Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rebel love

#11
Citat:...insa, vinerea puteau sa se imbrace dupa placul lor.
Avand in vedere ca atunci nu era vineri, nu stiu cu ce m'ar ajuta acest detaliu nesemnificativ.

Ai inceput bine cu descrierea, naratiunea, insa pe parcurs s'a risipit.
A fost cam scurt capitolul, si nici aici, mare lucru nu s'a intamplat.
Iar am vazut niste virgule lipsa, insa n'am de gand sa le insir.
Incearca sa te concentrezi mai mult pe pe tema aleasa, probleme ce vor aparea intre timp etc., mai mult ai pus accent pe viata ei plictisitoare relativ.

Succes, astept nextul!

#12
"vantaul "= vantul

"sagalnic"= salbatic

Bun:D
Greselile de tastare le-am mentionat,....descrierea imi place mult:X....dialogul e super.....si nu e sec ...ideea?....imi place:x...e originala
Sayuri se indragosteste de Daisuke si Haru de Nobu nu?....Tanya cam are aere...chiar trebuia sa se lauda?
Anyway:d
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#13
Robin scuze ca nici de data asta nu am fost pe placul tau...sper ca capitolele ce vor urma te vor multumii...nu puteam sa grabesc atat de mult actiunea

Pentru Lexy acum: nu pot sa iti zic ce se va intampla pentru ca stric farmecul actiunii;))...pentru moment Haku il place pe Teruo(am pus o poza si cu el)

Oricum multumesc pentru ca cititi fic-ul si voi tine cont de toate parerile in continuare>:D<

#14
(24-04-2009, 09:45 PM)ZUZY_MIK A scris: Robin scuze ca nici de data asta nu am fost pe placul tau...sper ca capitolele ce vor urma te vor multumii...nu puteam sa grabesc atat de mult actiunea
Hey, eu n'am zis sa grabesti actiunea. Mai mult de jumatate din capitolele puse, contin lucruri ce ea le face zilnic. Ai putea spre exemplu sa faci capitolele mai lungi, sa pui accent pe acele momente, pe trairile lor, pe acele clipe etc.
Anyway, eu astept nextul...^^

#15
tocmai am citit si eu cap. asta si ce pot sa zic: imi place foarte mult. Cred ca Daisuke va fi cu Sayuri ca doar sunt doi rebeli,nu? Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult fic-ul si astept cu nerabdare nextu'!!!
Spor la scris!!!

#16
Imi place foarte mult ficul tau.
Ideea e originala, n-am mai intalnit-o
Greseli de tasatre nu am vazut.
Descriere ai avut
Dialogul nu a fost sec.
Intr-un cuvant"MINUNAT"
Abea astept nextu, si sper sa fie cat mai repede.
Gambate and Kissu!:x:x:x:x

