Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rebel love

#31
deci faza cu "mie imi plac doar aventurile cu baieti ca tine" era spusa in batjocura? o.O :)) tare fata asta :)) :x

edit: pui azi continuarea?:-s

#32
Nu pun astazi continuarea pentru ca nu am timp sa fac un capitol...o sa incerc sa o pun maine

#33
Scuze pentru intarziere, sper sa va placa...va rog dati un comentariu sa aflu si parerea voastra

Cap VIII-A week-end with adventures (part 2)

O noua dimineata in capitala Japoniei. Soarele tomnatic isi rasfrangea razele aducand la viata natura, iar vantul ce adia usor ravasea frunzele cazute, animand astfel atmosfera. In casa familiei Akira, cele doua fete incercau sa se trezeasca, dar un miros placut, dulceag de clatite le facu sa se ridice in picioare rapid. Coborand scarile, cele doua prietene au avut parte de o surpriza: Daisuke si Nobu incercau sa aranjeze masa fiindca le pregatisera celor doua adolescente micul dejun. Pentru niste incepatori, cei doi se descurcasera chiar bine, reusind sa o indulceasca si pe Sayuri care ramase fara replica. O masuta frumos aranjata in living le imbia pe cele doua cu un miros placut de ciocolata calda, clatite si aperitive frumos aranjate, totul fiind pregatit parca pentru niste printese.
-Hey, azi o sa fie o zi plina de surprize pentru voi doua, avem de gad sa va pregatim ceva ce nu o sa uitati asa usor, spuse Nobu entuziasmat.
-Mda, cum ziceti voi, mie imi e cam foame si mancarea arata bine, ne asezam? replica indiferenta Sayuri.
Fericita de tot ce i se intampla, Haku incerca sa o faca si pe prietena sa mai entuziasmata, spunandu-i ca asta o poate ajuta sa socializeze mai mult, si sa se dea jos din globul ei de cristal, unde totul era perfect, si nu avea nevoie decat de un I-pod si o insula pustie.
Terminand de mancat, cei patru lasara curatenia pe mana servitoarelor si urcara sa se schimbe, pentru ca baietii vroiau sa le scoata in oras.
Dupa indelungi cautari printre hainele roscatei, cele doua prietene isi gasira tinute potrivite pentru o zi de sambata. Sayuri se imbraca cu o pereche de blugi pana gri, o camasa cu maneci scurte, sport roz, o pereche de bascheti negrii cu modele gri, se accesoeriza cu multe bratari care ii completau tinuta perfect, se dadu cu gloss, rimel si dermatograf si isi prinse parul intr-o codita lejera. Haku in schimb, purta o pereche de blugi largi negrii, un tricou verde si skateri. Nemultumita de felul in care ii statea parul, satena isi lua o sapca neagra si cele doua coborara.
Nerabdatori, cei doi baieti stateau rezemati de masina, dar la vederea celor doua s-au trezit din visare vazand cat de frumoase sunt in orice situatie.
-Si, unde mergem? intreba Sayuri
-Papusico, e o surpriza...stai linistita nu iti pierzi virginitatea..cel putin nu azi, replica Daisuke
-Gata bai, astazi am zis ca ne distram, fara ciondaneli, sarira ceilalti doi
Dupa un drum de 20 de minute, adolescentii ajunsera in fara unui parc de distractii imens, perfect pentru toate varstele. Roscata parea indiferenta, in schimb, Haku era fericita, lucru care se putea vedea de la o posta.
Conformandu-se pana la urma si Sayuri, cei patru au incercat majoritatea caruselelor, chiar daca baietii vroiau sa se dea si in cele mai periculoase, dar au renuntat la rugamintile fetelor. In schimb, cei doi adolescenti, le-au convins sa mearga in Casa Groazei, loc spre care se indreptau. Infricosate de faptul ca trebuie sa mearga pe jos in acel loc, si de toate creaturile, fetelenu au ezitat nici o clipa sa sara in bratele celor doi, chiar daca acest lucru nu era pe placul roscatei.
Intr-un final cei patru au terminat turul, fetele fiind speriate, iar baietii nemaiputandu-se oprii din ras.
Fericirea lui Haku s-a terminat in schimb, cand l-a vazut pe Teruo, baiatul pe care il placea de mica, de mana cu colega ei. Vazand ce se intampla, Nobu a cuprins-o pe satena de talie, si cu mana libera a apucat-o de barbie, sarutandu-i buzele cu pasiune, spre surprinderea tuturor, inclusiv a lui Teruo care banuia sentimentele fetei pentru el.

Sper ca a meritat asteptarea..e destul de tarziu si numai continui acum>:D<

#34
well... a meritat asteptarea
greseli nu am vazut
dialogul,naratiunea sunt ok
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#35
well...actiunea e cam grabita...daca mai adaugai descriere iesea mult mai bine...
ehm...ce sa zic -.- ... e binisor, desi se putea MULT MAI BINE :|
ehm...bafta la scris, astept next`ul :*.

bye :x:x

#36
ei bn...am "dat" si eu peste ficul tau...si-mi pare bn :X

este fantastic...cu toate ca e cam grabita actiunea :(

deci...dak teruo banuia k haku il iubeste, de ce n-a luat atitudine x( ?

ce imbecil...:-<

astept nextul...:*:*:
bye :-h

#37
hmm...cam intarziat capitolul...si eu sunt cam intarziata:))
deci:D
greseli de tastare nu am vazut...descrierea imi place....dialogul e bun si nu e sec...ideea imi place:x...capitolul e cam mic:(
Nobu:x...ma bucur ca ai sarutat-o pe Haku:X...Teruo si Nobu o sa se lupte pentru iubirea lui Haku;;)
Astept nextu'...sa fie mai repede:D
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#38
Imi place foarte mult! Abea sastept continuarea.
Sper sa fiecat mai repede(nextu)
Greseli de tastare nu am vazut.
Descrierea sui dialogul sunt ok.
Nu mai am nimic de comentat...deci
Bye and Gambate!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.187 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  A Rebel Love Reea4 10 13.008 05-10-2009, 11:14 AM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.281 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)