Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O pată de sânge în trecutul meu

#1
Hey ^.^ ! M-am gândit să fac un fic ( de mult mi-am tot dorit ) . Personajul principal este Haruno Sakura ; în continuare , "ce ?" şi " cum ?" dacă vreţi să aflaţi citiţi .

Disclamer : Personajele din anime-ul / doujinshi-ul si manga-ul Naruto nu-mi aparţin , înafară de cele create de mine . Maestrul care posedă Naruto este nimeni altul decât Masashi Kishimoto . :D

Prolog

Mereu va fi ceva ce voi regreta, mereu va fi ceva ce voi nega ...dar , asta e viaţa aşa cum e ea ; şi mereu voi accepta povara asta grea , fiindcă te-aş vrea şi dacă n-aş încerca , n-aş şti dacă ..vei fi vreodată iubirea mea... !
Chipul tău e aşa blând , ca un copil murmurând în gând versurile sufletului său care plâng ...Visele tale sunt precum o mare , mare tulburată ce rar mi s-arată ! Lacrima ta e atât de fierbinte , încât cerul se prelinge-n jos ; Parcă ninge! Buza ta atât de suavă , mă face să ma simt că sunt trează . Negrul înceţoşat din privirea ta rece , o să mă îngheţe ...

6.14.2011

Dragă jurnalule ,

Acum îţi scriu prima pagină . Tăişul ascuţit şi mut al filelor tale este aporoape la fel de aspru precum glasul stins al suferinţei mele.Îmi pare extrem de rău că te-am pierdut în acea misiune stupidă ... eh ! Noroc că Naruto ştia de acest lucru şi a făcut un gest fraged , o mică atenţie şi mi te-a luat în dar . Singurul meu gând apăsător . . Doamne , simt că am să mor ! Dacă necinstita soartă decide ca vechiul tu să cazi neîncetat în mâinile oricui ?
Nu vreau să se ştie că l-am iubit !
Stau trează în miez de noapte , privind stelele licărind în întuneric . De ce sunt aşa de plictisită ? Pur şi simplu de fiecare dată când vreau să-mi închid lent şi liniştit pleoapele obosite , parcă e ceva , ceva care nu-mi dă pace. Acel
ceva îmi chinuie conştiinţa fără părere de rău sau măcar un firicel alb din bunătatea transparentă a milei, nu , nimic!
Mâine se presupune că va trebui să merg împreună cu senseiul meu argintiu şi misterios Kakashi , cu Naruto şi cu Sai să-i facem o vizită lui Sasuke la închisoarea prea ine păzită din satul meu natal , Konoha . Trebuie să ma opresc din scris pentru că începe să-mi tremure mâna şi iar începe să mă doară capul .
Sunt atât de multe de explicat , şi oricum nu ai crede nimic . Aşa că mă duc să mă culc .Noapte bună !

P.S : Asta dacă voi reuşi .

Şคkนrค hคrนຖ໐

Rozalia îşi închise jurnalul şi şi-l vârâ în acunzătoarea ei de demult . Sub saltea . Se întinse comod pe spate şi încercă să adoarmă doar privind patrunsă stelele . Sclipirea albicioasă şi noanţa rebelă de un verde crud a dispărut . . . Genele-i mari şi negre şi-au făcut în sfârşit culcuşul pe care aveau să viseze .
" Amintirile dure şi acre nu vor dispărea nici odată , nu-i aşa ? " îşi spuse în cele din urmă frumoasa copilă . Nu are rost să trăieşti ,dacă nu şti pentru ce anume trăieşti . Dar , oare , asta era menirea Sakurei ? Suferinţa ? Cum se spune , timpul le descoperă pe toate ;Fără să vrea , mână ei subţire da-se din greşală peste o mică poză . Se pare că era înrămată . Sunetul asurzitor făcut de căzândele cioburi era orb . Orb de atâtea glasuri care urlau în disperare , fără suflare . Orb de suferinţa încuiată înauntrul sufletului blând , ca o zgârietură fatală . Eşti mort pe viaţă ! Sunetul a o sută de păsări colibrii . . .
Sakura îşi trase brutal cu mâna peste faţă , încercând să ignore ceea ce tocmai s-a-ntâmplat . S-a spart . Fata speriată s-a ridicat din instinct şi a apucat unul dintre cele mai clare şi tăioase cioburi de pe podeaua din lemn .

