Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Temerile voastre

#1
Booooo!!!
Pai,cred ca fiecare are cate o temere,o frica ascunsa care iese la iveala la un moment dat.Ce-ar fi sa le spunem chiar acum?
Incep eu:mi-e frica de intuneric,sa merg noaptea singura pe strada,sa ma uit la filme horror si apoi sa adorm,sa vad un cadavru(mai ales desfigurat)*pentru ca o sa-l visez cateva nopti la rand*...si sa fiu speriara in general21
Cam atatea frici imi vin acum in minte4 O sa mai scriu cateva daca mai imi aduc aminte.
~>Randul vostru:
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#2
Si mie mi-e frica sa vad cadavre (nu chiar frica, dar ma feresc sa vad morti ) si nici nu ma uit la filme horror (nu doar frica, ci si sila).
Ei bine, mi-e frica de moarte in unele momente. Nu neaparat a mea, ci a celor dragi si asa mai departe. Intotdeauna mi s-a parut nedrept ca imbatranim si murim, dar fiecare lucru are un sfarsit.
Mi-e frica sa nu ranesc, desi ,de multe ori ,o fac cu buna stiinta .
O alta temere, desi e extrem de neintemeiata, e cea fata de animalele salbatice (lei , tigrii , etc) - doar nu locuiesc in savana, nu ? -.

Mai am multe alte temeri, dar momentan imi scapa. Faza e ca am momente in care stau in intuneric si n-am probleme si altele in care imi bate inima mai tare.

#3
Cea mai mare frica a mea este de insectele care se urca pe mine.Adica n-am nicio problema sa pun mana pe majoritatea lor, insa atunci cand incep sa ma escaladeze fara sa ma anunte, pur si simplu sunt ingrozita 22.
Spre deosebire de multa lume, iubesc intunericul.Mi se pare atat de relaxant, sigur si intim incat aproape ca il ador.Insa nu-mi place in contextul in care exista cineva in intuneric care imi poate face rau (si aici ma refer la persoane reale si nu imaginare).
O alta temere de-a mea este frica de a fi speriata de cineva.Asta cred ca ar fi cea mai mare si cea mai stupida de altfel.Mi s-a intamplat de cateva ori sa fiu speriata in anumite incaperi, iar dupa aceea imi era frica sa mai intru acolo.
Aaa si sa nu uitam ca mi-e frica de scara blocului noaptea.Am impresia ca ma urmareste cineva si asta e groaznic 22
Cam astea ar fi 10
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#4
In general am o gramada de temeri, insa pot spune ca imi e frica de mine in primul rand. Deja incep sa-mi cunosc partile intunecate, imi e frica sa ma scap de sub control si sa fac ceva ce nu as fi facut in viata mea. Apoi am claufobie, ma impedica sa ma duc la circ [ google it ] >.< and it's not funny pentru ca ultima data am reusit sa ma incui in baie pentru ca vazusem nu styiu ce poza cu un clovn pe net si eram si singura acasa.
Apoi am teama de intuneric fiindca atunci cand eram mica am fost incuiata in beciul blocului si era intuneric [ am fost incuiata din greseala ] si de atunci am o teama patologica de intuneric.
-

#5
Etto...o sa spun si eu temerile mele care imi ies primele in minte,probabil sunt mai multe,dar sa vedem ce'mi amintesc.

Hmm,in primul rand,am auzit si la Belphegor de claufobie si cred ca si eu am teama asta de clovni.Am descoperit'o acum o luna,cand eu si colega mea ne uitam la nu stiu ce tinute pe net si am dat de unii clovni,care arata extrem de ciudat.Pot spune ca am inceput sa tremur toata,eram si dezgustata dar si fricoasa.
Altceva?Multi se tem de intuneric,mie insa imi place,mai mereu ador asta.Un singur lucru detest:Atunci cand vad un film horror(dar bun) si imediat ma culc(fara lumina) nu pot adormi,sau am cosmaruri.
...Cred ca imi e frica de serpi.Nu am intalnit nici unul pana acum si sa zicem ca am inceput sa tip,dar cand vad poze,videoclipuri sau mai stiu eu ce imi dau seama ca imi e frica -__-
Si nu radeti,dar imi e frica de injectii.Cand mergeam la doctor si faceau aia nu stiu ce vaccinuri nu stiu cui,ma apuca frica,insa cand venea randul meu nu simteam nimic.Deci nu'mi e frica daca imi baga cineva un ac in piele,doar daca sunt spectatoare..atunci...e altceva.


