Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sângele tău este cerneala mea

#61
buna . Pardon , adica Hristos a inviat ! . Ma bucur ca ai pus in sfarsit ficul de cand il astept eu . :)) Si cred ca nu sutn singura . Hai ca idee vad ca ai si sunt bune imi apcle si acuma am intels si eu acuma toata povestea si vreau sa spun ca chair imi place forte mult . Ai scris chair forte bine EXTRA =)) , chair aveam toti nevoie de acest capitol :LOVE: Descriere , anratiune si dialog ai , dar nu prea vreau sa intru in acest detaliu . Vreau sa-i spuna Cheryl cat mai repede sentimentele ei pentru Ace si invers si la fel cu Lizzy si Josh . La astia doi chair nu prea va fi chair asa de greu :)) ^_^ . Nu prea mai am ses a spun daor ca astept cu nerabdare urmatorul capitol si as vrea sa ma anunti cant pui nextul la fic si sper sa fie curand ca sunt foaerte curioasa sa aflu . Dar nu neaparat , cand ai tu ideei . ata am avut de spus . ^_^
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#62
" Ochii săi căprui m-a " - Ochii săi căprui m-au
" Arhangeli " - Arhangheli
" Părul lui îngerului " - Eu cred ca nu era nevoie de " lui ". :-?


Deci, e OK cu intarzierea si oricum, nu a fost asa de lunga. ^^ In fine, acest EXTRA a fost mai mult decat necesar, chiar m-a ajutat sa percep altfel lucrurile in ficul tau.
Ace chiar are un trecut misterios, la fel ca si el. Totusi, chestia care ma nelamureste este intalnirea aceea in trecut... Cand el era in masina cu Cheryl si cu tatal ei. Adica... Ma mira intamplarea aceea. Bizara - dupa parerea mea.
Partea cu Eskela este destul de " suspecta " :]] * laughs * Ma intriga Lizzy.. ;-? Chiar ma intreb daca ea are vreo legatura cu (,) Calaul Noptii; ar fi de-a dreptul ciudat sa fie si ea implicata in toata treaba asta...
xD
Eu ca de obicei, voi fi pe`aici sa comentez si sa citesc [ ofc ]. Well, bafta, Alex ! * free hug *

#63
Hm, da. Cum ţi`am spus, trec şi eu cu un comentariu. Nu pot să îmi spun părerea despre fiecare capitol, ar fi prea multe plus că eu, cum prea bine ştii, sunt leneşăăăăăăă. Aş fi dorit ca extra`ul să fie ceva mai lung ( deşi mi te`ai lăudat cu cele 11 pagini :]] ) şi să arăţi mai mult sentimentele lui Ace. Aş fi vrut să simt ce simţea el. Nu că m`ar fi lăsat rece, dar . . . mă aşteptam la mai mult. Ce perfecţionistă sunt. Don`t worry, mi`a plăcut. Ştii asta. :]] Ce nu mi`a plăcut a fost faptul că ai folosit apelativul Lottie şi probabil ştii şi de ce. Dacă nu, poţi afla acum. Aşa îi spune şi Cherie personajului ei din Regină printre blonde. Mă rog, trec cu vederea.

Am observat o evoluţie a lui Cheryl. Parcă nu e chiar aşa fraieră şi naivă ca la început, dar totuşi sunt discrepanţe în comportamentul ei. Când este superficială, când este profundă. Depinde de situaţie. Încearcă să faci ceva cu chestia asta. Charlotte este genială, din punctul meu de vedere. Mi`a plăcut de ea de la început. :]] Mi`am dat seama că nu avea cum să fie ceva între ea şi Ace ( btw, îmi cam place tipul ; l`aş fuuuuuuuuuuuu~ra şi l`aş ascunde în dulap ), adică era gen clarr. :]]

