Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SWEET and SPICY

#31
mdea si acum cei doi idioti se evita...frate chiar sunt idioti...ce naiba a fost doar un sarut sau poate au inceput sa simta ceva unul pentru celelalt si le este teama sa recunoasca...deci ideea asta ma bantuie de cand Yui si Sei s-au sarutat...
capitolul a fost nice...mi-a placut cum fiecare il evita pe celalalt ^_^
nee-chan greseli nu am vazut deloc...deci spor la scris ca ma omoara curiozitatea
de abia astept sa vad ce se mai intampla^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#32
23: In sfarsit vs amagire


A fost mai usor decat credeam sa nu ma gandesc la ea, ma ajuta si faptul ca nu am mai vazut-o de cand ne-am dat jos din tren. M-am tinut ocupat cu antrenamentul la karate, treburile din casa pe care de obicei le ignoram si orice altceva care imi tinea mintea distrata. O saptamana a trecut fara nici un incident. Poate ca ma gandeam la ea o data la cateva zile, dar era usor sa o uit. Trebuie sa o uit, asta seara ma intalnesc cu Sunao. Partea buna e ca acum o sa ne lase in pace acum si o sa putem avea si noi o intalnire normala. Daca reusesc sa fac lucrurile sa evolueze intre noi o sa uit complet de vacanta aia. Imbracat bine, in blugii mei si camasa albastru deschis. Bat la usa si astept sa imi deschida cineva.
Imi deschide bunica lor.Am rasuflat usurat.
‘Ah...Sai!’ face femeia zambind.’Ai venit s-o iei pe Sunao? ‘
Ce rost are sa o mai corectez, daca nu o face ca sa ma enerveze, atunci incepe sa o lasa ratiunea.
‘Da, doamna,’ ii raspund, o urmez inauntru si ma opresc in fata usii dupa ce o inchid.
‘Obaa-chan,unde imi sunt pantalonii ....’ aud vocea singurei fete pe care nu vroiam s-o vad ,mai ales acum.Cand Yui cobora scarile si dadu ochii cu mine ingheta pentru o clipa.
‘Sunt in cosul de rufe..iar i-ai murdarit’ spune bunica ei.
Dupa cateva secunde in care a ramas nemiscata cu privirea fixata la mine a spus:
‘Atunci cred ca imi iau altii.’ Si fara sa ma salute sau ceva urca scarile inapoi.
Am rasuflat usor, desi simteam dintr-o data ca tot efortul depus in a uita ce s-a intamplat a fost inutil si o vad iar in fata ochiilor. Nu putea sa mai stea in camera ei pentru cateva minute?
‘Te simti bine, draga?’ ma intreaba bunica lor. ‘Esti cam palid.’
‘Sunt... sunt bine, doar putin obosit. Stiti, antrenamentul de karate.’
‘Oh....da,karate.Acum si Yui exerseaza. ‘ zise ea zambitoare.’Vrei o prajiturica?’ ma intreaba ea si-mi intinde o farfurie.
‘Va multumesc,’ ii zic si musc din ea. ‘Sunt foarte bune,’ ii zic dupa ce termin de mestecat.
‘Nu-i asa?’ spune ea multumita.’Yui le-a facut.’ Adauga in timp ce pune farfuria la loc.
A trebuit sa ma musc de obraz ca sa nu ma inec. A facut-o intentionat? Incep sa cred ca Yui seamana foarte mult cu bunica ei. De ar cobora Sunao mai repede ca sa scap de aici.
‘Sei-kun!’zice Sunao de pe scari.’Scuze ca te-am facut sa astepti ‘
‘Nici o problema,’ ii zic zambind, si respirand usurat. ‘Esti gata?’
‘Binenteles’ spune ea zambitoare si mai draguta ca oricand.’Am plecat obaa-chan.’ Zice ea in timp ce inchide usa in urma noastra.
In sfarsit,doar eu si Sunao. Ce poate fi mai bine? O seara placuta petrecuta impreuna o sa ma ajute sa pun totul in trecut si sa il tin acolo.
‘M-am gandit sa mergem la un fast-food, sa luam ceva mancare la pachet, si apoi sa mergem la karaoke.’
‘Sigur.D-abia astept.’ spune ea fericita.
Daca vroiam sa ma apropii de ea, mai intai trebuie sa o fac fericita. Dar de data asta o sa fiu atent sa nu ma mai incurc in fire. Dupa ce ne-am luat un burger, ea unul mai mic, eu pe cel mai mare si o portie de cartofi, am mers la karaoke. Acolo am lasat-o pe ea sa cante prima, daca ma apuc iar sa cant trebuie sa ma pregatesc emotional.
Nu m-am incurcat in fire si cred ca vocea mea a facut fata situatiei pentru ca Sunao doar a chicotit putin.
De data asta nu am mers direct acasa dupa ce am plecat de la karaoke.Ne-am plimbat o vreme pe Rainbow Bridge si am admirat privelistea.Era o atmosfera foarte placuta si perfecta pentru plimbari nocturne.Sunao parea foarte fericita.
‘Te-ai distrat?’ o intreb, incepand o conversatie care ar putea duce la ceva mai mult, ceva ce a fost intrerupt ultima oara.
‘Mai trebuie sa intrebi?Mereu ma distrez cu tine.’ Imi spune si zambeste.
‘Si acum nu au mai fost intreruperi,’ zic si o iau de mana.
‘Absolut niciuna.’ chicoteste ea si isi pune si cealalta mana in palma mea.
‘Aminteste-mi, unde am ramas ultima oara?’ o intreb si o privesc in ochi.
‘Hmm..pai..cred ca vroiai sa ma saruti’ spune ea uitandu-se destul de amuzata in ochii mei.
‘Asa e... ce zici sa continuam?’ o intreb si ma opresc din mers si ma aplec spre ea, buzele noastre se atinsera si in fata ochilor nu a aparut fata altcuiva.
Ne-am plimbat pana cand Sunao a zis ca incepe sa o doara picioarele, abia atunci ne-am intors. Cand am ajuns in fata usii ei, m-a sarutat scurt pe buze si a intrat in casa. M-am indreptat si eu spre casa zambind si simtindu-ma mult mai usurat. Exact cum am crezut, e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic in pestera.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#33
ufff ce enervant e Sei ca tot incearca sa o evite pe Yui si se pare ca ea face cam acelasi lucruT_T...nu ii corect
deci acum ma enerveaza Sunao...tipa asta nu imi place deoarece se afla intre Yui si Sei...enervant-_-
mi-a placut faza cand Sei a luat prajitura si bunica fetelor i-a spus ca Yui le-a facut^_^
am boservat o mica greseala^_^:
-e ca acum o sa ne lase in pace acum= putea fi e ca acum o sa ne lase in pace...sau e ca o sa ne lase in pace acum
in rest dialogul, naratiunea mi-au placut
nee-chan spor la scris si kissu^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#34
24: Craciun vs Craciunite cu fusta scurta

