Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Temerile voastre

#21
cea mai mare temere a mea sunt paianjenii. Nu aceia mici, cei mari si parosi....yeachh...


o data am fost in excursie, cu clasa, la munte si am facut o plimbare pe munte.
plimbandu-ma, am vazut pe un copac ditamai paianjenul, negru si paros....am tipat cat m-au tinut plamanii, ma dadeam din ce in ce mai in spate, si cad peste un coleg. Toata lumea se uita la mine( mai ales profu, cred k a crezut k sunt nebuna21).

deci, numai de astia imi este frik, in rest, trec peste toate...
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#22
Cea mai mare temere a mea.

Uhh, cred ca profa de romana.Prima data cand a intrat in clasa si am vazut-o , am zis:Asta e sfarsitul !
Cred ca are 1.80 omg, aproape cat mine X__X si arata ca o luptatoare , mai degraba o Vikinga.Mereu la ora ei bate inima in mine ca cine stie ce ii vine si ma asculta si la cata romana stiu eu.... Ne pune sa citim carti uriase in cateva zile si multe prostii.Ar fi multe de zis despre aceasta...aceasta...aceasta profesoara , dar mai bine ma abtin.
[Imagine: 15wngnk.jpg]
"The greatest enemy is the fear that resides in your heart."

#23
Mi-e frica de serpi deoarece cand am mers intr-o excursie,glezna mea a facut "cunostinta" cu unul
Dar cel mai mult mi-e frica sa nu afle un baiat din clasa mea ca-mi place de el si sa nu afle profele de fizica si chimie ca le urasc si ca le barfesc 21
atat ca in rest nu mi-e frica de nimic

#24
aolo...am si eu niste chestii de te apuca rasul... de obicei imi e frica de intuneric... dar nu pe afara cand merg pe strada...ci in casa...cand e total intuneric...am impresia ca vine cnva de dupa colt si ma ia de gat
apoi imi e frica de injectii..da e penibil T__T... dar ce naiba ...sa isi bage ele acul ala direct in fund si sa ma lasepe mn in pace
Urasc serpii...chestile alea ciudate ...aolo...bunica mea are o gradina imensaaa... O_O poti sa faci 3 vile acolo si tot iti ramane loc chiar foarte molt...si cand fanul e uscat..sunt mii de serpi negrii si urati acolo...si mai e si unu sau doi rosii... si pt ca dunt obligata sa stau cu ei acolo..si sa vad cum bunicul le taie capul cu furca si i agata in gard... sau ii arunca intr-o parte...ma ia cu frisoane...
o.O Si cel mai rau lucru de care ma tem...e viitorul meu...nu stiu ce voi face...nu stiu pt ce respir..nush nimic... ceea ce e infiorator...
si mai ales mai e si mintea mea... am unele idei foarte sadice si ciudate uneori...dar imi maschez fata asta "intunecata " sa ii zic asa
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#25
Temeri temeri 39
Pai cu siguranta reptilele =]] Nu le suport . Bine , inafara de broasca testoasa si restul reptilelor mici =]] Nu suport serpii si crocodilii . Crocodili am vazut doar la gradina zoologica si era sa-mi iau zborul din prima secunda in care i-am vazut . Am vazut un sarpe acum cativa ani la bunica mea in curte , la tara . Noroc ca l-am vazut devreme , deoarece nu mai era mult si se urca pe mine o_o . Nu stiu ce specie e , deoarece nu ma pricep la ei xD Dar stiu ca am luat toporu si l-am omorat o_o . Nu sunt o criminala , GOD xDD Dar simteam ca trebuia sa ma apar intr-un fel . xD Imi pare rau acum ca l-am omorat , dar poate era veninos xDD

Deasemenea , imi este frica de violenta , sange in exces . Nu imi place cand aud tot felul de cazuri la televizor si ma inspaimanta gandul ca acelasi lucru l-as putea pati si eu pe strada . Am un fel de fobie pentru sange in exces , atunci cand cineva se taie si ii curge mult sange , pur si simplu mi se inmoaie picioarele si simt cum lesin o_o . Am o colega emo la mine in clasa , iar intr-o zi cand dadeam test la istorie , aceasta nu invatase . S-a taiat cu lama la vene in fata scolii o_O Si-a scris "f**k" cu lama o_o Si avea mana plina de sange . Am crezut ca acolo imi vine sfarsitul cand am vazut-o .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#26
Temeri? A lot.
Poi in primul rand imi e frica dupa ce vad un film horror sa merg la baie plus ca la mine la baie mai e si un bec dinala cu neon care nu se aprinde de o data tot clicaie like in horror moves si ma inspaimnata.
Gandacii sa nu aud de ei daca eu eram in stare sa tip din cauza unui greiere care nu stiu cum naiba a intrat in bucatarie si mai stau si la etajul 5 ~14.
Mie mai frica cand ma duc la bunici care stau la parter, in serile cand nu pot sa adorm aud tot felul de fosneli probabil obisnuite prin casa si eu ca toanta imi imaginez ca intra hoti in casa21 , mai am si usa de fier si termopane i'm a stupid sometimes-_-.
Just the
way you know me..

