Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prietenie sau ura...

#11
Cap.7[Cercetarile continua]

Alex:

Imediat ce vad ca vrea sa plece, o prind de incheietura maini, dar nu apuc sa o trag spre mine ca aud cum cineva bate la usa. Ii dau drumul si ma indrept cu pasi marunti spre usa. Cand pun mana pe clanta, imi intorc privirea vrand sa vad daca mai e in camera. Mda….plecase. Deschid usa si vad ca in fata mea era Karin. Sa spunem ca nu mi-ar strica putin a actiune.
- Scuze ca am intarziat.spune ea pe un ton destul de trist.
Formele ei apetisante se conturau pe acea rochie stramta si scurta pana aproape de genunchi.
Parul il avea lasat pe spate, lung si frumos, ochii de un rosu sangeriu, ii straluceau in lumina, cu pasi mici si gingasi se apropie de mine.
-Si ma rog ce ti-a luat asa mult sa vii? Si sincer sa fiu, nu era necesar sa te imbraci asa.spun eu in timp ce o invit inauntru.
-Scumpule, azi dam petrecere, micuta printesa pleaca.spune ea in timp ce se tranteste pe patul meu.
Ma indrept cu pasi repezi spre geam si vad cum e luata pe sus de niste personaje ciudate. Imi plec privirea in jos, iar cand mi-o ridic din nou, observ ca numai era. O dau pe Karin afara si ma trantesc in pat. Nu erau multi sange pur cu un sange asa de dulce. Cu toate ca si eu si Karin suntem vampiri, nicunul din noi nu are sangele la fel de bun ca sangele unui vampir regal. Ma intorc cu fata la noptiera de pe partea stanga a patului si scot dintr-un sertar o cheie aurita cu diamante. Nici acum nu stiu pentru ce era. Am primit-o de la tatal meu, dar din pacate nu mi-a spus si ce trebuie sa fac cu ea. Ma intorc cu fata spre tavan si incep sa stiudiez cheia. O fi de la vreo comoara? O fi de la vreo vila? O fi de la vreun hotel? Defapt….ce ma tot impacientez eu aici? Nu are cum sa fie de la un hotel sau o vila, trebuie sa fie de la vreo comoara, sau de la vreun sicriu unde o sa fiu pus cand mor. Usor, usor pleoapele mi se ingreuneaza si patrund in tara viselor.

Kymura:
In timp ce eram in drum spre casa, ma ot intrebam cine m-a dat de gol. Ar fi putut fi Sasuke, Itachi, Alex, sau prietenii mei. Ultima varianta nu are cum, Sasuke si Itachi ies din calcul.
~~Flasback~~
-Si ma rog cum de nu ma mai vanati?il intreb eu pe Sasuke.
-Cineva se pare ca ne-a dat bani frumosi ca sa nu-i spunem tatalui tau unde esti.spune el.
~~EndFlasBack~~
Singul cae ramane e Alex. Daca a intrat si invisele lui tata si i-a zis ce am facut pana acum, ma si imaginez decapitata. Ajunsa in fata casei, un fior m-a trecut, dar nu m-am putut da un pas inapoi caci matahalele erau in spatele meu.
http://museum.ici.ro/oltenia/dolj/images/palat.gif casa mea
http://www.turisteuropa.ro/wp-content/up...ailles.jpg gradina
http://fotopeisaj.files.wordpress.com/20...tului1.jpg gradina
Paseam cu pasi marunti pe cararea din pavele, iar in momentul in care mana mea a atins clanta si am deschis usa, in fata mea apare tata cu o privire nu tocmai fericita ca am venit acasa.
-Buna, tata!spun eu cu un tremurat in glas.
Tata le face semn urangutanilor sa plece si ma invita in biroul lui. Era de rau. Mereu cand avea sa-mi spuna ceva serios, ma chema la el in birou. In timp ce el impinge putin usa, eu ma asez pe scaun.
-Nu iti inchipui cat de dazamagit sunt de tine. De treisprezece ani nuami stiu nimic de tine, iar cand incerc sa te aduc acasa, tu incerci sa fugi.
-Punete in locul meu. Tu nu stii cat de socata am fost. Patru ani de zile sa traiesti in minciuna si intr-o zi sa afli ca esti un monstru? Crede-ma ca nu-i usor.spun eu cu lacrimi in ochi.
-Stiu draga mea, dar erai prea mica pentru a intelege.spune tata in timp ce se ridica si se duce la geam.
-Vreu sa ma duc inapoi.spun eu mai incet.
-Imi pare rau, nu pot risca sa te pierd din nou.spune el si apoi trei urangutani ma iau pe sus si ma duc in camera.
Acolo o silueta slueta statea si se uita la cerul instelat. Ma apropii de ea si o imbratisez ca si cum ar fi fost ultima zi din viata mea. Parul rosu ca focul, parul lung ca o prapastie, ochii verzi ca cele mai scumpe smaralde mi-au fost atat de dor de ele. Dupa ce ii dau drumul, aceasta imi spune ca se bucura foarte mult sa ma vada. Eodata, zaresc pe gatul ei doua urme de colti. In cap imi vin aceleasi imagini ca acum treisprezece ani. Ma indepartez de ea si ii spun sa ma lase singura. Ma trantesc in pat si incep sa ma uit la lacatul ce il aveam la gat. Ce era cu el?Il am decand m-am nascut. Oare are si cheie? Poate tot el ma duce la cheie. Ce tot vorbesc, spun numai prostii. Nu exista asa ceva. Usor, usor pleaoapele mi se ingreuneaza si intru in tara viselor.
<<Ma trezesc pe un camp inverzit, la umbra unui cires, ce-si scutura florile pe rochia mea alba ca neaua. Ma ridic in sezut si observ ca langa mine era un trandfir albastru si un biletel. Pe biletel scria:
S-a deschis un trandafirul albastru
Sub penelul măiastru
Al visului si al iubirii
Printre trandafirii
RoÅŸii ca rugina
Care-mi luminează grădina.
Ma ridic in picioare si incep sa ascult cu atentie tot ce era in jurul meu, poate asa voi auzi vocea care ar fi putut scrie biletul. Aud o voce barbateasca, dar nu apuc sa o descifrez ca totul se face negru. Cad in gol, dar deodata ma opresc. In fata mea apare Karin, defapt doar capul ei, care eram cam mare.
-Nu ti-a mers, pana la urma ai ajuns unde trebuia sa fii de la inceput, in locul cel mai groaznic, casa ta.spune ea, iar apoi incepe sa rada isteric.>> Ma trezesc transpirata fleasca, si incep sa tremur. Usa balconului era deschisa. Ma duc pe balcon si ma uit la cer. Era asa frumos. Pe o bluza albastra mici lacrimi aurii. Duc mana la ochi pentru a ma scarpina si vad ca aveam ceva in mana. Era biletul din vis. Il strang in pumn si il transform intr-o mica steluta ce luceste. Intind mana spre cer si i dau drumul. Vad cum se duce in sus si se opreste langa o stea parasita. Nu ma intorc bine ca cineva ma prinde de incheietura. Acel cineva era…..
~To be Conrinued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#12
Heya'
Mersi ca m-ai anuntat>:D<
Nu stiu de ce dar am presimtire ca cea care a demascat-o este Karin.
Descrierea este predominanta si se imbina placut cu naratiunea si dialogul,care este bine pus la locul lui.Ai cateva greseli de tastare dar nu-s prea mari,ai cam mancat cateva conjuncti, una, doua dar nu foarte multe.
Nu prea imi place acel "Mda...plecase" poate era mai bine daca il puneai ca un gand, deobicei cand ii povestesti ceva cuiva nu prea cred ca folosesti interjectia asta, sau poate da, nu prea am de unde sa stiu, asta o fost propri-am parere.:D
"Defapt...de ce ma inpacintez eu atat"-mai bine puneai virgula in locul acelor puncte, de suspensie, dupa mine ar fi aratat mai bine.Cam asta mi-a atras atentia:-?
Ma bucur ca inca folosesti figuri de stil arata ca nu te-ai lasat :bv:
Cam atat am avut de spus, spor la scris si astept nextul,defapt sunt destul de curioasa ce se va mai intampla ;)) deci te rog sa ma anunti ;;)
Bye:*
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#13
Cap.8[Incantatorul Paris]

Kymura:
Acel cineva era Karin. Aceasta ma privea satisfacuta.
-Iti place, surioara? Sau acum sa-ti spun maiestate?spune ea in timp ce se aseaza pe bara de metal. Eu ar fi trebuit sa fiu printesa, dar se pare ca parintii nostri nu prea le-a suras ideea cand le-am spus ca daca ma voi casatori sa ma mut la lumina. Din ziua in care te-ai nascut, am jurat ca iti voi lua tot ce ai mai drag. Era sa uit, colierul acela e al meu!!tipa ea la mine si mi-l smulge de la gat.
In cerc sa ma duc dupa ea, dar un camp de forta invizibil nu ma lasa. Ma ridic de jos, deschid usor usa si ma duc in pivnita, unde stiam ca era caseta campului de forta. Inainte sa plec de acasa, m-am asigurat ca aceasta caseta nu va mai functiona niciodata, dar se pare ca nu a fost asa. Deschid incet usa de la pivnita, stiind ca aceasta scartaie putin. Am cobor silentios scarile, iar cand sa pasesc si pe a cincea treapta, sar direct jos. Poate va intrebati de ce? Ei bine a cincea treapta, era „intrerupatorul” ce ar fi deschis o trapa, iar eu m-as fi dus direct in camera parintilor mei. Casa mea e mai mult o sala de antrenament decat o casa normala. Zaresc in lumina lunii o cutie argintie si ma apropii de ea. O deschid si vad ca trebuia sa introduc un cod din optsprezece litere. Stop cadru! Ultima daca era doar din sase litere. Ma asez jos si incep sa ma gandesc ce ar putea fi. Deodata imi amintesc de ce citisem la biblioteca. Scriu acolo „lacatul iubirii”, iar apoi scutul cade. Deschid geamul de la pivnita, ies si apoi singura oprire a fost iubita mea scoala.

