Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SWEET and SPICY

#51
Am citit si eu ficul tau si imi place la nebunie!
Greseli de tstare nu ai avut, dialogul a fost bun
Offf, nu o suport pe Sunao. De ce a trebuit sa fie ea intre cei doi.
Sper sa isi recunoasca sentimentele unul pt celalalt.
Abea astept continuarea si sper sa fie cat mai repede! Bye and Kissu!

#52
34:Prietenie si sprijin

Inainte sa realizez venise aprilie si alaturi de ea noul an scolar.Eram anul III , iar Sunao incepea primul ei an aici.Acum aveam sa mergem impreuna la scoala.Pe drumul care acum era acoperit cu flori de cires proaspat inflorite ma indreptam spre prima mea zi de scoala alaturi de sora mea.Ea era entuziasmata legat de noul an mai rau ca un copil care urma sa faca primii pasi catre gradinita.Eu eram incordata si ma rugam sa nu mai pic in aceeasi clasa nici cu Ren , nici cu Sei.
Imediat ce am intrat pe portile liceului ne-am indreptat spre tabla care urma sa ne ghideze catre noile noastre clase.Acolo i-am vazut si pe Sei si pe Ren.Sunao il saluta fericita pe Sei insa eu stateam cat mai departe de Ren.M-am uitat repede sa vad in ce clasa eram.....clasa 3 C.Am inghetat cand am vazut ce nume era scris sub aceeasi lista : Kawata Sei.

