Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rebel love

#1
este primul nostru fic asa ca speram sa va placa
Cap.I First time when I saw him

Era o dimineata ploioasa de toamna in orasul Tokio si picaturile mari de ploaie bateau in geamul unei case impunatoare din cartierul rezidential al capitalei. In aceea casa locuia familia Akinari una dintre cele mai bogate familii din oras. Intr-o camera in care dominau diferite nuante de mov, pe un urias pat acoperit cu lenjerie de matase dormea inca o adolescenta. Zgomotul facut de ploaia ce parea sa nu se mai opreasca a reusit sa o trezeasca. Incercand sa se ridice dintre maimutoaiele si hainele imprastiate pe pat isi deschise pleoapele reusind sa scoata la iveala o pereche de ochi mari si caprui ascunsi intre suvitele rosiatice. Desi fata era foarte bogata ea nu isi lasa servitoarele sa intre zilnic in camera ei motiv pentru care totul era intors si ravasit hainele fiind agatate peste tot, pozele imprastiate pe sub pat.
Dand cu piciorul mormanului de haine asezat la intrarea in baie adolescenta intra in jacuzzi si asa cum ii era obiceiul in ficare dimineata isi rasfata corpul cu spuma de vanilie. Iesind din dus ea isi culese un hanorac negru cu o stea rosie pe spate, o pereche de blugi comozi si adidasi pe care mama ei ii cumparase dintr-o excursie in Europa. Adolescentei nu ii placea sa se laude cu faptul ca avea bani si de aceea se imbraca mereu comod fara sa faca exces de banii pe care ii primea de la parinti. Auzindu-si telefonul sunand ea scoase dintr-o geanta mare un aparat micut negru cu inscriptii roz. La celalalt capat era cea mai buna prietena a ei,Haku care o chema pe Sayuri la mall ca sa isi reinnoiasca garderoba pentru inceperea scolii. Sayuri fu de acord sa se intanleasca in fata mall-ului cu Haku si merse sa ia micul dejun.
Dupa ce isi termina ritualul de dimineata fata isi chema soferul care o duse la locul de intanlire.In fata cladirii o astepta o fata timida,bruneta, cu ochii negri care parea sa fie foarte fericita la vederea roscatei.
-Hey! spuse bruneta imbratisandu-si prietena
-Buna! Trebuie sa imi povestesti tot ce s-a intamplat cat eu am fost in vacanta
-Pai...ca de obicei restul fetelor incercau sa filtreze cu toti care le ieseau in cale iar eu ramaneam singura sa am grija de lucrurile lor.
Sayuri nu fu prea atenta la spusele brunetei pentru ca vazu intr-o vitrina o tinuta care o imresionase pentru prima zi de scoala si se repezi spre magazin. Din cealalta parte isi facura aparitia doi baieti de varsta apropiata cu cele doua adolescente admirand linistiti "privelistea". Grabindu-se sa intre in magazin Sayuri a reusit sa intre intr-unul dintre baieti care parea sa fie seful grupului si cel mai rebel dintre ei. Lovitura nu a fost una usoara ci chiar a reusit sa il darame pe adolescent.

http://media.photobucket.com/image/red%2...a.jpg?o=43 --Sayuri
http://media.photobucket.com/image/sweet...t.jpg?o=57 --Haku
http://i154.photobucket.com/albums/s257/...pn0yq6.jpg -- baiatul de care s-a lovit Sayuri
http://media.photobucket.com/image/anime...1.png?o=26 -- celalalt baiat

va rugam sa dati comentarii pentru ca sa stim unde gresim si ce lipseste

#2
"ficare"= fiecare

"intanleasca"= intalneasca

"intanlire"= intalnire

Fic nou:x
Imi place ideea....greselile de tastare ti le-am mentionat....descrierea e superba,,...nu am ce comenta....dialogul e bun si nu sec....ideea e originala
Tot ce pot sa spun este ca astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#3
aceea casa- acea casa