Alex:

Stau intins in pat si ma uit la cheia aurita si cu diamante. Pur si simplu nu stiu ce deschide. Aud cum cineva bate la usa si-mi strica toata starea de meditare. Ma ridic lenes din pat si deschid usa. O vad pe Karin cu o sticla de vin rosu in mana si doua pahare. Numai asta imi lipsea. Inchid usa la loc si ma trantesc inapoi in pat.
-Sa stii ca nu e frumos sa-i inchizi usa in nas unei domnisoare.striga ea de partea cealalta a usii.
-Tu nu esti o domnisoara, esti o catea in calduri.strig eu si apoi bag medalionul in noptiera.
Deodata aud un zgomot ce venea de afara. Deschid geamul si vad cum cineva se izbeste brutal de un copac, mai vad si o silueta, care seamana cu ca a lui Karin? Ies pe geam si vad cum toti ceilalti elevi erau afara si nimeni nu intervenea. Intrebarea e cine e persoana cu care se lupta Karin? Ma uit maivine si vad ca era printesa in persoana. Fetita asta nu are toate barcile in port. Ma bag intre ele si le inghet pe amandoua. Ma uit cand la una cand la alta, insemnand ca vreau explicatii.
-Hoato esti o hoata!!! O javra ordinara!!tipa mica printesa din toate puterile.
-Eu? Ce ti-am furat surioara? Aceasta mica porcarie?spune ea in timp ce se elibereaza si arata un lacat mic auriu si cu diamante. Prostuta mea sora, aceasta mica porcarie, nu valoreaza nimic.spune ea in tip ce o arde. Din pacate aceasta nu arde.
O inghet la loc pe Karin si….stai putin. Am auzit cuvantul sora? Karin si domnisoara sclifoseala sunt surori? A inceput sa fie tare. Micuta printesa se dezgheata, dar ramane pe loc, fiind prea ranita. Ma apropii cu pasi marunti de Karin si ii iau lantisorul din mana. Intr-o secunda ajung langa rasfatata si o ajut sa se ridice. Cu toate ca noi ne vindecam repede, se pare ca ranile ei se vindecau mai greu. In timp ce o ridicam mai trageam cate o privire si la medalionul ei. Ea la fel ca si cheia mea. Oare asta deschide? Dupa ce vad in picioare, ii pun lanticul, dar nu apuc sa le spun celorlalti sa se duca la culcare sa apare directoarea.
-Ce se petrece aici?intreaba ea in timp ce sa uita prin jur si le vede pe cele zgariate si cu hainele pe jumatate arse. Karin si Kymura, in biroul meu!spune ea destul de nervoasa.
Micuta printesa la cat de ranita era, nu a facut bine un pas ca a cazut la pamant. Am luat-o in brate si am dus-o la cabinetul medical. Oricat au incercat asistentele sa-i trateze ranile, acesta tot la fel pareau. Cand au plecat sa-i spuna starea de sanatate a pacientei, micuta printesa a deschis ochii. Degeaba a incercat sa stea in sezut, era prea epuizata. Imi dau ochii peste cap si imi infig coltii in incheietura maini. Intind mana si ii spun sa bea. Imi trage mana si incepe sa bea lacoma. Nu ma mir, de aceea nu ii se vindecau ranile. Dupa ce se satura se intide si incepe sa se uite la tavan, iar apoi ma intreaba de ce ma comport asa cu ea.
-Ce batai de cap poti sa-i dai unei persoane, spun eu in timp ce vreau sa plec, dar ma prinde de incheietura.
-Pot sa te intreb ceva?spune ea in timp ce isi da jos lantisorul. Stii cumva ceva despre acest lacat?ma intreaba ea.
-I-imi pare rau, nu stiu.spun eu in timp ce-mi trag mana si parasesc incaperea.
Ma duc in camera, de unde il sun pe tata si ii spun ca trebuie neaparat sa ne intalnim. Acesata imi zice ca acelasi lucru vrea si el si ca trebuie sa vin acasa. Imi pun intr-un rucsac niste haine, telefonul si desigur si motiv pentru care vriam sa vorbesc cu tata. Inainte de a pleca, ii sun pe Sasuke si Itachi pentru a le spune ca nu voi fi prin preajma pentru cateva zile. Am ajuns la timp la aeroport. Avionul New York-Paris tocmai se pregatea de decolare. Multe detalii nu prea pot da pentru ca a fost o calatorie cam plictisitoare. Cand am ajuns in Paris, am luat un taxi si m-am dus la conacul parintilor mei. Nu numai rasfata aia avea o reputatie. Ajuns in fata casei, un fior m-a trecut. Era de rau. Am inaintat cu pasi marunti catre intrarea in casa. Ceva imi spunea ca nu e bine ceea ce fac. Imediat ce deschid usa, liliacul meu incepe sa se invarta in jurul meu. Il prind de o aripa si ii spun sa-l cheme pe tata in biroul lui. Ma duc in birou si spre surprinderea mea el era acolo.
-Tata, trebuie sa vorbim.spun eu, iar apoi imi arunc ruxacul pe canapea din piele maro. Ce e cu cheia asta idioata care mi-a dat-o?
O arunc pe biroul lui si ma asez pe unul dintre fotolii. Acesta ia cheia in mana si-mi spune ca aceasta ceie a fost inmanata din generatie in generatie si ca nimeni nu stie ce deschide. Perfect, acum stiu mai putine lucruri decat inainte.
-Unii spun ca deschide un cufar cu o comoara, altii ca e cheia unei incantatii, iar batranii spun ca….ei bine spun ca exista uun lacat cu acelasi model, dar nimeni nu stie ce se intampla daca se deschide acel lacat. Sunt diferite opinii si petru asta. De exemplu cum ca daca acel lacat este deschis, li se va arata purtatorilor viitorul, sau ca va arata cand va veni sfarsitul lumii, nimic nu e clar. Acum sa lasam povestile deoparte si sa-ti spun motivul pentru care te-am chemat. Se pare ca familia regala vrea ca tu sa o pazesti pe fica lor.
-Ce? Vrei sa fiu dadaca rasfatatei aleia? Numai in belel intra. Noaptea trecuta se lupta cu sora ei, pentru un nimic.spun eu ridicandu-ma.
-Asculta fiule, stiu ca nu iti comvine dar asta trebuie sa faci. Este spre binele familiei noastre.
-Bine, dar face figuri, nu raspund de faptele mele.
Imi iau ruxacul si urc in camera mea. Pe hol insa o intalnesc pe mama care incepe sa ma imbratiseze si sa-mi spuna ca ii pare bine ca am venit acasa. Ii spun acelasi lucru si intru in camera. Ma dezbrac de hainele traspirate si intru la dus. Dupa vreo jumatate de ora ies cu un prosop pe mine si cu unul in cap. Din cauza parului ce-mi venea in ochi nu am putut vedea cine era intins pe pat. Imi dau parul din ochi si vad ca era protejata mea. Protejata? Fac ochii cat cepele cand vad ca era intr-o pereche de pantaloni scurti negri si un maieu mulat tot negru. Aceasta cand ma vede, roseste si isi intoarce capul. Pentru o fata care a lucrat intr-un „bordel” sa-i spun asa, nu ma asteptam la reactia asta. Isi cere scuze si se ridica dupa pat pentru a pleca, dar o prind de incheietura, apoi o trag spre mine lipind-o de corpul meu.
-Nu pleci fara o explicatie da?spun eu foarte serios.
-Poi….parintii mei m-au trimis pachet aici. Si mi-au spus ca nu am voie sa plec nicaieri fara garda mea de corp. Cand am ajuns aici, tatal tau mi-a zis ca tu vei fi garda mea de corp. Nu-i deajuns ca parintii mei imi monitorizeaza fiecare miscare, mai trebuie sa am si un catel dupa mine.spune ea in timp ce ma impinge.
-Catel? Cel putin nu sunt o rasfatata ca tine. „Vai am plecat de acasa pentru ca nu stiam ce sunt.” Ha. Ce miscare copilareasca. Daca as fi aflat asta as fi stat numai acasa sa aflu ma multe detalii, dar tu nu. „Mie frica, mie frica, nu stiu ce sa fac, cred ca ar fi mai bine sa plec.” Pentru cultura ta generala, parintii tai stiau demult unde erai. Au actionat acum pentru ca acum stiai ce esti si sa-ti folosesti puterile. Si parintii tai nu ti-au spus pentru ca au vrut sa fii in siguranta, sa traiesti ca o fiinta normala nu ca un monstru care bea sange. Au vrut sa vezi aia intentionat ca sa poti pleca si sa te apere. Si acum la saptesprezece ani ai aceeasi minte ca acum treisprezece ani.spun eu destul de dur incat am facut-o sa plece in fuga.
Am inchis usa in urma ei si m-am trantit in pat. Dupa vreo zece minute de meditare m-am ridicat si m-am indreptat spre dulap pentru a-mi lua ceva de imbracat. Am ales o pereche boxeri gri, o pereche de blugi rupti pe ici pe acolo si un tricou alb. M-am aranjat parul si apoi am coborat deoarece era deja ora cinei. Cobor lenes scarile si cand ajung jos fix in capul mesei o vad pe micarazgaiata. Mica? Defapt e o rasfatata si jumatate. Dau ochii peste cap si ma asez lateral, langa ea deoarece acela era singurul loc liber. Observ ca era imbracata intr-o rochie alba usor transparenta si avea o gentuta alba dupa gat. In picioare observ ca avea tot niste sandale platforma albe. Dupa ce mancam mama imi spune ca i-a anuntat pe cei de la scoala ca o sa ajungem acolo peste vreo doua zile.
-Avand in vedere ca parintii fetei sunt plecati si ea a plecat fara alte haine, tu o vei insoti la cumparaturi.spune mama cu un zambet insuportabil pe fata.
-Nu poate sa mearga Mioko?intreb eu.
Mioko este sora mea mai mica, defapt ce zic eu mai mica, are tot optsprezece ani. Are parul lung, negru ca si carbunele, ochii la fel de negri, pielea alba ca spuma laptelui si este destul de dezvoltata. Poarta si ea tot o rochie alba, doar ca fara maneci. Imediat ce am intrebat, mama mi-a si raspuns ca iubita mea sora are alte treburi. Cum ar fi? Ma rog numai conteaza. O iau de mana pe rasfatata si iesim afara. In fata casei ne astepta o limuzina alba. Ii deschid usa ca sa nu spuna ca sunt fara maniere, si eu urc pe partea cealalta. Ii spun soferului sa ne duca la mall, iese pe poarta, iar imediat fata inchide trapa care facea legatura cu soferul.
-Ti-am spus ca nu am nevoie de catel de paza.spune ea.
Imi vine in acest moment sa-i dau una peste mutra aia. Cu toate ca i-ar ramane urma nu ma intereseaza. Nici mie nu-mi place sa stau dupa curul ei, dar nu am ce face.
-Asculta printesa, nici mie nu-mi place, dar sunt obligat.spun eu deabia reusind sa-mi stapanesc nervi.
In mai putin de cincisprezece minute ajungem la mall. I-am spus soferului sa ne astepte, dar mai bine ii ziceam sa plece. M-a carat prin tot mall-ul si desigur eu am dus toate sacosile. Cand trebuia, mica domnisoara era gata gata sa isi imprime pe fata modelul scarilor, noroc ca am prins-o. Mi-a spus un multumesc putin sters, dar merge si asa. Ajunsi acasa, aceasta s-a dus sus pentru a-si aranja chiloteii, fustitele si ce mai avea ea pe acolo. Si sa nu va spun ca m-a tarat si la un magazin de lenjerie intima. Nu ca nu mi-a placut. Avea un corp, incat la soare te puteai uita, da la corpul ei mai putin. Paradisul e nimic. Dupa ce m-ai stau de vorba cu tata urc si eu sus, deoarece trebuia sa fiu foarte relaxata pentru ca mai aveam o zi in care trebuie sa o suport. Spre nefericirea mea, camera ei era fata in fata cu camera mea. Cine stie ce o sa vada la noapte si mei ca nu pot dormi. Avand in vedere ca usa era intredeschisa, mi-am permis sa trag putin cu ochiul. Iti trebuie noroc nu gluma ca sa vezi o asemenea bunaciune in timp ce iese de la dus numai cu un prosop pe ea si sa o vezi si cum se schimba. Dupa ce am vazut minunata scena m-am dus in camera. Ce somn sa-ti mai fie? Avand in vedere ca e vineri seara, cre ca nu e nimic gresit sa merg sa ma uit la un cabaret. Imi iau pe mine un costum negru si o camasa alba, la gat o cravata neagra si in piciaore niste pantofi de lac. Ies din camera si intru in camera printesei pentru a o intreba daca vine la un spectacol. Daca nu o luam sunt sigur ca tata facea ca trenul in gara. Aceasta da afirmativ din cap si ii spun sa fie gata in treizeci de minute. In acest timp cobor jos si o astept. Dupa cateva minute, o vad cum coboara pe scari intr-o rochie neagra, si cu o poseta plic in mana. Parul il avea strans intr-un coc, iar pantofii nu erau foarte inalti. Ajunsi la Moulin Rouge, ne-am ocupat masa si am urmarit spectacolul. Seara a fost minunata, cu exceptia micului tanc ce il aveam dupa mine. Dimineata urmatoare spre surprinderea mea m-am trezit cu……..

