Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#51
Imi promit zilnic ca ma culc sub 1:00, probabil nu ma respect prea mult, ca nu imi iese. Imi mai promit ca imi fac timp sa ies in oras mai mult daaaaar nici asta nu prea imi iese. In general: stil distructiv de viata! Forward ho!
Raspunsurile sunt usor de gasit.
Trebuie doar sa pui intrebarea potrivita.
[Imagine: Paroh_Phantasy_by_motionwind.png]
Fetele vor converatie placuta. Baietii vor *ahem**cough**cough*
Ne mai miram ca nu ne intelegem unii pe altii?

#52
pe primul loc mai mult ca sigur e cititul in timpul orelor... indiferent de ora, in afara de matematica (m-a prins dirigintele), muzica (nu ne lasa cu telefoanele pe banci), desen (trebuie sa desenezi in acelasi timp cu profu'), geografie (scriem mult si repede) si probabil chimie (unde nu vreau eu sa citesc) stau cu telefonul pe banca, in dosul penarului pe post de paravan, si da-i. citesc pana ma ridica profesorii in picioare sa raspund la ceva, pana incepem sa scriem, etc.. noroc cu atentia distributiva, care m-a salvat de multe ori de la o nota mica. mai mult ca sigur unii profesori stiu ca nu-s atent (profa de romana m-a si intrebat de cateva ori ce tot citesc acolo, dirigintele de la liceu mi-a pus telefonul in penar), dar pana acum, doar dirigu' din generala si profesoara de franceza din liceu mi-au luat telefonul in timpul orei.

alt lucru de care tot spun ca ma las... chestiile sarate/picante. de vreo doi-trei ani, mama imi tot spune sa nu mai mananc sarat si iute, ca-mi stric stomacul si ficatul. da' cine s-o asculte? a facut la craciun covrigei si saratele, peste care a scapat cam multa sare, si pe toate i le-am mancat. torn mult ketchup iute, ba pun si piper pe deasupra, si de fiecare data ma simt ca un dragon pentru cateva minute dupa masa. de asemenea, imi plac mai mult chipsurile in comparatie cu gustarile dulci, si nici astea nu fac bine.

ca orice persoana antisociala, nu ma pot desprinde de laptop/telefon/tableta. daca e vorba despre cateva zile (sunt plecat undeva unde n-am net decat pe cartela, trebuie sa invat pentru o lucrare/teza/examen) n-am nicio problema, da' e aiurea cand stiu ca as putea sa stau pe net si ma opreste cineva. prefer internetul in locul companiei semenilor mei, si de asta nici n-am multi prieteni. nu ca mi-ar trebui, dar mama a ajuns sa creada ca sunt dependent de calculator (nu ca n-am nimic de facut in afara de asta).

nu stiu daca mestecatul de guma intra aici, dar iau o guma in fiecare zi inainte sa plec la scoala, si uneori o mestec timp de 7 ore (de cand plec pana ma intorc acasa). nu fac baloane, nu clefai in timpul orelor, dar pur si simplu am o teama sa nu-mi miroasa urat respiratia.

am un tic in care imi rasucesc mereu parul, si cand trag degetul se rup firele si cad peste tot, lucru ce, surpriza, o enerveaza pe mama. fosta profesoara de romana imi spunea ca sunt stresat, da' mie mi se pare ca am o pleata prea frumoasa si simt nevoia sa-mi tin mainile prin ea.
[Imagine: nDIKwXJ.png]

#53
Eu nu promit aproape nimic; nici cand vine vorba de mine, nici de altii. Rareori fac asta si cand o fac... well, I do it.
Anyway, daca ar intra ceva la categoria asta ar fi fumatul. Probabil ca intr-o buna zi, mi-am promis eu cica, ca am sa ma las de fumat. Strig tare ca fumatul pentru mine nu reprezinta o dependenta desi sunt constienta de faptul ca ma contrazic singura. However, there are days when I promise myself that I won't smoke for a week or whatever. Si uneori reusesti, si alte ori nu. Spre exemplu, saptamana trecuta mi-am promis ca las pachetul pentru cateva zile but I couldn't do it. Se pare ca atacurile de panica, greata si momentele cand ma simt ca o leguma nu mi-au pus capat ci din contra, m-au facut sa termin mai mult de doua pachete intr-o zi ( been intoxicated XD god damn it ). Daca ieri mi-am promis ca nu fumez, azi am facut-o again, but hey I am feeling better. Anyway, atunci cand sunt inconjurata de amici e cam imposibil sa imi tin asa zisa mea promisiune. But one day... oh screw it, it's not that day yet; maybe after some years...
" I see humans but no humanity "

