Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rebel love

#21
daca nu vii azi cu urmatorul capitol te termin, o sa regreti ca nu ai postat
sunt multi care iti citesc ficul dar nu las comentarii
vreau nextu' si il vreau acum
spor la scris si pune continuarea mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#22
nuuu [-x e interzis sa'l termini!!!
eu il citesc de cand l-ai postat si tot astept continuarea :x:x
nu il sfarsi, ba chiar continua'l si...
ai mai multa grija, ca mi se pare ca seamana putin cu "Iubire de Liceu" -oricum mai scrie ca ne dam seama mai tarziu ;;)

greseli nu am vazut, in schimb astept mai multa descriere ;) :x
abia astept continuarea, deci posteaza cat mai rapid :x

:bye:

#23
Cap VI-My friend is in trouble


O noua zi si-a facut aparitia in orasul Tokio. Soarele se prevestea prin manunchiurile lui de raze. Mirosul reavan al pamantului se simte pretutindeni. Cei patru adolescenti: Sayuri, Haku, Daisuke si Nobu se pregateau fiecare pentru o noua zi plina de peripetii la scoala. Fiindca era vineri, ei aveau posibilitatea sa isi aleaga tinuta, Sayuri isi alesese o pereche de blugi largi, bascheti negrii, si suprapuse un maieu rosu si o bluza cu umerii goi, neagra cu modele roz care ii avantaja corpul perfect. Ca sa isi accesorizeze tinuta tanara isi lua o geanta mare cu Pucca ji bratari colorate. Tanara isi lua din bucatarie un iaurt pe care urma sa il manance pe drum. Ajunsa la blocul satenei, o vazu suparata pe aceasta, incercand sa isi ascunda cu gluga chipul.
Pe drum, a fost o liniste deplina care insa a fost rupta in momentul in care au ajuns la scoala.
Socul a fost imens pentru roscata cand l-a vazut pe Daisuke stand pe scari, la intrarea in scoala, cu o blonda in brate, pe care a inceput sa o sarute pasional la vederea lui Sayuri.
Vazand scena, roscata trecu nepasatoare pe langa cei doi dar, nu inainte de a-i arunca o privire ucigatoare blondului.
Retragandu-se de langa prietenul sau, Nobu a luat-o de brat pe roscata si a tras-o intr-un loc ferit de privirile celorlalti.
-Ce dracu e si cu tine? Te-ai molipsit de la prietenul tau?
-Nu, aseara am urmarit-o pe Haku si am auzit la usa cum tatal ei o batea, dar nu am putut sa intru.
-Stiam ca tatal ei are probleme cu alcoolul, dar nu il credeam in stare de asa ceva. Linisteste-te, o sa o iau de azi pana duminica la mine. Daca vrei, poti venii.
-Multumesc ca esti prietena ei, are nevoie de tine acum.
Dupa discutia cu Nobu, cei doi au mers in clasa, deoarece se sunase. Haku statea in banca fara sa ii pese de ceea ce se intampla in jur, in timp ce Daisuke ii arunca o privire plina de gelozie prietenului sau.
Blondul incepu sa il ia la intrebari pe prietenul sau:
-Bai coaie, ce e intre tine si Sayuri?
-Nimic, am vorbit putin despre Haku si diseara merg al ea, daca vrei vin-o.
Fiindca nu vroia sa rateze nici o ocazie de a se apropie de roscata, Daisuke accepta propunerea fara ezitare.
-Ok, la 8 ne intanlim, am chef de ceva provocari.
Dupa ce orele se terminara, Sayuri deschise conversatia cu satena:
-In week-end vei dormii la mine, si nu accept nici un refuz.
-Am treaba...nu stiu daca pot...ezita satena.
-Ti-am zis ca nu accept refuzuri. Iar atunci roscata o lua de mana pe Haku si o trase in limuzina.
Ajunse la vila, dupa ce Haku se conforma, cele doua adolescente se schimbara intr-o tinuta comoda, compusa din maieut si boxeri, si cateva ore bune tinerele au stat in pat, au mancat, au povestit dar seara ca intre fete le-a fost intrerupta de soneria deranjanta. Fara sa isi dea seama de tinuta in care se afla, Sayuri s-a dus sa deschida. Surpriza a fost in momentul in care a vazutca la usa era Nobu si...Daisuke.

