Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#51
CAP 20 Me voy (Plec)

-Dar Diego , abia am iesit de la dus ... Si mi-e foame... Spune brunetul .
-Lasa ca iti trece ! De mine nu scapi ! Zise satenul mangaind usor piciorul cantaretului apoi ii prinsese buzele delicate intr-un sarut . Un sarut plin de senzualitate si creeator de dependenta cum obisnuia Diego sa ii ofere iubitului sau de fiecare data . Mana lui ce odata a fost pe piciorul brunetului , acum si-a mutat locul intre picioare , mangaind acea zona sensibila , facandu-l pe cantaret sa scoata gemete de placere . Angel isi plimba mainile prin parul ciufulit al satenului , coboara usor pe spatele lui si isi strecoara mainile pe sub camasa . Coborand mainile mai jos pe corpul lui Diego , brunetul observa un lucru:
-Diego� Unde iti sunt pantalonii ? Intraba brunetul
-Mi i-a furat o fata aseara �Nu am dormit cu ei pe mine ! raspunde baiatul zambind , sarutandu-i apoi pieptul , coborand apoi in jos spre abdomen . Dar au fost din nou intrerupti de voceai Sorei lui Diego care venise dupa telefonul uitat in dormitor .
-Fratioare� Mi-am uitat telefonul aseara aici ! spune aceasta mergand spre dormnitor cu pasi repezi . Daca Diego nu avea ideea minunata de a pune patura peste el si Angel , sora lui ar fi ramas cu gura cascata timp de o saptamana.
-Diego , da-te jos de pe mine , sa nu ne vada sora ta asa ! Spuse Angel parca speriat .
-Las-o ca nu moare ! Zise Diego sarutandu-i pieptul , in acel moment in care Ryoko a intrat in camera .
- Wow� Asta da atmosfera ! Spuse aceasta cu un zambet pervers. De ce nu continuati? Eu am plecat . Pa Pa ! Continua fata cu parul roz in timp ce iesea pe usa dormitorului , lasandu-i astfel pe cei doi iubiti din nou singuri.
Angel s-a inrosit usor in orbraji si intoarce capul spre fereastra deschisa ce arata minunata panorama a unei dimineati din luna Iulie : Soarele ce se inalta falnic pe cer , indepartand-o astfel pe sora lui , Luna si aducand o noua zi oamnenilor din capitala Japoniei . O noua zi , care se pare ca va fi plina de surprize : placute � Si mai ales , neplacute .
-Se pare ca nu a murit ea ! Spuse Angel uitandu-se in ochii iubitului sau . Am murit eu � De rusine ! Continua acesta punandu-si mainile pe fata . Cum sa o lasi sa ne vada asa?
- Lasa , ca nu se intampla nimic ! Zise Diego zambind si indepartand patura , continuandu-si apoi drumul spre abdomen , facandu-l astfel pe brunet sa scape unele mici gemete de placere . De data asta , nimic nu il mai oprea pe saten sa isi continue drumul spre punctele sensibile ale baiatului de sub el . Ajuns acolo , Diego nu ezita nici o clipa in a-i oferi cele mai mari placeri iubitului sau . Cantaretul gemea la fiecare atingere si la fiecare sarut . Nu vroia ca ceea se simte acum sa se tremine vreodata . Numai impreuna cu iubitul sau putea sa simta acest lucru . Fiecare sarut de-al satenului ii dadeau cantaretului un fior placut . Chiar si cand Diego s-a urcat lin pe corpul brunetului , acesta inca mangaia acel punct sensibil . Angel isi plimba mainile prin parul matasos al baiatului de deasupra lui , apoi ii prinse buzele catifelate intr-un sarut apasat , astfel tipatul ce urma sa vina din cauza patrunderii rapide a fost oprit de saten , care explora cu limba interiorul gurii baiatului care devenea din ce in ce mai dependent in fiecare secunda ce trecea . Gemetele cantaretului erau aproape imperceptibile , se auzeau , dar foarte incet , parca doreau sa fie auzite numai de Diego . Brunetul stranse in pumni lenjeria de matase a patului , iar satenul ii saruta usor gatul patrunzand din ce in ce mai repede in el ca gemetele sa fie cat mai dese si mai perceptibile . Cand simti ca �momentul final� se aproprie , ii prinsese din nou buzele brunetului intr-un sarut , tipatul fiind unul stins , aproape fara vlaga . Cei doi s-au hotarat sa se opreasca si sa se refugieze unul in bratele celuilalt .
Sunetul enervant al telefonului incepea sa se auda. Angel ridica receptorul si aude vocea calda a mamei lui . O saluta politicos apoi o intreba de unde are numarul lui Diego , primind ca raspuns ca sora lui , Kika i l-a dat , ea avandu-l la randul ei de la Yuki .
Dar apoi figura de baiat fericit a brunetului i-a fost stearsa imediat de pe fata la mesajul mamei . A ramas cu ochii larg deschisi si se holba la perete . Atunci telefonul mobil al lui Diego suna pentru ca a primit un mesaj . Satenul se ridica din pat , se imbraca repede cu ceva si face semn spre usa cum ca ar pleca . Angel isi indreapta capul spre el si il misca in semn de aprobare . Dupa ce termina convorbirea , acesta ia repede o pereche de blugi , o camasa , se incalta cu ce gaseste si o ia la goana . In timp ce fugea , langa treptele unui mall il vede pe Diego impreuna cu o fata bruneta , inalta , un corp perfect si cu parul lung, care il strangea puternic in brate. Angel se oprise si statea si asculta stupefiat spusele brunetei.
- Nu stii cat te iubesc eu pe tine Diego ! Suntem�.
Dar Angel o lua imediat la goana , crezand ca va putea fi observat de iubitul sau , sau mai bine zis , fostul lui iubit . Cu lacrimi in ochi fugea spre casa lui si se gandea ga ar fi bine sa plece o vreme din tara , din moment ce a vazut ca Diego il inseala cu prima fata care ii iese in cale.
�Voi pleca� Voi pleca� Sa nu il mai vad , in viata mea � Gandi el in timp ce un val de lacrimi ii invada obrajii catifelati .
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#52
Uhuu!!!Prima \:d/ 4 ok...deeeeci am citit fic-ul tau de la inceput pana acum.Si tot ce am de zis este: genial! :perv:
Chiar daca toate capitolele sunt super tari replica mea favorita ramane tot: "-Te doare ingeras?Iarta-ma" :pls: Aww...cat de cute sunt amandoiiiiiiii!!!:chuu: Dintre toate fic-urile yaoi de pe forum-ul asta pot sa spun ca al tau si "Crazy Love" care este tot al tau facut cu love_yuki_eiri sunt preferatele mele.Nu prea am ce sa mai zic.Il ador pe Angel :love: si imi plac mult scenele de "actiune" :yes: In legatura cu capitolul asta: NUUUUUUU IAAR 20 De ce sa se desparta iar???? cine o mai fi si bruneta aia 45 Nuu..nu cred ca Diego l-ar insela pe Angel 2 De abia astept urmatorul capitol sper sa nu se certe si sa ramana impreuna. Bye Bye! pupic