*
A inceput noul si ultimul an. Un nou an, cu noi orizonturi… si noi probleme. Sunt blestemat sau ce? Sunao a inceput primul an, iar eu sunt in aceeasi clasa cu Yui. Am facut ceva intr-o viata anterioara? Am fost un ucigas, un mercenar pentru bani, ce am putut face sa merit asta?
Nici nu pot lipsi prea mult de la scoala, nu in ultimul an. Profesorii vor fi cu ochii pe mine, parintii mei sunt cu ochii pe mine, mai mult ca sigur ca i-au zis si lui Ren sa fie cu ochii pe mine.
Trebuie doar sa ma calmez, am totusi auto-control. Trebuie doar sa fiu prea distrat, prea ocupat ca sa ma gandesc prea mult. Am teme, am antrenamente, am o prietena. Am destule care sa ma tina ocupat un an intreg. Acum sa trec de prima zi si totul va fi bine. Intru in clasa, ma asez in ultima banca din randul de la usa fara sa ma uit la nimeni.
*
M-am asezat in prima banca din randul de la geam.Il ignor,asta o sa-i fac, o sa-l ignor tot anul.....cine ar crede asa ceva?
Sunao venea in fiecare pauza sa ne viziteze.Intai venea sa ma salute pe mine iar apoi se ducea la Sei,iar Sei o lua in pauze si plecau din clasa; macar se invatase minte.In prima saptamana lucrurile au mers bine,nicio vorba cu Sei si totul e perfect normal.Sambata sperantele mi-au fost spulberate cand Ren intra in clasa cautandu-l pe Sei. Ochii ni se intalnira involuntar si am inghetat.Din noaptea aceea in parcul de distractii nu am mai vorbit,nici buna nu ne-am mai adresat.Ma simteam oribil.Inca nu-mi venea sa cred ca i-am putut face asta baiatului pe care il plac.Nu ar fi trebuit sa ii spun ce simt de la bun inceput.Acum nu puteam fi nici macar prieteni .
Dintr-o data vine langa mine. Nu zice nimic o vreme, iar eu ma uit la el doar din coada ochiului. “Yui,” zice el in sfarsit. “Vrei sa… mergem sa ne plimbam putin?”
Am ramas socata.Vroia sa...vorbeasca cu mine? Am dat din cap scurt fara sa-i pot raspunde si m-am ridicat din banca.Urmarindu-l in continuare pe furis puteam sa realizez ca era la fel de incordat ca mine
“Ce mai faci?” ma intreba fara sa se uite la mine dupa ce iesim din clasa. ‘Ihim..’ dau eu din cap si abia apoi realizez ca defapt trebuia sa-i raspund : ‘Uhm...sunt ok ,tu?’ intreb eu uitandu-ma inainte.
‘Eh, sti cum e. Scoala si alte alea,” imi zice si scoate o guma de mestecat pe care o baga in gura si apoi imi ofera si mie una.
‘Nu, mersi’ bomban eu.Acum eram in curtea scolii si mergeam spre mica gradina interioara.Am mers tacuti tot drumul.Oare ce vroia sa-mi zica? Eu stiu ca vroiam sa ii cer inca de vreo 100.000 de ori iertare ,dar parca vocea mea disparu.
Sti, nu vad de ce nu putem fi inca prieteni,’ zice el dintr-o data, dar tot nu se uita la mine.
M-am uitat la el socata.
‘Vrei...sa fim prieteni?Dupa ...dupa tot ce ti-am facut? ‘ il intreb eu si simt ca mai am putin si-mi dau lacrimile.
‘Poate ca o sa fii surprinsa, dar nu esti prima fata care m-a parasit. Poate nu ai observat, dar sunt cam afemeiat,’ glumeste el.
Am schitat un zambet cam fortat.Adica CE?Adica n-am fost decat o alta fata pentru el??Pai..presupun ca..era bine intr-un fel ,nu?
‘Ma bucur ca...nu te-a afectat asa tare.’spun eu incercand sa par bucuroasa.
‘N-am spus asta… dar o sa-mi treaca. M-am gandit sa iti spun cand am vazut cat de suparata esti. Mi-am dat seama ca nici pentru tine nu a fost usor, oricare ar fi fost motivul.’ Acelasi Ren.Acelasi Ren bland si de treaba . Mi-au dat lacrimile si am inceput sa le sterg cu palma.
‘Multumesc.’ii spun eu zambind insa cu lacrimile inca curgandu-mi.
'Pacat ca Sunao e cu Sei...' ofta el, incercand sa para dezamagit.
Am ramas inarmurita.
‘Eh?’ zic eu aproape sigura ca mi s-a parut doar ca a zis propozitia aceea.De unde a aparut vorba de Sunao si Sei?
‘Pai e draguta si amuzanta, poate putin cam timida…’ zice Ren cu ochii la norii de pe cer.
‘Vorbesti de Sunao?Ce legatura are ea cu....auzi..stai departe de sora mea!’ ma trezesc eu spunand dar apoi imi lipesc palmele de gura.
‘Asta e Yui pe care o stiu eu,’ zice el zambind.
Frate...ce strengar.Am rasuflat usurata.Pentru o clipa am crezut ca s-o fi prins ca era vorba de Sei.Am zambit si eu fericita.
‘Deci..prieteni?’ il intreb eu inca putin rusinata.
‘Sigur ca da… dar daca ceva se intampla vreodata intre Sei si Sunao…’
‘ Ce!? ‘ sar eu ca arsa .’Ce...ce legatura are Sei si Sunao cu asta? ‘ il intreb eu incercand sa fac abstractie de supozitia lui si de imaginatia mea care deja incepea s-o ia razna.
‘Pai… ma gandeam ca daca ai vorbi tu cu ea, poate…’
‘Nici gand!!Asculta aici Casanova...nu te atinge de surioara mea’ il amenint eu jumatate in gluma. M-am bucurat intr-adevar foarte mult ca eu si Ren puteam ramane prieteni.Sa nu-l am prin preajma,fara glumele lui,fara personalitatea lui era foarte trist.Sper totusi ca o sa-i treaca si o sa ma uite ca fata,nu as vrea sa continue sa-si faca sperante,nu cat timp sunt in starea asta de nesiguranta.
Ne-am intors impreuna in scoala , iar eu m-am indreptat spre clasa mea in timp ce el spre a lui.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#53
Ren asta e asa un obsedat... :))
Ce mai are cu Sunao acum ?! ... Ummmm,dar ar fi interesant ca Ren s-o vrajeasca pe Sunao, asa s-ar rezolva mai multe prostii dintr-o data.
Totusi, se vede c-o iubeste pe Yui. Interesanta atitudinea lui, felul in care a acceptat-o ca prietena, pt ca nu multi baieti ar face asta datorita orgoliului caracteristic.

In noul capitol, m-ar fi bucurat mai multe momente dintre Yui si Sei,dar cred ca e mai bine cum l-ai scris tu, asa ca ma abtin de la comentarii inutile.
Mi-a placut mult partea asta : " ... iar eu sunt in aceeasi clasa cu Yui. Am facut ceva intr-o viata anterioara? Am fost un ucigas, un mercenar pentru bani, ce am putut face sa merit asta? " . Foarte tare modul lui Sei de a gandi. \:)) Totusi, nu poate fi chiar atat de rau, nu ?

Inca ceva :D ... In legatura cu sintagma asta: Inca nu-mi venea sa cred ca i-am putut face asta baiatului pe care il plac " . Nu inteleg, cum adica "baiatul pe care il plac " ? I mean, Ren sau Sei ?

Asa, cam atat.
Multa inspiratie & astept noul capitol cat mai curand...

