Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dance and music=love and pasion(+16....+18)

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

1.Incepe scoala...din nou:zuppy10:
Astazi e prima zi de scoala,stati am uitat sa ma prezint:ma numesc Diana Favela,am 18 ani abia impliniti,parul saten lung usor ondulat,pielea alba aproape inumana,ochi caprui spre verde si ca sa ma laud putin un corp cu forme ,cum ar spune baietii,,apetisante''.Azi incep clasa a 12a la cel mai renumit liceu din Brasov,orasul unde stau singura deoarece parintii mei au murit acum 6 luni lasandu-mi o avere destul de mare cu care sa ma descurc.M-am trezit la ora 6 si eu m-am surprins,am mers la baie sa-mi fac toaleta si apoi m-am dus la dulapul meu imens sa-mi aleg haine pt prima zi de scoala.Am ales un corset negru co o floare alba intr-o parte,o pantaloni scurti albi si o pereche de cizme negre cu o dunga alba pe lateral ca sa se asorteze cu corsetul si bineinteles sa fiu in pas cu moda asa cum eram de obicei.M-am facut gata si am plecat spre liceu.Cand am ajuns,am vazut-o pe prietena mea cea mai buna Andra pe care o cunosteam de mica.Atunci eu am zis:
-Buna Ada, asa o alintam eu pe ea.
-Buna Didi,porecla me din generala ,ce-ai mai facut in vacanta ceva gagici ,ia spune?
-S-ar putea spune si asa.
-Ce vrei sa spui?
-Pai.......vezi tu idiotul de Cristi ma inselat cu o parasuta si l-am parasit si in rest nimic .
-Tu,ceva?
-Nu nici eu,se pare ca o sa ramanem fete batrane.si am inceput sa radem amandoua .
-A,mi-am amintit.spune Andra.
-Ce anume?
-Se organizeaza la scoala un concurs de dans pt fete si ca sa sti ne-am inscris pe amandoua si pe cateva fete din clasa sa participam.
-Poftim!!!!!!!s-a auzit vocea mea pana in orasul alaturat.
-Haide Didi nu fi rea doar ai facut cursuri de dans,te rog fa-o pt mine te roggg.
-Ok,ok o sa particip la concursul asta,si cand e?
-Saptamana viitoare.
-Poftim!!!si tu acuma imi spui?
-Nu-ti fa griji noi am invatat dansul doar tu ai mai ramas pt ca bineinteles fiindca dansezi cel mai bine o sa fi un fel de protgonista,a si inca ceva o sa si canti pt ca nimeni nu are vocea ta.
-Bine ,bine accept,asta e tot ce vroiai sa-mi spui?
-Defapt nu ,vroiam sa-ti mai spun ca de saptamana viitoare o sa avem un coleg nou ,va sosi chiar in ziua concursului
-Aha nu prea ma intereseaza ,dar e ok presupun.
-Ma bucur,acuma hai in clasa la ore.
-O firar ce frumoas era in vacanta.
-Nu avem de ales asa ca haide.
Si asa a trecut toata saptamana,ocupandu-ma de scoala ,de dans si de melodia pe care trebuia sa o cant,care mi se pareau destul de bune avand in vedere ca au fost alese de Andra care avea niste gusturi putin cam ciudatele.
Astfel a sosit si ziua concursului,m-am trezit de dimineata mi-am facut toaleta,m-am imbracat si am plecat spre scoala ,unde se tinea concursul.
La poarta scolii am vazut o decapotabila neagra,superba era exact tipul meu de masina ,desi imi placea ma intreb a cui era ca din cate stiu nimeni din scoala nu si-ar permite o astfel de masina in afara de mine,Andra si 2 3 prieteni care aveau deja masina.Dupa ce m-am holbat la masina ceva timp, m-a strigat Andra si mi-a spus sa ne grabim ca mai e doar o ora pana la inceperea concursului.Am mers intr-o clasa unde fetele ce dansau s-au imbracat cu niste rochii albe lungi,stranse putin sub sani si mai largi de la sani in jos,iar eu din cauza ca eram dansatoarea principala si cantareata m-am imbracat intr-o rochie lunga care avea un fel de corset in bretele si cu un decolteu maricel si in jos avea o crapatura destul de mare pana deaspura genunchilor cu vreo aproape 30cm care imi permitea sa ma misc libera.Toate ne-am machiat cu ce ne statea mai bine si am asteptat in culise cum s-ar spune, pana
ce dansau celelalte grupuri de fete.