#53
"creeator de dependenta" - creator de dependenta
"a unei dimineati din luna Iulie" - a unei dimineti din luna Iulie
"aducand o noua zi oamnenilor" - aducand o noua zi oamenilor
"sa se tremine vreodata" - sa se termine vreodata
"si se gandea ga ar fi bine sa plece " - si se gandea ca ar fi bine sa plece

"-Dar Diego , abia am iesit de la dus ... Si mi-e foame... Spune brunetul .
-Lasa ca iti trece !" - 21
"Daca Diego nu avea ideea minunata de a pune patura peste el si Angel , sora lui ar fi ramas cu gura cascata timp de o saptamana." - 21
"-Diego , da-te jos de pe mine , sa nu ne vada sora ta asa ! Spuse Angel parca speriat .
-Las-o ca nu moare !" - 21
"Cu lacrimi in ochi fugea spre casa lui si se gandea ga ar fi bine sa plece o vreme din tara , din moment ce a vazut ca Diego il inseala cu prima fata care ii iese in cale.
�Voi pleca� Voi pleca� Sa nu il mai vad , in viata mea � Gandi el in timp ce un val de lacrimi ii invada obrajii catifelati ." - nu vreau sa plece 20 Poate ar fi mai bine daca ar vorbi cu Diego si l-ar intreba cine este acea fata 20
So...deabia astept urmatorul capitol! Chu! pupic
:bye:

#54
CAP 21 : El viaje a Venezulela y la chica (Calatoria spre Venezuela si fata )

Angel fugea spre casa cu fata inundata de lacrimi . In cateva minute a reusit sa puna mana pe clanta usii si sa intre inauntru , unde mama , sora si prietenul lui , Yuki il asteptau asezati pe canapea . Brunetul isi sterge lacrimile sarate si se aseaza pe masuta mica de culoare maro din fata canapelei .
-Spuneti ... Care-i graba ? De ce sa plec inapoi in Venezuela ? Intreaba cantaretul ciufulindu-si parul .
-Pai ... E vorba de tatal tau ... E pe moarte ! Tu , eu si Kika va trebui sa mergem din nou acasa . Spune mama acestuia ridicandu-se de pe canapea , luand apoi doua bilete de pe masa din bucatarie si intinzadu-le baiatului . Vei avea grija si de biletul sorei tale ... Eu il am pe al meu , vom pleca peste 4 ore . Continua femeia .
"Deci chiar voi pleca ... Poate nici nu ma voi mai intoarce , nu mai vreau sa il vad pe Diego , nenorocitul ala ma inseala cu prima care ii iese in fata , prima care are un corp frumos si fata draguta . Mai bine plec decat sa stiu si sa vad ce va face el in continuare . " Gandi Angel incercand sa-si opreasca lacrimile ce curgeau din ce in ce mai repede pe obraji , el privind in acelasi timp podeaua acoperita cu parchet .
- Frate , nu plage , ne vom intoarce ! Nu stiu peste cat timp , dar sper ca ne vom intoarce ! Zise Kika incercand sa isi calmeze fratele ridicandu-se de pe canapea , apropiindu-se de el si apo strangandu-l puternic in brate
-Nu ... Voi va veti intoarce , eu nu ! Spuse cantaretul punandu-si mana pe ochi .
- Ce ? ... Ce tot vorbesti acolo ? Desigur ca te vei intoarce cu noi ! Spuse roscata privindu-ul usor speriata pe baiatul din fata ei .
- Cum adica sa nu te intorci ? Angel , prietene , atunci ce vrei sa fac eu ? Esti singurul meu prieten de nadejde , nu ma pot baza pe altcineva ! Spune Yuki privindu-l mirat pe prietenul sau
-Heiiii ... Dar eu ce sunt pentru tine ? Un cartof prajit ? Spuse Kika facand pe suparata .
- Tu esti iubita mea ! Nu un amarat de cartof prajit ! Spuse Yuki prinzandu-si prietena de mana si tragand-o in bratele lui , prinzandu-i buzele rosii intr-un sarut apasat .
Angel privea in gol si isi amintea de momentele in care el era impreuna cu Diego , dar vroia ca acele amintiri sa piara , sa se stearga pur si simplu din mintea lui si sa ia viata de la inceput , fara ca Diego sa apara din nou . Asa ca s-a ridicat repede de pe masuta si merge spre camera lui . Ajuns acolo , isi scoate toate hainele din dulap , le alege pe cele buine , le aseaza intr-o valiza de piele neagra si apoi arunca valiza pe pat . Cand se intoarse in camera in care se presupunea ca mama lui , Kika si Yuki il asteptau , a fost surprins cand gasise camera goala . se tranteste pe canatea is in cateva ninute apar Kika impreuna cu mama lor , dar Yuki , se pare ca era dat disparut , caci in casa nu mai era , Angel a plecat pentru o secunda , iar batausul a si sters-o . Cand brunetul a intrebat unde ii este prietenul , roscata se uita putin la mama ei , dupa care spune ca baiatul a plecat acasa , dar parca inca ascundea ceva , chiar si asa cantaretul