Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Temerile voastre

#41
hmm .. Mie îmi e frică de lilieci , mereu mi-a fost frică de lilieci deoarece mama îmi citea poveşti şi îmi zicea că lilieci sunt vampirii şi ei îţi sug sângele , acum ştiu că nu sunt vampiri xD , dar tot îmi e frică de ei .De asemenea îmi e frică şi de fantome de aceea nu mă uit la filme horror singură , când eram mai mică am dat peste un video cu Jigoku Tsushin şi pe la sfârşit aia ţipă că cică o vede pe Ai enma : ) ) , le-am arătat asta de ziua mea unor prietene , au ţipat în cor când a ţipat aia .. ce am mai râs xD.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#42
Sa vedem de ce mi-e mie frica. Pai nu sunt prea multe lucruri.
Pai mie frica de paianjeni, de broaste si de serpi dar mi-am invins temerile astea si am pus mana pe un paianjen, am tinut un sarpe in mana(nu era veninos era inofensiv) si cam am obiceiul sa chinui broastele. Deci in mare nu prea mi-e frica de lucruri de genu dar ce ma inspaimanta pe mine cu adevarat sunt mumiile egiptenilor. Un lucru ciudat ca si ala e mort ca orice mort dar mie de ei imi e frica de un mort normal nu.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#43
Interesant topic xD.
Kites iz ăfreid:

- albine. OMG, nu ştiu dacă există o fobie pentru aşa ceva, dar mă sperii până şi când văd poze. Mai ales că nu am fost niciodată înţepată, şi nu ştiu cum e, ce păţeşti şi cât de tare doare, şi în plus mă sperie felul în care... zboară o.o. Adică se mişcă aşa... ciudat. Damn. ><"

- oglinzi. Da, îmi place să mă uit în ele, sunt o narcisista (şi mă mândresc cu asta! *laughs*), de ce să nu recunosc, dar mă îngrozesc al naibi de tare. De exemplu când este întuneric, am văzut un film de groază de curând sau pur şi simplu când am eu pitici pe creier mi-e frica să nu văd vreo fantomă sau mortăciune în loc sau lângă mine, în oglindă o.O. You know, ca în filmele alea horror...so childish ._.

- matematica. Şi mulţi spun asta. Dar la mine e mult mai mult de atât -.-'. Niciodată (de la grădiniţă! << now imagine a little terrified Kites. >>) n-am suportat, nu mi-a plăcut şi nici n-am înţeles matematica. Sunt absolut îngrozită de această materie T.T. xD

- chestiile paranormale. I don't know, they're just.. scary o.O.

Kites a fost acilea^^.
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#44
Super topicul. Acum sa vedem de ce sunt eu ingrozita.

- intuneric - okay, nu este ca si cum mi-ar fi frica sa dorm singura in camera ci mi-ar fi frica sa stau singura intr-o casa noaptea tarziu si sa fie intuneric (mai ales ca ma voi muta la casa iar parintii mai pleaca si ma lasa singura); pana si la mine imi este frica de la 12 seara incolo sa merg pana la baie prin intuneric (again, atunci cand sunt singura, cand mai este cineva n-am nici o problema)

- paianjeni - okay, ii urasc si ma si inspaimanta de cand eram mica, mai ales ca pe cand aveam vreo sase anisori am fost la tara la bunica (ma rog, strabunica) si avea in camera in care dormea un paianjen mare cat pumnul la geam insa ii era frica sa-l arunce de acolo si de atunci am frica asta pana si de cei mici inofensivi

- serpi - waw, astia chiar ma inspaimant, ma rog, doar ce- veninosi desi nu am vazut la viata mea pur si simplu ma speria (unul inofensiv mi-as dori si eu sa am insa daca i-as spune mamei cred ca voi avea teama si fata de ea la cum va reactiona si va trebui s-o trec si pe ea pe aceasta lista 21 )

- fulgere si tunete - mi se par pur si simplu infricosatoare desi in acelasi timp imi place cand este o astfel de vreme sa ma uit impreuna cu prietenii la un film de groaza (este acea atmosfera), plus chestia asta tot de cand eram mica insa nu mai stau sa mai insir inca o poveste de pe vremea cand eram eu mica si prostuta

Si cam atat. Cookiesor in rest este curajoasa (pe naiba)

#45
Nu am frica de nimic ! 24

Asta acum 39 ...

Inainte eram foarte derutata de lumea asta -.-"
Credeam ca paianjenii si alte insecte cu care eram terorizata de fratele meu nu trebuiau sa mai existe pe lume , iar ca ramasul singura in casa insemna un monstru care vine dupa mine si ma " papa " in lipsa parintilor 17 =]]

And moreee things 15

Acum nu prea imi mai e frica de lumea in care ma regasesc ! Nici moarte nu ma pune pe ganduri ...
Poate doar viitorul / trecutul ma bantuie uneori cu intrebari , but just that !