Pe de alta parte in afara salii unde se tinea concursul doi baieti vorbeau,unul se parea ca se ruga de celalalt sa ramana .
-Haide,Alex ramai sa vezi concursul si apoi poti sa pleci ,te rog,hai ca vreau sa vad fetele care danseaza te rog fa-o pt prietenul tau.
-Ok ,ok raman,dar dc ma plictisesc plec da?
-Bine,bine dar acum hai sa intram ca incepe concursul si nu vreau sa ratez nicio gagica.
-Sa mergem. ii spune Alex lui Radu prietenul sau din copilarie.Cei doi au intrat si s-au asezat pe scaune urmarind spectacolul.
Fiecere grup de fete dansa din ce in ce mai frumos,dar eu aveam incredere in mine fiindca toti se bazau pe mine si nu puteam sai dezamagesc.Intr-un final soseste si randul grupului nostru intitulat,,Cristal''.Toti eram foarte agitati fiindca eram singurul grup care a imbinat si dansul dar si cantatul,dar pana la urma ne-am linistit si am iesit pe scena eu ramanand ultima deoarece eu coboram cu un leagan de deasupra salii.Astfel muzica a inceput sa cante fara versuri,fetele dansand lin si frumos ,spectatorii ramanand impresionati,dar deodata am inceput eu sa cant cu vocea minunata pe care o mostenisem de la mama si coborand cu leaganul incet ca si cum as fi fost un fulg de nea.In acel moment simteam ca sunt mai aproape de parintii mei si ca in sfarsit ma simt fericita,deoarece de cand au murit m-am inchis in mine ,comunicand decat cu Andra.Toata sala a fost surprinsa cand am coborat cu leaganul pana jos si atunci am inceput sa cant cu mai multa pasiune alaturandu-ma la dans celorlalte fete dansand si cantand in acelasi timp.Am inceput sa dansez ca si cum lumea ar fi a mea si cand sa terminat dansul fetele sau strans in jurul meu inconjurandu-ma si apoi deoadata departandu-sa si eu cu o saritura pe spate, eu fiind in fata scenei,am aterizat in spagat.In acel moment toata sala s-a ridicat in picioare aplaudand si aclamandu-ne.Toti au ramas fermecati chiar si Alex care i-a spus lui Radu:
-Cine e fata care tocmai a cantat?
-E bomba
sexy din scoala noastra cea mai dorita fata dar la care e aproape imposibil de ajuns pt ca am auzit intr-o zi cand vorbea cu prietena ei ca nici un baiat nu a impresionat-o in niciun fel, ca toti sunt la fel o aduntura de fraieri care se gandesc doar la sex.
-Asa deci,atunci cred ca in curand va cunoaste baiatul pe care il vrea pt ca eu iti spun frate ca m-am indragostit de fata asta.
-Serios?
-Da e prima fata pt care simt asa ceva, parca de cand am vazut-o ma fermecat,asa ca maine la scoala vreau sa ma, prezinti ai inteles?
-Am inteles sa traiti,a zis Radu in ras
,,va urma''

DIANA.

Diana P.O.V.E.S.T.E.S.T.E.