În principiu, chiar îmi place cum scrii. Deşi ai probleme în unele părţi cu acţiunea, care este lungită forţat, adică nu curge lin, plus că sentimentele lui Cheryl au apărut prea brusc, tot îmi place fic`ul. <3 Aştept next`ul, sunt sigură că va fi pe măsura aşteptărilor. * huggies *
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#64
Ei bine, ţi-am promis că îţi voi lăsa un comentariu, nu? Păi, uite-mă aici. După cum ţi-am mai spus, mi-a plăcut destul de mult acest capitol. Ai nişte idei ... nu mai comentez. Îmi place că a fost lung [ după cum îmi spuseseşi ], dar ai avut cam multe greşeli. Nu o să încep cu ele, deci o să-mi spun părerea, pe ansamblu. Ei bine, îmi place că ai descris din perspectiva lui Ace, că ne-ai lămurit în legătură cu multe lucruri, dar mai ales în legătură cu Charlotte. Îmi place comportamentul şi atitudinea ei [ poate mai mult decât a lui Cheryl ]. Ace mi-a plăcut încă de la început, recunosc. Cheryl e ... bine.
Cam grăbeşti acţiunea uneori [ cum a ajuns Ace pe Pământ, cum l-a convins pe tatăl lui ... mi se par prea rapide, totuşi ]. Ştiu că aceste amănunte vroiai să le povesteşti în mare, dar chiar aşa de repede să-l convingă? În fine.
Sfârşitul l-am adorat. De ce? Ştii deja.
Însă mă deranjează greşelile, Metal. Ştiu că ai scris mai mult, dar fii mai atent, please. Nu o să le spun pe toate pentru că nu stau să recitesc totul [ că o să mi se facă rău ].

"Era o dimineaţă frumoasă, iar Cheryl împreună cu tatăl ei, se îmbarcau ..." -> fără virgulă între subiect şi predicat.
"Părul lui îngerului cădea în valuri pe umerii săi acoperiţi cu un veşmânt alb. " -> păi ori 'lui', ori 'îngerului', hotărăşte-te! Nu merg amândouă. [ probabil a fost din neatenţie ]
"Ochii săi căprui m-au privit drăgăstos ..." -> nu te mai grăbii când scrii ...
"O lună mai târziu, avionul privat al tatălui meu, ateriză pe aeroportul Heathrow din Londra." -> fără virgulă.
În rest am văzut tot genul ăsta de greşeli [ făcute din neatenţie bănuiesc ]. Problema este că au fost destule.

În fine, scrii bine, ai idei bune, dar aştept un capitol mai bun. Am pretenţii de la tine. Toţi avem. Nu te mai laud şi ştii de ce fac asta [ ţi-am zis că nu te mai laud nevăăr *sad* ]. Aştept next`ul, dear. Spor la scris~!
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#65
Ohh Goood. Asta e cel mai lung next pe care l-am citit ever. Nici eu nu as putea sa scriu atata deci te felicit. M-a atras de mult numele ficului dar niciodata nu am apucat sa trec p'aici si imi pare rau pentru ca am pierdut niste capitole absolut superbe. Imi place cum descrii si cum narezi. Ai zis ca e prima data cand narezi din perspectiva unei fete, nu? Sa stii ca iti iese chiar bine si mie imi place. Actiunea meerge lin nu e alergata de tren. In primele capitole nuu am inteles prea multe dar pe parcurs am inceput sa inteleg mai bine, mai ales ca ultimul capitol a fost descris din partea lui Ace. Apropo, foarte bine ales numele, chiar imi place. Ideea este originala, cel putin nu am mai citit ficuri de genul. Te-as ruga sa nu mai pui space inainte de ,,?", ,,!" si nici inainte si dupa ,,-". Dar e ficul tau faci cum vrei. Greseli de tastare am mai vazut dar nu sunt grave. Astept nextul si te rog sa ma anunti cand il pui. Buh bye!:*
[Imagine: EnvYQ.png]