nu baga de seama si le asteapta pe cele doua femei sa fie gata de plecare , desi mai aveau inca cateva ore pana cand avionul va decola si il va duce inapoi acasa , unde avea de gand sa uite totul si sa gasesca fericirea tot in acel loc , unde el se va schimba complet . Nu mai vrea sa fie acelasi Angel , inocentul , dragutul si politicosul cantaret , ce nu misca un deget nici daca cineva avea intentia sa il omoare . "Cu trecerea timpului voi uita ... Voi uita totul" Gandi brunetul , dar se insela , se insela amarnic , desi se gandea la acest lucru , niciodata nu va uita mangairile , saruturile si momentele de iubire care le-a petrecut alaturi de Diego .
* *
*
Ceasul arata ora 2:30 . Alarma fixata de Kika a inceput sa sune si sa anunte ca timpul plecarii a venit , mai aveau o jumatate de ora plana la decolare . In aceeasi clipa a sosit si Yuki , care era decis sa ii conduca pe cei trei la aeroport .
Pe masina nimeni nu a scos o vorba , era o l;iniste totala , doar la aeroport , Yuki parea ca s-a trezit din hibernat .
-Hei , Angel , in Venezuela sunt oameni ce vorbesc ciudat si cu nume ciudate ca al tau si a lui�
Dar baiatul nu reusit sa pronunte si celalalt nume , caci Angel l-a oprit raspunzand la intrebare .
-Da�Asa este , limba aceea ciudata se numeste spaniola si in privinta numelor nu stiu ce sa iti spun gandeste-te ca si cei de acolo cred ca numele de aici , din Japonia sunt ciudate . Spuse Angel plictisit privind la ceas .
-Angel , te-ai holbat la ceasul ala de cand am plecat de acasa , mai da-i o pauza , da-o in acolo de treaba ! Zise Kika incercand sa-i atraga atentia fratelui sau , dar in zadar , caci Angel inca privea obiectul prins de incheietura mainii . Mama celor doi au dus bagajele la control , in timp ce Angel inca se holba la ceas , iar Kika povestea cu iubitul sau .
In cateva minute s-a anuntat ca avionul spre Venezulela va decola in cateva momente , asa ca si-au luat la revedere de la Yuki . Kika stia ca nu avea sa-si mai vada iubitul mult timp de acum incolo asa ca i-a prins buzele intr-un sarut care a durat cel putin un minut si apoi a fugit spre familia ei . S-au dus dupa bagajele lor si au plecat spre obiectul zburator . Ajunsi in avion , cei trei si-au ocupat locurile : Kika langa mama ei , iar Angel langa o domnisoara de vreo 18 ani , bruneta cu parul lung , ochii negrii , imbracata cu o rochie alba , nu decoltata , dar frumoasa . Acesta intra cu fata in vorba , afla la un moment dat ca numele ei este Kairi si ca merge la rudele ei din Venezela , unde are de gand sa strea cativa ani . Canteretul s-a prezentat si el , iar fata fu mai mult decat incantata sa afle ca el este un cantaret faimos , si pe deasupra asa de dragut . Bruneta parea destul de obosita , asa ca isi aseaza capul pe umarul baiatului si adoarme in cateva minute . Semana cu un inger cazut din geruei si dormea tocmai pe umarul lui Angel . desi abea sa cunoasteau , acesta nu rezista si ii prinsese buzele calde a fetei intr-un sarut , acel saru avea un gust dulce , dar totodata amar , din cauza buzelor cantaretului , care inca tanjeau dupa saruturile fostului sau iubit .