Dupa ce au dansat toate grupurile,ne-am adunat pe scena sa auzim rezultatele de catre juriu.Premiile au fost urmatoarele:
premiul 4:grupul:Fluturii zburatori.
premiul 3:Fulgi de zapada.
premiul 2:Ingerii albi.
In acel moment am simtit o neliniste enorma si o curiozitate la fel de mare.
Iar premiul 1,a spus unul dintre jurati i se acorda grupului........Cristal.Cand am auzit nu ne venea sa credem,toti am inceput sa sarim in sus de bucurie si sa ne imbratisam unele pe altele.La final am dat mana cu ceilalti participanti, i-am felicitat, dar mai ales i-am provocat ca la anul sa se descurce mult mai bine, din moment ce noi nu vom mai fi acolo.Asa s-a terminat si acea zi fericita,nebanuind ca ziua urmatoare se v-a intampla ceva ce imi v-a schimba viata.
A doua zi m-am trezit,bineinteles sculata de ceas pe care l-am aruncat pe geam,m-am dus la baie sa-mi fac nevoile,iar apoi m-am imbracat cu o fusta maro spre crem,cu un maieut care se lega de gat alb si o pereche de sandale albe,m-am machiat cat mai natural si am plecat spre scoala.La poarta scoalii ma astepta Andra ca de obicei si impreuna am mers in curtea scolii.
Atunci l-am vazut ,era brunet,cu ochii de un verde inchis,bine facut,inalt si avea un zambet care te inebunea.

Alex P.O.V.

Azi e ziua in care o voi intalni pe frumoasa Diana,fata care m-a inebunit din primul moment in care am vazut-o.Ca de obicei m-am intalnit cu Radu la poarta scolii,impreuna asezandu-ne pe o banca.Atunci am vazut-o ,parea mai frumoasa ca oricand,iar in momentul in care am privit-o in ochi am simtit ca inima imi va sari din piept,dupa care i-am spus lui Radu:
-Radu,a sosit momentul sa-mi faci cunostinta cu Diana.am spus eu cu un zambet strengaresc.
-Bine indragostitule,hai.
Noi ne-am indreptat spre Diana si prietena ei ,care din cate am inteles de la Radu se numea Andra.
Radu a spus:
-Buna Diana,Andra,ce mai faceti?
-Salut Radu,a trecut ceva timp de cand nu te-am mai vazut.
-Da asa e.
-Cine e el?intreaba Andra.
-El e Alex,cel mai bun prieten si de azi incolo colegul nostru de clasa.
-Buna.au spus cele doua fete in acelasi timp,eu sunt Diana si ea e cea mai buna prietena Andra.
-M-a bucur de cunostinta,sunt incantat sa cunosc o fata asa de frumoasa ca tine,Diana.spun eu.
Diana a inceput sa roseasca,era asa de draguta incat mai ca incepeam sa salivez.Apoi toti 4 am mers in clasa unde profesorul ne-a certat ca am intarziat si m-a pus sa ma prezint:
-Buna,ma numesc Alex,am 18 ani si sper sa ma acceptati asa cum au facut Diana,Andra si Radu.Apoi profesorul mi-a spus sa ma asez in banca cu Diana,deoarece colegul ei se mutase si statea singura.Profesorul nu avea idee ce fericit m-a facut in acel moment,deoarece puteam sa stau mai mult timp cu fata iubita.