Citat:Iesind din dus ea isi culese un hanorac
Isi culese?o.O''
Intr'adevar, e un inlocuitor folosit, insa nu si in cazul asta.
imresionase- impresionase


A fost cam scurticel pentru un capitol, mare lucru nu s'a intamplat, in privinta originalitatii deci nu pot sa ma pronunt.
Vad ca aveti o problema cu virgulele, nu prea stiti sa le puneti sau mai bine zis, nu le puneti.
Naratiunea nu ma prea atrage, iar descrierea e cam inexistenta.
In mare merge daca sutneti la primul fic, insa pe viitor trebuie sa vedem un progres.
Succes!

#4
hmm fic nou...ideea este draguta
greseli de tastare am vazut, dar au fost mentionate de fete mai sus, asa k nu are rost sa le repet
descrierea si dialogul sunt bune
tot ce pot spune este spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#5
Am ajuns si eu pe aici si vreau sa zic ca imi place foarte mult! Ideea e foarte frumoasa si foarte originala...ce sa mai zic...nu mai am de spus decat ca astept nextu!!!
Bye!!

#6
Cap II-Two strong tempers

Sayuri s-a uitat nedumerita la baiatul pe care tocmai il lovise, si a inceput sa strige fara sa ii pese de ce s-ar fi putut intampla:
-Alooo...gara!!! Nu te uiti pe unde mergi?
-Hey, papusa! Hai sa ne calmam si sa rezolvam problema la un suc, nu vrei? si pe fata lui se putea zarii un zambet pervers in coltul gurii.
-Auzi, mai...macho-man mic, se repezi adolescenta studiind-ul pe baiat din cap pana in picioare. Tu crezi ca sunt ca toate pustoaicele la care te dai, si care pun botul la o vrajeala de-a ta si un suc? ii spuse roscata dorind sa isi dea un aer de superioritate in fata adolescentului.
-Fetito, incercam sa fiu dragut, chiar daca tu ai fost cea care ai intrat in mine, dar vad ca tot tu esti cu tupeu.
-Baietasule, ori iti ceri scuze, ori faci pasi.
Si in acel moment, Daisuke (caci asa il chema pe baiat) ii cuprinse incheieturile, smucind-o brutal si se apropie cu rapiditate de buzele ei dar isi schimba directia muscand-o de lobul urechii insa a fost intrerupt de prietenul lui, Nobu, care il trase de brat dandu-si seama de ce intetioneaza prietenul sau:
-Hai sa mergem de aici inainte sa faci ceva de care ar putea sa iti para rau.
Iar atunci adolescentii disparusera in aglomeratia cotidiana a mall-ului fiind inca urmariti de ochii plini de ura ai roscatei. Dupa ce totul revenii la normal, Haku a luat-o pe prietena ei de mana, indreptandu-se impreuna spre numeroasele magazine ce isi ademeneau clientii cu noi oferte de toamna. Oprindu-se la magazinul lor preferat, adolescentele nu au ezitat sa probeze lucruri din noua colectie a sezonului. Fiindca roscata nu facea abuz de banii de buzunar, ea si-a ales o pereche de blugi ce aveau o tenta de uzat, o bluza mov lunga cu inscriptii gri ce ii punea in evidenta corpul bine-lucrat, un hanorac larg rosu numai bun pentru zilele ploioase si numeroase accesorii fiind o adepta a acestora. Aducandu-si aminte de situatia materiala nu prea buna a prietenei sale, Sayuri a hotarat sa ii plateasa si satenei cateva bluze pe care le alesese.
Dupa cateva ore extenuante de cumparaturi, cele doua prietene s-au hotarat sa ia o gustare, prilej numai bun pentru o mica barfa ca intre fete.
Stand la masa Haku a inceput discutia:
-Si cand te gandesti ca maine incepe scoala...
-Te rog, nu imi aduce aminte de looserii de la mine din clasa.
-Nu mai fii asa negativista...o sa fie bine.
Dar, discutia lor fu intrerupta de soneria enervanta a telefonului satenei, care era chemata acasa de catre tatal ei. Sayuri, vazandu-si prietena destul de ingrijorata si, stiind ca aceasta are probleme in familie, se hotari sa o intrebe cum ar putea-o ajuta. Spre dezamagirea ei, Haku ii dadu un raspuns scurt:
-Te rog nu te baga aici, doar du-ma acasa.
Chiar daca nu era pe placul ei, roscata se conforma si chema limuzina care le lua pe cele doua din fata mall-ului.
Ajunsa in fata blocului, Haku isi lua la revedere de la roscata si, se indrepta spre intrare, cu ezitari, stiind ce o asteapta in apartament. Dupa zece minute de mers, limuzina parca la intrarea in impunatoarea vila unde roscata era asteptata ca o printesa, chiar daca ea nu se mandrea cu statutul sau social.
Adolescenta urca in camera sa, isi imprastie cumparaturile pe un fotoliu si hotari sa ia cina in timp ce se uita la filmul preferat (Twilight). Vazand temperamentul personajelor din film, ea ramase intinsa pe pat gandindu-se la tot ce a patit pe parcursul zilei si isi aduse aminte de felul in care blondul s-a purtat cu ea.
La cateva strazi distanta de vila roscatei, intr-o camera demna de un rebel innascut, Daisuke statea la fereastra privind aleea din fata casei, si gandindu-se la rebela care a avut curajul sa ii raspunda:
-Pisicuto, lucrurile nu vor ramane asa! isi spuse blondul intinzandu-se pe pat.

