Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala substitutiilor - Incepere

#1

Sunt aici. O noua zi, o noua scoala, un nou inceput. Sper ca de data asta lucrurile sa stea altfel. Privesc spre enorma cladire din fata mea, de a carei existenta nu stia nimeni. Ei bine, prin nimeni ma refer la muritorii de rand. In lumea noastra este cam cea mai cunoscuta scoala de copii magici din regiune.
Ma indrept spre biroul directoarei, de unde urma sa imi iau cheile camerei si orarul. Inspir adanc si intru. Acolo era o doamna mai in varta, cred ca era o zana sau ceva de genul, care ma privea entuziasmata de dupa biroul ei.
-Tu trebuie sa fi Shadowave, a spus. Bine ai venit! Eu sunt doamna directoare Clearsound. Sunt o zana a apei.
Shadowave. Nu ma obisnuisem inca cu numele acesta.
-Da, am spus. Incantata sa va cunosc.
-Uite aici cheile si orarul tau. Incepi de saptamana viitoare. Sper sa te simiti bine aici, in lumea in care apartii defapt.
-Multumescv, am spus si am iesit pe usa.
Mergeam pe hol, coplesita de emotii si putin zdruncinata. Aveam atatea intrebari de pus! Nu ma obisnuisem. Inca totul era foarte anormal pentru mine. Creaturi magice, rapiri, substituire, spionare... Parca totul era scos dintr-un film SF al oamenilor. O, grozav! Acum ma refer la oameni ca la niste ciudatenii, de parca nu as fi trait 17 ani alaturi de ei.
Am iesit in curte, unde aerul rece si vantul ma mai calmau. Aveam chitara pe spate, dar mi-am zis ca nu este cel mai bun moment pentru a canta, asa ca m-am rezemat de zid, privind curtea plina de copii si intrebandu-ma ce creatura este fiecare. Un singur lucru stiam depre fiecare in parte. Toti se aflau in aceeasi situatie cu mine.
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#2
Hitomi:
Am sosit la noua mea scoala. Speram ca macar aici sa nu ami sufar. Observ o fata ce statea langa gard asa ca ma duc la ea si ii spun:
-Buna! Ce mai faci?
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#3
Vad o fata care se spropie de mine si care ma saluta. Ii zambesc si ii spun:
-Salut. Amm.. cred ca sunt ok, dar treaba asta cu supranaturalul am cam sperie. Apropo, eu sunt Shadowave. Tu?

OOC: Kitsune
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#4
Rosse:

Tocmai ce am ajuns la aceasta scoala si deja vreau sa fac cale intoarsa. Ma simt putin ciudat, e ceva nou pentru mine. Inspir de cateva ori si imi inchid masina, o Honda civic si ma indrept spre biroul directoarei pentru a-mi lua orarul si cheile de la camera. Ametita mai e si ea, tocmai acum si-a gasit sa se intalneasca cu un tip pentru a-i da papucii asa ca nu a putut sa ma insoteasca.
Dupa ce mi-am luat cheile si spre surprinderea mea aveam sa stam cate 3, una eram eu si celelalte 2 erau mister, in camera m-am indreptat spre masina pentru a-mi lau bagajul ochii imi cad pe o fata ce sta rezemata de un copac putin ganditoare si cu o chitara in mana. Macar am cu cine vorbi de muzica...

OCC: cine doreste..

http://www.ofertemasini.com/wp-content/u...-civic.jpg masina...
[Imagine: h8v.gif]
 

#5
Hitomi:
-A pai...Hitomi. Scuze dar ma obisnuiesc mai greu cu noul meu nume. Si ce rasa esti? intreb eu ca pentru auzul ei.
OOC: Shadow
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#6
Incep sa chicotesc si spun:
-Sunt un elf. Doamne, cred ca in lumea asta cand cunosti pe cineva nu il intrebi numele ci rasa. Stii, asa faceam eu cand vedeam un caine. Imi scapa un raset din nou. Iar tu esti...?

OOC: Kitsune
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#7
Hitomi:
-Minune! Sunt elf! spun eu pentru auzul ei. Mie mi s-a mai spus cum ca as fi o mica printesa-elf! A! Ce bine! Acum am cu cine vorbi!
OOC: shadow
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#8
Taram marea valiza dupa mine. Imi tot roteam privirea poate reusesc sa imi dau seama de ce creaturi se afla in aceasta insiturie, dar nu reuseam sa fac nimic. De parca si-ar scrie pe frunte ce tip de cratura sunt...
Trecusem pe langa cele doua fete de langa copac si auzisem in treacat ceva "elf"..e un inceput.

OCC: cine doreste..
[Imagine: h8v.gif]
 

#9
- O, ce bine! Stii, chiar ma ingrijoram cu privire la treaba asta cu speciile. Mi-era teama ca voi fi singura elfa printre alte creaturi malefice. Dar... chiar esti printesa? Daca da, ar trebui sa iti spun alteta?

OOc: Kitsune
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#10
Hitomi:
-Pai eu stiu ca sunt printesa , dar nu trebuie sa-mi zici asa. Ar suna ciudat! SI ce zici? Prietene? Sper ca am nimerit in aceeasi camera!
OOC: Shadow
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Episodul 1: Prima zi de scoala Xpt1 2 2.913 29-01-2012, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Scoala substitutiilor - Episoade Xpt1 0 2.052 29-01-2012, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Povestea Xpt1 0 2.763 28-01-2012, 01:18 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Inscriere Shadow.Kiss 16 13.661 06-01-2012, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 36.522 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 90.723 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ Incepere Miranda. 288 88.680 02-09-2011, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)