Cand Sunao mi-a povestit pe scurt de seara trecuta si de sarut m-am simtit extraordinar.
‘Super!’ sar eu si o imbratisez.Sunao se uita la mine socata.
‘Dar...credeam ca o sa fi suparata.’ Spune ea uimita.
‘De ce?’ intreb eu confuza.
‘Pai...nu il placi pe Sei.’
Nu,intr-adevar nu-l placeam , insa eu saream in sus de bucurie pentru ca acum ca e cu Sunao chiar pot uita totul linistita.
‘Uhm..mda...asa e,insa daca tie iti place de el nu am de ales decat sa accept,nu?’ spun eu un pic mai serioasa.
‘Pe cine crezi ca pacalesti?’ ma intreaba si se incrunta putin. ‘In mod normal ai merge la el acasa si l-ai castra. Ce s-a intamplat saptamana trecuta de te-ai calmat asa de mult? Si nu-mi spune ca e doar Ren ca nu te cred.’

‘Esti asa banuitoare...nu s-a intamplat nimic’ zic eu si ma duc langa oglinda sa-mi periez parul .Poate asa o sa inteleaga ca e timpul s-o lasam moarta.
‘Bine, daca nici mie nu-mi zici,’ zice Suano suparata si iese din camera trantind usa.
Sunao!Ce Dumnezeu sa-ti spun? Ca ti-am sarutat iubitul ? Eh..o sa-i treaca.N-am cum sa-i spun asta.Daca ii spun o voi pune in dubii si nu va avea incredere nici in mine dar nici in Sei.Nu vreau sa o ranesc inutil,pentru ceva ce e total fara sens.
Timpul a trecut fara sa-mi dau seama.Cu Sei nu ma vedeam decat la scoala si lucrurile pareau sa fi intrat in normal.Ne certam ca de obicei , ne injuram si ne luam la pumni.Cu Ren totul mergea perfect,ieseam impreuna,ne distram , ne sarutam....tot tacamul, ma rog,aproape tot tacamul, inca n-am facut pasul ALA.Sunt sigura ca si Sunao se distra la fel de mult cu Sei.Pana la Craciun evenimentele din excursia de vara au fost complet sterse cu buretele.
Craciunul am hotarat sa-l petrecem la mine si Sunao acasa,defapt,Sunao a hotarat asta , pentru ca eu i-as fi dat pe toti afara,insa fiindca vennea si Ren am acceptat.Mai avea sa vina si Meiryu cu Shin si binenteles...iubitul lui Sunao,Sei.Inafara de ultimul restul nu ma deranjau atat de rau .Nu stiu cum , dar Sunao m-a convins sa ne imbracam in costume identice,si nu orice fel de costume,ci de craciunite si sa cantam colinde impreuna.Nu vroiam binenteles,insa cand se preface ca mai are un pic si plange mi-e greu sa o refuz.Costumul era facut dintr-o bluza fara umeri rosie cu puf alb,tipic pentru craciunite, o fustita la fel ,facem exceptie de faptul ca e un pic cam scurta , de cizme si chiar si de caciulile cu ciucuras din puf.Acum nu mai lipsea decat sa ne punem urechile de elf si eram luati drept lucratori la fabrica lui Mos Craciun.
Bunicii erau plecati pe la vecini iar musafirii veneau in jur de 20.30 PM.Sunao a plecat sa cumpere ce a mai ramas din cadouri si m-a lasat sa fac singura bradul.Era 5 PM.M-am uitat la cutia din carton in care bradul ecologic statea desfacut in trei bucati.Noroc ca facusem muschi si aveam forta sa-l ridic si sa-l asamblez.Pana la 8 am timp destul.