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=268 --blonda cu care se saruta Daisuke

#24
ce tare e faza de la sfarsit
greseli nu am vazut dar nici nu am cautat
spor la scris si pune continuarea cat mai repede ca sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla
in urmatorul capitol
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#25
=)) ce tare a fost faza ...bun de inceput iti spun ca iti ador fic-ul ai de toate la el si asta e bine :X.
Saraca Haku :( ar fi mai bine daca nu ar mai sta cu tatal ei prea o maltatreaza X(.
Sunt curioasa sa vad ce are in cap Daisuke dar poate si Nobbu are niste planuri cine stie :>.
Astept urmatorul capitol cat mai repede :*.

Ciumabay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#26
prea scurt [-x trebuie sa le faci mai lungi, sa descrii mai mult, sa pui in evidenta sentimentele..ceva, acolo ...
si...Daisuke o saruta pe blonda aia pentru ca e afemeiat si-i place ca fetele sa ii fie la picioare sau ca s-o faca geloasa pe roscata? ;;)

deci ... in rest e ok :) shi sper sa pui continuarea cat mai rapid (mai lunga si cu mai multa descriere, ca aici nu prea am vazut)..
sper ca nu te-a deranjat comentariul meu :-" :x

Continua-l! :x Abia astept sa vad ce se intampla :-" :x. Kissu' :x :*.

#27
Cap VII- A week-end with adventures (part 1)

