Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ma' pics

#1
Pentru ca eram plictisita am mers in parc si am facut cateva poze.

Sky

No name -> e facuta prin geam dupa ce a plouat

Banca

Casa -> mi-a placut ca era toata verde si i-am facut o poza
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#2
Aterizez si eu pe aici
bun

Prima poza: o poza cu nori din cate imi pot da seama, hnmpoza este destul de stearsa si neclara iar luminozitatea nu este atat de buna, e draguta ideea, dar si foare comuna, sa pozezi norii, dar sa aiba o luminozitate placuta si niste forme mai placute, sa cauti niste nori mai ''formati'' ..nu ravasiti in toate directiile

Poza a doua: nu prea imi pot da seama ce este, acele buline arata destul de bine finpunctul meu e vedere, desii nu prea se intelege bine, nu trebuia sa faci poza atat de aproape dar e draguta, desii nu prea seamana a ceea ce trebuia sa fie, este mai speciala

A treia poza: mi se pare cam banala, adica sa pozezi obanca, hmm , dar lasand la o parte asta, e o poza destul de reusita din punct de vedere al claritatii si imprejurimilor.
Acea masina din spate daca statea pe loc ce bine era , iar in spate pe acolo la copaci este un punct alb, nu e prea estetic. In rest pot zice ca e bine, adica verdeata din prejur se vede frumos, o poza buna chiar daca ideea ei nu este prea reusita sa spun asa, Incearca sa faci poza doar la ceea ce crezi ca atrage oamenii si nu la tot ce iti iese in cale. Poti poza munti, paduri, campii, case parasite s.a.m.d.

Ultima poza: Se vede frumos dintr-un anumit punct de vedere, acea lumina intensa de sus nu prea imi place, iti sare prea mult in ochi, si nu mai se vede esentialul din poza. Puteai sa o faci putin mai aproape, acea linie verde care duce de la vita-de-vie spre casa nu e prea estetica, in rest imi place ideea si faptul ca se vede destul de clar totul, poza nu este stearsa deci e bine pentru inceput
Cam atat, sper sa ti cont de ceea ce ti-am zis si asteptam si alte poze


#3
Bună. Ai tu ceva potenţial, dar îţi trebuie mai multă imaginaţie. În sensul că atunci când mă uit la fotografiile tale, sunt ok din punct de vedere al realizării, doar că nu mă impresionează cu nimic. Ce aparat foloseşti ? Calitatea e ok, deşi ultima are un aspect şters. Cel mai mult îmi place a treia, deşi aş fi ales alt unghi, probabil din spate sau dintr-o parte, sau chiar din faţă, dar nu aş fi lăsat banca în centrul pozei, undeva în dreapta, să prind şi ceva din copac. După părerea mea ar fi fost mult mai interesant aşa. Anyhow, e cea mai reuşită din punctul meu de vedere.
Aştept şi alte fotografii. Spor la fotografiat şi multă imaginaţie! :]

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aleksandr's awesome pics!!! Aleksandr 1 3.615 31-10-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Pequax
  Some pics Kayla. 7 5.231 31-07-2011, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Kamy`s Pics ^^' `Shadow. 1 2.665 13-07-2011, 02:07 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  My Pics;)) ♥«- -»тε αm♥»--»♥ 0 1.949 08-01-2011, 06:51 PM
Ultimul răspuns: ♥«- -»тε αm♥»--»♥
  My Pics<3 Acadea' 18 9.114 10-12-2010, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Zuza.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.530 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin
  Sky pics and others Cryzy 11 6.858 05-09-2010, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Cryzy
  Ma` pics! Corina. 1 2.908 01-08-2010, 04:17 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)