Pa!
:)

#54
Uaaa ce pervers mai e si Ren! Chrissta-cahn are dreptate! Sa se indragosteasca aia doi yee cale libera lui Yui! Goo girl!
Am inceput sa nu o inghit pe Sunao! Zau! Nu face nimic biata de ea dar... ca e ca musca in lapte...si musca nu are ce cauta in lapte ( laptele fiind Sei)...ma intelegeti!
Saracutu Sei....mercenar? Mai sti poate la cat de bine lupta:d sau mai bine cavaler :))
Super capitulul deabea astept sa vad ce se va intampla acum ca sunt in aceeasi clasa hihihi
Gambate!
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate

#55
35:Fata in fata

Mergand spre casa, Ren parea mai zambaret ca de obicei. De fapt, arata normal, ceea ce nu era normal avand in vedere ca de cand se desparti de Yui nu mai era asa fericit. Sa se fi impacat? Am si eu putin noroc, in sfarsit?
‘Ce-i cu tine azi?’ il intreb.
‘Nimic foarte important,dar m-am impacat cu Yui.’ zice el si simt cum o raza calda de speranta ma-mpresoara..’De-acum inainte o sa fim cei mai buni amici.’ Adauga si simt cum norii negrii imi acopera ultima raza de speranta. ‘Doar… prieteni?’ il intreb, sperand ca poate el cel putin are si alte planuri.
‘Da,doar prieteni.Ma crezi tu afemeiat dar nu sunt atat de pervers incat sa fortez o fata,mai ales daca e o fata pe care o iubesc mult’ spune el incercand sa para fericit insa fata lui spunea ca regreta ca nu putea fi mai mult.
‘Aha.’ Bun… acum nu mai stiu ce sa fac. Deci, ei nu doar s-au despartit, mai sunt si prieteni din nou. Parca o forta supranaturala ma impinge spre ea. Asa ca… de ce sa ma mai impotrivesc? Poate ca ar trebui sa incerc sa vad pana unde se poate merge cu mine si Yui. Stiu ca o ranesc pe Sunao… dar Yui nu ma poate condamna, nu cand ea l-a lasat pe Ren din cauza mea, acum sunt sigur ca e din cauza mea.


*
Hehe...ma simteam parca ceva mai bine acum ca s-au mai lamurit lucrurile intre mine si Ren.
‘Yui-chan, mergi acasa ?’ ma intreaba Meiryu cand am intrat in vestiar.
‘O sa fac un dus intai si apoi merg sa fac cumparaturi, deci nu pot sa te insotesc.’ Ii raspund eu in timp ce-mi desfac parul din coc si imi dau bluza jos.
‘Ok atunci , ne vedem maine’ spune ea si iese ,lasandu-ma singura in vestiar.Dupa tot antrenamentul acela la kendo o baie imi trebuia altfel nu suportam sa ajung pana acasa cu senzatia aceea.
Dupa baie mi-am uscat parul putin si am iesit pe culoar indreptandu-ma spre dulapuri.
‘O zi grea?’ intreaba Sei si cand ma intorc spre el il vad stand in spatele meu.
Distanta si aparitia lui brusca ma surprinse si mi-am scapat pantofii din mana.
‘Ce cauti aici?N-ai plecat inca?Parca nu aveati activitati de club azi..’ spun eu aplecandu-ma sa-mi strang pantofii de pe jos. ‘Am zis sa sar peste, nu sunt genul care sa particip la activitati scolare,’ imi zice si se intinde sa isi ia pantofii , apropiindu-se si mai mult de mine. Prea aproape.Prea aproape...prea a-proa-pe! APROAPE! M-am dat din calea lui intr-o parte repede si m-am lasat total pe vine ca sa-mi innod bine siretul.
‘Tu ce mai faci?’ ma intreaba si se lasa pe un genunchi ca sa isi innoade si el sireturile. Era atat de calm, ai crede ca pe el nu il afecteaza deloc.
‘Destul de bine’ raspund eu cu jumatate de gura aruncandu-i ocheade din 2 in 2 secunde.’Tu?’
‘As putea fi si mai bine. Am auzit ca tu si Ren v-ati impacat.’
Sigur ca a auzit asta.’Da....ne-am impacat.’ Confirm eu. Special nu am specificat in ce sens ne-am impacat,poate o sa creada ca suntem iar iubiti si ma lasa in pace.
‘Te vezi cu cineva? Sau sunt toti prea speriati?’ ma intreaba non-salant.
‘Huh?Tocmai ti-am zis ca m-am impacat cu Ren..si oricum ,nu m-as vedea cu oricine.Sa indrazneasca unul sa se dea la mine si-i rup gatul...plus altele ustensile importante’ raspund eu iritata.
‘Ciudat, Ren are impresia ca sunteti doar prieteni. Si nu toti baietii sunt asa usor de batut. Stiu cel putin unul care ti-ar putea face fata.’
Ua ua!Deci Ren i-a zis ca nu suntem impreuna.Am imbulinat-o.
‘Humpf...nu stiu pe nimeni care sa poata sa-mi faca fata.’ Pufnesc eu si ma ridic gata sa-mi iau ghiozdanul si s-o sterg.
‘Ai uitat cum te-am pus pe podea la putin timp dupa ce eu si Ren ne-am transferat aici?’ ma intreaba zambind. Ce motiv are el sa zambeasca?
‘Nu am uitat.Daca uitam atunci nu continuam sa te provoc la lupte .Dar se pare ca tu ai uitat ca si eu te-am pus pe tine la pamant’ ii raspund eu ranjind mandra.
‘Deci e unu la unu? Ce ar fi sa mai incercam o data? Ca sa nu ramana remiza?’
‘Ce?Adica..inca o lupta?’ intreb eu uimita.’S-a facut!! ‘ sar eu entuziasta sa-i rup fundul inca o data.’De data asta n-o sa scapi doar cu o vanataie la fund’ spun eu sarcastic.’Deci..la ce te-ai gandit?’
‘Sala de sport e libera acum, nu e nimeni care sa ne deranjeze.’
Ufufufu....intr-adevar.Desi o sa-mi cam para rau cand o sa-l bat si nimeni n-o sa fie martor.
‘S-a facut!’ spun eu si strang pumnul ranjind.’Ne vedem acolo in 10 minute ‘
Cand am ajuns in sala el era deja pregatit.Eu imi luasem iar uniforma de kendo si bokuto statea pe umarul meu.
‘Gata sa pierzi....din nou?’
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#56
Salutare!
Intr-un final, capata si Sei ceva minte. Sper ca nu mai are de gand sa-si nege sentimentele, ca ma supara si-l bat mar :)). >
Chiar ma gandesc la Sunao si Ren. Poate asa si-ar rezolva toti problemele, caci altfel habar n-am cum...