~~To be Continued~~


http://shopping.flu.ro/files/clients/16/...198002.jpg rochia mea
http://4.bp.blogspot.com/_RKjIT4c9DGQ/Sj...00+ron.jpg sandalele mele
http://www.stefibiju.ro/img/gentuta_07.JPG gentuta
http://www.magic-ro.com/poze_incarcate_d...press1.jpg limuzina
http://www.casanuntilor.ro/galerie_foto/...PR5616.jpg rochia de seara
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#14
insf am venit si eu cu next-ul


Cap.9[Un sarut urmat de un potop ”de lacrimi”]

Kymura:

Dimineata urmatoare m-am trezit in pat cu domnul „Atotstiutor”. Ma ridic silentios pentru a nu-l trezi si ma duc apoi sa fac un dus. Azi trebuia sa ne intoarcem inapoi la scoala. Dupa ce am terminat, mi-am luat o pereche de blugi, un tricou gri si o pereche de pantofi platforma. Dupa ce m-am schimbat m-am dus si la garda mea de corp pentru a vedea ce face. Cand am intrat in camera, el isi lua tricoul pe el. Cum de nimeresc mereu numai in momente dinastea? Imi arunca o privire si apoi se duce spre noptiera patului. Imi ia de acolo nu stiu ce si apoi isi ia si telefonul. Coboram scarile si jos ii vad pe parintii lui cum o mustrau pe sora acestuia. Ii salutam si mergem afara unde intram in limuzina si pornim catre scoala. Inchid trapa care facea legatura cu soferul si apoi imi scop mp3-ul. In timp ce ascultam, ma mai uitam din cand in cand si la dragul meu bodyguard. Acesta statea rezemat de geam cu ochii inchisi, offf ce dulce e. Doamne Kym ai innebunit de tot, doar nu-ti place de el? Sau da?
-Ashh!spun eu in timp ce-i arunc mp3-ul in poala.
-Mai tare nu poti? Sentimentul de antipatie e reciproc, dar nu trebuie sa-mi scoti ochii.spune el uitandu-se la mine cu o privire serioasa.
Intind mana pentru a lua mp3-ul, dar acesta ma trage de mana si pic peste el. Se uita la mine cu o privire pe care daca o vedeai te pierdeai imediat in ea. Acesta ma intreaba ce ii iese daca mi-l da. Ce? Ce….pervers e. Ii spun ca nu-i va iesi nimic si sa-mi dea mp3-ul. Acesta deschide geamul si il arunca.
-Asculta papusa, m-am saturat de toate fitele tale, da-mi aia, o vreau pe aia, imi sta bine in asta? viata nu e roz. Si eu nu sunt servitorul tau ca sa fac ce zici tu. Daca as fi fost platit pentru asta da, dar asa nu. Cine te-a pus sa ma lovesti cu el a?spune el pe un ton rastit.
Ma abtin sa nu-i dau una si ma duc la locul meu. Ce tupeu pe capul lui. A fost angajat de tata, deci trebuie sa faca tot ce zic eu. Cu tot acest eveniment nu am observat ca am ajuns la scoala. Cand am intrat pe poarta scolii, i-am vazut pe colegii nostri adunati toti la un loc. Ne apropiem si ne inghesuim prin multime, reusind sa ajungem in fata. Acolo vedem o femeie batrana care facea vinuri medicinale. O intreb ce cauta la noi in scoala, iar ea isi ridica repede privirea si imi spune ca a venit sa rezolve o mica problema. O intreb care este problema, dar nu apuc sa continui ca garda mea imi traie propizitia si-mi spune sa nu ma bag unde nu-mi fierbe oala. Batrana cauta in „sacosa cu minuni” si scoate de acolo doua vinuri medicinale. Unul era de culoare alba si celalalt era rosu. Mi le da si-mi spune ca sunt folosite pentru calmante. Ies din multime si ma indrept spre dormitorul meu. Aud o voce care ma striga si vad ca era Alex.
-Nu trebuia sa-ti dea doua ci trei.spune el razand.
Apuc sticla cu vin rosu mai bine si ii spun ca si lui ii trebuie una. Nu spune nimic si o accepta. Cand ajung in camera, vad ca totul era aranjat in stilul lui Ino. Imi placea stilul ei. Ma uit in dreapta si in stranga si vad ca peretele strang numai era. Intru in incaperea cealalta si o vad pe Ino.
-Aaam….in legatura cu peretele, s-a intamplat un mic accident cand am incercat sa-mi folosesc puterile, sper ca nu te superi. Totul era ars asa ca mi-am permis sa redecorez.
Ce? Stiu ca e putin dusa cu barca dar…Ashh…desfac sticla si o dau toate pe gat apoi ma trantesc in pat pentru a ma linisti.