Cam atat,daca imi mai aduc aminte de ceva voi reveni ^^
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#6
Uh cred ca cel mai mult imi e frica de violenta 22 Nu-mi plac bataile , amenintarile , violurile o.O Etc ... Am asistat la o gramada de batai si amenintari si am incercat sa calmez lucrurile , dar nu am reusit . Va dati seama ce groaznic e sa priviti asa ceva o.O Un coleg de-al meu sa fost batut de o gasca de baieti mai mari si eram de fata o.O A fost ingrozitor :-S Inca imi aduc aminte :-S Nu pot sa cred ca exista lucruri de genul acesta pe Pamant :-SS

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#7
Mie nu mi-e frica de multe in viata 39 I mean... donno... dak vine un rechin la mn aratandu-si coltii si frecand o furculita de un cutit in timp ce ma priveste in mod 'ostentativ' [cum spun eu cand e vba de amenintari] si eu observ ca are si o chestie d-aia ca la bebelusi legata la gat... va dati seama ca m-oi speria, ce naiba! Dar de alte d-astea gen filme de groaza, sange... neah si nici de intuneric si nici de gandaci si nici de profa de romana 21 [she gives meh 10, ftw!] si nush... cred ca mi-e frica si de singuratate... nu sa stau singura adik dar sa nu fiu bagata in seama and stuff... am nevoie foarte mare de atentie de obicei :d
Cand eram mai mica imi era frica de multe care nu ma mai speria acum... guess that changing fears comes with changing age for me.

#8
In general sunt o persoana fricoasa, mi-e frica de multe lucruri. Sunt cateva lucruri de care chiar mi-e frica, cum ar fi sa merg singura noaptea pe strada. Imi e frica nespus de mult de gandaci, paianjeni, dar cel mai mult imi e frica de serpi. Ii urasc. Nu-i suport si nici nu vreau sa-i vad nici macar in poze. Acum cateva zile am visat un sarpe si m-am trezit tipand si nu am mai putut sa dorm.
Nu imi plac locurile inguste, inchise, fara iesire, parca ma sufoc. Nu pot sa stau intr-o camera fara lumina sau fara macar fereastra deschisa. Nu imi place sa stau singura. Mi-e frica de caini, poate vi se pare absurd acest lucru, dar dupa ce sora mea la varsta de 7 ani a fost muscata de un caine [ mai mult a fost zgariata, nu a patit mai nimic ] mi-e frica de aceste animale.
Mi-e frica si de inaltimi. Am chiar multe temeri.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#9
Temerile mele:
Sa vedem.......de intuneric incep sa-mi vina in cap numai scene din filme horror alt ceva serpi mai ales cei veninosi ii urasc imi amintesc ca in clasa a IV a invatatoarea ne citea ceva despre serpi iar pe pagina unde arata poze iti arata cum inghitea sarpele un sobolan .......scarbos
Nu-mi plac filmele horror m-am uitat odata la ceva dar nu era chiar de speriat.
Cam astea ar fi cele principale ca asa mai am dar nu-mi vin in minte

#10
mi-e frica de teze, mai ales de aia la mate caci nu stiu ce trebuie sa fac dearece sunt cam varza la mate...de serpi sau de animale nu mi-e frica dar nu se stie niciodata...mi-e frica de rottweiler-i caci prin clasa a 6-a am fost urmarita de unu care din pacate era pe langa scoala, dezlegat, fara botnita si exact atunci cand clasa mea facea alergarea de rezistenta si un coleg cam tamp il tot asmutea pe noi, fetele si de atunci tot incerc sa ii ocolesc...mi-e frica de profu de chimie dar nu din cauza ca e rau(caci nu e si pune note maricele) ci din cauza ca e cu 40 cm mai inalt ca mine si are o voce puternica si infricosatoare...mi-e frica sa merg pe strada singura dupa ce citesc carti mai horror...si mi-e frica sa nu mor
cam atat dar daca imi aduc aminte cred ca o sa scriu dar nu se stie sigur daca mai gasesc vre-o una
P.S: nu mi-e frica de ace sau injecti dar mi se face rau dupa aia
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Theme Song-ul vietii voastre Nith 10 6.136 20-03-2015, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Ozymandias


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)