#66
Am terminat ! *laughs*
First, helăăău ^^
Aşa. Într-un sfârşit am reuşit să termin de citit tot, chiar dacă acum mă dor ochii. Totuşi, mi-a plăcut enorm de mult felul în care-ai descris totul, simplu, cursiv, aşa de uşor, dar în acelaşi timp interesant. Replicile nu au fost seci, ba chiar au făcut capitolul acesta şi mai plăcut. Măcar aşa am descoperit cine-i Ace cu adevărat, căci -belive me - dacă nu ai fi făcut un capitol cu el, aş fi continuat sa cred că-i tipul misterios şi 'rău' cu Cheryl, într-unele momente.
Am avut replici favorite, iar acestea ar fi: Cheryl a mea.
Da, a mea şi suna atât de bine.
Cheryl a mea
. - Eşti genial, ştiai ? Ai încheiat aşa de frumooos capitolul, memorabil, încât să mă faci să ţin minte :] . Greşeli cred că am văzut, dar nu le mai ţin minte şi de, lenea mă obligă să nu le caut, you know . ^^
Eniuei, deja îl ador pe Ace. Felul lui de a fi, rece, dar romantic. Doamne, ce-aş vrea să-l fur 8-> . Ce zici, mi-l împrumuţi o zi ? *laughs*
So, te felicit pentru faptul că ai reuşit sa scrii 11 pagini, ceea ce eu nu cred că aş reuşi. Next-ul, dacă poţi să fie la fel de lung, deşi nu cred, va fi ok. ^^
Cum nu mai am nimic de spus ~ Îţi urez spor la scris şi multă imaginaţie !
*h.u.g.s* >:D<
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#67
Hey! Ştiu că a trecut ceva de când m-ai anunţat, dar... ăă am fost cam ocupată, dar mîă bucur că am ajuns înainte să postezi next-ul. So...
În primul rând, wow. Unsprezece pagini de word? Asta este de lăudat. Chiar mă bucur că ai povestit şi din perspecitiva lui Ace, deşi are o minte atât de... nu găsesc un cuvânt cu care să asemăn felul în care gândeşte. Anyway, în loc să mă lămurească, Ace, m-a băgat mai mult în ceaţă. Adică mă aşteptam la fază că face pe indiferentul, dar în interiorul său ţine la Cheryl. Okay, so acel Călăul Nopţii mă sperie puţin, dar în acelaşi timp parcă într-un mod ( mai special ) mă atrage acest personaj. Este atât de misterios şi rău în acelaşi timp, deşi nu ( prea ) mă "ataşez" de personajele care comit crime. Nu şi în cazul Călăului. Încă o dată felicitări pentru faptul că ai scris acele unşpe pagini. And îmi pare ( sincer ) rău că nu am trecut mai repede.
Well, cam asta este tot ce am avut să îţi spun & sper să mă anunţi şi pe mine când pui next-ul.
Bye bye & good luck with the inspiration!
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#68
Heeii, acum vad si eu ca ai pus nextul.:D. Totusi, n-am vazut sa ma fi anuntat. In fine, nu ma deranjeaza atata vreme cat vii cu capitole noi.

So, Extra-ul lui Ace a fost, daca pot sa spun, cel mai lung capitol si cel mai interesant de pana acum.
Nu ca celelalte nu ar fi fost.:P
Oricum , toata povestea e foarte interesanta si imi place la nebunie. Fa-te scriitor! Vorbesc serios, cred ca toata lumea care ti-a citit ficul ar putea spune asta. Oricum, eu sincer ti-as cumpara cartea.:)).
Cam atat am avut de spus, si astept nextul. Daca se poate, te rog sa ma anunti si pe mine. Daca nu, las ca-l citesc eu cand mai trec pe-aici.

Byezzz...:)

#69
Well chiar daca sunt membra noua si fara alte menajari primul meu post pe forum. Nu ma pot abtine sa nu-mi exprim parerea.
In primul rand titlul mi-a atras atentia si sunt foarte curioasa de semnificatia acestuia pe parcurs. Daca nu ma insel, titlul in majoritatea cazurilor trebuie sa fie imbinat perfect cu continutul.
In ceea ce priveste personajele nu am nimic de comentat din perspectiva descrierii, dar din punctul meu de vedere starea lor varieaza prea brusc de la o extrema la alta. Mai ales Ace. De asemenea imi place ca Cheryl nu a ramas tipa timida si plangacioasa, altfel nu m-as mai fi identifica cu ea. Cat despre Ace, nimic de obiectat, ai ales combinatia perfecta, atitudine dura dar in acelasi timp atent, sensibil, rar intalnesti in realitate o astfel de persoana.
Cat despre continutul in sine, as avea cateva obiectii.
Inceputul e prea brusc, mi-ar fi placut o scurta introducere mai prealabila, ceva care sa ma captiveze mai mult, de exemplu o fractiunea a unui vis de-al lui Cheryl, ceva vag cat sa nu dezvalui tot misterul, apoi sa continui cu actiunea pana la ora cinei. De asemenea e tras de coada rau partea cu mama ei, orice mama nu si-ar lasa fata singura in casa cu un baiat, mai ales daca acesta abia s-a mutat. Dar poate Cheryl are o super mama, as face oricand schimb cu ea.
Cat si de tatal lui Ace, a acceptat prea usor mutarea lor in Londra si a disparut prea repede din peisaj, puteai sa dezvolti mult mai mult partea aceasta.
De asemenea ai fortat anumite parti, daca te-as fi rugat sa imi arati orasul , nu as accepta in veci sa ma duci la mall, mai ales din punctul de vedere al unui baiat. Deci ai fi putut prelungi cateva opriri si-n alte locati.
Tind sa cred ca te-ai grabit cu ultimul capitol, in acelasi timp si cu dezvaluirea secretului fata de Cherly. Cel putin acum nu stiu cu ce imi vei mai capta atentia, tinand cont ca ai dezvalui majoritatea secretelor. Dar sunt sigura ca vei gasi ceva, deoarece am ramas socata cand am constatat ca esti baiat dar scrii din perspaectiva unui fate. In plus nu am mai citit de foarte mult timp un fan fic reusit. Era sa uit, imi place foarte mult idee de ingeri cazuti, imi aduce aminte de un anime care mi-a placut foarte mult.
Well cam atat deocamdata, astept continuarea si de asemenea te felicit pentru imaginatia pe care o ai, o sa incerc sa iti citesc si celelalte fan ficuri, pentru ca daca am fost atenta parca mai ai si altele. See you, next time.

