Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Temerile voastre

#11
Mi-e frica si mie in general de o teza sau de un examen mai important, la care stiu ca nu o sa fac cine stie ce...
In general nu mi-e frica de intuneric, paianjeni, gandaci sau alte chestii de genu', in schimb cat de sociabila sunt sau incerc sa fiu mi-e frica de persoanele necunoscute, misterioase si dubioase deoarece stiu ca nu pot sa le ghicesc gandurile(impropriu spus, adica nu pot sa le citesc intentiile bune sau rele) prin urmare nu prea stiu cu cine am de-a face.

#12
interesanta ideea cu temerile21
pai...(mega sinceritate) ma sperie foarte mult gandacii si paianjenii nepoftiti(doar cei mari), moartea celor dragi, sa ma dezamagesc pe mine insami, sa merg noaptea singura pe strada(adica ar fi tare sa fiu doar eu pe strada, dar nu mergand alaturi de necunoscuti :-| ) si de Dumnezeu(misterioase iti sunt caile, Doamne...nici acum nu stiu cum am luat nota aia 24 )... iar cand eram mai mica ma temeam ca sora mea(cu care nu ma prea inteleg) o sa ma stranguleze in somn24
P.S: adesea, temerile noastre ne fac mai puternici si acceptarea lor ne ajuta sa le stapanim... asa ca let's fear(dar cu masura^^) 3

#13
Fiece om are temerile sale. Ale mele sunt in general:
- Teama de spatii inchise (sau claustrofobie). Cand sunt intr-un lift am mereu impresia ca se opreste, iar teama asta o am de la sase ani, cand am ramas blocata.
- Teama de inaltime. Mereu, cand sunt pe munte sau pe un bloc mi-e frica, ma is vad cazand. De exemplu, cand am plecat in excursie la barajul Vidraru imi venea sa plang cand ma uitam in jos. 17
- Teama sa merg singura pe strada, si sunt nevoita sa o fac, deoarece merg la antrenament. Cand merg pe Laptari, unde e intuneric rau, ma gandesc: "Sper sa ajung repede la adidasi, ca sa il pocnesc pe hot".
- Teama de moarte (sau necrofobie). Am trecut prin experiente care mi-ar fi putut fi mortale, deci este normal.
- Imi este teama sa marturisesc anumite sentimente. Iar atunci cand o fac, mi-as dori sa lesin sau sa plec undeva, departe.
- Imi este frica de smecherasii de pe strada. Intotdeauna am impresia ca isi rad pe la spate de mine si ca o sa ma bata.
- Teama de mine. Acum un an, ma intorceam spre casa. O fata (care ma cunostea) striga: "Irina, ajuta-ma!" deoarece era batuta de alti copii. Eu am ramas in loc, privind scena. De atunci mi s-a facut frica de mine si de lasitatea mea.
- Teama ca as putea sa frang inima cuiva. (nu se pune inca problema)
- Teama de soapte sau de persoane care vorbesc incet si cu voce calma. Stiu ca o sa radeti de mine, dar cand aud persoanele astea simt la fel ca si atunci cnad trec pe langa niste smecherasi de cartier.
- Teama sa nu pic intr-o depresie din care sa nu mai pot iesi. Ceva fortuit care sa ma intristeze intr-atat incat sa ajung o nebuna care priveste tot timpul in gol.
- Teama ca anumite persoane carora le-am facut ceva in trecut se vorrazbuna crunt pe mine. Desi nu se adeveresc niciodata, totusi, mi-e frica si in legatura cu asta.
- Arahnofobia. Detest paianjenii, pur si simplu cand ii vad tip, fug si plang. Ma gandesc ca se vor catara pe mine, cu picioarele lor scarboase.
- Insectofobia. Cu exceptia buburuzelor si a fluturilor mi-e frica de acestea creaturi mici.
Si, desi v-ati fi asteptat, avand in vedere ca n-am nici 11 ani, nu sunt hemofoba. Mie chiar imi place sangele, de preferat in cantitati mari. Bine ca nu mai am si frica asta, deoarece sunt cea mai plina de temeripe de Animezup.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#14
Deci teama mea e cea ma penibile 24 . Nu mi-e frica de gandaci , nici de paianjeni sau de inaltimi , dar mi-e frica de gaini 24 . Pe la trei ani mi-a sarit una in cap [defapt era o closca] pentru ca am ajutat un pui de'al ei sa ajunga langa fratii lui . Si closca aia afursita mi-a sarit in cap 21 . Si de atunci cand vad gaini in curte la bunica dau cu ceva dupa ele si tot eu incep sa ma agit cand vad cum dau din aripi sa fuga -.-' . Deci e stupid , stiu , dar asta este ! Si o data am vazut un schelet de porumbel in cartea de bio si am inceput sa tremur putin :-S . Teama de violenta ... o data pe un prieten l-au batut un grup de tigani mai pitici [si noi eram mici] si ma ruga cu lacrimi in ochii sa-l ajut si eu am impietrit pur si simplu , de atunci nu vreau sa mai vad violenta , oamenii pot fi mai rau decat hienele >.> . Cam atat , daca imi amintesc , mai zic Smile
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#15
Temerile mele ... hm cred ca mi-e frica de mama cand face urat 24 adica cand se enerveaza. La chestii cu cadravre nu prea am nimic, Sambata l-am vazut pe bunicul meu mort si chiar nu am avut nimic, deocamdata, adica deobicei cand mor persoanele dragi [ doua pana acum ] nu prea pot dormi noaptea doar cateva ore, acasa la mine, la bunicamea nu am putut dormi deloc. Hmm cu sangele nu am probleme. Ce mi-e frica, nu frica cred ca e mai mult scarba de paianjeni si orice chestie mica care are 4 sau mau multe picioare [ inafara de furnici xD ]. De ceea ce imi e frica cu adevarat sunt taurii, la sase ani m-a fugarit unul [ 24 ] si la noua ani, in Spania, am fost la o 'Corrida' si chiar m-a ingrozit acest lucru. Am mai avut o temere, dar care a disparut, si aceea era frica de cainii vagabonzi, da am avut un 'confict' cu unul cand eram mai mica, dar am depasit problema asta vara trecuta. 21 In rest nu prea mi-e frica de altceva :- ?? , serpii ar fi ceva si in general animalele salbatice, dar deh traim in oras nu in salbaticie, deci alea nu prea le-am intalnit ca sa strig ca si o domnsioara la ananghie 21.

