Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Temerile voastre

#61
Pai...temerile mele ar cam fi urmatoarele:liftul(cea mai mare temere a mea),am ramas de 3 ori blocata in lift iar acum prefer sa merg pe scari chiar daca apartamentul matusii mele este la etajul 5,prefer durerea in schimbul acelei senzatii pe care o ai atunci cand iti dai seama ca ai ramas blocat in lift.A doua mea frica ar fi cea de inaltimile,aici este o poveste lunga,dar pot sa zic ca atunci cand eram mica ramaneam blocata mai peste tot si cu asta cred ca am spus multe.A treia ar fi spatiile strampte sau claustrofobia,pe asta o am de la momentul in care am ramas prima data blocata in lift.A patra este frica de unii catei,odata m-a muscat de coapsa de la piciorul stang catelul unei prietene,si acum mai am semnul de la muscatura si de la vaccinuri.Si a cincea frica a mea este aceea de a nu dezamagi pe cineva,nu imi place sa dezamagesc o persoana.

Si cam atat din cate imi amintesc.Apropo...cand eram mica mi-a fost frica de intuneric si pana cand nu adormeam eu nu se stingea televizorul dar acum nu imi mai este frica.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#62
[Imagine: JudaiFlip_Signature.png]

#63
Teama care se manifesta cel mai puternic, in cazul meu, este una interioara, cu care ma lupt singura. Teama de necunoscut. Sunt foarte curioasa, imi pun mii si mii de intrebari, formulez raspunsuri, cunosc un subiect foarte bine, insa afland mai multe detalii despre lucrurile care ma intereseaza devin mai confuza decat atunci cand nu cunosteam nimic. Si astfel ajung pana in punctul in care ma declar invinsa si descopar ca termeni ca "Moartea", "Dumnezeu", "Judecata", etc., ma infioara. De ce? Pentru ca imi sunt necunoscute, iar dorinta mea de a fi informata a dat nastere nesigurantei. Nesiguranta este cel mai mare dusman al meu. Lipsa de incredere, confuzia, depresia par sa imi completeze viata de zi cu zi, iar toate acestea sunt consecinte ale fricii mele fata de lucrurile care imi sunt necunoscute.
...Dar poate sunt doar o disperata care vrea sa cunoasca si sa stie totul.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#64
Imi e frica sa urc scari, dar nu scari de bloc, ci scari abrupte. Ma lasa picioarele si nu mai pot sa ma misc. Am teama asta inca de cand eram mica si tin minte ca nu urcam in podul casei nici in ruptul capului. Imi e teama de oamenii in stare de ebrietate. Am experiente...sa zic nu tocmai placute sau logice cu ei si incetul cu incetul am ajuns sa ii evit in asa hal incat daca ii vad in fata mea, trec drumul. Mi se pare foarte periculosi, nu stii niciodata ce pot sa faca. Sunt spontani si nu am incredere in ei. Imi e teama de inaltimi dar nu atat de tare, depinde si de situatie. Dar am o teama ingrozitoara de insecte. Stau la sat si avem gradina. Cand merg in gradina si ma uit atenta pe pamant, vad cum se tarasc nenorocitele peste tot. Mai gasesc si cate un musuroi de furnici si calc pe el din greseala si atunci o iau razna. Sa te gandesti ca iti poate fi frica de ceva minuscul cand tu esti om in toata firea, e ridicol.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#65
De ce imi este mie teama? Hmmmmmm 39 well singura mea teama este cea de necunoscut. Adica mai de tot ce exista in lumea asta in afara de om. Anwyay revenind la subiect. De temut ma tem de tot si nimic cum s-ar spune, dar asta nu inseamna ca nu imi pot infrange vreodata teama. Nu. Tocmai asta este chestia care ma face sa merg mai departe deoarece teama o consider ca pe un prieten si ca pe un dusman in acelasi timp si doar faptul ca incerc sa ma ridic doar ca sa imi infrunt teama ma face sa devin o persoana mai puternica
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#66
Pai teama.....hmmm pai ar fi cam 3 Dar cand e nevoie trebuie sa le infrunt o fac. Pai prima ar fi frica de inaltimi, totul e bine pana ma uit in jos si ma panichez, a doua ar fi acele, e un adevarat chin analizele sau injectile, Dar cand vine vorba de vreo-un piercing uit, iar a 3 si cea mai inspaimantatoare sunt serpi si cu cateva zile in urma am avut "onoarea" sa intalnesc unul.....ce pot sa spun e ca niciodata in viata mea nu am fugit mai repede :))) acum cand ma gandesc e amuzant atunci nu era...

#67
Urasc acele, firar ea sa fie de seringa..., paianjenii, inaltimea (cu toate ca sunt inalt, LOL), sangele meu (de obicei ca sa scap de temerea asta prefer sa il sug de pe piele, are un gust sarat dar merge :P) si linistea totala. :D
[Imagine: MEVzYF0.png]

#68
Pe mine ma sperie o gramada de chestii sau mai bine zis ma speriau. De vina este Scooby-Doo, dar acum nu mai am probleme de genul. Nu imi este frica de insecte sau serpi, dar pur si simplu ma scarbesc.
Desi, in ultimul timp, cand sunt singura intr-o camera simt prezenta cuiva, dar in camera nu este nimeni. Chestia asta mi se intampla si cu lumina aprinsa, ca sa nu ziceti ca mi-e frica de intuneric. Ciudat este ca dupa putin timp dispare senzatia si dupa putin timp revine. Nu stiu ce sa cred acum, poate este doar imaginatia mea, dar nu imi prea pasa.

Pe langa asta, am inca o temere si anume profesorul de franceza. Omul ala zici ca este Satana in persoana. Este nebun si o stie si el si ne-a spus ca nu mai poate sa se mai schimbe. Cand a intrat prima oara in clasa si a dat cu palma in catedra toti am tresarit, dupa a tipat la noi ca nu pronuntam bine un cuvant iar eu ma facusem alba la fata. Tremuram toata si imi venea sa plang, iar eu nu plang asa de usor. De abia am rezistat o ora cu el si nu stiu ce o sa fac restul anului, pentru ca tot acel nebun vine sa ne predea.

Dumnezeu ma uraste! T_T



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Theme Song-ul vietii voastre Nith 10 6.091 20-03-2015, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Ozymandias


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)