Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala substitutiilor - Incepere

#81
Renee:
Am suflat in jur,unde s-a declansat o mica tornada.Toate hartiile din camera au ajuns in mana mea,si am inceput sa caut.M-am uitat in bibleoteca,unde am gasit o carte de istorie.
-Fetili,uitati aici!
OOC:cine vrea
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#82
Hitomi:
-Ce ai gasit? Cumva ceva despre directoarea-zgipturoaica?
Zic eu in timp ce ma apropii de Renee ca sa observ cartea din mana ei.
OOOC: Ciufy , rose sau Shadow
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#83
Cautam alaturi de fete insa gandul imi era la acel tablou. Sa fie cum a zis Shadwave? din cate imi aduc eu aminte se spune ca creaturile magice sunt cele care conduc lumea oamenilor, oare asta sa insemne sau e mai profund de atat?
Am observat ca Renee a gasit o carte veche si destul de groasa. Ma apropiam de elesi am putut observa ca pe coperta era o luna si o stea cu diamente in fiecare colt. O priveam oarecum uimita, mi se parea oarecum cunoscuta acea luna si stea, ceva ce mai vazusem intr-o carte despre vrajotorii puternici si vraji interzise, dar nu eram 100% sigura.
- Fetelor nu avem timp sa stam sa rasfoim cartea asta si nici ca putem sa o luam cu noi asa voi face o copie a carti, iar originalul va ramane la locul lui.

Am luat cartea de la Renee si imediat aceasta sa ridicat usor in aer, iar dupa ce am spus cateva cuvinte a aparut si copia. 2 la pret de una. Am arajat totul cum era insa fetele au dorit sa iasa pe usa numai ca eu nu le-am lasat.
- Nu putem iesi, daca directoarea sau oricine altcineva ne vede, vreun profesor. E trecut de ora 00:00 asa ca mai bine ne-am teleporta. Veniti, va rog langa mine..

OCC: Ciufy, Shadow sau Kitsune.
[Imagine: h8v.gif]
 

#84
Am mers spre Rossery, dar nu inainte de a mai arunca o privire spre tablou. Ceva e putred la mijloc si am de gand sa aflu ce.
Intr-o fractiune de secunda eram din nou pe coridorul caminului.
-Super! am spus. Ce facem acum?

OOC: Rose, Kitsune sau Ciufy
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#85
- Eu zic ca mai bine am merge in camere si maine cercetam aceasta carte. Daca e ok, ramane la mine.
Trebuia sa caut in cartea mea, cea a marilor vrajitori si vrajile interzise. E putin cam rau ca nu am gasit inca un glob magic, dar cum daca sunt foarte greu de gasit la fel si de obtinut. Mi-ar fi fost mai usor cu el...oricum presimt ca e vorba de ceva interzis. Mai ales dupa fiorii pe care ii simt si sentimentul straniu ce mi-l ofera acea luna si stea de pe carte, destul de cunoscute, dar nu stiu care e semnificatia lor.

OCC: Ciufy, Shadow sau Kitsune
[Imagine: h8v.gif]
 

#86
Renee:
-De ce nu am putea crea unul?spun in timp ce creez o sfera ca din sticla,o sticla magica,deoarece sticla de pe globuri se face ori din materiale naturale,apoi pusa magie.Ori si mai bine,Gheata Magica,ca a mea,ce este greu de spart,de topit si de controlat.Chiar imposibil.Ii dau globul lui Rossery si ii spun:
-Tu mai ia ce ai nevoie ca globul asta sa fie activ pana maine.Eu n-am chef de fiica de zgripsor sa afle de chestiile astea.Simt un scut in jurul scolii,ca un fel de camera de supraveghere.Si acea forta,intra incet prin noi.Asa ca trebuie sa distrug scutul.Care ma ajuta?
OOC:cine doreste
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#87
Hitomi:
-Cinteaza pe mine! Si cam ce ar trebui sa fac?
Zic eu fiind confuza din cauza a tot ce se petrece.
OOC: Ciufy
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#88
- Iti multumesc mult Renee, de restul ca ocup eu. Conteaza si pe mine. Pentru orice ai nevoie imi poti spune. Oricum de ce am avea nevoie de un scut? Din cate stiu eu nu avem dusmani doar daca directoarea nu doreste ca noi sa parasim campusul sau alte persoane sa intre aici. Fetelor eu trebuie sa ma duc sa caut anumite "ingrediente" pentru ca acest glob sa fie gata de utilizare.

Am trimis cartea si globul in camera ascunse foarte bine, iar eu m-am teleportat in padurea magica pentru a lua unele ierburi pentru o potiune. Sper ca fetele sa reuseasca, la fel si eu. E prima data cand dau viata unui glob de cristal. Doamne ajuta...

OCC: cine doreste si pofteste 71
[Imagine: h8v.gif]
 

#89
-Am... eu ma duc sa fac o plimbare. Daca apare ceva nou am sa va anunt.
M-am intors si am iesit pe usa afara, in aerul racoros al noptii. Am inspirat adanc si am inceput sa merg, reflectand asupra tabloului.
Ceva nu era in regula cu el. Faptul ca servitorii sunt oameni trebuie sa insemne ceva. Cine stie? Poate ca are un fel de plan pentru a pune mana pe umanitate.
Ma plimbam adancita in gandurile mele cand am dat nas in nas cu cineva. O, vai! M-a prins directoarea!
Ridic privirea spre persoana in care am dat. Spre surprinderea mea nu era direcoarea, ci Darkwater. Am oftat usurata.
-Stii ca stingerea e la 11, nu? A spus el
-Da, imi pare rau. Ma duc acum in camera mea. M-am intors si am dat sa plec, dar el m-a pins de umar si a spus:
-Chiar nu ma recunosi, nu?
-Amm...Imi pare rau, nu. Ar trebui?
-Mai gandeste-te, imi spuse el zambind bland.
In acel moment am realizat ca el era omul, mai bine zis elful, care m-a salvat.
- Dean?
-Chiar el.
Nu m-am putut stapani si l-am imbratisat. Dean! Dean! Dean! Cel care m-a salvat de pe strada. Cel care mi-a oferit un umar pe care sa plang. Cel care mi-a fost cel mai bun prieten cand aveam nevoie. Cel care m-a oferit o a doua sansa cand mi-a aratat aceasta scoala. Nu l-am recunoscut in chip de elf. La naiba! Nu l-am recunoscut de loc.
-Ce-ai zice de o plimbare?
-Sigur! am spus, fiind constienta ca mi se puteau citi emotiile in voce.



[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#90
Renee:
-Hitomi,sunt anumite scuturi care ori previn atacurile,ori poti sa controlezi oamenii de exemplu asa:spun in timp ce creez o imagine din fulgi de nea.Scutul este asta,ii arat o sfera deasupra omuletului.energia cade pe omulet,facandu-l o marioneta.Ai inteles acum?
OOC:cine doreste
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Episodul 1: Prima zi de scoala Xpt1 2 2.913 29-01-2012, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Scoala substitutiilor - Episoade Xpt1 0 2.053 29-01-2012, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Povestea Xpt1 0 2.763 28-01-2012, 01:18 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Inscriere Shadow.Kiss 16 13.661 06-01-2012, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 36.522 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 90.729 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 88.681 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)