Am vazut multi tematori de somnul de dupa filmele horror 24. Si eu am fost asa, dar sfat ! Dormiti cu televizorul deschis ^^ sau cu lumina in primele zile 78, va trece. 21)
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#16
Temerile mele...pai, imi e teama de inaltime. Adica, nu am probleme sa stau pe un loc inalt, imi e frica sa ,merg pe ceva suspendat sau pe o bordura ingusta foarte inalta, fiindca echilibrul meu e la pamant si stiu sigur ca as cadea. Si imi mai e frica de intuneric. Nu am probleme cu noaptea sau de astea. Stau intr`o camera cu lumina stinsa...dar nu suport intunericul fara strop de lumina, sa nu pot deosebi nimic sa nu vad nimic, fiindca am impresia ca ceva ma va apuca de picior sau de gat, sau va cadea peste mine, va rade ciudat sau pur si simplu vor fii doi ochi luminosi acolo in fata mea si imi vor face ceva. Cu sangele, cadavrele si alte de astea nu am probleme, chiar deloc. De obicei eu ma tem de lucruri cam stupide ce pot sa spun...
Zbye :3
KyuMin.

#17
Imi e teama de tot ce e paranormal/supranatural...ma inspaimanta emisiunea ''Fenomene paranormale'',ma rog,pare stupid dar numai gandul ca as putea pati ce au patit aia ma inspaimanta.
Binenteles,la filme de groaza nu ma uit.
Imi mai e teama de serpi,sobolani si libarci.Detest gandacii aia scarbosi!!!!
Am claustrofobie,urasc din toata inima lifturile,orice spatiu inchis.Nu prea imi place intunericul dorm cu Tv-ul aprins.
Ma sperii repede,am probleme ku inima imi e ca o sa fac infart intr-o zi22
Nu prea sperii lumea,cer sa nu fiu speriata10
Cam atat...nu-mi mai amintesc nimic acum21)V-am spus ce ma sperie cu adevarat.

#18
Mie nu imi e teama de intuneric,chiar imi place,ma simt mai in largul meu pe intuneric decat la lumina.Cred ca mi-e cat de cat frica atunci cand ma uit la filme de groaza si cand vreau sa ma culc nu mai pot dormi deoarece imi imaginez creaturile din film,dar in rest nu prea mie frica de nimik.
P.S am uitat mi-e frica de faptul ca as putea ramane singura cu nimeni langa mine,desi am multe persoane care imi sunt alaturi.

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#19
So... My fears : - ?. Păi... îmi este frică de singurătate. I mean, îmi e frică că într`o zi voi fi singură, fără nimeni şi chestia asta mă face să plâng. Mai îmi e frică de sânge şi de durerea fizică. Cred că sunt principalele mele frici. Sângele mă sperie, pur şi simplu mă îngrozeşte, iar durerea fizică mă face să tremur, pentru că am simţit`o pe pielea mea de destule ori [nu lovituri, să nu se înţeleagă greşit]. Îmi este foarte frică de păianjeni. Când văd toate picioarele alea şi cum se mişcă imediat îmi inspiră frică. Necunoscutul este o altă frică de a mea. Bineînţeles, mă avânt în necunoscut, dar mereu mă întreb "dacă nu e bine?". Mda, îmi e frică de destule lucruri, I know.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#20
Temeri (Destule !)
Cea mai mare - frica de albine/viespi (Sunt apifobă.)
-frica de păienjeni şi alte insecte (mai toate, exceptând ţânţarul , câteodată mă sperie şi muştele)
-frica de a fi speriată (lola).
-frica de morţi, cadavre şi alte chestii morbide.
-frica de a fi lovită/violată, pusă să fac lucruri care sunt morbide (să omor animale în sălbăticie, sa omor pe cineva, etc).
-frica de „sigurătate ” (mă refer că mi-e frică să fiu lăsată într-o pădure, singură)
-frica de moarte dureroasă (moarte prin înec/îngroparea de vie/asfixiere/ardere de vie etc)

Şi mai sunt, frici dinăstea gen „Mi-e teamă să-mi moară mama/tatăl/fratele” (sau alte persoane la care ţii ).

Şi cred că mai am nişte temeri , dar nu-mi vin acum în minte :- ?
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Theme Song-ul vietii voastre Nith 10 6.130 20-03-2015, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Ozymandias


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)