- Ouch ! excalmă ea .

Roşeaţa sângelui a ieşit la iveală tulburând ochii fetei . O pată de sânge vie şi roşie s-a unit cu ultima lacrimă amară , incoloră , dezlipită cu durere de pe obrazul Sakurei. Săngele şi lacrima au căzut împreunate pe veci pe acea poză spartă , pe cel din mijloc . Da , el ! Brunetul cu ochii aceia abisali în care rozalia mereu se pierdea când îi privea . Pe el a căzut suferinţa şi teama de dispreţ şi disperare din toţi aceşti ani ! Dar...


Sper că va plăcut tuturor ! Îmi cer iertare pentru unele greşeli de ortografie făcute sau nevăzute . :)) ĂĂăăă...scuze ca e aşa scurt ..dacă consideraţi că merit să cotinui promit că următorul capitol va fi mai lung :X :bye: Guys

Melodia capitolului
[Imagine: rainsrgd.gif]

ŧɧε ℓσ√ε ïş ℓïҡε ą şσŋɠ , γσų ƈąŋ'ŧ ∱σŗɠεŧ ïŧ .....

"(... ) đŗεąɱεđ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ąþþεąŗ﹖ ŧσ ɱąҡε ɱγ ŋïɠɧŧş ∱ųℓℓ σ∱ ℓσ√ε, ąŋđ ąℓщąγş ɧσℓđ ɱε ŋεąŗ. ï щσŋđεŗ ï∱ ï ŧɧσųɠɧŧ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ∱εεℓ ïŧ ïŋ γσųŗ şσųℓ﹖ ℓïҡε ŧщσ şþïŗïŧş ïŋ ŧɧε ųŋï√εŗşε, щɧσ ąℓщąγş şεεɱ ŧσ ҡŋσщ. ε√εŋ ï∱ ŧɧε şŧąŗş щεŋŧ ɓℓąƈҡ ąŋđ ŧɧε şųŋ щεŗε ŧσ şɧïŋε ŋσ ɱσŗε. ŧɧεγ ƈσųℓđ ∱ïŋđ ŧɧεïŗ щąγ ŧσ εąƈɧ σŧɧεŗ, ŋσ ɱąŧŧεŗ ɧσщ ∱ąŗ ŧɧε şɧσŗε. şą∱εℓγ ïŋ εąƈɧ σŧɧεŗ'ş ąŗɱş, ŧσ ɓïđ ŧɧε ŗεşŧ σ∱ ŧïɱε. ∱ïŋđïŋɠ εŧεŗŋąℓ ℓσ√ε şσ ɱąŋγ şεεҡ ŧσ ∱ïŋđ. ƈąŗïŋɠ ∱σŗ εąƈɧ σŧɧεŗ ŧɧŗσųɠɧ ŧɧε щσŗşŧ σ∱ şŧσŗɱş. ℓεąŋïŋɠ σŋ ŧɧε ąŗɱş σ∱ ℓσ√ε ąŋđ ŋε√εŗ ŋεεđ ąŋγɱσŗε. ŧɧïş ïş ɧσщ ï ∱εεℓ ∱σŗ γσų, ï'√ε ҡŋσщŋ ïŧ ąℓℓ ąℓσŋɠ. γσų ąŗε ɱγ σŋε ŧŗųε ℓσ√ε ɱγ щσŗℓđ.. ɱγ ɧεąŗŧ.. ɱγ şσųℓ﹗"

[Imagine: Damon-Elena-damon-and-elena-20071275-500-234.gif]

#2
prima la comentat :P
deci, incep cu titlul, imi place cum suna, cumva profund si pare potrivit pana acum