Diana P.O.V

Cand s-a apropiat de noi si i-am auzit vocea am simtit ca in orice moment imi v-a iesi inima din piept si ma voi topi.Dar din fericire am reusit sa rezist si am plecat toti in clasa unde ne-am ales cu o mustruiala din partea profesorului de istorie,pe care nu il inghiteam deloc,dar cand i-a zis lui Alex sa se aseza langa mine ,am inceput sa nu-l mai urasc asa de mult,cel putin pana cand ma v-a pedepsi data viitoare.Ce sa-i faci asa sunt profesorii~.
Asa s-a terminat si ora plictisitoare de istorie si a sosit si pauza mult astaptata,de fapt mint ,deoarece a fost cea mai neplacuta pauza din viata mea,toate fetele stateau in jurul lui Alex,iar eu simteam ca fierb de nervi,de gelozie,dar lucrul cel mai ciudat a fost ca atunci mi-am dat seama ca m-am indragostit de Alex.Presupun ca a fost dragoste la prima vedere,chiar daca nu am crezut niciodata in asa ceva,de fapt acum observ pentru prima data ca nu i-am iubit pe niciunul dintre prietenii mei,nici macar pe Cristi ,cu care am stat aproape jumatate de an,si asta nu e prea ciudat pentru ca daca ma gandesc mai bine,Cristi nici macar nu arata asa de bine ca Alex,era doar unul din toti tipii obisnuiti pe care i-am cunoscut,unul din marea gramada.
Dar lasandu-l la o parte pe acel papa lapte,sa trecem la lucrurile cu adevarat importante si anume Alex si admiratoarele lui pe care imi venea sa le bat pe fiecare in parte,dar am facut ceva si mai bun,l-am chemat pe Alex in curtea scolii cu pretexul ca vreau sa ne cunoastem mai bine,ceea ce daca ma gandesc mai bine era si adevarat,iar acesta a acceptat pe loc.In curtea liceului,ne-am asezat amandoi pe o banca si am inceput sa ne povestim vietile.
Astfel am aflat ca si el era de asemenea orfan si ca parintii i-au lasat firma familiei si o avere considerabila,dar cel mai trist a fost sa-i povestesc povestea mea:
-Alex,chiar daca mie greu o sa-ti povestesc totul despre mine,si fiindca si tu ai avut incredere in mine sa-mi povestesti totul ,la fel o sa fac si eu,pentru ca tu chiar daca abia te-am cunoscut imi inspiri incredere si siguranta.
-Vezi tu,familia mea a murit intr-un groaznic accident acum 6 luni ,din care eu am scapat printr-un adevarat miracol.
-Si cum s-a intamplat totul?spune el.
-Pai era seara si noi veneam de la o petrecere organizata in cinstea tatalui meu pentru ca a adus castiguri mari firmei noastre,iar in drumul spre casa, afara fiind noapte,tata nu a vazut cealalta masina care venea din directia opusa si atunci s-a intamplat totul,tata si mama au murit pe loc,iar sora mea a murit la 2 ore de la accident.
-Cu tine ce s-a intamplat?
-Eu chiar daca nu am murit am fost ranita grav,am stat in spital aproape 2 luni,iar dupa ce am fost externata,am avut o puternica criza de nervi ,dupa care am inceput sa ma inchid din ce in ce mai mult in mine.Vezi tu ,nu am mai povestit la nimeni aceste lucruri nici chiar Andrei,dar cu tine e alceva,simt ca ma pot baza mereu pe tine.Apoi am inceput sa plang,Alex daruindu-mi cred ca cea mai calduroasa imbratisare din viata mea,dupa care............

,,Va urma"

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#2
Well ... am trecut si eu pe aici , imi place ce ai scris , mi se pare ceva original . Dar lasa-ma sa iti spun ca ai o groaza de greseli de tastare si de gramatica . Incearca ca inainte sa postezi sa iti corectezi greselile , deoarece sunt cu miile.

