Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Salutari tuturor

#1
Buna 4

Ma numesc Andreea Stancu si sunt din Bucuresti.
Am 20 ani si sunt studenta la Automatica, Politehnica.
Sunt noua pe acest forum, desi am mai frecventat alte forumuri pe aceiasi tema.
Anime-urile au inceput sa ma intereseze pe la sfarsitul clase a 11-a (exceptand perioada de Sailor Moon din copilarie 10 ), cand intamplator am dat peste un AMV pe melodia The Power Of Love de la Celine Dion. Era vorba de anime-ul Sailor Moon. Mi-am amintit cat de mult imi placea acest anime in copilarie si mi s-a facut dor de el. Am inceput sa caut episoade si in scurt timp am intrat in lumea anime si manga. Spun si manga deoarece a fost concomitent. Fiind foarte interesata de ceva nou, am cautat si manga Sailor Moon si am fost uimita cat de diferita era povestea si grafica.
In momentul de fata pot spune ca prefer manga unui anime, insa uneori, pentru relaxare, e mai usor sa vizionez un anime.
Deocamdata nu detin nici un volum manga adevarat (desi cred ca o sa-mi fac un cadou de Craciun 10).
Manga-ul meu preferat este Angel Sanctuary (mentionez ca ador aproape tot ce e scris de kaori Yuki).
Mi-a mai placut: Fruits Basket, DNAngel, Death Note (nu am avzut anime-ul inca), AirGear, Inuyasha (numai anime), Ouran High (again numai anime), am vazut ceva din Nana, Chobits (anime for now). Sigur mai sunt insa nu-mi vin in minte.
In momentul de fata am inceput xxxHolic de la CLAMP, insa ma gandesc sa il las pana imi cumpar primul volum ( mi-ar place sa-l citesc "in premiera").

Altceva ce sa va mai zic? (si asa thread-ul este kilometric): mai si desenez din cand in cand (voi posta ceva desene), am incercat si origami. Ca hobbyuri: calculatoarele, webdesign, fotografie, drumetiile montane, sport (batminton, jogging, role, basket).

Anything else, just ask 3

#2
Bun venit pe aici Andreea ! ^ ^
Observ ca vizionarea anime-urilor este marea ta pasiune (I'm a Death Note & Inuyasha fan too) .
Hope you'll spend your free time around here ! 10

#3
Salut Seandreea! Bun venit pe Animezup!

Deja te cunosc de pe alt forum anime si ma mucur si ai ajuns pe aici ^^ Eu sunt Hiryuu_Hina acolo (am fost si Shiva candva)...

Daca te intereseaza desenul (si stiu ca da) forumul Fanart iti sta la dispozitie .La fel si concursul AnimezupArt (info la prima pagini a siteului Smile ) .

Inca o data ,imi pare bine de cunostinta !

#4
Multumesc amandurora pentru intampinare.
Imi pare si mie bine de cunostinta 4

#5
Buna Andreea. Sedere placuta pe az... te pupam.
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salut?ri Saqir 12 3.804 30-04-2014, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  Salut?ri Weyland 4 1.539 26-08-2013, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Kaori
  Salutari din tara iepurilor! Neidhardt 6 3.556 21-08-2013, 01:08 PM
Ultimul răspuns: Neidhardt
  Salutari calduroase AngelLight 5 2.310 12-08-2013, 02:38 PM
Ultimul răspuns: AngelLight
  Salutari ^.^ SpikeAlex 10 3.513 22-07-2013, 11:02 PM
Ultimul răspuns: SpikeAlex
  Salutari! †LookInTheDark† 3 1.971 30-12-2012, 09:28 PM
Ultimul răspuns: †LookInTheDark†
  Salutari tuturor! MissMe 5 2.654 27-12-2011, 08:27 PM
Ultimul răspuns: MissMe
  Salutari tuturor^_^ Ä '♥.' 15 5.619 13-07-2011, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Ġ'♥.'
  Salutari -irinutza- 6 2.857 29-06-2011, 02:06 AM
Ultimul răspuns: -irinutza-
  Salutari si numai de bine Nero 8 3.670 08-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Yondaime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)