*
Nu-mi vine sa cred ca am acceptat sa imi petrec sarbatoriile acolo. Asta imi trebuie daca imi las iubita sa ia deciziile cand se uita cu ochi de catelus la mine. Vroiam oricum sa imi petrec sarbatoriile cu Sunao, dar nu si cu restul familiei ei, Ren, Shin si Meiryu. Dar am acceptat asa ca nu am de ales. Am luat cadouri pentru toti, nu prea m-am strofocat pentru ei, dar lui Sunao i-am luat un lantisor de argint cu un vultur de jad.
Poate o sa am noroc si o sa reusesc sa raman singur cu Sunao, macar putin. Dar intr-o casa asa plina, slabe sanse. Pe de alta parte, Ren o va tine ocupata pe sora-sa, iar Shin probabil se va tine dupa Meiryu, in care caz, o sa fie usor sa o prind singura. Oare ce cadou mi-a luat?
Uite ca am ajuns. Vad ca distractia a inceput deja ca se aude muzica. Am ajuns oare ultimul? Astia deja s-au apucat sa danseze. Ba nu... nu astia, ea. Si mai e si imbracata in craciunita, idea lui Sunao mai mult ca sigur. Macar cineva o sa se distreaza azi, si nici nu se misca rau. Cine ar fi crezut ca Gura Sparta stie sa danseze?
Inca decora bradul.E clar ca am venit mai devreme decat trebuia ,insa nu mi-o imaginam balanganandu-se in stanga si in dreapta cu decoratiunile de brad.Mai dadea si din fund si in fustita aia scurta.....
Asta da personalitate dubla. Parca ar fi o alta persoana. Dar e prea frig sa stau aici sa ma bucur de spectacol, sper ca nu e singura acasa, nu cred ca o sa ne abtinem sa nu sarim la gaturile unul altuia. Bat la usa si ma pregatesc oricum, cu norocul meu, ea va raspunde.
Muzica era prea tare cred, pentru ca nici nu paru sa isi indrepte atentia spre usa.Continua sa arunce beteala peste brad.
Bine, incercam altfel. Poate ca nu ma aude, dar de vazut o sa ma vada daca stau la geam. Incerc totusi sa bat in geam, poate poate aude. Mai devreme sau mai tarziu o sa-si intoarca capul spre mine.
Ea continua sa dea din fundul ala si nici nu se uita spre geam.Cred ca o sa ma gaseasca Sunao inghetat aici.
Deodata isi arunca o privire scurta spre geam.Pentru o clipa am crezut ca m-a vazut dar m-am inselat , pentru ca si-a intors capul neinteresata.....sau cumva m-a vazut dar nu vroia sa-mi dea drumul?Apoi se urca pe un scaun si isi arunca privirea socata spre geam.In sfarsit m-a vazut...iar acum a cazut cu tot cu scaun
Nu e tocmai cum vroiam sa imi fac intrarea, dar e vina ei ca a dat muzica asa tare. Poate o sa dea vina pe mine ca a cazut ca o sa inceapa distractia cu o cearta sau mai rau. Macar se ridica in fund si merge la usa. Cum de am eu norocul asta? Parca de cand am cunoscut-o am mers din rau in mai rau.
‘Incerci sa-ti spargi timpanele?’ o intreb dupa ce imi da drumul inauntru.
‘Ai venit mai devreme’ constata ea in timp ce-si maseaza fundul.’Ouch’ bombane si se indreapta inapoi spre brad
‘Imi place sa fiu punctual. Unde-i Sunao?’
‘Plecata..sa cumpere cadouri.’ Spune ea si mai arunca o beteala aiurea pe brad.’ Deci poti sa pleci acum..ca nu e aici.’
‘Da, ai vrea tu... Ea m-a invitat asa ca mai lasa-ma in pace,’ ii zic si ma asez intr-un fotoliu.
‘Atunci fa-te util cu ceva’ imi zice ea cu spatele la mine
Oftez, dar ma ridic in picioare si iau niste globuri din o cutie si incep sa le agat, in partea copacului opusa ei. Cum ziceam, am un noroc... De ce a trebuit sa vin asa devreme? Ah da, ca sa o vad pe Sunao. Data viitoare vin la fix.
‘Nu la pom!’ striga ea si gesticuleaza din maini incercand sa ma indeparteze de brad.’Shu..shu..’ face ea.’Dute si pune farfuriile si tacamurile la masa’ Imi arata spre bucatarie
‘Da ce crezi ca sunt eu, majordom? Asa iti tratezi tu oaspetii?’ ii zic enervat.
Nu imi raspunse insa imi arunca o privire plina de dispret.
‘Sunao uraste lenesii’ spune ea scurt si se intoarce sa puna ultimele globuri in brad.
‘Sunao nu m-ar face sa pun masa,’ ii intorc eu. ‘Ea cel putin are bun simt si maniere.’
‘Aia se numeste faptul ca e indragostita de tine si nu vrea sa te supere asa ca se abtine...’ imi raspunde ea glacial .Acum se urca pe scaunul de pe care cazuse inainte si avea in mana varful.
Tot zic ca nu e politicos sa iti faci oaspetii sa pregateasca masa. Mai bine m-ai ruga sa atarn eu varful, daca trebuie sa te ridici pe varfuri. Nu-i nimic rau in a fi scunda daca... opa! Sar repede din scaun si o prind chiar inainte sa cada, din pacate nu ma tin bine pe picioare si cad cu ea in brate pe jos.
Chiar trebuie sa fie asa incapatanata si sa faca totul singura? Ma rog, aproape totul, ca a incercat sa ma faca sa pun masa. Hai ridicate! Ca acum ma doare pe mine fundul si picioarele cum ai cazut pe mine. socul m-a facut sa imi bata si inima mai tare. A fost socul, nu?
‘Te ridici sau nu?’ o intreb, dar incerc sa nu misc.
Ea isi ridica capul spre mine mirata.Probabil ca era inca in stare de soc.Fetele noastre erau foarte aproape....doar pentru o clipa.In secunda urmatoare se ridica imediat .
‘Dute si adu farfuriile!’ ordona ea si arata cu degetul spre bucatarie.
‘Incearca doar sa ma faci sa le si spal dupa-aia,’ ii zic si ma indrept spre bucatarie.
Am fost prea aproape, mult prea aproape. Ma rog, orice fata ar fi fost mult prea aparoape in momentul asta, nu doar ea, in afara de Sunao. Ar fi putut sa-mi spuna unde sunt farfuriile, nu sa trebuiasca sa le caut eu prin toate dulapurile.
*
Am urcat scarile fara sa-si dea seama si m-am inchis in baie.Mi-am infasurat bratele in jurul genunchilor si mi-am lipit fata de ei.S-a intamplat iar.Am fost prea aproape si iar mi-a revenit amintirea aceea iritanta.De ce imi batea inima atat de tare ? M-am chinuit atata sa uit momentul ala jenant,si acum vine altul dupa el.Vreau sa vina mai repede invitatii
Abia la opt si jumatate au aparut si restul si scurt dupa aceea a venit si Sunao. Masa era deja pusa, de Sei, iar Sunao nu parea deloc bucuroasa. Macar au inceput festivitatile si nu a avut timp sa ma certe ca l-am pus sa o faca in timp ce eu ma ascundeam de el. Bine ca nu a fost acasa cand am cazut, asta mai imi trebuia, sa observe Sunao ca s-a inamplat ceva.
Am mancat,am vorbit.Chestii obisnuite de Craciun.Aveam mare grija sa stau lipita de Ren,ceea ce era chiar placut.Aveam sa tragem si artificii mai incolo.Da,stiu,desi nu era Anul Nou Meiryu a insistat.Intai am inceput sa impartim cadourile.
Primul pe care l-am dat a fost al lui Ren.Manusi si casca noua pentru scrima.A fost foarte incantat.Lui Meiryu i-am luat bluza aia cu care ma tot batea la cap de o saptamana incoace si lui Shin....lui Shin i-am dat un pumn in cap pentru ca atunci cand i-am inmanat cadoul a incercat sa ma apuce de sani.Lui Sunao i-am cumparat cd-ul cu cel mai nou album Abingdon Boys School,are o afinitate pentru j-rock.
‘Vai ce tare!!’ sare ea si ma imbratiseaza.
Ramanea doar cadoul lui Sei. Chiar nu am stiut ce sa ii iau asa ca i-am luat doar o bandana noua rosie. Nu a parut tocmai incantat de ea, dar macar nu a strambat din nas. In schimb, mi-a dat cadoul lui. O centura de piele neagra pentru bokuto. Iar in timp ce restul faceau schimb de cadouri, el a luat-o pe Sunao intr-o parte si i-a dat cadoul. Un lantisor de argint cu un medalion de jad. Cadoul ei a fost mai simplu, un sarut pe buze lung, nu l-am vazut pentru ca au iesit din camera, dar cand s-au intors gloss-ul de pe buzele ei era pe ale lui Sei.
‘Sterge-te la gura porcule’ ii spun si musc dintr-o bucata de carne
Se uita urat la mine, dar se sterse cu un servetel. Sunao se uita urat la mine si apoi se aseza pe scaun si ma trase de maneca. ‘Eu nu zic nimic de tine si Ren, asa ca de ce nu ne poti lasa in pace?’
‘Ren nu mananca ca un porc’ raspund eu calma.
Sunao se uita la mine banuitor, nu arata ca si cum m-ar crede, dar nu mai zice nimic. In schimb se muta langa Sei si cei doi incep sa vorbeasca depsre nimicuri. Dupa masa, ne-am asezat toti in jurul pomului.
Deja eram plictisita si vroiam sa ma duc la culcare insa Sunao insista ca trebuia sa cantam colinde ca niste mucosi de doi ani si ghiciti cine era solista principala?
M-a luat de brat si a inceput sa cante.La inceput m-am uitat urat insa cand imi arunca o privire furioasa am inceput sa fredonez melodia. Mai bine imi punea un nas rosu de clovn , ma imbraca in niste pantaloni uriasi si-mi dadea un claxon.
Dupa ce cantecul s-a terminat si am observat toti ca se intuneca, ne-am spus la revedere oaspetilor. Sunao si Sei au iesit afara impreuna si au stat ceva vreme lipiti unul de celalalt, iar dupa ce Meiryu si Shin au plecat, la fel am facut eu si Ren. Cand ne-am despartit toti, am mers inapoi in casa.
‘Kawata Sunao... cum crezi ca suna?’ ma intreaba sora-mea.
‘Uhm...’ vroiam sa spun ca suna oribil , insa trebuia sa ma prefac ca le accept relatia . ‘Suna...ok cred’
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#35
(10-05-2009, 08:40 PM)goddess A scris: ‘Kawata Sunao... cum crezi ca suna?’ ma intreaba sora-mea.
cred k imi vine rau...si o si bat
eu vreau ca Sei sa fie cu Yui si cu asta basta....

