Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mâncăm la cină?

#1
Characters


- Era diferita fata de surorile ei. Era frumoasa si radia. O urmaream in fiecare zi, si ii stiam la perfectie orarul. Se trezea in zorii zilei si dadea de mancare pisicii, in fiecare dimineata in acelasi halat galben, apoi facea un dus. Manca un bol de cereale cu lapte apoi le trezea pe gemene. Se ducea la etaj sa se imbrace, isi lua un caiet si un pix si pleca catre liceu. Era incredibila, era o eleva eminenta. Eu stateam la doua banci distanta de ea. Era mai frumoasa decat surorile ei. In timp ce una era blonda si cealalta roscata, ea isi pastra frumusetea pe chipul candid, iar parul ei de culoarea caramelului mirosea mereu a pepene galben. Trupul ei era perfect, iar hainele parca erau croite pe ea. Imi placea cand purta bluza alba iar parul si-l strangea in coada; aspectul acela copilaros ma innebunea. Dupa ce se terminau orele se ducea la cursul de balet cu doamna Hrufkovski. Fiecare miscare o facea sa para ca isi ia zborul si poate atinge cerul, dar cele doua ore de antrenament se scurgeau repede, iar eu ramaneam cu un amar in suflet ca nu pot vedea mai mult. Dupa ce se schimba se grabea spre casa. Vroia sa-si astepte parintii mereu, in comparatie cu surorile ei care nu se deranjau sa doarma prea des noptile pe acasa. Era un copil perfect, pe care oricine si l-ar fi dorit, pana intr-o zi, cand nu a mai venit la scoala. Ziua anterioara se simtise rau si am presupus ca s-a imbolnavit, dar cand am intrebat-o pe diriginta de ce nu a venit, mi-a spus ca nu stie si nu a primit niciun telefon de la parintii ei. Am alergat spre casa ei, inima parca iesindu-mi din piept si tot ce am vazut acolo era un cadavru. Am fost ingrozit, terifiat ... am cazut in genunchi si am plans.




Mary and Amelie Ilus
Julien Ilus
David Tiersen

#2
Deci, imi place, dar ce ai facut tu aici nu se poate numi capitol.Nu te supara pe mine, nici eu nu sunt prea buna, dar la tine totul se intampla prea repede.Descrie drumul, descrie "durerea" sin timpul orelor de curs, descrie cat de cat reusita si esecul de la balet.Imbracamintea, ce simti tu.
Nu cred ca tu ti-ai exprima dragostea/admiratia, catre o persoana in doar 11 randuri.Adica...cred ca mi-a luat mai putin de 2 minute sa citesc tot ce ai scris tu.
Decii, totusi astept nextuu, dar mai adauga si tu ceva descriere pe acolo.
Kiss and Ja Ne!:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O cina si O noapte Mitchy 0 1.745 29-12-2010, 06:32 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)