia ,a simtit cum doua maini il prinse de talie si privi cum Diego urca pe corpul sau , ajungand repede la suprafata . Privirile celor doi s-au intersectat pentru cateva secunde , pana cand satenul ii prise buzele brunetului intr-un sarut pasional .
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#69
dap...ca intodeauna nu prea am ce comenta.Ficul este intr-adevar frumos fiindca se vede ca te stradui sa il faci bine.Ma bucur ca te ambitonezi de fiecare data.Acum....descrierea este destul de buna, un pic nu ar strica, sa ai grija la estetica.Asta conteaza mult.Cam atat si spor la scris.
gambate kudasai.
-

#70
wheaw... yummy!! ce dulci trebuie sa fie saruturile lui diego, vreau si eu! dar nu vreau sa ma bag intre el si angel, vreau sa-mi pastrez viata4

ce ziceam eu, cumva ca Leon ar putea sa-i vada facand vreo "nebunie" ? 71 a fost pe-aproape. acuma ar fi tare sa-i vada un vecin sarutandu-se in piscina21 21

imi place ff. mult. 3 gambate yo!3
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.845 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.806 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.206 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.060 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.655 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.763 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.689 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.608 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.711 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.264 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)