#27
Uhh.. Hai ca vin si eu.. :

- De insecte.. am vazut si la altii.. le urasc.. intr`o seara am visat ca dorm si pe perna avea gandaci! reactia mea a doua zi nu a fost una plecuta.. 42

- De intuneric.. in casa... pe afara nu mi.. chia de loc.. adica.. ce as putea pati?

- Clopotelul idiot de la scoala! :die: totdeauna cand il aud sar cred ca vreo opt metri in sus! [ fac asa din clasa a3a.. cand m`a speriat de moarte un coleg.. scapasem si caietu` din mana atunci]

- Sa fac dus cand sunt singura acasa .. am impresia ca intra cineva in baie.. de aceea de obicei dau drumul la televizor si volumul mai tare.. atunci ma simt mai bine

- Sa raman singura acasa noaptea..

- Daca ma uit la Fenomene stranii intr`o seara.. imi e frica sa merg prin casa pe intuneric.. si cand urc pe scari la scoala am impresia ca cineva vine dupa mine.. daca nu mai e o colega cu mine

- Cand vad marea in timpul noptii 42 .. mi se face o frica..

Ultimul lucru: Sa nu`mi treaca ceva nebunesc prin capatana mea tampita.. Poate o sa ma sinucid intr`o zi la ce cap am eu... multi mi`au zis ca sunt sadica.. 24

De filme horror nu mi frica.. ma pot uita... deoarece dupa aceea imi zic: Nu exista asa ceva! dar zile intregi mi se pare ca vad acele scene

#28
paii,eu am multe temeri din cauza imaginatiei mele giganticeZuppy03
1.Frica de scheleti-imaginati-va la un muzeu sa sara unul dintr-o vitrina si sa te ia de gat brr
2.de intuneric-mdah,tot din cauza scheletilor,care ma strang de gat cand stau in pat,scene ingrozitoare T_T
3.roboti scapati de sub control/baubau calare pe un tren/submarine malefice-din cauza filmelor...
4.inaltime/a cadea-cand eram intr-o telegondola care cobora,tata m-a impins in fata si eu am lesinat
5.de singuratate-mi-e frica pt ca asa am fost de mica si nu vreau sa mai fiu singura..T_T
6.de persoanele noi-le divinizez,pentru ca n-am prea avut prieteni T_T
si cam atat imi vin in minte Zuppy06
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#29
Ok, banuiesc ca temerile mele (unele) sunt mai mult la nivel psihic decat fizic...

Imi e teama ca o sa ma fac de ras si ma ingrijoreaza ce cred ceilalti despre mine. Asta pentru ca nu am incredere in mine. Si de multe ori, chestia asta ma opreste sa fac anumite lucruri sau sa fiu eu insami.

Imi e teama ca cei carora le incredintez secrete ma vor trada.

Si una mai normala: imi e teama de insecte de orice fel (bine, nu si fluturi : )) ). Sau mai bine zis imi e scarba..? : -? In fine, nu le prefer in apropierea mea, si cele precum paianjenii chiar ma sperie.

Imi e teama de caini. Cel putin la prima vedere, imi par fiorosi si avand in vedere ca ei simt frica, e chiar mai nasol. Am avut experiente neplacute cu cainii de prin cartierul meu si de atunci prefer sa ma tin la distanta. : )) De multe ori evit sa merg singura printr-un loc cat de cat necunoscut sau pe un drum mai lung; ok, cainii chiar ma sperie. : ))

Si cred ca atat. : -? Nu ca ar fi putine. : ))
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#30
Singurul lucru de care imi este frica (sau cel putin asa cred...) e vorbitul in public. Which means: sunt glasofoba. Sounds stupid, no? Mie una nu mi se pare asa deloc. Sa ai o gramada de lume care se uita la tine si asculta tot ce spui-->groaznic >.< in cazul meu nu e asa de grav pt ca atunci cand prezint eseuri in fata clasei (de exemplu) am si eseul in mana, ma uit pe el ca sa nu uit ce am de zis si tot timpul imi tin mainile in fata, ceea ce inseamna, din cate am auzit, ca vreau sa "pun un zid" intre mine si public. Dar, o data am avut de facut dezbateri si ce foi sa mai am in fata...am doar una pe care trebuie sa notez tot ce spun ceilalti si apoi sa-mi formulez discursul. Chiar daca reusesc asta, cand vine vorba de vorbit, formularea mea o ia razna si ma balbai intr-una. Cel putin pot sa vorbesc...
[Imagine: robin-1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Theme Song-ul vietii voastre Nith 10 6.143 20-03-2015, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Ozymandias


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)