Multumim pentru comentarii si speram ca va place...o sa incercam sa postam zilnic sau la 2 zile >:D<

#7
ai cam grabit actiunea la inceput...faza cu invitatia la suc
am gasit doar o micuta greseala:-intetioneaza=intentioneaza
in rest totul mi s-a parut ok
ideea ficului este dragutza...personajele mai rebele(pe placul meu)
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#8
studiind-ul- studiindu'l

Citat:Si in acel moment, Daisuke (caci asa il chema pe baiat)
Nu prea suna bine...sa'i zici 'din aer' numele

preferat- preferat

[qupte]Adolescenta urca in camera sa, isi imprastie cumparaturile pe un fotoliu si hotari sa ia cina in timp ce se uita la filmul preferat (Twilight).[/quote]
Ah...inca un film

Citat:La cateva strazi distanta de vila roscatei, intr-o camera demna de un rebel innascut, Daisuke statea la fereastra privind aleea din fata casei, si gandindu-se la rebela care a avut curajul sa ii raspunda
el e rebel, si ea e rebela ...puteai sa le gasesti un adjectiv ce sa nu coincida.

Inafara de prima parte si ultima, totul a fost destul de simplut...
Actiunea in sine deci, mi se pare a fi cam seaca.
Ideea merge, cu virgulele e mai bine, desi am mai vazut cateva lipsuri.

astept nextul, succes!

#9
deci ati pus continuarea...mie una imi place mult cap. asta! Ma intreb ce-i va face Daisuke lui Sayuri (din cate am inteles din fraza: ,,Pisicuto, lucrurile nu vor ramane asa!'', baiatul ii va face ceva adolescentei). Inca o data spun ca fic-ul e super si e evident ca astept nextu.
Bye bye si succes in continuare!!!!