daca am inteles bine esti la primul fic si atunci nu-mi ramane decat sa te felicit, e bun chiar daca e doar primul capitol, pana acum mi-ai lasat o impresie buna (si eu sunt mai dura de obicei)
acum, sa fiu corecta, ai avut greseli de ortografie dar toti avem intr-o anumita masura deci...
descrierea imi place, actiunea e buna pana acum
sper sa fie ceva original, pentru ca la cate ficuri Sasusaku sunt pe zup ii greu sa vii cu o idee originala (eu tocmai de aia am evitat cuplul asta)
acum sa fiu si putin rea: sunt acolo ceva puncte de suspensie care nu-si au rostul, plus ca in doua locuri parca ai pus doua puncte in loc de trei
sa-ti dau un ex: "n-aş şti dacă ..vei fi vreodată iubirea mea..." poate e doar parerea mea dar sunt in plus, cel putin cele de dupa "daca" si is numa doua :))
cam atat, ii las si pe alti sa comenteze :D
sper sa te bucure comentariul meu pentru ca in mare am incercat sa-ti complimentez ficul caci imi place
inca ceva: nu cred ca are 40 de randuri sau cat ii minimu, iti zic doar ca sa nu risti sa ti-l inchida pentru ca merita continuat

bye bye
4

#3
Ieta, este fic Naruto si pare chiar a fi dragut. Te felicit, ai o descriere placuta si vad ca incerci sa ai si figuri de stil, ma incanta ideea. Daca ar fi mai lung, atunci eu as putea sa imi fac o impresie mai variata, pana atunci nu pot spune multe. Sa nu mai pui Space inainte de semnele de punctuatie, nu este corect asa, chiar daca tie ti se pare ca este mai estetic. Si daca tot veni vorba de estetica, nu mai pune capitolul centrat, este mai greu de citit asa, eu una m.am incurcat de vreo cateva ori o.o. Imi place ideea de a povesti la persoana a treia si la inceput sa pui cate o fila de jurnal, pare a fi provocator. Intr.un fel ideea mi se pare fumata si cliseisca, adica Sakura inca fiind indragostita de brunetul cu ochi de smoala o.o. La titlu ai exagerat, trebuia ceva mai normal, si nu mai scrie in capitol cu acele litere schiloade si arcuite pana in cer si innapoi pentru ca nu prea se intelege, adica nu se intelege, cel putin eu nu am inteles titlul din prima. Acele puncte de suspensie de multe ori nu au ce cauta unde le.ai pus tu, si se pun cate trei, nu doua. Ai greseli de tastare, ai mai multa grija, nu ortografia face un fic bun, dar sa nu devina un obicei sa fi neatenta. Ai si niste greseli de eprimare, sau cel putin mie nu imi suna bine.

Exemplu: Sakura îşi trase brutal cu mâna peste faţă. -> Acel `cu` nu are ce cauta acolo.

Nu mai spun in continuare, las doar atat sa vad cum decurge totul in capitolul viitor. Daca imi place ce citesc data viitoare voi lasa inca un comentariu :-??.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#4
A11a, yey *bored*

1. Titlul - dacă tu vrei să-ţi pară mai ' cool ' dacă scrii cu litere d'ălea să ştii că nu e aşa. Un titlu bun atrage oamenii fără să pună chestiuţe de alea acolo. Unii de pe aici vor să devină scriitori, de aceea scriu fic'uri [ Nu ştiu dacă tu vrei sau nu ] şi nu vei vedea niciodată un titlu scris aşa.
Ca idee nu am ce zice, poate se potriveşte, poate nu, dar sper că nu l-ai pus aşa la nimereală. Adică, un titlu trebuie să aibe legătură cu conţinutul.

2. Greşeli - Mereu va fi ceva ce voi regreta, mereu va fi ceva ce voi nega ...dar , asta e viaţa aşa cum e ea ; şi mereu voi accepta povara asta grea , fiindcă te-aş vrea şi dacă n-aş încerca , n-aş şti dacă ..vei fi vreodată iubirea mea... ! Corect e aşa [ pentru că n-am timp să-ţi purific fiecare greşeală ] : Mereu va fi ceva ce voi regreta, mereu va fi ceva ce voi nega, dar asta e viaţa aşa cum e ea [ nu că aş fi înţeles ceva din ultima parte ]. Mereu voi accepta povara asta grea fiindcă te-aş vrea şi dacă n-aş încerca, n-aş şti dacă vei fi vreodată iubirea mea!
- Pui de multe ori punct de suspensie aiurea. Nu ştiu dacă nu ştii să le foloseşti sau dacă vrei să ocupi spaţiul cu ele, dar mai bine e să nu foloseşti.
- Nu-ţi înţeleg obiceiul când pui ; în loc de un simplu punct. Arată cu mult mai bine să ştii.
- Nu mai lăsa spaţiu între cuvânt şi semn de punctuaţie. Gen : ' Zbor . ' E foarte enervant privirii şi dacă vei răsfoi o carte nu vei vedea aşa.
- Nu mai pune textul în centru paginii. Şi mie îmi plăcea la nebunie să pun orice în centru, până când am observat că toţi îmi sar în cap şi e aiurea. Textul aşa se foloseşte doar la poezii.
- Nu se pune niciodată virgulă înainte de ' şi '. Virgula se pune doar înaintea lui ' dar ' şi a lui ' iar ', nimic mai mult.
- Rozalia e super extra neoriginal, folosit şi plictisitor. Dacă te uiţi prin fic'urile Naruto de fiecare dată găseşti cuvântul rozalia. Mă mir cum de nu se satură unii să-l tot folosească. Găseşte ceva original, nu orice găsit prin alte ficuri.