Alex:

Cand am ajuns in camera, o gasesc pe Karin care startea numai intr-o lenjerie neagra, si cu doua pahare cu sampanie in mana. O apuc de brat si o dau afara din camera. Fata asta se gandeste numai la sex. Desfac sticla si o beau toata, apoi ma trantesc pe pat. Usor, usor pleaoapele mi se ingreuneaza si adorm. Am avut oseara foarte agitata, deoarece parca nu eram in patul meu. Ma trezesc si observ ca sunt intr-o incapere si sunt sigur ca nu este camera mea. Deodata vad doua suvite satene care imi cad pe fata. Satene? Eu sunt brunet. Ma ridic repede din pat si observ ca sunt intr-o pereche de pantaloni scurti albastri si un maieu. Ma duc repede in baie si era cat pe ce sa lesin cand m-am vazut.
-Aaaaaa!!!tip eu cat mat in plamani. Sunt fata. Ashh si inca, care fata. Doamne de ce eu?
Ies repede din baie si apoi din camera si o iau la fuga spre dormitorul meu. Bat la usa si vad ca deschid eu, adica corpul meu.
-Spune-mi ca ma uit intr-o oglinda.spun eu, adica nu eu persoana din corpul meu.
-As vrea eu. Ce ai facut?spun eu in timp ce intru in camera si inchid usa dupa mine.
-Eu? De ce crezi ca eu am facut asta? Sau poate tu ai facut asta si acum dai vina pe mine.spune ea in timp ce ma lipeste de perete.
-Nu te folosi de corpul meu acum sa te razbuni. Deci zi ce mi-ai facut.
-Creziu ca mie imi convine? E tare incomod sa am ceva intre picioare!!tipa ea la mine. Eu nu stiu cum sa o bag la una.spune ea cu ochii cat cepele.
-Nici cand!!! Nimeni nu te atingi de nici o fata, cine stie ce reputatie imi faci.
-Iauzi la el, daca fac asta pentru tine, va trebui sa faci si tu ceva pentru mine. Adica te vei duce la clubul mei si vei lucra, deja am cam rama sfara bani.spune ea asezadu-se pe pat.
-Ce? Sa ma penetreze pe mine unu? Ai innebunit? Eu sunt ala care trebuie sa le-o bag la curve, nu sa mi-o bage mie altii.spun deja enervat.
Sa-mi bag…..ce sa-mi bag? N-am. Ma las incet in jos si incep sa ma gandesc. Cum de s-a intamplat asta? Ce am facut sa merti asta? O trezesc la realitate si ii spun ca nimeni nu trebuie sa stie. Poate ar parea ceva normal, dar cu cat stiu mai putini cu atat mai bine. Ma apropii de noptiera si scot de acolo cheia mea. O bag in san si ii spun sa se imbrace. Ies din camera si ma duc spre „dormitorul meu”. Caut in dulap ceva pe gustul meu si pana la urma gasesc. O pereche de blugi cu turul lasat, un tricou alb fara umeri si o pereche de sk8 albi. Gasesc prin dulap si o placa, ma indrept, iar apoi intru in camera la Ino, deoarece stiam ca ea fumeaza aceleasi tigari ca mine. Iau un pachet dupa masa si cand sa ies dau nas in nas cu ea.
-Parca nu-ti placeau tigarile astea.spune ea in timp ce ma ocoleste si se indreapta spre sifonier pentru a se schimba.
-Poi…oamenii se mai schimba.zic eu in timp ce bag pachetul in buzunar indreptandu-ma apoi spre usa.
-Alex, ce cauti in corpul lui Kym?ma intreaba ea cu o fata serioasa.
-Ce perspicace esti. Ei bine, nu stiu, m-am trezit in corpul ei in dimineata asta.
-Nu am mai auzit de asa ceva, eu pot sa-mi transfer sufletul in corpul cuiva, dar sufletul lui nu poate sa vina intr-al meu. Defapt….daca ma gandesc mai bine, am auzit. Astfel de lucruri se intampla la persoanele L.C., nu ma intreba ce inseamna. Tot ce stiu e ca aceste persoane au ceva de impartit si pana nu rezolva, nu se vor intoarce in corpurile lor.
Asta imi mai trebuie, sa traiesc ca o fata tot restul vietii. Stai putin, de impartit ceva? Dar, nu am nimic de impartit cu ea. Nu ne intelegem noi prea bine, dar totusi. O astept sa se imbracem si mergem amandoi la ore, defapt amandoua. Eu ma asez in banca mea, dar Ino ma trage cu ea in banca si-mi spune ca acolo trebuie sa stea Alex. Ce viata oribila pot sa am. Orele de teorie trec foarte repede si asa vin orle practice. Aveam ore de calarie, ore de folosit puterile, orele de inot, oerele de orientare, si multe alte ore de facut practica. Prima ora a fost cea de calarie. Am ales armasarul alb pe care l-a ales „mica sirena”acum cateva zile si toti s-au mirat cum de m-a ascultat. Ei bine calul asta e al meu si celalalt cal alb tot al meu. Dupa ce am facut traseul dat de prof, am mers la urmatoarea ora care era de inot. Spre uimirea mea, fata se descurca destul de bine cu corpul meu. As fi preferat sa fiu acum cu amicii mei decat sa fiu cu invizibili astia. Ea spre deosebire de mine era populara. Ma uit spre ea si vad cu flirta cu o fata. Fata? E pe invers sau ce? Daca ea are voie sa-mi strice viata, eu de ce nu pot sa o fac? Ma indrept spre Gaara si il sarut. Afisez apoi o fata irezistibila si acesta ma cuprinde de talie. Sa vedem ce faci acum printeso. Ma uit in directia ei si o vad cum se holba. Ma stramb la ea si apoi il trag pe Gaara deoparte.
-Frate trebuie sa ma ajuti.spun eu in timp ce ma sperg la gura.
-Frate? Gasca ta cred ca e acolo.spune el aratand spre Naruto si ceilalti.
-Sunt Alex prostule, mi-am schimbat corpul cu „mica sirena”.
-Adic eu m-am sarutat cu tine? Oh man!! Si eo de unde sa-mi dau seama ca nu minti?
-Mda, la ultima petrecere la cat de beat erai ai ajuns sa ti-o tragi cu o baba.spun eu cu o privire serioasa.
-Suge-o! Cum s-a intamplat asta? Ce ati facut? Aa si cum arata tipa dezbracata?
-Nu stiu, asa m-am trezit in dimineata asta, n-am facut nimic si sa stii ca arata bine, dar nu asta e problema. Cum ma schimb la loc?
Acesta imi zice ca nu are nici o idee si ca sa asteptam pana ne schimbam iar. Ii spun sa aiba grija sa nu faca domnisoara vreo prostie si apoi ma duc la retardatii din grupul ei. Ora a trecut la fel de repede ca cea de calarie. Mai trebuia sa facem ora de orientare si cea de folosrie a puterilor, doar ca profii nu au venit.