Surpriza a fost in momentul in care a vazut ca la usa era Nobu si...Daisuke.
-Tu ce puii mei faci aici? l-am chemat decat pe Nobu.
-Si sa ratez ocazia de a te vedea pe jumatate dezbracata? raspunse blondul sorbind-o din priviri pe fata si muscandu-si buza de jos.
Intre timp, Haku cobori din camera roscatei, si vazand ca Nobu o admira in tinuta sumara, obrajii i se inrosira instantaneu. Aceasta se hotari sa intre in discutie:
-Acum, daca tot au venit amandoi, lasa-i sa stea, si sa incercam sa ne imprietenim.
Crezand ca este pentru binele prietenei sale, sa se mai destinda, roscata accepta ca cei doi baieti sa ramana si ei in week-end la ea.
Ce patru se indreptara spre imensa sufragerie a casei lui Sayuri, si se asezara pe canapeaua comoda, insa roscata evita pe cat putea privirea intepatoare a blondului, dar si compania acestuia. Incercand sa fie cat mai aproape de adolescenta, Daisuke se aseza langa ea privind-o intens, in timp ce pe fata lui se putea zari un zambet provocator. Incercand sa scape de privirea iritanta a blondului, Sayuri se duse la bucatarie sa aduca niste gustari pentru invitatii sai. Fara a pierde ocazia, Daisuke pleca dupa adolescenta, lasandu-i singuri pe ceilalti doi.
In bucatarie, Sayuri se urcase pe un scaun ca sa poata lua bunatatile dintr-un dulap suspendat.Nestiind ca cineva este in spatele ei, aceasta isi vazu de treaba, pana cand blondul o sperie atat de tare incat ea cazu in bratele lui.
-Daca tot vroiai sa fii cu mine, puteai sa zici mai devreme…nu te-as fi refuzat.spuse Daisuke incantat de situatia in care se afla.
-Nici daca ai fii ultimul baiat de pe planeta nu m-as culca cu tine!
-Asta ramane de vazut, odata si odata, o sa treci si tu prin patul meu ca toate celelalte.
-In caz ca nu ai vazut pana acum , eu nu sunt ca celelalte parasute care iti cad la picioare.Mie imi plac doar aventurile cu baiatasi ca tine, care se cred mari cuceritori, spuse roscata dandu-i un sarut scurt pe buze.
Cu toate astea fiind spuse fata isi lua proviziile de mancare si se intoarse in sufragerie, lasandu-l pe blond uimit de replica primita.
In sufragerie, Nobu incerca sa se apropie de satena din ce in ce mai mult.
-Hei, scuze daca am interupt ceva…am adus mancare, raspunse rusinata roscata vazandu-i pe cei doi.
-Chiar vroiam sa luam o gustare. replicara cei doi in cor.
Si din spatele roscatei, isi facu aparitia Daisuke care spuse cu un zambet strengaresc pe fata:
-Haideti sa jucam adevar sau provocare….sau fetelor le e frica?
-Mie, frica de tine…n-ai sa vezi. Spuse roscata hotarata. Eu ma bag!
-Si eu. Spuse Nobu incantat de propunere.
-Daca tot nu mai am de ales, o sa joc si eu, replica Haku.
Primul care puse provocari fu Daisuke, iar cand le veni randul fiecare dintre ei alesese provocare, iar Nobu musca de ureche pe satena fapt ce o facu pe aceasta sa se inroseasca , Haku ii dadu un sarut scurt pe buze aceluiasi baiat care o muscase cu putin timp inainte.Cand veni si randul roscatei, lucrurile se complicara putin fiinca Daisuke dorea sa puna o provocare legata de el.
Pana la urma Sayuri alesese sa il sarute pe blond pe gat , acasta provocare fiind cea mai usoara dintre toate.
Apropiindu-se de Daisuke pentru a indeplini provocarea, Sayuri se conforma si ii dadu acestuia un sarut pasional pe gat care il facu pe baiat pe tresara…dar pentru a nu-I face iluzii, fat ail musca la sfarsitul sarutului.
Dorind un sarut in tota regula, blondul o trase pe Sayuri deasupra lui,o tinu strans de gat si o saruta apasat timp de cateva secunde explorandu-I fiecare coltisor al gurii.Si chiar daca roscta de impotrivi la incepu, aceasta ii raspunse la sarut la fel de pasional .Cand roscata rupse sarutul, observa ca ceilati doi urcasera in camera ,iar ei ramasea siguri ii replica blondului:
-A fost doar o provocare…nu o lua atat de in serios.
-Hai ,nu mai face atatea figuri ca stiu ca tia placut la fel de mult ca mie .
Cei doi nu au mai spus nimic, ducandu-se la ceilati doi adolescenti, care se uitau linistiti la un film, iar roscata si blondul s-au aszezat langa acestia .Dupa ceva timp fetele au adormit, roscata stand cu capul pe pieptul blondului, si cu piciorul incolacit de talia acestuia, iar Haku a adormit in bratele lui Nobu.
Fiind fericiti de postura in care se aflau, baietii au zambit adormind si ei alaturi de cele doua adolescente.

#28
ahh...cam rapida apropierea dintre cei doi :-" cred ca mai trebuia sa'i lashi, mai treptat :"> ...
"Mie imi plac doar aventurile cu baiatasi ca tine, care se cred mari cuceritori, spuse roscata dandu-i un sarut scurt pe buze." -aici nu prea am inteles :-? ...il evita, nu e ca celelalte parasute si ii plac baietsii ca el? o.O explicatsia :-w :))
ashtept next'ul :x kissu' :*:*.

#29
prea tare capitolul
greseli nu am vazut
dialogul e super
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#30
Nu era o parasuta dar sarutul a fost un fel de batjocura din partea ei...vroia sa se joace cu el...sa isi bata joc...Am grabit apropierea pentru ca o sa urmeze in urmatoarele capitole o surpriza...si aveam nevoie de actiune un pic mai grabita, mai mult nu pot sa zic. Dupa ce o sa mai pun vreo 2 capitole o sa iti dai seama:*:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.194 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  A Rebel Love Reea4 10 13.018 05-10-2009, 11:14 AM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.369 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)