Quote : Astazi e prima zi de scoala,stati , am uitat sa ma prezint [ Bun , nu ti se pare ca inceputul e cam banal ? stati , am uitat sa ma prezint 0.o Nu stiu , nu suna bine -_-" ]:ma numesc Diana Favela,am 18 ani abia impliniti,parul saten lung usor ondulat,pielea alba aproape inumana,ochi caprui spre verde si ca sa ma laud putin , un corp cu forme ,cum ar spune baietii,,apetisante''.Azi incep clasa a 12a la cel mai renumit liceu din Brasov,orasul unde stau singura deoarece parintii mei au murit acum 6 luni lasandu-mi o avere destul de mare cu care sa ma descurc. [ Bun , nu e nici o greasala , dar cred ca dupa cele spuse ar trebui sa descri putin sentimentele fetei . Adica nu era si ea trista din cauza acelei pierderi ? Nu stiu , mi s-a parut ca ai zis-o ca pe un lucru normal ] M-am trezit la ora 6 si eu m-am surprins [ Nu cred ca avea rost sa spui asta , nu suna prea bine ],am mers la baie sa-mi fac toaleta si apoi m-am dus la dulapul meu imens sa-mi aleg haine pt [ pentru , incearca sa nu mai scri prescurtat ] prima zi de scoala.Am ales un corset negru cu o floare alba intr-o parte, o pantaloni scurti albi si o pereche de cizme negre cu o dunga alba pe lateral ca sa se asorteze cu corsetul si bineinteles sa fiu in pas cu moda asa cum eram de obicei.M-am facut gata si am plecat spre liceu.Cand am ajuns,am vazut-o pe prietena mea cea mai buna Andra pe care o cunosteam de mica.Atunci eu am zis:
-Buna Ada , [virgula -_-"]asa o alintam eu pe ea.
-Buna Didi,porecla me din generala ,ce-ai mai facut in vacanta ceva gagici ceva [ ceva gagici ceva 0.o nu are rost repetitia ],ia spune?
-S-ar putea spune si asa . [punct -_-"]
-Ce vrei sa spui?
-Pai.......vezi tu idiotul de Cristi m-a inselat cu o parasuta si l-am parasit si in rest nimic .
-Tu,ceva? [ asta daca o spune Diana , trebuia sa continui la prima replica nu sa pui alta ]
-Nu nici eu,se pare ca o sa ramanem fete batrane , si am inceput sa radem amandoua .
-A,mi-am amintit, spune Andra . [ nu mai uita puncul xD ]
-CE???
-Se organizeaza la scoala un concurs de dans pentru fete si ca sa sti ne-am inscris pe amandoua si pe cateva fete din clasa sa participam . [ iar uiti punctul xD ]
-Poftimmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!1111 [ ho ho 0.o Nu cred ca era necesar sa pui 10 de m 0.o pur si simplu scriai "Poftim?!" ] s-a auzit vocea mea pana in orasul alaturat.
-Haide Didi nu fi rea doar ai facut cursuri de dans,te rog fa-o pt mine plizzzzzzzzz [ uf -_-" in primul rand nu scriem ca pe mess , please sau te rog , pur si simplu , si in al doilea rand nu trebuie sa scri 10 de z ].
-Ok,ok , o sa particip la concursul asta,si cand e?
-Saptamana viitoare . [ iar uiti semnul de punctuatie :-W ]
-CEEEEEEEE!!!!! [ iar -_-" ] si tu acuma imi spui?
-Nu-ti fa griji noi am invatat dansul doar tu ai mai ramas pentru ca bineinteles fiindca dansezi cel mai bine o sa fi un fel de protagonista,a si inca ceva o sa si canti pentru ca nimeni nu are vocea ta.
-Bine , bine accept,asta-i tot ce vroiai sa-mi spui?
-Defapt nu ,vroiam sa-ti mai spun ca de saptamana viitoare o sa avem un coleg nou ,va sosi chiar in ziua concursului .
-Aha nu prea ma intereseaza dar e ok presupun .
-Ma bucur,acuma hai in clasa la ore .
-O , firar , ce frumoas era in vacanta.
-Nu avem de ales asa ca haide.
Si asa a trecut toata saptamana,ocupandu-ma de scoala, de dans si de melodia pe care trebuia sa o cant,care mi se pareau destul de bune avand in vedere ca au fost alese de Andra care avea niste gusturi putin cam ciudatele.
Astfel a sosit si ziua concursului,m-am trezit de dimineata mi-am facut toaleta,m-am imbracat si am plecat spre scoala ,unde se tinea concursul.
La poarta scolii am vazut o decapotabila neagra,superba era exact tipul meu de masina ,desi imi placea ma intreb a cui era ca din cate stiu nimeni din scoala nu si-ar permite o astfel de masina in afara de mine,Andra si 2 , 3 prieteni care aveau deja masina,dar atunci ma strigat Andra si mi-a spus sa ne grabim ca mai e doar o ora pana la inceperea concursului. [bun 0.o m-am plictisit sa citesc toata fraza asta . Suna sec , nu puteai sa pui si tu punct ? 0.o Plus ca sunt o gramada de greseli ] Am mers intr-o clasa unde fetele ce dansau s-au imbracat cu niste rochii albe lungi,stranse putin sub sani si mai largi de la sani in jos,iar eu din cauza ca eram dansatoarea principala si cantareata m-am imbracat intr-o rochie lunga care avea un fel de corset in bretele si cu un decolteu maricel si in jos avea o crapatura destul de mare pana deaspura genunchilor cu vreo aproape 30cm care imi permitea sa ma misc libera.Toate ne-am machiat cu ce ne statea mai bine si am asteptat in culise cum s-ar spune, pana ce dansau celelalte grupuri de fete.

