Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O pată de sânge în trecutul meu

#11
hello... first again
pai ca sa fiu sincera, intr-un fel mi-a placut mai mult primul capitol si desi am regasit unele parti pe care le-am adorat in primul si in al doilea parca nu sunt chiar pe deplin multumita
pai descrierea sentimentelor a fost minunata, putin confuza la un moment dat dar trecem peste
dialogul e bun, nu il folosesti prea mult
pai, greseli, destule as zice, acel "devori" m-a deranjat in mod special si "Rozatica", niciunul dintre cele doua cuvinte nu exista din cate stiu eu, 'ma devorezi' era corect, cat despre rozatica, nu stiu, dar am cautat cuvantul pe sfantul google si nu cred ca exista cavantul, poate totusi ma insel...
In rest, incearca sa nu mai pus spatiu inainte de semnele de punctuatie, stiu ca poate o faci intentionat dar nu e corect
imi place ca incerci sa-ti creezi un stil propriu si esti pe calea cea buna as zice
deci succes in continuare :P

bye bye
4

#12
2.
Buna

Dragut capitolul, descrierea este prezenta si vad ca te straduiesti sa amplifici sentimentele personajului(Sakura), sa ne i sa simtim tot ce simte, trairile, asta ma bucura foarte mult, actiunea nu e grabita, dialogul bun, nici in exces si nici sec iar despre greseli de tastatura am vazut cateva.
Pai eu una ma gandesc ca e mama lui Sasuke acea voce deoarece a spus fiul meu dar astept sa vad daca am dreptate. Si fara alte cuvinte fara rost iti multsumesc si te rog sa ma anunti si data viitoare:-h

#13
Da , mersi mult fetelor :X Pai eu cred ca ti-a placut mai mult primul capitol pentru ca..um aici poate actiunea e prea brusca ?*laughs* In fine multumesc foarte mult pentru comentarii si mai astept si altele :X
[Imagine: rainsrgd.gif]

ŧɧε ℓσ√ε ïş ℓïҡε ą şσŋɠ , γσų ƈąŋ'ŧ ∱σŗɠεŧ ïŧ .....

"(... ) đŗεąɱεđ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ąþþεąŗ﹖ ŧσ ɱąҡε ɱγ ŋïɠɧŧş ∱ųℓℓ σ∱ ℓσ√ε, ąŋđ ąℓщąγş ɧσℓđ ɱε ŋεąŗ. ï щσŋđεŗ ï∱ ï ŧɧσųɠɧŧ σ∱ γσų- ï∱ γσų щσųℓđ ∱εεℓ ïŧ ïŋ γσųŗ şσųℓ﹖ ℓïҡε ŧщσ şþïŗïŧş ïŋ ŧɧε ųŋï√εŗşε, щɧσ ąℓщąγş şεεɱ ŧσ ҡŋσщ. ε√εŋ ï∱ ŧɧε şŧąŗş щεŋŧ ɓℓąƈҡ ąŋđ ŧɧε şųŋ щεŗε ŧσ şɧïŋε ŋσ ɱσŗε. ŧɧεγ ƈσųℓđ ∱ïŋđ ŧɧεïŗ щąγ ŧσ εąƈɧ σŧɧεŗ, ŋσ ɱąŧŧεŗ ɧσщ ∱ąŗ ŧɧε şɧσŗε. şą∱εℓγ ïŋ εąƈɧ σŧɧεŗ'ş ąŗɱş, ŧσ ɓïđ ŧɧε ŗεşŧ σ∱ ŧïɱε. ∱ïŋđïŋɠ εŧεŗŋąℓ ℓσ√ε şσ ɱąŋγ şεεҡ ŧσ ∱ïŋđ. ƈąŗïŋɠ ∱σŗ εąƈɧ σŧɧεŗ ŧɧŗσųɠɧ ŧɧε щσŗşŧ σ∱ şŧσŗɱş. ℓεąŋïŋɠ σŋ ŧɧε ąŗɱş σ∱ ℓσ√ε ąŋđ ŋε√εŗ ŋεεđ ąŋγɱσŗε. ŧɧïş ïş ɧσщ ï ∱εεℓ ∱σŗ γσų, ï'√ε ҡŋσщŋ ïŧ ąℓℓ ąℓσŋɠ. γσų ąŗε ɱγ σŋε ŧŗųε ℓσ√ε ɱγ щσŗℓđ.. ɱγ ɧεąŗŧ.. ɱγ şσųℓ﹗"

[Imagine: Damon-Elena-damon-and-elena-20071275-500-234.gif]

#14
O doamne, doamne, doamne! Uite ca ajung sa las si un comentariu. =]

Ficul este absolut superb. Imi place foarte mult. Daca sis nu-mi zicea despre el probabil nu-l citeam. Ai tot ce iti trebuie. Naratiunea este frumoasa. Narezi destul de frumos. Dialogul nu este deloc sec si nici mult. In cantitati potrivite. Sti sa te folosesti de dialog cu cap. Descrierea este foarte frumoasa. Sentimentele sunt descrise foarte bine. De multe ori parca ma simt si eu pe undeva pe acolo stand si ascultand parca. Greseli nu prea cred ca ai avut. Nu m-am uitat dupa ele. Ceea ce nu arata prea bine este faptul ca lasi space si inainte de semnele de punctuatie. Ar arata mai frumos daca ai lasa space numai dupa ele. In fine.. ficul tau, faci ce vrei cu el. Lucrezi foarte ordonat si imi place, mica exceptie fiind chestia cu semnele de punctuatie. :]] Em.. actiunea nu mi se pare prea grabita. Nu o fugareste nimeni si asta e bine.^^

Dear, eu te astept cu urmatorul capitol cat mai repede.
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare.

Bye, bye!
:bye:
Debb.<3

#15
heloo
Este prima oara cand comentez la acest fic, dar sper ca nici ultima. Idea ca in fic sa se gasesca un jurnal, nu este noua, dar tu ai combinat realitatea cu \"virtualitatea\" din jurnal. Este interesant ca Sasuke este inchis, din cate se pare si-a gasit \"nasul\" in ficul tau. Descrierea sete buna, nu cer sa folosesti mai multe figuri ed stil, ca nici eu nu fac asta, si sincera sa fiu nu mi-ar placea sa ma \"indras\" cu atata descriere. Dialogul nu pot sa spun ca mi-a displacut. Cam atat am avut de spun.

:bye:
Cred ca este mama lui Naruto. NU stiu de ce spun asta, dar asta cred.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sângele tău este cerneala mea Meal. 135 52.057 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Meal.
  Scris cu sânge. Bubbles. 1 1.744 26-11-2011, 07:31 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Trecutul reinvie sarah chan 2 2.464 14-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: sarah chan
  Rânduri sângerii Jelly 2 1.732 06-10-2011, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Jelly
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.501 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Chemarea sângelui Raye 2 1.793 11-07-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Inocente
  AcelaÅŸi sânge LoloMark 7 3.476 06-06-2011, 11:13 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.566 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Sânge. Icsdeee. 26 11.585 20-04-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Trecutul nu se intoarce... Ash. 7 4.552 28-08-2010, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)