Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#31
O.o Nice sub. 21
Pai cate n-am promis eu... 39
- am promis ca nu mai injur. Draci daca am reusit sa tac! xD
- am promis ca nu ma iau de tata. Draaaci
- am promis ca nu ma mai cert cu mama. Draci
- am promis ca n-o mai bat pe o buna prietena si ca ma comport frumos. Gabytss "intotdeauna" se tine de promisiuni!
- am promis ca nu mai vin la pc cum ajung la scoala. Suuuuuuuure O.o

In concluzie, eu am promis si mi-am promis multe. Am reusit insa? Never21
Nici pe o scurta periooada. Am facut un pact cu roscata mea, sa nu injuram o ora. aveam telefoanele sa sune, am inceput la 16:00, la 17:00 terminandu-se.
Pai nu se poate, la si 2 minute noi ne bagam si ne scoteam, eu in ea, ea-n bricheta O.o
In concluzie, nu se poate! 24
Nu mai incercati, e imposibil 78
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#32
Hey, ce naiba! Doar nu a murit topicul 21)
Hai, ce ati mai promis si nu v-ati tinut de cuvant????! 21
Edit: am facut spam 20 scz.
Deci, ce am promis eu in ultimul timp?
Ah, da, stiu 4 : am promis ca-mi tin in ordine toate actele de acasa. Evident, nu am facut-o 21
Tocmai de aceea azi mi-am petrecut 4 ore incercand sa le aranjez. Acum am terminat :X
Si am mai promis ca anul asta am duc la toate cursurile de la faculta. Nu m-am tinut de cuvant. Dar ma voi tine...de luni (pardon marti, ca luni nu am cursuri21 )

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#33
Am promis ca ma apuc de scris si ca voi termina repede, ca apoi sa-mi ramana mult timp liber, evidnet nu am reusit.
Am promis ca voi face curat in camera mea si a trecut cam o ora de cand am spus asta... dar ziua nu s-a terminat. Ceva imi spune ca nu ma voi tine de promisiune XD.
Am promis ca nu-mi va mai pasa asa mult de oameni, in plus nici lor nu le pasa de mine, dar nu am reusit. ~_~

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

#34
Vin din nou sa revitalizez topicul!!!
Cu parere de rau anunt, ca inca nu am reusit sa particip la toate cursurile la care trebuia sa ma duc. (mai bine nu faceam promisiunea aia)
Am promis ca voi invata la matematica. Promit chestia asta din casa a 8-a si inca nu am ajuns sa ma tin de cuvant. Macar am reusit sa iau examenul...
Ce am mai promis eu oare?
Daaa, am promis ca ies cu fetele de 8 Martie, dar am prins o raceala nenorocita si am petrecut ziua in pat cu o cana de ceai (bleah) fierbinte langa mine.
Am promis ca ma voi apuca repede de licenta si e luna martie iar eu ma uit la cartile ce se aduna pe biroul meu. Eu ma uit la ele...ele s-ar uita la mine daca ar avea cum si tot asa
Aaaa, si sa nu uit: am promis ca voi citi Bazele Biblice ale Stiintei Moderne. Am reusit sa citesc primele 10 pagini, apoi mi-a venit sa arunc cartea pe geam. Se pare ca lectura de genul asta chiar nu e pentru mine.
Oricum, voi ce ati mai promis in ultima vreme?

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#35
Mi-am promis ca nu o sa mai plang, insa am plans de fericire-durere (gen) -fiindca ma gandeam la doua persoane diferite.
Am zis ca o sa ma reapuc de cura; si da cu dulciuri, chipsuri, sucuri, carne, gem dupa ora sapte seara... Eh, eu.
Nu mai stiu.
Eu cand promit de... Ah, da! I-am zis lui Denisa ca o sa ii caut manga (eu stiu ca e one-shot) pe care o re-recitisem chiar cu cateva saptamani inainte. >< Trebuie sa ma reapuc de cautat (am uitat si ieri nu am putut intra). Deci: eu cand promit nu ma tin de promisiuni.
[notele mele la matematica acum sunt: 10 si 10 21, dar celalalte note sunt cam scazute -nu imi mai pasa, deci: nu ma tin de cuvant ca o sa iau note mai bune semestrul asta XD]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#36
Sunt o fiinta cu o personalitate ...haotica, as putea sa spun. Fac totul in salturi si in viata mea nu e pic de ordine.

Am incercat si incerc in continuare sa fiu consecventa (nu stiu daca exista "mai" consecventa). Am incercat sa imi impun o rutina, un program, sa ma culc si sa ma trezesc in jurul acelorasi ore, nu sa dorm cate 16 ore odata la doua zile, sa imi fac exercitiile in fiecare dimineata, nu sa zac o saptamana ca un cartof si sa-mi casune intr-o zi si sa ma epuizez complet, sa citesc cate 20-30 pagini in fiecare zi, nu doua carti in trei zile si dupa aia sa fac pauza de doua saptamani, sa desenez in fiecare zi cate o ora, nu sa desenez nopti intregi, apoi sa nu mai ating tableta saptamani, sa mananc un pic de ciocolata in fiecare zi, nu sa dau iama in borcanul cu Nutella si apoi sa ma simt atat de vinovata incat sa nu ma mai ating de nimic dulce saptamani intregi. Si lista poate continua la nesfarsit, dupa cum am spus, incerc sa devin mai ordonata, consecventa, atenta (si deocamdata nu imi iese).