#17
Cap IV-Our "friendly" classmates

Cele doua fete, se indreapta cu pasi repezi spre clasa, unde se instaleaza , in obisnuita lor banca, a-IV-a de la geam. Profesorul intra in clasa, si isi incepe clasicul discurs de inceput de an. In tot acest timp, pe holurile liceului, Daisuke si prietenul lui Nobu, cautau nedumeriti clasa a-X-a A. Deodata, vorbele lipsite de interes ale profesorului, sunt intrerupte de intratea celor doi aiuriti. Daisuke il impinse pe prietenul sau, iar acesta, cu o fata de copil nevinovat, intreba:
-Aaaa...aici e clasa a-X-a A?
Profesorul se uita nervos, pe sub ochii, la ei si le raspunse:
-Se pare ca da, ati intarziat...asezati-va in spatele celor doua fete de pe randul de la geam.
-Oh, f**k...asta nu mi se poate intampla tocmai mie, spuse indignata Sayuri, vazand ca blondul este asezat in spatele ei.
-Se pare ca ne intalnim din nou, spuse Daisuke zambind strengareste.
-Nu scap de tine, ca de raie.
In tot acest timp, Nobu avu o tentativa de salut pentru satena Haku, atras de timiditatea ei nativa. Dupa o ora intreaga in care Daisuke si roscata isi aruncau priviri ucigatoare, clopotelul a anuntat pauza.
Sayuri a luat-o pe prietena sa de mana, spunand ca vrea sa mearga la baie cu ea pentru a mai vorbii fara sa fie intrerupte.
-Nu-l mai suport pe copilul asta...ma bantuie, ma exaspereaza, oriunde merg dau de el! Cu toate acestea cred ca Nobu te place; ar fi o partida numai buna ca sa il uiti pe Teruo.
-Asteapta sa te indragostesti si o sa vezi cum e, cel pe care il placi te ignora, si cel pe care il ignori te place.
-Haku...te-ai uitat prea mult la telenovele. Hai sa mergem!
Ajunse in clasa, adolescentele au avut parte de un soc: Daisuke era inconjurat de toate fetele din clasa, fiecare incercand sa il impresioneze.
-Ma descurc bine pentru prima zi? spuse Daisuke plin de ironie.
-Dar tu ce crezi, clasa e un bordel in care tu poti sa faci ce vrei? Ai girja, catedra nu e prea rezistenta, si nici viermisorul tau nu cred ca face fata.
-Mai nou, aici e teritoriul meu, si pot face ce vreau, cu cine, si cu ce, ok? Asa ca da-i cu flit sau cu praf de mers ca nu e loc de scame cum esti tu.
-Hai sa vedem care pe care! raspunse roscata prompt, si asezandu-se in banca se cufunda in muzica de la I-pod.
Adancita in mireasma frunzelor de castani recent cazute, Sayuri fu trezita la realitate de rasul zgomotos al lui Nobu, care incerca din rasputeri sa ii atraga atentia lui Haku. Orele trecura cu greu, prezenta lui Daisuke fiind insuportabila pentru roscata, iar la sfarsitul programului, cele doua prietene, se urcara in limuzina lui Sayuri, care nu se oprii decat in fata blocului satenei.
-Ziua asta a fost prea incarcata, mergem diseara in club sa mai uitam de probleme? intreba roscata.
-Super idee...la 10 sunt la tine.
-Ok!
Cele doua se imbratisara, Haku urca in apartament, si dupa ceva timp roscata ajunse si ea la vila.


Sper ca va place...nextul este mai picant....si sper sa nu imi inchideti topicul>:D<