#54
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#55
Eu una imi tot promit mie si celorlalti ca nu mai fumez, dar prostia din capul meu nu ma lasa, pur si simplu. Am racit rau, cica ,,nu mai fumez'', m-am indopat cu ele in timp ce invatam si mi s-a facut rau, cica ,,nu mai fumez'' si probabil ,,n-o sa mai fumez'' de multe ori... Pur si simplu cand am o stare de nervi simt nevoia sa pipez.
Iarasi, imi promit ca nu mai pun suflet in relatii asa repede, but f*** it, I'm a sucker at love. Si da, imi iau teapa dupa teapa. Asta e firea mea.
Mi-am promis ca nu-mi mai pierd noptile in timpul facultatii, dar spune-i asta cuiva care locuieste deocamdata de unul singur intr-un oras strain, si-a dat seama cat de nasoala ii chiria unde sta si a fost parasit de partener. Sper sa ma tin de promisiune dupa ce ma mut la camin *yeah right*.
In rest nu prea am vicii, consider ca si-asa...
[Imagine: ls.jpg]

#56
Promit ca nu voi mai fi asa fricos data viitoare
Promit ca nu voi mai incerca sa imi distrug visele fiind atat de pesimist
Promit ca nu voi zice niciodata nimanui adevaratele mele intentii decat cand va veni timpul
Promit ca nu voi face niciodata aceeasi greseala
Si nu in ultimul rand promit ca voi fi mai atent cand voi face un anumit lucru

Desi acestea sunt promisiunile mele cele mai mari tot nu reusesc sa le respect cu totul...mereu a fost asa, mereu este si mereu va fi asa
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#57
Salut, lume!!!
A trecut ceva vreme de cand n-am mai dat pe aici 4. Oricum, ma bucur sa vad ca nu numai eu fac promisiuni pe care nu le pot tine. Ce am mai promis eu in ultima vreme???
1. Ca nu-mi mai depasesc termenele limita cand am cate un proiect de facut.
2. Ca o sa ma reapuc de sport dupa sarbatori. (vezi sa nu)
3. Ca nu mai mananc budinca la 3 dimineata. (scuze, dar nu ma pot abtine...budinca de ciocolata e deliciosa!)
4. Ca nu mai citesc/scriu atat de mult yaoi/slash. (aha, cand o o sa inghete iadul!)
5. Ca o sa termin ficurile pe care le-am inceput pe zup (de promisiunea asta probabil o sa ma tin, pana la urma)

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#58
De promis am promis multe,dar de facut nici pe departe. 21
I-am promis tatei de mii de ori ca nu ma mai cert cu sora mea dar de unde atata fericire? E prea enervanta ca sa nu ma cert cu ea.
I-am promis unui prieten ca ma las de tigari,mda, la nervi ce nu face omu? 21
Da, sau i-am promis mamei si mai multora ca nu o sa mai trag chiulul la nicio ora pe sem al 2-lea dar la mate nu ma pot abtine 21.
Sau sa nu mai stau treaza noaptea pana la 3,mda sigur 21
Sau ca o sa ma pun pe invatat,nu e punctul meu forte,prefer sa lenevesc 21

#59
Pfffftt.
~Am promis ca o sa am si o sa tin curatenia in camera zi de zi.
~Am promis ca o sa beau mai putina cafea. Dar hai sa fim seriosi. Mai e numita si "Licoarea Zeilor"deci cum poate un simplu om sa renunte la ea?!
~Am promis ca o sa incerc sa gatesc. Si nu doar oua fripte. Dar le prefer.
~Am promis ca o sa raman in contact cu o gramada din fostii colegi din liceu, dar jumatate sunt deja casatoriti/logoditi si restul sunt doar figuri ce au tinut locul nimicului. Asa ca nu are rost.
~Am promis (mi-am promis) ca nu o sa mai aiurez atat de mult. Fie ca sunt cu cineva, fie ca sunt solo, mintea mea e prea plina de nori ca sa mai ramana unde trebuie.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#60
Am promis ca o sa ma las de fumat , nu s-a intamplat. Cel putin am reusit sa raresc numarul de tigari per day si asta cu ajutorul lu taicamiu care este prezent acasa day by day in ultima perioada.
Am promis ca o sa las alcoolul caci interactioneaza cu meds care le iau. Nu s-a intamplat.
Am promis, defapt mi-am promis ca ori de cate ori dau o raita pe la biblioteca o sa iau doar carti legate de programare, sa invat ceva util , ceva din care sa pot scoate ceva bani. Bineinteles, ca de fiecare data am luat si romane pe langa acele "carti utile" si am sfarsit prin a citi mai mult romanele decat "cartile utile" .
Am promis ca o sa ma apuc de invatat si o sa dau la facultate la vara, dar ma indoiesc ca o sa se intample mai ales ca nu am citit/invatat nimic legat de matematica.
Mi-am promis ca o sa fiu mai sociabil, doar asa de dragul aparentelor sau pentru a avea pe cineva in preajma care sa-mi vorbeasca despre orice, indiferent daca ma intereseaza sau nu, pentru a nu fi singur cu gandurile mele.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)