mama erau pe punctul de a se saruta din nou^_^
mey Sei si mamica ta nu te-a invatat ca nu ii frumos sa te uiti la fundul fetei

dialogul a fost ok, la fel si descrierea...greseli nu au fost
spor la scris sys^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#36
Kawata Sunao?
o omor!!!Sei trebuie sa fie cu Yui,nu cu Sunao.
interesant capitol!greseli nu am observat nici de data asta,descrierea este minunata iar naratiunea foarte buna.
Yui nu ar mai trebuii sa faca tot ce spune Sunao.Ar trebui sa nu o mai bage in seama.
oricum fain capitol!!!
astept cu nerabdare continuarea!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#37
25: Anul Nou vs kimono

Craciunul a fost totusi mai distractiv decat ma asteptam. Chiar daca l-am petrecut in casa lor impreuna cu patru altii, nu a fost rau. Iar cadoul lui Sunao a fost mai mult decat satisfacator. Sora-sa a fost totusi mai putin enervanta ca de obicei. Nu-mi place sa recunosc, dar Sunao a avut dreptate, stie sa cante si nici ca dansatoare nu e rea, desi ar trebui sa fie mai atenta cand o face pe scaune.
A doua zi am petrecut-o doar cu Sunao, dar de atunci nu am mai vazut-o. E deja anul nou si trebuie sa mergem la templu. Mama mi-a luat un yukata nou, negru si fara modele pe el. Stia ca daca imi ia unul cu flori nu aveam sa il port. Trebuia sa plec cu familia, sau ma inchideau in casa, dar am vorbit cu Sunao sa ne intalnim acolo.
Spre dupa amiaza am plecat de acasa si ne-am indreptat spre templu, la fel si vreo inca cateva sute de oameni. Strazile erau pline de oameni, printre care altii de varsta cu mine care nu pareau incantati de faptul ca trebuia sa plece cu parinti. Pana cand am ajuns la destinatie, o multime deja se adunase, cum sa o gasesc eu pe Sunao acum?

*
‘Nu-mi place kimono!’ zic eu uitandu-ma in jurul meu la kimonoul rosu cu flori roz bombon. Urasc sa ma imbrac in kimono,urasc sa-mi prind parul in coc, urasc sa port sandalele astea enervante, urasc sa fiu nevoita sa merg teapan ca si cum am un bat bagat in fund si funda asta roz ma stringe prea tare.
‘Nu fi ridicola...iti sta foarte bine.’ Imi zice ea si-mi pune betisoarele rosii in par.Ea era cea care era draguta.Kimonoul ei era un model albastru marin cu floricele negre si fundita albastra.Se potrivea perfect cu parul ei negru stralucitor si ochii albastrii ca oceanul .
L-am vazut pe Ren intr-un colt.
‘Hai ca te las,merg sa-l caut pe Sei ‘ imi spune ea si se indeparteaza.Bunicii nostrii se asezasera pe o banca si stateau de vorba cu vecini.
‘Esti superba ‘ imi spune el scurt si complet uluit.Am rosit toata.
‘Mersi..si tu arati smecher’ ii zic un pic cam rusinata.Adevarul e ca era foarte dragut cu pieptul un pic dezvelit.M-a sarutat usor pe buze.Pana la miezul noptii cand aveam sa intram in altar mai era destul asa ca ne puteam plimba prin jur linistiti.