Kymura:

Stau si ma uit pe tavan nestiind ce program are brunetul. Ma schimb, imi iau chitara si apoi la duc la lac. Aveam chef de putin fredonat. Ma asez pe pod si incep sa cant. Nici eu nu stiam ce, dar suna destul de bine. In timp ce cantam il vad pe Alex ca vine spre mine. Nu-l bag in seama si continui sa cant. Se aseaza langa mine si incepe sa arunce pietre in lac.
-Ai inceput sa te obisnuiesti in pielea mea.spune el spargand gheata.
-E destul de interesant. Ma intreb cat o sa fim asa? O saptamana? O luna? Un an? Toata viata?intreb eu in timp ce las chitara si ma uit la el.
-Stiu doar un lucru, eu nu o sa accept asta. Prefer sa mor decat sa mai fiu in pielea ta. Primesti toata ziua numai telefoane si prietenii tai sunt destul de enervanti.
-Stii, am mai auzit de asta. Deobicei trece printr-un sarut sau ceva. Dar asta e doar in filme spun eu timp ce-mi dau chitara jos.
-Sa incercam.
Se apropie de mine si ma saruta. Ii raspund la sarut, dar nu stam mult asa ca imi pierd echilibrul si cad in apa. Acesta incepe sa rada si-mi spune ca sunt patetica. Ma infuriii si il trag in apa, acesta ramanand la fund. Ma uit in jur, dar nu-l mai zaream. Dintr-o data ceva ma trage de picior si intru la fund. Il vad cum iese la suprafata si incepe sa rada. Ies si eu si ma uit la el. Mi-l si imaginam in corpul lui. Deodata se aude un tunet si cerul prinde o culoare de albastru inchis. Ma uit in sus, dar tot ce am mai vazut era o lumina, care a venit spre mine. Deschis usor, usor pleoapele si-l vad pe Alex care era peste mine, dar in corpul lui. Fac ochii mari cat cepele si ii sar la gat strigand ca am revenit la normal. Incep apoi sa ma invart prin ploaie si deodata alunec si cad in bratele lui. Ma uit pentru o secunda in ochii lui abisali si apoi imi intorc privire in alta parte. Ma ridic din bratele lui si ma asez turceste. Spun un „scuze” cu jumatate de gura si apoi imi plec privire in jos. Acesta imi ridica barbia cu degetul mare si cel aratator, privirile noastre intersectandu-se. Se apropie din ce in ce mai mult de fata mea pana ce isi lipeste buzele de ale mele. Isi strecoara limba in lacasul meu umed si incepe sa expleoreze fiecare coltisor. Inchid ochii si ii raspund la sarut. In acel moment am inceput sa tremur, dar nu am rupt sarutul. Mi-am bagat mana prin parul sau negru ca abanosul adancind sarutul, iar acesta m-a cuprins de talie, tragandu-ma mai aproape de el. Rup sarutul si incep sa ma uit in ochii lui. Nu stiu de ce, dar ma simteam mai insiguranta in bratele lui. Nu apuca sa-mi spuna vreun cuvand sa dirctoare adjuncta tipa la noi sa mergem inapoi la dormitoare ca se apropie o furtuna. In timp ce eram in camera mea si ma uitam la tavan, ma tot gandeam la sarut. M-am sarutat cu multi, dar nici un sarut nu a fost ca asta. Ma ridic din pat si ma indrept spre birou pentru ca aveam o ciocolata pe el. Am luat-o si am rupt o bucatica. Nu apuc sa musc bine din ea ca cineva bate la usa. Deschid usa si raman stana de piatra cand vad ca era……..

~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#15
Cap.10[Provocare]

Deschid usa si raman stana de piatra cand vad ca era tata. Ma dau doi pasi in spate si acesta intra in camera trantind usa dupa el. tocmai in momentul acela iesea Ino de la dus numai cu un prosop pe ea. Am ras putin de fata tatei,dar mi-am revenit l-am intrebat ce cauta aici si acesta mi-a spus ca vrea sa vada in ce conditii traiesc. Dupa ce se uita prin camera imi spune ca va cere imediat o camera mai mare. Incerc sa-i spun sa ma lase aici,dar fara succes. La un moment dat imi indrept degetul aratator spre fundul lui si ii dau foc. Va dati seama ca a sarit ca ars. Acesta dupa ce stinge focul se uita la mine si-mi spune ca ma voi duce cu garda mea la el acasa. Asta imi mai trebuia. Imi fac bagajul si apoi ies pe hol. Il vad pe Alex cum vorbea cu tata la intrarea in internat. Ma indrept spre ei si il trag dupa mine pe brunet. Acesta imi deschide afara usa de la masina pentru a arata ca are si el maniere si apoi pornim catre casa lui. Drumul a fost foarte lung si plictisitor, iar daca vi-l povestesc o sa adormiti. Cand am ajuns Alex mi-a luat bagajele si a intrat in casa. Eu am mai stat si m-am mai uitat pe ici pe acolo vrand sa ma familiarizez cu locurile. Am intrat in casa pe la ora unsprezece,Cand am intrat m-am dus in bucatarie pentru a manca ceva,dar cineva mi-o luase inainte.
-Hey.spun eu cu un zambet larg pe fata.
-Buna, a sunat acum cateva minute o fata Sakura si a intrebat de tine. I-am spus ca esti afara si ca o suni tu cand vii.
-Multumesc ca mi-ai spus.
Dupa ce am mai stat putin de vorba cu sora lui m-am dus sus pentru a ma schimba. Mi-am luat o pereche de pantaloni scurti, negri si un maiou alb, mulat. M-am bagat apoi in pat, insa nu am putut dormi asa ca am coborat jos. Din biroul tatalui lui se auzea o discutie aprinsa, insa nu prea am inteles despre ce era vorba ca fix cand am vrut sa ma apropii de usa a iesit Alex. Era la bustul gol, avand doar o pereche de blugi albastri taiati pe el. Acesta ma vede si ma intreaba ce caut jos. Ii spun ca imi era sete asa ca am venit sa-mi iau un pahar cu apa. Tatal lui se uita cu o privire de parca ar fi vrut sa ma omoare, dar a urcat sus. Ma uit in ochii lui cateva secunde, iar apoi imi las privirea in jos.
-Am trait s-o vad si pe asta. o curva care care se rusineaza.spune el pe un ton rece.
Ii dau o palma si ii spun sa nu-mi mai spuna niciodata asa. Acesta incepe sa rada si ma uit la el oarecum dezamagita. Ma priveste cu raceala si apoi se tranteste pe canapea. Imi las privirea in jos si las loc lacrimile. Daca ar sti el prin cate am trecut, daca ar stii el de ce am ales asta. Ma las in jos si imi strang genunchii la piept. Stau asa vreo jumatate de ora si apoi ma ridic. Imi sterg lacrimile, ma indrept spre el si ii spun ca-mi este foame. Isi intoarce privirea spre mine si isi intoarce capul intr-o parte. Ma apropii de gatul lui si cand vreau sa ma hranesc, parca ceva ma oprea. Pana la urma imi inlatur aceasta senzatie si imi infig coltii in pielea gatului lui. Dupa ce ma satur vreau sa ma sterg la gura, dar acesta imi prinde mana si imi linge firucelul de sange ramas la coltul gurii. Imi las privirea in jos, iar acesta imi ridica chipul cu doua degete si ma intreaba ce s-a intamplat. Ma ridic dupa el si ma asez in sezut pe canapea.
-Adineauri cand m-ai facut curva, mi-a amintit de zilele in care nu aveam ce manca. De primele ore de munca care erau mai rau decat daca as fi fost in iad. Tu nu stii ce simteam in acele momente. Credeam ca dupa fiecare partida o sa mor. Erau ca niste elefanti pe un singur soarece. Daca nu m-as fi angajat acolo, nu as fi putut sa ma intretin. Pana am implinit varsta de paisprezece ani m-a crescut patroana de acolo. De la varsta de paiztrezece ani au inceput chinurile.spun eu cu lacrimi in ochi. Cu acest job mizerabil am reusit sa intru si eu la liceu, sa-mi cumpar haine, mancare, un loc unde sa stau. Tu ai avut totul pe tava. Tu ai stiut de cand te-ai nascut ce esti. Eu cand am aflat asta am simtit ca cerul a picat in capul meu. Credema ca daca ar fi sa ma intorc in timp si sa schimb ceva, asta as schimba.
Lacrimile se fac din ce in ce mai vazute, scurgandu-se pe obrajii mei rosii.

Alex:

Stateam si ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred. Poate am judecat-o gresit. Poate nu era o rasfatata. O prind de incheietura cand vrea sa plece si o trag peste mine. o sarut apasat pe buze si imi strecor apoi limba in gura ei. Explorez fiecare coltisor si apoi intalnesc si adversarul. Limbile noastre incep sa se duleze timp de cateva secunde. Rup sarutul pentru a lua ceva aer si apoi ii sterg lacrimile. Ochii ei erau rosii, iar ea tremura. Se vede ca nu i-a prea placut sa-si aduca aminte de asta. Se ridica dupa mine si vrea sa plece la ea in camera, dar o iau pe sus. O si vedeam ca urca doua scari si apoi pica jos. In timp ce urcam scarile, m-am uitat cu coada ochiului la ea. Dormea. Nu am mai dus-o in camera ei si am dus-o in camera mea. Am asezat-o cu atentie pe pat pentru a nu o trezi si apoi am invelit-o cu o patura. Sa nu va faceti griji , caci nu i-am facut nimic. Toata noaptea am stat in birou, am semnat diferite dosare si multe alte fleacuri. Cand am vrut sa merg sus in dormitor, am observat ca picioarele nu erau de partea mea asa ca am adormit pe birou. A doua zi dimineata cand m-am trezit am vazut silueta unei fete in biroul meu. Clipesc de cateva ori si apoi observ ca era micuta mea protejata cu un telefon in mana. Imi intinde telefonul si imi spune ca ma cauta Sasuke. Iau telefonul si ii raspund, inca putin adormit.
-Ce dreaqu’ vrei? Tie frica de apa?spun eu in timp ce ma ridic si ma intind.
-Avem o mare problema, se pare ca Kankuro a vorbit cu cineva la telefon despre nu stiu ce printesa a vampirilor. Si pe cine cunoastem noi si e si printesa?
-Si mai exact ce au vorbit?il intreb eu si apoi ii fac semn roscatei sa-si ia talpasita.
-Au zis de o rapire, un transport si apoi ceva cu printesa vampirilor. Man hai ca ne cheama directoarea, te sun cand aflu mai multe.
Ii inchid si ma duc apoi sa fac un dus si sa analizez mai mult situatia. Cand ies de la dus o gasesc in camera mea pe roscata cum se uita prin biblioteca.
-N-ai mai vazut carti?o intreb eu in timp ce deschid sifonierul pentru a lua ceva pe mine.
-Ba da. Defapt am venit sa te intreb daca exista vreun patinoar prin zona.spune ea dandu-ma de o parte si alegandu-mi ceva.
O pereche de blugi albastri taiati, un tricou negru cu niste lunii colorate pe el si niste adidasi albi? Nu e rau deloc. O rog sa iasa afara, dar refuza. O iau pe sus si o dau afara din camera. nu ca m-ar fi incomodat prezenta ei. Ma imbrac, cobor jos si apoi mergem la patinoar. Cand ajungem observ ca erau mai mult fete. Perfect, o sa ajung de rasul Parisului. Un mostenitor ca mine vazut in locuri publice si cu o fata? Prima pagina a presei de scandal. Ma asez pe un scaun si incep sa ma uit la ea cum patineaza. Deodata zaresc in tip care se indreapta cu viteza catre ea, insa nu misc nici un deget. Doar n-o fi atat de proasta incat sa nu-l vada nu? Poate? Ma ridic repede, imi pun o pereche de patine si intru pe gheata. Ma indrept cu viteza catre ea si o iau pe sus fix cand ala trebuia sa o doboare. Ma uit urat la el si acesta se indreapta spre noi. O las pe mica mea protejata jos si il intreb ce vrea.
-Asta e gheata mea si eu sunt cel mai bun de aici. se pare ca iubitica ta nu prea stie.spune el uitandu-se urat la ea.
-Iubita? Nici daca ar fi singura fata din lume. Si in legatura cu „gheata ta”, tot patinuarul este al meu, deci eu ar trebui sa spun ca este gheata mea, nu tu.spun eu in timp ce pocnesc din degete si toate lumea iese dupa gheata.
-Mai vedem noi smoala uscata. Te provoc la o intrecere.
Accept, dar cand vreu sa fac un pas inainte……..

~To be Continued~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#16
Ohayoo
Oare de cand nu am mai trecut pe aici? Cred ca de mult si daca tot am trecut, de ce sa nu comentez putin capitolul. Tin sa precizez ca doar pe ultimul il comentez;)
Deci...
Descrierea este si a fost predominanta in ambele, atata zic despre penultimul. Bine, nu prea ai descris sentimentele, a fost mai mult naratiunea dar e ok, poate o sa te axezi pe sentimente in capitolul urmator sau pe descrierea imprejurimilor.
Dialogul, datorita naratiunii, nu predomina
Actiunea, de ea nu prea ma pot pronunta daca ai grabit-o sau nu...
Pot spune ca e bun acest capitol, chiar nu ma prinsesem ce fel de club fuses:o Nu putea sa se angajeze la un super marke sau o cafenea? Ar fi fost mai putin dureros si mai uman, dar tu esti sefa tu faci povestea.
Mi-a placut acest capitol. Ce l-o apucat pe acel baiat? Nu prea are logica dar poate ne luminezi tu in capitolul urmator, spor la scris, apropo de el, anuntama cand vine, te rog:-)
Bye:*
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#17
scz de intarzire lipsa de idei si inspiratie spor la citit


Cap. 11[Intrecerea]

Kymura:

Il opresc si ma bag in fata lui. Ii spun nemernicului ca eu o sa ma intrec cu el, dar acesta face alt pact.
-Ok, dar schimbam miza. Daca eu castig vom iesi impreuna, daca tu castigi, nu voi mai calca pe aici.
Batem palma si toti ies dupa ring, asezandu-se in tribune. Am ales la intamplare cinci persoane pentru juriu si asa a inceput totul. Prima am fost eu. Spre uimirea mea am primit patru de zece si un noua. Note bune, cred eu.
http://www.youtube.com/watch?v=vfWrARyEO...re=related cum am patinat eu.
http://www.youtube.com/watch?v=IdrYsaK2S8E cum a patinat el.

El a primit tot patru de zece si un pot cincizeci. Deci dupa cum v-ati dat seama, am castigat. Pentru a nu-i da de inteles ca sunt o scorpie i-am propus un duet.
http://www.youtube.com/watch?v=q84vt57rmZQ duetul.

Cand totul s-a terminat am primit o multime de aplauze. Cand m-am uitat in tribuna am observat ca Alex nu era nicaieri. Oftez intr-un fel trista ca nu m-a vazut parinand si apoi il rog pe Rei sa ma duca acasa. Imediat ce am urcat in masina, acesta mi-a pus ceva la gura si am adormit.

Alex:

Fetita asta trebuie batuta. Am lipsit doua minute si deja a disparut. Ma apropii de doua fete si le intreb daca au vazut-o pe fata care tocmai a patinat. Acestea spun ca s-a dus afara cu Rei. Minunat, a plecat cu primul vazut. Daca afla parintii ei ca fiica lor a disparut ma decapiteaza. Sungurul de la care puteam afla cateva informatii era paznicul, asa ca mai bine ma pun pe fapte. Ma apropii de cabina lui si bat la usa. Cand usa se deschide, in fata mea apare un barbat de vreo cincizeci de ani, cu ochii mici, carunt si cu mustata.
-Stit cumva daca un baiat, Rei, re abonament aici?intreb eu.
-Da, Rei Cazuko, vine aici de saptamana trecuta. Tocmai a plecat cu o domnisoara. M-a rugat sa sun la Hotelul Regal si sa fac o rezervare.imi spune paznicul.
Ii multumesc si pornesc spre hotel. In mai putin de zece minute ajung la destinatie. Parchez masina si ma duc la receptie pentru a afla numarul camerei. Dupa multe rugaminti, am aflat intr-un final numarul camerei. Mita, mama rezolvarii. Urc scarile pana la etajul trei si incep sa caut camera numarul cincisute nouazeci si patru. Ma dau un pas mai in spate si apoi ii dau un picior zdravan usii de pica jos. Intru in camera fara nici un fel de problema si o vad pe printesa care stie sa se apere singura in pat acoperita cu un cearÅŸaf. Tipul asta o sa si-o ia rau pe cocoasa. Ma calmez putin si apoi aud cum curge apa la baie. Se pare ca mica noastra vulpe face un dus. Intru peste el in baie si ii dau vreo doi pumni zdraveni. Ma intorc apoi la roscata, o iau in brate cu tot cu cearÅŸaf si cobor jos. Nu am iesit prin fata deoarece am fi dat de banuit, ci am iesit prin spate. Am pus-o pe roscata pe bancheta din spate si apoi am pornit catre spital. Din cand in cand ma uitam in oglinda sa vad daca se trezeste, dar fara speranta. Ajunsi acasa, am intrat pe usa din spate si am dus-o in camera mea. Se pare ca tipu o drogase bine de nici acum nu s-a trezit. Am coborat jos pentru a le spune parintilor mei ca am sosit, dar desigur ca nu am scapat de interogatoriu.
-Fata e bine?ma intreaba tata destul de impacientat.
-Ce putea sa i se intample? Doar nu o sa ma decapitati daca are o mica zgarietura nu?il intreb eu ironic in timp ce iau un mar si musc cu pofta.
-Nici sa nu glumesti cu asa ceva. Daca apare acea zgarietura, o sa ne omoare pe toti, nu numai pe tine.spune tata destul de ingrijorat.
-Calmeaza-te. „Mica sirena” nu a patit nimic.
Bine, defapt a fost drogata si violata, dar asta e partea a doua. Nu apuc sa vorbesc mai multe cu tata ca aud tipete de la etaj. Urc repede sus si observ ca se auzeau din camera mea. Intru ca fulgerul si o vad speriata uitandu-se in jur. Ma duc langa ea si incerc sa o iau in brate, dar se fereste si da din ce in ce mai in spate.
-Nu ma atinge.spune ea cu ochii plini de frica.
O fi fost ea drogata, dar vampiri au un simt, care si cand sunt adormiti, drogati, stiu ce se intampla cu ei. Incerc sa ma apropii iar de ea, dar se fereste si de aceasta data. Mda, ramasese cu traume. Cu ce sunt eu vinovat ca tatal ei e un mare boss si are dusmani? Nu ca tata ar fi sarac, dar noi suntem baieti, ne mai descurcam. Ii spun sa se duca sa faca un dus si apoi sa coboare la cina. Dupa vreo doua ore, timp in care eu eram deja jos, urc sus sa vad daca e bine. mda, la cat de speriata era nu cred ca a vrut sa-si faca dus la ea in camera. fara nici un fel de jena intru in baie si nu o vad nicaieri. Tot ceea ce observ este doar cada plina cu spuma. Oare?....ma apropii de casa alertat si incerc sa dau cat de cat spuma la o parte. Raman stana de piatra. O scot pe roscata din cada, o pun pe patul meu si aoi ii dau primul ajutor. Va dati seama ca daca era cu totul sub apa a incercat sa se sinucida. Observ deodata ca incepe sa tuseasca si o invelesc repede cu o patura. Nu prea vroiam sa inceapa sa tipe pe aici.
-Tu esti nebuna? Vrei sa ma decapiteze astia? Inainte sa faci vreo prostie gandeste.ii spun eu incepand sa ma invart prin toata camera. Uite cum facem. Tu vii frumusel jos si te prefaci ca nu s-a intamplat nimic si im promiti ca nu o sa se mai intample si eu o sa ma ocup de papagalul ala. S-a inteles?
-Ok.spune ea in timp ce-si pleaca privirea in jos.