Sunt curioasa care invinge in batalie... Sau nu va fi o batalie... Se va petrece ceea ce astept eu ? ...

Noul capitol a fost demn de asteptarile noastre...
Multa inspiratie si sa postezi cat mai curand...

Bye~!

#57
deci...
am ramas "wow" :X
adica ei chiar se vor confrunta din nou:-s..dar cine stie:D poate de la o confruntare ajung la o intalnire:))
chiar vreau sa fie impreuna
chiar se potrivesc:X
si Ren ramane cu Sunao si gata:D
abia astept nextul
cat mai repede daca se poate:D:X
kisses:*...Bye-bye

EDIT : Data viitoare nu mai lasa spatiu intre randuri. Si scrie mai mult, damn . Citeste regulile * Denny*

#58
i'm back

deci am pierdut ceva capitole...totusi le-am recuperat si am ramas socata
Yui s-a despartit de Ren pentru Sei...asta imi da dureri de cap

totusi voi comenta ultimul capitol...frate iar confruntare intre cei doi
zici ca sunt soarecele si pisica...pana si aia mai sunt amici uneori
de abia astept sa va cine pe cine va bate...curiozitatea asta ma omoara(la figurat sys stai calma)

greseli de tastare nu am vazut
actiunea nu este grabita...imi place

nee-chan spor la scris...kiss ya
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#59
Desi ti-am citit ficul , nu ti-am dat pana acum nici un comentariu ...

:X ...imi place ...sper sa castige yui la acesta lupta

dar nu pot sa cred, ca Sei in sfarsit s-a hotarat sa fie cu Yui .

Dar intrebarea e daca ea vrea sa fie cu el si sa-si ranesca sora ?

abia astept urmatorul capitol ..succes

#60
Va multumesc pentru incurajari si pentru comenturile voastre ^^..cred ca cel mai frumos lucru la a scrie ,dupa pasiunea pentru acest lucru ,este sa stii ca oamenii iti citesc munca si ti-o apreciaza...chiar daca iti ofera si critici...bune sau rele..
Imi cer scuze inca o data ca postez un pic mai greu...:(..sunt cu bacul si..well..nu prea am timp sa avansez cu povestea..sper sa aveti rabdare cu mine..si sper sa va placa in cont..*bows head* yoroshiku onegai shimasu
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sweet nothings Yaku-chin 2 2.332 21-01-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sweet traps [ Yaoi ] Yaku-chin 8 4.799 27-09-2011, 07:15 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  No more sweet goodbyes [Yaoi] Aliss_anime 10 6.956 29-01-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Sweet Tears Icsdeee. 6 3.861 09-01-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Just me and my sweet life... Akane :3 1 2.450 28-12-2009, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 13.011 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)