#70
Cheryl a mea.
Da, a mea şi suna atât de bine.
Cheryl a mea
- Replica asta ar da gata -şi din cât mi-am dat seama a şi dat- multe fete.
First, helăău *smile*
Chiar dacă mi-a luat poate două ore să citesc tot-tot, mi-a plăcut la nebunie. Mi-au obosit ochii, cu siguranţă am făcut cearcăne, dar nu contează. O să-ţi reped că eşti genial în fiecare zi, de fapt, am să spun decât adevărul. Totuşi, să nu-ţi intri in pene. *laughs*
Titlul - este bine ales. Chiar foarte bine ! Plus că ador titlurile în care se află cuvântul 'sânge'. Ok, le ador şi pe cele fără el. :]]
Eniuei, personajele. Well, să vedem.
Cheryl - o tipă ca oricare alta la prima vedere, şi totuşi nu-i chiar aşa. E puternică fără să ştie, ambiţioasă şi poate plângăcioasă, dar din câte mi-am dat seama problema asta se mai diminuează pe parcurs. Ah da, acum mai e şi îndrăgostită de superbul Ace 8-> . N-ai cum să nu fii, de fapt. :]]
Ace- dur, sexy, periculos. Tot ce şi-ar dori o fată. Bine, nu chiar periculos, dar plin de mister. 8-> Yăp, fetele şi-ar dori asta [ ca şi mine, de altfel ] Şi oh, e romantic. So sweet. ;] De asta mi-a plăcut de el în ultimul capitol. Logic, şi-n celelante, dar în penultimul şi ultimul latura romantică a ieşit uşor în evidenţă. Şi ok, are un fizic de invidiat. x3
Lizzy - despre ea nu prea ştiu ce să spun. E prietenă cu Cheryl, şi-i tare drăguţică. Pff, mai aştept să citesc despre ea şi despre tipul nou ce-a apărut, parcă iubitul ei.
În orice caz. Greşeli de tastare n-am observat, sunt sigură că au fost câteva, dar eu nu le-am zărit. Descriere ai avut din plin, ai reuşit să descrii sentimentele lui Ace într-un mod minunat, chiar superb. Din nou îţi spun, eşti genial. xD [ Mândreşte-te, n-o spun la multe persoane *laughs* ] Dialogul nu mi s-a părut sec, ci chiar interesant. That's good.
Aştept continuarea, şi ca să mă aflu şi eu în treabă, te felicit fiindcă ai reuşit să scrii unsprezece pagini. Keep going. Aşa.
P.s. să mă anunţi şi pe mine - pretty please - dacă vrei şi dacă poţi când ai să postezi next-ul. Merci anticipat. ^^
*hugs*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala onu' 15 9.477 16-06-2013, 03:59 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Scris cu sânge. Bubbles. 1 1.752 26-11-2011, 07:31 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Rânduri sângerii Jelly 2 1.748 06-10-2011, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Jelly
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.797 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  O pată de sânge în trecutul meu Rena 14 4.260 23-07-2011, 06:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.037 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.514 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Chemarea sângelui Raye 2 1.810 11-07-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Inocente
  AcelaÅŸi sânge LoloMark 7 3.510 06-06-2011, 11:13 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Me†al. 22 11.655 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)