Kymura:
Ma simteam ingrozitor, ma simteam…murdara. Ii spun ca vin imediat, iar acest paraseste camera. Ies apoi si eu silentios si ma duc in camera mea. Imi iau o pereche de blugi cu turul lasat si un maiou alb. Imi prind parul intr-o coada de cal si ma duc jos. Cum era si de asteptat, toata familia ma astepta pe mine, insa cand m-am asezat la masa, toti imi aruncau niste priviri ciudate. Nu le iau in seama si incep sa mananc. Imediat ce am terminat masa am vru sa urc sus, dar Alez m-a oprit si mi-a spus sa mers cu el pana in birou.
-Trebuie sa-ti spun ceva foarte important.spune el in timp ce inchide usa cu cheia.
-Ascult.spun eu asezandu-ma pe birou.
-Cu ce sa incep? Esti mai incapatanata ca un catar si sa stii ca aceasta incapatanare pe mine ma costa. Tu stii ca daca eu nu te-as fi gasit azi numai erai? Stii ca eu as fi fost omorat? Si nu de parintii tai, de prietenii tai in primul rand si apoi parintii tai mi-ar fi dat foc. Tu nu gandesti cand faci ceva, sau poate gandesti, dar te gandesti numai la tine. O singura data iti mai spun sa ai grija ce faci. Data viitoare te incui in casa.
Dupa ce-mi spune asta, deschide usa, o tranteste in urma lui si ma lasa inspaimantata. Asta imi mai lipsea, o gorila la fel ca tata. Din pacate nu apuc sa ies din birou ca……….

~~To be Continued~~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#18
Good afternoon

Avand in vedere ca nu a comentat nimeni inca, dar si faptul ca m-ai anuntat, m-am hotarat sa comentez.
Hmm~ in legatura cu titlul capitolului, se numeste Intrecera dar este doar o parte (foarte mica) in care zici despre competitie, restul ii din perspectiva baiatului, putea sa ramana tot ea la povestit. Sa descrii mai mult sentimentele baiatul, frica acestuia, furia si asa mai departe. Ce vreau sa zic, este faptul ca nu descrii sentimentele, acest capitol ma putea face si sa plang daca vroiai(pe mine cel mai usor, cred), puteai sa-mi fie mila de fata, a fost violata, pentru numele lui Dumnezeu sau puteai sa ma faci sa rad and so on...
Dialogul, n-a fost nici sec si nici nu ai facut uz de el prea tare. Asta ma bucura, chiar daca nu prea ai descris semnimentele dar e ok ca nu ai facut uz de el.
Dupa greseli de tastare nu prea ma uit, sti nu?;))
[Edit] Ea a fost violata instant, in zece minute, asta chiar m-a dat pe spate! Ori ma insel eu, ori tu trebuia sa-i dai timp baiatului ala(Rei) sa o faca a lui, i-a luat cam putin... si a mai apucat sa intre in dus:O (Aici vreau explicatii, te rog!)
Cam atat am avut de zis:-" nu prea sunt in apele mele (se vede ca a venit vacanta)
Anunta-ma si data viitoare, bye:*
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#19
scz de intarziere si cum v-am promis o sa va zik si zilele in care vor aparea capitoele
Lent dar totusi in viteza - marti, 5 iulie
A story+18 - marti, 5 iulie
Prietenie sau ura - azi, 3 iulie
Faima inainte de orice - luni, 4 iulie
P.S.-pentru a afla cand se vor afisa urmatoarele capitole( dupa ce le postez pe astea) accesati-mi profilul



Cap. 12 p.1[O veste distrugatoare]

Dar nu apuc sa ies din birou ca dau peste o figura necunoscuta. Ma dau cativa pasi inapoi si iau pozitica de lupta.
-Stai calme printesa, nu vreau sa-ti fac nimic.spunea barbatul din fata mea. Am crezut doar ca aici e baia.ma minte el cu nerusinare.
De unde stiu ca ma minte? Deoarece ii vedeam aura. Una spunea el si alta spunea aura lui. Imi revin in pozitia de „drepti” si dispar intr-un nor de fum. Unde m-am dus? La Alex in dormitor. De ce? Pentru a-l intreba cine e barbatul de jos. Cum sunt eu foarte norocoasa, am intrat fix cand el iesea de la dus. Dece se intampla mereu asta? Acum sa revenim. Ii spun sa-si ia ceva pe el si ca ave de discutat. Dupa ce se imbraca ma intreaba ce vreau.
-Cine e tipul de jos? Satin, ochi caprui, o privire care arunca fulgere si slabanog.
-Prietenul lui sormea, de ce?ma intreaba el destul de ingrijorat.
-Am cam facut cunostinta cu el intr-un fel sau altul.spun eu ridicandu-ma in picioare sa plec.
Nu inchid bine usa incaperii din care am iesit, ca dau peste aceeasi persoana. Ma sperii putin, dar in urmatoarea fractiune de secunda ma trezesc in camera lui Alex, mai precis in patul lui. Ma uit in stanga si in dreapta si-l observ lipit de usa incaperii. De ce nu puteam afla ce spune aura sa? Ei bine, el este singura persoana pe care puterile mele nu functioneaza. Ciudat? Va spun eu ce este ciudat. Ciudat este tipul peste care tot dau si am vaga impresie ca brunetul stie mai multe decat lasa sa se vada. Deodata simt parca niste ace care imi inteapa tot corpul. Am mai avut odata aceasta senzatie, dar s-a intamplat cand…..Oh, nu! Sar ca si arsa din pat, il indepartez pe brunet din usa si ies din camera, indreptandu-ma spre camera mea. Ma duc la noptiera de langa pat si incep sa scotocesc fiecare sertaras.
-Nu mai e.soptesc eu.
-Asta cauti?se aude o voce, care se pare ca venea din pragul usi.
Intorc capul si vad ca era acelasi nenorocit de mai devreme. Deci asta cauta. Ma ridic de jos si ii spun sa mi-o dea inapoi, dar din pacate nu sunt ascultata. Incearca sa o sfarame, insa nu-i prea reuseste. Se uita cand la mine, cand la lacat si imi arunca o privire gen:”A avut dreptate.”. Aceleasi ace ca mai devreme ma cuprind si cad jos. S-a mai intamplat asta cand l-a avut Karin, dar durerea nu se simtea asa de tare. Ceva nu este in regula cu tipul asta si nu ma voi lasa pana nu aflu.
-Se pare ca a avut dreptate. Nu pot face nimic atata timp cat purtatorul este in viata.
Dupa ce spune asta arunca lantisorul in pat si pleaca. Ma ridic repede de jos si il insfac, iar apoi il bag in buzunar. Asta a fost o lectie sa nu-l mai lasa in dormitor, sau in oricare alt loc. dupa o zi asa agitata, cred ca merit si eu putina odihna. Ma trantesc pe suprafata moale si alba a patului si adorm instantaneu.