#18
Cap V-A night full of surprizes

Usor, usor, Tokio isi acoperea trupul plin de viata cu patura noptii, stergand parca orice urma de agitatie din timpul zilei. In casa lui Sayuri era mare agitatie pentru ca adolescenta nu-si gasea tinuta potrivita pentru o seara in club, asa ca isi intoarse camera pe dos. Haku tocmai ajunsese, dar roscata nu era inca gata. Satena purta o pereche de blugi pana, un tricou verde, o vesta neagra, si balerini argintii tinuta potrivindu-se cu stilul ei inocent.
-Fato, nu esti gata? O sa intarziem.
-Usor de spus, dar nu gasesc nimic de imbracat.
-Hai sa ne uitam putin pe aici.
Dupa cateva minute de cautat, Sayuri era imbracata cu o pereche de dresuri roz mate, fusta scurta negra, bascheti argintii, un maieut roz cu negru si un bolero argintiu, iar parul ei era mai rebel ca niciodata, fapt ce o completa perfect.
Incantate de tinutele lor, cele doua adolescente se indreptau razand spre club. Intrand, fetele au devenit atractia principala a serii iar baietii incercau sa le atraga atentia cu replici provocatoare dar acestea pareau inabordabile.
Dornice de distractie, cele doua se indreptau spre ringul de dans, uitand de toate grijile de peste zi, nestiind ca doi ochii fermecatori de albastrii o privesc pe roscata cu o dorinta arzatoare. Deodata, Sayuri simtii cum un trup se misca in acelasi ritm cu corpul ei atragator si doua maine puternice ii cuprind talia. Adolescenta se intoarse zambind, dar cand vazu ca in spatele ei se afla noul ei coleg, Daisuke dadu o replica taioasa:
-Suferi de boala de a te baga in treburile oamenilor?
-Cine stie, poate sunt ingerul tau pazitor...
-Mai degraba dracul, si roscata plecat nervoasa spre bar de unde isi lua o bautura tare ca sa o linisteasca.
Blondul o urmarii si se oprii langa ea.
-Sper ca ai venit aici pentru ceva de baut, nu pentru mine, spuse frumoasa adolescenta.
-Corpul tau e alcatuit din 90% apa, si mie imi e sete.
-Esti beat?
-Nu sunt beat, doar m-ai ametit tu.
Spunand acestea, Daisuke se apropie cu repeziciune si cu o pofta animalica de buleze trandafirii ale fetei, si se oprii intr-un punct in care amandoi erau atat de aproape unul de altul, incat fata cu parul de foc ii putea simtii respiratia pe gat, si atras de parfumul ei provocator uita parca de dialogul dinainte, si ii cuprinse buzele intr-un sarut salbatic si apasat, in timp ce limbile lor se incolaceau, iar ea ii putea simtea mana lui rece inaintandu-i pe sub bluza fapt ce o facea sa tresara. Dandu-si seama de ce face, Sayuri se smuci inapoi, se sterse la gura intinzandu-si rujul, si cuprinsa de o furie si o frustrare nebuneasca, ii dadu un sut intre picioare, isi lua prietena de mana si il lasa pe blond cu "amicul" suferind.
Cele doua adolescente au parasit clubul, indreptandu-se fiecare spre casele lor, insa Haku urma sa aiba o surpriza. Satena rupse tacerea:
-Calmeaza-te, probabil e doar beat.
-Stiu sigur ca nu era beat, a facut-o doar din ambitie...Cine se crede? Eu nu sunt ca restul parasutelor care trec prin patul lui.
-Stii ceva, mai bine vorbim maine, esti mult prea nervoasa, ii spuse satena imbratisandu-si prietena si apoi intra in bloc iar roscata isi continua drumul.
Din umbra, scena fu vazuta de Nobu care a urcat in urma satenei avand o presimtire ciudata.
Cand intra in casa, Haku fu luata la rost de catre tatal ei, care era in obisnuita lui stare de ebrietate si nemultumit de comportamentul fiicei sale, o lua pe aceasta la bataie. De pe scara blocului, adolescentul auzii cearta dintre Haku si tatal ei si ingrijorat de soarta acesteia a incercat sa intre in apartament, insa usa era incuiata iar din cauza tipetelor Haku nu a auzit ca cineva forteaza usa. Lipsit de speranta, Nobu a parasit blocul si se duse la casa lui gandindu-se ca poate rezolva ceva a-2-a zi.
Ajunsa acasa, Sayuri statea in coltul camerei, in genunchi, lipita de perete, simtindu-se vinovata ca raspuns acelui sarut.
Intre timp, Daisuke statea langa piscina casei sale, gandindu-se la sarutul plin de pasuine din acea seara, visand inca la gustul buzelor roscatei.

Vad ca nu ati mai comentat, va rog sa ne spuneti daca mai are rost sa continuam.

#19
misto capitol,nici sa nu te gandesti sa renunti la fic ,daca renunti iti aflu adresa si vin sa te bat
greseli nu am vazut
mi-a placut dialogul dintre roscata si blond
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#20
mai are rost sa postez? am vrut sa mai pun un capitol dar nu stiu ce parare aveti...daca tot intrati, scrieti si voi un comentariu, ca sa stiu cum vi se pare >:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.187 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  A Rebel Love Reea4 10 13.003 05-10-2009, 11:14 AM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.270 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)