Aceasta e Kairi
http://i219.photobucket.com/albums/cc127...a_2411.jpg

?�??by Kaname ??
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#55
Greseli:

1. "si apo strangandu-l puternic in brate" - si apoi strangandu-l puternic in brate
2. "le alege pe cele buine" - le alege pe cele bune
3. "se tranteste pe canatea is in cateva ninute" - se tranteste pe canapea si in cateva minute
4. "era o l;iniste totala" - era o liniste totala
5. "are de gand sa strea cativa ani" - are de gand sa stea cativa ani
6. "inger cazut din geruei" - aici ce trebuia sa fie? "inger cazut din ceruri" ? sau?
7. "abea sa cunoasteau" - abea se cunosteau
8. "acel saru" - acel sarut

"-Nu ... Voi va veti intoarce , eu nu ! Spuse cantaretul punandu-si mana pe ochi ." - cum adica nu se mai intoarce? :die: Pai sa vezi cum il fac eu sa se intoarca :grr:

Cat despre Kairi 39...pare foarte frumoasa,insa cam bleaga...
So, deabia astept urmatorul capitol! Chu! pupic
:bye:

#56
:O :die: ceeeeeee?????cum adica sa nu se mai intoarca??nuu 20 :nh: si de ce nu i-a spus nimeni lui Diego ca Angel pleaca???cum adica vrea sa uite tot si sa o ia de la capat? 22 nuu 20 el trebuia sa ramana cu Diego si sa fie feritici 2 Off...si bruneta aia din avion 45 dc a sarutat-o Angel? 20 de ce? de ce? de ce? numai pot :?? explodez daca nu citesc urmatorul capitol :yada:

#57
CAP:22 Un nuevo camino , una nueva vida , o no?(Un nou drum , o noua viata , sau nu?)

Angel realiza ceea ce tocmai a facut , ofta odata si isi aseaza capul pe crestetul fetei , si cu un zambet trist , in ochi lui albastrii s-au nascut doua lacrimi , era trist , incerca sa il uite pe Diego , dar in zadar . Spera ca ca noul lui drum sa ii aduca o noua viata , o viata fara prefacuti ca fostul lui iubit . Ochii i se inchideau cu fiecare secunda ce trecea si intr-un final , brunetul a adormit .