ta;e - tale
ine - bine

În general stai bine cu descrierea, figurie de stil, acţiunea etc. Nu am de gând să te laud, pentru că din greşeli înveţi, nu din laudele altora. Sper că vei respecta ce ţi-am zis eu aici pentru că tot ce vreau e să evoluezi şi să devii mai bună, dar asta depinde de tine.
[Imagine: Hm757.png]





#5
Păi , mulţumesc pentru comentarii :X . Chiar m-au încurajat , şi da , îmi voi schimba titlul , îl voi scrie cu litere normale , ok ? ;;) Păi..ăă..:D mai aştept şi alte comentarii şi nah ..să-mi fac prieteni :))
Love ya , byex :bye:
[Imagine: rainsrgd.gif]

ŧɧε ℓσ√ε ïş ℓïҡε ą şσŋɠ , γσų ƈąŋ'ŧ ∱σŗɠεŧ ïŧ .....

"(... ) đŗεąɱεđ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ąþþεąŗ﹖ ŧσ ɱąҡε ɱγ ŋïɠɧŧş ∱ųℓℓ σ∱ ℓσ√ε, ąŋđ ąℓщąγş ɧσℓđ ɱε ŋεąŗ. ï щσŋđεŗ ï∱ ï ŧɧσųɠɧŧ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ∱εεℓ ïŧ ïŋ γσųŗ şσųℓ﹖ ℓïҡε ŧщσ şþïŗïŧş ïŋ ŧɧε ųŋï√εŗşε, щɧσ ąℓщąγş şεεɱ ŧσ ҡŋσщ. ε√εŋ ï∱ ŧɧε şŧąŗş щεŋŧ ɓℓąƈҡ ąŋđ ŧɧε şųŋ щεŗε ŧσ şɧïŋε ŋσ ɱσŗε. ŧɧεγ ƈσųℓđ ∱ïŋđ ŧɧεïŗ щąγ ŧσ εąƈɧ σŧɧεŗ, ŋσ ɱąŧŧεŗ ɧσщ ∱ąŗ ŧɧε şɧσŗε. şą∱εℓγ ïŋ εąƈɧ σŧɧεŗ'ş ąŗɱş, ŧσ ɓïđ ŧɧε ŗεşŧ σ∱ ŧïɱε. ∱ïŋđïŋɠ εŧεŗŋąℓ ℓσ√ε şσ ɱąŋγ şεεҡ ŧσ ∱ïŋđ. ƈąŗïŋɠ ∱σŗ εąƈɧ σŧɧεŗ ŧɧŗσųɠɧ ŧɧε щσŗşŧ σ∱ şŧσŗɱş. ℓεąŋïŋɠ σŋ ŧɧε ąŗɱş σ∱ ℓσ√ε ąŋđ ŋε√εŗ ŋεεđ ąŋγɱσŗε. ŧɧïş ïş ɧσщ ï ∱εεℓ ∱σŗ γσų, ï'√ε ҡŋσщŋ ïŧ ąℓℓ ąℓσŋɠ. γσų ąŗε ɱγ σŋε ŧŗųε ℓσ√ε ɱγ щσŗℓđ.. ɱγ ɧεąŗŧ.. ɱγ şσųℓ﹗"

[Imagine: Damon-Elena-damon-and-elena-20071275-500-234.gif]