#10
Cap III-New day at high-school

Era o dimineata de 15 septembrie in care vantaul adia sagalnic jucandu-se cu frunzele copacilor aducand usor, usor la viata capitala Japoniei. In grandioasa casa a familiei Akinari, roscata inca era in lumea viselor dar nu pentru mult timp caci, a fost trezita de alarma telefonului ce anunta cosmarul oricarui adolescent...inceperea scolii. Din materialul fin al lenjeriei mov ce trona pe patul urias, o mana se ivi aruncand micutul aparat ce ii deranja somnul. Scotandu-si capul din perna si, ridicandu-se in picioare buimacita de somn adolescenta se indrepta spre baie urmand ritualul de dimineata. Adancindu-se in relaxanta spuma de fragi, fata se lasa coplesita de mirosurile placute ce o rasfatau. Chiar daca fata si-ar fi dorit sa mai petreaca cateva clipe in atmosfera imbietoare, timpul era impotriva ei si dandu-si seama de acest lucru roscata se grabi sa se imbrace. Fiind la o scoala respectabila din Tokio adolescenta trebuia sa poarte uniforma insa, vinerea puteau sa se imbrace dupa placul lor. Roscata isi lua repede uniforma pe o accesoriza pana la limita bunului simt, si deoarece nu ii placea sa se machieze strident ea se da cu un creion dermatograf, rimel si gloss fiind pregatita pentru prima zi de scoala.
Fiindca era in intarziere adolescenta cobori si nu mai lua micul dejun luand decat un mar de pe masa. Iesind din casa, o suna pe Haku iar dupa ce termina conversatia, se urca in limuzina ce o astepta spunandu-i soferului sa treaca mai intai pe la casa prietenei sale. Ajunsa la blocul satenei, Sayuri spera ca aceasta o sa ii povesteasca de incidentul petrecut cu o zi in urma, insa Haku a preferat sa nu ii spuna nimic considerand ca tinea de familia ei.
Dupa ceva timp, limuzina parca in fata liceului, soferul urandu-le multa bafta in noul an scolar. Roscata nu ii dadu prea multa atentie, o lua pe satena de brat si se indreptara spre locul unde le asteptau colegii lor.
-Mda...un nou an cu looserii astia...spuse roscata nepasatoare.
Spre deosebire de ea, Haku era insa fericita ca isi va revedea prietenii si, desigur baiatul pe care il placea in tacere.
-Hey...ma bucur sa va revad, zise satena entuziasmata la vederea colegelor; insa privirea ei era atintita spre grupul de baieti unde era si Teruo, baiatul pe care fata il placea.
-Fetelor, trebuie sa aflati ultimele barfa...nici nu am inceput anul bine si Teruo m-a invitat la petrecerea anuala a scolii, raspunse Tanya, o colega de-a fetelor care parea foarte fericita de ce i se intamplase.
Brusc, Haku s-a intristat si vazand acest lucru, Sayuri a luat-o pe prietena sa de mana spunand ca pleaca sa isi ia orarul.
-Nu trebuie sa te intristezi din cauza unui prost care nu iti da atentie...fi mai dura, si ascunde-ti sentimentele.
Dupa ce isi luara orarul, Sayuri inca incerca sa o faca pe satena sa nu ii mai dea atentie lui Teruo insa discutia le-a fost intrerupta in momentul in care trupul roscatei a fost cuprins de doua brate puternice, care o trageau inspre faptas. Fata a avut parte de o surpriza atunci cand s-a intors vazand ca faptasul era chiar tupeistul din mall, Daisuke.
-Ce dracu faci aici, asta e o scoala pentru persoane respectabile, nu pentru gunoaie ca tine!?
-Calmeaza-te, papusa, si pentru mine e o surpriza ca tu inveti aici, nu credeam ca pitipoance ca tine sunt acceptate in scoala asta...insa nu apuca sa isi continuie replica caci soneria care anunta inceperea orelor le intrerupse discutia.
Roscata isi lua prietena de mana si se indrepta spre clasa, lasandu-l pe Daisuke si pe Nobu in spate care inca erau nedumeriti incotro urmau sa se indrepte.

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=518 --colegele lor, cea cu parul roz este Tanya
http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=463 --Teruo

speram ca va place...o sa urmeze de acum capitole mai picante si multumim pentru toate comentariile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.196 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  A Rebel Love Reea4 10 13.018 05-10-2009, 11:14 AM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.377 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)