* *


*

Cantaretul fu trezit de catre Kairi , fata tocmai l-a anuntat ca avionul a aterizat in aeroportul din Venezuela . S-a ridicat cu greu de pe scaun , si-a luat bagajul si si-a asteptat familia pentru a cobora din avion . Kairi a coborat inaintea lor si a privit dezorientata in jur , se pare ca nu a venit nimeni dupa ea . Angel se duce la bruneta , si vede cum fata scoate un biletel din buzunarul posetei sale albe .
- Ce s-a intamplat , Kairi ? Intreaba baiatul
- Pai� Se pare ca unchiul meu nu a reusit sa vina dupa mine , atunci asta inseamna ca va trebui sa gasesc singura strada . Spune fata putin dezamagita
Angel ii lua mica hartiuta din mana , se uita putin peste ea , si fu putin uimit de adresa pe care tocmai a citit-o .
-Kairi � Aceasta este strada unde este si vila familiei mele , casele noastre sunt fata in fata . Spuse cantaretul cu zambetul pe buze , apoi a invitat-o pe fata sa vina impreuna cu el si familia lui spre casa . Bruneta a acceptat .
- Angel , las-o naibii pe fata asta � Sper ca nu vrei sa te incurci cu ea . Spuse Kika iritata de ceea ce face fratele sau , dar acesta nu isi baga in seama sora si o pofteste pe bruneta intr-un taxi in care sa-u urcat si cele doua membre ale familiei cantaretului . El o tinea pe bruneta strans in brate , parca ii era frica sa nu scape din greseala . In scurt timp , cei patru au ajuns pe strada cu pricina , si intradevar , cele doua vile erau pozitionate fata in fata , dupa cum a spus si Angel .
Dupa ce au coborat din autovehicul , fata a sarit imediat de gatul cantaretului si in semn de multumire i-a dat un mic pupic pe obraz
-Angel , iti multumesc , nu stiu ce m-as face daca nu ai fi tu ! Spuse fata entuziasmata
-Cu multa placere , Kairi si � Te astept in vizita pe la mine , apropo , acel pupic nu mi-a ajuns ! Zise Angel cu un zambet smecher pe fata urmrind apoi poteca ce ducea spre vila familiei lui .
La usa casei , astepta un baiat pe jumatate dezbracat . caldura emanata de soare , era insuportabila , deci era de inteles de ce statea asa . Era Leon , fratele mai mare a lui Angel si al Kikei . Baiatul avea parul saten si ochii caprui si un corp bine cladit . Purta doar o pereche de blugi albastrii si niste slapi de casa .
-Heii , frate ! cum o duci ? Spuse Angel entuziasmat in timp ce ii puse mana pe umarul baiatului . Ia-te uita ce face o sala de fitness din om ! Imi amintesc ca acum cativa ani erai cat o aschie ! Continua cantaretul chicotind .
- O duc bine , fratioare , si tu arati foarte bine , si vad ca nici cu vrajeala nu stai rau ! Spuse baiatul .
- Ce vrei sa spui ?
- Pai bruneta aia � Pare foarte frumoasa !
Angel nu mai spuse nimic , zambi si intra apoi in casa . Kika nu isi mai vazuse casa de mult timp . uitase gradina cu fel si fel de flori plantate , de toate culorile si marimile care dadeau viata locului . Vila a ramas de un alb stralucitor . Cele doua etaje ale ei faceau vila sa para un palat . Pervazurile geamurilor erau de culoare aurie si la fiecare era pus cate un ghiveci cu flori multicolore . Interiorul era total renovat : holul era imens , peretele vopsit intr-un orange pal si pe jos un covor lung , rosu ce ducea spre living , care nu era prea mare , peretii lui erau vopsiti in alb . La intrare in living se putea vedea un tablou imens cu portretul unui om in varsta , tatal celor doi baieti si al Kikei . era un portret alb-nergtu facut nu cu mult timp in urma . Portretul statea deasupra unei canapele de piele neagra . Canapeaua era asezata pe un mic covoras alb cu pete negre si pe acelais covorasi isi avea locul si o masa simpla din lemn . In stanga usii trona un televizor imens cu plasma
- Angel , hai sa iti arat camera ta , Kika , urmeaza-ma si � Mama , asteapta putin aici ca vin imediat ce imi conduc fratele si sora . Spuse satenul in timp ce urca treptele ce duceau la urmatorul etaj . Ajuns la locul cu pricina , camera lui Angel era pozitionata fata in fata u scarile , iar camera Kikei langa a fratelui sau , apoi langa incaperea care ii apartinea fetei urma o baie ce avea un jacuzzi , un dus si multe alte lucruri . Baia era vopsita intr-un albastru ca cerul si pe jos , podeaua era acoperita cu gresie alba . Langa baie urma si camera fratelui mai mare , Leon , era o camera modesta , cu nu prea multe lucruri in ea , doar un pat , un birou cu calculator si un dulap , lafel ca si in camerele fratelui si sorei lui . In timp ce isi despachetau hainele , se aude soneria usii . Leon coboara pentru a vedea cine este si imediat dupa asta , cantaretul isi aude numele strigat de fratele sau si coboara pentru a vedea ce doreste . Ajuns jos , acesta o vede pe Kairi in holul casei .
-Kairi ? Ce ma bucur ca ai venit , hai ! Urca mergem la mine in camera . Spuse baiatul luand-o de mana pe fata si tragand-o dupa el pe scari.
Ajunsi in camera , Kairi a fost placut impresionata de aspectul acesteia , era curata , nici o haina pe jos , sau un fir de praf nu era asezat pe mobila . Bruneta se pune incet pe pat privind uimita in jurul ei . Cantaretul se aseaza si el langa ea , lund-o usor de mana , astfel fata prinzand o culoare rozalie in obraji.
-Stii , Angel � Ai niste buze foarte dulci ! Spuse fata privind rusinata podeaua.
-Poftim? Aaaaa� Deci tu nu dormeai ! Spune brunetul zambind . Dar nu ma deranjeaza , ma bucur ca erai treaza , astfel stii ca imi place de tine � Si imi placi chiar foarte mult ! Continua acesta apropiindu-se incet de chipul fetei ce se imbujora din ce in ce mai tare in obraji , apoi ii prinse buzele catifelate intr-un sarut , introducandu-si apoi cu usurinta limba in gura fetei explorand fiecare coltisor . Angel era hotarat sa mearga mai departe cu fata asta .


