Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#21
Mda -.-''. Desigur că şi eu am promis anumite lucruri, dar de respectat .. neah. ^^
I-am promis tatălui meu că nu mă voi mai lua în " clanţă " cu bunica mea, dar sincer e foarte greu! Mă eneveaza zi de zi, prin simplu fapt că există. [ aici am fost cam dură, dar e adevărat ] Poate dacă nu ar mai sta atât pe capul meu, ar fi mai bine şi dacă m-ar lăsa să fac şi eu ce vreau [ mă rog, aproape ce vreau, cum ar fi să ies afară cu cine VREAU EU nu ea, că nu-mi alege ea prietenii -.-'' ] nu aş mai comenta atâta.

Am promis că nu mai înjur, dar nu pot să renunţ la vorbele urâte oricât aş încerca. Sunt unele persoane care te înjură sau .. ştiu şi eu .. şi atunci chiar nu rezişti. Cazul meu. Dacă mă face cineva " proastă " sar imediat cu gura xD. [ comportamentul meu vulcanic e de vină :d ] Un sfat: Nu staţi pe lângă mine când am nervi -> iese rău.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#22
Hm, de obicei când promit ceva, mă ţin de cuvânt. Rar să întâmplă să promit şă să num ă ţin de promisiune. Pentru că dacă ştiu că nu mă pot ţine de cuvânt, atunci nu mai promit.
Dar uneori, sub presiunea unor persoane, mai fac ÅŸi promisiuni pe care nu le respect.
Un exemplu ar fi atunci când îi promit lu’ taicămiu că nu mă mai cert cu vărămiu. Recunosc, are doar zece ani, dar e diavolul în persoană şi pur şi simplu prezenţa lui prin camera mea mă agasează. T.T I know, e mic, nu prea îşi dă seama ce face *zic adulţii*, dar eu ştiu că are o minte absolut diabolică. =]]
Când vine la mine prin cameră cu aerele lui de mucos ce e, înnebunesc. Unde mai pui că-mi umblă şi pe la pc, virusându-l cu jocurile lui idioate. Şi oricum, el începe mereu, iar eu nu mă pot abţine. *Incredibil sau nu, dar ţâncul ştie să înjure mai bine ca mine, lol*. Cum să rezist cu un asemenea specimen fără să-l iau la bătaie? Plus că vine enervant de des pe la mine...T.T

#23
Si eu fac tot felul de promisiuni, chiar daca stiu ca nu le pot tine. Mi-am facut un program saptamanal, luni era ziua in care nu injur, marti era ziua fara dulciuri, miercuri era ziua fara carne etc. De ce am facut asta? Sincer, habar n-am, dar stiu ca luni am injurat foarte mult, marti am mancat o punga de napolitane si o ciocolata si miercuri am mancat aripioare picante. Deci da, nu rezist foarte mult fara unele lucruri. Imi este foarte pofta de ceva sau cand vad ca cineva o face, fac si eu. Mda, nu am o vointa foarte puternica, poate de-astea nu am tinut niciodata post.
In primul semestru, am promis ca nu o sa ma mai cert si bat cu dragii mei colegi retardati. Peste o saptamana, am paruit-o pe o colega fiindca mi-a luat hanoracul si a inceput sa fuga prin scoala cu el.(adica really bitch? really? nu aveai ceva mai bun de facut?)

#24
Cand citesc numele topicului, imi aduc aminte cum promite mereu Snowy ca nu o sa-l mai bata pe Razvan si niciodata nu se poate abtine x3.....dar sa revenim 71.

Am promis de multe ori ca nu am sa ma mai cert cu mama, n-am sa mai tip la ea, n-am sa ma mai iau la bataie cu ea, dar pur si simplu nu pot face asta. Mi se duce fiecare impuls, fiecare chef de distractie si veselie doar cand o aud cum "latra" la mine, dandu-mi ordine sa fac nu stiu ce, sau sa nu uit nu stiu ce, iar in fata prietenilor mei sa-mi zica sa fiu cuminte, sa am grija de mine, etc 22. As dori putin mai multa libertate, pentru ca atunci cand voi creste n-am sa ma pot descurca singura, o sa trebuiasca sa aud pe cineva langa mine care sa-mi spuna "Copile, ai grija la aia, sa nu faci aia.." 22. S-apoi tot ea zice ca eu nu-s responsabila, ca eu nu stiu sa ma descurc. "Da mai lasa-ma femeie in pace ca ma faci de ras!" i-as zice sau cine stie, mai rau, evident xD.