Pe de alta parte in afara salii unde se tinea concursul doi baieti vorbeau,unul se parea ca se ruga de celalalt sa ramana .
-Haide Alex , ramai sa vezi concursul si apoi poti sa pleci ,te rog,hai ca vreau sa vad fetele care danseaza te rog fa-o pentru prietenul tau .
-Ok ,ok raman,dar dc [ daca -_-" ] ma plictisesc plec , da?
-Bine,bine dar acuma hai sa intram ca incepe concursul si nu vreau sa ratez nicio gagica.
-Sa mergem ii spune Alex lui Radu , prietenul sau din copilarie.Cei doi au intrat si s-au asezat pe scaune urmarind spectacolul.
Fiecere grup de fete dansa din ce in ce mai frumos,dar eu aveam incredere in mine fiindca toti se bazau pe mine si nu puteam sa-i dezamagesc.Intr-un final soseste si randul grupului nostru intitulat,,Cristal''.Toti eram foarte agitati fiindca eram singurul grup care a imbinat si dansul dar si cantatul,dar pana la urma ne-am linistit si am iesit pe scena eu ramanand ultima deoarece eu coboram cu un leagan de deasupra salii.Astfel muzica a inceput sa cante fara versuri,fetele dansand lin si frumos ,spectatorii ramanand impresionati,dar deodata am inceput eu sa cant cu vocea minunata pe care o mostenisem de la mama si coborand cu leaganul incet ca si cum as fi fost un fulg de nea.Toata sala a fost surprinsa cand am coborat cu leaganul pana jos si atunci am inceput sa cant cu mai multa pasiune alaturandu-ma [ ma rog pana aici ai repetat intr-una leagan si nu suna bine ] la dans celorlalte fete dansand si cantand in acelasi timp.Am inceput sa dansez ca si cum lumea ar fi a mea si cand s-a terminat dansul fetele s-au strans in jurul meu inconjurandu-ma si apoi deoadata departandusa [ habar n-am ce ai vrut sa zici aici ] si eu cu o saritura pe spate, eu fiind in fata scenei,am aterizat in spagat.In acel moment toata sala s-a ridicat in picioare aplaudand si aclamandu-ne.Toti au ramas fermecati chiar si Alex care i-a spus lui Radu:
-Cine e fata care tocmai a cantat?
-E bomba sexy din scoala noastra cea mai dorita fata , dar la care e aproape imposibil de ajuns pentru ca am auzit intr-o zi cand vorbea cu prietena ei ca nici un baiat nu a impresionat-o in nici un fel ca toti sunt la fel , o aduntura de fraieri care se gandesc doar la sex.
-Asa deci,atunci cred ca in curand va cunoaste baiatul pe care il vrea pentru ca eu iti spun frate ca m-am indragostit de fata asta .
-Serios?
-Da e prima fata pentru care simt asa ceva, dar [ nu cred ca are cuvantul asta rost aici ] parca de cand am vazut-o ma fermecat,asa ca maine la scoala vreau sa ma prezinti , ai inteles?
-Am inteles sa traiti,a zis Radu in ras .