This is Leon
http://i219.photobucket.com/albums/cc127..._26751.jpg
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#58
Hotarat ne...?Lasa ca-i scot eu din cap hotararea aia...Am sa devin personaj si sa-l iau pe Diego si sa-l aduc s-o :die: Chiar ce se mai9 intampla cu Diego? Cine e tipa? Ce vrea? De ce n-a asteptat Angel?:stress: Sa nu cumva sa faca ceva cu tipa aia ca ii tai gatul...MA intreb de ce naiba nu o indeparteaza...Omg nu mai suport vreau continuarea 20 ? Greseli n-am vazut, eu nu sumt adepta lui "hai sa criticam de dragul criticii"... aici nu am ce critica. Mi-a placut si de abia astept continuarea.
Gambatte!!!
:pls::love::bye:

#59
1. "Spera ca ca noul lui drum" - Spera ca noul lui drum
2. "in care sa-u urcat" - in care s-au urcat
3. "urmrind apoi poteca ce ducea spre vila familiei lui" - urmarind apoi poteca ce ducea spre vila familiei lui
4. "era un portret alb-nergtu" - era un portret alb-negru
5. "si pe acelais covorasi" - si pe acelasi covoras
6. "fata in fata u scarile" - fata in fata cu scarile
7. "lafel ca si in camerele" - la fel ca si in camerele

Cat despre Angel...sa nu cumva sa indrazneasca sa faca ceva cu fata aia, ca il spanzur! 14 Iar cu Diego ce se intampla? Ca nu am auzit nimic de el in capitolul asta...
So...deabia astept urmatorul capitol! Chu! pupic
:bye:

#60
CAP:23 El nuevo Jefe (Noul sef)

Angel ii inlatura fetei tricoul roz , ea ramanand numai intr-un sutien alb , pe care cantaretul il desface repede , bucurandu-se astfel de goliciuna sanilor brunetei , pe care ii mangaia usor in timp ce ii saruta buzele calde . Baiatul isi dadu si el tricoul jos , incepand apoi sa sarute trupul fetei , de la sani , coborand spre abdomen ....

* *

*

Dupa acea dupa-amiaza , Angel s-a dus impreuna cu fratele , sora si mama lui la spital , unde era internat tatal sau , pentru ca , defapt ei pentru acel domn au venit inapoi in Vanezuela . Leon si-a condus familia spre salonul barbatului . Ajunsi acolo , pe pat statea intins un barbat cu varsta cuprinsa intre patruzeci si patruzeci si unu de ani , Angel semana perfect cu el : brunet , ochi albastrii �
-Frate , semeni foarte mult cu tata , cu exceptia ridurilor ! Spuse Kika razand .
-Dar la caracter sunt foarte diferiti ! Tatal vostru e iute la maine , fratele vostru e exact opusul... Calm, dulce...Deloc violent... Spuse mama acestora apropiindu-se de patul bolnavului , ce era cazut intr-un somn adanc .
Dar dintr-o data , batranul domn isi deschise cu greu ochii albastrii , isi privi familia , dupa care , cu mana ii facu un semn la Angel sa se aproprie . Acesta se conforma si se duse langa patul tatalui sau.
-Fiule� Nu te-am mai vazut de foarte mult timp , arati exact ca mine cand eram de varsta ta . Spuse barbatul cu vocea ragusita si ochii pe jumatate inchisi . Am sa iti fac o propunere � Cum eu , nu mai pot continua sa fiu seful companiei de parfumuri , vreau ca tu sa imi iei locul � Fratele tau te va invata tot ceea ce este necesar , este un indrumator foarte bun , nu stiu daca voi mai avea puterea sa trec peste toate astea si vreau ca tu sa preiei conducerea. Si in caz ca simti ca nu te descurci , o sa poti sa il lasi pe Leon in locul tau . Continua acesta
-Dar nu pot face asta ! Spuse cantaretul socat .
-Incerca frate , ai sa reusesti , esti destept , ai multe calitati is in schimb nu ar strica sa imi dai si mie cateva parfumuri . Zise Kika cu un zambet siret .
- Kika , in caz ca nu stii ai peste optzeci de parfumuri la vila , desigur , nu in camera ta , sunt puse bine intr-un dulap . Replica Leon razand si lasand-o pe sora lui cu gura cascata .
-Tu � chiar vorbesti serios ? Intreaba fata uimita .
Leon aproba din cap , apoi s-a asezat pe scaunul din drepta patului in care a adormit din nou tatal sau .
Orele treceau iar afara s-a intunecat foarte repede . Luna a pus stapanire pe cerul purpuriu impreuna cu miile de faclii . Angel impreuna cu familia lui s-au intors la vila mare si calduroasa , unde avea de gand sa mediteze asupra spuselor tatalui sau . Dar intre timp , la vila alturata , Kairi statea cu o persoana de vorba la telefon .
-Si � V-ati petrecut dupa-amiaza impreuna ? Intreaba vocea de la capatul celalalt al firului , care se parea ca e o voce de barbat .
-Pai , sa spun sincer , nu a mai vrut sa continue . Spuze vocea blanda a brunetei .
-De ce ? Intreaba uimita cealalta voce .
-Pai �

~Flashback~

Angel ii inlatura fetei tricoul roz , ea ramanand numai intr-un sutien alb , pe care cantaretul il desface repede , bucurandu-se astfel de goliciuna sanilor brunetei , pe care ii mangaia usor in timp ce ii saruta buzele calde . Baiatul isi dadu si el tricoul jos , incepand apoi sa sarute trupul fetei , de la sani , coborand spre abdomen ...
Brunetul ii indeparteaza usor fustita roz , care cade langa pat . Acesta isi da si el pantalonii jos , dupa care se aseaza peste Kairi . O saruta cu multa pasiune , dar cand a trebuit sa faca urmatorul pas , acesta se dadu repede jos de pe fata asezandu-si apoi fata in palme .
�Doamne , ce fac ?� Gandi baiatul inainte sa izbucneasca in lacrimi
-Ce s-a intamplat ? Intreaba bruneta uimita .
-Scuza-ma , eu � Eu � Nu pot � Sa fac asta . Zise cantaretul printre suspine
-De ce ?
-Pentru ca � Baiatul statu putin pe ganduri inainte sa spuna ceva ce ar putea regreta mai tarziu . Pentru ca � Nu pot ! Iarta-ma ! Spuse acesta in timp ce se ridica de pe pat , mergand cu pasi repezi la baie .

~End of flashback~

-Cam asta a fost ! Spuse vocea blanda a fetei
-Asa deci ! E bine atunci . In cateva zile voi veni si eu in Venezuela � Poate chiar maine � Sa ma astepti ! Rasuna vocea barbatului , dupa care bruneta inchide telefonul .
In vila cantaretului era o cearta intre cei doi frati .
-Incapatanatule , fa-i si tu pe plac tatei , nu fi prost si accepta ! Striga Leon incercand sa-si intimideze fratele care nu se lasa mai prejos .
-NU ! Nu ma pricep la conducerea unei firme � Nu cred ca ma pricep la nimic e tine cont de afaceri sau alte chestii , eu stiu doar sa cant si atat ! Rasuna vocea cantaretului
-Dar macar incearca , eu o sa fiu langa tine � Fraiere , incerca ! Daca nu � Sa orbesc daca nu te bat cu bata de baseball din Milano !
Angel tacu pentru o clipa si se gandi la tatal lui � Chiar nu vroia sa il dezamageasca . Lasa privirea in jos si cu glas stins ii spune fratelui sau ca accepta . Leon era foarte fericit... De maine , fratele lui va fi seful firmei de parfumuri .

?�??by Kaname ??
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.839 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.760 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 164.991 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.924 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.598 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.399 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.620 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.495 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.573 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.122 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)