#6
Heey:*!
Vreau sa-ti spun ca pentru un prim fic e fantastic, parerea mea. Prologul a fost foarte frumos.
Ai avut unele greseli dar am vazut ca userii dinaintea mea care ti-au citit ficul au vazut si te-au ajutat si ti-au corectat greselile.
Abia astept urmatorul capitol !>:D<
P.S.: ma poti anunta cand il pui?:o3
[Imagine: 7bt5.th.jpg][Imagine: 7ytg.jpg][Imagine: sdfsdfsdfsdfsi.th.jpg][Imagine: 567657.jpg]









#7
Hello. Recunosc a trecut ceva vreme e când nu am mai comentat un fic Naruto (mă rog în afară de câteva pe care le urmăresc). Anyway pot spune că titlul ma atras în mare parte. Despre idee nu am încă o opinie clară sper că va fi ceva originală. Ai avut greşeli de tastare şi câteva de exprimare fi mai atentă pe viitor. Văd că în mare greşelile ţi-au fost enumerate aşa că nu mai are rost să ţi le spun şi eu. Mi-a plăcut prologul la fel şi descrierea deşi ai mai putea lucra la ea, acţunea nu mi se pare grăbită. Well spor la scris şi multă imaginaţie. Bye, bye.

#8

Hello there, mataluta. Nu am mai trecut de un car de ani pe la NarutoFics si am ramas de-a dreptul perplexa cand am vazut cate ficuri si cate idei noi au aparut si cat de minunate sunt fata de ideile noastre acum invechite.

Ai un fic, na, frumusel, dar mereu e loc de mai bine. Nu vreau sa fiu asa de dura, stii tu de ce. Laughs in her corner.

Citat:Mâine se presupune că va trebui să merg împreună cu senseiul meu argintiu [argintiu what? O.O şi misterios Kakashi , cu Naruto şi cu [cu-ul asta nu arata bine aici, vezi unde il expediezi o.o Sai să-i facem o vizită lui Sasuke la închisoarea prea bine păzită din satul meu natal , Konoha .

Am luat o fraza la intamplade, na, nu stau la ora asta sa aleg si frazele. :]] Un sfat, sa tii minte, si mie mi s-a zis asta: X , Y se vede aiurea. Uite, am langa mine trilogia Stapanul inelelor pe care spre rusinea mea pana acum nu am reusit sa o citesc, dar am alergat azi prin biblioteca 4 ora sa o gasesc o.o in fine, i-au prima fraza din prolog: Aceasta carte se ocupa in mare masura de hobbiti, si din paginile ei cititorul poate afla mai multe despre caracterul lor si cate ceva din istoria lor. Vezi, asa se scrie, si n-o zic eu, o zic mari informaticieni si co.

Ai capitolele cam mici, incearca sa le mai lungesti ca sa putem sa ne facem o privire panoramica despre el. Cam atat am avut de zis, este un fic frumos si sper ca ma vei anunta cand pui capitolul 3.
Hugs ya, have a nice day and take care^^
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

#9
Buna,
Pai titlul pot spune ca m'a atras destul de mult sa'ti citesc fic'ul. Ideea nu stiu ce sa spun, deci momentan nu o sa ma pronunt. Cat despre descriere: ai descriere dar mai trebuie sa pui, sa povestesti cu lux de amanunte totul, durerea, tristetea, disperarea, iubirea, etc. Actiunea mie una nu mi s'a parut grabita iar greseli de tastatura eu una nu am vazut. Deci sa ma anunti de continuare:-h

#10
Hey :X I'm back :)) Mulţumesc din tot sufletul pentru comentarii , sunteţi cei mai tari >:D . Înainte să citiţi noul capitol aş vrea să fac un anunţ : săptămâna viitoare [ adica mâine , luni -.- ] voi pleca la Bucureşti cu ştiţi voi ... cu muzica :)) Şi um cred că următorul capitol va fi postat săptămâna viitoare , sâmbătă sau cel târziu marţi [când revin ] ^,^ V-am zăpacit destul , să trecem la fic :X

Prolog


Amintirea ta e încă în viaţă şi respiră printre umbre , în întunericul necurat ! Mă urmăreşti peste tot , mă devori din loc în loc ... glasul tău îmi bântuie nopţile care le petrec sufocându-mă în ceaţa mutului . Taci ca un mut ... te porţi precum un surd , ignorând fiecare cuvânt pe care-l scot pe gură . E ură ! Lumină şi întuneric . Zâmbet şi lacrimă . Durere şi fericire ...dar mai presus de toate este dragostea unui înger pentru un demon care urăşte că iubeşte ... !