#37
Foarte inspirata ideea topicului!
Vaaaai, da' cate nu a promis Onu' aici de fata... Am promis ca ma las de YAOI si numai imi ''imbuibez'' capul cu prostii. Deah... adineauri m-am uitat la ,,Summer Storm'' (nu e yaoi... e o poveste de dragoste cu continut gay *canta cucuveaua*) Pacatul meu cel mai mare ii asta. Si e numai vina site-ului astuia *laughs* Pana sa-l descopar habar nu aveam de asa ceva. (nu ca mi-ar parea rau)
Zaharul! In general ciocolata. Sunt total dependenta de ea. Am incercat sa renunt si sa ma gandesc la altceva cand simteam nevoia sa o mananc. Da' de unde... TREI ZILE m-am lipsit de ea si deja incepusem sa visez urat, sa am stari ciudate, depresive. Ma gandeam la copiii fara mama (Doamne fereste!)
Am promis sa nu mai fiu asa antisociabila. Dar, nu pot! Asa sunt eu... mai retrasa, timida. Sa ma lasi intr-un colt singura, acolo stau. Daca vi si ma bagi in seama, bine. Daca nu... nu te astepta sa fac eu vreo miscare. (cred ca mi-e foarte frica de respingere. Desi, nu am avut parte de ea) Pur si simplu nu pot sa fiu asa exuberanta si sa ma bag in seama cu toata lumea. Parca as fi vreun strigoi sau ceva de genul.
Umm, si cam atat (bine, mai sunt dar cui ii face placere sa citeasca asa mult?)

[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#38
Mda, nu s-a ma scris ceva de mult la topic. Na ca ma bag eu.
"Nu mai desenez/mananc in ore"- pur si simplu nu pot. Cu toate ca am fost prinsa, amenintata cu note mici... nu pot. Viata. Cateodata ora ajunge in partea aia de... "mai bine taci si prefate ca asculti", in care incepi sa faci ce te apuca in timp ce profesorul isi raceste gura sperand sa te faca sa intelegi.
Yaoi- cel mai mare pacat al meu. Nu pot, pur si simplu, nu pot. Stau fara el 2 zile, in umatoarele 3 tot ce vad/citesc/scriu/desenez/aud este yaoi. M-a prins mama de cateva ori, era sa-mi iau si palme, pe langa tipete si urlete.
Sa nu mai fiu asa de violenta- degeaba. Cateodata, in ultimul timp din ce in ce mai des, imi vine sa sparg/trantesc/bat/rup sau orice altceva. E rau daca te intalnesti cu mine in momentele astea.. sau daca te iei de cineva apropiat. Era sa ajung la directoare din cauza ca eram s-o ciufulesc pe una.
Sa imi fac curat in camera- trec lunile pana sa imi fac eu curat in camera, birou sau dulap. Trebuie sa nu am loc unde sa dorm, iar toate cartile si hainele sa cada pe mine, abea atunci ma pun eu pe dezinsectie.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#39
Pfuuu' bun subiect de discutie. Eu una, am o mare problema cu, chiulul. I-am promis mamei ca nu mai fac absente si multe altele, insa de la chiulit nu ma pot abtine! si daca vreau sa nu chiulesc se gaseste vreo persoana (cunostinta de-a mea) sa "iasa" fix in drumul meu si eu sa nu mai dau pe la liceu. Mi s-a intamplat si azi... Eram in drum spre liceu, hotarata sa ma duc la ora' da vezi sa nu! M-a sunat un coleg si mi-a zis sa mergem in mall (eu oricum trec prin mall cand ma duc la scoala) si acolo am ramas. Dupaia am mers in generala si am facut o vizita la o "prietena" sa zic asa. Chiulul e un obicei de care nu ma pot dezvata...
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#40
Cred ca am promis de n sute de ori ca nu mai mananc dupa ora 6 seara, dar zau ca nu ma pot abtine. Pur si simplu ma trezesc pe la 9, 10 seara ca vreau o gustare. Absolut orice. Eu nu pot sa nu rontai ceva, asa gustare nocturna, inainte de somn.
Si am prostul obicei, atunci cand sunt nervoasa sau cand cineva imi reproseaza orice, sa incep sa ma rotai. Practic, tip cu o voce ciudata *weird* si desi am fost amenintata cu multe chestii, pur si simplu nu pot sa ma opresc din a face asa ceva. Si e si mai nasol cand incep sa fac asta la scoala si ma ameninta profesorii cu note rele. Am spus ca voi fi mai calma si intelegatoare, dar nu pot -.- Pur si simplu ma enervez prea tare ca sa ma mai calmez.
Sau am zis de sute de ori ca nu mai imi scriu temele cu laptopul langa mine. Da, vezi sa nu. Incep sa verific cate o pagina, hai sa mai fac si aia, fac si aia... Si tema nu o mai face nimeni. Am primit atentionari pe faza asta si am fost amenintata de parinti ca-mi confisca laptopul, dar nu ma pot opri. Preeea tentant!

[edit Aly] LADY!!! Diacriticile maica, ce e asta? Fara ele

EDIIIT: Scuze, imi pare rau, am editat postul si nu se va mai repeta.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)