Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Salutari, salutari

#1
Dupa cum se vede, nick-ul meu e Odyssey, aka Pfeilspitze pe Anime-Mania si Hyena-Smile pe deviantart.
Motivul pentru care m-am inscris pe AnimeZup este faptul ca asa-zisa comunitate Anime-Mania e cam moarta de o groaza de timp. Nu ca as avea prea mult timp sa stau pe forumuri, dar imi place sa mi se si raspunda daca tot incep o conversatie xD
Pasiunea mea cea mai mare este desenul, si desi sunt abia la inceput de drum, am speranta ca voi persevera.
La anime am inceput sa ma uit acum vreo 6 ani, desi in ultima vreme am lasat-o mai moale din lipsa de timp (si in multe cazuri, lipsa de material care sa merite vizionat), iar cat priveste manga, am o mica colectie acasa, desi sincer nu am citit la fel de multe manga-uri pe cate anime-uri am vazut.
In privinta muzicii, ascult orice e bun (cel putin dupa standardele mele) si nu am pretentia de a ma incadra in vre-un trend. Momentan trupa mea favorita este Daft Punk, pasiune mai veche renascuta odata cu aparitia filmului TRON: Legacy care a devenit noua mea obsesie (Desi sincer filmul din 82 nu prea il suport XP).
Daca e vorba de gaming...in general joc doar mmo-uri, pentru ca nu ma pot bucura de un joc bun care chiar are o poveste daca nu am timp sa joc X_X
Deci, cam asta este. Ma bucur sa va cunosc XP.

~Live long and prosper!
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~

#2
Bine ai venit pe Animezup, Odyssey!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Buna! Bine ai venit pe AnimeZup! hug Sper sa-ti placa pe aici...71 Am si eu cateva intrebari:

1. Ce formatii mai asculti?
2. Anime preferat?
3. Cati ani ai si de unde esti? 7

Incantata de cunostinta! Smile


#4
Hello Odyssey,bine ai venit!distreazate si fati pireteni multi!Nice to meet you!
The questions:
Ai putea trai fara calculator?
Iti place Vampire Knight?
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#5
Oh, salut, dude. Bine ai venit pe anime zup. Sper să te distrezi pe aici şi, well, să găseşti site-ul ca pe un loc destul de confortabil. I guess.

Înţeleg problema cu anime, faptul că nu se mai găsesc unele cu adevărat bune de vizionat, I guess. Aştept să mai apară vreo capodoperă, hope it does * lol * but till then I'm still searching, maybe I'll find something really worthy, like others. Or maybe not.
În orice caz, cam ce genuri vizionezi? Şi dacă nu le iei după asta, well, just tell me some of your faves, I guess.

Nu am alte curiozităţi, just have fun around here, şedere plăcută!

#6
O sa scriu și eu niște întrebări destul de stupide:
~ Daca ar trebui sa te descri pozitiv ce ai spune? Dar negativ?
~ Ce anume iti place cel mai mult la animezup? Si la asta vreau sa spun tot ce cuprinde.
~ Crezi va am putea fi prietene?

Te rog sa răspunzi :pls:

#7
Hey ! Bun venit pe forum ! Sper sa te distrezi si sa-ti faci o multime de prieteni .
Cateva intrebari:
1. Ce zodie esti ?
2.Ce urasti ?
3. Ce filme iti plac ?
Atat . Ne mai vedem si inca o data bun venit.

#8
heh thanks for the warm welcome <3

@ Kumiko - Dupa cum am zis si in descrierea initiala, ascult in general formatii de genul Daft Punk, grupurile de trailer music Two Steps from Hell si Immediate Music, La Roux, Dragonette, Little Boots, Andy Hunter, Pendulum, precum si muzica irlandeza / celta si diferite soundtrackuri de film. Nu as putea zice ca am vre-un anime preferat, mi-au placut productiile celor de la manglobe (Samurai Champloo, Ergo Proxy, House of Five Leaves) si seriile Gainax FLCL si Tengen Toppa Gurren Lagann, si am cam vazut animeuri apartinand oricarui gen. Varsta? lol. Tu cat mi-ai da?

@ georgiana12 - Nu, sincer nu as putea trai fara calculator. Cat priveste Vampire Knight, am apreciat grafica manga-ului pana la un punct, dar povestea ma lasa rece, e de foarte slaba calitate prin comparatie cu maestrii manga-urilor in stil gotic cum e Kaori Yuki.

@ Teh (btw awesome username man) - Am vazut animeuri din toate genurile, niciodata nu m-am luat dupa asta ca ceva definitoriu pentru calitatea animeului 21, dar chiar asa tind sa inclin fie catre cele cu actiune (buna) fie catre cele psihologice, fie catre unele ce contin ambele, nu prea ma incanta sa ma uit la shoujo-uri in care timp de 30 de episoade 2 personaje isi fac ochi dulci unii altora si nici la lupte interminabile nu suport sa ma uit. Printre preferatele mele sunt Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Gankutsuou, Gilgamesh, Heat Guy J, seria de OVA-uri Hellsing Ultimate, Interstella5555, Scrapped Princess si alte chestii vechi pe care lumea nu le ma baga in seama de cand a aparut Naruto 10. Observ ca in sezonul asta nou au aparut cateva animeuri cu ceva potential, precum Level E, care mi-a lasat o impresie foarte buna, e comic si cam sumbru in acelasi timp...Gosick, iarasi e interesanta tema...si ecchi-ul Kore Wa Zombi Desu Ka? care are atatea clisee ca aproape a devenit original 21 deci e ceva mai promitator decat sezonul trecut.

@ Miranda^_^ - Lucru pozitiv? perfectionista...negativ? acelasi lucru. La Animezup lucrul care imi place cel mai tare este ca e inca in viata spre deosebire de alte forumuri anime romanesti. Si la a treia intrebare...nu stiu, tu ce crezi? 21

@ Alya - inainte sa descopere astia marja de eroare din zodiac eram Capricorn, si orice s-a schimbat tot acolo ma incadrez...De urat nu urasc nimic si pe nimeni, n-am timp de asa ceva 10, si cat priveste filmele imi place orice film bine realizat si cu un subiect interesant, precum Inception (desi nu e chiar asa de original, e bine facut), TRON: Legacy bineinteles, Star Trek asta ultimul, Megamind, Tangled si altele de-au mai aparut recent...
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salut?ri Saqir 12 3.754 30-04-2014, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  Salut?ri Weyland 4 1.510 26-08-2013, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Kaori
  Salutari din tara iepurilor! Neidhardt 6 3.495 21-08-2013, 01:08 PM
Ultimul răspuns: Neidhardt
  Salutari calduroase AngelLight 5 2.246 12-08-2013, 02:38 PM
Ultimul răspuns: AngelLight
  Salutari ^.^ SpikeAlex 10 3.469 22-07-2013, 11:02 PM
Ultimul răspuns: SpikeAlex
  Salutari! †LookInTheDark† 3 1.901 30-12-2012, 09:28 PM
Ultimul răspuns: †LookInTheDark†
  Salutari tuturor! MissMe 5 2.603 27-12-2011, 08:27 PM
Ultimul răspuns: MissMe
  Salutari tuturor^_^ Ä '♥.' 15 5.516 13-07-2011, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Ġ'♥.'
  Salutari -irinutza- 6 2.814 29-06-2011, 02:06 AM
Ultimul răspuns: -irinutza-
  Salutari si numai de bine Nero 8 3.617 08-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Yondaime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)