07.03.2011

Dragă jurnalule ,

Noaptea trecută am fost din nou torturată de strigătul disperat al lacrimilor mele ... Am adormit foarte greu şi forţat pentru că m-am tăiat în cioburile mizerabile ale sticlei care s-a spart . Cea mai preţioasă sticlă din lume ! Era ... sticla firavă de la poza frântă cu echipa şapte . Având în vedere că încă este ora 7:30 dimineaţa şi eu nu pot dormi nici cum ... cred că am să-mi fac curaj să ma pregătesc pentru " întâlnirea" cu restul echipei , care , împreună vom merge să-l vedem pe
S ... ştii tu cine în închisoare . Trauma pe care o voi avea astăzi este inevitabilă , deşi dacă voi continua să scriu cred ... cred că nu-mi va fi bine . Spunându-ţi ţie adevărul care mă minte pe mine , e ... e pur si simplu insuportabil . Gândeşte-te ! Durerea cu care sunt forţată de destin să traiesc , durerea care mă absoarbe pe zi ce trece , durerea care mă cunoaşte mai bine decât mă cunosc eu pe mine ... mă omoară încet . Atât de încet încât lasă fiecare rană să se vindece îndeajuns , iar dupa aceea sapă cu fantoma amintirilor şi mai adânc ! Şi sapă atat de adânc încât , încât am ajuns să cred că suferinţa aceasta e prea vie şi reală . Poat

Rozatica copilă scăpă jurnalul pe podeaua umedă şi rece . Mâna încă-i tremura , iar bătaia inimii o apăsa din ce în ce mai tare . Îi era silă de lumina zilei , îi era scârbă de glasul păsărelelor , îi era frică de lume... şi era groază de sufletul ei . Un suflet a cărui Soare şi viaţă s-au dus demult ... Acum singura oroare râmasă era amintirea uni zămbet sfărâmat şi spart după placul altora .
Aş putea adăuga cuvintele blondiului Naruto înainte de părăsi Konoha pentru a se antrena din greu cu maestrul lui , unul dintre cei trei Sanini , legenda Jiiraya . Acele cuvinte pline de speranţă erau : " Unul lângă altul sau departe , prietenii adevâraţi sunte mereu aproape ! "... ce cuvinte frumoase , melodioase , care poate chiar de fac să zâmbeşti şi cum zămbetul e molipsitor şi alţii-ţi vor zâmbi de zor ! Ce frumos era pe-atunci , totul avea o speranţă , noanţele din aripile fluturilor încă mai exprimau un râset de copil pur . Dar acum , totul e în alb şi gri , fără copii zglobi , fără poezie ... doar lacrimi dureroase şi scârboase ! Ele aduc dor , dar şi amor ... ce-aş vrea să abe înţeles ce gândesc . Sakura , vesela şi zâmbăreaţa copilă dintr-o vreme , s-a preschimbat într-o prea frumoasă domnişoră . Parcă e ceva schimbat la ea ? A , da . Pofta de viaţă şi zâmbetul viu şi luminos acum s-a preschimbat în lacrimi amare ce curg fără-ncetare .


- Haide , Sakura , ridică-te ! Trebuie să te pregăteşti . Ştiu cât de mult deteşti asta , dar trebuie să o faci , de dragul fiului meu , de dragul lui Sasuke ! răsună o voce caldă , dar necunoscută-n camera fetei .

Biata de ea , tresări . Speriată , chiar terorizată nu ştia ce să facă ... aşa că vroia să vadă dacă începe să înebunească sau nu :

- H-huh ? C-cine -i acolo ? spuse tânăra domniţă cu un glas tremurat . Arată-te ! Ştiu că esti acolo ...

Liniştea apăsătoare parcă zgâria pereţii cu putere . Ultra-sunetul groazei nu se mai auzea ţipând printre umbre.

- Normal că şti , copilă , doar ţi-am spus eu , vocea aceea parcă mângâia şi alunga comfuzia din toţi aceşti ani , o făcea să nu mai fie pur şi simplu cu iubire !