#46
Ok, acum chiar m`ati pus pe ganduri. Habar n`am de ce ma tem. Cand eram mai mica eram ingrozita de paianjeni si intuneric, dar acum imi place la nebunie sa gasesc paianjeni, mai ales uriasi, si intunericul este atat de relaxant. Pur si simplu nu`mi vine nimic in minte, dar sunt sigura ca trebuie sa fie ceva, pentru ca is genu` de tocilara care la prima vedere se teme si de umbra unui fluturas roz.

Unele dintre temerile pe care as fi putut sa le am la varsta asta s`au transformat in realitate, asa ca mai ramane doar faptul ca nu voi putea sa ma schimb, si ca si unele chestii din jur nu o sa se schimbe. Chestia asta chiar ma ingrozeste.
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]

#47
O noua temere descoperita, defapt fobie : frica de ace. God, nu credeam ca am asa ceva.
M-am dus la analize acum o luna pentru a ma asigura ca totul este ok cu mine. Nu aveam nicio treaba, frica sau ceva de genul. Stiam ca atunci cand eram mica nu suportam sa bage cineva acul in mine, deoarece muream de frica si plangeam : )). Dar asta se intampla prin clasa a3a, a4a. Atunci chiar nu am avut nicio treaba si nu stiu cum s-a intamplat, abia mi-a bagat acul si am lesinat, ramanand inconstienta pentru vreo treizeci de secunde.
Dupa stiu ca m-am trezit asa deodata, speriata, neintelegand ce se intampla. Si chiar nu intelegeam de ce am lesinat, deoarece nu simteam deloc ca imi e frica o.o Am simtit o durere puternica in spatele capului. Era din cauza ca nu mai fusese oxigenat creierul pentru cateva secunde si imi scazuse tensiunea ingrozitor de mult .__. Totul de la un ac ! Mi-a spus tipa ca e fobie...pff ! Cica, chiar daca tu nu simti frica, fobia tot se manifesta, fie ca vrei fie ca nu. Si nu se poate trata -___-.
Acum...a inceput sa imi fie frica rau de tot de gandul de a merge din nou la analize. Trebuie sa mai merg din nou, deoarece trebuia sa imi ia doua eprubete...nu cred ca o s-o mai ia vreodata pe a doua ! Nu mai vreau : )). Mi-a luat doua-trei ore pana sa-mi revin complet o.o

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#48
Well, mi-e foarte frică de *știu că sună stupid* păsări. Adică numai când le văd că dau din aripi și și se uită la tine ca niște proaste.Nu le suport în preajma mea. Cred că singurele care îmi plac ar fi rațele și papagalul de mare. Această fobie se datorează unei întâmplări nasoale din copilărie. Eram la bunici, la țară(cred că aveam vreo 5 ani) și o găină mi-a sărit în cap O.O WAH.
Îmi mai e frică de înălțime. I mean, dacă mă uit peste balustrada*la un balcon ceva, de undeva de suuuus* , mă ia cu amețeală și transpirații.
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#49
Cel mai mult imi este frica de paianjeni, de cand eram mica. Am fobie la aceste insecte. 22 Saptamana trecuta se urcase unul pe mine, la scoala, eram in spate pe niste scari, iar apoi s-a urcat pe o colega, cea mai buna prietena a mea. Pe mine nu-l vazusem, insa cand l-am vazut pe Gabi am sarit 2 metri mai incolo, am inceput sa plang si imi batea inima ingrozitor de tare, tremuram toata. Colega mea vorbea cu mine sa ma calmeze si eu nici macar nu o auzeam.
Pe urma imi mai este frica de lift, urasc sa merg cu liftul. Pur si simplu nu ma simt bine.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

#50
Teama mea?Buna intrebare.Mi`e cel mai frica de cadavre(nu frica asa multa,ci doar ma feresc)..mi`e frica sa moara cineva drag sau oricine alcineva.Viitorul este si el o teama a mea,fiindca niciodata nu sti ce se poate intampla.Mi`e frica de paienjeni(cum arata),intuneric,sa merg noaptea pe strada,la orice minut vine un pericol.Mi`e frica de orice salbaticiune,bine nu traiesc cu animale ale Africii,dar gandul la ele ma inspaimanta.
Alceva nu mai imi vine in mintisoara.Cam atat.
Bye,bye! :bye:
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Theme Song-ul vietii voastre Nith 10 6.167 20-03-2015, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Ozymandias


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)