*
Din fericire, m-a gasit ea pe mine. nu era tocmai greu, avand in vedere ca stateam pe langa Ren, el uitandu-se dupa Yui, eu dupa Sunao. Cand ne-am intalnit, am luat-o repede de brat si ne-am indepartat cat mai repede de parintii mei inainte ca sa apuce sa zica ceva. Indata ce eram la o distanta sigura, mi-a sarit in brate si ne-am sarutat.
‘Intr-o buna zi vreau sa iti cunosc parintii.’
‘Da, dar hai sa fie peste mult timp, bine?’
‘Ti-e rusine cu mine pentru ca sunt asa mica?’ ma intreba si arata putin suparata.
‘Nu fi caraghioasa, dar nu vreau sa ma faca de ras ai mei. Mama e in stare sa te ia acasa si sa iti arate toate albumele noastre cu poze.’
‘Ar fi amuzant sa te vad cand erai mic,’ imi zice zambind.
Ma uit urat la ea si incepe sa chicoteasca. Mai era pana diseara asa ca ne-am plimbat putin. Am trecut si pe langa Ren si Yui. Arata destul de bine, dar nu parea deloc fericita de tinuta ei.

*
Cu cat se apropia miezul noptii cu atat altarul se aglomera asa ca eu una m-am hotarat sa astept sa treaca de 12 ca sa merg.Eu si Ren ne-am plimbat prin imprejurimi apoi telefonul lui suna.
‘Yui, trebuie sa ma duc putin sa ma intalnesc cu parintii mei.Asteapta-ma aici ,ok ?Vin cat de repede pot .’ imi spune el si ma saruta pe frunte usor.M-am asezat pe o banca si am asteptat.Mai erau 20 de minute pana la miezul noptii insa din locul in care stateam eu nu se vedeau artificiile.M-am ridicat putin si am inceput sa ma plimb prin jur cu ochii pe locul unde ne-am despartit ca sa fiu sigura ca in caz ca venea sa il vad.M-am urcat pe podul cel mic sub care apa se strecura , despartind soseaua de scarile catre altar si m-am rezemat de margine.Privirea imi zbura de la om la om plictisita pana cand ochii mi-au picat pe o silueta zvelta in yukata cu parul rosu si cu o bandana rosie la cap.Sei statea intr-o parte , langa scarile de la altar asteptand ceva,probabil pe Sunao.Era chiar chipes in yukata aia.Capul lui se invartea in jur pana ce am avut senzatia ca privirea i se indrepta spre mine asa ca mi-am intors capul si m-am uitat la apa de sub mine.

*
Ca sa vezi, cand gura ii e inchisa si nu se uita urat la toata lumea arata chiar normal. In kimonoul acela, desi se vede ca nu ii place sa fie imbracata in el, mai ales pe pod inconjurata cu flori. Sta dreapta, dar nu chiar intepata, ai zice ca e o gheisa. Ii lipseste doar machiajul. Nu as fi crezut ca o sa zic asta vreodata, dar chiar era frumoasa.
Ea nu paru sa observe ca ma uit la ea ,ceea ce era bine,n-aveam chef sa-mi strice privelistea interesanta pe care tocmai o zarisem.Mai ramase cateva secunde asa si apoi am vazut ca o lua spre sosea ,.De ce nu venea spre altar? Inainta ,traversa soseaua si intra intr-o cladire noua care avea cred vreo 20 de etaje.Ce Dumnezeu o fi in capul ei,poate vroia sa mearga la toaleta . Mi-am luat privirea din directia aia cand disparu si m-am uitat iar in jur dupa Sunao.
Nu a trebuit sa astept mult pentru ca Sunao aparu impreuna cu bunica ei, dar nici una nu ma lua in seama. Aratau de parca cautau pe cineva. Disparura in multime, Sunao intr-o parte si bunica ei in partea cealalta. O cautau cumva pe Yui? Daca da mai bine as merge sa ii zic. O sa se ingrijoreze daca nu o gasesec curand. O iau spre cladirea in care intra ea, facandu-mi loc prin multime cu coturile.
Am intrat in cladire,dupa cum arata parea o cladire de afaceristi.M-am uitat insa nu parea sa fie in hol.Am intrebat cativa gardieni daca au vazut o fata in yukata rosie trecand pe aici insa nimeni nu mi-a putut raspunde.
Am stat si m-am gandit.Era o posibilitate destul de mare ca in imbulzeala asta sa fi iesit si sa n-o fi vazut,doar mi-am luat ochii de pe ea pentru cateva minute.Mai erau doar 10 minute pana la miezul noptii,unde ar fi putut sa dispara ? Nu avea rost sa ma gandesc ca a fost rapita sau ceva,probabil ca de asta trebuia sa imi fie cel mai putin frica,doar ii rupe pe toti in bucati.Apoi am realizat.Imediat m-am dus la lift si l-am chemat.Cand am intrat inauntru am tastat ultimul etaj.Dupa ce am ajuns am urcat scarile de incendiu inca putin si exact cum banuiam , usa de la acoperisul cladirii era deschisa.Am intrat pe ea .Yui era in partea opusa a acoperisului .
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#38
kimono+Yui=ceva dragutz...dar ciudat
uuuu deci Yui la privit pe Sei si el pe ea...interesant
de abia astept sa vad ce se intampla cand o sa observe Yui k Sei a venit dupa ea...sper ca vor iesi scantei^_^
greseli nu am vazut...sau poate am trecut peste ele,desi nu cred
a fost un capitol frumos...descrierea a fost buna...dialogul ok
nee-chan spor la scris^_^ kissu
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#39
26: Adevar vs indoiala