Am promis si inca promit ca numai injur, dar nu ma pot lasa. E deja un hobby si uneori injur fara a-mi da seama xD. Chiar nu ma pot abtine, mai ales cand sunt nervoasa si ma enerveaza cineva mai tare, nu ma pot abtine sa nu-i spun vreo 2 si deobicei...chiar eu inventez injuraturi 9.

Daca va mai fi ceva.....o sa scriu aici :]]. Acum nu-mi mai amintesc xD.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#25
39

Eu promit colegelor mele tot felul de lucruri [ de la cele mai marunte chestii pana la unele importante ]. De obicei la biologie ne pune profa`pe echipe sa scoatem ideile cele mai importante ale lectiei precedente si toate "coechipierele" mele se bazeaza sa scriu eu tot si ele asculta muzica in casti sau glumesc intre ele. Odata le-am spus de la inceput ca voi face eu tot si sa stea ele cumintele, dar in pauza am inceput o carte foarte interesanta si am citit-o si in ora , zicandu-mi in gand : " Termin capitolul urmator si fac eu ideile alea imediat " , desi stiam clar ma voi prinde in cititul meu si exact asta s-a intamplat, deci ciu-ciu plan de idei. Era sa luam toate 4, dar am scapat.
Multe chestii asemanatoare mi s-au intamplat. Trebuia sa fac filmari si inregistrari pentru proiecte sau prezentari in powerpoint, dar pana la sfarsit am facut un nimic mare. Am promis ca merg petreceri , parcuri, cinemauri sau ca le iau cu masina la scoala , si au asteptat saracele mele prietene mult si bine si nici urma de mine.

Inca mai au incredere in mine [ nu stiu cum de ... ] si spera ca intr-o zi ma voi schimba si eu. =]]



#26
Si eu promit multe, dar nu ma pot tine de cuvant. I-am promis mamei ca nu ma mai apuc cu tata la cearta, dar e imposibil, nu pot sa stau cu el in aceeasi camera fara ca el sa ma enerveze, si cel mai rau ma scoate din sarite cand umbla la pcT_T. Am mai promis ca nu injur, dar nu ma pot abtine, imi scapa fara sa vreau sau sa nu mai stau mult la pc, decat 2 ore dar orele alea la mine se lungesc foarte mult. Promit multe dar nu ma pot tine de cuvant decat cand chiar vreau sa fac acel lucru

#27
Majoritatea lucrurilor de care nu m-am putut "ţine" mi le-am promis mie însumi:

~să nu-mi mai critic colegii
~să nu-i mai vreau răul bunică-mii
~să tac în faţa profei de biologie
~să mă las de Pepsi
~să nu mă apuc de citit "Gazda" înainte de vacanţă (e terminată de 2 săptămâni =_=")

Şi cel mai important: să tac atunci când nu am nimic bun de zis.
[Imagine: 2d11ici.jpg]
"A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?"-Albert Einstein

#28
Ehh, cate lucruri am promis si nu m-am tinut de ele 21
Am promis:
- ca nu ma mai cert cu bunica -.-"
- ca nu o sa mai chiulesc de la fizica
- ca o sa stau mai putin la pc
- ca o sa fiu ascultatoare`
- ca nu o sa mai comentez la profe
- sa nu-mi uit orele la care trebuie sa iau pastile cand sunt racita
- sa ma trezesc mai devreme de ora 12
etc.
E o lista prea lunga 21

#29
Yaw..pai am spus ca nu mai sunt rea cu varmiu.. si nu pot sa ma abtin. De cate ori il vad ca imi atinge vreun lucru imi vine sa il dau cu capul de pereti! 21
Cica trebuie sa fiu atenta in clasa si sa nu mai rad. Ha, nici nu vreau si nici nu pot. Parca mi-e greu sa fiu atenta21.
Si de multe ori am zis ca o sa studiez din greu pentru x test.. si nu ma puteam dezlipi ce calculator, sau daca ma puneam in scurt timp incepeam sa ma uit pe pereti21.
yum..39 nu imi mai amintesc
Cea mai reuşită semnătură.

#30
Cand e vorba de ceva serios, ma tin de promisiuni. Dar in rest... fac ce ma duce capul pentru ca nu ma pot abtine. Cu siguranta sunt ipocrita, etc. dar reusesc cumva sa scot totul la capat. Nu risc sa promit daca stiu ca nu voi respecta. E mai bine asa, decat sa dezamagesc, pentru ca si eu, la randul meu, am fost dezamagita.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)