Alex:

Stateam in camera mea si incercam sa adorm. A fost o zi destul de zbuciumata. Oare ar fi bine daca i-as spune? Nu, nu cred ca este o idee buna. Totusi nu-mi vine sa cred.
~~Flashbake~~
Eram in biroul tatei si vorbeam cu el despre niste afaceri si deodata imi suna telefonul.
-Alo?raspund eu cu putine semne de intrebare, deoarece nu cunosteam numarul.
-Nu intreba cine sunt, ci doar asculta cu atentie. Familia regala nu mai exista.spune persoana de la celalalt capat.
Nu apuc sa mai intreb ceva ca se intrerupe.
~~EndFlashbake~~
Se pare ca regele si regina nu mai sunt. stiu ca aveau multi dusmani, dar cum au putut sa lase garda jos? Off….sunt atat de multe intrebari, iar eu nu ma simt in stare in acest moment sa le caut un raspuns. Incerc sa adorm, dar tipetele care veneau de afara nu ma lasau in pace. Ma ridic din pat, ma indrept spre usa, o deschid si fac cativa pasi spre scari. Nu apuc sa pun piciorul pe a doua scara ca o vad pe roscata cum trece pe langa mine ca fulgerul si intra in camera ei. Mda, se pare ca a aflat. Ma intorc la o suta optzeci de grade si ma indrept cu pasi marunti spre camera ei. Pun urechea la usa si incerc sa aud ce se petrece dincolo de bucata de lemn. Tipete? Nu. Lucruri aruncate de perete? Da. Lampa cum este aruncata pe geam? Da. De unde stiu de lampa? Am vazuta pe peretele din sticla de la capatul holului. Deschid incet usa si o vad cu statea jos cu genunchi la piept si plangea. Ce viata amara. Sa pleci de acasa la o varsta frageda, sa lucrezi intr-un bordel, deoarece celelalte locuri de munca erau ziua si erai la scoala, sa afli ca ai o sora care te uraste si acum sa afli si ca parinti tai sunt decedati? Cate i se vor mai sparge in cap? Toata indiferenta pe care o am in suflet pentru ea, acum a discparut si a fost inlocuita cu un sentiment de….mila? Nu, este un sentiment care ma indeamna sa ma duc la ea si sa o iau in brate, sa-i spun ca totul o sa fie bine ca ii voi fi alaturi. Pentru nicio alta persoana nu am simtit asta pana acum, mai ales pentru o fata. Inchid usa si ma intorc la mine in dormitor. Ma trantesc in pat si adorm cu gandul la ea.

~~To be Continued~~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#20
srry de intarziere


Cap. 12 p.2[O veste distrugatoare]

Kymura:

Ma trezesc si observ ca toata camera era cu susul in jos. Incerc sa ma ridic, dar din pacate nu pot. Chiar si dupa o noapte de somn sunt tot epuizata. Imi intorc capul spre usa si vad ca in prag statea Sakura.
-Esti bine? ma intreaba ea destul de ingrijorata.
-Da.spn eu afisand un zambet fals pe fata.
-Nu m aminti. Dupa cum arata camera ta nu esti bine. Daca te ajuta cu ceva, tatal lui Naruto investigheaza ce s-a intamplat cu parintii tai.spune ea apropiindu-se de mine.
-Pleaca.spun eu intorcandu-ma pe partea cealalta.
Nu am nevoie de mila nimanui. Ma pot descurca, asa cum am facut si pana acum. Stateam la colt de strada, iar privirile trecatorilor erau reci si nu le pasa. Cu toate ca nu am avut o slujba foarte decenta, acolo am reusit sa gasesc o privire care imi inspira caldura. Reusesc intr-un sfarsit sa gasesc puterea sa ma ridic si sa ma duc la sifonier. Iau pe mine o p ereche de pantaloni de trening negri, putin mulati, un maiou alb, o bluza de trening neagra si niste tenesi tot negri. Mi-am prins parul intr-o coada de cal si am iesit din camera. Spre fericirea mea nu am dat nas in nas cu Alex sau cu alte persoane. In timp ce alergam pe strazile din Paris, am simtit cum ceva, cineva, incerca sa ma sugrume. M-am uitat in stanga si in dreapta, dar nu am vazut pe nimeni. Mi-am dus mainile la gat si am simtit mainile agresorului. Se pare ca era invizibil, deoarece ceilalti oameni nu-l vedeau. Am incercat sa ma teleportez, sa-l ard putin, dar totul era in zadar. Deodata picioarele nu ma mai asculta si nu vor sa mai stea verticale asa ca pic jos si totul devine negru.
…
-Ti-am spus sa stai cu ochii pe ea. se aude o voce.
Din pacate nu-mi pot da seama a cui este. Incerc sa-mi deschid ochii pentru a vedea ce se intampla in jurul meu, dar aud aceeasi voce care imi spune sa ma odihnesc. Cand aud usa, imi dau seama ca acele persoane au parasit incaperea si sar ca arsa din pat. Degeaba. Era camera mea….camera mea care era curata. Off…cat de prost am ajuns. Sa ma salveze un baiat? Pe mine? Eu, care am centura neagra la karate? Eu, care am fost campioana nationala la judo? Eu care….dar, toate astea s-au intamplat dearece aveam lacatul. Lacatul? Ooo nu, lacatul meu!!! Sa reconstituim putin. Tipul ala l-a aruncat pe pat, iar eu l-am luat si l-am bagat in buzunar. Intrebarea e cu ce eram eu imbracata? Stiu! Aveam blugi aia cu turul lasat si maieul meu alb cu putina dantela la decolteu. Caut prin dulap sa vad daca sunt acolo, dar rezultatul este unul negativ. Oare sa le fi luat mama lui Alex la spalat? Daca da, atunci imi pare rau pentru masina de spalat. Cobor jos destul de normal, pentru a nu da de banuit si ma duc in bucatarie, unde stiam ca e masina de spalat. Se pare ca am ajuns prea tarziu. Doamna Sajoma, sau cum ii spune domnul Sogara, Saja, statea si nu-si putea explica ce ar fi putut sa faca asa ceva. observ ca pantalonii mei erau pe undeva pe masa si ma duc sa-i iau. Caut prin buzunare si-l gasesc. Afisez un mic zambet si…domnul „Atitudine” unde este?
-Doamna Sajoma, Alex unde este?intreb eu facandu-ma ca nu s-a intamplat nimic.
-Este la el in camera, isi face bagajele. Va veti intoarce la scoala.spune ea cu un zambet parintesc pe fata.
Iei!!! Scoala T-T…..ce tampenie. Ce sa mai recuperezi cand ai lipsit atat? Ma rog. Urc la mine in camera pentru a-mi face bagajele, dar observ ca erau deja facute. Baiatul asta e rapid, chiar prea rapid. Imi iau bagajele si cobor jos. Acolo ii observ pe toti cei din familia …..bine nu le stiu numele de familie ^_^”.
…
Stau in camera mea si nu stiu ce sa fac. In aceasta seara la noua este balul bobocilor, avand in vedere ca este ora sase, mai am trei ore sa ma pregatesc. Mda….la aceasta scoala un semestru dureaza un an. Ciudat, stiu.
…
O rochie rosie, pana la genunchi, cu bretele si o pereche de sandale rosii, cum suna? Dupa parerea mea suna bine. Ies din camera si ma indrept spre sala de bal……defapt….am uitat un mic amanunt….nu am partener. Pfff…pe cine sa iau eu acum? Mai bine ma lipsesc. Imi dau sandalele jos si incep sa ma plimb. Stelele ce sclipesc pe cer, luna ce se reflecta in apa limpede a lacului, muzica ce se aude din sala de bal, atmosfera de film. „Happy End” pentru cei de la bal si „Drama” pentru mine. nu prea asteptam eu seara aceasta, deoarece sunt numai pusti de cincisprezece ani. La balul celor de-a douasprezecea o sa fie frumos, bine sunt si acum cei de-a douasprezecea, dar e o alta atmosfera atunci. Oare Alex s-a dus? Da’ ce zic eu aici? Normal ca s-a dus. Parul acela brunet, ochii aceia de onix, corpul bine lucrat. Toate acestea dau pe spate orice fata. Pff….ce patetica sunt. Am ajuns sa salivez dupa un baiat. Am cunoscut multi barbati. Unii de varsta mea, altii de varsta mijlocie si chiar mai batrani, dar e altceva la mijloc. El e diferit. Ceilalti cand ma vedeau se gandeau la un singur lucru:”Mama ce bine arata, o sa fie o seara agitata”. Pe el cand il privesc in ochi nu pot sa-l citesc, nu pot sa-i vad aura, nu pot sa ghicesc ce miscare va face, tot ce pot face e sa ma intalnesc cu el in vise si prin asta ma refer sa-i transmit vesti si chestii si sa-i arat diferite imagini. In timp ce ma plimbam, am auzit cum se misca cineva sau ceva prin tufisuri.
-Iesi afara!ma adresez eu fiintei ce se ascundea.
Deodata vad o pereche de ochi de culoarea smaraldelor. Un mic zambet imi apare pe chip la vederea animalului. Era pantera tatei. Cu cat incerc sa-mi revin nu pot. Ma uit mai atent si vad o silueta de barbat cum iese din acelasi tufis. Pocnesc din degete pentru a face un mic scantei si vad ca era Sasuke.
-Tu nu trebuia sa fii la bal?il intreb eu in timp ce-mi mangai pantera.
-Aceeasi intrebare si pentru tine.spune el scuturandu-se.
-Ce faceai cu pantera tatei?il intreb eu serioasa.

~~To be Continued~~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 3 3.093 16-04-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 1 2.329 15-04-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Kiduutsa'
  De la prietenie la dragoste(sasusaku fic) buono_miyabi_momoko_airi 10 9.767 12-07-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Aira-chan
  Prietenie superficiala Kinder 12 7.807 10-04-2009, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  Granita intre prietenie si iubire ileana 0 4.229 29-07-2008, 07:05 PM
Ultimul răspuns: ileana


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)