Stand acolo singura ma facu sa ma gandesc iar la gheise. Nu aveam cum sa nu o fac, la cum arata. Pentru prima data mi-am dat seama ca totusi nu e chiar asa rea. Daca te obisnuiai cu personalitatea ei sau reuseai sa o tolerezi, era o fata chiar atractiva. Dar mai bine las gandurile astea pentru alta data.
‘Sti ca te cauta toata lumea?’ o intreb mergand spre ea.
Se intoarce brusc si se incrunta.
‘Cum m-ai gasit?’ ma intreaba ea pe un ton frustrat.
‘Te-am vazut venind incoace. Hai inapoi, Sunao si bunica-ta sunt ingrijorate.’
‘Nu vin.Altarul e aglomerat si nu vad foarte bine artificiile de jos de-acolo ‘ bombane ea si se intoarce cu spatele.
‘Fa cum vrei,’ ii zic si ma intorc spre usa. Apuc clanta, dar usa nu se deschide. Trag mai tare, degeaba. Imi pun piciorul pe perete si trag cu amandoua mainile si cad in fund cu clanta in mana. ‘Asta nu-i a buna.’
‘Idiotule...ce-ai facut?Ai rupt clanta?’ striga ea la mine furioasa.
‘Nu-i vina mea ca s-a blocat usa,’ protestez eu ridicandu-ma in picioare.
Yui se apropie de usa , o analizeaza cu atentie si apoi spune iritata:
‘Prostanacule..e usa automatizata.Ne-ai incuiat pe dinafara.Usa asta era deschisa cand am venit, tu ai inchis-o si acum numai cineva din interior ne poate deschide!Buna treaba!’ striga ea si incepe sa gesticuleze.
‘Ce rost are sa strigi acum? Mai bine te-ai gandi la cum o sa scapam de aici,’ ii zic nervos si merg langa marginea cladirii.
‘Tu ne-ai bagat in rahat si tot tu te plangi si faci pe suparatul? Ce zici sa te arunc de pe cladire si inainte sa iti dai duhul sa le zici ca sunt sus aici?’ spune ea si incepe sa tropaie zgomotos spre marginea cladirii.
‘Ah...fir’ar sa fie!’ injura ea.’Papucul meu! ‘ striga ea nervoasa.
‘Si mai zici ca sunt eu neatent,’ comentez eu. ‘Tot ce putem face este sa asteptam pana cand urca cineva. Nu poti sa fii singura care vrea sa vada artificiile mai bine. Si Sunao oricum te cauta, pana la urma o sa incerce si aici.’
Yui se aseaza pe jos cu papucul rupt in mana.
‘Dar nu vreau sa fiu aici!’ spune ea pe un ton smiorcait
‘Cine te-a pus sa vii aici? Puteai sa vezi artificiile si de jos, si acolo era si Ren cu tine. Si din cauza ca am venit dupa tine, acum sunt si eu blocat aici.’
‘De ce ai venit dupa mine?’ intreaba ea incercand sa-si repare papucul rupt.
‘Nu ti-am zis? Te cauta Sunao si parea ingrijorata,’ ii raspund si ma asez si eu langa marginea cladirii.
Ea tot se chinuia sa-si repare papucul ala.
‘Da-l incoa!’ zic eu intr-un final enervat.
‘Hei...’ incepe ea insa nu ii ascultam oracaitul.In cateva minute am reusit sa-l innod ca sa mai reziste ceva vreme.
‘Poftim..’ ii intind papucul.
‘Wow…’ face ea uitandu-se uimita.’Cum ai facut? ‘
‘Din experienta. Am avut o prietena la vechea mea scoala care era foarte neindemanatica. Tot timpul spargea sau rupea ceva.’
Ea se incrunta nitel dar apoi isi puse papucul inapoi in picior.
‘Auzi...de ce ti-ai pus bandana care ti-am cumparat-o de Craciun ? ‘ ma intreaba ea uitandu-se in sus .
'De ce oare? Imi place. In plus, e singura in afara de cea pe care o port de obicei, aveam nevoie de o schimbare.'
Deodata cerul exploda in mii de culori si de jos se puteau auzi oamenii care chiuiau si strigau Un An Nou Fericit.
‘Eh...se pare ca tu o sa fi prima persoana caruia ii urez un an nou fericit ‘ suspina Yui dar zambeste din coltul gurii.
‘Nu e tocmai cum am planuit sa imi petrec seara... dar, la multi ani,’ ii zic si zambesc si eu, mutandu-ma putin din loc ca sa vad mai bine artificiile.
Yui se muta si ea putin si privi artificiile cu un zambet pe buze.Un zambet natural , probabil care e mai rar de vazut decat Eclipsa totala de soare.
‘O data am zburat cu avionul printre artificii, riscam sa ne loveasca, dar a meritat,’ ii zic si ma sprijin intr-o mana, aplecandu-ma putin spre stanga.
Yui isi intoarse privirea de la artificii mirata iar apoi se incrunta.
‘Mincinosule...nu te cred ‘ spune ea taios.
‘Si ce motiv as avea sa te mint?’ o intreb intorcandu-ma spre ea. Abia atunci mi-am dat seama cat de aproape eram, la nici doua palme distanta , si raman blocat.
‘Vrei sa te dai mare’ continua ea.Oare chiar nu-si dadea seama cat de aproape suntem ?
‘Ca sa te impresionez pe tine? Da-mi un motiv pentru care as vrea sa fac asa ceva.’
Ea se incrunta insa ramase tacuta si expresia fetei i se schimba deodata.A devenit serioasa si privirea ii era impenetrabila insa nu se misca nici un centimetru.
Dintr-o data inima incepe sa imi bata din ce in ce mai tare. Ma indrept de spate repede si ma uit la artificii fara sa mai zic nimic.
Imediat cum m-am intors eu s-a intors si ea si s-a dat un pic intr-o parte apoi s-a ridicat.
Am ramas tacuti intreaga perioada si am stat cat mai departe posibil unul de celalalt.Eventual un bodyguard a venit si a observat ca usa era incuiata si ne-a deschis-o din interior, dar nu inainte ca amandoi sa fim pusi pe ganduri foarte serios.
Mergand spre casa spre dimineata un singur gand imi era in minte: am vrut sa o fac. Cand am fost pe acoperis atat de aproape unul de celalalt, uitasem de tot, de cat de enervanta era, de situatia in care eram... chiar si de Sunao. Si pentru o clipa am vrut sa o sarut. Nu e bine, nu e bine deloc.