Sakura îşi inchise ploapele blând şi savură binele pe care nu l-a mai simţit şi care a fost îngropat într-o privire neagră cu ani în urmă . Era atât de clad şi de moale ... toate ţipetele îngrozite dispăruseră într-o clipită . Toată pălitura a luat sfârşit ! Flăcările iadului nu mai ardeau îgnorând mila , sufletul ei nu mai urla în necunoscut ... era atât de plăcut , fin , suav , milos , cald , nu ! Era fierbinte şi-i încălzea golul abisal din interior .
Sakura îşi depărtase încet buzele-i suave una de cealaltă , murmurând ceva .

- Doamne , orice faci , te implor , nu te opri ! E prea bine , spuse aceasta plăngâd . Plângând ? Erau lacrimi binecuvântare de bucurie , lacrimi care dădeau culoare încolorului , lacrimi care erau lumină în întuneric . Lacrimi care acum curgeau strălucind pe chipul palid şi angelic al Sakurei .


Cine era acea voce ... sau mai bine spus , a cui aparţinea ? Oare era demonul binelui sau îngerul întunericului ? Curioşi ? :)) Next chapter next week . Aştept comentarii şi parei . Vă poop dulce :X:X

Melodia capitolului :X
[Imagine: rainsrgd.gif]

ŧɧε ℓσ√ε ïş ℓïҡε ą şσŋɠ , γσų ƈąŋ'ŧ ∱σŗɠεŧ ïŧ .....

"(... ) đŗεąɱεđ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ąþþεąŗ﹖ ŧσ ɱąҡε ɱγ ŋïɠɧŧş ∱ųℓℓ σ∱ ℓσ√ε, ąŋđ ąℓщąγş ɧσℓđ ɱε ŋεąŗ. ï щσŋđεŗ ï∱ ï ŧɧσųɠɧŧ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ∱εεℓ ïŧ ïŋ γσųŗ şσųℓ﹖ ℓïҡε ŧщσ şþïŗïŧş ïŋ ŧɧε ųŋï√εŗşε, щɧσ ąℓщąγş şεεɱ ŧσ ҡŋσщ. ε√εŋ ï∱ ŧɧε şŧąŗş щεŋŧ ɓℓąƈҡ ąŋđ ŧɧε şųŋ щεŗε ŧσ şɧïŋε ŋσ ɱσŗε. ŧɧεγ ƈσųℓđ ∱ïŋđ ŧɧεïŗ щąγ ŧσ εąƈɧ σŧɧεŗ, ŋσ ɱąŧŧεŗ ɧσщ ∱ąŗ ŧɧε şɧσŗε. şą∱εℓγ ïŋ εąƈɧ σŧɧεŗ'ş ąŗɱş, ŧσ ɓïđ ŧɧε ŗεşŧ σ∱ ŧïɱε. ∱ïŋđïŋɠ εŧεŗŋąℓ ℓσ√ε şσ ɱąŋγ şεεҡ ŧσ ∱ïŋđ. ƈąŗïŋɠ ∱σŗ εąƈɧ σŧɧεŗ ŧɧŗσųɠɧ ŧɧε щσŗşŧ σ∱ şŧσŗɱş. ℓεąŋïŋɠ σŋ ŧɧε ąŗɱş σ∱ ℓσ√ε ąŋđ ŋε√εŗ ŋεεđ ąŋγɱσŗε. ŧɧïş ïş ɧσщ ï ∱εεℓ ∱σŗ γσų, ï'√ε ҡŋσщŋ ïŧ ąℓℓ ąℓσŋɠ. γσų ąŗε ɱγ σŋε ŧŗųε ℓσ√ε ɱγ щσŗℓđ.. ɱγ ɧεąŗŧ.. ɱγ şσųℓ﹗"

[Imagine: Damon-Elena-damon-and-elena-20071275-500-234.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sângele tău este cerneala mea Meal. 135 52.098 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Meal.
  Scris cu sânge. Bubbles. 1 1.745 26-11-2011, 07:31 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Trecutul reinvie sarah chan 2 2.478 14-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: sarah chan
  Rânduri sângerii Jelly 2 1.734 06-10-2011, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Jelly
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.503 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Chemarea sângelui Raye 2 1.797 11-07-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Inocente
  AcelaÅŸi sânge LoloMark 7 3.478 06-06-2011, 11:13 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.578 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Sânge. Icsdeee. 26 11.639 20-04-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Trecutul nu se intoarce... Ash. 7 4.565 28-08-2010, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)