Bun :| Tie iti place ca mie nu :| Deci ma gandeam cand o sa termin de corectat . Cum ti-am mai zis , incearca sa te corectezi inainte de a posta . Acum serios , chiar ai probleme cu gramatica :| Scri legat pronumele de verb , ele trebuie scrise cu cratima . E ceva de baza , cum sa nu sti asta ? Doamne 0.o Plus ca dupa anumite replici uiti sa pui punct . E chiar atat de greu sa pui un amarat de punct ? -_-" Trecand la modurile de expunere dialogul e sec . Sunt niste replici care nici nu isi au rostul . Descriere...hmm nu cred ca a existat . Ceva pe la inceput . Trebuie sa descri mai mult , sa dezvolti ideea . In unele locuri ti-am pus eu virgula , deoarece o cam uitai . Ai cam grabit actiunea si asta nu e bine. Pfff ... vezi si tu , sunt foarte multe greseli . Incearca sa asculti de sfaturile astea .
Deci acum sa nu crezi ca te critic pe tine . Iti dau doar sfaturi daca vrei ca acest fic sa ajunga undeva . Eu o sa-l citesc in continuare , deoarece imi place ideea . Spor la scris si vezi ce faci in continuare .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#3
Buna
Sooo am citit si eu acest "capitol" si sincer am ramas ceva in gen :help:
E un adevarat dezastru, dar cu putina munca in plus (ok putin mai multa...) poti remedia greselile. Cand ma refer la dezastru vorbesc de greseli care sunt o multime. Am noroc ca ^ToxicK kiD^ ti-a zis tot ce era de spus pentru ca altfel aveam ce scrie. Incearca sa faci cumva si sa refaci acest capitol, acum ai vazut unde ai gresit, deci poti sa schimbi.
Ideea si mie mi se pare foarte buna si originala, dar degeaba ai idei bune daca nu le poti pune in valoare...
Sfatul meu este sa gandesti mai mult actiunea(uff nu cred ca m-am exprimat corect...) nu stiu cum sa zic, la ora asta nu imi mai functioneaza toti neuronii... daca stii ca iti uiti repede ideile, scriele, dar dupa aia reciteste si schimba unde vezi ca nu e bine... Chiar daca iti ia mai mult timp, asa ai mai multe sanse sa scrii un capitol pe care lumea sa-si doreasca sa il citeasca, degeaba imi arunci mie acolo ca ea canta si leaganul se lasa in jos nu stiu cum, daca nu imi descrii sentimente, ganduri, trairi.. (cred ca ai inteles ideea)
Aa si era sa uit baiatul ala se indragosteste de ea numai asa ca o vede....? Prea banal fara suparare... Eu raman tot la ideea ca tu ar trebui sa rescrii acest capitol, ca sa intelegem si noi ceva... nu numai ca are nu stiu cati ani si ca baiatul ala cand o vede se si indragosteste de ea...etc
Pff si inca ceva scrie doi si trei si patru si asa mai departe nu 2, 3 ...
Eu una sincer nu imi pot da seama daca tu ai recitit cel putin odata acest capitol sau numa l-ai postat ca sa fie postat... Cel mai mult m-a dernajat cand am vazut "CE???" si "plizzzzz" si chesti de genul asta.... Dupa cum ti s-a mai zis incearca sa renunti la limbajul de mess si chiar as dori sa te informez ca toti cei care citesc au atata minte sa inteleaga, ca daca tu scri "Ce?!" inseamna ca se mira sau ca nu ii convine(etc nu o mai lungesc, sper ca ai inteles)
Sper totusi ca nu te-am suparat atat de tare incat sa te lasi de scris, chiar nu imi doresc asta si cred ca nici ^ToxicK kiD^, noi ti-am aratat unde ai gresit si unde ar trebui sa schimbi... Eu una astept continuarea si promit ca o sa citesc, dar incearca totusi sa asculti sfaturile care iti sunt date de noi cititorii si reciteste, chiar si de zece ori daca e nevoie.. Schimba acolo unde vezi ca e gresit, nu de alta da ne e noua mai usor sa citim si sa intelegem...
Btw sa nu uiti de descriere care aici lipseste cu desavarsire...
Nu o mai lungesc pentru ca e tarziu si mi-e somn... Oricum cred ca am zis cam tot ce aveam de spus.
Sper ca in capitolul urmator sa fie mari schimbari.
Succes in continuare:*:*
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.362 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Spring flowers dance in the wind Sho-Yo 6 3.332 22-07-2011, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Love,music and you... Alle 23 11.447 14-07-2011, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  My poems, my first pasion. Kayla. 11 6.673 29-05-2011, 06:32 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  *Music for inspiration* brokenxwings 0 1.779 01-01-2011, 10:39 PM
Ultimul răspuns: brokenxwings


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)