*
Asta este o mare problema.Mare...mare de tot.Numai asta am gandit tot drumul spre casa.Sunao si bunicii ma balacareau pentru ca am plecat fara sa-i anunt ,Ren se suparase pe mine pentru ca nu l-am asteptat,insa eu nici nu ii auzeam.Gandul imi statea doar acolo,mai bine zis la el. Am fost foarte aproape , nu stiu daca vroia sa ma sarute,defapt mi se pare chiar imposibil sa-i fi trecut asa ceva prin cap , insa problema eram eu.Daca prin absurd ar fi continuat sa se apropie, daca prin absurd ar fi vrut sa ma sarute......l-as fi lasat.De ce?Cum ? Ma durea capul incercand sa gasesc explicatii pentru ceea ce se intamplase.In pestera a fost un ghinion , de Craciun a fost coincidenta ca era acolo...dar acum ce era? Indoiala isi sapa o mare groapa in sufletul meu , iar eu nu mai pot s-o astup.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#40
27: Sarut vs fatada

Cand a inceput scoala lucrurile nu au facut decat sa se agraveze.Nu mai puteam sa-l privesc in ochi.Era mai rau decat dupa faza din pestera.Simteam ca am un ghimpe in coasta toata ziua si doar in pauze cand ieseam din clasa ma mai linisteam.Devenise ridicol de iritant.Cand inchideam ochii : il vedeam pe Sei ; cand mergeam la scoala: il vedeam pe Sei ; in week-end: Sei era la usa mea .Nu mai puteam sa fac nimic decat sa ma gandesc la el.Deja mi-am rupt vreo doua smocuri de par din cap nervoasa.Aveam sa chelesc.De atunci nu mai am liniste.Sunao a observat ca sunt mai stresata decat de obicei,Ren a observat si el,chiar si Meiryu a observat.Toata scoala a observat ca nu ma mai luasem la bataie cu nimeni in ultima vreme si ca uneori chiar imi uitam bokuto acasa sau in dulap sau clasa.Nici mie nu-mi venea sa cred ce schimbari majore s-au putut petrece in aproape un an de zile.

*
Nici ca se putea mai rau. Cel putin in pestera a fost un accident, dar acum... nu mai era nici un accident, decat daca se punea faptul ca s-a rupt clanta si am ramas blocati. Nu trecea zi fara sa imi amintesc de ce simtisem atunci pentru ca nu trecea zi fara sa o vad. La scoala o vedeam in fiecare zi, cand mergeam in weekend sa o vad pe Sunao o vedeam iar. Parca era lumea impotriva mea. Nici macar noaptea nu imi dadea pace. Cand visam ma vedeam iar pe acoperis cu ea, doar ca visele mele mergeau mai departe decat am mers noi.
Mai rau era si faptul ca si ea era la fel de stresata. Era mai calma ca de obicei, nu se mai lua de nimeni, in nici un caz de mine, statea cat mai departe de mine. In pauze, daca nu iesea unul din clasa iesea celalalt. Am incercat sa mai chiulesc de la ore, dar profesorii erau cu ochii pe oricine pleca de la ore si nu o data am fost tinut dupa ore din cauza asta. Ceva trebuia facut, dar ce? Trebuia sa vorbesc cu ea, sa gasim un mod de a rezolva problema asta.
Intrebarea era cum s-o abordez?Oricum as invarti-o era clar ca lumina zilei .Ce puteam sa-i zic !? Stii-poate-ca-parea-acolo-pe-acoperis-ca-a-fost-o-incercare-de-sarut-dar-defapt-nu-a-fost-decat-o-incercare-de-a-ti-atinge-buzele!? Oricum o luam nu mai iesea bine.Nu aveam nicio scuza.Si ma stresa rau ce credea ea de acest fapt .
Revino-ti Sei! Esti campion local consecutiv la karate, doar nu o sa iti fie frica sa vorbesti cu o fata doar pentru ca iesi in oras cu sora ei, va enervati reciproc si aproape ca ai sarutat-o, nu? Cu cat o lungesc mai mult cu atat mai greu o sa fie. Au trecut deja doua saptamani de la noaptea aia, a venit timpul.
‘Yui,’ ii zic intr-o pauza pe hol, dupa ce m-am asigurat ca nimeni nu ne vede. ‘Putem vorbi?’
Ea se intoarce de parca cineva a intepat-o cu un ac in coasta si se uita la mine pe jumatate socata si pe jumatate ingrijorata.
‘Uhm...trebuie sa merg la kendo..vorbim mai incolo ,ok?’ incearca ea sa ma opreasca.
‘Nu , acum,’ ii zic si o privesc in ochi. In sfarsit m-am convins sa vorbesc cu ea, nu o sa o las sa scape. Cine stie daca o sa mai am curajul sa o fac a doua oara? Iar ea cu siguranta nu o sa vina la mine.
Ea pare sa renunte sa incerce sa ma indeparteze.Probabil si ea e constienta de situatia incurcata in care suntem.Isi lasa ochii in jos si spune mai soptit:
‘Ce este?’
‘Hai undeva mai putin... aglomerat,’ ii zic si ma indrept spre sala de sport. Daca Ren da peste noi, chiar daca nu aude ce vorbim, o sa isi dea seama ca ceva nu e in regula.
Ea ma apuca brusc de brat insa imediat cum ma opresc si ma intorc isi retrage mana.
‘Haide in curtea interioara mai bine ‘
Am mers in liniste pana afara, incercand sa parem perfect normal, dar cateva perechi de ochi tot se intorceau sa se uite la noi. Poate avem noroc si nu o sa aibe curaj sa zica prea multe sau sa gandeasca ce nu trebuie. Dar cand am ajuns in curte, am descoperit ca mi-am pierdut vocea.
Yui astepta sa zic ceva insa nu mai puteam sa scot nimic din ce trebuia pe gura.Cum sa incep o conversatie atat de …delicata?Si ea si-a dat seama dar nici ea n-a putut spune nimic.Evident amandoi ne-am pierdut vocea cand am ajuns in punctul cel mai important al situatie:momentul in care trebuie sa discutam.
Ne-am asezat amandoi pe o banca,in colturi total opuse si am suspinat usor in acelasi timp.Yui si-a pus mana la falca dreapta eu la falca stanga.
‘Trebuie sa facem ceva,’ zic eu intr-un sfarsit
Am spus-o fara sa ma uit la ea,altfel riscam sa-mi pierd si ultima farama de curaj.
‘Ce sa facem?Avem ce sa facem? Defapt.....intrebarea care ma zgandara acum este : ce a fost cu tine acolo pe acoperis? ‘ ma intreaba ea fara sa priveasca in directia mea.Tonul ii era aproape sugrumat.
‘Cred ca ti-ai dat seama ce era sa se intample,’ ii zic putin iritat. ‘Nu stiu ce am avut sau ce am, dar nu suntem aici sa depanam amintiri. Daca o tinem asa, Ren si Sunao o sa-si dea seama ca s-a intamplat ceva.’
Ea pufni. ‘S-o tinem cum? Nu tin minte sa fi facut ceva anume...oh,stai,defapt n-am facut nimica,tu ai fost ala care vroia sa ma sarute ‘
‘Nu te-am vazut dand inapoi,’ ii intorc si ma uit la ea pentru prima data.
Ea s-a intors iritata . ‘Adica vrei sa spui ca eu vroiam sa ma saruti?Deci e vina mea? ‘
‘Deci recunosti ca m-ai fi lasat?’
‘N-am zis asta!’ sare ea ca arsa si se imbujoreaza usor.’Ok..bine...poate e vina amandurora.Dar , nu pot sa cred asta...pentru ca eu te dispretuiesc,e imposibil sa vreau sa sarut pe cineva pe care vreau sa-l bat mar.Deci , o fi fost altceva.Poate...poate m-ai confundat cu Sunao.Sau poate te-am confundat cu Ren,da,asta e!Aveti aceeasi culoare la par ,poate asta a fost!Haha..nicio problema! ‘ isi spune ea mai mult pentru sine de parca incerca sa se convinga pe ea insasi.
Putea sa nege cat vroia de mult, dar stiam amandoi adevarul si oricat de mult nu vroiam sa o fac, trebuia. Amandoi trebuia sa recunoastem ca era ceva altfel tensiunea avea sa creasca pur si simplu. Am apucat marginea bancii si m-am impins spre ea si am apucat-o de mana, uitandu-ma fix in ochii ei cand se intoarse spre mine.
‘Chiar crezi asta?’ o intreb, simtind cum inima imi bate din nou mai tare decat ar trebui.
Yui ma privi in ochi intai cu o expresie de soc care apoi se transforma usor in disperare.
‘Nu...nu stiu ce sa cred.Sei...’ imi zice fara sa se miste un milimetru ‘ Sei tu nu ma iubesti.Tu o iubesti pe Sunao.Iar eu..il iubesc pe Ren.’
‘De aceea e o problema,’ ii zic si ii dau drumul, intorcandu-ma sa ma uit la pamantul dintre picioare. ‘Poate ca amandoi iubim alte persoane... dar ceva s-a intamplat care a complicat totul.’
‘Aia a fost o greseala , un ghinion.Nu are de ce sa ne ramana in minte ceva care e lipsit de importanta.Atata timp cat amandoi stim pe cine iubim...nu avem de ce sa ne ingrijoram,nu?
Dintr-o data ma enervez si lovesc cu pumnul in una din scandurile bancii, facand-o sa se crape putin. 'La naiba Yui! Simplul fapt ca s-a intamplat e motiv de ingrijorare, fie ca a fost o greseala sau nu.'
‘Atata timp cat tu esti 100% sigur ca a fost doar greseala si atata timp cat si eu sunt la fel de sigura,de ce sa ne ingrijoram? ‘ sare si ea nervoasa.
Dintr-o data o apuc de mana iar si o trag spre mine, punand o mana pe spatele gatului ei si o sarut. Probabil e cea mai mare prostie pe care o fac, dar am nevoie de raspunsuri. Dupa ce ii dau drumul, stau o clipa sa o privesc si zic: 'Daca n-ai simtit nimic, atunci nu avem o problema, dar daca ai simtit ceva..."
Avea cea mai ciudata fata posibila.Era contorsionata , stupefiata si nu a putut sa scoata niciun sunet pe gura.Avea ochii cat cepele.
'Deci, avem o problema,' ii zic si ii dau drumul.
In secunda urmatoare am simtit cum pumnul ei drept se izbi de falca mea stanga atat de tare incat m-a daramat de pe banca.
‘Idiotule!Ce-ti veni sa ma saruti? Ai luat-o razna rau de tot....asculta aici perversule...n-am simtit absolut nimica,am fost doar surprinsa.Nu ma asteptam sa mergi CHIAR atat de departe.Te avertizez,daca Sunao sufera vreun pic din cauza ta o sa platesti’ imi zice ea si o ia spre intrarea in scoala tropaind si pufnind pe nari.

*
Nici n-am intrat bine in scoala ca m-am lipit de perete si m-am lasat sa alunec pana jos.Mi-am bagat capul intre picioare.Inima inca imi batea sa-mi sara din piept.Nu stiu daca am reusit sa-l pacalesc.Speram ca lovitura aia sa fi fost o fatada destul de buna , dar adevarul ma injunghia pur si simplu in inima.Buzele inca erau fierbinti dupa ce si le-a lipit de ale mele.Mainile si picioarele imi tremurau.N-am mai simtit o astfel de emotie pana acum.Oare era asa rau fiindca m-a luat prin surprindere? Oricum ar fi , trebuie sa fac ceva, dar ce?Nu am facut nimic special si totusi parem sa ne apropiem mai mult in loc sa ne indepartam sau sa stam la aceeasi distanta. Biata Sunao...bietul Ren.....biata de mine.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sweet nothings Yaku-chin 2 2.327 21-01-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sweet traps [ Yaoi ] Yaku-chin 8 4.787 27-09-2011, 07:15 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  No more sweet goodbyes [Yaoi] Aliss_anime 10 6.956 29-01-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Sweet Tears Icsdeee. 6 3.860 09-01-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Just me and my sweet life... Akane :3 1 2.444 28-12-2009, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.994 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)